Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: ZA NEZAPOSLENE NA BIROU-

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    19

    Početno ZA NEZAPOSLENE NA BIROU-

    31.12.2008 mi je istekao ugovor o radu...naravno poslali su me na zavod za zapošljavanje.... (radi staž u toj firmi 1god.1mj i 24 dana) ..... (ukupan radni staž s prekidima više od 5 god)...termin mi je 08.03.2009. na birou sam 1mj. danas sam dobila rješenje o naknadi za 6mj s biroa 2536kn za prva 3 mj. a nakon toga 1820kn. sad me zanima....pošto kad rodim moram na HZZO se prijaviti zbog porodiljnog po novom zakonu! A i dalje se prijavljivati na biro... Da li ću dobivati i dalje taj novac sa biroa i porodiljnu naknadu sa HZZO-a ili će mi to ukinuti i dobivati samo 1600 kn sa HZZO-a? molim vas da mi to malo objasnite!
    PUNO HVALA! :/

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Kao nezaposlena osoba, registrirana na HZZ-u imaš pravo na

    rodiljnu i roditeljsku poštedu od rada. (klikni na crveno)

    Procedura (u grubo) je ovakva:

    Kada ćeš postavljati zahtjev za rodiljnu naknadu kod HZZO-a (obvezno si osigurana tamo, zar ne?), dostavljaš im uz taj zahtjev i potvrdu od HZZ-a da si tamo registrirana.

    Ako ćeš ispuniti sve uvjete za ostvarivanje naknade temeljem rodiljne poštede, HZZO će obavijestiti HZZ o tvojem pravu te će prosljeđivati naknadu na HZZ, a oni tebi (ako sam dobro shvatila..).

    Uglavnom, kad HZZO obavijesti HZZ da si ostvarila pravo na rodiljnu naknadu (1663 kune), HZZ privremeno OBUSTAVLJA tvoju naknadu za nezaposlene, te ti nastavlja isplaćivati rodiljnu naknadu dokle god tvoje pravo postoji. Kad iskoristiš rodiljnu i roditeljsku naknadu (12 mjeseci po 1663 kune, ako se u međuvremenu u korištenju iste ne prijavi otac djeteta), stječeš dalje pravo na NASTAVAK korištenja naknade za nezaposlene od onog trenutka kad si je i prestala koristiti i u iznosima i vremenu korištenje iste, koji su ti bili obračunati prije rodiljne naknade, a nisu ti još bili isplaćeni.

    Eto...

  3. #3
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno Re: ZA NEZAPOSLENE NA BIROU-

    Citiraj tvukovac prvotno napisa
    31.12.2008 mi je istekao ugovor o radu...naravno poslali su me na zavod za zapošljavanje.... (radi staž u toj firmi 1god.1mj i 24 dana) ..... (ukupan radni staž s prekidima više od 5 god)...termin mi je 08.03.2009. na birou sam 1mj. danas sam dobila rješenje o naknadi za 6mj s biroa 2536kn za prva 3 mj. a nakon toga 1820kn. sad me zanima....pošto kad rodim moram na HZZO se prijaviti zbog porodiljnog po novom zakonu! A i dalje se prijavljivati na biro... Da li ću dobivati i dalje taj novac sa biroa i porodiljnu naknadu sa HZZO-a ili će mi to ukinuti i dobivati samo 1600 kn sa HZZO-a? molim vas da mi to malo objasnite!
    PUNO HVALA! :/

    samo da te pitam, znas li kada isplacuju te naknade.MM je isto neki dan dobio rješenje o naknadi i isto je na birou od 31.12. ( odnosno on se dosta kasno prijavio ).

  4. #4
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    isplaćuju se 10. - tog u mjesecu.

    ja sam isto ovaj mjesec dobila rješenje (radni odnos završio 19.12.) i rekli su mi da isplata ide 10.3. (s tim da ću sada u 3 mjesecu dobiti naknadu za 2., 1. i 10 dana u 12 mjesecu :D )

  5. #5
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    hvala curke.vec se malo lakse dise!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    19

    Početno

    ma mene sad brine hoću li uopće dobiti za ovaj mj. ili će mi to tek biti u 3....jer ja trebam rodit za 2 tjedna i manje...a već sam u stisci s parama...ovaj mj. sam ostal bez ikakve uplate!!! rješenje sam dobila dosta brzo...na biro sam se prijavila 26.01. i sad sam išla 18.02. se prijavit pa su mi rekli da mi je rješenje gotovo da odem na 3 kat soba 309 po njega! pa sad me zanima hoće mi isplatit sad 10.03. za taj mj. i za tih par dana što sam bila na birou...a trebali bi mi još sa hzzo isplatit komplikacija do 23.01. pa neznam ni hoće to sjest ili ne!!! za tih par dana!
    ma joj baš su nas usosili sa svim tim zakonima, dođe mi da prijavim dijete u nekoj drugoj zemlji samo da ima ne dižem natalitet...


    mamma san editirala post u skladu sa pravilima ponašanja na ovom forumu.

  7. #7
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    dobila budeš novac za komplikacije (krajem ovog mjeseca) i naknadu sa burze

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    19

    Početno

    hvala puno na odgovoru!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •