Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: Palačinke na 100 načina

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    ok ajmo bez orašastih i soje mi treba, radi toga bi neku možda sirnu kombinaciju ili s pudingom-sir, jel to postoji?

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    S orasima. Takvu tortu je nekada davno radila moja mama i ostala mi je u odlicnom sjecanju. Recept nazalost nemam.
    Torta od krem palačinki?

    Ako je to, stvar je jednostavna i nema tu nekog posebnog recepta. Sastojci su isti kao i za obične, ali se jaja odvoje i od bjelanjaka se istuče šlag (sa mrvicom soli) koji se umiješa u tekuće tijesto kad je sve drugo već unutra. Mora biti prilično rijetko jer se peče samo s jedne strane, pa ne smije biti debelo.

    ODMAH se slaže u tortu - jednu palačinku ispržiš, frk na tanjur, posipaš mljevenim orasima i čokoladom u prahu (NE instant kakaom, nego baš čokoladom) i po želji se dodaje ribana korica naranče. To se može staviti i u tijesto, manja je zafrkancija. Kad potrošiš sve tijesto, torta je gotova.

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    s ćime je najbolje puniti tortu od palačinki? ima li i kakva verzija s sirom?
    Pa napravi "predratnu" verziju koja može biti sirova i zapečena. Ako radiš zapečenu, trebat će ti kalup za torte (odvojivi) približnog promjera kao i tavica za palačinke ili malo širi.

    Daklem, spečeš palačinke i naredaš ih na hrpu.

    U posudi zamiješaš sir, vrhnje, jaje (možeš odvojiti i snijeg istući, pa kasnije zamiješati - to je za sirovu varijantu bolje) ribanu limunovu koru, šećer, vanilin šećer po želji i šaku cveba (grožđica) i s tim puniš. To je sva mudrost.

    Ako hoćeš zapečenu predratnu tortu, onda slažeš palačinke u kalup, svaku namažeš sirnim nadjevom i na kraju zaliješ vrhnjem u koje dodaš jaje i vanilin šećer. Zapečeš u pećnici. ALIII meni je ovo bolje ako nije torta nego obične palačinke rolane, poredane u vatrostalnu posudu i zalivene umakom od vrhnja (sa jajetom ili bez - kako god), pa zapečene. http://cdn.coolinarika.net/image/pal...view_l.jpg?v=2
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.01.2017. at 13:56

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    baš bi izgled torte, i ne bi nikak s sirovim jajima, puno me frka to radit u danasnje vrijeme

  5. #55
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Jeste li probali za palačinke umjesto pšeničnog brašna stavljati neko drugo brašno? Ili kombinirati pšenično s nekim drugim? Koje bi bilo najbolje?

  6. #56
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Naravno ok je samo heljdino, ili rizino. S time da je bolje ako se ne rade palačinke prek cijele tave. Ja radim većinom kombinacija proso riža kukuruz heljda,ali bez jaja i mlijeka. Veliki si rade sami palačinke tak da dio zamjene s integralnim brasnom

  7. #57
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A sto staviš umjesto mlijeka? Vodu, mineralnu...?
    Staviš li u smjesu još nešto?

  8. #58
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Idnom prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste li probali za palačinke umjesto pšeničnog brašna stavljati neko drugo brašno? Ili kombinirati pšenično s nekim drugim? Koje bi bilo najbolje?
    Heljdino brašno u kombinaciji s pšeničnim. ALi tako obično radim američke palačinke (male, debele, stavim u tijesto na vrh noža praška za pecivo). Još su bolje ako se bjelanjci izmiksaju i dodaju na kraju.

    Nemam nikakav recept, sve to ide od oka.

  9. #59
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ja u palacinke stavljam pirovo brasno, jako su ukusne.

  10. #60
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ja stavljam svakakvo. Ali miješam.

    ako je samo bezglutensko brašno , palačinke mi pucaju. a svi volimo tanke palačinke

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A sto staviš umjesto mlijeka? Vodu, mineralnu...?
    Staviš li u smjesu još nešto?
    običnu vodu, malo ulja, ponekad kakvu samljevenu sjemenku, to su palačinke za malog alergičara

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ja stavljam svakakvo. Ali miješam.

    ako je samo bezglutensko brašno , palačinke mi pucaju. a svi volimo tanke palačinke
    opet pitanje koje je to brašno??? ako radim ovak kak ja radim i radim manje onda se ok vade, znači ja pretežno sama sameljem brašno od žitarica koje smije u mlincu.

    inače ima za one koji smiju bezgluteinsko brašno MixB, od kojeg možeš napraviti sva čuda ko i s običnim brašnom, ali je skupo ( ako ga se nabavlja mimo recepta), nama ne paše jer ima krumpir u sebi.

  13. #63
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, da Jelena skužila sam, baš me to i zanima, trebaju mi takve ideje i recepti.
    Hvala!

    A jesi probala s mineralnom? Mnogi ju stavljaju u obične palačinke.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 22.11.2017. at 12:25

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    za kaj ti treba za obično meljeno neglu. brašno ili za mixB?


    meljano brašno:sve ti ide odokativno, ali ja radim cca kolko brašna, 1.5 vode, malo ulja u smjesu, sol.
    pečem na jakoj vatri na kap ulja. za početak nije loše uzeti samo rižino brašno da se ispraksiraš. viš mogla bi koji dan palačinke klincu ( pa i sebi)

  15. #65
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Izbacit ću gluten i smanjit mlijeko za jedno dijete, al tek se informiram i učim.
    Jednom sam spekla nekakve, al moram još učiti.
    Hvala za sad!

  16. #66
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mineralna će ti dati rupičastu strukturu palačinkama.
    Ako želiš žilavije palačinke (takve je lakše puniti), na kraju dodaj čašu jako tople vode. Moj tata uz mlijeko dodaje mineralnu i toplu vodu.
    Meni se, da 'prostite, od mlijeka u palačinkama prducka, tako da stavljam zobeno mlijeko.
    Ali stvarno možeš dodati koje god brašno želiš, samo treba malo prakse da pogodiš gustoću tijesta. Ako ne koristiš pšenično brašno, možeš staviti jedno jaje više (pazi da nema previše "jajasti" okus) ili koju žlicu lanenog brašna ili psylliuma (obavezno ostaviti da odstoji jer će se zgusnuti pa treba "podesiti" gustoću tijesta).

  17. #67
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    http://www.cuvarkuca.hr/preporuka/pa...e-bez-glutena/

    kad doma dođem šibnem original od Jadranke Boban

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •