Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 210

Tema: Pomoc kod pcos-Inofolic retard

  1. #51
    Cannisa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    417

    Početno

    Zainteresirale ste me s ovom temom, pa sam i sama počela tražiti o tome lijeku... Da li ste vidjeli ovo http://www.agram89.com/?pz=81 ?
    Može li se to koristiti s folnom?

  2. #52
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    pujica je baš o tome pisala http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...969789#1969789

    ja sam bila u tri ljekarne u centru, uključujući i glavnu, i nije bilo.

    svi su me uputili u vukovarsku, u sjedište.

  3. #53
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    A stas mislite ima li efekta kod produzenih ciklusa bez ovulacije? Ako je metabolicki problem npr...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Lijepi pozdrav svima!!

    već neko vrijeme pratim roda forum, ali moram priznati da sam tek danas
    vidjela ovu super zanimljivu temu!!

    zanima me, je li netko u međuvremenu saznao može li se ikako lijek nabaviti kod nas?

    vidjela sam da je Jim pitala u ljekarni na Dolcu.

    ima li kavih novosti?

    inače, ja se isto borim sa pcos, trenutno sam na metforminu, pijem ga mjesec dana i za sada nema nikakvog pomaka...


    a što se inofolica tiče, danas sam puno tražila po netu i koliko sam shvatila sastavni dijelovi su myo-inositol i folna kiselina....
    kod nas u ljekarnama se može naći inozitol, ali čini mi se da je myo inositol neka podvrsta tog inozitola...

    :?

  5. #55
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    kupih twinlabov kolin/inozitol i folnu, e sad, kako dozirati?

    u studijama piše da su davali 2g, na kapsuli piše da sadrži 250mg?

  6. #56
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    kupih twinlabov kolin/inozitol i folnu, e sad, kako dozirati?

    u studijama piše da su davali 2g, na kapsuli piše da sadrži 250mg?
    Znači, po matematici bi trebala uzimati 8 capsula na dan.
    S obzirom da su to vitamini B skupine, moraš se bojati da ćeš se predozirati.

  7. #57
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    znam da je 8 po toj "logici", samo sam htjela da netko drugi napiše tu brojku

  8. #58
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    znam da je 8 po toj "logici", samo sam htjela da netko drugi napiše tu brojku
    8)

  9. #59

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Ne postoji mogućnost predoziranja vitaminima B. Višak se izlučuje urinom, ne skladišti se u organizmu.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    29

    Početno

    Samo da vam se javim s pozitivnim izvješćem vezanim uz temu. Uzimam inofolic od početka ovog ciklusa (danas 13dc). Sluzi imam "za izvoz," do sada mi nikada nije ovako bilo.. inače mi je sluz i u vrijeme plodnih dana oskudna.. mene je ugodno iznenadilo, samo ne mogu da vjerujem da je lijek djelovao nakon par vrećica što sam popila. :D

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    38

    Početno

    super joletih :D :D :D

  12. #62
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Svaka čast!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    7

    Početno

    Cure evo i mene,čula sam da je rasprava o lijeku inofolic retard pa se pridružujem pitanjima.jeste pitali svoje dr o tome i šta kažu,ima li kontrain. i koliko mi onda tih kutija treba za 3 mj i koliko bi me došlo ako se uzima 2g na dan. javite se cure,

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    29

    Početno

    Jedna kutija ima 20 vrećica i košta 13eu... sad si računaj, meni je matematika slaba strana Ne vjerujem da ima kontrain. ipak je to vitamin samo, kod mene je "kontraindikacija" sluzi kao u priči

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    14

    Početno

    cure ja imam jedno pitnje.. kako znate da imete pcos.. ultrazvukom??

    hvala

  16. #66

  17. #67
    Cannisa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    417

    Početno

    Samo da Vam javim, jučer sam dobila Inofolic. Kupila mi ga je prijateljica u Italiji i poslala poštom... :D
    Zanima me da li ste pitali svoje liječnike što misle o njemu? Meni se po svemu što piše na uputi čini ok, baš piše da je za policistične jajnike....

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    ok znači 8 tab inozitola a koliko folne...?

  19. #69
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    mislim da je jedna dovoljna

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj RuzicaSB prvotno napisa
    Citiraj Cannisa prvotno napisa
    Samo da Vam javim, jučer sam dobila Inofolic. Kupila mi ga je prijateljica u Italiji i poslala poštom... :D
    Zanima me da li ste pitali svoje liječnike što misle o njemu? Meni se po svemu što piše na uputi čini ok, baš piše da je za policistične jajnike....
    Ne znam sta ovo bi htjela sam pitati koliko si kutija morala naruciti (matematika mi slaba strana) tj. koliko zapravo moze biti tih 20 vrecica?Jel ide 3 puta dnevno po 1 vrecica ili 1 vrecica na dan?Sorry ako su pitanja bedasta ali ovako cu dobiti i konkretan odgovor.I mozes li pitati prijateljicu da se raspita u ljekarnama moze li se kod njih naruciti da oni posalju postom izvan Italije?Mislim ako ti nije bad a ja cu sutra ravno kod nas u ljekarnu vidjeti mogu li oni mozda naruciti bas taj lijek iz Italije.Tnx unaprijed.

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Evo nadjoh neke B-komplekse koji sadrze i B8 (kolin) i Inozitol izmedju ostalog.No bilo bi idealno naruciti taj lijek iz Italije u kojem je izdvojen bas taj sastojak koji pomaze kod PCOS pa evo ako netko moze pomoci da se do njega i dodje bila bih neizmjerno zahvalna i ja i mnooooge druge zene koje imaju PCOS.

    http://www.vitamini-hr.com/calivita_..._kompleks.html

  22. #72
    Cannisa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    417

    Početno

    U uputama piše da se pije jedna vrećica dnevno, a tako je rekla i ta teta u ljekarni mojoj prijateljici. Pitat ću ju da vidi u ljekarni da li mogu oni slati poštom.

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj Cannisa prvotno napisa
    U uputama piše da se pije jedna vrećica dnevno, a tako je rekla i ta teta u ljekarni mojoj prijateljici. Pitat ću ju da vidi u ljekarni da li mogu oni slati poštom.
    si Tnx.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    pije li se svakio dan ili 20 dana pa pauza za mengu ili kaj? buni me tih 20 većica u kutiji kaj nisu mogli staviti 30 vrećica ak je cijeli mjesec i amen

  25. #75
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj Lukina mamma prvotno napisa
    Citiraj melange prvotno napisa
    kupih twinlabov kolin/inozitol i folnu, e sad, kako dozirati?

    u studijama piše da su davali 2g, na kapsuli piše da sadrži 250mg?
    Znači, po matematici bi trebala uzimati 8 capsula na dan.
    S obzirom da su to vitamini B skupine, moraš se bojati da ćeš se predozirati.
    Ajme, tek sad sam vidjela glupost koju sam napisala.
    Dakle, ispravak netočnog navoda: s vitaminima B komplexa se NEĆETE predozirati. Višak se izluči urinom.
    Jooooj, koji lapsus.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    7

    Početno

    Pitala sam ja u ljekarni u Rijeci i ne mogu ga naručit,svi spominju slične pripravke i njihovu kombinaciju. Jedino ići preko. Jako sam zagrizla za to jer nisam do sada čula niti jedan lijek,tj pomoć za pcos.javite se cure sa bilo kakvim novostima

  27. #77
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Meni je jučer poznanik bio u Trstu, ali tamo nema. Curke koje ste uspjele nabaviti, u kojem gradu ste bile?
    Pretpostavljam da nema svaka ljekarna.
    Stvarno bezveze što nemaju neku službenu Web stranicu. Ustvari, jako malo se toga može pročitati o preparatu. I to samo na talijanskom.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Nabavila sam kapsule Inozitola od 500mg.Uzimam ih četiri dnevno uz Folnu kiselinu 400 mcg.Danas je deseti dan terapije.Juče sam išla na folikulometriju, bio mi je 19 dan ciklusa i imam jedan folikul od 15 mm na desnom jajniku.Taj jajnik inače nije ovulirao niti proizveo ni jedan folikul predhodnih 13 meseci koliko pratim folikulometrijom.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    29

    Početno

    Božice :D :D

  30. #80

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Joletih ima li kod tebe rezultata?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    29

    Početno

    Da,da ima!! Ovulacija je bila zadnji ciklus na 15 dc(inače, ako bude O, to je kasnije oko 20dc) sve 5 ali je mene ugodno iznenadila plodna sluz, koju ranije nisam imala u "obilnim" količinama. Sada uzimam inofolic svaki drugi dan, u skladu sa željama mog ginića, pa ćemo vidjet kako će biti ovaj ciklus.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    cure koje žele nabaviti pogledajte si prethodnu stranicu,javila se cura koja može donijeti...

  33. #83

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj sandra23 prvotno napisa
    cure koje žele nabaviti pogledajte si prethodnu stranicu,javila se cura koja može donijeti...
    Ja bih rado nabavila ali nisam primjetila da je netko rekao da moze donijeti na prethodnoj stranici pa evo ako jeste molim da mi se javi na pp ako nece javno. I da bio bi to praaavi biznis jer znam jaaako puno zena s pcos.

  34. #84
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj RuzicaSB prvotno napisa
    Citiraj sandra23 prvotno napisa
    cure koje žele nabaviti pogledajte si prethodnu stranicu,javila se cura koja može donijeti...
    Ja bih rado nabavila ali nisam primjetila da je netko rekao da moze donijeti na prethodnoj stranici pa evo ako jeste molim da mi se javi na pp ako nece javno. I da bio bi to praaavi biznis jer znam jaaako puno zena s pcos.
    Nisam niti ja to pročitala.

    Ali, slažem se, bio bi to biznis...

  35. #85
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Drage moje prijateljice po muci,drago mi je da vas zanima ova tema. Ja sam zvala milion ljekarni ali sve me upućuju na istu a to je ona na Dolcu, izgleda da je ta ljekarna jedina koja uvozi lijekove a sve ostale nabavljaju od nje. Zvala sam i tu ljekarnu i obećali su mi javiti ali niti nakon mjesec dana oni ništa ne javljaju. Također sam se raspitivala po Italiji, kod njih jedna ljekarna ti taj pripravak daje na tone a druga komplicira te ga nema te moraš naručiti te treba recept iz Hrvatske i sl. Činjenica je da se inofolic može nabaviti na tone u Italiji ali za sada niti u jednoj drugoj zemlji (raspitivala sam se).

  36. #86
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    ajde ti opet zvrcni te na dolcu

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Melange, koliko si platila kolin/inozitol i gdje si ga nabavila?

  38. #88
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj Božica prvotno napisa
    Melange, koliko si platila kolin/inozitol i gdje si ga nabavila?
    I ja ga pijem. Samo pijem 4 na dan jer mi je 8 previše. Mislim, trebalo bi piti 8 zbog doze, ali ja jedva i ovo progutam.

    Inače, to je proizvod od Twinlaba i ja sam ga nabavila u jednoj ljekarni u Zg-u. Trebali bi ga imati i Agramovi dućani jer je Agram89 uvoznik za Cro.
    Cijena je negdje cca 160kn, ima 100 tbl.

    evo link http://www.agram89.com/?pz=81

  39. #89
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    rijetko koja ljekarna ima baš taj proizvod, iako imaju široku paletu twinlaba.

    ja sam na britancu u biljnoj ljekarni bez problema naručila, stiglo mi je sutradan.

    pila sam 8 komada, ali tako da sam prah vadila iz kapsula i miješala ga sa sokom. nije bljak okus, ali meni se nije sviđala jedna druga nuspojava. naime, kako se višak b vitamina iz tijela izlučuje kroz mokraću, tako mi je mokraća poprimila neki čudan miris, a skupa s njom i sve južno (da se fino izrazim ). nakon što sam prestala, mirisi su se vratili u normalu (možda nije bilo povezano s tim, ostale će cure napisati svoja iskustva)

    isto tako, ako će se piti doza od 8 tableta, matematički gledano, svaka 2tj bih trebala dati 160kn za novu staklenku tabletica, a ta mi je računica malo prevelika :/

    i koliko sam shvatila, ovo talijansko pakiranje ima 20 (21?) paketića praha, pa mi se čini da bi se to trebalo piti s pauzama, od tjedan dana možda? da se dobije brojka 28, kao nekog optimalnog ciklusa.

  40. #90
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Meni je urin ok. Mada ja pijem duplo manje tableta od tebe pa to nije baš mjerodavno.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Prvo, preporu;ujem sajt www.ovarian-cysts-pcos.com/inositol.html

    Drugo, istražujući na temu inozitola, naišla sam na to da ga ima više oblika i da je najdelotvorniji "D-chiro-inositol", međutim njegova cena je na sniženju 78$ i to bočica od 60 kapsula

    Treće, neka istrživanja, kao i neka lična iskustva govore da je heljda izvrstan izvor "D-chiro-inositola"npr. heljdine mekinje sadrže 84,9 mg D - chiro inositola na 100gr, krupica 23,3 mg na 100gr, brašno od heljde 34,1 mg na 100 gr.

    Dovoljno je 1/2 šalice heljdinih ljuspica ili mekinja dnevno po rpof.dr Christopher William i knjizi "The Fastest Way To Get Pregnant Naturally"

    Još nešto, inozitol ubrzava sazrevanje folikula, u što sam se uverila i sama jer sam zakasnila da propratim rast i szrevanje folikula, imala samfolikulometriju zakazanu 24 dana ciklusa a folikul pukap 22. ili 23 DC
    "Prirodni radovi"nisu izostali 21. i 23. DC.

  42. #92
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Božica, super je sajt. :D

    I stvarno piše da je inozitola dovoljno u količini od 200-1000mg dnevno. Još kad pročitaš kako su dobri rezultati i kako žene nakon puno vremena imaju O ili ostanu T, to je obećavajuće...

    A koliko dugo ti piješ i koji ono preparat?

  43. #93

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Danas je 17. dan terapije, ovulacija je bila 13. dan terapije, tako da če mi ciklus trajati 36 dana , a to je u mom slučaju jako dobro jer su mi ciklusi od 45 - 70 dana.
    Ja uzimam običan Inozitol, 4 kapsule po 500mg dnevno i folnu kiselinu 400mcr. O preparatu imaš na www.nowfoods.com

  44. #94
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj Božica prvotno napisa
    Danas je 17. dan terapije, ovulacija je bila 13. dan terapije, tako da če mi ciklus trajati 36 dana , a to je u mom slučaju jako dobro jer su mi ciklusi od 45 - 70 dana.
    Ja uzimam običan Inozitol, 4 kapsule po 500mg dnevno i folnu kiselinu 400mcr. O preparatu imaš na www.nowfoods.com
    Super. Hvala! Ovo mi je lijepo čuti. Meni su ciklusi 36-60 dana. Sad mi je 6. dan kako pijem s tim da ja pijem ukupno 1000mg inozitola.
    Danas mi je 26DC i O još nije bila. Ali sam primijetila u zadnja tri dana da se jako vlažim. To nije ona rastezljiva sluz, ali je kao vrlo rijetko mlijeko i ima ga jako puno. Nikad nisam tako nešto imala. Jel to možda ima veze? Jel netko još primijetio pojačanu vlažnost a da uzima slične preparate?
    Ja se nadam da mi mogla biti O, mada LH trakice ne obećavaju...

  45. #95
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Sad vidim da je joletih pisala o puuuuuno sluzi...

    Sviđa mi se ta nuspojava. 8)

  46. #96
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Ja sam danas inspirirana ovom temom pa pišem opet.

    Našla sam na amazonu Swansonov inozitol 650mg 100tb po cijeni od cca 75kn bočicu i naručila. Inače često naručujem od njih i zadovoljna sam. Brzo isporučuju. Nadam se daće biti problema s dostavom jer su to vitamini. (Ne znam kako carina gleda na to.)
    Pošiljka bi trebala stići 23- 29.04.
    Sad samo moram čekati...

  47. #97

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Ja sam isto imala pojačanu vlažnost koja je trajala nekoliko dana.Bilo je malo rastegljive sluyi i puuuno vlage.Po tome sam znala da će skoro uvulacija.Nakon ovulacije vllaga je nestala.
    Meni LH trakice nikad nisu bile pouzdane, jer su uvek bile blago pozitivne, i pre i posle ovulacije.
    Močda bi i ti trebala probati folikulometriju.

  48. #98
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Ja sam od jučer dolje "sva luda". Ne sjećam se kad mi je bilo tako.
    I danas mi je konačno LH trakica pozitivna. Doduše, malko je bljeđa od kontrolne, ali je danas prvi put vidim i to iz druge sobe. Jako sam sretna, čak i da to ništa ne znači. :D
    Inače, meni je isto vidljiva manje-više uvijek ta druga linija, ali jevrlo vrlo blijeda tako da se ja nadam da ovo danas ima pravo značenje.
    Jučer smo slučajno pokrili, a vidim da i večeras imamo posla.
    Folikulomerija će još čekati jer mi je moram priznati jako skupa. Imam duuuge cikluse i potrošila bih puno love.

  49. #99
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj Lukina mamma prvotno napisa
    Nadam se daće biti problema
    Ispravak: nadam se da neće biti problema.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    dobila svoj inofolic :D :D javim rezultate,danas sam počela piti....

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •