Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 65

Tema: kako "bespelenišete" noću?

  1. #1
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno kako "bespelenišete" noću?

    evo, mi vam se pomalo pridružujemo. još je u platnenim, ali stavljamo ga na nonu već nekoliko dana :proud: i dosta dobro nam ide, ali nismo još tako confident da skinemo pelene.
    nego, kako noću prakticirate bez pelene? u što je dijete obučeno? jel teorija polazi od toga da će se dijete javiti kada treba? naime, ja kontam da se on možda zato tako često budi i tako loše spava... imate li iskustvo da je djetetu ugodnije spavati bez pelene? (noćne nam sada užasno smrde ) jel se razbudi kad ga stavite na nonu ili nosite na wc? (samo bi mi to još falilo...)

  2. #2
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Lakse je nocu pogotovo ako dojis. Posto nema nikakvih vanjskih podrazaja (dijete ili spava ili se meskolji) lako mozes prepoznati kad mu se piski.
    M. je pocela spavati bez pelene s 10 mjeseci i tada se budila 3-4 puta za piskenje (uskoro je smanjila na 2x). To cak nije bilo ni pravo budjenje vec vise meskoljenje i nemir (probudit ce se ako nesto ne napravis). Tad bih ju ja uzela u narucje, izmedju svojih nogu stavila kanticu u koju bi se M. popiskila (jos bih rekla pssssss i ona bi se popiskila), jos bi si malo posisala za smirenje i spavala bi dalje nakon minutu-dvije. Kod decki mozes cak i lakse to postici jer mogu piskiti u casu.

  3. #3
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    nama su noci nekako bile najlakse (dnevnu skinuli s 2.5, a nocu s 3 mjeseca)
    nocu bih najbolje osjetila kad trebam reagirati
    ali, ja se lako budim

  4. #4
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    e da, prakticni savjet:

    ja bih nju stavljala na deblju podlogu (nepropusna podloga + rucnik + tetra preko), jer ako se dogodi nezgoda, bolje je sto je podloga deblja da upije "u dubinu", a ne "u sirinu"

    dogodilo bi se i da zapisa gornju plahtu, to je tlaka, treba mijenjati (ispraksirala sam se kako provlaciti ispod deka), ali ako ne bi bilo puno (koja tocka), samo bih je pokrila jednom tetrom, a ujutro promijenila posteljinu

    zapisavanja su se nama dogadjala kad bi Lana bila bolesna ili primila cjepivo

  5. #5
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    U principu se dijete ne može popišati u snu, a i kad se probudi neće početi baš isti tren. To je osnova, a kako će ju tko provesti ovisi najviše o tvrdoći sna - jednako bebinog i maminog (ili tatinog).

  6. #6
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    da, kad bi bila bolesna piskila bi "van reda", vise puta tijekom noci (zdrava uglavnom nijednom, ev. jednom), pa bih ja to meskoljenje prespavala

  7. #7
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    meni je bilo otkrice kad sam joj skinula pelenu s 3 mjeseca i skuzila da uopce ne piski nocu, a dojila bi x puta

  8. #8
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj NatasaM... prvotno napisa
    meni je bilo otkrice kad sam joj skinula pelenu s 3 mjeseca i skuzila da uopce ne piski nocu, a dojila bi x puta
    Da kod nas su ova cesta piskenja nocu bila izazvana predugim boravkom u pelenama (5 i pol mjeseci). Puno je bolje biti bespelenas od rodjenja.

  9. #9
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ok, hvala!
    jesam li dobro shvatila da beba bude golišava od pupka prema dolje? da je ne moram skidati i tako razbuđivati? ispod njega stavim dakle ručnik i tako nešto za nezgodu, a gore? mogu ga normalno pokriti?
    i ja imam lak san i čujem svako njegovo meškoljenje ali puno se on meškolji... ne znam još prepoznati znakove za piškenje, ni po danu. a ujutro ta pelena bude jako mokra, mogla bi je cijediti, tako da teško da on ne piški u noći... može još tipps ako tko ima!

  10. #10
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Posebno ga pokrivaj - ako zapiski da ne zapiski zajednicki poplun .

    Piskenje je povezano s dojenjem - ukoliko ga dojis po noci - vjerojatno piski pri kraju sisanja.

  11. #11
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    ne bude golisava, nego dvoslojno obucena, tako da ne moras presvlaciti i gornji dio

  12. #12
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    hi, manal! kako napredujete?
    evo i ja već neko vrijeme pratim ovaj potforum (a mislila sam da ga nikad neću otvoriti), ali ne iz znatiželje, nego smo zaglibili sa pelenskim osipom, pa luftamo guzu, pa kako bi to ovdje nazvali - postali smo suhopelenaši!
    dogodi se, naime, da mi se nekad popiški u bide dok mu puštam vodu da curi (danas čak tri put ) ali zapravo si trebam dati više truda za tako što... :/ ah, da sam ranije znala za ove tipps & tricks do 6 mj...
    nego, htijela sam reći, kod nas je prava poplava u platnenoj ( često i zaštitna počne po rubovima pruštati na pidžamicu) po noći (popraćena meškoljenjem i nemirom) i to do te mjere da sam mu počela oko 3, 4 mijenjati pelenu. to je vrijeme kad se inače budi za drugi podoj, nakon čega relativno čvrsto zaspi pa ga ne razbudim (sasvim). tj. nekad se i razbudi pa onda mora biti cika do jutra u ustima...no, dobro i skužila sam da mu ova koju mu tad stavim do jutra bude mokrija od ove prve. to meškoljenje i nemir (čitaj. noge u bubrege i rebra, otkrivanje jorgana i sl.) je baš bilo i specifično tako pred jutro, znači zbog velike vlage i sad je to, fala bogu, prestalo...
    mđtm, JA sam iskomirana jer se potpuno razbudim za taj čin (koliko god se trudila ostati snena) i teško poslije zaspem, tek nakon sat, dva, već počnu ptičice i zora rudit, veš mašina se uključuje (oko 5)... i onda buđenje oko 7..
    i sad, ne mogu zamislit, da se još ustajem da mu nudim lonkicu 2-3-4 puta usred noći (=moje nespavanje)

    ima li tko informaciju kad će prestat to obilno noćno piškenje?? (jel to pitanje za neki drugi potforum? sama sebe)

    btw. nema te na zadnjem sastanku...

  13. #13
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meni je k. pisala maksimalno 3 puta po noci. onda se to s oko 7-8 mjeseci smanjilo na (uglavnom) 2 puta, pa je sada na 1 ili nijedan--ako je vrijeme toplo onda ne piski, ako je hladnije piski jednom.

    ujutro kad se probudi piski i kaki, i to puno.

  14. #14
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ah, nisam si označila "prati temu", a ne stigenm na forum. sad vidim da se dalje pisalo. anyway: roro je i dalje u platnenim, ali kaki na nonu i wc, ono od 6mj., to super ide :D a često tu i piški. kuži on čemu to služi. ali piški i u pelenu. noću situacija ista kao kod tebe sade! skoro svako jutro propustila zaštitna, mokar krevet... :/ a da ne spominjem bacakanje, noge u rebra, facu i ostalo...
    kad je prije nekih mjesec dana bio bolestan, skinula sam mu pelenu u noći da mu mogu mjeriti temperaturu, i onda je spavao s tetrom među nogama, samo ju je on držao nogama i to je bilo sjajno! popiškio se kad je sikio, ja bi ju zamijenila i stavila suhu i tad sam skužila da je te tri noći bilo ca. 3 piškenja. no, kad je ozdravio vratili smo se u pelene i sad to promoćivanje... razmišljam već duže da opet pokušam, ali ionako se budi 116 puta, a ja sam umorna i neuračunljiva... tipps od iskusnih bespelenaša?
    (raspisala se ja)

  15. #15
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    ma meni stigle 2 ME dry i 2 bambus sa linerima i ja :D , ne mijenjam više noću, budim se samo za sikenje i 8)
    a OT, preko dana nutkam lonkicu i bide ili lavabo za piškenje kad se sjetim i to šljaka. jedino kužim da mu se ne da tako često presvlačiti (poslije svake nezgode) pa mi se otima, bježi, okreće na stomak, a tu je i znatiželja za svim i svačim, baš mislim da mu idem na živce kad ga skidam i oblačim...
    ja se nekako ne usudim staviti tetru među noge po noći i onnda leći u moj krevet.mislim da bi bio potop a ne poplava. i mm-ov madrac bi bio potopljen a ne samo moj. imam osjećaj da se Max najmanje 10 puta po noći ispiški :/

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    meni je k. pisala maksimalno 3 puta po noci. onda se to s oko 7-8 mjeseci smanjilo na (uglavnom) 2 puta, pa je sada na 1 ili nijedan--ako je vrijeme toplo onda ne piski, ako je hladnije piski jednom.
    a u startu, koliko je bilo tog pišanja/kakanja po noći? svaki podoj? još i između? drukčije?

  17. #17
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    a cuj, kad je ona bila bas mala a ja umorna nekad nisam ni hvatala--nije mi htjela piskiti na kahlicu, to je pocela tek sa oko 3 mjeseca (ono nas cuveno cicanje s kanticom ispod guze). prije nego je prihvatila kanticu sam ju nosila na wc, nekad bi joj to bilo ok a nekad bi negodovala, iako joj je bilo sila. ali ni kao mala nije pisala cesce od 3 puta nocu, mozda 4, ali mislim da je ipak bilo max 3 puta.

    tako sam te prve dane kombinirala, nekad bi joj stavila pelenu da se naspavam, a uglavnom bi ispod nje stavila lanoliziranu vunu (skoljkice ) i tetru na nju, pa kad bi se upiskila bi samo promijenila tetru.

    ali otkad je prihvatila kantice jaaako rijetko nam se dogodilo zapisavanje, i to uglavnom kad bi ja bila crknuta pa ne bi skuzila znakove. sada vec dugo nema sanse da se upiski, jer se toliko meskolji i nasisava i jednostavno nece zaspati ako joj se piski, daje mi dosta vremena da skuzim kaj hoce pa joj dam da se popisa i onda dalje normalno spava.

    manal, ovo je i za tebe odgovor. oni ne pisaju u snu (to se dogada jako rijetko i uglavnom postoji problem s tim nekim hormonom koji regulira nocno pisanje), uvijek se bar malo probude, meskolje. tako i ja skuzim.

    inace, ja sam na krevet stavila 2 babylove podloge, okrenute naopacke--tako da je nepromocna strana gore. preko toga stavim veliki rucnik za plazu. ako se netko popiski krevet ostane suh, samo promijenim rucnik, cak ni te podloge ne moram mijenjati. ako se netko popisa preko noci (a to je cesce f. nego k. :/ ), onda stavim jos jedan rucnik preko da mu ne bude mokro pa promijenim sve ujutro. ali to je stvarno rijetko, da ne bi netko sad pomislio da mijenjam tone rucnika tjedno

  18. #18
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    inace, ja sam na krevet stavila 2 babylove podloge, okrenute naopacke--tako da je nepromocna strana gore. preko toga stavim veliki rucnik za plazu. ako se netko popiski krevet ostane suh, samo promijenim rucnik, cak ni te podloge ne moram mijenjati. ako se netko popisa preko noci (a to je cesce f. nego k. :/ ), onda stavim jos jedan rucnik preko da mu ne bude mokro pa promijenim sve ujutro. ali to je stvarno rijetko, da ne bi netko sad pomislio da mijenjam tone rucnika tjedno
    što se tiče podloga, budući da je bilo promočivanja pelena kroz zaštitnu zbog stvarno puno piškenja mog malog miša, ja sam jedno vrijeme stavljala nepropusnu podlogu ispod plahte, ali sam primjetila da se i on i ja jaaakooo znojimo kad je to ispod nas i jednostavno sam morala staviti nešto pamučno. to je čak bilo u zimu dok je bilo hladnije i opet smo se znojili i do te mjere da mi je on dobio osip po cijelom tijelu iako je spavao samo u jednodjelnoj tankoj piđamici bez bodija ili u dvodjelnoj bez čarapica. tako da sam odustala od bilo kakvog najlona, isključivo pamuk -pa zato dođe nekad i do propišavanja madraca!!!

    btw. mikka, o kakvoj to podlozi od lanolizirane vune govoriš, gdje to ima kupiti? to bi nama bilo super!
    ja znam samo za zaštitnu vunenu pelenu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    tako sam te prve dane kombinirala, nekad bi joj stavila pelenu da se naspavam, a uglavnom bi ispod nje stavila lanoliziranu vunu (skoljkice ) i tetru na nju, pa kad bi se upiskila bi samo promijenila tetru.
    napravila je školjkica tu vunu i meni
    nekad mi se čini da je to s pišanjem k'o s dojenjem - ak želiš, ide i da nema puno filozofije oko toga
    a nekad me ulovi panika da ja to neću znat :/
    al najbolje od svega je što je negdje putem nestao strah da je to prekomplicirano i nespojivo s našim tempom (jurcanjem) i baš sam si ponosna već sad

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    sade, te vunene dekice su prostirke pletene od prave/čiste vune i namočene u vodi sa žličicom lanolina. tak otretirane su nepromočive

  21. #21
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    ko će mi to naštrikat? gdje da to nabavim? ja bi to!

  22. #22
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    uf, jutros opet buđenje u mokrom, nakon jedne suhe noći. :/ baš bi mogla isprobati vaše savjete. problem sa bilo kakvim podlogama je da šuškaju (te babylove), ili ako je samo neki ručnik ili nešto, koliko se moje dijete bacaka, morala bi ga tijekom noći premještati, taj ručnik. on naime legne porpijeko, tijekom noći, pa čak i "naglavačke". jasno je da mm ne spava više s nama u krevetu, ni sobi, a krevetić nam je ukras u sobi, ne? a za meškoljenje... pa toliko se meškolji da bi stalno mogla pomisliti da mu se piški (dođe mi da ogradim naš veliki krevet, a ja legnem u krevetac). ovo s tetrom nam je bilo dobro i vidjela sam da od recimo 2, 3 h u noći do jutra nije piškio, a onda na nonu. sad je li to pravilo, ne znam.
    ništa javljam vam napredak, držte fige

  23. #23
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    u pozitivnom sam soku vec nekoliko noci! i moram to svoje veselje podijeliti s vama. dakle: otkad se opet vise trudim slusati svoje maleno zlato u vezi eliminacije, malena mi je poklonila predivni dar - ne piski vise nocu! :D potpuno je suha kroz cijelu noc i tek ujutro kad se probudi "ide" piskiti.

    mada joj stavim ili pelenicu ili gacice s malim uloskom, uvijek je suho. iako nocu dojimo, ne previse, ali ipak. zato ujutro piski puuuno i u nekoliko navrata i dosad nisam uspjela sve to pohvatat, ali mi ne smeta previse - bitno mi je da ne lezi satima u mokrom.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    dvije noci smo bez pelene. koliko se on meskolji, ja mislila da piski non-stop (pelene skroz mokre ujutro). iznanadilo me da piski svega tri puta i to skroz neprimjetno. prvu noc sam ga ko streber svako malo provjeravala s prednje strane, a nisam skuzila da je mokar pod guzom
    ovu noc sam samo mijenjala tetre u hlacicama.
    jedino sam jutarnje pisanje skuzila. tad se stvarno meskoljio i popisao se nad kahlicom.

  25. #25
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    weee kukica :D ipak, imaju faze s tim piskenjem nocu, kad se mijenja vrijeme iz toplog u hladno onda je puno vise pisanja. al se stabilizira. ja se otkacila kad sam skuzila da n. nocu ne piski. ostavila je bez iceg, bez pelene, bez podloske, rucnika itd. a onda ju je krenulo n. isto ujutro pisa tocno tri puta po puno, u razmacima od 15 min

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj katepe prvotno napisa
    weee kukica :D ipak, imaju faze s tim piskenjem nocu, kad se mijenja vrijeme iz toplog u hladno onda je puno vise pisanja. al se stabilizira. ja se otkacila kad sam skuzila da n. nocu ne piski. ostavila je bez iceg, bez pelene, bez podloske, rucnika itd. a onda ju je krenulo n. isto ujutro pisa tocno tri puta po puno, u razmacima od 15 min
    prekomplicirano mi vise pratiti! prije je i M. ujutro piskio triput u pola sata, a jutros nije. tesko mi procijeniti kad da mu nudim tutu, a kad ne :/

  27. #27
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    ujutro je i nama bilo kompliciranije, treba probati a opet ne precesto da ne tlacimo principessu . onda smo skuzili da ujutro cim pojede malo se igra, ispisa nam kucu ide dalje spavat. takav joj je ritam, tako se jako ustalilo 3 pisanja. mi ju ostavimo i u platnenoj peleni ujutro za svaki slucaj.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    ovu noc sam uhvatila sva piskenja. malac je mirnije spavao nego kad ima pelenu. prekrasno :D

  29. #29
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    a evo ja, nakon totalno uspjesnih dana. danas sam se rasplakala od srece kad sam uspjela prvo piskenje uhvatit... a onda je sekundu nakon tog piskenja jos malo popiskila gace tako da sam je opet morala presvuc uglavnom kukica gogo! a sebi i bonki biljezim minus bodove

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj katepe prvotno napisa
    a evo ja, nakon totalno uspjesnih dana. danas sam se rasplakala od srece kad sam uspjela prvo piskenje uhvatit... a onda je sekundu nakon tog piskenja jos malo popiskila gace tako da sam je opet morala presvuc uglavnom kukica gogo! a sebi i bonki biljezim minus bodove
    brojim samo uspjehe. zato nisam napisala da su nam radijatori puni robe koja se susi i da me uspije skoro svaki put popisat (iako je u pozi)

  31. #31
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    idemo na radionicu. mozda unaprijedimo svoje vjestine

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    vi vec jeste napredni.

    ja zbunjena. ovu noc je piskio samo jednom! nudila sam mu kao i prijem, a on nista! sad ujutro se tek popisao i opet spava. kaj bi to trebalo znaciti?
    UVIJEK bi mu pelena ujutro bila puna.

  33. #33
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj kukica prvotno napisa
    vi vec jeste napredni.

    ja zbunjena. ovu noc je piskio samo jednom! nudila sam mu kao i prijem, a on nista! sad ujutro se tek popisao i opet spava. kaj bi to trebalo znaciti?
    UVIJEK bi mu pelena ujutro bila puna.
    Pa svaka noć je različita. I mi ponekad idemo više puta na wc tijekom noći, a ponekad uopće ne.

  34. #34
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    meni se cini da ako se skine pelena, da ipak sve ide prema tome da se smanji pisanje nocu. kad je prijelaz s toplijeg na hladnije vrijeme ona krene jace pisanje, koje se stabilizira. uz to stvarno se nista ne da zakljuciti prema jednom danu

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    slazem se da je svaka noc razlicita.
    cim primjetim pravilnost, ona nestane. i jucer po danu mi je rijetko piskio.
    znakove jos ne kuzim. zato trazim logiku

  36. #36
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    evo i ja sam nekako izgubila ritam s malenom, pa smo cesto popisani.
    nocu mi se pocela piskit, ali mozda je stvarno zbog promjene vremena itd.

    ma, ne bediram se previse.

  37. #37
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    ajd bilo bi super da pratimo ove promjene u odnosu na vremenske prilike, mozda skuzimo neki obrazac. tko zna mozda je svima ista situacija kod promjene vremena. ofkors treba uracunati i starost djeteta i bespelenaski staz... (ne mogu si pomoci gajim nadu da postoji neka pravilnost koju bi otkrila prava analiticka metoda

  38. #38
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    po nekim teorijama ima veze sto ste vi jele i pile, ako dojite. diuretici su sokovi, cokolada, kakao.. i takve stvari.

    mene zanima jel se oni bez meskoljenja popisaju ako imaju platnenu pelenu? i sta bude nakon toga?

  39. #39
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    moja bonka nocu kad joj se pisa onda se i meskolji prije toga. kad se popisa zaspi. za diuretike ne znam - ja uvijek pijem iste stvari a ona pisa razlicito.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj katepe prvotno napisa
    moja bonka nocu kad joj se pisa onda se i meskolji prije toga. kad se popisa zaspi. za diuretike ne znam - ja uvijek pijem iste stvari a ona pisa razlicito.
    moj se meškolji i kad mu se ne piša. nekad se koncentira prije piškenja, ali uglavnom obavi sve bez ikakvih znakova.

  41. #41
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    a jel pisa po noci u pelenu ili ih skidate i stavljate na nesto?

    kad mojih je bila fora da su se uvijek meskoljili prije pisanja, ali se ne bi uvijek popisali iz prve. onda je to rezultiralo tako da se f. popisa u krevet (dok nisam skuzila, kasnije sam hvatala) a k. se i dalje meskolji. evo maloprije smo imali takvu situaciju. a pisala je 2x prije spavanja :/

    ja imam foru koju cu vam pokazati na tecaju, kako ih stavim da piske bez razbudivanja. f. je onda kasnije skroz prestao pisati po noci, a ako mu se pisa sad kad je stariji onda idemo na wc. k. i dalje pisa u kantice.

  42. #42
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    ma da meni je to najveci problem ne razbuditi ju... ajd bas se veselim da ces nam to demonstrirat i dat cu ti bonku da s njom zongliras nego postoji jos problem sta se ni m. ni ja nekad ne probudimo. al bonka je razvila novi sistem klekne na koljena i lupa nas glavom o glavu

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    a jel pisa po noci u pelenu ili ih skidate i stavljate na nesto?

    kad mojih je bila fora da su se uvijek meskoljili prije pisanja, ali se ne bi uvijek popisali iz prve. onda je to rezultiralo tako da se f. popisa u krevet (dok nisam skuzila, kasnije sam hvatala) a k. se i dalje meskolji. evo maloprije smo imali takvu situaciju. a pisala je 2x prije spavanja :/

    ja imam foru koju cu vam pokazati na tecaju, kako ih stavim da piske bez razbudivanja. f. je onda kasnije skroz prestao pisati po noci, a ako mu se pisa sad kad je stariji onda idemo na wc. k. i dalje pisa u kantice.
    mi smo tek nekoliko noći bez pelene i isprobavamo. prvu noć sam samo mijenjala tetre pod njim. onda sam skužila da je to preeviše krpa za prat, pa sam se dizala s njim i piškio bi ko po danu - za vrijeme dojenja, u kanticu. razbuđivanje nije bilo problem.
    zadnju noć sam ja tako čekala njegova piškenja, ali ih nisam dočekala. cijelu noć, do jutra. ujutro sam ga stavila u pozu i ispišao se. nastavio spavati nakon toga.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj katepe prvotno napisa
    ma da meni je to najveci problem ne razbuditi ju... ajd bas se veselim da ces nam to demonstrirat i dat cu ti bonku da s njom zongliras nego postoji jos problem sta se ni m. ni ja nekad ne probudimo. al bonka je razvila novi sistem klekne na koljena i lupa nas glavom o glavu
    predobro!

  45. #45
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj kukica prvotno napisa
    Citiraj katepe prvotno napisa
    ma da meni je to najveci problem ne razbuditi ju... ajd bas se veselim da ces nam to demonstrirat i dat cu ti bonku da s njom zongliras nego postoji jos problem sta se ni m. ni ja nekad ne probudimo. al bonka je razvila novi sistem klekne na koljena i lupa nas glavom o glavu
    predobro!
    Genijalno!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    moj se digne na sve cetiri kad je gladan i/ili mu se piski. ja uglavnom spavam ko top.

    ne kuzim znakove za pisanje i bilo mi je naporno cekati ga kad ce se popisat. nekad stvarno dugo jede i ne piski svaki put kad se probudi. piski nekad prije klope, nekad za vrijeme, nekad poslije
    nekoliko noci sam ga tako svaki put cekala i bilo mi je previse. zato smo ga nocas stavili u pelenu i rano ujutro sam mu je skinula.
    najbolje mi je kad ga drzim u pozi, sva zguzvana docekam pisanje, a on ipak uspije popisat po meni i krevetu

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    meni se čini da nam ide sve bolje :D

  48. #48

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Lucija se noću budi x puta. Neko vrijeme sam opsesivno vodila računicu dok me nije umorilo. Zakmeči, zatvorenih očiju i jedino ju cuca zadovolji. Ponekad doji, ponekad ju samo stavi u usta i sretno nastavi spavati.

    E sad, kao što je već rečeno, bebe ne piške u snu - ova njena buđenja su rjeđe znak gladi, a više piškenja. (inače po noći ima jednokratnu)

    Probe radi, kad se sinoć prvi put probudila, stavila sam ju piškiti nad umivaonik. Njurgala je ali se popiškila nakon 10ak sekundi mog pjevušenja, trebalo joj je da se opusti. Nastavila je spavati kao najpošteniji. :D

    Problem je u sljedećem - što da joj obučem?? Užasno se vrti po noći pa pokrivači ne dolaze u obzir, samo vreća. E sad, ako fulamo koje piškenje, što ću joj obući? Imam samo dvije vreće. Bojim se da neće smočiti samo dio ispod sebe već i ovaj gore. Ili neće? :? Ajde ohrabrite me malo

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Možda sam previdjela dio u kojem govorite na koji način sve beba može piškiti noću, odnosno gdje, pa dajte ponovite molim vas svoja iskustva Imamo tutu, nošenje nad wc/nešto u što može pišliti, podmetanje kantice pod guzu, podmetanje tetre.. (jel to upije dovoljno toga?) Koji vam je bio najfunkcionalniji? S kojim ste počeli?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •