Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Šarlah

  1. #1
    ivarica

    Početno Šarlah

    Bibinoj Petri su jucer dijagnosticirali šarlah , a danas i bibi
    pita hitno savjet za skidanje visoke temp (za nju) nista joj ne uspijeva, a antibiotik jos ne djeluje

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moja baka ima recept, tzv. kisele carapice. Namoci carape u ocat, dobro ocijedi i ondak obuje te carape pa jos jedne. Smrdi ko kuga al navodno radi.

  3. #3
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Ako ne pomaže paracetamol trebao bi djelovati Voltaren (ukoliko nije alergična, nema ulkusnu bolest i nije imala krvarenja iz probavnog trakta) i tuširanje bar 10-15 minuta(voda mlaka pa postepeno prema hladnjikavoj) dok Voltaren ne prodjeluje. Obilna hidracija.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    60

    Početno

    Hvala cure, uz malu konzultaciju s Tackom i utjehom da ce mi sutra biti bolje, prezivjela sam i tu vecer

    Stvarno me slomilo, do sad sam imala temperatura i temperatura , ali da me ovako bolilo cijelo tijelo - to jos ne .

    Sad mislim da sam prosla samo sa streptokoknom anginom, a ne sarlahom jer se nisam osipala ko Petra, a ona je nakon trece doze silapena bila ko avion , a mene je pustilo tek drugi dan popodne.
    Temperatura nije popustala niti uz Panadol extra + oblozi, a preznojiti se jednostavno nisam mogla - za ne vjerovat, negdje oko 2 u noci uz ogromne kolicine caja sam uspjela iskamcit koju kapljicu znoja i jedino me to ohladilo :?, ali ne ispod 38, no nakon 4 tablete silapena sam se ipak pozdravila s temperaturom - nadam se na duze vrijeme !

    Hvala na savjetima!

  5. #5
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    Tek sad vidim ali možda će još kome trebati.
    Ja sam imala dva puta meningitis i onda su mi temperaturu skidali s krumpirom.
    Krumpir oguliti, narezati na ploške i staviti na tabane i dlanove(zamotati malo). Kad krumpir pocrni, stavi se novi.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Annabel je prebolila sarlah prije dvije godine.Deset dana antibiotika.Poslije jedno prvog dana antibiotika postalo je malo bolje.Fibra isto tako 40 i nista ne skida ispod 39.5.Krompir, ocat, kupanje i paracetamol kombinovano sve zajedno skidalo je do 39.Nadam se da se uskoro svi skupa bolje osjecate

  7. #7
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Evo, i Borna je n asilapenu, sumnja na streptokok, rezulttai brisa tek u utorak

    Sva sreća ovaj puta nije imao jako visoke temp. tako da je turbo raspoložen i harači po kući.

    Nadam se da ste vi već bolje

  8. #8
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    bibs...vibrrrrrrirrrram i saljem puse

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    60

    Početno

    Hvala svima na dobrim vibrama, nama je sad o.k. , da pace cak vec dva dana zezam Ivaricu na poslu :wink: .
    Petra je super prosla s temperaturom, njoj samo suknem dvije zlicice Panadola i ona super reagira bar 4-5 sati, jos se tu i tamo potusiramo sto obozava i sve 5.

    A da ste vidle mene, ja inace kad dobijem i ako dobijemm visoku temp. onda sam STVARNO bolesna , toliko me sve bolilo da sam zvala Ivaricu i njoj se jadala i zapomagala, a MM i cure su pobjegli od mene jer te jadikovke nisu mogli vise slusat , doslovce me svaki mm tjela bolio, a znate kolika sam, pa onda i predpostavljate koja je to BOL :shock: :wink: !

    Ali hvala Bogu i to je iza nas !

    Puse i hvala svima na suosjecanju i savjetima .

  10. #10
    ivarica

    Početno

    i kod ivara sumnja na sarlah, pa molim sve vas sa iskustvom da mi pomognete.
    jucer je imao cijeli dan 38, nismo uspjeli spustiti. danas cijeli dan 38,5, oba dana glavobolja, grlo ga boli pri gutanju, noge takoder.
    dezurna doktorica kaze da je angina, dala silapen i kaze ako se pojavi osip da je sarlah. kontrola sljedeci petak.
    veceras je dobio osip, ali skroz drukciji od onog sto ga nalazim po netu, lice mu je uzareno crveno, ali takoder osipano (inace za sarlah pise da nema osipa po licu) a i vecina tijela mu je u osipu koji je samo po zglobovima i pregibima intenzivno crven, inace je svijetlo rozi, a osipa uopce nema !! na vratu i pod pazuhom, sto su kao zone gdje se osip obavezno pojavljuje ako je sarlah
    kako vam se brzo razvijao osip? pise u literaturi da se razvija brzo njemu je stvarno i izasao osip brzo, u sat- dva, ali na "krivim" mjestima

    e, da, jezik mu je intenzivno crven po rubovima, bas malinast kao sto pise u literaturi. u sredini bijel.

    ako jest sarlah, da li je ok taj pregled tek u petak? ili bi trebala ubaciti neku kontrolu i ranije?

  11. #11
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ajmeeee
    ja bih ga ipak odvela sutra k doktorici, da potvrdi ili odbaci dijagnozu

    za temperaturu - kad je temperatura bila jako visoka, i nije nista djelovalo (panadol, oblozi, tusiranje...) nama je uvijek pomagao Ibuprofen sirup.
    samo ipak budi oprezna, jer jako naglo spusta temperaturu, da ga ne bi pothladilo

    drzim fige za brzo ozdravljenje

  12. #12
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ta streptokokna angina je poharala i nas. simptomi su tocno ti, bol u nogama, jaka glavobolja, grlobolja. i temp stalno velika.

    s tim da Andrija jako tesko podnosi Silapen, i zato nije htio uopce piti paracetamol, bilo mu je to previse sirupa... pa je imao stalno temp 39. 5 dana. danas nema temp, ali svejedno moramo doktoru, jer nekako nisam sigurna da se to sve skupa povlaci.

    Ivarice, takav osim mi je imao Lovro kad je prvi put dobio antibiotik. doktorica mi je rekla da nije alergijska reakcija na antib. jer bi drugacija izgledalo i da je to mozda sve od temperature.

    sarlah se i lijeci penicilinskim preparatima, zar ne? al ako je koma ko Andro, ne ocekuj brzo poboljsanje.

    a jesam optimisticna...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •