Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 183

Tema: cesnjak i vaginalne infekcije III

  1. #51
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    melange, kapsule cesnjaka?

  2. #52
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    tako je. kupila sam u dmu ove

    (kad sam ih pila, ništa se ne osjeti niti se vraća zadah.
    ali kad sam ih stavljala vaginalno, probušila bih malu rupicu,
    i smrde ko vrag. samo upozoravam )

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    28

    Početno

    Da vam se javim da je prošlo peckanje :D
    Stavljala sam češnjak 5 dana sa kantarionovim uljem i čajevcem ali me je i dalje peckalo pa sam već mislila da mi neće pomoći. Onda sam 2 dana stavljala jogurt. I peckanja više nema
    Češnjak je zakon
    Vama hvala na podršci

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    29

    Početno

    Ja sam stavljala češnjak 3 noći za redom i uuuuuužasno peče!!!! Tako da sam odustala. ALi čini se da je bolje, više me ne svrbi (svrbilo me jako zbog Candide). Nego, jel djeluje to i protiv streptokoka u rodnici? Ne znam imam li ih, ali pošto ih imam u mokraći, moguće je.... Trudna sam 7 mj, pokušavam se svega toga riješiti do poroda jer sam čula da ću inače dobiti "preventivnu dozu" intravenoznog antibiotika na porodu, što mi se baš i ne da.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    28

    Početno

    A jesi stavljala sam češnjak ili sa kantarionovim uljem? Sa kant. uljem ne bi trebao peć :/ Koliko sam čitala po temicama, pomaže i kod streptokoka

  6. #56
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    može se češnjak narezati na sitno, potopiti u kantariol , procjediti i onda koristiti

    ja probala sa lavandinim uljem i češnjakom = radi

    za one koji ne vole okus češnjaka: češnjak zdrobiti što sitnije, pomješati sa žlicom meda i progutati , ko kad gutaš tabletu, zaliti sa vodom
    ne osjetiš okus češnjaka

  7. #57

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    28

    Početno

    Ili tako sa medom, ili ja uzmem cijeli manji česan ili veći prepolovim i tako progutam

  8. #58
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    U nalazu urina pronašli su mi masu bakterija i leukocita, da li bi mi češnjak nekako mogao pomoći, ako da, kako?

    Ili nešto drugo?

    Trudna sam 9 tjedana i za tjedan dana idem na urino kulturu, do tada možda mogu nešto sama prirodno napraviti da ne škodi bebi.


    Hvala

  9. #59

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    28

    Početno

    Najbolje prvo uradi bakteriološku analizu da vidiš o kojoj bak se radi

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    29

    Početno

    Čaj od zobi!!!!!
    Nema toga što nisam probala, antibiotike, čajeve, brusnice, homeopatiju... jedne bakterije, pa druge pa treće i nema kraja.
    Kupila zob u ljusci, (kuha se 15 minuta 2-3 žlice u 2 litre vode), pila 2 litre čaja dnevno, trčala na WC svakih 5 min. Zato bi prestala piti oko 3-4 popodne da ne moram tako i po noći.
    Nakon toga, nalaz sterilan!!!!! :D
    I ja sam trudna, sad već 7,5 mj. i veselim se što sam konačno izašla na kraj s tim i na porod idem sa zdravim nalazom.
    Čaj ti 100% smiju piti trudnice, ove neke druge (npr. uvin ) baš i ne bi smjele. I vjeruj mi, stvarno djeluje.

  11. #61
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Citiraj tashana prvotno napisa
    Čaj od zobi!!!!!
    Kakav mu je okus?

  12. #62
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Evo i mene k vama
    Trudna sam 6 tjedana i već tjedan dana me svrbi za poludit!
    Cijelu prvu trudnoću sam vukla te gljivice, asmiješi mi se i sada

    Liječim se već par dana, ali bez nekog pomaka. Krenula sam sa jogurtom. Cijeli dansam mijenjala nakoliko tampona namoćenih u jogurt pa onda još jedan preko noći, onda sam sljedeću noć kombinirala češnjak i jogurt i sad već 3 noći samo češnjak koji prethodno prerežem popola...i ništa. Svrbi i dalje. Malo mi pomaže i tuširanje gospođice hladnom vodom i onda namažem bademovim uljem jer mi je tako lakše po noći kada se od svraba znam i buditi.

    Ženskice moje kaj da više radim....

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Meni se pokazalo dobrim ulje gospine trave Subanovo iz ljekarne u kombinaciji sa par kapi eteričnog ulja čajevca i par kapi eteričnog ulja lavande, ali renomiranih proizvođača. Time napunim malu špricu kupljenu u ljekarni i navečer u krevetu prije spavanja si to ušpricam. Tako nekih 7 dana. Probala sam češnjak, ali taj miris je...a ipak imam muža, pa da se čovjek jadan ne istraumatizira...
    Ipak, ako ti je svrbež tako nepodnošljiv, onda ćeš morati posegnuti za Canesten kremom ili vaginaletama, pa kasnije možeš nastaviti prirodnom alternativom.
    I najvažnije, što prije ginekologu da utvrdi o kojoj se infekciji radi, ovo je sve samo prva pomoć.

  14. #64
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Gospinu travu ne smijem jer sam trudna, zato i pitam....svrbež sam više-manje riješila i to tako da češnjak sada stavljam i preko dana, pa se isperem hladnom vodom i onda namažem bademovim uljem.....

  15. #65
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Eto, sama sebi da odgovorim

    Gljivična oboljenja i candida

    Ove infekcije uzrokuju gljivice slične kvaščevim (koje se inače nalaze u vagini). Vagina se obično od infekcija štiti stvaranjem bakterija koje održavaju njenu prirodnu kiselost. Kada je razina kiselosti ugrožena, bakterije poput Candide se umnože u velikom broju, što uzrokuje zarazu. Gljivična oboljenja se ne smatraju spolno prenosivom bolešću, ali se mogu prenijeti tijekom seksualnog kontakta.

    Ako imate gljivično oboljenje, penetracija bilo koje vrste (penis, seksualna pomagala, prsti) se ne preporučuje (čak ni sa kondomom) jer može pogoršati nadraženost.

    Perite svoje ruke i genitalije poslije svakog spolnog kontakta sa zaraženim partnerom, jer se spolnim kontaktom i kontaktom ruku s genitalijama može vrlo lako ponovno zaraziti.


    Uzroci
    Nervoza, umor, trudnoća, vrućina, nagle promjene u životu, novi seksualni partner, stres, pomanjkanje vitamina B, uzimanje previše šećera, nošenje uskog ili sintetičkog donjeg rublja... Antibiotici često uzrokuju gljivičnu infekciju, jer uništavaju mnogo prirodnih vaginalnih bakterija dozvoljavajući Candidi da se umnoži u velikom broju.


    Simptomi
    Gusti bijeli iscjedak sa slatkastim mirisom. Svrab stidnice ili vagine praćen nadraživanjem i naticanjem usana. Pogoršava se ako se češete.


    Liječenje
    ´ Vrlo je efektivan jednostavan prirodni jogurt. Unesite ga žličicom za kavu u vaginu (upotrijebite i spekulum ako je potrebno). Nosite uložak da jogurt ne bi iscurio. Koristite nepasterizirani jogurt koji sadrži laktobacile. Možete koristiti i vaginalne kapsule jogurta. Kapsule acidofila djeluju još bolje, ali kako su male, treba staviti nekoliko kapsula (2-*3) u vaginu. Istovremeno se mogu i piti. Trajanje tretmana: 5-10 dana /preporučuje se noću). U kriznim situacijama koristite jogurt 3-4 puta dnevno. Štrcaljke za bebe mogu pomoći kod unošenja jogurta i mogu se lako nabaviti u trgovinama. Jogurt se također može unijeti malim spravicama koje se koriste za unošenje spermicida diyafragmom - nekad se mogu kupiti posebno.
    Ili
    ´ Režnjevi češnjaka se mogu unijeti u vaginu; probajte ne zarezati režanj dok ljuštite. Zamotajte ga u gazu (možete ostaviti "repić" koji će ti koristiti za lakše uklanjanje, nešto kao tampon i umočite ga u maslinovo ili bademovo ulje, kako biste izbjegle iritaciju sluznice. Mijenjajte režanj dva do tri puta dnevno prva dva dana, a onda jednom ujutro i jednom navečer sljedećih pet do šest dana. Muškarci mogu piti ekstrakt češnjaka ili uzimati tablete češnjaka.


    Gljivična oboljenja su česta kod muškaraca. Muškarci ih se mogu riješiti trljajući jogurt i/ili češnjak na penis svake noći 7 do 10 dana.


    Liječenje svraba
    ´ Stavite jednu žličicu sode u čašu vode. Nanesite na stidnicu prema potrebi. Ispirite se češnjakom (str 37) - ovo može peći ako je iritacija jaka ili kanadskim zlatnim korijenom (str. 38). Pokušajte se ne češati. Kisele vaginalne kupke s octom ili limunom su također efiktivne. Stavite dvije male žličice u dvije čaše vode. Ispirite se dvaput dnevno dva dana. Nakon toga se okrenite liječenju jogurtom (vidi gore) na par dana kako bi vratili ravnotežu flori vagine.

    Napomena: trudne žene trebaju izbjegavati ispiranje.

    Prehrana

    Izbjegavajte kiselu hranu (citrusno voće, rajčice, itd.), šećer, bijelo brašno. Jedite hranu bogatu vitaminom B (tamno lisnato povrće). Jedite velike količine jogurta i sirovog češnjaka svaki dan.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Odlično si odgovorila! Ni sama sebi ne bi mogla bolje
    Jogurt je inače super za takve probleme, ali sam mislila da to već svi znaju, pa nisam htjela i ja opet o tome.
    Nisam znala da je gospina trava (kantarion) kontraindicirana u trudnoći :? , je li to baš slučaj za ulje ili možda samo za čaj? Idem tražiti informacije, pa možda i ja sama sebi odgovorim

  17. #67
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj marijanada prvotno napisa
    Nisam znala da je gospina trava (kantarion) kontraindicirana u trudnoći :? , je li to baš slučaj za ulje ili možda samo za čaj? Idem tražiti informacije, pa možda i ja sama sebi odgovorim
    Uljni macerat gospine trave može se slobodno koristiti tijekom trudnoće.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    :D super! hvala suzy :D

  19. #69
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    imam malo pojačani iscjedak, ponekad neugodna mirisa, i bila sam kod gina, koji je rekao da je rodnica blago crvena i da je to upala i propisao mi Medazol i Gyn-daktarin vaginalete da koristim zajedno.
    kako u uputama piše da se baš ne preporuča u trudnoći, probala bih sa češnjakom.
    Znači, samo ogulim jedan režanj i stavim ga unutra, a koliko često?
    preko noći ne treba mijenjat?

  20. #70
    aha33 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    15

    Početno

    kupila sam etericno ulje lavande i cajevca oshadhi- negde je pisalo da je to ok proizvodjac... e sad, na bocici pise da je za mirisne lampe i da ne treba da dodje u kontakt sa ocima (to je ok) i sa sluzokozom....tu sam se malo zbunila... htela sam da koristim svaki dan-kao preventivu... pisalo je negde 1-2 kapi cajevca+ 5-6 kapi lavande, pa se "dole" prebrises... sad me nesto strah... ima li neko da je to probao i da li je ovo ulje dobro, stvarno?

  21. #71
    nali77 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    ri
    Postovi
    14

    Početno

    Cure, imam pitanje i nadam se da će ga netko vidjeti i da će odgovoriti..
    Tu čitam da ste češnjak stavljale i za gljivice, a češnjak je antibiotik...antibiotici izazivaju gljivice, pa me zanima kako je onda on dobar za njih?
    Možda je pitanje glupo, ali šta ću...

  22. #72
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma stavi obicni cesnjak. Ne moras ni gazu stavljati.
    A kako ga onda izvaditi?

  23. #73
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    cure imam gljivice , valjda, jer me svrbi doli,
    e sad kako kazete cesnjak u gazu pa u maslinovo ulje i gurnut doli kao tampon?drzati koliko dugo?
    ili moze cesnjak umocen u jogurt obicni ?

  24. #74
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    kupi lactogyn i maži se canestenom crvenkapice.
    ja ne bi češnjak koji nije zamotan u gazu gurala, prejak je za sluznicu.

  25. #75
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    imam laktogyn , od juce ga pijem, dosad popila 2 tablete i Boze dragi bolje je...uvijek sam ih hvalila pa te tablete su cudo!!!
    perem se kamilicom , godi mi......i nasla sam vaginalete canesten u ladici ( dobila nedavno kad sam pila antibiotike , zaboravila sam na njih) to cu sad za sad pa cemo vidjeti hoce li proci..ako ne onda moram gurat taj cesnjak

    pinkykako mislis cesnjak koji nije zamotan, pa cure tako rade ili ne??

    i jos nesto ako su gljivice imam ja kremu plimycol dali s njom mogu mazati vanjski dio dole ??

  26. #76
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ako si pila antibiotik a nisi istovremeno pila lactogyn, ne ginu ti beštije, ako si osjetljivija.
    cure su stavljale i tablete češnjaka (vidi vrh ove strane)
    vidi šta piše na plimycolu mislim da možeš

  27. #77
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    a pise za lijecenje gljivicnih koznih infekcija tipa kandidoze....
    a mm ,jel on moze s tim mazati penis , vjerovatno ima sad i on gljivice ??

  28. #78
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    evo mene opet.....jos uvijek me zna dole zasvrbit, ne cesto ali ponekad, pila sam laktogyn , stavljala vaginalete, mazala plimycol kremom i ja i mm, juce stavljala tampon sa par kapi gospine trave umocen u lgg jogurt, sta da jos radim?? , veceras stavljam taj cesnjak sa gazom, ne da mi se sad ici kod gin. ....skuzila sam da mi je to najvise poslije kupanja,( mislim,) pocela sam izbjegavati susenje kupaceg na sebi,

  29. #79
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    i da li se ulje gospine trave mora s necim mjesati ili se može nakapati na tampon ? imam ulje holyplant iz ljekarne
    da li se to isto ulje moze mazati po stidnim usnama ili se mora s necim razrijediti??
    i da li vi to koristite tampone kad to radite ili.....

  30. #80
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    a pise za lijecenje gljivicnih koznih infekcija tipa kandidoze....
    a mm ,jel on moze s tim mazati penis , vjerovatno ima sad i on gljivice ??
    može, čak bi bilo dobro da i on to učini jer se trebate oboje zalječiti...
    zašto jednostavno ne napraviš onaj napitak od češnjaka i vina, ubija sve živo...

  31. #81
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    evo mene opet.....jos uvijek me zna dole zasvrbit, ne cesto ali ponekad, pila sam laktogyn , stavljala vaginalete, mazala plimycol kremom i ja i mm, juce stavljala tampon sa par kapi gospine trave umocen u lgg jogurt, sta da jos radim?? , veceras stavljam taj cesnjak sa gazom, ne da mi se sad ici kod gin. ....skuzila sam da mi je to najvise poslije kupanja,( mislim,) pocela sam izbjegavati susenje kupaceg na sebi,
    Znam da upadam kao padobranac, ali ja bih rekla da je vrijeme za otiči kod dr. i napraviti (ponoviti) eventualno briseve.

  32. #82
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    i ja mislim da je vrijeme za posjet gin.

    pinky, joj ja ne znam kako cu to moci piti, danas sam kupila tablete od cesnjaka ajmeee sto mi smrdi iz usta ,od jedne,
    jedva sam nagovorila da i mm uzme da ne smrdi samo meni

  33. #83
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    upravo skuhala kil cesnjaka u 2 litre vina.... za mene i mm

    mislim da cu sutra sjediti u praznom kaficu

    ali ako ce ubiti bestije....

    dobra stvar je (pogotovo meni iz doline neretve) sto te komarci izbjegavaju ako konzumiras vece kolicine cesnjaka. dakle i taj problem ce nestati slijedecih dana

    1kg cesnjaka staviti sa 2l crnog vina? i staviti kuhati? koliko dugo? kada se ohladi , piti koliko?
    treba to popit braco mila

    fuj

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    93

    Početno

    Ja drhtim u općoj panici.......u 38.tjednu ,1 cm otvorena, o dobila nalaz da imam beta hemolitički streptokok , sva jadna stavila češnjak kao po običaju da probam bar malo smanjiti koncentraciju i sad ga NEMA.....umrijet ću od straha...
    Imate kakav savjet?????

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    93

    Početno

    ufffffffffffffffffffffff..ala sam se preplašila....iskliznulo samo.........ludara...što sve čovjek radi u panici.......uffffffffffff

  36. #86
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    I ja sam pokušala s češnjakom i prvi put bila oduševljena rezultatom i kako mi je u jedno večer potpamanio gljivice, no već sljedeći put sam malo zezla jer sam ispikala češnjak previše i doslovno me izgrizlo njegovo ulje, peklo je za poluditi. MOžda jer je bio domaći češnjak u pitanju, a i malo veći.
    ONo što meni još pomaže je da izvanka stavljam canesten kremu i obilno cinkovu pastu (JGL).

  37. #87
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Pomaže i pranje sirutkom ili vodom u koju se stavi žlica octa. Znači bilo što kiselo, jer to ne pogoduje gljivicama i to na svakodnevnoj bazi.

  38. #88
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Pitanje o ispiranju: Da li se ispiranje može odraditi sa irigatorom? Znači da se ispire cijela rodnica iznutra? I da li se hipermanganom smije ispirati rodnica ili je to preagresivno za "unutrašnje" sluznice?

  39. #89
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    I još jedno pitanje: Koliko vas povezuje gljivice s vrstom kontracepcije? Ja sam sigurna da su od pilula.

  40. #90
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Vidim da imam monolog, ali moram se pohvaliti. Bila sam jučer kod gin, nema gljivetina Rješila sam ih, samo ne znam čime jer sam upotrebljavala češnjak, kantarionovo ulje, čaj od kadulje i srebrnu vodu. Pa ti sad znaj.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zapad grada velikoga
    Postovi
    10

    Početno

    Evo vam još jedne gljivičarke :D , ja evo već 3 dana stavljam taj češnjak al osim što smrdim ne primjetim ništa drugo...mislim i dalje me sve svrbi , e sad možda ću izvaliti glupost al šta ću nemogu si pomoć , jel moguće da imam te gljivice samo iz vana , a ne i iznutra ? Češnjak sam stavila u gazu , umočila u kantarion i gurnula u prostranstva svoja, ali mene i dalje sve izvana svrbi.
    Help curke , ovo postaje neizdrživo :D

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Imam i ja jedno pitanje,
    može li biti štetno stavljati češnjak odmah
    nakon terapije Canestenom?
    Naime, imam i bakterije i gljivice, gljivice bi
    trebao riješiti Canesten, a dok čekam bris krenula bih
    sa češnjakom

  43. #93

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zapad grada velikoga
    Postovi
    10

    Početno

    nebi trebalo štetiti, češnjak ti može samo pomoći

  44. #94
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    meni je češnjak početak i kraj svega od grla do ... dole jel, nisam vaginalete stavila
    valjda 3 godine samo probušim češnjak, provučem končić i nosim po noći kao tampon.

    krojachice neće ti češnjak naštetiti sigurno, slobodno stavi...

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    tnx cure, a koliko dana da ga stavljam?
    ja ga stavila jednu noć, ne duboko, nego "tamo na ulazu"
    i već mi je bolje, e sad jel samo od njega ili od kombinacije sa Canestenom neznam...
    samo me sad zanima da li da ga svejedno još neko vrijeme stavljam?
    I jeste li ga možda kombinirale sa probioticima, konkretno Acidosalus vaginaletama,
    na način da ste nekoliko dana stavljale Acido.vaginalete pa onda njega i ima li to smisla?

  46. #96
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    nude malo dalje od " ulaza" neće ti ništa biti. meni su dovoljna 4 - 5 dana. ne pijem nikakve probiotike i ne koristim vaginalete.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Da se i ja javim na ovu temu. Mučim se s gljivicama već 5 godina,skoro pa doslovno isprobala sve vaginalete na tržištu, i ništa je nije riješilo..tu je bar jednom mjesečno. Pila sam i Lactogyn i diflucan i ko zna šta sve ne,i sada sam odlučila naručiti izvana Gynatren amp,to su injekcije koje djeluju na gljivice a i na bakterije, navodni štite godinu dana od recidiva....samo što su skupe, 3 doze dođu 650 kn,a naručuje ih jedino ljekarna na Dolcu....sutra im šaljem lovu i nadam se da će me beštija ostavit na miru.
    Isto ne koristim ni usku odjeću, pazim s čim se perem,imunitet mi je više nego dobar,bolesna al ni prehlađena nisam bila već 3 godine, i stvarno joj ne znam razlog...
    S tim da sam razgovarala s dr. i ona kaže da sve žene koje imaju candidu ne bi trebale koristit omekšivače u boji i izbjegavati faks jer se teško ispire s robe...dakle koristiti samo bijele, odnosno dječje omekšivače i po mogućnosti tekući deterđent za rublje tipa dječji dreft, jer navodno u tim bojama ima supstanci koji izazivaju iritacije..pa možda ima nešto i u tome...
    sretno svima i nadam se da ćemo riješiti probleme..

  48. #98
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    mimi nisi probala s češnjakom ili jesi, nisam shvatila?

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Cure, samo bi pitala one koje koriste platnene uloške,
    kako ih održavate (na koliko stupnjeva perete i da li šta dodajete pri pranju)
    kad se borite sa "beštijama"?
    Negdje sam pročitala da se rublje treba iskuhavati, a da li je
    to onda slučaj i sa platnenim ulošcima?

  50. #100

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Evo i ja proučavam ovaj topic pa sam kontaktirala i jednu aromaterapeuticu, a ona me uputila na Stribora Markovića u centru Cedrus. On izrađuje baš vagitorije s eteričnim uljima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •