Stranica 2 od 16 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 766

Tema: Vinogradska - novosti

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Evo da javim da sam uspjela nakon tjedan dana saznati termin, u međuvremenu su me nazvali telefonom da im treba zadnja povijest bolest. Kako nemam skener prepisala sam im zadnju cijelu povijest bolesti od dr. iz koje je vidljivo da traži pregled (sva sreća da moj dr. daje povijest bolesti i da nemam trudničku) što bi im dala npr. da imam samo trudničku knjižicu?

  2. #52
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    Hmmmm...i mene zanima kad kreće taj rooming in u vinogradskoj..Pitat ću ja na pregledu

    radovi su još u tijeku....neznaju kad će biti gotovi....i ako svaki dan tamo rade i praše, moram reći da su tete čistačice jako vrijedne i nastoje smanjiti količinu prašine po hodniku... stvarno se ne raznosi okolo...

    prije 3 godine kad sam tamo rađala, oni su imali svoje spavaćice za sve pacijentice, sada su jako kratki sa brojem istih tako da svaka pacijentica nosi svoje u koju ju obuku nakon poroda.
    prije sam išla sama nakon 2 sata od poroda pod tuš, sad te sestre voze i pomognu ti se otuširati i obući te.
    klistir i brijanje više nisu po defoltu, (ja sam imala sreću i sve to izbjegla,iako ni taj klistir nije tak neš prestrašno)
    ekipa je "pomlađena", većina ih je super, al med svakim žitom ima kukolja,jel....al veeeelika većina je divna (posebno ekipa u rađaoni)
    bebice su skoro pa cijeli dan bile s nama -od 5 ujutro do 11 navečer, odnosili bi ih samo za vrijeme vizita i posjeta
    sestre, ginekolozi i pedijatrice divni, pristupačni, strpljivi .... trude se sve objasniti i pomoći....
    čak je i "ozloglašeni" dr.Ivičević na mene ostavio odličan dojam,i u trudničoj ambulanti i gore na odjelu...stvarno je jedan divan i nježan doktor....
    imam samo riječi pohvale i ovaj porod mi je stvarno prošao i brzo, i lako i u jednom divnom iskustvu (što se nemože reć za prvi put) iako mm nije bio samnom na porodu jer je bio bolestan,al ja sam to odradila za manje od 2 sata.

  3. #53
    Isobela avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Lucas, hvala na izvještaju Meni su jucer (40+3) radili uzv za procjenu težine bebe, zabrinuto su konstatirali da beba ima 3800 i da je velik. Ja sam otada u panici velikoj i ne mogu se opustiti. Nije mi se to cinilo toliko puno, ali njihov pogled me dotukao

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ma to ti nije nis. moj je bio 4550 i skroz brz i ok porod... samo se opusti i ne brini nis..

  5. #55
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Isobela prvotno napisa Vidi poruku
    Lucas, hvala na izvještaju Meni su jucer (40+3) radili uzv za procjenu težine bebe, zabrinuto su konstatirali da beba ima 3800 i da je velik. Ja sam otada u panici velikoj i ne mogu se opustiti. Nije mi se to cinilo toliko puno, ali njihov pogled me dotukao

    ne paničari.... meni su rekli da je beba malo manje od 4 kg pa se rodio sa 4170 (kako je i moja gin.procjenila) a ženskica u sobi samnom je isto vaginalno rodila dijete od skoro 4 i pol kile....(a gore joj procijenili na 3800g) čak nas nisu ni rezali..... babice u rađaoni su stvarno super i daju sve od sebe da ne režu kad ne trebaju....
    (prvog sina sam prenesla 2 tjedna, isto je bio 4130g, rodila vaginalno)

    i da, moram ovo spomenut- taj dan sam ujutro bila u trudničkoj ambulanti na pregledu i rekao mi je dr.da sam skroz zatvorena i da ja još nisam za porod, a kak sam si ja baš nekak zamislila da ću rodit u srijedu, došla sam doma oko 15 sati i pojela punu konzervu kompota od ananasa i gle čuda u 20 sati krenuo prvi trud, u 2 krenuli za rodilište i jedva stigli na vrijeme - rodila u 4.10.....
    Posljednje uređivanje od Lucas : 25.01.2012. at 12:17

  6. #56
    Isobela avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj Lucas prvotno napisa Vidi poruku
    ne paničari.... meni su rekli da je beba malo manje od 4 kg pa se rodio sa 4170 (kako je i moja gin.procjenila) a ženskica u sobi samnom je isto vaginalno rodila dijete od skoro 4 i pol kile....(a gore joj procijenili na 3800g) čak nas nisu ni rezali..... babice u rađaoni su stvarno super i daju sve od sebe da ne režu kad ne trebaju....
    (prvog sina sam prenesla 2 tjedna, isto je bio 4130g, rodila vaginalno)

    i da, moram ovo spomenut- taj dan sam ujutro bila u trudničkoj ambulanti na pregledu i rekao mi je dr.da sam skroz zatvorena i da ja još nisam za porod, a kak sam si ja baš nekak zamislila da ću rodit u srijedu, došla sam doma oko 15 sati i pojela punu konzervu kompota od ananasa i gle čuda u 20 sati krenuo prvi trud, u 2 krenuli za rodilište i jedva stigli na vrijeme - rodila u 4.10.....

    Danas sam se nekako vec smirila Evo obavila setnju po kvartu i stepenicama i čekam Sutra pravac dućan i po ananas (iako ga ne volim ).
    Inače, je li normalno da sam na 40+3 radila plodnu vodu, a sada sljedeći put za 4 dana (bila je bistra), mislila sam da cu svako 2 dana, al kaze doktor da ne moram, nego da dođem u subotu. Nadam se da me nece ostaviti tada na induciranom pa cu poduzet sve da bebaca malo ubrzam . I da, od sinoć mi je počeo nekakav iscjedak curiti, nije kao voda bistar, nego malo manje sluzav nego onaj "obični" (ne znam kako bi se izrazila, neki to zovi i bijelo pranje) i ne ide non-stop, nego tu i tamo, pomalo. jel moguće da je to taj sluzavi čep (iako nije ni smeđ, ni krvav). Ovo mi je prva trudnoća pa sam neiskusna ...

  7. #57
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Isobel! Ima li novosti? Jesi li rodila u medjuvremenu?

  8. #58
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Lucas hvala na trudu i izvjestaju ! Meni je termin po uzv 01.03! Bas bih voljela da se preuredi do tada! Citam kako su vam bebice vejikeee! Moj prvi misic je bio 3390g, a ova bebica mi se cini nekako jos manjom! Pa me cak to i pocelo zabrinjavati! 07.02 idem u Vinogradsku na uzv i pregled, nadam se da ce procjena bebe biti bar oko 3200, kao sto je bilo i sa Markicem!

  9. #59
    Isobela avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Isobel! Ima li novosti? Jesi li rodila u medjuvremenu?
    Evo mene, stigla kuci s bebicom prije par dana . Sve je bilo OK, hvala svima na odgovorima! Bebač je imao 3850g, u boksu sam bila malo manje od 3h, brzo je prošlo i nije bilo taaako strašno . Babice su super, i doktorica isto. MM je bio sa mnom cijelo vrijeme, a u bolnicu sam došla otvorena 5cm, a da nisam ni osjetila, vodenjak mi je sam tamo pukao, i rodila sam bez dripa. Rezana sam, ali to mi je najmanje smetalo, tad mi je već bilo svejedno šta će napravit samo da se porod završi . Glavno da je sve prošlo u redu i sa mnom i s bebicom.
    Ako imate kakvih pitanja, tu sam da odgovorim
    P.S. obavezno nosite svoju spavačicu jer ih tamo nema, velika je gužva, a puno trudnica i rodilja, neke žene su čak i rađale u svojoj.

  10. #60
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    [QUOTE=Isobela;2058705]Evo mene, stigla kuci s bebicom prije par dana . Sve je bilo OK, hvala svima na odgovorima! Bebač je imao 3850g, u boksu sam bila malo manje od 3h, brzo je prošlo i nije bilo taaako strašno . Babice su super, i doktorica isto. MM je bio sa mnom cijelo vrijeme, a u bolnicu sam došla otvorena 5cm, a da nisam ni osjetila, vodenjak mi je sam tamo pukao, i rodila sam bez dripa. Rezana sam, ali to mi je najmanje smetalo, tad mi je već bilo svejedno šta će napravit samo da se porod završi . Glavno da je sve prošlo u redu i sa mnom i s bebicom.
    Ako imate kakvih pitanja, tu sam da odgovorim


    Bravoooo cestitke od srca!!! Vejikaa beba! Bravo! Kako se zove?
    Ja idem u uto. na prvi pregled i uzv gore! Jedva cekam jer dugo nisam bila na uzv (moj ginic to radi 3-4x u trudnoci)!
    Kakvo je stanje sa preuredenjem bolnice! Hvala za spavacicu isto mi rekla frendica! Uzela sam dvije pa mi muz donese jos!

  11. #61
    Isobela avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Bravoooo cestitke od srca!!! Vejikaa beba! Bravo! Kako se zove?
    Ja idem u uto. na prvi pregled i uzv gore! Jedva cekam jer dugo nisam bila na uzv (moj ginic to radi 3-4x u trudnoci)!
    Kakvo je stanje sa preuredenjem bolnice! Hvala za spavacicu isto mi rekla frendica! Uzela sam dvije pa mi muz donese jos!
    Bolnica se preuređuje, ali ne znam u kojem su stadiju. Ne čini mi se da će to brzo biti gotovo. Meni je ovaj sistem u vinogradskoj super, nije rooming in, a bebice su ipak većinu vremena s mamama. Onaj dio od 23h do 5h bez beba dobro dođe za odmor jer ipak će biti vremena za nespavanje po cijele noći, ovako se bar malo odmorimo i pripremimo za dolazak kući.
    A moj malecki se zove Marin

  12. #62
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Superiska ! Hvala na savjetima! Pustam da se oboje odmarate

  13. #63
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Trebala bih informaciju da li doktori na redovnom trudničkom ultrazvuku pokažu bebicu preko ekrana?
    I koliko traje sam UZV?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Bok! U prosincu sam bila na UZV u 21.tj trudnoce. Cekala sam sat i pol od dogovorenog termina.
    Muz i sin (5god) su bili u cekaoni i kada sam prozvana, pitala sam sestru jel mogu i oni sudjelovati. Sestra je bila jako ljubazna, pozvala ih je i 10 tak minuta je sin bio glavni tj. njemu su pokazivali bebinu nogicu, glavu, a suprug je malo snimao na mobitel... Za nas je to bio prekrasan dozivljaj.
    Uz svu guzvu, osoblje je bilo jako ljubazno i zabavno.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    koji je taj mail za narucivanje na pregled? ne radi im stranica, a meni frka.....

  16. #66
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    cure, je li gotovo preuređenje rodilišta?

  17. #67
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Trebam na slijedeći uzv u 20 tjednu u bolnicu (prema dr. na morfološki pregled) , po mjestu stanovanja spadam na Sv Duh a željela bih roditi u Vinogradskoj..
    Mogu li bez obzira na to otići u Vinogradsku????

    I da li se onda tamo bolnički pregledavam do poroda??

    Hvala!
    Posljednje uređivanje od Shania : 07.03.2012. at 11:08

  18. #68
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    možeš. ja sam isto spadala na sv. Duh i išla u vinogradsku, nitko me ništa nije pitao. nadam se da je još uvijek tako.

  19. #69
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Nitko ne javlja novosti oko rooming in-a?

    Jel profunkcioniralo?

  20. #70
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    a smije li se odbiti rooming in?

  21. #71
    Shania avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    202

    Početno

    Pregled mi je 12.04. četvrtak..možda netko zna koji dr. radi u ambulanti i ono..kakav je???

  22. #72
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mene zanima da li se je nakon preuređenja povečao broj kupaona na odjelu babinjača
    prije su bile 2 kupaone+ jedna na odjelu patologije koji je praktički spojen sa babinjačama

  23. #73
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko ne javlja novosti oko rooming in-a?

    Jel profunkcioniralo?
    Bila sam na ctg-u neki dan i pitala m.s., rekla je da je profunkcioniralo i da za sada ima mjesta, dvije su sobe.

  24. #74
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    a smije li se odbiti rooming in?
    Jedina Vinogradska je bolnica u kojoj će biti rooming na izbor. Dakle, smiješ odbiti. Ja sam rodila 9.1. u Vinogradskoj i jako sam zadovoljna sa svima. Radovi su bili ali ih uopće nisam "osjetila". tete čistilice su prale pod 50x dnevno. Koliko ja znam tada nije bilo govora o povećanju kupaonica. Što se tiče rooming, sve je to super, bebice s nama, ali ako ću ponovno roditi ne bi nikad pristala na to ( a kad sam odabrala Vinogradsku da ću tamo roditi jedini minus mi je bio što nema rooming). Ali s ovim iskustvom mi je drago da ga nije bilo. Ja nisam bila u stanju odnijet platu od ručka/večere na hodnik, a kamoli da se brinem za dijete. 3 dana ste tamo, bebe su skoro stalno s vama preko dana, uzmite si tih 3 dana da se možete naspavati, malo barem odmoriti za ono što vas čeka doma. Sjećam se ja sam svojim cimericama rekla na dan kad sam izlazila doma(prvorotka), sve je to super drage moje, ali noćas smo moja bebica i ja same. Nisam cijelu noć spavala (ona je) iz straha. Samo se odmarajte.

  25. #75
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    I pretpostavljam da se plaća?

  26. #76
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    400kn po danu...

  27. #77
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Jel to s plaćanjem provjereno?

  28. #78
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Pročitala sam na drugom forumu.

  29. #79
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    kaj se plaća?

  30. #80
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Rooming in

  31. #81

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    sto nisam rodila tjedan dana kasnije....

    leptiric - kuzim te jer si prvorotka. meni je bilo koma sto nisam imala rooming in, jer sam bila kao da nisam rodila, bilo mi je dosadno, sise pune mlijeka...a oni mi bebu 100 metara dalje nadohranjuju.... a ja doslovno u dosadi čitam novine i živciram se...

  32. #82
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    sto nisam rodila tjedan dana kasnije....

    leptiric - kuzim te jer si prvorotka. meni je bilo koma sto nisam imala rooming in, jer sam bila kao da nisam rodila, bilo mi je dosadno, sise pune mlijeka...a oni mi bebu 100 metara dalje nadohranjuju.... a ja doslovno u dosadi čitam novine i živciram se...
    Meni je mlijeko došlo 3 dan, K je spavala manje više kad je bila sa mnom. Uživala sam gledajući je kako spava i punila baterije, ali da je došao trenutak kad ju moram presvuć, ne znam kak bi to odradila. Nekako bi, naravno, ali kad je moglo ovako...

  33. #83
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    meni isto pasao režim u vinogradskoj (rodila tamo 2x) i možda nekom glupo zvuči ali mene fakat strah "pravog" rooming in-a

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    sto nisam rodila tjedan dana kasnije....

    leptiric - kuzim te jer si prvorotka. meni je bilo koma sto nisam imala rooming in, jer sam bila kao da nisam rodila, bilo mi je dosadno, sise pune mlijeka...a oni mi bebu 100 metara dalje nadohranjuju.... a ja doslovno u dosadi čitam novine i živciram se...
    tako je i meni bio samo što sam ja poslje CR bila 5 dana tamo
    izdajala sam se , a sestre nisu htjele uzeti moje mljeko jer se nisam o tome dogovorila s pedijatricom
    sipale su u njega AM, a ja sam svoje sipala u odvod jer sam ga imala previše
    a ona anketa na početku o rodilištu u Vinogradskoj je 50 % čista laž, a to znaju one koje su tamo rodile
    evo pa pročitajte http://www.roda.hr/article/read/rodiliste-vinogradska

  35. #85
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i kak funkcionira rooming in?
    je li pravi, bebe su s mamama 0-24 ili?

  36. #86
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Nadam se provjeriti kroz koji dan pa javim.

  37. #87
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Jesu li gotovi radovi? Kako funkcionira rooming in?

  38. #88
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Čula sam danas da rooming funkcionira na način da nema krevetića ni dalje, nego su bebe pokraj mama u krevetu većinu dana. Uzimaju ih za posjete i po noći, može li netko potvrditi da li je to tako?

  39. #89
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ako ih uzimaju po noći, onda to nije rooming in

  40. #90
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Da, zato me i zanima dali je to točno. Jer ako je, nije se puno promijenilo od prije par godina i nema govora o rooming in-u.

  41. #91

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Ah vinogradska- budi prekrasne uspomene

  42. #92
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ja sam u Vinogradskoj rodila prije 5 godina (2007.) i stvarno imam samo riječi pohvale. i za tretman prije poroda, i za tretman nakon poroda, pa i za tretman oko bebe. tada smo često dobivali bebice, ali smo se isto noću naspavali, što je i meni pasalo (bucka, nisi jedina, hehe). čim sam vidjela da mi dijete donose "uspavano" i sito, zamolila sam ih da mi ga ubuduće donose na podoj, kad god da to bilo i jesu (osim onog perioda noću kad su sve mame spavale). jedina negativnost koja mi se dogodila jest da mi je dijete tamo dobilo escherichiju baš kad smo trebali ići kući (nit ju ja imam, nit ju on ima) pa smo morali tamo ostati 3 tjedna, dok to nisu detektirali i liječili. tada sam se puno izdajala i nosila mu izdojeno 2 puta dnevno plus da smo jednom dnevno smjele ići gore i same dojiti bebu. tako da ni tu nemam zamjerke. jer mogli su mene (a i sve žene u sličnoj situaciji čije su bebe iz ovog ili onog razloga morale na 4. kat u inkubatore) glat storpedirati doma pa nek se doma izdajamo i neka donosimo 3 puta dnevno mlijeko. a nisu. tako da im od hvala na tome. ipak sam bila bliže miceku, a da ne govorim koliko bi to bilo teško majci prvorotki odvojiti se od svojeg tek rođenog djeteta na 3 tjedna...

    sad mi se "bliži" drugi porod (tek krajem rujna, početkom listopada ) i živo me zanima hoće li situacija biti slična. moram napomenuti da sam na početku ove T morala odležati gore 6 dana zbog promatranja mog tlaka i da je i onda "tretman" bio predivan i nemam nikakvih zamjerki na to. naravno, čovjek treba biti svjestan činjenice da je došao u bolnicu, a ne u hotel, te svesti neka svoja očekivanja u granice normale. niti jedna od nas nije tamo jedina na svijetu i nitko nas neće gladiti peruškom po guzi. ali zato je osoblje stvarno toliko ljubazno (barem moji dojmovi od prije 5 godina i sada) i brižno i taktično, da ti to na neki način nadoknadi gadljivost zbog činjenice da se tuširaš nekon xyz-te žene u istoj kupaonici ili što muku mučiš kako obaviti veliku nuždu u wc-u na kojem je prije tebe sjedilo xyz guza .

    evo, ako netko ima frišku info kako je sad na porodu, nek slobodno podijeli. čula sam da sad njihov stol za rađanje više nema one nogare, već si moraš sam noge držati u zraku, a to me iskreno brine jer sam i ovak prirodno buckasta i jedva držim noge u zraku, da prostite, dok se družim s mužem , tak da pojma nemam kak ću to "odraditi" u finišu sama: i tiskati i noge si držati jer MM ne želi na porod ni ovaj puta .

  43. #93
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Franny, meni je strašna politika neonatologije u Vinogradskoj koja dopušta dojenje zdravog djeteta sa manjim zdravstvenim problemom samo jednom dnevno na manje od sat vremena, dok majka leži kat niže. Što više , takva politika tamo traje i danas iako bih ja to smatrala najgrubljim kršenjem zakona tj. uskraićivanjem dojenja dijetetu koje je sposobno dojiti (treba imati na umu i činjenicu da neke majke nisu sposobne izadajti i tako održavati laktaciju). Isto tako moje dijete je bilo vrlo teško bolesno (vrlo kompleksna srčana greška) smješteno na najtežoj neonatologiji u zemlji (Rebro) i ja sam mogla biti uz njega od 12-18 ati , a mogla sam i dolaziti na podoje/izdajanj svaka tri sata ako sam htjela tj.bila sposobna obzirom da nisam imala smještaj (niti na Rebru postoji smještaj za majke). To pišem zato da mi roditelji postanemo svijesni da bi bolnice mogle i trebale nama i našoj djeci pružiti puno više od ovih mrvica koje daju i za takvu promjenu ne treba nikakav novac (niti ja pričam o bilo kavom hotelskom smješaju).

  44. #94
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    rodila sam u vinogradskoj prije 7 tjedana. stol ima nogare, ali noge su mi stavili na njih samo kad su šivali rez od epiziotomije. pri izgonu sam noge sama držala.

    hvaliti bih mogla rodilište, ali svoju sam zahvalnost već izrekla osobno osoblju koje je sudjelovalo u mom porodu.
    na žalsost moram kuditi uvjete na odjelu:

    odjel babinjača se slabo čisti-sobe su neodovoljno čiste, zahodi isto.
    čistačica uđe, prođe nečistom krpom po podu, nečistom krpom prebriše umivaonik i to je sve. jedan dan (od tri koliko sam bila) čak čistačica nije ni ušla u sobu.
    ne čiste se okviri kreveta (zaflekani, puni mrvica i mrlja od hrane), ne čiste se vrata, kvake za koje se hvata stotine ruku, ne čiste se oni drveni štitnici bočno od kreveta prema zidu (na tom dijelu pored mog kreveta je bila saušena krvava mrlja, ja sam obrisala alkoholnim maramicama), ne čiste se pločice pored umivaonika...
    sobe se ne čiste na način na koje se treba čistiti bolnička soba, za čišćenje bolničkih soba postoje posebni sanitarni popisi.
    neprofesionalno je pacijentice držati u takvim uvjetima, od takve nehigijene prostora babinjačama i novorođenčadi prijete zarazne bolesti. stanje čistoće je užasno. wc isto. wc se čisti ali nedovoljano-tamo je 60-babinača na 5-6 wc, to treba stalno čistiti, a ne par puta dnevno. nema wc papira, nema ručnika za ruke, nema potrebne opreme u wc.... to nije standard bolničkog odjela. pada na svakoj sanitarnoj inspekciji u zdravstvu.

    neonatologija je dio pedijatrijske klinika, a pedijstrijska klinika ima smještaj za mame koje doje-mislim da je na 5. katu su barem 3-4 sobe sa po dva kreveta za majke:
    Klnika je dužna osigurati prema zakonu smještaj za majke koje doje. Apartmani ne smiju stajati prazni (a stoje prazni)već u njima trebaju biti smještene dojilje čija su djeca hospitalizirana. To je naše pravo i nitko nas ne smije optustiti kući dok je naše neodnešeno dijete hospitalizirano. Cure, znam da je teško kad se rodi nedonošče, ali budite glasne i snažene u traženju svojih prava. (na žalost kad tako mora mama koje je tek rodila boriti se za elementarna prava). ili neka u vaše ime i ime vaše djece traže ostvarivanje prava vaši bližnji, ne trebaju biti pokorni i "fini" ako vam se želi uskratiti pomoć i ono na što imate pravo.

  45. #95
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Slažem se sa sirius i Inesz...moj bebač je rođen malo ranije, u 37tj. i morao je na neonatologiju, ja sam bila smještena dolje gdje i sve druge rodilje. Ne moram reći kako mi je tih 9 dana bilo jaaako teško i samo sam plakala jer ne mogu biti sa svojom tek rođenom bebom, posjete rijetke, o dojenju da ne pričam, na prsa nikako, "to bi bio dodatni šok za bebu" izjave i sl. katastrofa. Porod mi je bio super i osoblje ali sve ono poslije mi je u groznom sjećanju. Pretpostavljam da sam u bilo kojoj bolnici bila da isto tako ne bih mogla često biti s njim pa se tješim. Vidjet ćemo najesen kako bude s drugom bebom, nadam se da ne budem sve opet isto prošla

  46. #96
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    već sam pisala negdje da je i natko bio na neonatologiji zbog perinatalne infekcije (visoki crp)
    on je bio 11 dana "gore", a ja 8 dana "dolje"
    plakala sam valjda non stop
    ako se dobro sjećam 2 x dnevno sam se izdajala i nosila gore bočicu, a 2 x po pol sata sam mogla biti sa njim i dojiti ga
    puno, puno premalo i prekratko
    ta 2 x dnevno ga nisam dojila nego opet hranila na bočicu sa izdojenim jer sam zbog epiziotmoje jaaako teško mogla sjediti, a inače sam navikla da dojim ležečki
    uglavnom, ne ponovilo se
    u rujnu me čeka 3. porod i vjerojatno neću u vinogradsku

  47. #97
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Bucka, misliš da bi u nekoj drugoj bolnici beba mogla biti s nama? Ne vjerujem baš zbog toga jer su morali na neonato

  48. #98
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ne vjerujem, ali mi je nevjerojatno da mamama ne daju da budu sa tek rođenom bebom više od 2x dnevno po 30 min
    tim više što u onom sobičku gore ne smetamo apsolutno nikom

  49. #99
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    I meni je to nevjerovatno zato ako budem u terminu možda bih otišla u drugu bolnicu, ak ne onda ne znam...najrađe bih doma rodila

  50. #100
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Informacija sa jednog drugog foruma - navodno ima samo 2 ili 3 sobe za rooming in sa po 2 kreveta i krevetića za bebu i da se navodno plaća - 400 kn po danu?!
    Zna li itko nešto o tome?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •