Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Dojenje i glina

  1. #1
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno Dojenje i glina

    Imam zelenu glinu (Green Clay/Argilla verde) kupljenu u Bio&Bio koja se koristi za detoksikaciju. Moze se uzimat kao napitak, stavljat na lice i ono sto mene najvise interesira mazat na celulitna podrucja .
    Zna li netko je li mogu ja to mazuckat po sebi s obzirom da dojim? Znam da se u trudnoci ne smije koristit.

  2. #2
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Bentonit veže sve i sva na sebe pa tako i hranjiva. Iako dobro djeluje na rane i čisti probavni sustav, ne očekuj neka previše čarobna svojstva. Zabrane slobodno pripiši marketingu kojim se želi pokazati da je glina "jaka".

    Ostala dobra svojstva su bistrenje vina i "zaštopavanje" umjetnih jezera (niskogradnja).

  3. #3
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Ok, onda cu fino veceras natrackat se s glinom.

    Ako ne bude pomaka nakon 10 tretmana ostatak cu iskoristit za bistrenje vina posto nemam jezero doma.

    Tnx Davore

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Pretpostavljam da se zelena glina ne smije piti dok se doji?

  5. #5
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Eh, ja imam neke gline još od prije trudnoće. Za mazanje. Valjda neće štetiti ovoj mojoj sikalici jer ipak više nije tako mala, a i doji tri do četiri puta dnevno.

  6. #6
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    I jel zna netko dal se smije pit dok se doji?

  7. #7
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    U knjizi Ljekovita moć gline kaže da su trudnice i dojilje oduvijek pile glinu.

    Na internetu ima mjesta na kojima kaže da je sigurno piti glinu tijekom dojenja
    Bentonite clay can safely be used while pregnant and nursing. You can use it internally as it doesn’t stir-up toxins, but rather pulls and absorbs them, therefore, allowing you to safely heavy metal detox without harming your baby. That being said, I would be sure you choose a reputable source like Bulk Herb Store to purchase a high quality clay from.
    While I haven’t come across any reason why someone with SLE couldn’t use bentonite clay, I would suggest working with a naturopathic doctor to monitor any unpleasant responses just in case.
    Na KellyMom i La Leche League ne nalazim jer postoji autor(ica) prezimena Clay pa mi izbacuje to. Ili tamo nema podataka o tome.

    Ja sam pila jedno vrijeme.

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Evo informacija s LLLI foruma: http://forums.llli.org/showthread.ph...ite-is-it-safe Nisu se bas nesto raspisale, ali i oni kazu da moze.

  9. #9
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ja sam dosta skepticna prema svim tretmanima koji pomazu u gubljenju masnog tkiva za vrijeme rudnoce i dojenja. Ne zato sto su oni, sami po sebi mozda stetni, nego vise iz razloga sto u mastima pohranjujemo razne otrove. Kad se masti razgrade, otrovi se oslobadaju i tako iz naseg tijela mogu prodrijeti u nase mlijeko. To je neko moje misljenje, radije bih na tvom mjestu pricekala dok faza dojenja ne zavrsi, a tad mozda niti neces trebati glinu. Cim sam prestala s dojenjem, pocela sam automatski gubiti kile.

  10. #10
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Glina ne topi masti, čisti organizam. Navodno se ne izlučuje u krv pa tako ni u mlijeko.

  11. #11
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Hvala mimah. NIsam znala tocnu funkciju pa sam posla od onog sto je u temi, radi uklanjanja celulita.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •