Stranica 3 od 16 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 766

Tema: Vinogradska - novosti

  1. #101
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Meni je već dosta tih "priča" tako da sam sad nazvala Vinogradsku rodilište i teta koja se javila je rekla da "ne zna ništa, nisu krenuli sa rooming-inom, čekaju namještaj i sve je još uvijek po starom".

    Eto, stvar riješena, za koji mjesec nazvat' ću ih opet

  2. #102
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Super, hvala ti mašnica.
    Ja ću uskoro opet tamo pa ću javiti ako bude promjena.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    199

    Početno

    Ja sam izašla iz Vinogradske prije mjesec dana i tada tamo nisu imali rooming-in. Taman su sredili te neke dvije ''fancy'' sobe, kao apartmani koji se inače plaćaju, ali su trpali žene tamo jer je kod njih gužva i uvijek fali mjesta.

  4. #104
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    sutra izlazim pa cu napisati friške inf .

  5. #105
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Evo me s najnovijim informacijama.

    Ne radi se o 24 satnom rooming in-u ali za sada funkcionira puno bolje od ostalih soba na odjelu.

    Prvo tehnicki detalji: Preuredjeno je 5 soba (17-21). Mislim da je jedna trokrevetna, a ostale dvokrevetne. U svakoj sobi je potpuno nova kupaonica s tus kabinom (vrata ne zavjesa), wc-om i lavaboom a kupaonica je prolazna i koristi je i susjedna soba (max 4 zene na jednu kupaonicu). Kreveti su novi (madrac iz jednog dijela) s daljinskim za upravljanje polozajima kreveta.
    Netko je gore pisao da cistacica ne radi bas svoj posao kako treba, to je istina, ali ovdje se malo vise potrudi jer je sve bijelo pa se vidi, a i sobe su poluprazne ( ja sam dan i pol bila sama u sobi).
    Prvo sam mislila da su poluprazne jer vecina cura s kojima sam pricala ne zeli biti cijelo vrijeme uz bebu a onda sam skuzila da te sobe cuvaju za svoje poznate jer u svakoj sobi je bio netko od nekog njihovog.

    E sad kak sam ja tam dosla a nemam nikog? Prvo sam pitala sestru na ctg-u, rekla je da imaju R.In ali da ne zna detalje, onda sam pitala babicu, rekla je da ne zna bas nista o tome. Onda sam pitala sestru koja je u box dosla po bebu, rekla je da imaju i da ima mjesta ali da to kazem kad dodjem na odjel. Onda sam pitala sestru koja me gurala na krevetu do odjela, rekla je da nemaju oni nista takvoga (pojasnila sam joj sto to znaci). Onda je guranje preuzela druga sestra, da i nju sam pitala a ona me ljubazno odgurala do glavne sestre od beba i rekla mi: 24 sata nemamo, ali ako zelite imamo mogucnost da beba ne bude s vama jedino od 4 h ujutro do ponoci i da ju uzmemo ujutro od 8-9 h radi djecje vizite, kupanja, cijepljenja i ostalog te ako zelim ici van k posjetama. Isto tako rekla je dace uskoro krenuti i kroz cijelu noc ali da im trenutno fali osoblja.
    Buduci da mi je to puno bolje od opcije da ga po cijeli dan donose i odnose i buduci da je po noci ovako dulje sa mnom zamolila sam da mi se to omoguci i je. Bebeac je bio sa mnom i za vrijeme nasih vizita i obroka. Sestra je dolazila pitati da li ga treba premotati a ja sam molila da mi ostavi pelenu da cu sama i sve je bilo ok. Ujutro bi dosao okupan i presvucen skroz i jos su ga jednom presvlacili za vrijeme posjeta. Svakih par sati netko je dolazio pitati trebam li pomoc oko dojenja.

    Isto tako glavnu sestru od rodilja sam pitala za vegetarijansku prehranu, pitala me da nabrojim sto jedem sto ne i rekla da nema problema. Hrana mi je bila odlicna.

    Prije ulaska u radjaonu rekli su mi da si obucem spavacicu svoju, a poslije sam bila u pidzami jer mrzim spavacice i nije bilo problema.

    U stvarima za radjaonu sam imala uloske, jednokratne gace i rucnik. Sestra je bila preodusevljena sto nakon dolaska iz radjaone a prije tusiranja nije morala pretrazivati torbu i rekla kad bi barem svi to imali spremno a ja si mislim pa samo trebate napisati na papir koji visi u ambulanti.

    Ne zaboravite casu ponijeti za sobu. WC papira nema nigdje a sapuna ima samo u zajednickoj kupaoni.

    U radjaoni mobitel ne smije biti ni u bezmreznom nacinu rada.

    Osoblje je bilo jako ljubazno, mladje sestre su zvale starije kad nesto nisu znale ili bile sigurne.

    Ako se necega sjetim ili imate pitanja napisat cu.
    Posljednje uređivanje od Ivček : 15.05.2012. at 13:15

  6. #106
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Ivček, hvala ti na informacijama.

  7. #107
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Hvala na info! Da li se taj “rooming in“ plaćao?

  8. #108
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Čestitam Ivček na bebici!!!

    Jooj cure ovo kad čitam, te rooming in, te preuređeno.... Dođe mi da i četvrti puta odem u Vinogradsku.... Baš me izazivate!
    Super za Vinogradsku!

  9. #109
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    evo, mene ponovno zadržali u Vinogradskoj, zbog tlaka, od 10. - 14. 5.

    sirius i Inesz, ponovit ću ponovno - bolnica nije hotel. slažem se s većinom što ste napisale (od uvjeta do duljine boravka s bebicama), ALI, daaaleko smo mi još od ikakvih europskih standarda i možemo se mi bunit i zahtjevat koliko želimo, ako bolnica/ce nemaju sredstava, badava nam sve. slažem se da bi trebale čistačice češće čistiti i detaljnije, ali ako ste bile u Vinogradskoj, kužite da se sve aktivnosti odvijaju nekim ustaljenim ritmom: buđenje, čišćenje, mjerenja, vizita, doručak, "slobodno vrijeme" za odmor do ručka, posjete, čišćenje, večera, vizita, spavanje. to je ritam na odjelu patologije trudnoće, a kod babinjača je još sve to s bebicama u sobama. nikoga ja ne branim, niti opravdavam, ali te čistačice su i ispomoć kod diobe obroka. također, ima svakojakih žena, uvjerila sam se na svojoj koži. ostavljaju uloške posvuda, prljaju wc-e i ne očiste za sobom, ostavljaju neuredne tuš kabine - doista kao da su u hotelu i očekuju neku bolju uslugu. ne vjerujem da tak svinjare kod svoje kuće. pričala sam s jednom čistačicom i hvalila mi je neko sredstvo za čišćenje podova, ali kaže da su im s time zabranili čistiti, a također da nemaju love za neke preparate. ne opravdama to, trebalo bi za higijenu u bolnici imati sredstava, posebice za toaletni papir i sapun (barem za to!!), ali kakvo je stanje u cijeloj državi, ja vjerujem da stvarno ne dobivaju dovoljno sredstava (unatoč činjenici da npr. i MM i ja plaćamo dopunsko, a ne koristimo ga uopće) da bi nam omogučili ono što bi se smatralo minimalno ljudskim uvjetima. ja zato ne dramim oko toga, jer sam realna i svjesna da nikakve naše "seljačke bune", niti ikakvo dizanje glasa niti prosvjedovanje neće uroditi plodom, jer sredstava nema.
    potpisujem Ivček, glede onih novih soba. bivša učenica mi tamo radi, pa me provela malo po tim sobama, ali mi je rekla da pravi rooming in još ne funkcionira, da su to morali napraviti kako bi bolnica zadovoljia neke standarde kad uđemo u EU jer to EU zahtijeva.
    susjeda mi je prije 10ak dana rodila u Petrovoj i kaže da je taj dio gdje je ona bila, full obnovljen i moderniziran te da su bile 3 žene u sobi, imale su svoju kupaonicu i wc te u sobi veliki LCD. pretpostavljam da se i ostale bolnice budu modernizirale na sličan način, jednog dalekog dana, ali zato, po mom mišljenju, sve ove nabrojene nedostatke koje Vinogradska ima, nadoknađuje ljubaznost osoblja (liječnika, sestara, pa i samih čistačica).

  10. #110
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    26.1. sam rodila u Vinogradskojh i moram reći da sam malo više očekivala .. dajem im ocijenu +3 do -4.
    Ono što je meni zasmetalo je da se dežurni doktor (tu noć kad sam rađala ) pokupio i nestao, ostavio neku mladu doktoricu samu i ona je sirota trčala između četiri boksa, tri žene je porodila a ja sam dočekala jutarnju smjenu . Porod mi je završila babica (dajem joj +5) , fenomenalna žena..

    Sestre koje se brinu o bebicama i dojenju mi nisu ništ pomogle. Čim bi mala stavila cicu u usta one bi netragom nestale. Imale smo velikih problema jer mala nije mogla disati kroz nos pa nije ni mogla gutati . Tek patronažna je skužila u čemi je problem i spasila mišicu od totalne dehidracije i ponovnog povratka u bolnicu.
    S tim da sam ih jedno pet puta zvala onim zvonom i nisu došle ni jednom..

    Velika kupaona je skoro stalno bila zadimljena , došlo mi je da se s nekim potučem tamo.. pa zar i ja moram smrditi svom djetetu zbog nečje ovisnosti..

    A sa odnošenjem beba sam bila jako zadovoljna ( zbog toga sam i izabrala Vinogradsku) jer sam se uspjela ljepo odmoriti i naspavati, i čak se družiti s drugim mama ..

    i na kraju opet bi išla tamo roditi, al bi tražila bez roominga .

  11. #111
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Ništa nisam plaćala.

  12. #112
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Joj da kupaonica...to je prestrašno kako smrdi i nije mi jasno kako nitko ne može ništa napraviti po tom pitanju PUŠENJA U BOLNICI?! prvi i jedini put kad sam se tamo tuširala mislila sam da ću pasti u nesvijest

  13. #113
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Joj da kupaonica...to je prestrašno kako smrdi i nije mi jasno kako nitko ne može ništa napraviti po tom pitanju PUŠENJA U BOLNICI?!
    s time se apsolutno slažem i s onim što je Šiškica napisala: zašto bih i ja, kao nepušač, trebala bazditi svom djetetu po tom smeću??? MM je pušač, ali puši na balkonu. njegov je izbor pušenje, a ja valjda imam pravo na čisti zrak i nezadimljene i neusmrđene uvjete u životu, pa tako i u bolnici , jer je to moj izbor...
    u principu su mi jedina noćna mora te kupaonice i wc-i tamo...
    Posljednje uređivanje od Franny : 20.05.2012. at 00:46

  14. #114
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    u SVIM rodilištima babinjače puše u kupaonici. to nije do bolnice, nego do ljudske gluposti.

    a ja ne kužim, najiskrenije, što bi vama predstavljalo pomoć kod dojenja? da sestra sjedi kraj vas za svakog podoja?
    ako dođe, pokaže kako namjestiti bebu, pogleda jel kolostrum/mlijeko krenulo i dal beba pravilno drži JEDNOM u ta tri dana, meni je to dovoljno, ostalo je na meni. za sve nedoumice, može se pitati jer nije baš da se sestre nikako ne ukazuju u sobama.
    ja sam u vinogradskoj rodila dvaput, oba puta su mi donosili dijete na dojenje na zahtjev , čak i po noći su me budili. jer sam tražila i zahtjevala, jer je to moje pravo. franny, stoji da sredstava nema, da je gužva stalno i da mi to moramo razumjeti, ali kada nešto tražim, u ta tri dana, tražim za sebe i svoje dijete i ne tiče me se opće stanje. za opće stanje i njegovui promjenu se mogu zalagati od doma, ne od tamo.

    i sigurna sam da po drugim rodilištima nije ništa /puino bolja situacija.

  15. #115
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni se sve cini da se i nije nesto puno promijenilo spram onoga kad sam ja rodila u Vinogradskoj (pred tri godine) - zato sam drugo isla roditi na SD
    I da, tamo (na SD) je bilo wc papira, kupaona nije bila zadimljena, kreveti nisu bili razvaljeni, i sestre za bebe i dojenje su dolazile svaki put kad sam pozvonila i pomagale mi bez okretanja ocima (jer mi je trebala pomoc - a nije mi prvo dijete ni prvo dojenje niti je bilo da nemam pojma o dojenju...)

  16. #116
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    potpis za SD.
    vidjela sam da cure puse, al vani.

  17. #117
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    franny, stoji da sredstava nema, da je gužva stalno i da mi to moramo razumjeti, ali kada nešto tražim, u ta tri dana, tražim za sebe i svoje dijete i ne tiče me se opće stanje.
    štima. sve tražimo za sebe i svoje dijete, ali mogu ja tražit ptičje mlijeko, ako mislim da je to najbojle za moju bebu, ali ako mi ga ne mogu dati, uz najbolju njihovu želju i volju, jer mi nemaju od kuda dati, badava mi to što ja hoću. zato sam rekla da treba bit realniji. teoretski, tamo smo samo 3 dana (ako je sve u reu) i to se da pregrmit, po mom mišljenju, a onda imamo doma cijeli život da udovoljavamo i sebi i bebi. ako si to možemo priuštiti.
    još ću jednom ponoviti; ne znam za vas ostale, ali ja sam do sad 3 puta tamo ležala od 2007. do danas i svaki put su prema meni (i prema mojim cimericama) svi bili ljubazni, puni ohrabrenja i susretljivi, također i prema bebicama i to je ono što mi puno znači. ta ljudskost koju imaju. nisam doživjela da su nadr***i, nervozni, da ne odgovaraju na postavljena pitanja ili da se prema meni i drugima odnose kao da sam im samo još jedna u nizu koju trebaju "odradit".

    silyme, i u Vinogradskoj ti pomažu oko bebica i ne okreću očima. govorim iz osobnog iskustva, stvarno nisam doživjela drugačije; svima su pomagale, ako je bilo problema. meni je sestra Zila, prije 5 godina, spasila cice, jer kad je mlijeko odjednom nadošlo, a micek je bio u inkubatoru, počele su mi se paliti i kvrge stvarati te me je tako jako krvnički masirala, da su mi samo suze išle, ali nisam ni zucnula. i pokazala mi je kako se trebam izdajati i svako malo je samoincijativno dolazila pitati kako sam i jel mi ide, dok nije skužila da sam skužila grif. i ni jednom nije frknula nosom ili me zanemarila. a tako su radile i druge sestre.

  18. #118
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Pusenje u wc-u je najveci minus Vonogradskoj. Ne znam kak je po drugim rodilistima, al to je prestrasno. Vise zena se zatvori u jedan wc i onda tam dime. Da nisam dozivjela, ne bih vjerovala, prestrasno nesto.
    Ne znam, ja sam bila svime zadovoljna, i "smjestajem" i porodom i hranom i sestrama. Dolazile su u sobu, pomagale oko dojenja, istina, kad bi beba krenula cicat, sestra bi otisla, al nisam očekivala da sjedi s nama sat vremena. Nije bilo bezobranih komentara niti prevrtanja očima. Sve u svemu, da idem opet rodit, opet bih isla tamo. I bas me zaintrigirao ovaj polu rooming in.

  19. #119
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    u nijednoj bolnici nema mjesta nedovoljnoj higijeni bolničkih soba i ostalih prostora.
    nijedna bolnica ne smije biti bez sapuna, ručnika, bez toaletnog papira.
    u bolnici je strogo zabranjeno pušiti.

    zadržavam zdrav razum, i kažem:
    odbijam imati razumijevanja za nečiste bolničke sobe, krevete, podove, neuredne zahodske školjke i tuš kabine, ne želim boraviti u bolničkim prostorima zagađenim duhanskim dimom...

  20. #120
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    u nijednoj bolnici nema mjesta nedovoljnoj higijeni bolničkih soba i ostalih prostora.
    nijedna bolnica ne smije biti bez sapuna, ručnika, bez toaletnog papira.
    u bolnici je strogo zabranjeno pušiti.
    potpis .
    samooo, kak to postići? galamom? prosvjedima? i meni je higijena na prvom mjestu.

  21. #121
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Ja sam razmišljala poslati pismo ravnatelju ili glavnima na odjelu iako ne znam da li bi bilo pomaka, a da se udružimo i pošaljemo više pisama?

    Mene je najviše ljutilo to pušenje nisam mogla vjerovati! U bolnici! Čak sam bila spremna zvati inspekciju iako smatram da bi osoblje moglo tu nešto napraviti

  22. #122
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    mašnice,
    ja sam za.

    ajmo se udružiti, napisati pismo i zajednički ga potpisati.

  23. #123
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Ne znam da li ćemo se ovako skupiti, možda da otvorimo novu temu ili šaljemo pp tko je rodio u Vinogr.? Baš razmišljam možda su Rode već nešto bile aktivne oko ovoga? Ispitati bi morale...

  24. #124
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    taj smrad tamo u kupaonici je odvratan
    otuširam se i hoću se obrisati a ručnik smrdi po dimu, i bademantl, i pidžama
    ODVRATNO!!!!
    vjerujem da bi žene pušile ispred bolnice, ko na SD ali ne mogu, jer je odjel zaključan, nema vani osim u vrijeme posjeta

    tuširala sam se u prastaroj kupaonici, onoj koja nema vrata, samo zavjesu. briga me šta me svi vide, bolj to nego da smrdim
    aaaaaaaaaaa

    doduše, to je bilo prije 4 godine, ali očito se nije promijenilo puno toga

  25. #125
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    I ja sam se tuširala u toj maloj iza zavjese, prije 2god.iza sam se i oblačila a snalaziš se kako znaš

  26. #126
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam se tuširala u toj maloj iza zavjese, prije 2god.iza sam se i oblačila a snalaziš se kako znaš
    ma da
    ja sam u vinogradskoj ležala zbog sumnje na prijevremene trudove
    kako mi na kraju srećom nije bilo ništa, nakon tjedan dana sam otišla kući
    nisam se vratila tamo na porod, jer ono što sam vidjela nikako mi nije pasalo (odvajanje od djece, smrdljiva kupaonica, zaključana vrata, ko da smo u zatvoru - ne kužim?!?!?)
    rodila sam na SD. nije savršeno, ali daleko bolje od vinogradske

  27. #127
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    mašnica,
    vrijedi pokušati poslati pismo(email) u VG na ime ravnatelja i druge važne adrese u bolnici. Slanje takvog pisma bio bi veliki korak prema boljim uvjetima jer i najdulji put počinje prvim korakom.
    higijenski uvjeti nedostojni su naše djece i nas samih. takvo stanje nas vrijeđa.

    ali bit će sjano ako se skupi desetak imena u potpisu jer na žalost naše žene vole šutjeti i trpjeti vjerjući da se ništa neće promijeniti.ali baš suprotno-bilo kakvom akcijom, javnim iznošenjem problema, razgovorima... sve se može popraviti, pa makar za 20 godina da naše kćeri rađaju i borave u bolnici u boljim uvjetima...

    predlažem da se malo angažiramo na pp, na druge teme, na ovoj temi i pozovemo rodilje iz vinogradske da napišu što ih smeta ako higijene wc, opremljenosti wc, pušenja u wc, čistoće soba, neopremljnosti soba... (ograničimo se na uvjete ovaj put)...
    sročimo mail, a onda bi ga svaka od nas mogla poslati na adrese za koje se dogovorimo...

    tko je za?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 23.05.2012. at 10:04

  28. #128
    baps avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    u nijednoj bolnici nema mjesta nedovoljnoj higijeni bolničkih soba i ostalih prostora.
    nijedna bolnica ne smije biti bez sapuna, ručnika, bez toaletnog papira.
    u bolnici je strogo zabranjeno pušiti.

    zadržavam zdrav razum, i kažem:
    odbijam imati razumijevanja za nečiste bolničke sobe, krevete, podove, neuredne zahodske školjke i tuš kabine, ne želim boraviti u bolničkim prostorima zagađenim duhanskim dimom...
    X
    zbog gornjih sam uvjeta svako svoje dijete rodila u drugoj bolnici...

  29. #129
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    cure, koje ste rodile u VG, tražimo da wc budu bez pušenja, da budu čisti i opremljeni. ionako dolazi 3-4 tuš kabine i 4-5 wc-a na 60-ak rodilja. a nema papira, nema sapuna, nema vrata na tuš kabini, nemju se gdje odložiti stvari kod tuširanja i uporebe wc-a... za ova poboljšanja treba malo dobre volje i malo novaca.

    jedan lijepi mail volnici i mislim da bi stvari krenule na bolje...

    hajde, koja se slaže, dajte prijedloge...
    Posljednje uređivanje od Inesz : 23.05.2012. at 14:56

  30. #130
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Upravo sam pročitala na forum.hr-u da su neki dan uveli rooming-in u sve sobe! Po jedan krevet iz svake sobe su izbacili i ubacili dječje.
    Bolnic, osoblje, svi nespremni, mame u šoku kako im je naporno, ne mogu ni do tuša itd...

  31. #131
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    , tražimo da wc budu bez pušenja,
    inače piše da je strogo zabranjeno pušenje u bolnicama i u dvorištu bolnice,to najviše ovisi o pojedinaca ili večine, nikad mi nije bilo jasno kak može dva sata nakon poroda ićsaugati. Ali valjda je problem u meni koja nisam posaugala ni jedan dim, njima je neka druga šema u glavi.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ja cu se ubit....pa kaj nisam rodila dva mjeseca kasnije....ahhhhh

    inace, buduci mi je muz pusac...imam uvid u to kako im je. iako mi je to odvratna ovisnost, sasvim mi je jasno da se ne mogu odviknut ovisnosti ta tri dana u bonici....mozda da lijepe nikotinske flastere....?

  33. #133
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ja sam isto za, mašnice idem ti mailat .

  34. #134
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno


    franny

  35. #135
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Nisam objasnila zašto su sestre za bebe nisu bile ok..

    Mišica se rodila jako zgnječenog nosa, nije mogla disati na njega pa ni gutati.. Točnije nisu joj dobro isčistili ostatke plodne vode i koječega iz nosića, pluća čega već..
    Jedna od sestara je skužila da nešt nije uredu i bila ju odnijela da joj očiste nosić. Na putu prema sobi za bebe je rekla da je mala kihnula i da joj je iz nosića izletio veliki zeleni komad ostataka .. i tak ju je vratila.. Malecka je stalno skakutala po cici al bi nažalost povukla jedan do dva puta i pustila cicu..

    Kad smo se vratili doma (bila je nedjelja iza 13 sati) mala samo spava ko oduzeta satima , a pelene suhe. Patronažna je došala sutradan oko 11 i spasila stvar..
    Nosić smo natapali fiziološkom i isisavali iz njega velike količine tog zelenog. Mala je to popodne procicala i počela normalno puniti pelene..
    Rođena je s 3380 g (bio je četvrtak ujutro) u ponedjeljak kad ju je patronažna vagala imalaje 3080g..

    Zamjeram im što nisu više obratile pažnju na taj problem.. Iz aviona se vidlo da joj je nos skroz zgnječen..

    Nosić smo koja tri tjedna natapali i ispuhivali po dva do četiri puta dnevno dok nije sve izašlo van..

    (sva sreća ispravi se )
    Posljednje uređivanje od Šiškica : 24.05.2012. at 15:45

  36. #136
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    rooming in u sve sobe? i dalje se plaća ili?

  37. #137
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Nitko ne spominje tako da mislim da se ne plaća, ipak je u svim sobama, misliš da bi sve rodilje plaćale R.I?

    Evo kopiram:

    Cure vezano za rooming in u Vinogradskoj evo vam točnih i svježih info (danas izašla iz bolnice, rodila u ponedjeljak) - od prekjučer je uveden potpuni rooming in za sve - izuzetak su žene koje dođu s carskog s intenzivne prvih par dana im uzimaju navečer bebe, ostali svi imaju bebe u sobama (uzmu ih ujutro prije vizite jedino pa ih srede i vrate), pelene dobijete od njih a vlažne maramice morate imati svoje jer ih nemaju i stalno žicaju ako neko ima viška da im da za bebice.

    Bed je što recimo kad idete na tuširanje, wc i sl cimerice vam moraju čuvat bebu, isto za vrijeme posjeta ih ne uzimaju već se morate dogovorit s cimericama koja ide u koje vrijeme tako da ne možete iskoristit sve vrijeme posjeta...3 kreveta su u sobi...

    Ovo s posjetama mi se nikako ne sviđa
    Posljednje uređivanje od mašnica : 24.05.2012. at 20:50

  38. #138
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    meni se ne sviđa r.i.

  39. #139
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ontopic cuvanja beba i rooming in - moj je drugi dan plakao ko blesav cim bi ga skinula s cice. Tako da meni nije bio neki posebni ostaviti ga na "cuvanje" - jer se cuvao sam u kreveticu - nego mi je bio bad sto im urla dok sam na wc-u. A sto ces, plako je tih par minuta, nije da se nece naslusati toga i same od svojih beba iducih mjeseci...

    Stvarno mislim da rooming in u Vinogradskoj ako je tako naprecac uveden sigurno nije neka sreca - kad sam bila pred tri godine bile su samo dvije pedijatrijske sestre, i nisu bila odvojena zvona za njih i za sestre za babinjace - tako da ako ti je trebala ped. sestra prvo si zvonio, onda nakon n minuta dodje "kriva" sestra, pa kazes da trebas ped. sestru, pa opet cekas novih n minuta dok se ista pojavi (a ponekad se i ne pojavi - pa opet zvonis i sve ispocetka). Da ne spominjem da su dvije sestre puno premalo za tu kolicinu bebica i mama koje trebaju pomoc.

    Ja sam bila sedam dana (nakon cr) i bogme su mi neke okretale ocima. A dojenje je islo koma - tj. nije islo...

  40. #140
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku

    franny
    i tebi .

    hm... ne sviđa mi se ta vrsta R.I. moja učenica mi je rekla (dok to još nije profunkcioniralo) da ni ona ne zna hoće li se plaćati, ali da pretpostavlja da hoće. e, sad, ako je u svim sobama uvedeno pod moraš, onda se valjda ne plaća. jer, ak ja npr. nemam love za R.I., tko mi to može nametnuti??
    čini mi se da je ovdje stvar u uhodavanju i snalaženju i osoblja i majki s djecom. do prije 2 tjedna su radili kao i prije 5 godina, što se tiče posjeta: kad bi došle posjete, djecu bi odnijeli, a pokazivali na staklo samo onu koju si prijavio da želiš pokazati. ako je beba stalno samnom, onda ja ne mogu van na posjete, po toj logici (a posjete ne smiju ulaziti u onaj dio gdje su rodilje s bebama)...tu mi nekaj ne štima...

  41. #141
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Franny, ovakav problem s posjetama ti je ustvari u svim bolnicama koje imaju r.i.

  42. #142
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Franny, ovakav problem s posjetama ti je ustvari u svim bolnicama koje imaju r.i.
    nije, na sv.duhu ulazi se u sobe za vrijeme posjeta, sat vremena dnevno i nitko ne odnosi bebe za to vrijeme...

  43. #143
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Prvo sam rodila na sv.duhu! Ako sam zeljela u posjete,svoju bebu sam morala ostaviti cimerici na cuvanje! Ona pa ja na 30min van na posjete! Oko dojenja, kad su vidle da ne mogu ga namjestiti i da se patimo ostavile me bespomocnu i nisu dale mu jesti... Onda su krenuli problemi! Drugu bebu sam rodila 22.02! Na vinogradskoj. Nisam obracala paznju na wc papir, spavacice... Bilo mi je vazni da ako mi dojenje ne krene bude nahranjen i da smo medicinski zbrinuti! Ovo za pusenje je koma, ali sto reci kad i osoblje pusi u cajnoj kuhinji!

  44. #144
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    korak po korak cure, krenimo polagano
    vinogradska je prije 10 god imala više od 2000 poroda u godini
    sad vjerojatno i više
    tisuće žena i djece zaslužuju bolje

  45. #145
    glitterbomb avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    10

    Početno

    imam par pitanja iako imam još dugo dugo do poroda, al šta ću kad mi vrag ne da mira

    uglavnom, čitam o rodilištima i vidim da vinogradsku uglavnom svi hvale. zanima me samo da li za cijelo vrijeme poroda puštaju da se namještaš kak ti paše (nema teorije da rađam ležećki ), da li tata može cijelo vrijeme biti prisutan i što ako je sezona gripe? onda ostaneš sama na porodu ili kaj?

    hvala!

  46. #146
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    hej, curke, kaj smo onda? ima li kakvih ideja/pomaka/ ičega?

    glitter, na žalost, ja ti ne znam odgovore, ali možda ti se Ivček javi, koja je nedavno tamo bila ili joj pošalji pp .

  47. #147
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj glitterbomb prvotno napisa Vidi poruku
    imam par pitanja iako imam još dugo dugo do poroda, al šta ću kad mi vrag ne da mira

    uglavnom, čitam o rodilištima i vidim da vinogradsku uglavnom svi hvale. zanima me samo da li za cijelo vrijeme poroda puštaju da se namještaš kak ti paše (nema teorije da rađam ležećki ), da li tata može cijelo vrijeme biti prisutan i što ako je sezona gripe? onda ostaneš sama na porodu ili kaj?

    hvala!
    kod nas je tata bio cijelo vrijeme prisutan i to oba puta
    nisu mi dali da se namještam, niti da odem na wc, niti da promijenim bok, ali mi ovaj put nakon x vremena ipak ponudili pilates loptu

  48. #148
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj glitterbomb prvotno napisa Vidi poruku
    imam par pitanja iako imam još dugo dugo do poroda, al šta ću kad mi vrag ne da mira

    uglavnom, čitam o rodilištima i vidim da vinogradsku uglavnom svi hvale. zanima me samo da li za cijelo vrijeme poroda puštaju da se namještaš kak ti paše (nema teorije da rađam ležećki ), da li tata može cijelo vrijeme biti prisutan i što ako je sezona gripe? onda ostaneš sama na porodu ili kaj?

    hvala!
    d je (prije pet godina) rođena u sezoni gripe i tata nije mogao biti na porodu.
    možeš misliti koji mi je to bio šok s obzirom da to uopće nisam očekivala.
    u isto vrijeme su radnici šetali po rodilištu i ulazili u sobe.

  49. #149
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Imamo malu pauzu i zastoj, ali krenut' ćemo, javit' ćemo.

  50. #150
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj glitterbomb prvotno napisa Vidi poruku
    imam par pitanja iako imam još dugo dugo do poroda, al šta ću kad mi vrag ne da mira

    uglavnom, čitam o rodilištima i vidim da vinogradsku uglavnom svi hvale. zanima me samo da li za cijelo vrijeme poroda puštaju da se namještaš kak ti paše (nema teorije da rađam ležećki ), da li tata može cijelo vrijeme biti prisutan i što ako je sezona gripe? onda ostaneš sama na porodu ili kaj?

    hvala!
    Prvi put su tatu pustili nakon sat i pol i potjerali ga 10 minuta nakon rođenja, a drugi put je od samog početka bio i poslije još sat vremena. Oba puta sam odmah išla u box, u predrađaonu ne smiju tate i oba puta nije bila gužva.

    Krevet je bio s blago dignutim uzglavljem, na CTG sam bila spojena pa nije bilo šanse za neko kretanje ( inducirali su porod zbog lošeg ctg-a pa sam morala biti stalno spojena). Pomogli smo si sami koliko smo mogli. MM je s daljinskim ispod kreveta skroz dignuo uzglavlje. Skoro cijelo vrijeme smo bili sami pa sam se ja po krevetu namještala koliko sam mogla. Za vrijeme izgona noge sam držala i povlačila prema sebi (prema uputi babice) a mm mi je držao gornji dio tijela jer mi je bilo lakše.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •