Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Čišćenje kože lica u 10-godišnjaka

  1. #1
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno Čišćenje kože lica u 10-godišnjaka

    Drage majke naših sineka (a i cura te dobi), molim savjet:
    Kada je ok početi sa čišćenjem kože lica od prištića? Moj klinjo ima inače suhu kožu, pa ima one male, sitne bijele prištiće, tu i tamo mu se nađe koji mali miteser ("crni" prištić).
    Pitanje prvo: smiju li se ti prištići istiskivati u tako ranoj dobi?
    Pitanje drugo: smiju li se početi koristiti kakvi preparati za mladenačku kožu?

    Naravno da mene svrbe prsti čim ga vidim, a on jadan, mora stalno bježati. Što će biti kada krenu oni "pravi", pitam se, pitam??

  2. #2
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    i mene svrbe prsti, ali curka ne da ni blizu, a ni ona sama ne dira. mislim da je tako i bolje, sjećam se sebe ja sam istiskivala i ono čega nema.
    sva sreća da ima samo tu i tamo koju.
    nekad joj padne na pamet da kupim nešto od tih proizvoda za akne, koji su čista kemija, namaže 2-3 puta vidi da nema rezultata pa odustane.
    ne maže se ničim, osim kad joj je koža jako suho, onda obično niveom.

  3. #3
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    moj sin isto ima suhu kožu i ti mali bijeli prištići su se počeli pojavljivati na obrazima. tjeram ga da maže aderminu kremu, ali on zaboravi. onda kad prekrdaši i danima se ne namaže mu namažem malo avenove trixere da mu se koža oporavi.
    prištiće mu ne diram i mislim da je možda još malo prerano da im uvodimo neke kreme za akne. kada dođe vrijeme za to uzet ću mu sigurno nešto od avena jer je to ipak dermokozmetika. ako mu se napravi malo ozbiljniji prištić onda mu navečer namažem s onim zelenim korektorom da mu se isuši.

  4. #4
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Ma ja ovog svog nikako, ali nikako da nagovorim da si namaže kremom lice (imam onu bio kremu od Alvedre od tratinčica), jer si "lice mažu samo cure". A kad ga vjetar i pelud opale, pa je crven, pa još usnice turbo suhe, onda se i sam sjeti da bi se mogao malo nalickati...

  5. #5
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    moj je tu priču prošao s didom, dijete se uredno mazalo cijelo djetinjstvo, i onda ga dida raspali pričom ma to ti je za curice. sad se maže jedino po licu, ako ne zaboravi, što je dosta često. i tijelo samo zimi kad ga raspali suhoća da ga svrbi, e da i po ljeti kremom za sunčanje.

  6. #6
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    I ja sam imala slicne dileme donedavno. Misica lagano ulazi u pubertet, pa su pocele da joj dosadjuju sitne bele bubuljicice, a i poneka crvena ili mitesercic.
    Dosta sam se raspitivala, pa sam pronasla sasvim blagi gel za pranje lica i pripadajucu kremu (sa vecinskim sadrzajem pantenola). Uveli smo vecernji ritual pranja i mazanja lica, a ponekad i istisnemo pokoju "belu" potkoznu bubuljicu ili miteser. Otkako smo u takvoj akciji, lice joj se preporodilo. Verujem da je glavna poenta u odrzavanju cistoce - kad se problem nakupljenog znoja i prasine eliminise, stvar je gotovo resena, bar u ovom uzrastu gde hormoni jos toliko ne divljaju...

  7. #7
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    sto za pranje lica preporucate?

  8. #8
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    vishnja koji je to gel?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    vishnja koji je to gel?
    Pridružujem se pitanju .

    Mi smo imali Neutrogena Visibly clear 2 u 1 gel za umivanje i maska. Nije loš za čišćenje, ali meni se čini da je to zaista dobro samo kod nečiste kože, a M. s prištićima nema problema. Kod mitesera definitivno nije djelotvoran. Dobro očisti kožu od masnoće, ali M. ima suhu kožu pa joj je prejak. Ustvari tražim nešto krajnje blago, tek toliko da čisti. Koja kremica za tu dob i taj tip kože?

  10. #10
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Zove se "Puzzle', a proizvodi ga Nevena iz Leskovca. Pise da je za mladalacku kozu, ali je zaista vrlo, vrlo blag. Ne isusuje lice, i kako rekoh , u kombinaciji sa kremom iz iste kolekcije mojoj I. je puno pomogao...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    Zove se "Puzzle', a proizvodi ga Nevena iz Leskovca. Pise da je za mladalacku kozu, ali je zaista vrlo, vrlo blag. Ne isusuje lice, i kako rekoh , u kombinaciji sa kremom iz iste kolekcije mojoj I. je puno pomogao...
    Znala sam da neće biti lako nabavljivo. Nekak smo preko veze dobili stari Kekec sapun. Morat ću istu vezu upotrijebiti i za ovo kad kažeš da je tako dobro.

    Btw, ako netko zna gdje kupiti dotičnog Kekeca-help, pliiiiiz!

  12. #12
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ako mogu pomoci slanjem, tu sam.
    Jedino ne valja sto ga i ja sve teze nabavljam.
    To mi nikad nece biti jasno - proizvod je domaci, jeftin, a odlican i ...sve ga je teze pronaci po apotekama

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    To mi nikad nece biti jasno - proizvod je domaci, jeftin, a odlican i ...sve ga je
    Draga, pa ovo sve objašnjava: uništimo domaću proizvodnju jeftinog i kvalitetnog da bi mogli uvesti stranu skuplju "kemiju". Onda dobijemo dermatitis pa to liječimo uvoznim lijekovima. Farmaceutska i kozmetička industrija presretne. Mi-uništene kože.

    Mislim da ću se ponovo baciti na izradu domaćih losiona. Srećom pa ima sastojaka za kupiti. A kad kažem kolegicama da radim peeling s kukuruznim brašnom i maslinovim uljem gledaju me ko da sam pala s Marsa. Nije fancy .

  14. #14
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    To mi nikad nece biti jasno - proizvod je domaci, jeftin, a odlican i ...sve ga je
    Draga, pa ovo sve objašnjava: uništimo domaću proizvodnju jeftinog i kvalitetnog da bi mogli uvesti stranu skuplju "kemiju". Onda dobijemo dermatitis pa to liječimo uvoznim lijekovima. Farmaceutska i kozmetička industrija presretne. Mi-uništene kože.

    Upravo to.
    A sto se tice fancy-ne fancy krema, najsretnija sam kad na lice stavim neku vocku sa medom ili pavlakom...

  15. #15
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    [A kad kažem kolegicama da radim peeling s kukuruznim brašnom i maslinovim uljem gledaju me ko da sam pala s Marsa. Nije fancy .
    Molit ću omjer

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    [A kad kažem kolegicama da radim peeling s kukuruznim brašnom i maslinovim uljem gledaju me ko da sam pala s Marsa. Nije fancy .
    Molit ću omjer
    Ja ni kolače ne pečem po receptu, a kamo li da po njemu radim smjesu za peeling.
    Lijepo u neku manju zdjelicu sasipaš kukuruznog brašna, dodaš maslinovog ulja toliko da se brašno malo poveže (ne smije biti tekuće niti smije ulje prevladati u smjesi). Uđeš u kadu, u ruke staviš šaku smjese i trljaš kožu. Kad ti je dosta trljanja i dlanovi te počnu lagano boljeti ispereš sve to sa sebe. Onda daljnjih pola sata ribaš kadu .


    Btw, to se ne koristi za lice: pregrubo je.

  17. #17
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ja sam za lice umjesto kukuruznog brasna koristila - psenicnu krupicu - griz

    jedina "kvaka" je da hoce brzo nabubrit i omeksat pa treba brzo djelovat znaci - smjesu radit neposredno prije upotrebe, ja sam na dlan stavljala zlicicu ulja (ili ponekad neki blagi gel za lice) i u to sipala griz, malo promijesala (prstom ) i - odmah na lice...

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ja sam miješala sa medom, možda bi manje nabubrilo :?

  19. #19
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Ćeri koja će sad deset godina krenule na licu po neka bubuljica,ne primećujem da je koža počela da se masti. Kosa možda,od ostalih potencijalnih promena ništa.
    Bubuljice su bele,nekako ispod kože,pa se polako crvene okolo dok sazrevaju i nemaju vrh koji bi mogao da se istisne.Nema ih mnogo-po 2-3,ali ona je sad u fazonu da svi gledaju samo u njih.

    Čitala temu o bubuljicama,za tu priču nismo.Gledala medicinsku kozmetiku,ne nađoh ništa baš za taj uzrast-ili za osetljivu,masnu,atopičnu i sl.

    Puzzle što Vishnja preporučila vidim da može da se nađe,ali u dilemi kada se u stvari počinje sa tako nečim?

    Kada googlam korektore koji bi mogli da se apliciraju direktno na bubuljice naišla samo na Eucerin i Himalayu, kontaktirala ih pa čekam odgovor da li je to prilagođeno za taj uzrast. Ima li neko neki drugi predlog/savet ?

  20. #20
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    I moja će za koji dan 10 godinica,isto se pojavili neki prištići ispod kože.Nisu crveni,već kao da su suhi prištići.Neki dan joj istisla ogroman miteser na nosu.A mlađa (6 godina) oduvjek ima mitesere po nosiću.I njoj s periodično istiskam.A još nisam razmišljala o tim preparatima.Za sada samo voda,čak ni kreme ne koriste.

  21. #21
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    I moja se umiva samo vodom,ne koristi kreme.Kao mlađa je isto imala jedan mitiser na nosu koji je mnogoooo dugo sazrevao,posle se možda opet ponovio još jedanput/dvaput ali tad je trajalo kraće.

    ps. Iz Eucerina odgovorili da je njihov korektor ok za taj uzrast kao i za trudnice

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    I moja će za koji dan 10 godinica,isto se pojavili neki prištići ispod kože.Nisu crveni,već kao da su suhi prištići.Neki dan joj istisla ogroman miteser na nosu.A mlađa (6 godina) oduvjek ima mitesere po nosiću.I njoj s periodično istiskam.A još nisam razmišljala o tim preparatima.Za sada samo voda,čak ni kreme ne koriste.
    Moji sinovi su počeli koristiti micelarnu otopinu za čišćenje lica negdje u višim razredima osnovne škole, a to koriste i danas. Ništa posebno ne kupujem, u kupaonici je moja boca Olivalove micelarne vode sa smiljem, a oni se posluže kad im treba.

    Ali ako jedu masno i slatko (tipa čokolada, kolači, šunka i drugi suhomesnati proizvodi) nema nikakvog načina da spriječe prišteve - odmah im se cijeli jelovnik preslika na lica. Obojica imaju inače lijepu kožu koja je više suha nego masna, ali prišteve češće mogu riješiti iznutra tj. prehranom nego izvana.

  23. #23
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ako jedu masno i slatko (tipa čokolada, kolači, šunka i drugi suhomesnati proizvodi) nema nikakvog načina da spriječe prišteve - odmah im se cijeli jelovnik preslika na lica. Obojica imaju inače lijepu kožu koja je više suha nego masna, ali prišteve češće mogu riješiti iznutra tj. prehranom nego izvana.
    Mojoj kćeri, imala je zbilja ne prišteve nego čireve po licu je dermatologica izbacila mlijeko iz prehrane (tekuće, ne fermentirano) i moram priznati da je od onda situacija zbilja super.
    Sada saniramo posljedice prišteva, ožiljke, ali novih čireva nema.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Mojoj kćeri, imala je zbilja ne prišteve nego čireve po licu je dermatologica izbacila mlijeko iz prehrane (tekuće, ne fermentirano) i moram priznati da je od onda situacija zbilja super.
    Sada saniramo posljedice prišteva, ožiljke, ali novih čireva nema.
    Da, da.... to isto može biti razlog. Doduše, moji baš ne konzumiraju mlijeko na dnevnoj bazi, stariji uopće ne, a mlađi tek povremeno. Kod problema s kožom svakako nije loše konzultirati dermatologa i nutricionista.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •