Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 85

Tema: Ne dijelite krevet s novorodencadi!!!

  1. #1
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno Ne dijelite krevet s novorodencadi!!!


  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Marko je spavao u kinderbetu do mene,zbog mog straha iz nam da sam za sebe pravilno postupila,no to je bio moj izbor koji nikome ne namećem

    sad ne znam ,kako su onda preživljavala djeca u pećinama i prije......

    ili do prije 100 godina u našim selima kad su SVI spavali u jednoj prostoriji.......

  3. #3
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    ...čime se i dalje ne zna što je stvarni uzrok SIDS-a. Na isti način bi se moglo reći da je jako riskantno spavati u krevetu, jer se najveći postotak svih smrti dogodi upravo tamo.
    Bilo bi divno kad bi se bebe prestalo tretirati kao domaće životinje.

  4. #4
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Marko je spavao u kinderbetu do mene,zbog mog straha iz nam da sam za sebe pravilno postupila,no to je bio moj izbor koji nikome ne namećem

    sad ne znam ,kako su onda preživljavala djeca u pećinama i prije......

    ili do prije 100 godina u našim selima kad su SVI spavali u jednoj prostoriji.......
    Da, ali je prije smrtnost djece bila puno puno veća nego u današnje doba.

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Marko je spavao u kinderbetu do mene,zbog mog straha iz nam da sam za sebe pravilno postupila,no to je bio moj izbor koji nikome ne namećem

    sad ne znam ,kako su onda preživljavala djeca u pećinama i prije......

    ili do prije 100 godina u našim selima kad su SVI spavali u jednoj prostoriji.......
    Da, ali je prije smrtnost djece bila puno puno većc nego u danasnje doba.

  6. #6
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE

    Da, Maria 71, ali je prije smrtnost djece bila puno puno većc nego u danasnje doba.

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    što se desi djeci koja spavaju s roditeljima? roditelji ih poklope?
    mi spavamo skupa barem dio noći od povratka iz rodilišta i budim se na svaki njegov šum. mm se evakuirao na kauč jer se budio još i češće nego ja pa na kraju uopće nije spavao.

  8. #8
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj "Davor prvotno napisa
    Na isti način bi se moglo reći da je jako riskantno spavati u krevetu, jer se najveći postotak svih smrti dogodi upravo tamo.
    takoe!

    nego, ako je rizik toliko puta veci, kako to da su takvu smrt ipak nazvali nazvali smrt u kolijevci

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Meni ovo rizično izgleda kod pretoplavljanja djeteta: dijete se grije uz roditelje, pa topli jogi ili štep deka, flanelski lancuni, pusti pokrivači, centralno, a beba još spuzne ispod svih tih prekrivača...

    sad ne znam ,kako su onda preživljavala djeca u pećinama i prije......
    nisu imali blagodati današnje civilizacije: grijane spavače sobe, hrpa pretople posteljine...

    ili do prije 100 godina u našim selima kad su SVI spavali u jednoj prostoriji.......
    umiralo je puno djece tada, ako uzrok smrti nije bio vidljiv iz aviona, pripisivao se čarima, štrigama, prokletstvu...

  10. #10
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    meni se čini da je puno opasnije dijete spustiti u kinderbet i onda ga ne pogledati dok se ne probudi - pogotovo ako beba ima svoju sobu i možda spava po 5-6 sati. u krevetu ti je dijete stalno na oku, pogledaš je li pokrivena kako treba, da li spava ili je budna...

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    nego, ako je rizik toliko puta veci, kako to da su takvu smrt ipak nazvali nazvali smrt u kolijevci
    Ja bi rekla da je to udomaćeno jer je kraće nego potpuni naziv: sindrom iznenadne..., a dramatično označava da se to događa bebama. A ne radi toga jer su umirale u kolijevci.

  12. #12
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ma znam ja da je udomaceno, ali ne bi narod toliko pogrijesio.
    8 puta veci rizik, halo?

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Ja sam strašljiva od sidsa do nenormalnih razmjera.

    M je spavao u svom krevetiću, ali svakih 10 min, doslovno svakih 10 min, ja sam osluškivala je li diše. A noću sam normalno spavala jedino ako je bio malo prehlađen, pa bi mu čula disanje. Inače bi piljila u njega ko blesava. A još sam se više bojala zaspati u istom krevetu s njim. Već bi vidila najgoru varijantu, on ispod kušina, i zagušen jorganom, ma grozno.

    Sad mi je naj varijanta kunica tik u krevet, bez jedne stranice. I to mi je zlatna sredina u mojim bolesnim strahovima. Ili, jednom je Zrinka spomenula, king size krevet. To bi bilo već nešto za razmisliti.

  14. #14
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Po meni je to samo još samo jedan očajnički pokušaj razjašnjavanja SIDS sindroma, a i logično i emocionalno sam uvjerena da malenoj bebi nigdje ne može biti bolje nego kraj mame... i danju i noću

    Naravno, uz poštovanje svih pravila zajedničkog spavanja ;O)

  15. #15
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Naravno, uz poštovanje svih pravila zajedničkog spavanja ;O)
    Koja su izmislila djeca, opet naravno!
    A glase:
    1. uguraj mami što više kose u usta, a tati barem pokušaj cijelo stopalo strpati u uho.
    2. Ako mi je hladno, najbolje je strpati noge između maminih...zapravo je najbolje pokušati se cijela (cijeli) uvući "u" mamu.
    3. Ako sanjam da trčim, najbolje je trčati po najosjetljivijim dijelovima tatinog i maminog tijela
    4. noću ruke služe isključivo za gađanje očiju i noseva...

    Ima toga još... sigurno ćete moći nadopuniti listu...

  16. #16
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    naravno, svatko treba odlučiti kaj mu najviše odgovara.

    prvu noć nakon povratka iz rodilišta spustila sam andrejčeka u kinderbet i on se krenuo buditi i tražiti da ga dignem. nakon trećeg puta skužila sam da traži moju blizinu i nema pojma gdje je i zašto je tu - uzela sam ga k sebi, držali smo se za ruke i tako je mirno spavao. :rastop i iscur po podu:

    odonda kombiniramo krevet i kinderbet uz krevet - neko vrijeme spava u kindaču pa se malo odmorim, onda postane nemiran i prebacim ga k sebi pa se mazimo do jutra. pet rastop:

    i uvijek mogu provjeriti da li diše i je li se zavukao pod madrac.

  17. #17
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    5. odupiri se nožicama o mamin trbuh i presloži joj unutarnje organe, kreni prema gore i završi mlateći je nožicama po nosu - tad će se SIGURNO probuditi i dati ti ciku!

  18. #18
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Apricot :looooooooool:

    Da vidimo dopunu, uz sve već navedeno:

    5. u neko doba noći zajaši na tatu i viči điha-điha
    6. otkotrljaj se skroz mami pod noge da se ona us...re živa di joj je dijete
    7. odluči da ti najbolje paše spavati poprek iznad mamine i tatine glave
    8. u mrklom mraku zagrli mamu tako jako da ne može disati, daj joj veliku slinavu pusu i zaspi natrag iste sekunde

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    uz sve ranije spomenuto....
    9. Toliko jako u snu guraj mamina bedra, cijele noge i trbuh nogicama da na tim dijelovima ne samo da nestane celulita već se spali i svo salo....
    10. Otkrij da je najljepši položaj za spavanje onaj na rubu kreveta ali ispod maminih i tatinih nogu tako da oni spavaju sa strahom da ako pomaknu nogu šutnuti će svoje najmilije na pod i nanijeti mu teške ozlijede...

  20. #20
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    HAHAHAHAHAHAH i to na gugol!!!
    ja sam bukvalno oplakala od smijeha.
    kako istinite izjave

    salu na stranu....prije nego sam rodila, govorila sam svima kako meni "ne pada na pamet da stavim dijete sa sobom u krevet jer ...moze se ugusiti pa ovo,ono ...bla bla" mislim da sam bila i previse dosadna s tom pricom.
    i....cudna mi cuda....F sad spava gotovo stalno samnom..
    prvo je bilo to da je imao upalu uha, pa operisan bruh, pa se poceo okretat u snu na stomak pa se probudi pa place a Bogu hvala treba mu svjetlosna godina da se uspava ako je sam u krevetu i lijepo sam odustala od mucenja i sad spava samnom. meni licno je lakse jer ne moram virkati svaki cas je li ok. CIm se pomakne, ja sam vec budna a i.... najljepsi osjecaj na svijetu kad se privije u pola noci uz mene da "siki" pa me zagrli, uzdahne i opet utone u san...

  21. #21
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Nema već sreće nego se po noći sklupčati i zagrliti to malo, mazno, mirisno klupko

  22. #22
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    of skroz!!! :D

  23. #23
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    .....i ljubiti malu znojavu kosicu i napuhnute obraščiće......


    i da nadopunim Apri:

    11. Probuditi se, zajašiti mami na trbuh, dignuti majicu i prstom jaaako pritisnuti pupak...onda je ziher budna!!!!!

  24. #24
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Nema već sreće nego se po noći sklupčati i zagrliti to malo, mazno, mirisno klupko
    I ujutro ih gledati kad se bude, čekati prve riječi koje su uvijek neka provala, a onda izljubiti to malo pospano lice.

  25. #25
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    doci cemo do zakljucka da je zajednicko spavanje opasno za roditelje...
    meni je to samo jedna u nizu teorija neceg sto znanost jos nije 100% utvrdila, tako da sad tapkaju i ispituju...
    pssst. nocas je D prvi put spavala cijelu noc u svojem krevetu, koji smo btw. tek prekjucer i slozili... by, by cosleeping...malo me drzi nostalgija...

  26. #26
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    I ujutro ih gledati kad se bude, čekati prve riječi koje su uvijek neka provala, a onda izljubiti to malo pospano lice.
    Ovo sam jutros PRVO čula: "Mama, kako ti imaš lijepo tijelo". (onda ona dramaturška stanka u kojoj sam ja cvala, pa se pitala odakle joj to, pa umirala od smijeha, pa se tješila onim da djeca uvijek govore istinu...). Sljedeća rečenica je bila (5 sekundi nakon prve): "Tako su ti čiste noge"!

  27. #27
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Fidji prvotno napisa
    I ujutro ih gledati kad se bude, čekati prve riječi koje su uvijek neka provala, a onda izljubiti to malo pospano lice.
    Ovo sam jutros PRVO čula: "Mama, kako ti imaš lijepo tijelo". (onda ona dramaturška stanka u kojoj sam ja cvala, pa se pitala odakle joj to, pa umirala od smijeha, pa se tješila onim da djeca uvijek govore istinu...). Sljedeća rečenica je bila (5 sekundi nakon prve): "Tako su ti čiste noge"!
    :smajlić koji se razvaljuje od smijeha:

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Ovo sam jutros PRVO čula: "Mama, kako ti imaš lijepo tijelo". (onda ona dramaturška stanka u kojoj sam ja cvala, pa se pitala odakle joj to, pa umirala od smijeha, pa se tješila onim da djeca uvijek govore istinu...). Sljedeća rečenica je bila (5 sekundi nakon prve): "Tako su ti čiste noge"!
    heheehehehehehehehe

    A mi Niko je počeo...(to se ponekad šalimo kada mu želimo objasniti da je krajnje vrijeme da ide oprati zubiće)....Da to pomirišem usta......(rano ujutro... )...uuuuuu smrdi!!!! A mi se valjamo od smijeha...

  29. #29
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    LOOOOOOOOOOOOOOOOL

  30. #30
    mamaiSven

    Početno

    Ma nekako mi se cini da tu i nema nekih strogih pravila: svatko zna sebe i svog bebacha. Moj Sven spava u svom kreveticu od rodjenja, voli svoj krevetic i preko dana i preko noci tesko zaspe ako nije u njemu. S druge strane, jedno jutro je mama dosla rano kod nas i gledala ga, mm ga je prebacio u nas krevet i ja sam jadnu bebicu rukom mlatnula po glavi u snu, nakon cega je mama uspaniceno mlatnula mene po glavi, tako da je sigurnije za oboje da svatko ima svoj krevet. Njemu tada nije nista bilo, nije se ni prepao, ali ja sam plakala, sto od straha za njega sta mu se moglo dogoditi sto zbog toga sto me mama posteno zveknula! No, to samo znaci da sam ja opasna u snu, a niposto sve mame!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Citiraj Nani prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    Ovo sam jutros PRVO čula: "Mama, kako ti imaš lijepo tijelo". (onda ona dramaturška stanka u kojoj sam ja cvala, pa se pitala odakle joj to, pa umirala od smijeha, pa se tješila onim da djeca uvijek govore istinu...). Sljedeća rečenica je bila (5 sekundi nakon prve): "Tako su ti čiste noge"!
    heheehehehehehehehe

    A mi Niko je počeo...(to se ponekad šalimo kada mu želimo objasniti da je krajnje vrijeme da ide oprati zubiće)....Da to pomirišem usta......(rano ujutro... )...uuuuuu smrdi!!!! A mi se valjamo od smijeha...
    malo sam nepismena ispala....trudnička demencija u svakom obliku me puca....

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    7. odluči da ti najbolje paše spavati poprek iznad mamine i tatine glave
    E, baš ovako!
    Ili, varijanta:

    7a. ili poprek između mamine i tatine glave, tako da svojom glavom guraš mamu, a nogama ritaj tatu po licu, tako da se stisne na rub kreveta

  33. #33
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ja sam svoj odgovor malo okrenula "na šalu", međutim...i prije trudnoće ( i za vrijeme) držala sam se mišljenja da beba mora spavati u svojem krevetiću, a sa 6 do 9 mjeseci ide u svoju sobu (:smajlić okreće očima i govori ahaaaaaaaaaaa.

    Danas mi se frendice (kojima sam ovo tada tako gorljivo tumačila) smiju....ja se izvlačim sa kao: "Ma još uvijek doji!! Pa ne mogu trčati na drugi kraj stana!!!"

    A sad onako iskreno...krepala bih od jada da to malo lice ne vidim pored sebe...

    I što se tiče SIDS-a i spavanja sa roditeljima..osobno mislim da to ima više veze sa pretopljavanjem...kad gledam unazad mi smo imali sreću, jer smo u prvim danima stvarno pretopljavali Lovru. Sa drugim (i trećim, ak ne bum fakat prestara koza) valjda bum pametnija.

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    doci cemo do zakljucka da je zajednicko spavanje opasno za roditelje...
    I je opasno. Mene je Elena jedanput tak tresnula po nosu da nisam mogla prestati plakati jedno pol sata. MM mi je donio leda, ali nisam se spasila. Jedno vrijeme sam hodala sa šljivom na nosu. Danijel mi je više puta raskrvario usnu. Sva sreća da su mi zubi još na broju. Ljudi sigurno sumnjaju da me MM tabana. Ironija je u tome da oni spavaju u svojim krevetićima i mi ih tek ponekad uzmemo u krevet.

  35. #35
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    To se stručno zove H-formacija.

  36. #36
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    To se stručno zove H-formacija.

  37. #37
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    12. ujutro se samostalno izvuci iz zajedničkog kreveta, odgegaj do dnevne sobe, negdje u džumbusu pronađi FRULICU, vrati se u spavaću sobu pa udri po svirali :D uz značajne stanke u kojima se deri "BUĐENJEEEEEEE!!!"

  38. #38
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Malca smo nedavno stjerali na njegov vlastiti ležaj, no H-formacija je bila nekako češća kod nas i ne fali mi previše.

  39. #39
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Moje malo zlato (koje ima 8 godina) je dobilo svoju sobu kad je imala 4-5 godina. Kad smo je "useljavali" i rastavljali kindic muz i ja smo se gledali a on rece "Kao da nam odlazi od kuce..."
    Ma ja jos uvijek moram k njoj u krevet kad ide spavati. Komentirale smo to jednu vecer, ja je pitam: "Pa do kad cu ja morati spavati s tobom", a ona kaze "Zauvijek". Ja krepavam od smijeha i zamisljam je kao teenagericu od 13 godina koja zove mamu u krevet i kazem da cu zapisati datum kad je to rekla i pokazati joj na 13. rodjendan. Njoj nista nije bilo jasno...
    Spava ona, kao, u svojoj sobi, ali se redovito uvalja u nas krevet i uspostavi "H-formaciju". Zamislite H-formaciju s "bebom" od 135 cm

  40. #40
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    13. po mogućnosti uvući sve prste jedne ruke mami u nosnice. Da se griju.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno sids

    Svako toliko stručnjaci dolaze do novih zaključaka o razlozima sidsa.
    Daklem- roditelji koji puše- generalno (naročito u usa) je to siromašnija populacija, spavanje na trbuhu- tako dijete udiše otrove iz madraca koji je već ionako napravljen od nekih koma materijala i koji je zapišavalo i što sve ne već puno djece prije- znači opet siromašnija populacija, sada je 'otkriveno' da je zajedničko spavanje rizično.
    Svi se toga jako bojimo, ali čini mi se da još nije pronađen pravi razlog zašto male bebe naglo umiru, a podaci koje nam daju stručnjaci su ionako samo statistike.
    Da citiram divnog profesora Devidea: Statistika je kao žena u bikiniju: sve se vidi osim najvažnijeg!

    Kod nas je zajedničko spavanje spontano i kako tko želi: G je spavao u kinderbetu do prve temperature (s 14 mjeseci), a sada spava u svom krevetu malo češće nego s nama, a M kinderbet služi samo za stajanje.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno sids

    Svako toliko stručnjaci dolaze do novih zaključaka o razlozima sidsa.
    Daklem- roditelji koji puše- generalno (naročito u usa) je to siromašnija populacija, spavanje na trbuhu- tako dijete udiše otrove iz madraca koji je već ionako napravljen od nekih koma materijala i koji je zapišavalo i što sve ne već puno djece prije- znači opet siromašnija populacija, sada je 'otkriveno' da je zajedničko spavanje rizično.
    Svi se toga jako bojimo, ali čini mi se da još nije pronađen pravi razlog zašto male bebe naglo umiru, a podaci koje nam daju stručnjaci su ionako samo statistike.
    Da citiram divnog profesora Devidea: Statistika je kao žena u bikiniju: sve se vidi osim najvažnijeg!

    Kod nas je zajedničko spavanje spontano i kako tko želi: G je spavao u kinderbetu do prve temperature (s 14 mjeseci), a sada spava u svom krevetu malo češće nego s nama, a M kinderbet služi samo za stajanje.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno sids

    Svako toliko stručnjaci dolaze do novih zaključaka o razlozima sidsa.
    Daklem- roditelji koji puše- generalno (naročito u usa) je to siromašnija populacija, spavanje na trbuhu- tako dijete udiše otrove iz madraca koji je već ionako napravljen od nekih koma materijala i koji je zapišavalo i što sve ne već puno djece prije- znači opet siromašnija populacija, sada je 'otkriveno' da je zajedničko spavanje rizično.
    Svi se toga jako bojimo, ali čini mi se da još nije pronađen pravi razlog zašto male bebe naglo umiru, a podaci koje nam daju stručnjaci su ionako samo statistike.
    Da citiram divnog profesora Devidea: Statistika je kao žena u bikiniju: sve se vidi osim najvažnijeg!

    Kod nas je zajedničko spavanje spontano i kako tko želi: G je spavao u kinderbetu do prve temperature (s 14 mjeseci), a sada spava u svom krevetu malo češće nego s nama, a M kinderbet služi samo za stajanje.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno sids

    Svako toliko stručnjaci dolaze do novih zaključaka o razlozima sidsa.
    Daklem- roditelji koji puše- generalno (naročito u usa) je to siromašnija populacija, spavanje na trbuhu- tako dijete udiše otrove iz madraca koji je već ionako napravljen od nekih koma materijala i koji je zapišavalo i što sve ne već puno djece prije- znači opet siromašnija populacija, sada je 'otkriveno' da je zajedničko spavanje rizično.
    Svi se toga jako bojimo, ali čini mi se da još nije pronađen pravi razlog zašto male bebe naglo umiru, a podaci koje nam daju stručnjaci su ionako samo statistike.
    Da citiram divnog profesora Devidea: Statistika je kao žena u bikiniju: sve se vidi osim najvažnijeg!

    Kod nas je zajedničko spavanje spontano i kako tko želi: G je spavao u kinderbetu do prve temperature (s 14 mjeseci), a sada spava u svom krevetu malo češće nego s nama, a M kinderbet služi samo za stajanje.

  45. #45
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    sva je sreća da smo kinderbert dobili na posudbu pa smo samo investirali u madrac... inače bi to bila jedna promašena investicija. i kad bude imala svoju sobu neću joj dati tako lako da ode iz našeg kreveta.

  46. #46
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    13. po mogućnosti uvući sve prste jedne ruke mami u nosnice. Da se griju.
    To je kod nas najčešće!
    Meni su ta čarobna jutra kada nas budi poljupcima najljepša. Još kada je vikend i svi smo kod kuće i možemo još pola sata biti u krevetu... :smajlići se maze u troje:. Čarobno!

  47. #47
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Naravno, uz poštovanje svih pravila zajedničkog spavanja ;O)
    Koja su izmislila djeca, opet naravno!
    A glase:
    1. uguraj mami što više kose u usta, a tati barem pokušaj cijelo stopalo strpati u uho.
    2. Ako mi je hladno, najbolje je strpati noge između maminih...zapravo je najbolje pokušati se cijela (cijeli) uvući "u" mamu.
    3. Ako sanjam da trčim, najbolje je trčati po najosjetljivijim dijelovima tatinog i maminog tijela
    4. noću ruke služe isključivo za gađanje očiju i noseva...

    Ima toga još... sigurno ćete moći nadopuniti listu...
    , Ma baš si me nasmijala. Da ne govorim da se Janko sad već redovno okrene poprečki tak da nas dvoje spavamo na rubu kreveta od 180 cm!!!!!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Jedva sam dočekala da mi moj malecki dođe doma i da ga stavim pored sebe na krevet i gledam ga kako spava. Prvu noć sam više bila budna nego sam spavala. Ne bojim se da ću ga poklopit, inače spavam prilično mirno. A sad mi redovito ruka utrne jer je držim iznad njega, nemam kamo s njom pa mi stoji nekako u čudnom položaju. i nikad mu ne okrećem leđa, kad se okrećem, prvo premještam njega.
    Ali lupi me svako malo nogom u trbuh, a rodila sam na carski i nije baš ugodno...taman mu je nogica na mojem ožiljku
    Ali kad ga ujutro vidim onako slatkog kako se budi i proteže...predivno. I njegov fini miris...
    A naravo, govorila sam da ga neću stavljat kod sebe u krevet.

  49. #49
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    eh, da, H-formacija ali tako da se mamina cica ne pusta a noga se gura tati u nos

  50. #50
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    eh, da, H-formacija ali tako da se mamina cica ne pusta a noga se gura tati u nos

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •