Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 351

Tema: BH kontrakcije

  1. #1
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno BH kontrakcije

    Imam pitanje za iskusne i neiskusne trudnice i majke...
    Negdje sam procitala da bh kontrakcije ne smiju biti preceste jer to moze biti znak da ce porod uskoro poceti. A ja te bh kontrakcije imam jaako cesto vec jako dugo vremena, sad sam u 32. tjednu. Nekad cesce nekad manje cesto ali su tu, (nesto cesce nakon sexa ), bebica je zivahna, na kontrolama sve pet. A danas me uhvatila panika jer sam na gacicama nasla u dva navrata prilicno velike komade nekakve jaako guste, prozirne sluzi i pomislila da nije valjda sluzni cep. Inace imam onaj "normalni" iscjedak koji je nekako vodenast.. Ima neko ideju sto je to i je l normalno imat cesto bh kontrakcije? Je l sluzni cep bas mora bit roz ili krvav? Nekako mi je prerano za ic rodit..

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    83

    Početno

    Ja sam s bh kontrakcijama počela jako rano i bile su jako bolne. Počele su u 27 tjednu (ali nisam skroz sigurna, davno je to bilo). Najače su bile noću, a imala sam ih svakodnevno. Bila sam na pregledu i doc je rekao da je to sve ok.
    Sluzni čep pojavio mi se nakon amniocinteze (s početkom trudova - rodila sam taj dan) i bio je sluzav s primjesama sukrvice. Isti dan sam bila na ctg, trpila pojake trudove, no doc je rekla da još neću roditi. Sve je popratila još i riječima: ako vas sad tako boli, ja neznam kako ćete vi roditi, još vam je najmanje tjedan dana do poroda :shock: I to prvo rodilji .
    Posramljena sam otišla doma i vratila se na hitn prijam u 19:30 zbog puknuća vodenjaka. Rodila sam u 23:55 :D
    Malo sam odužila, no nekako sam imala potrebu to reći. Doktorica je bila katastrofalna. I da, moram reći da su me babice poslije pohvalile i da sam se čitavo vrijeme poroda zezala s njima i smijala - toliko o tome da nisam mogla to izdržati

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Ja sam imala istu stvar - bolovi tjednima, najvise po noci, ali ginekolog je stalno govorio da je sve OK, zivot normalan, i radila sam do zadnjeg dana - kad jedno jutro (35. tjedan) otkrijem puno sluzi i ja otisla navecer s muzem na pregled, ostavili me preko noci u bolnici za svaki slucaj a ono u noci pukao vodenjak i ja imala porod.
    Vjerujem da bi ta tvoja sluz stvarno mogla biti sluzni cep... i da bi trebala otici na pregled da se vidi je li krenulo, da ti odrede da onda mozda trebas strogo mirovati ili sto vec... odi svakako na pregled.
    Sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj MaKla prvotno napisa
    Ja sam imala istu stvar - bolovi tjednima, najvise po noci, ali ginekolog je stalno govorio da je sve OK
    da se ubacim u priču... meni su pak ustanovljene kontrakcije u 29-om tjednu (sad sam u 33.) i odonda moram mirovati iako je sada sve ok. uopće ne znam kako prepoznati bh kontrakcije, jer meni kada je i bilo rečeno da počinjem dobivati trudove, ja ništa nisam osjećala!!! povremeno nekakvu težinu u trbuhu, ali dok sam u položaju koji mi očito ne odgovara. nikakvi bolovi, ne znam uopće na koji bi me način trebalo boljeti, gdje točno... ?? :? a kad me nešto i zaboli, onako 'stisne' u trbuhu, to se dogodi jednom, traje par sekundi - i više se ne ponavlja...što je potpuno suprotno svemu što pročitam ovdje o trudnovima.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    83

    Početno

    Ja sam ih osjećala kao oštru bol u trbuhu (ko da mi se trbuh steže)koja je naglo počela i trajala neko vrijeme. Čitavo vrijeme u području boli trbuh je bio napet i tvrd.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    zna mi se dogodit jako velika napetost u trbuhu, kao da će se raspuknuti, kao da sam se najela, tak nešto. ali bez boli, eventualno težina ali ni b od boli.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    83

    Početno

    Svaka žena individualno osjeća bol - neku boli, neku steže, neku bocka... A i prag podnošenja boli je različiti (ono što neka nebi ni osjetila, druga jauče od boli..)
    Ako ti doc veli da je ok, nemaš razloga za brigu. Idi na pregled da se smiriš. Mislim ipak da ćeš ti još malo pričekati s porodom

  8. #8
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meni se trbuh nekad znao napuhnuti, ne znam kako da to bolje objasnim. onak, ko da je pun zraka. zategne se koza, ja osjecam tu neku napuhnutost par sekundi i gotovo. tek pred porod sam skuzila da su to bili trudovi

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    meni se trbuh nekad znao napuhnuti, ne znam kako da to bolje objasnim. onak, ko da je pun zraka. zategne se koza, ja osjecam tu neku napuhnutost par sekundi i gotovo.
    e, pa točno to!!! trudovi, kažeš, ha......? ....pa to mi se prilično često događa...dok sjedim, hodam, saginjem se... (?????) ...a naručena sam tek za 3 tjedna

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    misliš da su to bh kontrakcije ili "pravi" trudovi...? :?

  11. #11
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pa, ne znam sta su bh kontrakcije
    moguce da su neke kontrakcije, kazem ti ja nisam uopce obracala paznju na to (mislila sam da se mali unutra rasteze ili tak nekaj )
    da ustvari prije su kontrakcije nego trudovi, sorry, krivo sam se izrazila, zaboravila sam taj trudnicki zargon
    trudove sam osjetila tek kad sam pocela radjati (inducirano), i to je nesto sasvim drugacije.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    83

    Početno

    to su bile bh kontrakcije

  13. #13
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj novy prvotno napisa
    Ja sam s bh kontrakcijama počela jako rano i bile su jako bolne. Počele su u 27 tjednu
    Ja sam ih dobila sa 17 tjedana blizanačke trudnoće.
    Moje nisu bolne i imam ih 3-5 dnevno, zadnjih par dana i manje. Moja dr. kaže da je to uredno sve kod ih nije više od 10 dnevno.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    Citiraj MaKla prvotno napisa
    Ja sam imala istu stvar - bolovi tjednima, najvise po noci, ali ginekolog je stalno govorio da je sve OK
    da se ubacim u priču... meni su pak ustanovljene kontrakcije u 29-om tjednu (sad sam u 33.) i odonda moram mirovati iako je sada sve ok. uopće ne znam kako prepoznati bh kontrakcije, jer meni kada je i bilo rečeno da počinjem dobivati trudove, ja ništa nisam osjećala!!! povremeno nekakvu težinu u trbuhu, ali dok sam u položaju koji mi očito ne odgovara. nikakvi bolovi, ne znam uopće na koji bi me način trebalo boljeti, gdje točno... ?? :? a kad me nešto i zaboli, onako 'stisne' u trbuhu, to se dogodi jednom, traje par sekundi - i više se ne ponavlja...što je potpuno suprotno svemu što pročitam ovdje o trudnovima.

    Pa to je mislim super - sto ti je ginekolog rekao da mirujes, jer tako ces sto duze nositi dijete.
    I ja sam imala bas tako, nisu to bili neki bolovi (ni blizu trudova), ali ipak neka tezina, muka, napetost... i ja nisam mirovalal i zato mislim da sam ranije i rodila, a vjerojatno - da mi je gin rekao da mirujem, uspjela bih i ja produziti trudnocu.
    Ja mislim da ti to jesu te prijevremene kontrakcije, i zato svakako miruj i slusaj gin, a ako ti se javi sluzavi iscjedak, onda odmah odi na pregled.
    Miruj, cuvaj se, uzivaj (jer poslije i tako neces bas imati vremena za mirovanje :D i sve ce biti super!

  15. #15
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Evo, ja zvala dr.-a i umirio me, kaze da je sve to u redu, da pijem malo magnezija i pustim da stvari idu svojim tokom... Inace je covjek jako strpljiv i temeljit tako da mu vjerujem. Pisem ovo da znajju one koje mozda muci isto pitanje.
    Hvala svima na odgovorima

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    83

    Početno

    Eto, uživaj

  17. #17
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam u ovoj trudnoći BH kontrakcije dobila u 16.tjednu i imala ih do samog kraja(rodila na termin).Dr je rekao da je to OK za treću trudnoću,da se malo primirim( jer sam zaista jako aktivna osoba i nemam previše mira) te da uzimam mg.Sve je bilo ok iako su kontrakcije znale biti poprilično neugodne

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    83

    Početno

    Hm, a možda sam i ja počela ranije s bh kontrakcijama?? Ne sjećam se više, znam da je bilo ranije no što to u knjigama piše
    Uz bh imala sam problema s grčavima u nogama i od početka do kraja trudnoće sa žgaravicom (spavala sam u skoro sjedećem položaju) - to sam riješavala (koliko-toliko) mineralnom Donat mg.
    Mene su bh budile noću i bile dosta bolne

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa
    Ja sam ih dobila sa 17 tjedana blizanačke trudnoće.
    Moje nisu bolne i imam ih 3-5 dnevno, zadnjih par dana i manje. Moja dr. kaže da je to uredno sve kod ih nije više od 10 dnevno.
    Znači li to da su ti od početka bile tako česte?
    Ovo mi je prva trudnoća, u 20. sam tjednu i već 2 tjedna osjećam ta nagla stezanja zbog kojih mi maternica jako otvrdne; 3,4 puta dnevno... nisam sigurna koliko je to ok, s obzirom da sam tek na pola.

  20. #20
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    ja osjećam te kontrakcije već više od mjesec dana, a sad sam 24+3. ne brinem previše, u međuvremenu sam bila već na dva pregleda i situacija nepromijenjena. mislim da je sve to normalno, nekom dođu, nekom ne, nekom počnu ranije, a nekom kasnije

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    83

    Početno

    mislim da je sve to normalno, nekom dođu, nekom ne, nekom počnu ranije, a nekom kasnije

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    68

    Početno

    i ja sam dosta zabrinuta radi svojih bh kontrakcija. sad sam u 35. , a do sad nisam uocavala kontrakcije. od jucer me jako peru i imam ih sigurno vise od 10 dnevno. mislim da ih je prekjucerasnja aktivnost s MM potaknula. bebica je jako zivahna i bojim se da se ne odluci van. sutra sam hvala bogu na pregledu pa cu biti pametnija. javim vam sto mi je dr rekao o tim ucestalim kontrakcijama. btw moje su poprilicno bolne, ali nemaju obiljezja trudova (bar mislim) jer me ne boli kao menga i nije u ledjima.

  23. #23
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    ja kupila donat mg i kontrakcije su se (možda od magnezija) smanjile!!!!

  24. #24
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I meni su dosta bolne, sad sam u 17.tj. a imam ih od 15. Ali su dosta rijetke, 2-3 dnevno. Ne brinem se, jer je i u prošloj T bilo tako a prenjela sam 10 dana.
    Šta bi još pomoglo osim Donata? (ne volim ga). Banane možda?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    68

    Početno

    ja pijem donaticu skoro svaki dan... do prije mj dana po preporuci dr sam uzimala sumeci magnezij 300mg. na proslom pregledu (sa 30tj) dr mi je rekao da ga vise ne moram uzimati jer smo prosli krizno razdoblje.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    A ja imam kontra pitanje:
    Sad sam u 31+3 tjednu i jos nisam imala te kontrakcije.
    Kada bi one morale poceti, odnosno da li moraju uopce poceti? :?

  27. #27
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ne moraju, odnosno ne moraš ih osjetiti. Sa prvim djetetom nisam osjetila niti jednu.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    68

    Početno

    neke moje frendice ih uopce nisu osjecale. rodile su ko i sve ostale tak da mislim da tu nema pravila. osim toga svako subjektivno osjeca bol, promjene i sl. mislim da je to vrlo slicno kao s osjecanjem prvih micanja bebica. ja sam ih osjetila vec u 15.tom tjednu, a moja frendica s 18! ja sam bh pocela osjecati tek kad sam bila tocno 34+1. imas jos vremena.

  29. #29
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    mene baš danas zateže cijeli dan. nije bolno, al je nelagodno. trbuh se napuše, pritisak u trbuhu i u donjem dijelu leđa. jel to to?

  30. #30
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Ja ih isto imam. Sad sam u 33. tjednu a počele su prije nekih mjesec dana. Ne boli ali mi se cijeli trbuh ukoči i malo promjeni oblik, kao da se izduži. Pitala sam dokicu pa mi je rekla da je to normalno dokle god nije prečesto i jako bolno. Ja ih osjetim par puta na dan i onda malo zastanem i pričekam da prođe.

  31. #31
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    hvala tibica, meni je u petak bilo baš dosta stezanja. odmarala sam cijeli dan i opet je dobro

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Curke, ja pri promjeni polozaja s boka na bok, ustajanju... osjetim kao neku tezinu i promjenu oblika stomaka, danas dok se beba ritala 2 puta mi se napravila tvrda kvrgica na stomaku, totalni sam dibidus i opce nemogu ocijeniti jesu li to kontrakcije ili je to tak normalno.

  33. #33
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ja sam kontrakcije imala dosta rano, oko 20 tj. bile su dosta česte. Ctg ih nije nikada registrirao a ja sam se otvarala. Rodila sa 34 tj. Kasnije su mi rekli da sam vjerovatno cijelo vrijeme imala trudove.
    Tako mislim da bi bilo najbolje konzultirat doca oko svega, jer sve što treba trudnici tijekom trudnoće jest da ju neko smiri.

  34. #34
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    totalni sam dibidus i opce nemogu ocijeniti jesu li to kontrakcije ili je to tak normalno
    Isti, isti slucaj

    Nekad imam osjecaj da beba gura prema vani kao da ce probiti kozu, a onda se smiri...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    181

    Početno

    ja sam ih dobila u 19 tj i bile su neugodne, kao da ti se dinja stisne po strani trbuha, pa za par minuta se opusti. odležala sam trudnoću cijelu, nakon tih bh kontrakcija, podebljali mi ležanje.
    Nisam ti sigurna za sex. A da pitaš ginića jel se smiješ sexati. meni propisali apstinenciju 9 mj.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    u 31. sam tjednu i već 3 mjeseca osjećam kontrakcije, između 3 i 10 dnevno, bez većih promjena u intenzitetu
    više me ne brinu kao na početku, tijelo mora trenirati :D

    čini mi se da donat smanjuje njihov broj
    a nakon sexa uobičajena je reakcija kontrakcija maternice

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    168

    Početno

    od 25. tj.moram strogo mirovati jer sam otvorena za prst i imam smekšan i skraćen cerviks. Također osjećam učestale kontrakcije, doduše bezbolne, ali niti malo simpatične!! Počela sam uzimati magnezij 300 - ništa, bez rezultata. Danas sam ih nabrojala već 18 i stvarno me to brine. Sutra zovem dr., mislim da je ovo ipak previše.

  38. #38
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ja ih imam do 10 dnevno. u prvoj trudnoći ih nisam imala.neugodne su ali ne bole.isto moram mirovati, otvorena sam za vrh prsta. :/

  39. #39
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    mayda, ana-blizanci, ja sam jučer bila na kontroli i rekla doktoru kako me već dva tjedna steže u trbuhu pa pusti i nakon pregleda on meni veli da sam se počela otvarati. ja to uopće nisam vidjela kao problem, nego kao vježbanje maternice. čak sam se u ova tri tjedna između dva pregleda osjećala bolje nego ikad do sad. ali dobro, sad sam na mirovanju, max dva sata dnevno laganje šetnje. ako se pogorša, serklaž...

  40. #40
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    mayda, šta ti je rekao doktor?

  41. #41
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ja se zasad neotvaram.skračen mi je cerviks.isto teško mirovanje. ja sam sad u 29 tjednu tako da serklaž mi nedolazi u obzir.

  42. #42
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj ana-blizanci prvotno napisa
    ja se zasad neotvaram.skračen mi je cerviks.isto teško mirovanje. ja sam sad u 29 tjednu tako da serklaž mi nedolazi u obzir.
    Do kada se stavlja serklaž?

  43. #43
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Sva sreca na ovom topicu. Ja ocito vec mjesec dana imam bh a da to ni neznam. Sad sam 21.tj. Palo mi je na pamet da bi to moglo bit to ali ipak sam mislila da se to beba proteze ili okrece jer obicno se to dogada kad je beba najaktivnija. Al sad dok citam vase postove...stezanje, pritisak, tvrd trbuh...Da, da, to je to! A najgore je kaj vec 2 dana imam jak, sluzavi iscjedak. Pa nemoze to vec bit cep jel da?

  44. #44
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    ne znam za taj sluzavi iscjedak, ja sam imala malo jači, ali bijeli iscjedak, ali mi jučer nije ništa rekao za to. vjerujem onda da je to normalno. a što se serklaža tiče, do kad se to radi?
    ja sad osluškujem svoje tijelo sto na sat. i onda kad mi je pritisak u trbuhu (a zapravo mi se prducka ), ja se odmah zabrinem :?

  45. #45
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Sva sreca na ovom topicu. Ja ocito vec mjesec dana imam bh a da to ni neznam. Sad sam 21.tj. Palo mi je na pamet da bi to moglo bit to ali ipak sam mislila da se to beba proteze ili okrece jer obicno se to dogada kad je beba najaktivnija. Al sad dok citam vase postove...stezanje, pritisak, tvrd trbuh...Da, da, to je to! A najgore je kaj vec 2 dana imam jak, sluzavi iscjedak. Pa nemoze to vec bit cep jel da?
    Mislim da nije to čep definitivno. I ja imam iscjedak i ide mi na živce. Ali stalno nosim dnevne uloške i mjenjam ih ful često. Rekao mi je MM da pola plaće potrošim na uloške.

  46. #46
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    koksy ti bi trebala otići da te doktor pogleda i da vidi kakav je to iscjedak-NIJE dobro ako je gusti bijeli kao šmrklja to bi mogao biti čep i za svoj mir u glavi idi na pregled.

  47. #47
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    to kao šmrklja-glupog li izraza -ti izgleda tako da kad obavljaš fiziološke potrebe možeš vidjeti da se nateže iz spolovila onako dosta dugačko i nije ga lako baš pobrisati.
    sorry na ovakvoj eksplicitnosti

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno

    ekipa ja sam prve kontrakcije, valjda su to bile bh kontrakcije primjetila još prije 3-4 tjedna a sada sam u 25 tjednu.... i pošto sam dosta čitala o tome, da se uglavnom savjetuje uzimanje magnezija, otišla sam u dućan, kupila šumeći magnezij i mogu vam reći da su kontrakcije malo pomalo nestale, sad je li skroz od magnezija ili one nestanu same od sebe..... ne znam....
    Uglavnom bol koju bi osjećala skroz bi me paralizirala, imala bi osjećaj da se ne mogu pomaknuti s mjesta, ni zakoračiti, dosta nisko bi me boljelo i ne bi se mogla ispraviti, kad bi malo legla nakon minute bi prošlo... pomislila sam Bože da sam u 9-om bila bi uvjerena da ću uskoro roditi

  49. #49
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    to kao šmrklja-glupog li izraza -ti izgleda tako da kad obavljaš fiziološke potrebe možeš vidjeti da se nateže iz spolovila onako dosta dugačko i nije ga lako baš pobrisati.
    sorry na ovakvoj eksplicitnosti
    Ne mora biti. Ja uvijek imam u trudnoći takav iscjedak, bijeli i sluzavi. (Nemam upale ni ništa) Čep je prošaran žilicama .

  50. #50
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    bijeli i sluzavi, čvrst koji ima barem 10 cm? čvrsta sluz?

    ja sam točno ovakav imala prije nego su mi krenuli trudovi, bio je prošaran žilicama i roskasti tek kad su trudovi bili jači.

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •