Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 210

Tema: Pomoc kod pcos-Inofolic retard

  1. #1
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno Pomoc kod pcos-Inofolic retard

    Drage moje rode,evo revolucionarnog otkrića za sve nas koje patimo od pcos.Naime,Talijani su proizveli vitaminski pripravak pod nazivom Inofolic retard koji pomaže kod poremećaja glukoze kod pcos,te ponovno uspostavlja normalan ciklus i čak i kod teških slučajeva dovodi do ovulacije prirodnim putem.Lijek se može nabaviti samo u Italiji.Zanima me da li tko zna nešto više o ovome ili da li ga je tko od vas koristio?

    pujica promijenila naziv teme

  2. #2
    Baby avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Prvi put čujem i VRLO sam zainteresirana za ovu temu... Pliz napišite sve što doznate, ili stavite kakvi link

  3. #3
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Ja znam za taj lijek i znam žene koje su ga uzimale, taj lijek otkrila je jedna liječnica u RH i preporučila svojim pacijenticama (ja sam jedna od njih). Lijek se kupuje bez recepta ali je problem što ja nemam nikoga u Italiji i zato Vam pišem da si međusobno pomognemo!Lijek je provjeren i provjereno daje dobre rezultate.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    114

    Početno

    I mene zanima. Kolika je dnevna doza? Koliko se dugo pije? Koja mu je cijena?...........


  5. #5
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    To su vrećice s prahom, mislim da se pije 2g dnevno u trajanju 3-6mj. Mislim da 10 vrećica košta 100kn (dosta je skup ali je prvi lijek namjenjen isključivo za liječenje pcos i zaista ga liječi).Moja doktorica prati pacijentice koje ga uzimaju,okorjeli slučajevi pcos uspostavili su redovan ciklus i ovulaciju nakon 3mj.uzimanja. Molim sve rode iz Zagreba da se raspitaju u ljekarnama u Zg.da li itko naručuje lijekove iz Italije.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    koji pomaže kod poremećaja glukoze kod pcos
    što kada su vrijednosti glukoze uredne?


    Prvi put čujem i VRLO sam zainteresirana za ovu temu... Pliz napišite sve što doznate, ili stavite kakvi link
    potpisujem

  7. #7
    Baby avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Ljekarna na Dolcu sigurno uvozi lijekove koje pacijenti naruče, ne znam detalje...

  8. #8
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Draga Katarina,meni su uredne vrijednost glukoze ali mi je doc svejedno preporučila inofolic retard jer čim se boriš sa pcos sigurno postoji bar mali poremećaj glukoze,jer upravo taj poremećaj i uzrokuje pojavu pcos.

  9. #9
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Stupila sam u kontakt sa marketingom ljekarne na Dolcu, provjeriti će da li su u mogućnosti nabaviti taj lijek i zvati će me do kraja tjedna. Ćim šta saznam javim vam.Držite fige da mogu naručiti jer su oni glavni za nabavljanje lijekova iz inozemstva u RH. Koju god sam ljekarnu zvala svaka kaže da je njihov dobavljač upravo ljekarna na Dolcu i ako oni ne mogu naručiti, ne može nitko.

  10. #10
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Od puberteta se borim sa anovulacijom i hrpetinom simptoma pcos.Mislim da ovaj lijek može svima nama sa ovim problemom puno pomoći.
    Drage rode da li itko od vas ima koga u Italiji ili da li tko ide u Italiju u shoping? Pokušavam pronaći način kako doći do toga lijeka! Help!!!

  11. #11
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Ima li kakvih novosti? Jako smo znatiželjne.

  12. #12
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Ništa još,čekam da mi jave iz ljekarne. Ako me ne nazovu sutra ja ću njih zvati u ponedjeljak. Molim vas drage rode dajte pomozite, ako ikako možete raspitajte se gdje god vam padne na pamet.Sigurna sam da nisam jedina kojoj treba taj lijek.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    I mene ovo zanima.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    kako glasi naziv proizvođača?

  15. #15
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Ne znam tko je proizvođač. Moja gin mi je rekla da čak postoji mogućnost narudžbe tog lijeka preko interneta ali sve stranice o njemu su na talijanskom a ja nažalost ne znam niti riječ talijanskog. Molim naše rode koje se služe talijanskim da ukucaju na google inofolic retard pa da nama neznalicama prevedu nešto o tom lijeku!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    55

    Početno

    bok cure..ja sam slučajno pročitatla vašu temu. MD je u Italiji i idem tamo svaki vikend pa ako hoćete da vam pogledam u nekoj ljekarni? samo mi dajte točan naziv, proizvođača, možda sliku pa mogu pitati..

  17. #17
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Draga,Anyia,hvala ti što se trudiš pomoći. Poslala sam ti pp.

  18. #18
    dani39 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    242

    Početno

    I ja sam zainteresirana za ovaj lijek.

  19. #19
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Jako mi je drago što se sve više vas interesira za ovaj lijek :D . Ja zaista pokušavam na sve načine doći do nekoga tko ima ikakve veze s Italijom. Zna li netko talijanski :?

  20. #20
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Zbunjena sam, nađem na internetu hrpetinu stranica o tom lijeku ali ne znam ni slova pa nagađam Možete misliti koje je to vrhunsko prevođenje,ma šta prevođenje,sudski tumač mi nije ravan . Da li je moguće da nitko od nas na forumu ne zna jezik Ajmo žene, udružimo se,pa tko će nam pomoći ako nećemo jedna drugoj

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Malo sam pročačkala po talijanskim forumima. Koliko sam shvatila, sastav je inozitol i folna kiselina.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Inozitol se spominje i u ovom tekstu na portalu:

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=185&Show=2398

  23. #23
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ja sam teški oblik PCOS-a, i nažalost nisam ni metforminom ni raznim ostalim terapijama uspjela dobiti ovulaciju. Reagirala sam tek na jaku stimulaciju u postupku IVF-a, i sad sam napokon trudna :D !

    Kako znam da će mi se nažalost PCOS vratiti čim rodim, jako me zanima ovaj lijek i njegovi rezultati da napokon dovedem u red svoje cikluse!

    Ne znam talijanski pa ne mogu pomoći, ali ću svakako pratiti ovu temu i jako mi je :D ako su stvarno stvorili nešto što djeluje i za taj naš problem!

    Držim vam fige da ga nabavite i da postane revolucionarno rješenje u PCOS svijetu!!


  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Pretražujući po internetu , našla sam sledeće:
    2007. god. izvršen je eksperiment na 25 žena, koje su imale PCOS sa oligomenorejom ili menorejom, koje su takođe imale prohodne jajovode i muževe sa dobrim spermogramima.
    Šest meseci su im davali lek "Myo -inositol u kombinaciji sa Folnom kiselinom, 2 g dnevno u kontinuitetu šest meseci.
    Rezultati: 22 žene (88%) imale su najmanje jedan spontani ciklus, za vreme tretmana, od kojih 18, (72%) su imale ustaljene cikluse tokom celog perioda od šest meseci.Njih 10 (40%) su ostvarile trudnoću.
    Zaključak: "Myo-inositol" je jednostavan i bezbedan, sposoban da uspostavi spontanu aktivnost jajnika kod većine pacijentkinja.Ova terapija ne dovodi do višeplodne trudnoće.

  25. #25
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    da li je netko sa svojim ginekologom pričao o ovom lijeku i njegovom uzimanju? trebaju li se napraviti kakve pretrage, koje je doziranje?

    vidim da u prvom postu piše da je "vitaminski pripravak", ali svejedno ..

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    "Myo - Inositol" je klasifikovan kao ćlan vitamina B-kompleksa (često ga nazivaju vitamin B8) , molekulska formula C6 - H12 - O6.
    Inozitol je uključen u brojne biološke procese u telu, između ostalih metabolizam šećera i masti.
    Istraživanje koje je obavio Prvi institut za akušerstvo i ginekologiju u Rimu na 46 žena sa hirzutizmom koje su primale terapiju "Myo - Inositola" 6 meseci je dokazalo sledeće:
    - smanjen hirzutizam
    - smanjena koncentracija FSH i LH hormona
    - povećana koncentracija Estradiola
    - poras koncentracije HDL holesterola
    - smanjenje LDL holesterola
    - značajno smanjena inzulinska rezistencija

    Inozitol je pronađen u žitaricama sa visokim sadržajem mekinja, grahu, orasima, voću, posebno narandžama, riži, pšeničnim klicama, teletini, svinjetini8.
    Ima mnogo stranih sajtova na temu ovog preparata.Korisno je pročitati ih.
    Smatram da ginekolozi u domovima zdravlja ne znaju za ovaj lek, jer ne čitaju internet, ne odlaze na naučne skupove. Lično sam se u to uverila nekoliko puta.
    Sada me često moj ginekolog pita :"Šta ima novo? Šta ste novo pročitali?
    Da nije tužno, bilo bi smešno!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Izvinjavam se na glupoj grešci u kucanju. U pitanju je vitamin B8.

  28. #28
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    znači to je u biti vitamin b8?

    daj neki od tih korisnih linkova

  29. #29
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    da sama sebi odgovorim

    ima po netu dosta toga, ali uglavnom se vrte iste studije i rezultati.

    nisam sigurna ima li kod nas samo pripravak B8 vitamina, ali ne bi bilo loše probati s onim kompleksima B vitamina?

    u krajnjem slučaju, uz to uzimati i folnu kiselinu, iako se u studijama naglasak većinom stavlja na B8.

  30. #30
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    38

    Početno

    Ja pomalo natucam talijanski pa ako netko ima neku konkretnu stranicu za prevesti nek mi javi.

    Prošvrljala sam malo po netu: uglavnom postoje istraživanja i rezultati su zadivljujući jer je teško vjerovati da se jedan od najčešćih uzroka neplodnosti kod žena rješava s malo vitamina koji uz to nema kontraindikacije.

    To je znači "bivši" vitamin B8 koji se više ne smatra vitaminom jer ga tijelo samog sintetizira. Iz ovog razloga ne znam dal se nalazi u onim bočicama s B kompleksima (ja u kući imam samo multicentrum i tamo ga nema )..trebalo bi provjeriti.

    Kao što je neko već naveo tog inozitola tj. B8 ima u narančama i još nekim namirnicama.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Vitamin B8 se nalazi još u grašku, jabukama, cvekli i medu.
    Nisam videla ni jedan preparat kompleksa vitamina B, da sadrži i vitamin B8.
    Jim da li ti imaš nove informacije?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    29

    Početno

    Cure, kako se pije taj lijek tj.prah? Prepostavljam da se rastvori u vodi, ali pošto ne znam riječ talijanskog, ne mogu si protumačiti upustvo!? Ja sam dobila dotični lijek iz Italije, jedna kutija(20vrećica) 13.50Eu. Nadam se dobrim rezultatima... :D

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    38

    Početno

    Ja sam čitala da se vrećica praha razmuti u vodi i to se tako pije 3 puta dnevno...ali to je s neta pa nisam sigurna. ako se nekom da nek napiše uputstva na talijanskom pa ću ih prevesti.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    29

    Početno

    INOFOLIC

    Quali sono le fonti alimentari dell'inositolo e dell'acido folico?

    INOSITOLO
    Fra le fonti vegetali piu ricche di inositolo si annoverano: agrumi, cereali integrali, frutta secca (arachidi), semi (germe di grano), legumi (fagioli), lievito di birra. La frutta e la verdura fresca contengono piu inositolo rispetto ai prodotti surgelati, in scatola o senza sale.

    ACIDO FOLICO
    L'acido folico e presente nei vegetali verdi a foglia larga, nel fegato, nelle uova e nei legumi, mente e scarso il contenuto nelle frutta, nelle carni e nel latte.
    La cottura dei cibi distrugge in pochi minuti quasi interamente la quota di folat(90%)

    Come e per quanto tempo va assunto Inofolic?
    Inofolic puo essere assunto in qualsiasi momento della giornata. Si consiglia l'asunzione di 2grammi al giorno. Sciogliere la polvere in un bicchiere d'acqua.
    Avvertenze
    Inofolic e un interratore alimentare ed esercita meglio i suoi effetti quando inserito in una dieta bilanciata. Inofolic non e un farmaco e non puo sostiture terapie prescitte del medico.
    Tenere fuori dalla portata dei bambini al di sotto di 3 anni.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    29

    Početno

    Lynco i sve ostale cure koje govore talijanski, evo nekih dijelova sa upustva Inofolica na talijanskom, pa molim vas, prosvijetlite nas što piše.. Unaprijed hvala.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    Kako je tačan naziv praha, ko je proizvođač, da li je kupljen u apoteci?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    38

    Početno

    Evo stiže

    Koji su prehrambeni izvori inozitola i folne kiseline?

    INOZITOL
    Najbogatiji biljni izvori inozitola su: agrumi, integralne žitarice, orašasto voće (kikiriki), sjemenke (pšenične klice), grahorice (grah), pivski kvasac. Svježe voće i povrće sadrži više inozitola u odnosu na zaleđene proizvode, one u konzervi ili bez soli.

    FOLNA KISELINA
    Folna kiselina prisutna je u zelenom povrću sa velikih/širokih listova, jetri, jajima, grahoricama a niskog je sadržaja u voću, mesu i mlijeku. Kuhanje hrane u samo nekoliko minuta gotovo u potpunosti (90%) uništava količinu folne.

    Kako i koliko dugo se koristi Inofolic?
    Inofolic može se koristiti u bilo koje doba dana. Preporučamo količinu od 2 grama dnevno. Prah se rastopi u čaši vode.
    Upozorenja
    Inofolic je dodatak prehrani i postiže najbolje efekte u kombinaciji sa uravnoteženom prehranom. Inofolic nije lijek i ne može zamijeniti terapiju koju je propisao liječnik.
    Držite izvan dohvata djece mlađe od 3 godine.

  39. #39
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    ima li kakvih novosti u vezi ovog naručivanja?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    29

    Početno

    Lynko, hvala ti punooo... Meni je najviše zanimao ovaj dio kako se pije.
    Božice, lijek je kupljen u ljekarni u Italiji, prozivođač je LO.LI pharma.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    38

    Početno

    Ma nema na čemu, ako još štogod treba tu sam

    Držim fige da nam svima pomogne a naročito onima koji imaju jasan cilj i kojima se žuri

  42. #42
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Joletih- svaka ćast,ti si već nabavila, izvjaštavaj nas o svemu! Ja imam još jednu informaciju a to je da smo gin i ja razgovarale da ta je ona predložila s obzirom da se taj pripravak sastoji od folne kiseline i inozitola (a te dvije stvari se odvojeno vrlo lako nalaze u svim ljekarnama u RH), kupiti pojedinačno te kombinirati, po njezinom mišljenju to bi trebalo dovesti do jednakog učinka.

  43. #43
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    ma kako naći taj inozitol, to mene zanima?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    29

    Početno

    Jučer sam popila prvi puta taj "prah", nema neki poseban okus, niti neke reakcije kad dođe u vodu (kao šumeće npr.). Slažem se JIM s tvojim ginićem, na sastavu Inofolica se navodi folna i taj inofolic ili Vitamin B8- čini mi se da je to isto, tak da se može odvojeno piti, ako se isti kod nas u ljekarnama kupi,zasigurno za manje novaca nego u Italiji. Vjerujem da se postiže isti učinak.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    29

    Početno

    Melange, ja sam preko google skužila da je taj inozitol zapravo Bitamin B8 ili kako neki zovu BIOTIN. Ja sam si nedavno kupila tabletice pod nazivom biotin u Njemačkoj, koje su zapravo kao vitaminski dodatak za kožu, kosu, nokte.

  46. #46
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    i ja sam to skontala, ali čini mi se da ga kod nas ima samo u mješavini s ostalim b-vitaminima tj u onim b-kompleksima.

    evo recimo u sastavu bevitala piše "1 dražeja sadržava inaktivni pivski kvasac 300 mg, vitamin C 25 mg" , "Inaktivni pivski kvasac je najbogatiji prirodni izvor vitamina B1, B2, biotina i niacina koji su neophodni za održavanje zdravlja kože, živčanog i probavnog sustava.

    postavlja se pitanje koliko je takvih tableta potrebno uzeti da bi tijelo dobilo dovoljno b8 da reagira, da ne napominjem da
    pivski kvasac otvara apetit što bih svakako voljela izbjeći

  47. #47
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

  48. #48
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    :D pujice, hvala do neba!

  49. #49
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Cure,vrlo jednostavno nazovite po ljekarnama i tražite inozitol.Ima od različitih proizvođača (ja znam da ima u ljekarnama Vaše zdravlje). Koja prva iskombinira neka se javi!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    BIOTIN je vitamin B7 .

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •