Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 290

Tema: Dopust za njegu djeteta - Pravilnik

  1. #1

  2. #2
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Da i - gdje su obitelji sa dvoje ili više djece posebnih potreba ???

    Pomozite meni - ćoravoj - da pronađem taj dio u ovom Zakonu gdje je to navedeno?


    Unaprijed zahvalna !

  3. #3

  4. #4

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    20

    Početno pravomoćnost rješenja i pravo na žalbu

    Na www.forum.hr čitam iskustvo jedne mame na dopustu za njegu djeteta s teškoćama u razvoju: Žena je na prvostupanjskom LP dobila ODBIJENICU za produljenje dopusta , u rješenju piše "Rješenje postaje pravomoćno s danom preuzimanja rješenja, slijedeći dan se javite na posao. Žalba drugostupanjskoj liječničkoj komisiji je je moguća u roku 14 dana." Rok za rješavanje žalbe je 60 dana. Majka šizi jer nema kome ostaviti teško bolesno dijete, radi čega otvara bolovanje, na poslu joj prijete otkazom, i vjerojatno joj će ga i uručiti, jer "obično" bolovanje radnika ne štiti od redovitog otkaza, za razliku od RD i "Dopusta za njegu. djeteta s težim oštećenjem zdravlja". Pitam pravnike: kako je moguće da žalba ne odgađa pravomoćnost rješenja, što ako npr. ova žena dobije produljenje dopusta na drugostupanjskoj komisiji , a u međuvremenu je već dobila otkaz??!?

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Papiri potrebni kod podnošenja zahtjeva HZZO-U za njegu djeteta nakon godine dana su:
    -nalaz i mišljenje pedijatra (u tri primjerka zahtjev ,mišljenje jedan primjerak-originali)
    -medicinska dokumentacija (fotokopije)
    -potvrda o zaposlenju oba roditelja(originali)
    -rodni list(fotokopija)
    -tekući račun(fotokopija)

    Preporučljivo je predati zahtjev barem mjesec dana prije navršene godine.

  7. #7
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    jeste da je sve na svijetu moguće, ali neke stvari su zbilja malo vjerojatne; nisam do sada čula za takav slučaj da bi roditelj djeteta s težim pp moralo ići raditi.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno

    Namjeravam tražiti produljeni dopust na temelju djetetovog dystoni sindroma. Zanima me kolika je ta rodiljna naknada? Prvih 6. mj sam imala punu plaću, ali za drugih 6.mj me hvatao novi zakon (nisam radila punu godinu dana) pa sam pala na 1600 kn. Zanima me hoću li toliko dobivati i u produženom porodiljnom?

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Ako ti HZZO odobri njegu, dobivat ćeš 2130 kn

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno

    Hvala!
    A što je s onih 2800?Čula sam da neke mame toliko dobivaju?

  11. #11
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    Citiraj Anna8 prvotno napisa
    Hvala!
    A što je s onih 2800?Čula sam da neke mame toliko dobivaju?
    vjerojatno su u to ubrojili dd koji dobijes za dijete sa pp a on iznosi 830 kn

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno

    Nadam se da ovo pitanje postavljam na pravo mjesto. Mama sam bebe koje se vodi kao neurorizično dijete, distoni sindrom, te je u programu neurorazvojnih vježbi. ( vježba na Goljaku i privatno) Prije nekoliko dana dobila sam otkaz kod svog poslodavca (ugovor na određeno) te mi se trenutno isplaćuje porodiljni preko HZZO-a. (prvih 6 mj), a drugih 6 mjeseci primat ću kao nezaposlena osoba preko Burze. Moje pitanje glasi, s obzirom da sam nezaposlena osoba (suprug se nalazi u stalnom radnom odnosu) te na djetetovu dijagnozu da li imam pravo zatražiti produljenje porodiljnog dopusta radi njege djeteta ( ponajviše radi odlazaka na vježbe i kontrole). Iako živimo u doba totalne recesije ne bih voljela da me slučajno iznenadi neki poziv za posao te da ga moram odbiti i stvoriti si dodatne probleme dok kod kuće imam dijete koje zahtjeva dodatnu pomoć i pažnju.
    Unaprijed hvala.

  13. #13
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    Citiraj ninanuna prvotno napisa
    Nadam se da ovo pitanje postavljam na pravo mjesto. Mama sam bebe koje se vodi kao neurorizično dijete, distoni sindrom, te je u programu neurorazvojnih vježbi. ( vježba na Goljaku i privatno) Prije nekoliko dana dobila sam otkaz kod svog poslodavca (ugovor na određeno) te mi se trenutno isplaćuje porodiljni preko HZZO-a. (prvih 6 mj), a drugih 6 mjeseci primat ću kao nezaposlena osoba preko Burze. Moje pitanje glasi, s obzirom da sam nezaposlena osoba (suprug se nalazi u stalnom radnom odnosu) te na djetetovu dijagnozu da li imam pravo zatražiti produljenje porodiljnog dopusta radi njege djeteta ( ponajviše radi odlazaka na vježbe i kontrole). Iako živimo u doba totalne recesije ne bih voljela da me slučajno iznenadi neki poziv za posao te da ga moram odbiti i stvoriti si dodatne probleme dok kod kuće imam dijete koje zahtjeva dodatnu pomoć i pažnju.
    Unaprijed hvala.
    nazalost, nemas pravo. uvijet je da su oba roditelja zaposlena
    (jer ako nisi ionako si doma sa djetetom, to ja ta logika, nepravedna ali je tako )

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno

    To sam si i pretpostavljala. U svakom slučaju hvala.

  15. #15
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    bok mame.
    imam dopust radi njege djeteta do 2015. i naknadu od 2500 kn. za 2 mjeseca mi je termin, čekamo treće dijete. rekli su mi u hzzou da moram na obavezni porodiljni 45 ili 28 dana prije termina + 42 dana po porodu. za to vrijeme muž će koristiti obično bolovanje za dijete, ako će mu dati, ako ne , ima pravo nastavit moj dopust. nakon onih 42 dana, ja se vraćam na dopust za njegu, a muž uzima porodiljnji do 6 mjeseci. no, problem je slijedeći: rekli su mi da će mi naknada umjesto 2500 kn, koliko sad dobivam i imam rješenje do 2015. biti po novom 2100 kn, jer je tako po novim rješenjima hzzoa.s time da moram napomenuti da mi se čini da nisu baš najbolje upučeni u sva prava s obzirom da su mi rekli da smo im mi prvi slučaj, bar na našoj ispostavi. ima li netko sličnu situaciju? kakve su vama sada naknade(jesu li vam ostale 2500 ili su vam smanjili)? imam li pravo zahtjevati istu cifru ko dosad i pravo na žalbu? hvala puno

  16. #16
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    zlatokosa imas i cijeli topic u 3 dijela o njezi djeteta nakon godine dana pa pogledaj tamo.
    malo mi je nevjerojatno da si dobila dopust do 2015. sigurno imas neko kontrolno vjestacenje prije toga??

  17. #17
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    nemamo nikakvo kontrolno vještačenje prije navršene 7. godine. djetešce je nažalost jako loše i odmah smo dobili do 7. godine... o konkretnom problemu nisam našla nigdje, a ovi u hzzou baš i ne znaju previše s obzirom da nisu imali sličan slučaj...

  18. #18
    a mama avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    može li mi netko reći šta se događa sa dopustom ako ga ne preuzme MM, a ja odem na porodiljni za drugo dijete?
    je li istina da minimalno mogu koristiti taj drugi porodiljni 28 dana prije termina i 42 poslje poroda, dakle 70 dana,
    a ostatak (cca. 10 mj.) imam pravo iskoristiti do djetetove 8 godine?

  19. #19
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    Citiraj zlatokosa prvotno napisa Vidi poruku
    nemamo nikakvo kontrolno vještačenje prije navršene 7. godine. djetešce je nažalost jako loše i odmah smo dobili do 7. godine... o konkretnom problemu nisam našla nigdje, a ovi u hzzou baš i ne znaju previše s obzirom da nisu imali sličan slučaj...
    nadam se da ce djetescu biti bolje
    ono sto je ocito je da svaki hzzo (i prije czss) ima drugacije navike i pravila i to me stvarno zivcira! moje dvi prijateljice imaju djecu kojima se
    sigurno nece popraviti stanje do 7 god pa svake god moraju na vjestacenja! da ne govorim da sam ja dobila dopust a neko u nekom drugom czss sa istim problemom nije!

  20. #20
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    hvala, no nažalost, ne može biti bolje...imamo kanilu, jedemo isključivo na sondu, bez refleksa gutanja, nepokretni smo, 24 sata na pulsnom oksimetru, u većim infektima na respiratoru, teška atrofija mozga, kisik...imamo malu intenzivnu doma...sretni smo dok možemo biti doma i dok nije gore...imamo malog borca kojeg obožavamo i nedamo se skupa s njim!!!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    43

    Početno

    Zlatokosa

    Nazovi u direkciju HZZOa u Margaretskoj, traži pravnu službu 4806-333 ili 4806-386. Oni bi trebali znati odgovor... SRETNO!!

  22. #22
    zlatokosa avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    128

    Početno

    hvala puno!!

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    zlatokosa , ajde stavi na net njihov odgovor!

  24. #24
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Drage moje, da li je koja nedavno imala reviziju prava na dopust za njegu djeteta s tezim ostecenjem zdravlja?

    Naime, bila sam kod socijalne radnice jucer, predali smo papire za invalidninu, i nesto mi je najavila da se sprema smanjenje naknada za dopust.
    Navodno ce od sada i dopust za njegu ici po prosjeku place kao i porodiljni s tim da bi gornji limit bio 2500 kn (kolika je sada naknada).

    Ima li tko kakvu info o tome?
    Socijalna je rekla da nema nikakav konkretan info i zamolila me da joj javim kada dobijem rjesenje.
    Posljednje uređivanje od Marsupilami : 13.07.2010. at 15:52

  25. #25
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Dakle zahtjev za njegu djeteta nakon 1 g. sada se predaje na HZZO-u?

  26. #26
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj EvaMONA prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle zahtjev za njegu djeteta nakon 1 g. sada se predaje na HZZO-u?
    Da, u pravnu sluzbu

  27. #27
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Hvala marsupilami.Pitanje:
    Je li mi dovoljno samo preporuka fizijatrice s Goljaka i moje pedijatrice? Jer kod neuroped. smo naručeni tek krajem 9. mj. a tad je jedva još 2 mj. do kraja porodiljnog?

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj EvaMONA prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala marsupilami.Pitanje:
    Je li mi dovoljno samo preporuka fizijatrice s Goljaka i moje pedijatrice? Jer kod neuroped. smo naručeni tek krajem 9. mj. a tad je jedva još 2 mj. do kraja porodiljnog?

    Mislim da je ok predati zahtjev dva mjeseca prije isteka dopusta. Ja sam naš predala početkom osmog mjeseca i riješen je u roku 30 dana (imali smo još puni mjesec prije isteka). Možeš predati i bez nalaza neuropedijatra ili sa starim nalazom ako imaš , ali možda je bolje čekati da imaš sve.

  29. #29
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Najbolje ti je odmah predati sa nalazima koje imas, eventualno priloziti dokaz da ste naruceni na goljaku u 9. mjesecu.
    Ako oni iz nalaza ne mogu vidjeti da li je dopust potreban onda vas zovu na komisiju, ako imaju sve sto im treba onda ni neidete na komisiju

  30. #30
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Hvala!

  31. #31
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, da li je koja nedavno imala reviziju prava na dopust za njegu djeteta s tezim ostecenjem zdravlja?

    Naime, bila sam kod socijalne radnice jucer, predali smo papire za invalidninu, i nesto mi je najavila da se sprema smanjenje naknada za dopust.
    Navodno ce od sada i dopust za njegu ici po prosjeku place kao i porodiljni s tim da bi gornji limit bio 2500 kn (kolika je sada naknada).

    Ima li tko kakvu info o tome?
    Socijalna je rekla da nema nikakav konkretan info i zamolila me da joj javim kada dobijem rjesenje.
    Evo stiglo mi je rjesenje, ipak je ista naknada ali pise da zadrzavaju pravo da naknadu izmjene ako se zakon promjeni i prije isteka prava, odobrili su mi do 10.mj 2012

  32. #32
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Taj dopust se ne veže za porodiljni? Naime, na porodiljnom sam bila kao nezaposlena, nakon isteka i zapošljavanja bih pokušala (po preporukama pedijatra, specijalista itd) tražiti taj dopust. Jel se može?

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    nažalost vezan je uz zaposlenje i tebe i muža, ak je i samo jedan nezaposlen ništ od tog, i nije strikno vezan za porodiljni

  34. #34
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Ma jel vezan za porodiljni, jer sam u trenutku predavanja molbe zaposlena, to je nakon isteka porodiljnog? Znam da treba bit zaposlen, zato nisam ni razmišljala
    Posljednje uređivanje od linolina : 17.04.2011. at 20:13

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    sad i može bit u toku roditeljsog, važno je da imaš odguljen onaj 6 mjesečni porodiljni, ostatak do godine ili 3 se zamrzava, pročitaj si malo više na pravu novi zakon

  36. #36
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Šta mi treba od papira i nalaza za produljenje dopusta? Ističe nam u 8.mj, mala će napunt 4 godine. NAdam se da mi nije prekasno za predat zahtjev.

  37. #37
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Šta mi treba od papira i nalaza za produljenje dopusta? Ističe nam u 8.mj, mala će napunt 4 godine. NAdam se da mi nije prekasno za predat zahtjev.
    Ono što vam piše na zadnjem riješenju.
    Mi smo trebali samo nalaze od navedenih liječnika i zahtjev koji smo tamo ispunili.

  38. #38
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    sad sam baš pročitala, ali ne piše ništa o potrebnoj dokumentaciji. znam da je do 3.god trebao nalaz fizijatra, neurologa, ORL i okulista ako se ne varam, a poslije treće god. još neki nalazi ali se ne sjećam koji.. neke su se stvari možda izmijenile, a ja nisam u toku

  39. #39
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam baš pročitala, ali ne piše ništa o potrebnoj dokumentaciji. znam da je do 3.god trebao nalaz fizijatra, neurologa, ORL i okulista ako se ne varam, a poslije treće god. još neki nalazi ali se ne sjećam koji.. neke su se stvari možda izmijenile, a ja nisam u toku
    Preporuke specijalista idu prema dijagnozi i potrebi, nama produžuju svake godine i tada za vještaćenje traže specijaliste koji nas prate. Za vještaćenje u starosti od tri godine traže kardiologa, neuropedijatra i fizijatra, tj. specijaliste koji ju prate od rođenja, ništa više od toga (bez obzira što su još neki navedeni u zakonu). Tako da ću ja priložiti nalaze traženih specijalista iz rješenja.

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    cure traže se samo papiri koji su vezani za primarnu bolest deteta, nema nikakvog propisa kaj se mora skupit, to se po propisima skupljalo još do pred 2.5 godine kad je sve išlo prek CZZo.

    Klaudija sad ti je najpogodnije vrijeme za predat jer su već smanjili ritam, i prebacili se na dulje od mjesec i pol

  41. #41
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    cure traže se samo papiri koji su vezani za primarnu bolest deteta, nema nikakvog propisa kaj se mora skupit, to se po propisima skupljalo još do pred 2.5 godine kad je sve išlo prek CZZo.

    Klaudija sad ti je najpogodnije vrijeme za predat jer su već smanjili ritam, i prebacili se na dulje od mjesec i pol
    Da, ja sam pobrkla lončiće, prvi puta smo išli preko CZSS pa mi je to ostalo u sjećanju, a na HZZO sam nosila nalaze koje smo tada imali.

    Gdje su se prebacili? U ponedjeljak idem predat papire koje imamo (nemamo nažalost sve) pa ćemo vidjeti što će nam reći.
    Posljednje uređivanje od klaudija : 04.06.2011. at 19:36

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    "prebacili" su se u smislu da su već počeli odugovlačiti s komisijama

  43. #43
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Ahaa, ja malo slabo kopčam

    A nadam se da će biti dovoljno 2 mjeseca da nas pozovu i produže, ako će nam produžit..
    Kakva su vaša iskustva? Jesu i to postrožili? S obzirom da su Sarini nalazi sad u redu uopće ne očekujem da će nam produžit njegu.

  44. #44
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    upravo su me zvali iz komisije, neće nam produžit dopust, kao štro sam i očekivala..
    nema veze, nek je meni dijete zdravo

    nego, znači li to da S gubi i pravo na uvečani dd?

  45. #45
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    upravo su me zvali iz komisije, neće nam produžit dopust, kao štro sam i očekivala..
    nema veze, nek je meni dijete zdravo

    nego, znači li to da S gubi i pravo na uvečani dd?
    Da.

  46. #46
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Hvala ti

  47. #47
    Gogica 24 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Hrv.Zagorje
    Postovi
    273

    Početno

    Predali smo papire za produženje Dopusta za njegu.
    Tari se stanje nije popravilu uz jedan antiepileptik, pa su uveli još jedan. Još uvijek se dešava da ima napade uz Todovu paralizu (hemiparezu jedne strane tijela).
    24.12. nam ističe Dopust. Nadamo se da će nam produžiti, uprotivnom ću morati na Burzu jer uz ovaj raspored niti ne mogu na posao (4-5 dana u tjenu provodimo fiz i log terapije te radnu terapiju). Dobili smo sve moguće preporuke. Psihologa, logopeda, neuropedijatra, pedijatra, pa čak i one koje ne trebaju od 3. godine (orl, okulist).
    Nadam se da će nam javiti da nam odobravaju dopust. Koliki im je rok? Da li postoji mogućnost da nas ipak odbiju uz takve nalaze?

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    mislim da te neće odbit ipak vi imate jaaako zabrinjavajuću dijagnozu,sad o roku mi smo čekali zadnje točno 45dana rješenje, mada je rješenje datirano s 20dana prije. Ali ti si puno prerano predala tak da samo čekaj.

  49. #49
    Gogica 24 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Hrv.Zagorje
    Postovi
    273

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da te neće odbit ipak vi imate jaaako zabrinjavajuću dijagnozu,sad o roku mi smo čekali zadnje točno 45dana rješenje, mada je rješenje datirano s 20dana prije. Ali ti si puno prerano predala tak da samo čekaj.
    predala sam papire rano jer su mi rekli da moram predati 60 dana prije nego ističe Dopust. Bilo mi je čudno, al opet... valjda oni znaju

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    možda radi praznika i njihovog nerada,javi kad stigne

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •