Stranica 5 od 16 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 766

Tema: Vinogradska - novosti

  1. #201
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    mishekica i ja tako mislim... ali srećom imal sam brzinski porod...jedino što sam do jutra ležala u boksu i slušala ženu do i njene prohtjeve i zahtjeve...

    Ne znam kako je u drugim bolnicama...

  2. #202
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    ne pretjeruješ, potpuno te razumijem.
    ne znam kako ti, ali ako radim nešto gdje mi je važna tišina i mir, osobito psihički, a ometa me se, uzalud vam trud svirači.
    nažalost, ne vjerujem da igdje postoji bolnica gdje dobiješ svoj boks, sa fino zatvorenim vratima, gdje je mir i tišina i nitko te ne ometa. nek me netki ispravi ako sam u krivu.
    osim ako ne odeš roditi kod podobnika. ako je to što ću čuti druge žene najveći nedostatak onda sam spremna na taj kompromis, čepiće u uha i tiskaj.
    vidim da se nisu previše pomakli po pitanju privatnosti, zabadava im onda ti zidovi.
    Na sv.duhu su po dvije prostorije odvojene zidom, a svaka ima vrata! Naime nigdje nece naci bas kao stoste rekle samo kod podobnika da si u svojoj sobi! Naime u bolnici se zna izredati njih nekoliko kod poroda, a prolaz korz sobe im olaksava brzi pristup, komunikaciju izmedu osoblja i pacijenata!
    I mene je panika ulovila mer zena do mene je vikala da necee, ne moze, odustaje! Pa mi doslo da se dignem i zviznem ju,mjer citavu trudnocu sam imala tlak 120/80! A zbog nje mi je skocio! Uuuff! Bila sam ljuta, toliko da sam ju kojim slucajem nasla koja je ta cula bi me

  3. #203
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    I mene je panika ulovila mer zena do mene je vikala da necee, ne moze, odustaje! Pa mi doslo da se dignem i zviznem ju,mjer citavu trudnocu sam imala tlak 120/80! A zbog nje mi je skocio! Uuuff! Bila sam ljuta, toliko da sam ju kojim slucajem nasla koja je ta cula bi me
    joooj, nemojte tako strogo
    ipak smo sve mi različite i drukčije reagiramo na bol, stres...
    ja sam mislim 90% drugog poroda bila "mirna i tiha", a onda sam se pri samom izgonu totalno pogubila od stravičnih bolova, počela urlati... (to je jedenostavno bilo jače od mene i zapravo u tim trenucima nisam bila svjesna nikog i ničeg oko sebe, ali zadnja namjera mi je bila da "prestrašim" druge rodilje)

  4. #204
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    doma nećete slušat druge žene

  5. #205
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    babyboys razmišljala sam o porodu kod kuće ali postoji mogućnost ranijeg poroda, u prvom mi je zaostala posteljica, pa me uspavali, bebač je bio ispod granice s težinom i bio je na neonatologiji a i ne mogu si priuštiti primalju niti me suprug podržava u porodu kod kuće tako da ta opcija na moju veliku žalost otpada.

    Nije meni smetalo što je žena vikala pri porodu, već njeni prohtjevi nakon što je rodila sina: pa dajte ga zamotajte u plavu plahticu, joj kako nemate plavu plahticu već samo rozu, pa su se preko sat vremena naslikavali, masa sestara i doktora joj je došla, a mene ulovila depra jer smo bebu imali 5minuta u rukama, odveli ga.... Plakala sam od muke... A žena do još traži posebnu plahticu

  6. #206
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    a ta je vjerojatno došla preko veze. neka te to ne bedira, jer toga ima uvijek i svugdje.
    tješi se da su sad promjenili neke stvari, bebač je samnom bio sat vremena prije nego su ga odnijeli, i onda mm još skoro sat

  7. #207
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    doma nećete slušat druge žene
    Ja bih najradije rodila doma, u miru i tišini... Ali bojim se da to za prvu trudnoću nije najpametnije rješenje jer pojma nemaš kako će stvari ići.

    I još malo oftopika.. U zadnje vrijeme slušam samo o carskim rezovima. Skoro ni jedna meni bliska osoba nije (prvo) dijete rodila vaginalno. S jedne me strane strah ostati doma - što ako budem trebala carski? A s druge me strane strah da će mi napraviti ne baš potreban carski.

  8. #208
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    mishekica ja mislim da je jako bitno ne žuriti u bolnicu, da sam išla na prve trudove u bolnicu (ujutro oko 9,10h) tko zna kako bih i ja završila... Puno sam šetala, prodisavala, tražila svoj mir, tišinu, ugodne položaje. Bila sam sama doma (ne računam baku kat niže) neometana, nepožurivana, idealno za kućni porod. Popodne oko 16,17h je krenulo žustro ali opet nekako sam imala osjećaj da ne trebam žuriti (dok god sam mogla hodati i suvislo pričati)

    Sve do cca 20h kad sam prokrvarila, kad se počelo mračiti i kad više nisam mogla pričati, dok su moji došli doma i spremili se već je bilo 22h, u 23h došli u Vinogradsku, rodila sam malo iza ponoći. Bila sam 9 cm otvorena! Prvorotkinja. Nikakvih dripova i sl. nije trebalo na moje sveopće veselje

    Sorry-te na off-u.

  9. #209
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    neće ti u vinogradskoj napraviti nepotreban carski. ja sam došla sa hrpom indikacija za CR i samo željom da ga ne bude i rodila vaginalno, neometano i bez ikakvih intervencija. ni Kuna ni Košec ne vole CR i izbjegavaju ih koliko je moguće. ivičević, kojem nisu mrski, ionako ide u penziju sa 1.10.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    neće ti u vinogradskoj napraviti nepotreban carski. ja sam došla sa hrpom indikacija za CR i samo željom da ga ne bude i rodila vaginalno, neometano i bez ikakvih intervencija. ni Kuna ni Košec ne vole CR i izbjegavaju ih koliko je moguće. ivičević, kojem nisu mrski, ionako ide u penziju sa 1.10.
    aleluja
    Posljednje uređivanje od nela30 : 26.09.2012. at 09:27

  11. #211
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    ni Kuna ni Košec ne vole CR i izbjegavaju ih koliko je moguće. ivičević, kojem nisu mrski, ionako ide u penziju sa 1.10.
    Šta imaju samo tri doktora?

  12. #212
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ne. Košec je predstojnik klinike, Kuna je glavni kad nje nema, a prvi idući je bio ivičević. svi ostali doktori njih slušaju. hijerarhija.

  13. #213
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Meni je ivicevic bio super! Iako istina tezak na rijecima,ali onako sa osmijehom mozes mu vratiti istom mjerom! Stovise mene je cak savjetovao sto je moj dok.trebao raditi, ma zapravo je i radio al u trudnicku zaboravio upisati! Bio je ljut na kolegu,a meni sve objasnio kako se mogu odnositi prema takvim situacijama! Sa nj.odlazkom u mirovinu izgubiti ce jaaakoo dobrog lijecnika, a svima nam je na kraju to nekako vazno!

  14. #214
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ja se slažem da je on vrhunski stručnjak i sve što kaže stoji, ali nema niti malo takta, čak dapače, vrlo je bezobrazan i bezobziran prema ženama u trenucima kada to niakako ne bi trebao biti. đabe mu sva stručnost onda

  15. #215
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Pozdravljam vas iz Vinogr. 34tt prokrvarila, 3cm otvorena, beba ok, dokt.Grgic me primio jako njezan, sve mi objasnio, poslije super doktorica ali nisam ime zapamtila, mozda Kovacevic ili sl.mladja, smedje duze kose.

    Sad idem malo na 2.temu moliti vibrice.... Drz'te mi fige da bebac izgura jos koji tjedan.

  16. #216
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Mašnice, vibram ~~~~~ˇza bebu da izdrži još nekoliko tjedana i da sve bude u redu! Drži se!

  17. #217
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdravljam vas iz Vinogr. 34tt prokrvarila, 3cm otvorena, beba ok, dokt.Grgic me primio jako njezan, sve mi objasnio, poslije super doktorica ali nisam ime zapamtila, mozda Kovacevic ili sl.mladja, smedje duze kose.

    Sad idem malo na 2.temu moliti vibrice.... Drz'te mi fige da bebac izgura jos koji tjedan.

    Masnice ~~~~~~~~ ti saljem! Samo pozitivno, vazno da je bebica u redu! Jos koji tjedan izdrzi i superiska

  18. #218
    glitterbomb avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    mishekica ja mislim da je jako bitno ne žuriti u bolnicu, da sam išla na prve trudove u bolnicu (ujutro oko 9,10h) tko zna kako bih i ja završila... Puno sam šetala, prodisavala, tražila svoj mir, tišinu, ugodne položaje. Bila sam sama doma (ne računam baku kat niže) neometana, nepožurivana, idealno za kućni porod. Popodne oko 16,17h je krenulo žustro ali opet nekako sam imala osjećaj da ne trebam žuriti (dok god sam mogla hodati i suvislo pričati)

    Sve do cca 20h kad sam prokrvarila, kad se počelo mračiti i kad više nisam mogla pričati, dok su moji došli doma i spremili se već je bilo 22h, u 23h došli u Vinogradsku, rodila sam malo iza ponoći. Bila sam 9 cm otvorena! Prvorotkinja. Nikakvih dripova i sl. nije trebalo na moje sveopće veselje

    Sorry-te na off-u.
    a kad ti je pukao vodenjak? ja bi najradije isto došla što kasnije, ali kažu da ako pukne vodenjak odmah moraš ići u bolnicu



    inače, jako mi je drago pročitati da omogućuju promjenu položaja i sve ostalo

  19. #219
    glitterbomb avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, imam jednu priću iz Vinogradske, divnu i jako ohrabrujući. pošto nije moja neću je iznositi javno, ali samo malo da kežem odličan porod, velika bebe, odlične primalje, rađanje u čučnju,gdje primalja "lovi" bebu, ma milina, tata na porodu, hodanje za vrijeme trudova i skakutanje na lopti...
    jel može priča na pp?

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Je li "big deal" ako ne ideš svih 5 dana? Odnosno, je li dolazak svaki dan uvjet za tu neku potvrdu? Mi već imamo zakazan put pa bismo jedan termin trebali propustiti.

    A zna li se možda kad bi mogao biti sljedeći tečaj, ako ovaj sad budem morala propustiti?

    Hvala!
    e, to ti zbilja ne znam, al po pričama s tečajeva iz drugih bolnica mislim da bi bilo glupo da ti ne daju potvrdu zbog jednog izostanka.
    vidim da smo skoro pa terminuše, vidimo se onda gore :D

  20. #220

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    sa koliko tjedana se obično kreće u trudničku ambulantu?

  21. #221
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdravljam vas iz Vinogr. 34tt prokrvarila, 3cm otvorena, beba ok, dokt.Grgic me primio jako njezan, sve mi objasnio, poslije super doktorica ali nisam ime zapamtila, mozda Kovacevic ili sl.mladja, smedje duze kose.Sad idem malo na 2.temu moliti vibrice.... Drz'te mi fige da bebac izgura jos koji tjedan.
    neki dan prije mene bila neka cura u petrovojotvorena 6 prstiju u 34tt-udogovorili se sa njom da hitno ide u vinogradsku jer je i prije tamo rodiladrzim fige za tvoju i njenu bebicu

  22. #222
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    mašnice ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da beba izgura još barem 3 tjedna. drž se.

  23. #223
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    mašnice, sretno!

    Ostalima hvala na odgovorima.

  24. #224

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    da li ijedna od vas koje ste rodile u vinogradskoj ima iskustvo da su vam ufurali studente ili učenice obližnje medicinske škole dok ste rađale?
    da li su vas u tom slučaju pitali za dopuštenje?
    koliko ste ustvari sami i koliko vas se često "nadzire" od strane doktora i primalja?

  25. #225
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    mašnice kako ste vas dvoje? jesi još u komadu?

    meni nisu uveli na porod, ali su učenice išle u svaku vizitu sa svojom profom, pa tako i u boksove. to je bilo za drugi porod, prvi i treći su bili u vrijeme praznika .

  26. #226

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    ...meni nisu uveli na porod, ali su učenice išle u svaku vizitu sa svojom profom, pa tako i u boksove. to je bilo za drugi porod, prvi i treći su bili u vrijeme praznika...
    prekrasno, još mi samo to fali.

  27. #227
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    da li ijedna od vas koje ste rodile u vinogradskoj ima iskustvo da su vam ufurali studente ili učenice obližnje medicinske škole dok ste rađale?
    da li su vas u tom slučaju pitali za dopuštenje?
    koliko ste ustvari sami i koliko vas se često "nadzire" od strane doktora i primalja?
    meni nisu dovodili nikoga ali ja sam rađala cijelu nedjelju popodne i do 00:50 ujutro

    a bili smo dosta sami, ctg s tvog trbuha im je spojen na monitore u sobi od sestara, doktora, ambulanti, tako da te ustvari cijelo vrijeme imaju pod kontrolom a samo povremeno dolaze u obilazak...
    meni je to i pasalo...

  28. #228
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    meni su uveli čitavu hordu studenata i učenika na sam izgon. rekla sam dr-u da ih pošalje van i odmah je to i učinio, ali me još uvijek opere grozan osjećaj kad se sjetim njih 20-tak naguranih na vrata boksa s direktnim pogledom na mene raskrečenu u trenutku izgona ali, kao što sam i na drugoj temi napisala, sama sam si kriva jer sam potpisala pristanak za sudjelovanje studenata na porodu (mada nisam ni sanjala da bi se tu radilo o njih 20 odjednom!) - primljena sam u bolnicu krajem 12. mjeseca zbog komplikacija i, kako se znalo da u bolnici ostajem do poroda, odmah su me tražili da potpišem pristanak. isprva sam odbila, no sestra me ipak nagovorila uz objašnjenje da ću ionako roditi prije nego što učenicima završe praznici (porod se stvarno očekivao svaki čas). na kraju su praznici završili 10.1., a ja rodila 13.1.

    uglavnom - ne potpisuj ništa!

  29. #229

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    frka ništa neću potpisati, ali nije im onda baš to za hvalu, nema privatnosti, kako možeš skoncentrirano rađati kad čuješ druge žene i ljudi se stalno sprešetavaju?
    mislim, radi se o porodu ne o izložbi.

  30. #230
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Citiraj glitterbomb prvotno napisa Vidi poruku
    jel može priča na pp?



    e, to ti zbilja ne znam, al po pričama s tečajeva iz drugih bolnica mislim da bi bilo glupo da ti ne daju potvrdu zbog jednog izostanka.
    vidim da smo skoro pa terminuše, vidimo se onda gore :D
    imaš premalo postova za pp!

  31. #231
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    mašnice kako ste vas dvoje? jesi još u komadu?
    NIsam u komadu, u dva sam komada

    Evo što nas je malo mučilo...a priča...roman bih mogla napisati oko poroda, tj. uglavnom sve kasnije što se događalo

    http://forum.roda.hr/threads/76333-U...o%C5%A1%C4%87e


    Meni nisu nikoga uvodili, ali sam čula da cure pričaju da su potpisivale da li pristaju ili ne da im se mogu uvesti studenti/učenici. Uglavnom su odbijale.
    Posljednje uređivanje od mašnica : 07.10.2012. at 21:44

  32. #232
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Da, meni su uveli učenike i nije me nitko tražio dopustenje. I to mi je ostalo jako u pamcenju, losem. Jer ta djeca ne znaju sakriti izraze lica. S njihovih lica sam citala sto se dogada i kako to izgleda. Jedni su imali suosjecajno lice, drugi gadljivo. Muz je poslije poroda u ducanu u kvartu sreo curu, pa ju je zezao jel mOguce da je ogladnila nakOn videnog. Ma ja bi im cak i dozvolila da budu jer i oni moraju od nekud naucit, vidjet, ali da barem netko s njima radi o ekspresiji osjecaja. Meni je to lose iskustvo. Sto se tice babica kod mene je sve bilo gotovo za 20min pa su i dr i primalje (2) bile stalno sa mnom, i muz.
    Posljednje uređivanje od leptiric_zg : 07.10.2012. at 22:26 Razlog: S

  33. #233
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Da li u VG postoji ambulanta za visokorizične trudnoće, gdje se ne čeka satima na pregled?

  34. #234
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj adria13 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li u VG postoji ambulanta za visokorizične trudnoće, gdje se ne čeka satima na pregled?
    Ne. Jedna je trudnička ambulanta za sve.

  35. #235
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    hvala na odgovoru

  36. #236

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    što je s jedenjem i pijenjem za vrijeme poroda?
    koliko su "sretni" kad im dođeš sa vlastitim zahtjevima koji se ne slažu sa standardnim procedurama koje imaju, tipa ako ne želiš stalno ležati i biti spojena na ctg, ako ne želiš prokidanje vodenjaka i sl.?
    ne znam koliko je osoblje u vinogradskoj fleksibilno glede ovog i koliko su skloni rutini, ne bi htjela nikome stati na žulj, a opet niti ne želim mirno i poslušno ležati i nemati pojima zbog čega mi nešto rade.

  37. #237

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    slijepo crijevo zagreba
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, imam jednu priću iz Vinogradske, divnu i jako ohrabrujući. pošto nije moja neću je iznositi javno, ali samo malo da kežem odličan porod, velika bebe, odlične primalje, rađanje u čučnju,gdje primalja "lovi" bebu, ma milina, tata na porodu, hodanje za vrijeme trudova i skakutanje na lopti...
    imaju stolčić ili si tražila da rađaš u čučnju?
    meni se sve više sviđa ideja o rađanju u čučnju.
    planiram opet roditi i vinogradskoj pa je svaka inf dobrodošla.
    malo off: imaju li još one užasne neudobne krevete, ja ležala sa patologiji prije 3 godine 5 dana i kreveti su bili koma

  38. #238

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    87

    Početno

    evo mene friško iz vinogradske

    treći porod, došla u bolnicu u 1 iza ponoći, rodila u 2 i 10
    bez klistiranja i brijanja, hvala bogu
    vodu u rađaonu nisam smjela nositi, kao ni na prošlom porodu, al zato su poštovali sve ono što sam tražila (bez dripa i ikakvih lijekova, bez studenata na izgonu, itd)
    bebu sam, kao i na prethodnom porodu, kad je izašla glavica i ramena, sama izvukla van naravno, bila je samnom nekih sat i pol,dojenje odmah kad su je izvagali
    babice su bile super, jako su mi pomogle u prodisavanju trudova, jer sam se u zadnjim minutama totalno izbezumila i nisam uopće mogla disati kako treba, tsko da su me spasile što se toga tiče
    meni je bilo jako ljepo, sve pohvale babicama na porodu, nisam pukla ni milimetra
    što se tiče boravka na odjelu, krevetić za bebu sam dobila odmah, bila je samnom cijelo vrijeme osim za vrijeme kupanja i vizite i spavala samnom u krevetu, na cici ofkors
    pustili su nas doma drugi dan ( bilo je sve u redu a i bila im je jako gužva)

  39. #239
    Mala Maja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj *Tončica prvotno napisa Vidi poruku
    evo mene friško iz vinogradske

    treći porod, došla u bolnicu u 1 iza ponoći, rodila u 2 i 10
    bez klistiranja i brijanja, hvala bogu
    vodu u rađaonu nisam smjela nositi, kao ni na prošlom porodu, al zato su poštovali sve ono što sam tražila (bez dripa i ikakvih lijekova, bez studenata na izgonu, itd)
    bebu sam, kao i na prethodnom porodu, kad je izašla glavica i ramena, sama izvukla van naravno, bila je samnom nekih sat i pol,dojenje odmah kad su je izvagali
    babice su bile super, jako su mi pomogle u prodisavanju trudova, jer sam se u zadnjim minutama totalno izbezumila i nisam uopće mogla disati kako treba, tsko da su me spasile što se toga tiče
    meni je bilo jako ljepo, sve pohvale babicama na porodu, nisam pukla ni milimetra
    što se tiče boravka na odjelu, krevetić za bebu sam dobila odmah, bila je samnom cijelo vrijeme osim za vrijeme kupanja i vizite i spavala samnom u krevetu, na cici ofkors
    pustili su nas doma drugi dan ( bilo je sve u redu a i bila im je jako gužva)
    E ovo ja zovem porod!!! Priželjkujem isti ili bar sličan scenarij!
    Bravo i sad uživajte u svakom trenutku u trećoj sreći

  40. #240
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    ja sam tamo rodila 15.09. i jedna strana hodnika ima obnovljene sobe s rozim zidovima i novim krevetima.
    ja sam bila u sobi koja ima stare krevete ali je krevet bio ok. mada sam čula da ih ima baš groznih.
    ali doći će na red i druge sobe i onda će sve biti baš fensišmensi.

  41. #241
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    *Tončica, kao prvo, čestitam na lijepom porodu.

    Citiraj *Tončica prvotno napisa Vidi poruku
    bez klistiranja i brijanja, hvala bogu
    Inzistirala si na tome ili nisu ni nudili?

    vodu u rađaonu nisam smjela nositi, kao ni na prošlom porodu, al zato su poštovali sve ono što sam tražila (bez dripa i ikakvih lijekova, bez studenata na izgonu, itd)
    Ja ne znam kako ću preživjeti bez vode. Pijem svakih 15 minuta i dišem na usta zbog devijacije septuma.

    Jesi morala biti jako oštra u postavljanju tih zahtjeva ili je bilo dovoljno jednom reći da nećeš?

    I jedno pitanje za sve ostale:
    postoji li u Vinogradskoj mogućnost rađanja u ikakvom drugom položaju, osim na leđima?

  42. #242

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    ...Ja ne znam kako ću preživjeti bez vode. Pijem svakih 15 minuta i dišem na usta zbog devijacije septuma. ...
    imamo isti problem. uostalom kako to oni misle da žena treba rađati bez kapi vode ili samo s vlaženjem ustiju?
    nije valjda da ti pregledavaju torbu prije ulaska u rađaonu, baš kad si pomislim kako su dosta fleksibilni glede poroda pročitam nešto ovakvo.
    uz to imam običaj dosta često mokriti koliko god pila vode, pa neće me valjda kateterizirati ili dati kahlicu, a ja normalno pokretna za ići na wc?

  43. #243
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    ja sam cucecki rodila prije godinu dana.

  44. #244

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    slijepo crijevo zagreba
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj crvic prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam cucecki rodila prije godinu dana.
    Moze vise detalja, ti si trazila? Oni su predlozili?

  45. #245
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    Drage žene i majke, odmah u stratu mi oprostite ako sam van ove teme ali čim sam pročitala Vinogradska tu sam i stala.Naime po preporuci ginekologa koji mi je vodio trudnoću do sada (33tj) trebala bi za dva tjedna napraviti kontrolu u Vinogradskoj gdje planiram po njegovoj preporuci i roditi( imam problema sa visokim tlakom , već sad prst otvorena itd.) ugl.cijela trudnoća je dosta rizićna od samog početka kad sam i 15 dana odležala u Mrekuru. Rodila sam prvi puta prije 8 god.u Petrovoj sa najboljim i najljepšim iskustvom i bez ikakvog problema, no pošto mi je ova trudnoča takva kakva je odlučila sam se za Vinogradsku jer je moj ginič tamo prije radio pa ajde zlu ne trebalo kaže za bilo šta nazovite me. Mene sad zanima , dali se za ambulantu treba naručiti? dali mi vi savjetujete koji dan najbolje ići ovisno ako znate kad su koji lječnici? dali ste bile zadovoljne porodom tamo? ja sam tamo bila prošle godine u 12 mj na kiretaži u 8 tj trudnoće i to je sve što sam ja tamo išla, hvala i isprika ako sam vas udavila, ali shvatite moju zabrinutost

  46. #246
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    u TA kod dr. Košec, ponedjeljkom, na UZV probaj vidjet kad je dr.Grbavac.
    trebaš se naručiti, možeš i telefonom ili mailom.

  47. #247
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    u TA kod dr. Košec, ponedjeljkom, na UZV probaj vidjet kad je dr.Grbavac.
    trebaš se naručiti, možeš i telefonom ili mailom.
    Isuse,vidis ni to nisam znala, a dal se dugo čeka? Hvala ti na inf.

  48. #248
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    hm, zavisi. kako ti padne grah.
    ja sam s ovih dvoje najzadovoljnija bila

  49. #249
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    hm, zavisi. kako ti padne grah.
    ja sam s ovih dvoje najzadovoljnija bila
    A što se tiće ekipe kod poroda???

  50. #250
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    opet Grbavac, barem na pripremi. na samom porodu mi je bila ona mlada doktorica duge kose, nemam pojma kak se zove.
    ali dežurstva u rađaoni nisu nigdje objavljena, tako da tu baš i ne možeš birati.

Stranica 5 od 16 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •