Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: krvarenje hemeroida!

  1. #1
    LO avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    341

    Početno krvarenje hemeroida!

    hello,
    imam pitanjce za one koje su probale i nažalost imaju iskustva. trudna sam punih 34 tjedana, cijelu trudnoću imam vanjske hemeroide, ali ovaj tjedan su su se užasno upalili i bolni su za plakat. zadnja 3 dana imam i loskudno hemeroidno krvarenje. Imate li koju naznaku koliko bi to krvarenje moglo trajati? progutala sam dosta tema i postova kako održavat higijenu i što mazat i sl. vikend je, a ginićku mogu zvat tek u ponedjeljak. Da li se moram zabrinuti radi krvarenja?
    hvala, pozz

  2. #2
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Suosjećam s tobom jer hemeroidi su gadna stvar. U par navrata sam prije trudnoće imala vanjske i uvijek mi je pomoglo kantarionovo ulje. Obavezno na oprano, posušeno područje obilno nanesi ulje i tako više puta dnevno, u 2-3 dana će se sigurno povući, na žalost, ne može preko noći!
    Ja, na moju nesreću, imam unutarnje, a tek sam u 3. mjesecu, mislim da je posljedica utrogestana kojeg već dugo koristim. U svakom slučaju, krvarim u svih šesnaest i dođe mi plakati svaki put kad to vidim..

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    LO, svakako pazi na higijenu, postoje i maramice kojima dezinficiraš se nakon nužde, ako se ne možeš prati svaki put..Krvarenje obično stane samo od sebe, nakon reguliranja stolice i umanjenja upale--probaj ulje gospine trave, kremu Emo od spechiasola, propolis masti i sl. Za druge kreme tipa ultrproct ili sl. savjetuj se s ginickom ili ljekranikom...Bas mi te žao

  4. #4
    LO avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    341

    Početno

    hvala cure. Pazim jako na higijenu, koristila sam hemopropin po uputi ginekologa, al moram priznat počeli su se lagano povlačit tek nakon korištenja baby kreme za guzu koju sam stavila u pripremu kad se beba rodi. ali samo čekam da prestane krvarit jer ću potrošit cijeli vir 80 što sam pripremila za bolnicu, ha ha.
    Samo me interesiralo dal se trebam zabrinut što to traje evo sad već 4-5 dana, a iskreno zanimaju me iskustva drugih žena da znam usporedit to vrijeme trajanja krvarenja!
    pozz

  5. #5
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Ne brini, meni krvare već danima i pritom se ne radi o krvavom tragu na papiru, već pravom krvarenju..Može utjecati na smanjenje željeza, ali ti si već pri kraju pa to vjerojatno nije toliko bitno kao u 1.tromjesečju. Možda ti je važnije dovesti probavu u red pa će se oni sami povući, sretno u svakom slučaju!

  6. #6
    Michifu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    69

    Početno

    Meni je jedan vanjski krvario oko tjedan dana jako (potrošila sam svu zalihu Vir 80) i onda još par dana slabije (bili su dosta i obični dnevni ulošci).
    Prije trudnoće sam znala imati malo problema s hemeroidima, ali uglavnom je jedno mazanje Hemopropinom pomoglo. U 34. tjednu mi je doslovno preko noći izbio toliki da tjedan dana nisam mogla sjediti, hodati, a i okrenuti se u krevetu je bio izazov. Tretirala sam ga svačime, smrznuti čaj od kamilice, oblozi, hladan tuš, naizmjence Hemopropin i Factu... Tek kad je počeo krvariti sam osjetila poboljšanje.
    Uglavnom, sad sam u 39.-om tjednu, smanjio se je dosta ali još je tu, i obavezno nakon svake stolice i tuširanja ide mazanje - inače odmah osjetim da me smeta pa ne želim riskirati da se opet upali...

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ima dosta dobra namjenska mast protiv hemoroida koju rade Zagrebačke ljekarne.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    definitivno, najvaznija je higijena. ako se ne mozes oprati nakon svake nuzde, ima u ljekarnama maramice za dezinfekciju kod hemica.
    ja sam ih dobila pri drugom porodu (a kazu da je drugi laksi, heh) i bilo je katastrofa. nakon svake nuzde (i male) sam ih tretirala kantarionovim uljem (ima ga u vecini ljekarni) i hemopropin mascu. olaksanje je doslo nakon jednog dana (imala sam grozdove), ali moras nastaviti dok ti ne produ.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •