Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 123

Tema: Putuju li sami?

  1. #1
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno Putuju li sami?

    Putuju li vam devetogodišnjaci i desetogodišnjaci negdje sami? U smislu da ih odvedete na bus ili vlak, preporučite vozaču/ kondukteru i netko ih dočeka na odredištu?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno Re: Putuju li sami?

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Putuju li vam devetogodišnjaci i desetogodišnjaci negdje sami? U smislu da ih odvedete na bus ili vlak, preporučite vozaču/ kondukteru i netko ih dočeka na odredištu?
    Ne. Nije nam to još trebalo, a ne bih ni pristala.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    68

    Početno

    Moje su putovale same avionom, ali uz pratnju (osoblje na aerodromima + stjuardese u avionu) što smo nešto sitno platili. Dakle, malo manje mogućnosti za izgubiti se, ali su i bile dosta mlađe (7 i 5). Put je trajao četiri sata.

    Mislim da bih dijete od 9-10 godina pustila uz uvijet da je put dovoljno kratak da se obavi bez ikakvog izlaska iz busa, te naravno ako je dijete zrelo i odgovorno, i ako ga se i posjedne u bus i dočeka na odredištu. No, ja sam dosta "liberalna" po tom pitanju, pretpostavljm da se većina ne bi na takvo što odlučila.

  4. #4
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    vertex, samo da te pozdravim

    ja sam tako putovala kao dijete, voznja je bila 'u komadu', dopratili bi me i docekali. doduse, tada se mnogo stvari dozivljavalo kao normalno, a sada vise ne. :/

  5. #5
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    summer,

    keka, i meni se čini da bi on to mogao, ali kako znam da sam malo na opuštenijoj strani života, zanima me kako rade (i misle) drugi.

    Zapravo, već je jednom tako putovao, hidrogliserom s Korčule. Mislim da je imao jedno 6 godina. Kapetan mu je pokazao komandni most i dao mu da malo vozi. A sjedio je pored jedne srednjoškolke s kojom je cijelim putem razgovarao i u nju se zaljubio. Plakao je ljuto jer se nije (po njegovom mišljenu) dovoljno temeljito s njom pozdravio, ali srećom, rekla mu je adresu. Pa su se on i tata bili javiti .

    Sad se radi o tome da bi se on i rođak iz Zagreba rado viđali puno češće nego što je sad slučaj. Dakle, destinacija bi bila Zagreb, ili preko praznika Biograd. Do Biograda nije toliko daleko, Zagreb je već komad puta.

  6. #6
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    slažem se sa summer i ja sam kao klinka putovala sama, pa čak i avionom, ali se tada puno više stvari podrazumjevalo...
    ako je odgovoran klinjo, ja bih ga pustila, naravno uz detaljni dogovor sa vozačem.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj DaDo prvotno napisa
    slažem se sa summer i ja sam kao klinka putovala sama, pa čak i avionom, ali se tada puno više stvari podrazumjevalo...
    ako je odgovoran klinjo, ja bih ga pustila, naravno uz detaljni dogovor sa vozačem.
    Putovanje avionom je potpuno drugačije jer netko legalno preuzme brigu o djetetu i ono dobiva službenu pratnju, ime mu se nalazi na listi putnika i može se pratiti let na netu. Vozač autobusa ili kondukter preuzimajući dijete to rade na bazi dobre volje (kao i pakete, uz neku naknadu) , ako se nešto dogodi nije njihova krivica niti imaju zakonsku obavezu brinuti o djetetu.

    Pustit ću M. na put samu čim to bude zaista sposobna obaviti potpuno sama, u trenutku kad će za to biti spremna. Sad, sa skoro 12, odgovorno tvrdim da ona to ne može. Ne znam što zakon kaže u vezi toga.

  8. #8
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    potpisujem mim.
    čini mi se da po zakonu dijete ne bi trebalo putovati bez pratnje starije osobe.

  9. #9
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ne znam, meni je cudno da dijete s 12 ne moze samo busom iznimno u drugi grad, a recimo s 14 je sasvim normalno da putuje svakodnevno (ili zivi cak!) u drugom gradu radi npr. srednje skole.

  10. #10
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Sad, sa skoro 12, odgovorno tvrdim da ona to ne može.
    mim, zašto ne može?

    Ja sam sa 12 bila puno više od djeteta. Ako ne cura, a onda barem curetak.

  11. #11
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj DaDo prvotno napisa
    slažem se sa summer i ja sam kao klinka putovala sama, pa čak i avionom, ali se tada puno više stvari podrazumjevalo...
    ako je odgovoran klinjo, ja bih ga pustila, naravno uz detaljni dogovor sa vozačem.
    Putovanje avionom je potpuno drugačije jer netko legalno preuzme brigu o djetetu i ono dobiva službenu pratnju, ime mu se nalazi na listi putnika i može se pratiti let na netu. Vozač autobusa ili kondukter preuzimajući dijete to rade na bazi dobre volje (kao i pakete, uz neku naknadu) , ako se nešto dogodi nije njihova krivica niti imaju zakonsku obavezu brinuti o djetetu.

    Pustit ću M. na put samu čim to bude zaista sposobna obaviti potpuno sama, u trenutku kad će za to biti spremna. Sad, sa skoro 12, odgovorno tvrdim da ona to ne može. Ne znam što zakon kaže u vezi toga.
    Istina ovo što se tiče odgovornosti...ali ja sam putovala i autobusom sa cca 10ak godina. a mislim da zakon (nisam sigurna) kaže da djeca mlađa od 10 godina ne smiju biti sama kod kuće, a ne znam što je s putovanjima.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa
    ne znam, meni je cudno da dijete s 12 ne moze samo busom iznimno u drugi grad, a recimo s 14 je sasvim normalno da putuje svakodnevno (ili zivi cak!) u drugom gradu radi npr. srednje skole.
    Što se putovanja u školu u drugi grad tiče-sumnjam da ijedno dijete na nastavu putuje samo, a u društvu vršnjaka, poznato okruženje...ipak je to drugačije. Život u drugom gradu s 14 mi je jednako neprirodna situacija kao i putovanje s 12 godina.

    mim, zašto ne može?
    Ja sam sa 12 bila puno više od djeteta. Ako ne cura, a onda barem curetak.
    I ja. Osamdesetih godina. Spektar upotrijebljenih droga u to vrijeme bio je puuuno manji, auti sporiji, moralni sustav vrednovanja nešto drugačiji, a Crnu kroniku punili su svi osim djece. Danas...dovoljno je otvoriti novine. Osim toga,
    Sad, sa skoro 12, odgovorno tvrdim da ona to ne može.
    Govorim o svom djetetu kojeg dobro poznam. Ona je dijete koje govori 3 strana jezika, već godinama zbraja decimalne brojeve, ali snalaženje joj je na nivou 3. razreda. Stvar procjene roditelja. Možda bi bilo manje imena u Crnoj kronici kad bi roditelji bolje procijenili mogućnosti svoje djece u kontekstu današnjeg, a ne prošlog vremena. A i prisjetili se svih opasnih situacija u kojima su se našli kao mlađi i sreće (a ne pameti!) koju su imali i izvukli se iz njih. Ne govorim napamet-ja sam putovala sama.

    Osim toga, zakonski je vrlo upitno "uvaliti" dijete vozaču autobusa kao paket. I što ako ne stigne na odredište? Mislim da roditelj tu varijantu mora uzeti u obzir u najcrnjim mislima. Ako se s njom spreman pomiriti i nositi-ok. Ja to ne mogu.

    I, btw, teže je govoriti iz perspektive roditelja ženskog djeteta. Eto, Tachunica misli slično. Ne bez razloga. Naše kćeri ne izgledaju kao da im je 12. Sa strane gledano-one su djevojke bez imalo životnog iskustva koje bi im pomoglo u nekoj rizičnoj situaciji. Opet-sve to je samo moj osobni stav i vrijedi za moje dijete.

  13. #13
    Siena avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    82

    Početno

    Moji sinovi su putovali sami često, tim sistemom: staviš na autobus/vlak, pa kad stignu na odredište dočekaju ih djed il baka..
    Putovali su najviše sa školom i zborom, ali to se ne računa pod sam, kaj ne?
    Uvijek me strah kad idu nekud, ali mater sam, pa je to normalno...

  14. #14
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Govorim o svom djetetu kojeg dobro poznam..
    Znam, za nju sam i pitala

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    ja sam sa 9 godina putovala sama avionom.
    Svoje dijete još nisam slala nikud vlakom / busom na put.

  16. #16
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ivar od pete godine putuje sam, avionom, ali to je uvijek uz pratnju, umići, kako ih na plesu zovu

    ne bi se usudila pustit ga jos uvijek negdje bez pratnje, niti tramvajsku stanicu, ali doci ce i taj dan skoro (bar za tramvaj)

  17. #17
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    avionom sam i ja putovala sama kad mi je bilo 4. ali avion je sasvim druga priča.
    moja curka sada ima 10 g i ne bih je pustila na vlak ili bus koliko god je snalažljiva i ozbiljna. druga su vremena. jedva da je ljeti pustimo do knjižnice oko koje sve vrvi turistima.
    možda preuveličavam, ali rađe ću se žrtvovati da je ja otpratim.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Imam 15 godina i zivim u Danskoj. Hoculi moci proci granicu? Odgovorite molim vás. Idem Za bih

  19. #19
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    U Hrvatskoj je na snazi zakon koji djeci sa navršenih 14 godina dozvoljava prijelazak granice bez pratnje odrasle osobe. Znači možeš prijeći hrvatsku granicu sam. Za Bosnu ne znam.

    https://gov.hr/moja-uprava/aktivno-g...o-granice/1641
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 28.06.2015. at 20:00

  20. #20
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ja sam zbog razloga samostalnog putovanja gradskim busom u drugom gradu odbila upisati ju na vrlo renomirani ljetni baletni stage.
    Naime, smjesteni bi bili u centru grada (nesto kao djacki dom), a svakodnevno bi 2x na dan putovali samostalno gradskim busom do baletne skole, koja je van grada.
    Kao, ide grupica iz tog doma, ali ne zna se tko ide u kojem trenutku, ne postoji odgovorna osoba s njima u gradskom busu, niti se ne zna tko bi bio za nove studente odgovoran u transportu - odbila sam.
    Cini mi se da za takvo nesto jos ima vremena odrasti - a upisat ce se na jednako renomirani ljetni baletni stage na koji ju vodimo mi, pa sto se obrazovanja tice ne gubi nista.


    Inace, ima 11+ god. i u svom gradu se sluzi samostalno gradskim prijevozom. No ovo mi se, za prvo samostalno iskustvo, ipak cinilo too much.

  21. #21
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj Tutanta11 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam 15 godina i zivim u Danskoj. Hoculi moci proci granicu? Odgovorite molim vás. Idem Za bih
    http://www.msb.gov.ba/inf_za_strance...&langTag=bs-BA
    Evo ovdje ti piše pod kojim uslovima možeš preći granicu BiH. Po ovome moraš imati saglasnost roditelja ili staratelja, bez njihove pratnje.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    moj sin ce u ponedjeljak prvi put sam na autobus., iz rijeke za zagreb. onaj sto nigdje drugdje ne staje...
    ima 8 godina.

    on je dosta samostalan za svoje godine, jer je silom prilike trebao nauciti.

  23. #23
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Mi smo malo van ove skupine, kći je napunila 14, ali ove je godine sama putovala busom. Birali smo liniju koja ima što manje stajanja, mene je najviše bilo strah tih izlazaka iz busa. Srećom smo našli direktnu liniju Zagreb - Vodnjan, sa samo jednim stajanjem za wc čini mi se na Vratima Jadrana. Ujo ju je smjestio na bus, sjedila je na prednjem sjedalu, zamolio je vozača da ju pripazi na stajalištu, mi smo ju dočekali, sve je prošlo ok.

  24. #24
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Moje je išla s grupom na jezični kamp u pratnji nekoliko teta koje su mi se učinile vrlo mlade (studentice mogu biti 18+ to sam zaboravila) pa sam pogledom tražila šofera da ga zamolim da ih malo pripazi, ali kad sam ga vidjela i čula shvatila sam da bih se njega prvog trebalo bojati... Sretno su stigle, hvala Bogu, ali nije mi bilo baš dok se nisu javile

  25. #25
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Ne znam gdje da pitam, pa ću na ovoj temi! Sin bi išao sa sestrom mm u BiH, ima 14 godina i ima osobnu. Treba li našu punomoć? Ima li kakvih promjena, koja je procedura?

  26. #26
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Vjetojatno ne. Moj je sam presao Neum s putovnicom. Ima 14. Mislim putovao je unutar HR ali kroz Neum

  27. #27
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Hvala puno! To bi bilo super...

  28. #28
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Gle, on je bio u autobusu. Nije izlazio. Mozda da jos negdje provjeris

  29. #29
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Gore je j-la stavila link. Stariji od 14 mogu prelaziti granicu BIH sami, uz osobnu kartu.

  30. #30
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    TrebaLo bi mi gdje u zakonu tocno pise smiju li i od koliko godina djeca putovati sama autobusom unutar drzave.

  31. #31
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mislim da ti to nigdje ne pise.
    Ne znam o koliko starom djetetu se radi, ali svakako treba upozoriti vozaca, i onda on pripazi. Busevi nemaju posebnu pratnju kao npr avioni

  32. #32
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 05.03.2017. at 18:49

  33. #33
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Dijete ima 14 god. ali treba nam da je to odobreno. Zapravo treba jednoj mojoj poznanici koja ima nekih problema PA joj treba za neku zalbu.

  34. #34
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj puljanka prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete ima 14 god. ali treba nam da je to odobreno. Zapravo treba jednoj mojoj poznanici koja ima nekih problema PA joj treba za neku zalbu.
    možda se javi netko od pravnika. Stvarno ne znam. Mi smo dijete od 14 godina slali samo u busu - još je i morao granicu prijeći. Nitko nas niš nije pitao

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Znam kako je prije bilo - da bi dijete moglo putovati unutar zemlje bez pratnje, treba imati osobnu iskaznicu.

    Ali nešto se mijenjalo u zakonu lani ili predlani, pa se jako pomaknula granica od koje se djetetu može napraviti iskaznica, tako da sad ne znam kako ide.

  36. #36
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Od moje sestrične sin je isto s 13-14 godina išao sam busom ST-ZG, samo su rekli vozaču da ima solo dijete. Nikakav problem nije bio. Tamo ga ispratila baka, u ZG dočekao tata

  37. #37
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Znam kako je prije bilo - da bi dijete moglo putovati unutar zemlje bez pratnje, treba imati osobnu iskaznicu.

    .
    pa sad možeš napraviti i osobnu za bebu, mislim

  38. #38
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jep, moj ju ima od 6 mj

  39. #39
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Prošlog ljeta nam je srednji (tada mu je bilo 11 i po) putovao busom do Zagreba, a onda su on i rodica (njoj je bilo 13) putovali zajedno iz Zagreba do Beča. Na isti način su se i vraćali.

  40. #40
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Znam kako je prije bilo - da bi dijete moglo putovati unutar zemlje bez pratnje, treba imati osobnu iskaznicu.

    Ali nešto se mijenjalo u zakonu lani ili predlani, pa se jako pomaknula granica od koje se djetetu može napraviti iskaznica, tako da sad ne znam kako ide.
    Osobna se može dobiti od rođenja i vrijedi 5 godina.

  41. #41
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Moji su klinci od pete godine putovali avionom bez roditelja uz pratnju stjuardese - ja bi ih otpratila, baka dočekala u drugom gradu. Iz aviona ne mogu izaći prije odredišta pa je lakše. Kako se to ustalilo, barem dvaput godišnje su tako putovali, navikli su se na to da putuju sami i bez problema bi ih poslala busom same od recimo 10+ godine, osim toga imaju i mobitele. Jednostavno osjetiš za konkretno dijete kad je dovoljno sigurno, odgovorno i spremno da negdje putuje samo, ali istovremeno moraš imati za to i klik u roditeljskoj glavi.

  42. #42
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    filip je s 10 počeo sam busom putovati u karlovac. brinuli smo se ali ne previše jer nema stanica između.
    s 12 je počeo autobusom ići na vikendicu od mojih roditelja gdje je mala stanica i potrebno je vozača upozoriti da stane.
    međutim, još uvijek ga netko odrasli prati i kupujemu kartu.

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moji dečki su dvojica, pa je to nekako bio manji problem - zajedno sjednu na vlak i idu za Koprivnicu, ali nije to često (nema baš prilike, jer češće idemo svi zajedno autom).

    Oni su samostalnost ispekli na glazbenim i filmskim kampovima, ponekad smo ih vozili, a ponekad su išli njihovim prijevozom. Kad zažele, idu sami, ali to je tak komotna generacija - radije se meni utrpaju u auto, hehehe... Čak ni po gradu im se ne da nekamo ići bez nas. Ne znam hoće li tako ostati i dalje, ali ne vidim promjene. Prije će dobiti vozačke dozvole nego se sami otputiti nekamo javnim prijevozom.

    S druge strane, kolega ima sina iste dobi kao moj mlađi - taj uredno ide busom na more dedi (u Zadar, mislim...) i još pazi na 3 godine mlađeg brata. Tata ih otpremi na bus, a deda ih dočeka na moru. Išli su u višim razredima osnovne škole, negdje od 12. godine. Ja bih svoje pustila, ali eto - nije bilo prilike.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.03.2017. at 10:03

  44. #44
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Konkretno pitanje: procitala sam da vise ne treba suglasnost roditelja ako maloljetno dijete mladje od 14 godina putuje sa drugom osobom?
    U nastavku pise da se pruza posebna paznja na takve slucajeve - pa mi je onda bas to sto ne treba suglnasnost cudno.
    Saljem E (13 god) sa bakom u inozemstvo u ljetnu baletnu skolu, pa me zanima da li svejedno trebamo kao roditelji napisati nekakvu izjavu (u smislu datuma panja, rezervacije hotela, srodstv, itd)?
    Ili da ju zaista tako pustim, bez ikakvih popratnih papira?
    (nije bitno, ali putuju autobusom).
    Posljednje uređivanje od Elly : 07.07.2017. at 20:55

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja sam zvala prije desetak dana MUP, prespojili me na graničnu policiju i rekli mi da moze bilo gdje unutar EU. Isto se radilo o trinaestogodišnjakinji i nije bila ni rodbina u igri.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #46
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ne znam, ali ja sam vodila tuđu djecu od 13 goina na kupanje u Slovenske toplice. Nekoliko puta i različitu djecu, i na granici me ništa nisu pitali

  47. #47
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    I ja sam putovala sama. Puno puta.Medunarodne relacije. Mm je prosao pola Europe u djetinstvu. Jucer smo poslali 12 godisnju kcer u pratnji sa bratom na more. Svi su me pitali zakaj ju samu ne saljem. On se vratio odmah natrag. I dobro da jesmo jer kada je bus dosao nikoga nije bilo. Cekali su pola sata. Umrla bih od straha da je isla sama. Ona je dijete koje na vratima ima podsjetnik da ponese dorucak i barem ga jednom tjedno zaboravi. Nije stvar godina. Mozda ove godine pokaze vecu odgovornost pa iduce je mozda i pustim. Samo mozda

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    što mislite, je l' 14-godišnjakinju bolje pustiti samu busom ili vlakom?
    Išla bi sama od Splita do Zg, razmišljam o onom nagibnom vlaku ...

  49. #49
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Busom. I neka vam se javi da je sjela u bus nakon svakog stajanja.
    Ja bih tako.

  50. #50
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Busom. Moja je tak vec isla par puta

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •