Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: PORODILJNI ZA TREĆE DIJETE

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Ivanić Grad
    Postovi
    2

    Početno PORODILJNI ZA TREĆE DIJETE

    Prvo se ispričavam ako je ovo pitanje već bilo postavljeno, ali mi treba hitno pomoć. Dakle ovako, ja sam trenutačno na porodiljnom s drugim djetetom (23.4.) mi ističe. Moj mm i ja bi htijeli na treće dijete ali nam nije jasno jedna stvar: koliko bih ja trebala primiti plaća da mi se povečaju porodiljne naknade. Radim u firmi godinu i mjesec dana, a od toga sam na porodiljnom 1 god. Dali trebam primiti 6 isplačenih plaća ili su dovoljne samo tri? :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Na ER obrascu koji nosiš u hzzo trebaš imati 2 plaće, ali na taj obrazac se upisuju plaće isplaćene u mjesecu prije otvaranja komplikacija/rodiljnog dopusta.
    Što znači da, ako ti roditeljski ističe krajem 4. mj., ti ćeš u 5. mj dobiti prvu isplatu (za 4. mj.), u 6. mj. drugu (za 5. mj.) i moraš raditi još cijeli 6. mj. jer tek u 7. mj. zadovoljavaš navedeni uvjet (da imaš dvije isplate u mjesecu prije otvaranja).
    Inače, u hzzo-u ti baš i nisu najsigurniji što da rade s ženama koje IMAJU 2 isplate na ER obrascu, ali prva isplata nije za cijeli mjesec (kao što ni tebi neće biti).... neki to priznaju, a neki ne.... ovisi od grada do grada...
    Po zakonu MORAJU priznati pa se ti fino žali ako ti ne priznaju.... kod mene je indentičan slučaj... malo sam pročešljala zakone i pravilnike i uspjela sam doći do savjetnice za državne naknade svih vrsta (i sa burze i porodiljski i sl.) i ona mi je potvrdila da mi moraju priznati dvije isplate jer zakon ide na ruku rodiljama, tj. malo je nedorečen, a u tom slučaju moraju ići na ruku rodiljama....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Ivanić Grad
    Postovi
    2

    Početno

    Zahvaljujem se na brzom odgovoru!

    Znači ako sam dobro shvatila ja bi trebala imati isplaćene tri pune plaće da bi se priznalo puni prosjek, a ne šest kako mi svi govore. Jos jedno pitanje zna li netko kolika je novćana pomoć za treće djete što se dobiva od hzzo-a?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Do 6. mj. djeteta, tvoj prosjek primanja, od 6 mj - 1. god. od 1663 kn - 2660 kn ovisno o tome koliki ti je bio prosjek, a od 1. god - 3. god. 1663 kn.

  5. #5
    mariva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    18

    Početno

    ako sam dobro shvatila to onda ide puna plaća i na komplikacijama i do 6 mjeseca ako imaš 3 mjes. isplatne liste

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj mariva prvotno napisa
    ako sam dobro shvatila to onda ide puna plaća i na komplikacijama i do 6 mjeseca ako imaš 3 mjes. isplatne liste
    Komplikacije:
    Prvi uvjet za punu plaću (s limitom od cca 4250 kn) je da unatrag 12 mj imaš neprekinuti staž ili u zadnjih 24 mj bar 18 mj s prekidima. U taj staž se broje i prethodni porodiljski ili bolovanja.
    Drugi uvjet su ta tri mjeseca odrađena u cijelosti ili u kombinaciji s go ako imate pravo koristiti.

    Porodiljski:
    Prvi uvjet za punu plaću (bez limita) je da unatrag 12 mj imaš neprekinuti staž. U taj staž se broje i prethodni porodiljski ili bolovanja.
    Drugi uvjet su ta tri mjeseca odrađena u cijelosti ili u kombinaciji s go ako imate pravo koristiti.

  7. #7
    mariva avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    18

    Početno

    Mirtica hvala ti na iscrpno objašnjenom odgovoru

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •