Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: Hitno Hemagiom - lasersko uklanjanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno Hitno Hemagiom - lasersko uklanjanje

    Moja nećakinja od 5 godina ima hemagiom na licu malo veći od kovanice od 5 kuna i pedijatrica je preporučila lasersko uklanjanje. Preporučila je dr. Cigita u Klaićevoj i rekla da je on najbolji za to.
    No danas joj je druga pedijatrica (naša je na GO) rekla kad je došla po uputnicu da nek dobro razmisli da iza lasera ostaju ožiljci.
    Pa molim ako neko ima iskustva nek se javi hitno jer oni u četvrtak idu u Klaićevu. Unaprijed hvala i u njihovo ime.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    147

    Početno

    Nemam iskustva jer smo mi od operacije odustali.

    Generalno, koliko smo mi saznali - hemangiomi se u najvecem broju slucajeva povlace sami od sebe. Ono sto je s njima rizicno - to je da (ako ih ogrebes) pocnu krvariti i time postoji mogucnost od inficiranja - a i krvarenje tesko prestaje.

    Cigit (po mojoj procjeni) jako voli odmah slati na operaciju. Kad smo mi bili kod njega na pregledu - nije pitao ni da li taj hemangiom raste ni kad se pojavio. Nista. Samo nas je po hitnom postupku poslao na operaciju.

    Mi nismo htjeli. Raspitivali smo se, i stav je da ukoliko hemangiom ne buja - operacija nije nuzna. Treba pratiti njegovo stanje (da li raste ili ne) i onda odluciti. Tako je nama sugerirala nasa pedijatrica. Pal ima i dalje hemangiom jednakih dimenzija kakve su bile i u pocecima. Kreuo je lagano blijediti. Vjerojatno ce trebati jos vremena - ali vjerujem da smo dobro odlucili kad smo odustali od operacije.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    147

    Početno

    Nemam iskustva jer smo mi od operacije odustali.

    Generalno, koliko smo mi saznali - hemangiomi se u najvecem broju slucajeva povlace sami od sebe. Ono sto je s njima rizicno - to je da (ako ih ogrebes) pocnu krvariti i time postoji mogucnost od inficiranja - a i krvarenje tesko prestaje.

    Cigit (po mojoj procjeni) jako voli odmah slati na operaciju. Kad smo mi bili kod njega na pregledu - nije pitao ni da li taj hemangiom raste ni kad se pojavio. Nista. Samo nas je po hitnom postupku poslao na operaciju.

    Mi nismo htjeli. Raspitivali smo se, i stav je da ukoliko hemangiom ne buja - operacija nije nuzna. Treba pratiti njegovo stanje (da li raste ili ne) i onda odluciti. Tako je nama sugerirala nasa pedijatrica. Pal ima i dalje hemangiom jednakih dimenzija kakve su bile i u pocecima. Kreuo je lagano blijediti. Vjerojatno ce trebati jos vremena - ali vjerujem da smo dobro odlucili kad smo odustali od operacije.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    147

    Početno

    1. sorry na dva posta - javljao mi je nekakvu gresku kod sendanja.
    2. Htjela sam jos dodati da ukoliko je hemangiom velicine kovanice - vjerojatno nece proci samo s jednom operacijom. Nas je upola manji, pa nam je Cigit rekao da sigurno nece proci samo s jednom operacijom. Inace, za svaku operaciju ide potpuna anastezija. Toliko. Bye & sretno

  5. #5
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Mi isto nismo htjeli,u pocetku je rastao a onda poceo blijediti,tj siviti iz centra.
    Samo da dodam svaki zahvat je pod totalnom anestezijom jer je izrazito bolan i uobicajeno se ne diraju ako ne ugrozavaju neku funkciju,npr. u nosu, na ustima,..Koliko znam oziljak ostaje, a zahvat je sigurno pet-sest puta ako je tako velik.

  6. #6
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    sta je bilo sa hemangiomima?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    92

    Početno

    nama su isto i pedijatrica i dermatolog rekli da prolazi spontano (do odrasle dobi) i da ako ne ometa nikakvu funkciju, ne treba ga dirati, samo nadzirati (da se nebi povećavao ili slično)! a eventualno uklanjanje , koliko sam shvatila, bi išlo tek u odrasloj dobi, ako se ne povuče!
    možda da pitaš još nekog dermatologa?!

  8. #8
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Zna li itko za hemangiome:

    - gdje ima argonski laser koji ne ostavlja oziljke, izgleda da ga nema u Hrvatskoj?
    - nekog drugog dr. sa iskustvom za preporuku osim Cigita iz Klaićeve
    - neku kremu ili sto vec s cim bi se moglo mazati
    - molim iskustva ako ih je netko već skidao laserom

  9. #9
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    prošlo je puno od priče o hemagiomima
    Može li se netko pohvaliti da je hemangiom prošao sam od sebe i u kojoj dobi (posebno me zanima ispupčeni)?

  10. #10
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Mi smo bili na klasičnoj operaciji kad je M imala 9 mjeseci.. bio je na leđima i 3 mj. smo ga pratili, mjerili i fotkali i kad se Dr. barčot uvjerio da raste (a na rastao je od rođenja kad je bio kao mali križić nacrtan flomićem, do 15mm, ispupčen van, a okrenuti stožac ispod kože). ožiljak je ostao i kako ona raste tako se na žalost rateže, ali je blijed... na leđima je , tamo gdje će joj jednom biti kopča od grudnjaka!
    Beba od kolege je imala na usni, i u 3 puta su ga skinuli sa laserom u Klaićevoj (ne znam koji Dr. ali se mogu raspitati ako je nekome bitno). Ožiljak nije ostao!!

  11. #11
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    A ima hemangiom na lijevoj ruci ispod ramena naprijed. Nastao je negdje kad je imao 10 dana i rastao do veličine šumske jagode :D, (tako ga i zovemo), uglavom kontrolirali smo ga u Klaićevoj. Dr. Barčot je preporučio kirurško uklanjanje klasičnim putem. Njegov razlog je bio što je to vrsta (ispupčen i žarke boje) koja se nikada neće sama povući i najbolje je to riješiti. Pitala sam ga kada bi bilo najbolje za dijete (imao je manje od god. dana), odgovor je bio "njemu je svejedno, kad god se vi odlučite". Tako je i bilo, A sada ima 3,5god, nismo još išli, a najvjerojatnije i nećemo jer se hemangiom gotovo skroz povukao, tj. izblijedio. Nije na nezgodnom mjestu, ne smeta A ni na kakav način, tako da nisam mogla naći motiv da ga podvrgavam općoj anesteziji.

  12. #12
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Nova, da li se hemang. i uvukao u sebe, tj izravnao ili samo izblijedio? Kako sada izgleda to područje?

  13. #13
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Mi smo bili nedavno s malim na pregledu kod dr.Cigita u Klaićevoj. Ima hemangiom na ramenu, mali, jarki i lagano ispupčen. Dr. je rekao da ga promatramo i vidimo se na kontroli za 3 mjeseca. Rekao je da on nije za operacije tj.uklanjanja ako baš ne mora - pa sad ti vidi. Naš će se vjerojatno povuči sam od sebe jer je stao rasti i lagano blijedi pa nećemo na uklanjanje.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    122

    Početno

    naš je narastao je do maksimuma (promjera oko 2 cm, ispupčen, crveni) sa 6 mjeseci i od tada se sve više smanjuje..i mi smo imali uputnicu za Klaićevu jer se hemangiom nalazio na nezgodnom mjestu (ispod vrata), ali smo odlučili čekati i na kraju nismo ni otišli na pregled. sada, s 13 mjeseci je ostalo samo par blijedo-crvenih točkica pa se nadam da će se kroz par mjeseci do kraja povući. kakva je kod vas situacija, kate?

  15. #15
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Ona je sad 5,5 god.
    Dva s leđa koja su bila ravna i mala do 0,5 cm su nestala (nastali u prvim mjesecima života, a nestali kroz godinu-dvije). No treći koji je jako ispupčen (po rođenju je bio par mm, a onda porastao na 1,5 cm, valjda isto kod tebe peppy), je potpuno izblijedio (kroz godinu-dvije), smanjio se također, nekako ispuhao, ali ne do kraja (ima ga još dosta) i sad sam u dilemi što napraviti. Ne znam da li riještiti to prije škole ili pustiti još. Do sada nikad nije bilo problema s njim.

    Zato me žarko zanimaju ti "ispupčeni", jer tada prije 5 godina, dr je govorio da takav nikad neće nestati.
    I kad se takvi otklanjaju kirurški, koliko puta treba ići.

  16. #16
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Gle, ne znam točno opisati, poslikat ću našu jagodicu, pa ću ti pokazati. Nama to apsolutno ne smeta. Kad se uklanja kirurški- znači ne laserom, ukloni se i to je to. Laserski se ponavlja, koliko ja razumijem.
    Gdje si rekla da joj je taj ispupčeni?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    kate - i N je imala jedan baš jarko crveni, dosta ispupčen u obliku srca, na stomaku. Rastao je negde do 8-9 meseca a onda jedno vreme stagnirao. Sad se jedva, jedva vidi, izbledeo, više nije u obliku srca jer su neki delovi potpuno nestali a neki se još malo vide, ali za to se stvarno treba dobro zagledati. Više nije ispupčen.
    Nama niko nije savetovao uklanjanje, ped je samo rekla da ga pratimo i pazimo da se ne zakači (bio je tačno na rubu pelene).

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    http://www.facebook.com/photo.php?pi...4&id=654954678 evo ovo je sa 4 meseca, još je posle malo narastao


    http://www.facebook.com/photo.php?pi...4&id=654954678 a ovo je sa 2.5 godine, jedva se vidi
    Posljednje uređivanje od vissnja : 16.03.2010. at 14:54

  19. #19
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    vissnja super
    kod nas je izbočen kao kuglica, ovo vase mi se cini kao da je bilo zanemarivo ispupceno

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,030

    Početno

    Moja L. ima hemangiom veličine kovanice od 5 kn na lijevom obrazu. Nije ispupčen. Ima 10 godina. Bili smo kod dr Cigita kad je imala 3 godine . Njegovo je mišljenje da to ne diramo, već samo kontroliramo. Kaže da laser koji je u Hrvatskoj dostupan ostavlja ožiljke, a prva bolnica sa laserom koji ne ostavlja ožiljke je u Ljubljani i njegovo je mišljenje da pričekamo kad se bude moglo i kod nas raditi takav zahvat.Mojoj L. to ne smeta ( bar zasad), a svima je simpatično tako da ništa ne forsiramo. Sve ostalo stoji kako su cure napisale, ovo za narkozu i krvarenje ako se ogrebe.I malo je jače crveno kad je vrućina, hladnoća ili kad trči.

  21. #21
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    N je imala hemangiom na kokici (velikim usnama točnije)od rođenja..prvo ja bila mala crvena crtica koja je rasla i rasla, s negdje 4 mj dosegla je veličinu bobice brusnice..bili smo na pregledu kod dr. Cigit i obzirom da se radilo o jako delikatnom mjestu preporučio je uklanjanje pod totalnom anesteziom što smo i napravili kad je imala 6 mj.Hvala Bogu da smo se toga riješili jer ne znam kako bi to sad izgledalo kad ide sama na wc kad se pipka, češka..Ja sam prezadovoljna učinjenim, bilo je malo problema jer se rana inficirala (obzirom na delikatno mjesto), no uz visoki stupanj higijene i to smo prevladali.Dr. ga je potpuno odstranio-isjekao, sad je ožiljak jedva vidljiv na tom mjestu.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Nama su preporučili dr. Zambelija u Rijeci? Ima li tko iskustva?

  23. #23
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Pužić, jeste li to riješili jednom operacijom?
    I kako ste rješavali inficiranje?
    Inače, jeste li to mazali nečim nakon zahvata?

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    24

    Početno

    Dragi moji, mi smo iskusni po pitanju hemangioma, laserskih operacija i ostalog... naša djevojčica se rodila čista, a nakon tri tjedna počeli su se nazirati maleni crveni flekići koji su se nakon par mjeseci pretvorili u hemangiome. na moje pitanje patronažnoj sestri dali su to hemangiomi, čak mi i nije znala točno objasniti kaj to i znači...tražila sam na netu o tome informacije, naravno i nisam spavala noćima od straha... malena ih je imala pet, na desnom palcu (maleni lagano ispupčeni, u početku sam mislila da sam joj nokat previše zarezala), na prsima i leđima isto ko mali ispupčeni kružići manji od centimetra, u vlasištu točkice i u sredini hemangiomčić, te na lijevoj vjeđi, čak se lagano proteže prema obrvi..eto...taj je najveći i najgori od sviju.
    pedijatar nas je uglavnom uvjeravao da će proći i da netrebamo nikuda s time, dok meni jednom nije pukao film i nisam sama zatražila uputnicu za klaićevu. kad sam došla tamo i mala sam sreću, taj je dan doktor cigit radio, primio nas, pregledao, porazgovarao i savjetovao laserrsko uklanjanje čim prije jer onaj na vjeđi bi mogao praviti probleme i rastao je brže nego ostali. da nije imala taj na vjeđi, nebi ni nas to toliko mučilo, a tek pitanja okoline- tipa pa tko nije pazio na bebu, gdje se opekla itd... tako smo se mi uz puno nervoze, straha, beba je imala 4,5 mjeseci kad smo prvi put išli na uklanjanje...u principu su nas sestre i doktori uvjerili da je opasnost od toga da nedaj bože žilice u oku srastu sa žilicama hemangioma veća od toga da djetetu nešto bude od ili nakon anestezije...dijete je zdravo, izvadi se krv, da urin, anesteziolog ( s kojima imamo pozitivna iskustva) detaljno pregleda dijete, uzme obiteljsku anamnezu, i porazgovara s roditeljima.... naručili smo se za datum i na taj dan se dođe na prijam oko pola 8, natašte, nesmije ništa na usta, naša malena je samo dojila ( a doji još i sad, a ima 34mj), dijete tada preuzima sestra- to mi je bila koma,plakali smo oboje, skoro i propušili, i sad me hvata jeza, ipak je to bolnica. prvi put, pošto je bila mlađa mogla sam biti s njom od pol10 ujutro do odlaska kući, ide se naime isti dan ako je sve ok, nama je uvijek bilo. kad se vratila sa zahvata, to buđenje iz anestezije je bilo strašno, jer djeca plaču, objasnili su mi da je to više podsvjesno, od lijekova, ne od bolova, i da je nek ne ljuljam, nego da je samo stisnem i ljubim polagano....kad je nakon pol sata plakanja i došla k sebi i onako skužila i vidla mene zaspala je. dva sata nakon anestezije malo je popola vodice i čaja, pa sat vremena nakon toga je dojila, a nakon kaj je pocicala bila je kao nova i ja stvarno nisam vidla nikakve promjene na njoj, bila je sasvim normalnoi veselo dijete... bili smo sve skupa pet puta, svaki put poslije prvog nisam mogla biti s njom od jutra jer je bila starija od 6mj, ali sam ušla k njoj poslije 2 sata i sestra nam je uvijek dopustila da ostanem do odlaska s njom, jer bi se zalijepila za cicu, a vjerujem da je i njima lakše nega da se one bore s klincima...bilo ih je dosta, ali kad sam ja znala ulaziti u sobu, neka sestra je uvijek držala moje dijete, nije bila sama.. grozno je vani čekati i strepiti, uvijek je gužva, bolnica ko bolnica, puno straha i svega, prednost su imale teške operacije, jednom je išla tek u pola jedan..postupak ne traje duže sa pripremom od 15 minuta, lagano se kao spali hemangiom, tj žilicama se onemogućava protok krvi, nastaje krastica, nikada nije krvarila ni ništa..rana se sedam do 10 dana dva puta na dan maže crvenom tekućinom-merkurikrom-se zove mislim, naruči se u apoteci, a služi za sušenje i dezinfekciju rane. trebaal je ići 6. puta na svoj drugi rođendan ali se razboljela i dobila upalu uha, tako da smo odgodila, i tako već 10 mjeseci nismo nigdje bili, ja sam počela raditi, možda skoknemo da vidimo, ali nas je opet strah od toga, sad je veća, sve zna i sve bi to gore utjecalo na nju..ipak je mrvu lakše kad su maleni... još se vidi par točkica iznad lijevog oka, i malo je kožica namreškana, ali uza sve radosti koja nam pruža to maleno čuda ni ne primjećujemo taj hemangiom...sa doktorom cigitom i sestrama na odjelu imamo ugodna iskustva, važno je ne očekivati med i mlijeko, lai nikakve neljudske ili nehumane doživljaje nismo iskusili, hvala im na tome. nemojte se bojati ničeg, puno pitajte, budite ustrajni....jesam ga odužila, hvala

  25. #25
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    kate išli smo samo jednom na operaciju, odstranili su to u jednom zahvati i gotovo.Inače razlika je dali je hemangiom grozdastog tipa (kao loptica, izdignut)ili je malo iznad površine kože onako kao razliven.Ove grozdaste uglavnom odstranjuju i to je to, a ove u razini s kožom spaljuju laserom i to ide nekoliko puta na tretmane.što se inficiranja tiče dobili smo neku tekućinu od njih u bolnici s čim smo čistili ranu, sterilne gaze i mijenjanje pelene svakih pol sata-sat...obzirom da je u pelenskom području bila rana malo je duže to zaradstalo cca 15 dana, nakon 7 smo skudali konce (za to nismo išli u zg nego smo kod nas u bolnici to obavili) i završili s tim priču o hemangiomu jednom za uvijek.Sad je na tom mjestu jedva vidljiva crtica, a kad počnu rasti dlačice ni ona sama neće znati da je to imala..

  26. #26
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Moj sin se rodio sa hemngionom iza uha,koje je izgledalo kao popucala kapilarica,međutim to je raslo pratili smo kako je pedijatrica rekla, sa 6 mjeseci smo prvi put otišli kod dr Cigita,koji je pogledao i rekao da što smo čekali.
    Tad je izgledalo kao jarko crvena jaoda ispupčena,i bilo je pitanje dali će uspjeti otkloniti od prvog puta laserski jer veliko je,pomirili smo se sa tim,i hvala bogu prvi put uspješno......... smanjilo se na pola.
    Drugi put otklanjano sa godinu dana i to nam je bilo poljedni put.Hvala bogu pa smo tad išli jer puno je lakše kad su djeca mala,i ožiljak je takav da se skoro i nevidi,kako raste moj sin tako se i ožiljak povlači.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    vissnja super
    kod nas je izbočen kao kuglica, ovo vase mi se cini kao da je bilo zanemarivo ispupceno
    Bio je ispupcen oko 2mm sigurno. E sad da li je to puno ili ne, ne znam.
    Ja ne znam iz kog razloga se uklanjaju hemangiomi, osim estetskog. Nadja je sve skupa imala 6 hemangioma, na oku, dva na nosu, iznad usne, na potiljku i na stomaku. Mene je vise od tih spoljnih koji se lako prate brinula mogucnost da ima i unutrasnje hemangiome. To nam je natuknula jedna pedijatrica, kao trebalo bi da deca sa vise od 3 hemangioma urade bar uzv mozga i abdomena jer su unutrasnji najcesci na mozgu, jetri i (cini mi se) bubrezima. Nadji se tad, kad smo za to saznali, fontanela vec bila zatvorila tako da nismo uradili uzv mozga, a uzv abdomena uradili smo privatno i dr nije nista videla (mada me je gledala kao ludu kad sam rekla da sam dosla zbog hemangioma, ono kao uradicemo kad ste navalili ali nemam pojma zasto).

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    uffff...
    Postovi
    10

    Početno

    hvala mare,mi smo na repertoaru ovaj mj,naš hemangiom se nalazi na rebenom luku i največi strah sam imala kako ću sa njom nakon anestezije s obzirom da dojim.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    11

    Početno

    kako je prošla operacija? Naša mala Kiara ih ima 3 (jedan na leđima oblika poput šampinjona 2 cm promjera, na lijevoj preponi poput zrna graha te na ruci također 2 cm promjera ispupčen cca 2mmm). Dr. Cigit kaže da su preveliki da bi se povukli sami od sebe te da će prva dva kirurški odstraniti, a treći da će trebati više puta laserski tretirati. Trebali bi krajem ovog mjeseca ili početkom slijedećeg otići na operaciju. Nije nam svejedno ali mislim da je bolje to napraviti sada dok je još mala (15 mjeseci) nego odugovlačiti sa time ako već moramo to operativno riješiti. Najviše me sada zabrinjava kako će rana zarastati s obzirom da dolaze topli dani?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    177

    Početno

    M ima hemangiom preko cijelog stopala (pola tabana, cijeli palac i dobar dio rista). Bio je žarko crvan i ispupčen.
    Povukao se skoro potpuno. Blijedo ružićast je još samo na vrhu palca, tako da mi je ova teorija da se veliki ne povuku sami od sebe upitna.

  31. #31
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    pitam se pitam, otkud toliki hemagiomi po djeci
    Kad kažete ispupčen, milslite li ispupčen par mm ili kao trešnja?

    kikidee super za vas

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    11

    Početno

    ...a kad se počeo smanjivati i koliko je vremena prošlo od tada? da li je isto bio ispupčen par milimetara ili više?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    177

    Početno

    Par mm. I žile su bile ispupčene.
    Naša šarena nogica

    Meni su u bolnici rekli da je to nasljedno. Nemam pojma...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    pitam se pitam, otkud toliki hemagiomi po djeci
    Kad kažete ispupčen, milslite li ispupčen par mm ili kao trešnja?

    kikidee super za vas
    ovaj na ruci je ispupčen par milimetara, dok su druga dva ispupčeni kao trešnja. Čitala sam malo prijašnje postove i moram priznati da je kod mene u 6. tjednu došlo do oštećenja posteljice, mislila sam da je došlo do spontanog pobačaja no na sreću nije ali eto, možda su se tada stvorili hemangiomi...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj kikidee prvotno napisa Vidi poruku
    Par mm. I žile su bile ispupčene.
    Naša šarena nogica

    Meni su u bolnici rekli da je to nasljedno. Nemam pojma...

    da takav je i njen na ruci. nasljedni hemangiomi? to prvi put ačujem...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    177

    Početno

    Ne sjećam se kad smo prvi put primjetili da je počeo blijediti. Uputnicu za kirurgiju smo dobili na drugom pregledu kod ped.
    Sad će u srpnju imati dvije godine i nije se potpuno povukao, ali se povukao nevjerojatno puno.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    11

    Početno

    Njeni su počeli mjestimično blijediti prije cca. 6 mjeseci, možda i više ali se veličina nikako ne smanjuje

  38. #38
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj sanja77 prvotno napisa Vidi poruku
    Nama su preporučili dr. Zambelija u Rijeci? Ima li tko iskustva?
    Ne poznamo dr. Zambelija, mi smo se operirali u Rijeci kod dr. Bukvica i mogu reci da je stvarno izvrstan (kod nas bila teska i komplicirana op) a ima i jako veliko srce za djecu. Prije toga nas je bio poslao u Zg po drugo misljenje dr. Cigita (koji je isto rekao da treba op, ne lazerom jer je hemangiom bio velicine narance- pre veliko) i da mozemo i kod njega. Izgledao mi je jako kompetentan, ali sam se ipak odlucila za Ri jer je u Ri moguce biti 24 sata na odjelu sa djetetom, dok kod dr. Cigita nije moguce. I sad mi je jako drago, dr Bukvic je najbolji! To je bilo prije 6 mjeseci, imao je 14 mjeseci i jako mi je drago da smo to obavili dok nije jos znao gdje se nalazi pa je sve proslo bez traume. Bili smo cijeli tjedan u bolnici, sami u sobi, dojili non stop, igrali se, tako da je to sve proslo bez vecih traumi. Kad je dijete vece, treba vise objasnjavati i dijete se vise boji.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    11

    Početno

    reci mi molim te koliko dugo si cekala na red za operaciju (odnosno za smještaj)?

  40. #40
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Jasmina prvotno napisa Vidi poruku
    reci mi molim te koliko dugo si cekala na red za operaciju (odnosno za smještaj)?

    Nisam nista cekala...kad sam isla na pregled kod doktora, dogovarali smo se u stilu: sad je prehladjen pa cemo ovako ili onako, kad prodje ova vrucina itd...cak i kad sam isla kod dr Cigita u Zg mi je bio rekao- nemojte samo doci za skolske praznike jer onda imam puno skolaraca za op, a inace cemo dogovoriti kad vam pase...mislim, sto se smjestaja tice, nije to nista na sta se ceka, u rijeci na odjelu kirurgije uz svaki krecetic ima kauc na razvlacenje koji jedan roditelj moze koristiti za spavati od 22 sata (dobije se posteljina) do 6 ujutro, onda se mora soba urediti i spremiti dijete..za djecu do 5 godina je besplatno (mama dobije i obrok u menzi) a za vecu djecu se placa mislim 100kn na dan? ali je prednost da si non stop uz djete, sobice imaju i kauc i stolic i pult sa igrackama, ma mozes stvarno boraviti i brinut se sama o svom djetetu, okupati ga prije vizite, nahraniti...mi bili sami u sobicu za bebe, ali inace su sobe od 2-4 kreveta, ali uz svaki je mogucnost spavanja roditelja, tako je organizirano. ali, u rijeci nema lasera, samo kirurgija. no za vece hemangijome se ono ni ne primjenjuje.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala možda onda ipak odemo na Kantridu umjesto Klaićeve....

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg/Vg
    Postovi
    12

    Početno

    V. je imala hemangiom naleđima okrugli promjera cca 3 cm. Pojavio se 10 dana nakon rođenja. Pedijatar je rekao ne dirati, ali ja sam trebala 2. mišljenje.
    Otišli smo dr. Cigitu u Klaićevu, nakon 15sec pregleda rekao je da ga treba ukloniti laserom i da će biti potrebna bar 3 tretmana i da će vjerojatno ostati
    manji ožiljak. Nisam se s time mogla pomiriti pa sam potražila i 3. mišljenje kod prof. Pavičića koji predlaže ne diranje i promatranje, V. je tada imala
    6 mjeseci. Uputio me da taj tip hemangioma (blago ispupčen s izraženim žilicama i kapilarama) raste do cca 11mjeseci starosti djeteta, a potom ili
    stagnira ili se počinje spontano povlačiti.Uz napomenu uvijek ga možet ukloniti laserom i u dobi od 2-3 godine kada dijete ipak lakše ponosi opću anesteziju.
    Naravno prije konačne odluke još smo otišli u Vinogradsku bolnicu gdje je pedijatrica izvršila ultrazvučni pregled mozga i unutarnjih organa
    kako bi isključili pojavljivanje hemangioma na njima. Taj nalaz je bi ok, a hemangiom na leđima bio je jedini. Odlučili smo ne dirati ga, trajalo je dugo ali
    nakon gotovo 6 godina hemangion se sam od sebe u potpunosti povukao. Naravno bez ikakvih ožiljaka.

  43. #43
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    kleea to je stvarno super za čuti, hvala na priči.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    11

    Početno

    hvala Kleea, nije mi nimalo olakšalo donošenje odluke ali je dobro znati...

  45. #45
    vladimiir23

    Početno

    ja imam hemagiom na ruci u precniku oko 4cm ... da vam svima iskreni kazem jako je neprijatno sa time.. ali.. nagovorio sam se da odem na lasersko uklanjanje hemagina.. ali to je cista prevara ti laseri.. dao sam skoro 700e za uklanjanje a nista se nije promenilo posle 6 tretmana sem sto su mi naneli puno opekotina.. nebi preporucio nikome da ide jel nije korisno ni malo.. dati 700e za nista bez veze... samo zdravlje se moze poigorsati. na svakih 6 nedelja terapije po jedna velika opekotina koze , jako lose.. nebi preporucio nikome ali iskreno. jer sam okusao to i nije prijatno.i jos nesto radio sam bez anestezije jako je velik bol skoro za ne izdrzati......u svakom slucaju po mom iskustvu cista 0... nebi nikome preporucio lasere....

  46. #46
    fijolica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Pored mora
    Postovi
    107

    Početno

    Vidim, prošlo je dosta od posljednjeg posta. Možda mi ipak netko može odgovoriti...
    Dakle, kod nas je situacija sljedeća - moja curica ima hemangiom na guzi (dobila ga je 10-ak dana nakon rođenja) koji je rapidno rastao. U dva mjeseca dosegao je veličinu od oko 6 cm, ispupčen, ljubičast, pun krvi - koma. Nakon 6 mjeseci terapije Propranololom, rezultat je zbilja fantastičan. Hemangiom je izblijedio, ispuhao se. To je sada nakupina roskaste smežurane kože i mi bismo ga voljeli ukloniti, čisto iz estetskih razloga, a i strah me da ga negdje ne zadere u igri. Budući da u Ri nema lasera, išli bismo u Zg vidjeti može li ga se uopće tretirati laserom ili u obzir dolazi samo klasična operacija ( u tom slučaju ćemo to obaviti u Rijeci).
    Možete li mi preporučiti stručnjaka u Klaićevoj i reći koliko se otprilike čeka na prvi pregled? Ima li netko iskustva s uklanjanjem hemangioma kod dr. Zambellija? Radi li on uopće zahvate tako maloj djeci?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj kikidee prvotno napisa Vidi poruku
    M ima hemangiom preko cijelog stopala (pola tabana, cijeli palac i dobar dio rista). Bio je žarko crvan i ispupčen.
    Povukao se skoro potpuno. Blijedo ružićast je još samo na vrhu palca, tako da mi je ova teorija da se veliki ne povuku sami od sebe upitna.
    Pozdrav, molim vas ako bi mi mogli napisati vaše iskustvo s hemangiomom? Vidim da je stari post ali nadam se da ste još aktivni

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj fijolica prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim, prošlo je dosta od posljednjeg posta. Možda mi ipak netko može odgovoriti...
    Dakle, kod nas je situacija sljedeća - moja curica ima hemangiom na guzi (dobila ga je 10-ak dana nakon rođenja) koji je rapidno rastao. U dva mjeseca dosegao je veličinu od oko 6 cm, ispupčen, ljubičast, pun krvi - koma. Nakon 6 mjeseci terapije Propranololom, rezultat je zbilja fantastičan. Hemangiom je izblijedio, ispuhao se. To je sada nakupina roskaste smežurane kože i mi bismo ga voljeli ukloniti, čisto iz estetskih razloga, a i strah me da ga negdje ne zadere u igri. Budući da u Ri nema lasera, išli bismo u Zg vidjeti može li ga se uopće tretirati laserom ili u obzir dolazi samo klasična operacija ( u tom slučaju ćemo to obaviti u Rijeci).
    Možete li mi preporučiti stručnjaka u Klaićevoj i reći koliko se otprilike čeka na prvi pregled? Ima li netko iskustva s uklanjanjem hemangioma kod dr. Zambellija? Radi li on uopće zahvate tako maloj djeci?
    Da li ste u potpunosti riješili hemangiom s propranolol terapijom? Da li se hemangiom vratio?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •