Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: gripe i prehlade u doba O, utice li na T?

  1. #1
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno gripe i prehlade u doba O, utice li na T?

    drage cure,

    interesuje me da li utice na mogucnost zaceca ako smo bolesni u doba O?? (sto se meni desava vec drugi put za redom...)
    naravno, ne govorim o nekim teskim bolestima, nego ove uobicajene zimske grlobolje, prehlade, mozda lagana temperatura od 1-2 dana, bas onda kada imas druge planove?
    meni se cini da to teoretski ne bi trebalo da utice? ili vam se desavalo da se u bolesljivim mjesecima ipak nesto pozitivo desi?
    koliko mislite da su generalno vazne price o imunom sistemu pri ostvarivanju T?
    pozdrav

  2. #2
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno

    Meni se događa treći mjesec za redom... :/ očito ne pomaže. Mene više brine što toliko pušem nos da se sva napinjem, točno osjećam kako mi se sva maternica grči. To mi nikako ne izgleda dobro za oplodnju/implantaciju...

  3. #3
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Ja nesto laički kontam da temperatura sigurno ne može pomoći spermićima da duže žive. Al ko sta zna možda se nekom ispostavi pozitivno za nešto.

  4. #4
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    poslala, a nisam zavrsila,
    a prehlada ko prehlada valjda ne bi trebala uticati, nadam se jer ja od prvih hladnoća do proljeća lagano "poboljevam" ( kasljucam , smrckam, uglavnom mi je zima )
    Za brzo ozdravljenje i trudnoću ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  5. #5
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ja sam drugi put ostala trudna par dana nakon najužasnije gripe koju sam bolovala u životu i ture antibiotika koji su nespojivi sa trudnoćom. U trenutku O sam se, recimo, oporavljala (nisam bila pod temperaturom).
    Mislim da ne postoji direktna veza na mogučnost začeća.

  6. #6
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    drago mi je da cujem ovu pricu od stowbery cake (premda se cini da u doba ovulacije nije bila direktno bolesna?)

    u svakom slucaju, pitam se u zadnje vrijeme dosta koliko je jak imuni sistem bitan za ostvarivanje trudnoce...prehlade svakih mjesec-dva, blage temperature, sve to nije optimalno za razvoj ploda i lako je zamisliti da organizam to kapira kao opasnost i ne upusta se u avanture...

    sa druge strane, imam toliko drugarica koje su prave pravcate boljke - nema dijela tijela koji ih nije bolio pa svejedno radjaju djecu...i de sad budi pametan :/

  7. #7
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ostala sam trudna nakon najgore gripe u životu koja me doslovno toliko smlavila da sam mislila da se nikad neću oporaviti. Samo vi hopsajte, nikad se ne zna.

  8. #8
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    draga indi,
    tvoj savjet u svakom slucaju zvuci dobro )
    drago mi je cuti da je i u toku bolesti moguce zacece...premda me istini za volju to malo i zbunjuje (zar organizam ne bi u toku temparature, slabosti i sl. trebao da zakljucuje da mu nije pravo vrijeme za velike avanture :/ )

    u svakom slucaju, kad pominjem prehlade, da dodam nesto vezano za marulju (marubii herba). super je za bronhitis kao i crijevnu floru. prehlade prolaze brze i ne spustaju se prema plucima, a po mom iskustvu i stomacni grip sredjuje bolje (i brze!) od bilo kog probiotika.

  9. #9
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    podižem temu
    zbog temperature i antibiotika dr. mi je odgodio klomifen za sljedeći ciklus
    temperatura je prošla, ali još kašljem (i to pravo dobro ) i još sam na antibioticima naredna 4 dana, kad bi mi otprilike trebala i O
    zna li iko koliko antibiotici utiču na O i koliko mi je pametno sad ići u akciju?

  10. #10
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ja znam da stres (i pozitivan i negativan), temperatura, opce lose stanje i slicno - moze odgoditi ovulaciju. al ne mora uvijek i kod svakog tako biti.


    da li i kako antibiotici utjecu na ovuliranje - ne znam :/

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    za laptopom :)
    Postovi
    234

    Početno

    Pozdrav...

    ja se upravo liječim od gripe koja je za komplikaciju imala bronhitis. Maleni sin je dobio upalu pluća i u bolnici je . MM je također bio bolestan.
    Imala sam temperaturu 40 puna tri dana, taman od dana nakon ovulacije. Nakon toga 39, pa nekoliko dana 38. Nisam ništa mogla jesti, bila sam iscrpljena od kašljanja i stalnih odlazaka u posjete sinčiću u bolnicu.
    Prije dva dana sam imala nešto što sam mislila da je točkasto krvarenje kod implantacije (svijetlocrveni trag na wc papiru). Nakon toga je bio čudan tanki tamnosmeđi trag na ulošku i boljelo me na lijevoj strani (kao lijevi jajnik). Jutros je krvarenje poput menstruacije... (tjedan dana prije nego što je trebala biti).
    Mislim da je do ovaulcije ipak došlo, da je došlo i do začeća, ali da se embrio nije uspio implantirati od stresa kroz koji mi je organizam prolazio. Osjećam se pomalo kao da sam imala spontani i jako sam tužna... ali znam da je vjerojatno bolje tako i bolje da nam uspije kad budem zdrava...

  12. #12
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    leia, hvala sto si podijelila sa nama svoje iskustvo 8)

    upravo takve price su bile ono sto me je interesovalo kada sam pokrenula ovu temu...meni sve to zvuci vrlo logicno - povisena temperatura i gomile virusa i bakterija koje mogu da ometu kako pravilno sazrijevanje jajne celije, tako i njenu implantaciju...

    ali mozda ima i drugacijih iskustava? uspjesna zaceca i trudnoce i pod prehladama? koliko uopste vlastiti imunitet igra ulogu kod zaceca?

  13. #13
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    kod mene je doslo do oplodnje i implantacije pod temperaturom, lijekovima i virusnim cijepivom i stvarno sam se pitala da nije upravo taj moj pad imuniteta na neki nacin utjecao da do toga dodje, kad se inace ne dogadja dok sam zdrava

    nazalost, a doktori kazu da bas zbog svega toga, trudnoca je bila blighted ovum

    al hocu rec da mi je zanimljiva teza kako pad imuniteta moze ponekad dovesti do trudnoce...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    ja dok sam pila antibiotike za klamidiju(a trajalo je malo duži period s pauzama) sam imala mengu svaki drugi mjesec jedan jajnik nije radio.dr je rekao spava.sve ok ali on ne radi to je trajalo 6 mjeseci.tako da znam da kod nekih ljudi utjeću na ovulaciju jer meni nije radio kako sam prestala piti lljekove ponovno je proradio.

  15. #15
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    ja sam u medjuvremenu jos malo ceprkala na ovu temu, i publikacije se uglavnom slazu u tome da je za folikularnu fazu (dakle dok se gospoja JC dijeli a narocito za onu komplikovanu mejozu tik pred ovulaciju) bitno da je tijelo zdravo, fit, vitamini etc...
    oplodnja izgleda da je crna rupa u nasem civilizacijskom znanju i tu nemamo puno informacija sta na nju presudno utice i cime mozemo da je ozbiljnije pomognemo...
    implantacija se odvija po 'all or none' principu - kvalitetan embrion ce da se implantira bez obzira na spoljasnje okolnosti (viroza, temperatura, lijekovi, mentalna spremnost na trudnocu...)

    ali sve je to uglavnom teorija :?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    ja znam da stres (i pozitivan i negativan), temperatura, opce lose stanje i slicno - moze odgoditi ovulaciju. al ne mora uvijek i kod svakog tako biti.


    da li i kako antibiotici utjecu na ovuliranje - ne znam :/
    Pila sam Sumamed i Silapen, imala gnojnu anginu, katastrofalne čepove u grlu, temperatura 38,5, hopsala sam 3 dana prije ovulacije, taj mjesec sam imala jako težak ispit, povraćala od nervoze, i "beštija " je preživjela u meni do O, što mi je jako čudno jer u meni inače preživljavaju samo virusi i bakterije .

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Sad sam 12-ti tjedan i zasad je hvala Bogu, sve ok.
    Moram se češće ultrazvučno kontrolirati zato što sam dok nisam saznala da sam trudna (bilo je potpuno neplanirano) pila neke tablete za epilepsiju koje u određenim postocima uzrokuju malformacije (spina bifida), ali prestala sam 15 dana po začeću obzirom da sam test napravila i prije očekivane M. Ti lijekovi su (zapravo samo jedan) teratogeni, ali se doktori slažu da će vjerojatno biti sve ok jer sam ih uzimala samo kratak period, dok organogeneza takoreći nije ni počela....
    No, eto, toliko o lijekovima, bolestima, prehladama itd....

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Ja trenutno pijem antibiotik zbog upale mjehura. Za oko 5 dana bi mi trebala biti O. Smijem li pokušati zatrudnti unatoč tome što sam na antibioticima, odnosno, ukoliko zatrudnim, može li antibiotik naštetiti plodu? Možda bi u vrijeme ovulacije već prestala piti antibiotik, ali se bojim produženog djelovanja. Kaj vi mislite?

  19. #19
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    mislim da nije problem kora.
    antibiotici su tu da uniste bakterije i rijetki su oni koji ometaju organogenezu (koja se ionako desava tek nekoliko nedelja nakon oplodnje).
    good luck!

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Hvala na optimističnom odgovoru

  21. #21
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    cure, danas mi je 24 dc i napravila sam test koji je negativan.ovaj ciklus me to nažalost veseli jer sam bolesna i pijem lupocet flu koje ni trudnice ni potencijalne trudnice ni one koje se spremaju na T ne bi smjele uzimati.
    Sad me strah da nisam valjda T sad kad ne treba?Inače,kad sam bila trudna 25 dc mi je test pokazo plus.Pa valjda bi i danas da sam T.

  22. #22
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    mrva, ne brini nista! lijek koji si pila je po sastavu kombinacija paracetamola, vitamina C i klorfenamina (malena kolicina antihistaminika koji naglo siri krvne sudove i zbog toga se ne preporucuje trudnicama, a sa brazdanjem embriona nema nikakve veze!)
    dakle, sve je ok i slobodno se raduj ako ti test pokaze plus!

  23. #23
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj hanumica fata prvotno napisa
    mrva, ne brini nista! lijek koji si pila je po sastavu kombinacija paracetamola, vitamina C i klorfenamina (malena kolicina antihistaminika koji naglo siri krvne sudove i zbog toga se ne preporucuje trudnicama, a sa brazdanjem embriona nema nikakve veze!)
    dakle, sve je ok i slobodno se raduj ako ti test pokaze plus!
    puno puno puno ti hvala ,uplašila sam se jer tamo piše da nije za trudnice.danas mi je več puno bolje i uzela sam ih svega 2 šumeće tbl.
    Ako test i nebude + dobro je znati za ubuduće.pusa

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    68

    Početno

    Prošli mjesec i ja i MM smo preboljeli anginu i pili on Silapen, a ja Sumamed (on prvi tjedan, a ja sam nastavila slijedeći). Da ne duljim, imam + na testu...i bila bih totalno sretna da me ne muče ti antibiotici. On je pio od 22.04. do 02.05., a ja od 27.04. do 29.04. M sam dobila 21.04., ovulacija mi se ovaj mjesec pomaknula s 14. na 18 na dan. Najčudnije od svega je da sam bila na godišnjem pregledu kod gina i kad me pogledala na uzv-u mi je rekla da da sam u predovulacijskoj fazi i da se bacim na akciju, a ja mislila da je O prošla. I eto našeg čuda! Nadam se da će biti sve OK. Inače radimo na bebi nekoliko mjeseci...

  25. #25
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Kere, mislim da te antibiotici uopće ne trebaju zabrinjavati! Čestitam na trudnoći!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •