Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 290 od 290

Tema: Dopust za njegu djeteta - Pravilnik

  1. #251
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ako tebi poslodavac da da biras,svakako ponudi godisnji iz 2015,te dio iz 2016

  2. #252
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    I da na dopust te ne mogu prebaciti,jer je stariji od 8 godina,eventualno ti se mozda uz veliki blagoslov nekih moze pisati bolovanje

  3. #253

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Kada hzzo definira kada sam trebala početi raditi
    A to nemogu zbog rješenja

  4. #254
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Treba je s osmim rođendanom

  5. #255
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Mene je recimo nazvao netko s hzzo, i pito od kad idem raditi, teoretski sam mogla reći bilo koji dan u idućih 40dana,jer mi je tolko tad porodiljnog ostalo, ja bubnula nekih dva dana do nekog praznika koji je padao u četvrtak, radila dva dana, četiri odmarala, jer nam je petak slučajno ispao godišnji cijeloj firmi

  6. #256

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Neznam sta bi rekla niti što bi trebala.

  7. #257
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    kaj budeš sutra ?

  8. #258

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Ništa
    Nije razjašnjeno di sam.
    Da li trebam raditi i na koje radno vrijeme.

  9. #259
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    onda čekaš ili zoveš?

  10. #260
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    pitanje za roditelje koji rade na 4 sata,dali ste dobili drugi dio plaće?

  11. #261
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ja da zaba

  12. #262

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    2

    Početno njega djeteta

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Bok! Nova sam i ne znam niti da li pitam na dobrom mjestu. Znaći imam curicu 4 god. I imam njegu djeteta do 5.mjeseca 2017. Nedavno smo bili na kontroli i umjesto dijagnoze g22 koju je imala cijelo vrijeme poboljšalo se i sada je f83. Ponovno je naznacena dnevna bolnica jer svaka dva mjeseca hodamo po 4 dana na vježbe logopeda defektologa i fizijatra. Mene zanima da li će mi produljiti njegu djeteta pod tom novom dijagnozom? Jer ćim me prekinu po riješenju automatski dobivam otkaz

  13. #263

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Curke trebam pomoć ako netko zna. Dijete mi je 4 godine imala dihagnozu g22 i imam nhegu djeteta do 5. Mjeseca 2017. A sada je dijagnoza f83 (poboljšanje) da li ce mi produljiti njegu djeteta ili će je oduzeti. Ako je izgubim automatski dobivam otkaz . Ako netko zna molim pomoć. Hvala

  14. #264
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    To ti nažalost nitko ne može reći ili garantirati, predaj na vrijeme papire i čekaj, ak je poboljšanje ne znači da je zdravo, a opet može značiti i drugo.
    Inače sam jučer bila na komisiji za terapiju klincima, jedno je dobilo terapiju bez pitanja,za drugo je komentirala Dr. Kak su super nalazi, a ja plaćam lijekove za nju iz inozemstva.

  15. #265
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    rafi jel rješeno kaj?

  16. #266

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Cijeli slučaj se zakomplicirao,nisu mi izdali rješenje da se mogu vratiti na posao.
    Morala sam uzeti odvjetnika.

  17. #267
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Koje je tvoj onda status?

  18. #268

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Je li imao tko problema sa mogućom retroaktivnom odjavom njege? Naime bivši poslodavac nije odjavio muza (prije godinu i pol) i muz je predao za utvrđivanje staza. To su mi rekli na hzzo sad zadnji put kad sam predavala za njegu. U međuvremenu sam 2 put jos dobila njegu, nitko od pravnika nista nije rekao. I odmah me pravnica napala da zasto to nismo riješili (utvrđivanje staza - iskreno, nikad cula za to). S poslodavcem je bilo problema jer se idiot jednostavno izgubio. I sad tu nastaje problem jer on je kod njega bio prijavljen godinu dana ali nije nista islo preko računa, nit je doprinose uplatio. I u hzmo mu zele skinuti taj staz, a ako to naprave meni nastaje rupa, i ispada da sam dobila neku nepostojeću potvrdu od njega. Ne znam, luda sam. Ako ima tko pametniji da bi htio pomoći savjetom.

  19. #269
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Nisam skuzila kad je muž ako je bio na njezi?

  20. #270

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz svima!
    Citam postove no ni jedan slican mom slucaju...
    Dakle,mom djetetu je pedijatar s 10.mj. preporucio pregled fizijatra sa sumnjom na distoni. Naravno,za sve preglede se ceka min.mj dana,jos i godisnji odmori. Potom nas salju kod neuropedijatra,na uzv mozga,u međuvremenu dobijemo termin za vježbe... Isli smo privatno jer bi inace cekali do 12.mj za uzv mozga.
    Dijete 02.09.puni god dana a meni porodiljni završava 28.08.
    Ono sto mi nikako nije jasno je kako je moguće da ni pedijatar ni fizijatar nije spomenuo mogucnost ppd,tek smo na vjezbama saznali za to...svi pisete kako papirologiju treba predati cim prije,pa se pitam ima li smisla da idem za tim... Uglavnom preporuku od neuroped.i fizijatra smo dobili,pedica nam na godisnjem...ja cu sad po povratku na posao koristiti stari godišnji pa me zanima imam li uopće pravo na ppd?

  21. #271
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Probaj predati, nitko ne garantiraju ni da imaš pravo ni da nemaš. Napiši doma u miru neki zahtjev gore svoje generalije. Općenito o klincu, tijek događaja, vježbe, kolko često, kak se ponaša kod vježbanja, kolko učestalo idete u tu ustanovu, kolko doma vježbate. Neke druge specifičnosti. Zašto misliš da bi trebala dobiti produženi porodiljni. Potpis. Iz firma tvoje i njegove papire da ste oboje na Puno radno vrijeme. Presliku osobnih, krsnog lista, preporuke od specijalista, preporuke od pedijatra, neki pišu ko preporuku, neki ko uputnicu za komisiju, neki ne žele pisati ništ.
    Sretno i predaj čim prije

  22. #272

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Malo podizem temu, ako na krivom mjestu pitam, premjestite....
    Naime dijete mi ima dijagnozu distoni, od treceg mjeseca idemo na vjezbe u klaicevu.
    Sada ima 9 mj.i napreduje dobro, za sada sve u skladu sa svojom dobi.
    E sada, prosli tjedan smo bili na kontroli kod fizijatra i dao je preporuku za produljeni porodoljni i dalje moramo ici na vjezbe.

    Papire idem predat jedan dan, ali me zanima, dali se stvarno odobri produljenje?
    Ili mi mogu ne produljiti bez obzira sto je preporuka fizijatra

  23. #273
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Uvijek mogu NE produziti bez obzira na preporuku. Ali u pravilu produze barem 6 mj. Trebas i preporuku primarnog pedijatra kod podnosenja zahtjeva ( i jos drugih papira).

  24. #274

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Bila sam kod pedijatra i dala mi je uputnicu za lijecnicko povjerenstvo gdje je u obrazlozenju napisala 2-3 recenice o djetetu.
    Rekla mi je da sa tim njenim papirima i nalazima idem na hzzo

  25. #275
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Napisi zahtjev doma na kompjuteru pa samo priloxi
    Na hzzo ides u pravnu sluzbu ovidno gdje stanujes

  26. #276

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    A sto mora pisati u zahtjevu?
    Prvi put se susrecem s tim?

  27. #277
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ime i prezime i adresa tvoja
    Telefon
    Ime klinca.....
    Zahtjev za njegu za dijete to i to rodeno tad i tad
    Zasto trazis?...
    Potpis i datum
    Klasicni zahtjev.
    Mozes i kronoloski napisati koje probleme ima kako rjesavate, koliko cesto idete na vjezbe, konzultacije....
    Ne zaboravi skopirati sve nalaze.napose ako imas preporuku specijalista

  28. #278

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Hvala ti puno.

  29. #279

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Dobar dan svima. Nova sam i vise ne znam gdje da trazim i koga da pitam pa se nadam da mozda ovdje netko zna ili je vidio kod nekog drugog ovakav slucaj. Naime, ja sam na produzenom porodiljnom radi njege djeteta zbog poteskoca. E sad. Bila sam na kontrolnom vjestacenju kojim mi je produzena njega na jos dvije godine. Ali. Tu sad nastaje pomutnja. Moj sin navrsava osam godina za par tjedana. Svugdje u zakonu pise da nakon osme godine se ide na pola radnog vremena. No,meni su na hzzo-u tu kod nas rekli da je vjestacenjem određeno da sam na njezi jos dvije godine bez obzira sta on prelazi osam godina. Navodno neki novi pravilnik,ali ja ga nigdje ne mogu naci. Zvala dva puta tamo da se uvjerim da je to sto posto istina i kazu neka sam mirna da je to tako. Da bi me zvali sa posla,ni njima nije jasno. Posto je moja firma u drugoj zupaniji,oni su zvali na njihov hzzo da provjere. Tamo su im rekli da oni ne znaju za takve slucajeve. Onda su zvali na nas hzzo i njima su isto rekli kako i meni. I sad ja vise ne znam sta je istina,a sta ne. Navodno neki novi zakon ali izgleda da nije ažuriran. Kad sam zvala ja na hzzo, rekla sam im da u mojoj firmi jos nisu imali takav slucaj,a ona mi je rekla da mozda oni nisu,ali da postoji par takvih slucajeva ovdje kod njih. E sad,da li je tko upoznat sa tim navodnim novim zakonom ili mozda zna kuda da zovem, mozda na neko ministarstvo? Help!

  30. #280

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Evo mene opet, predala papire za produljenje pocetkom 11.mj, jos uvijek nisam dobila rijesenje, da bi danas zvala hzzo, na badnjak vraceno sa vjestacenja, al jos uvijek ne vide jel mi produzeno ili ne.
    Ja bi u utorak trebala poceti radit i sad uopce ne znam sta da radim.
    Rekla mi je da zovem opet u cetvrtak ili petak, pa ce valjda do tada vidjeti jeli rijeseno pozitivno ili negativmo.
    E sad, sto ako ni do utorka ne bude rijeseno, jel ja moram na posao ili sto?
    Posljednje uređivanje od leptirići : 07.01.2020. at 13:52

  31. #281
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ne čekaš bilo kakvo rješenje



    možeš zvati. pod koju ispostavu spadaš?

    samo u eventualnom slučaju da je negativno bi teoretski trebala ići raditi , ali rješenje kakvo takvo moraš imati. ako je bilo kakvo imaš pravo i otići po njega.

    nazovi svakako. Jukićeva danas radila. Bio muž sređivati neke papire,

  32. #282

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Zvala sam danas pa su mi rekli da je u postupku rijesavanja i da ne vide jel produzeno ili ne

  33. #283
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    koja ispostava je?


    čeka se dugo,predugo, istina zovi, pitaj, nemoj se obeshrabriti

    priča prije 18 godina bi bila gotova u mjesec dva, sad im ni 6 nije dovoljno


    javi kad saznaš nešto

    stretno
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.01.2020. at 18:00

  34. #284

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    15

    Početno

    pozdrav svima... ukratko, mene samo zanima kako izgleda to vjestacenje kad se dođe s djetetom? Mi smo predali ker imamo distoni, vjezbaci smo od 3 mj, ali sad je susreo svoje vrsnjake, fizičii, psihički jos, bojim se da ne... ugl...jako me strah tog vjestacenja, osjecam se prozvana... aaaaaa.. hvala na odgovorima...

  35. #285
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Nadam se da nije kasno
    Uglavnom se svodi na to da imaš razgovor s prikolicom,liječnikom i još jednom osobom
    Doneseš novije nalaze ako ih imaš
    Vodiš razgovor u stilu koliko vremena provodiš s djetetom u vježbama,njezi,posebnoj prehrani......

  36. #286

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima
    Nadam se da ce netko imati informaciju kako odraditi preglede kod fizijatra i predati dokumentaciju na HZZO u ovo doba kad je sve preventivno otkazano (pregledi, vjezbe)? Ne znam kako cu uopce biti u mogucnosti ici na vjestacenje s bebom ako se ne smije nigdje nego u hitnim slucajevima? Hvala

  37. #287
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Gle vjerovatno ni većina njih ne radi
    Sva sreća da ste bi još dovoljno mali pa imate vremena do godine dana starosti
    Uglavnom ko i drugi čekate u redu.i jedna moja osoba čeks već više od tri mjeseca.
    Važno vam je da čim više vježbate doma,a bilo bi dobro da vam neko stručan pokaže koju još vježbu.
    Držite se
    Sretno u vježbama i napredovanju

  38. #288
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ok možda ovo nije bio odgovor za tfv

    Koliko ste vi stari?
    Jeste li uopće bili kod fizijstra i počeli vježbanje

  39. #289
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Koliko ja imam informaciju, sva vještačenja su odgođena do daljnjeg.

  40. #290
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Valjda će zvati po vremenu prijave,samo nek se riješimo korone i svega kaj nas trenutno mući

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •