Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 72 od 72

Tema: prvi bicikl

  1. #51
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    evo i ja prijavljujem...nakon prvog zivcanog susreta i "vrati ga u ducan, ne mogu vltiti" i dva guramo te, probaj koliko mozes, danas je na kraju setnje sama skuzila tehniku i okretala pedale :D
    kako? kako? kaakooo?

    kupili danas novi biciklic i odradili prvih pola sata zivcanog susreta s istim... full je nezainteresirana, zainteresirana je bila samo u ducanu gdje smo ustvari dosli kupiti bratu bicikl, izasli sa dva...

  2. #52

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Ima klinaca koji su sa 3 godine provozili bicikl bez pomoćnih kotača
    Moj malac sa 2 god.vozio bez pomocnih kotaca...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    4

    Početno Re: prvi bicikl

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    posto smo zbog (dobrobiti) pedaliranja odlucili L. kupiti i bicikl s pomocnim kotacima, zanima me gdje i koji.
    bitno nam je da nije glomazan, tezak, da ima kocnicu na pedalama (onako ko nekoc nasi ponyji) i da je jako mali

    osim u TL, intersportu i eurobikeu, gdje da uopce trazim bicikl?

    zelimo ga joj pokloniti za 3. rockas
    haj

    imas u emmezeti preslatkih već od 200kn...pogledaj, mi smo zadovoljni

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    jel ima netko bicikl nakamura JACO da podijeli svoja iskustva s nama? mi se mislimo taj kupiti (u sib. nemamo bas neki izbor)

  5. #55
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Kikki, baš gledam na merkatorovim stranicama i ovom katalogu http://www.mercator.hr/_files/50963/..._14_4_2010.pdf
    i imaju popust na biciklić.

    U svakom slučaju pogledaj ga i usporedi sa svojim klincem. Radi se o 12inčnom bajkiću, znači za djecu do cca 105 cm visine. Provjeri da li ima torpedo (mislim da ima), da li mu se podešava sic i guvernal. Ostalo otprilike se vidi i na slici.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    kupili smo ga. ima sve bitno za takav bickl (torpedo, zasticen lanac, podesava mu se sic i pomocna kola, ne znam sto je guvetrnal?). marinu je taman. dok sjedi vrscima prstiju moze dotaknuti pod. cini mi se kvalitetan i nadamo se da ce posluziti i bracu. marin bez problema pokrece pedale i na uzbrdici, okrece se. prvi dan mu je bilo neobicno sto ne moze pedalirati unatrag i ici u rikverc ali je sutradan svladao i to-unatrag se pomogne nogicom, koci uglavnom pedalama. bas mi je smijesan, ko veliki decko. i da, s popustom nas je kostao 560kn.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Vi kojima su djeca rođena u proljeće lako ćete naći dobar biciklić kao rođendanski dar
    (mi smo s kraja biciklističke sezone, pa nismo bili te sreće )

    Samo da napomenem da su biciklići iz TL-a (pre)teški za trogodišnjake, pa njih ne preporučujem.
    to je isti problem kao kod nas jer moja cura ima na isti dan rođendan kao tvoje dijete

  8. #58
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    mi isto planiramo kupit biciklic za curku,jel ko u zadnje vrijeme kupovao kakav biciklic ,onak po povoljnoj cijeni ali da je kvalitetan.

  9. #59
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kako se odredi potrebna "veličina bicikla"?

  10. #60
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Evo ja kupila. Kawasaki. Jel ima netko, zanimaju me dojmovi?
    http://milamari.com/index.php?main_p...oducts_id=1335
    Isti ovakav, osim što je na našem stražnja kočnica na pedalama.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 08.06.2010. at 00:32

  11. #61
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    M. je s tri godine dobio prvi bicikl, s pomoćnim kotačićima. Prije toga je vozio triciklić. Nije bilo nikakvih problema s pedaliranjem - u dućanu je sjeo na bicikl i odvezao ga. Kupili smo ga u dućanu na križanju Vlaške i Vojnovićeve. Za kupovinu bicikla savjetujem da se povede dijete da ga isproba.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Podizem temu. Kupili bi curki prvi bicikl s pedalama, ali ne znam koji. Sad ima 3g 10mj, visoka je 104 cm, super vozi like a bike ali nikad nije pedalirala. Zainteresirana je, kaze da bi vozila sama i bez pomocnih.
    Jel ona prevelika za 12 incni biciklic?
    Koji je slijedeci, 14incni? Jel vazno da nogama dodiruje pod punim stopalom?
    Htjeli bismo joj kupit nesto kvalitetno, pa vas molim za preporuke.

  13. #63
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Pratim, zanimaju me odgovori na Charlieno pitanje.

    Ako mogu, uštekala bih se i s malom podtemom.

    Cura ima 18 mjeseci, nošena u marami, mei tai, i ergu, u zadnje vrijeme u grad idemo ili šetajući ili noseći se na rukama.
    Nismo joj kupili bicikl na guranje jer te što vidim oko sebe užasno su mi ružni, ko neki putujući cirkusi. Nekako sam se nadala da će na like-a-bike pa smo ga posudili od bratića, ali nije pokazivala interes (on ga je počeo voziti prije 18 mjeseci).

    I sad kad dođemo u park, a u parku bude netko s tim rozim cirkus bicikl guralicama, ona ne skida zaljubljen pogled, priđe i ogledava, mazi, pa se hoće popeti..pa onda nam taj netko kaže da slobodno uzmemo, pa onda je moram malo gurati, a ona sretna... Žao mi ju je.

    I šta sad? Kupiti neku guralicu (gdje? ne želim nakinđurenu plastiku ), uvaliti joj još koji put like-a-bike (možda se primi) ili postoji neki normalan mali tricikl-bicikl s pedama za tako male?

    Motorički je izuzetno spretna, penje se brzo na sve vrste tobogana, sama sjedi na ljuljački, trči, jučer smo zajedno bile na trampolinu i ulovila je skakanje, trčanje po trampolinu bez padanja.. Ima li šanse da tako mala skonta pedale?

  14. #64
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

  15. #65
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku

    I šta sad? Kupiti neku guralicu (gdje? ne želim nakinđurenu plastiku ), uvaliti joj još koji put like-a-bike (možda se primi) ili postoji neki normalan mali tricikl-bicikl s pedama za tako male?

    Motorički je izuzetno spretna, penje se brzo na sve vrste tobogana, sama sjedi na ljuljački, trči, jučer smo zajedno bile na trampolinu i ulovila je skakanje, trčanje po trampolinu bez padanja.. Ima li šanse da tako mala skonta pedale?
    Ja nisam nikad kupila guralicu-triciklic ali cinjenica je da je moja u toj nekoj fazi bila luda za njima, sto kicastije i vise gumbica/melodija tim bolje Da nismo dobili hrpu rabjenih djecjih prijevoznih sredstava kupila bi djetetu triciklic ali ne te kicaste nego neki jednostavni, lagani a cvrsti s niskim sjedistem da se moze odgurivati nogama dok ne svlada pedale. Moja je pedale svladala tek s 2,5 ali se prije toga navozila na nekom prastarom triciklicu tako da se odgurivala nogama, kasnije je pedalirala (i jos uvijek ga ponekad vozi). I pazi, triciklic mora imati onu kosaru za igracke odozada, bez toga nije ni upola zabavan. Ak ima stangu za guranje ok, ali po meni treba ih forsirati da se odguruju sami i nauce upravljati volanom...

  16. #66
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mislim da kettler ima neke zgodne koji idu od 2g, zna ih biti u konzumu, mozda i mueller...

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    moje iskustvo s dvoje djeće (treći se tek treba pokazati):

    triciklić-nula bodova kaj se vožnje tiče. uopće ga nisu vozili s pedalama, vožnja se svodila na to da ih ja guram ili vučem. ponekad bi se gurkali nogama, ali ništa vrijedno spomena, meni bezveze.

    nakon toga prvi je dobio mali bicikl (16 cola) s pomoćnima, vozio je s pomoćnima jedno pola godine dok ih ja nisam skinula jerbo mi je dosadilo prevrtanje na svakoj rupi. odlučila ga naučiti voziti bic, to me koštalo dva tjedna trčanja s njim i bicom i onda je provozio. imao je 4 godine.

    mala je s triciklića prešla na like a bike (fake), prvo su se gledali jedno godinu dana par puta je sjela gore i to je bilo to. od vožnje niš. kad sam ja već izgubila nadu ona se odlučila početi voziti, otprilike s 3 godine tek. vozala se na tome oko godinu dana i postala prava majstorica pa sam ju počela nagovarati da sjedne na pravi bic (onaj od 16 cola maloprije spomenut). tak sam ja nju nagovarala cijelu godinu, ona niš.
    i malo prije 5 roćkasa odlučilo dijete da će vozit pravi bic. doslovno je sjela i počela vozit, bez pomoćnih, bez trčkaranja za njom bez ičega-fascinantno!
    sad ima 7 i dobila je bic od 24 cola (visoka je), malo joj je visoki, ali vozi ko prava.

    iz mog iskustva mislim da je like a bike odličan način za učenje vožnje bicikla. pomoćni su nama bili niškoristi.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Hvala Zuska, no mi nismo u RH trenutno.

    Za triciklic, imali smo istu dilemu kao vi! Za prvi rockas kupila sam joj kvalitetni Smart Trike triciklic, decentno lila-srebrni i bez djidja. Pogadjas, njen joj nikad nije bio tako interesantan kao oni najkicastiji, jeftini, roooozi koje smo vidjali po parkicu. Ipak, vozila ga je dosta (tj. mi ju gurali), od negdje 18mj-2,5g, a onda je polako presla na like a bike. S 2 g kad ga je dobila jedva da ga je pogledala, ljubav je dosla kasnije...sad ga se ne moze nauzivati a vec ga je prerasla. Mozda vam je jos rano za njega. Kupite neki triciklic po njenom izboru, nek dijete gusta. Tako bih ja sad da biram ponovno.

    Molim jos jednom da nam se javi netko sa savjetom za kvalitetni prvi bic

  19. #69
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    mi smo kupili schwinn tiger sinu za 4.rodjendan, prije toga je 2 godine vozio like a bike. na rockas je sjeo i odvezao se- bez pomocnih. to je mali biciklic, 12 cola, http://www.schwinnbikes.com/bikes/kids/tiger-15936 ,on je sitan decko i godinu dana mu je bio perfektan, ali onda ga je prerastao pa smo mu kupili schwinn gremlin http://www.schwinnbikes.com/bikes/kids/gremlin-15673 ,oba ce nasljediti kcer. kupili smo ih u sloveniji. cijena je kao na linku bila, mozda malo skuplje. jako smo zadovoljni.

  20. #70
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    eh da, gremlin je sljedeci schwinnov biciklic i on je 16 cola. dijete ne mora punim stopalom dodirivati pod, dapace to znaci da mu je sic prenisko, nego ga mora moci dodirnuti kad je na prstima. ne znam sto bih ti rekla oko velicine bajka. ja ne volim kad su djeca na prevelikim biciklima- pa sam shodno tome kupovala pravu velicinu iako sam znala da ce taj bic koristiti relativno kratko (obzirom na cijenu). ali to je stvarno kvalitetan bicikl, kvalitetnih kocnica, ukljucujuci torpedo kocnicu, super guma sa zracnicama, pomicnog sica, dobre rame.

  21. #71
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    maleni će nam uskoro 20 mjeseci, jako je spretan dečko, trenutno vozi winnie pooh guralicu i već mu je malena a i toliko se dobro na njoj snalazi da je strava kakve akrobacije izvodi.
    dakle, kupili bi mu bicikl, s pomoćnim kotačićima, pa bi možda i skidali njih i pedale pa improvozirali likeabike.
    nekako mi se više sviđa ideja o običnom biciklu s pomoćnima.
    molim preporuke, i ako znate za kakve akcije?

  22. #72
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    isteklo mi vrijeme. i dal mu treba kaciga?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •