Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 183

Tema: cesnjak i vaginalne infekcije III

  1. #1
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    ee imam pitanje...jel se moze koristiti cesnjak i za vrijeme krvarenja?
    nikako da nabavim platnene uloske :mlotek: pa mi se javljaju gljive pri svakom krvarenju, sto je nazalost svaka 2tj jace ili manje jako jer eto dojenje, iako je na zahtjev ima veliku rupu po noci izmedju podoja, pa se tijelo pocelo muciti sa uspostavljanjem ciklusa..

  2. #2
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    ja mislim da ti nista ne bi bilo da stavis češnjakkad krvariš.... probaj, odlično je. sretno!

  3. #3
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    prestala krvariti, pocela koristiti homeopatske pripravke da rijesim nekoliko stvari i kao poslijedica se razbuktale gljive (jedan od pripravaka izaziva stare simptome - potice tijelo da se jace bori s njima) pa sad koristim cesnjak u gazi, umocen u kantarionovo ulje, tokom noci, 1 kap ruzmarina i 1 kap cajevac etericnih ulja na gacicama...nakon 4 dana sve skupa pomaze, polako se gljive povlace. skresala sam mlijeko i bijelo brasno, ali ovo sa apsolutnom apstinencijom od slatkog mi nikako ne ide trudim se pa javim...

  4. #4
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    samo bih prijavila da mi svemoguci cesnjak nije pomogao, probala sam sve sto se navedeno u ovom topiku, bas sve, a cesnjak par puta kapsule i par puta sirovi cesnjak. Ostaje mi samo antikandida dijeta i podizanje imuniteta a to bas nije jednostavno, i cini mi se da ne ide jedno s drugim.

  5. #5
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    I ja se pridružujem klubu češnjak fanova. Došla sam provjeriti da li se stvarno češnjak stavlja unutra ili sam ja to nešto pobrkala, naravno isprobala sam već, čini se da mi je nešto pomoglo iako sam koristila samo kroz tri dana. Čitam postove iz 2005. i uzbunila sam cijelu kuću kolio sam se smijala.

  6. #6
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    nisi ništa pobrkala, češnjak se stvarno stavlja unutra...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    mene ne peče dok je češnjak unutra već drugi dan ali ja sam specifičan slučaj

  8. #8
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Kad sam imala upalu, a i par dana nakon što mi je već bilo dosta dobro, jaaaako me peklo kad se kapsula rastopila. Prije par dana ponovo isprobam jer nisam više bolesna (mrvica peckanja, tipično kod mene kad je hladno), ali sada me ništa nije peklo. Znači peče kad je koža ozlijeđena od upale, od bakterija. Kad je stanje ok, vjerojatno ne bi trebalo peči.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    6

    Početno

    veliki pozdrav svima.. prije dva dana probudila sam se sa uzasnim svrbezom dolje koji nikako nije popustao a na gacicama sam imala malu kolicinu iscjetka. s obzirom da mi se to jos nikako nije javilo (a i nisam do sada bila kod ginekologa) uplasila sam se. zanima me postoji li neki "specifican izgled" kada se radi o gljivicama ili samo simptomi (crvenilo, svrabez, iscjedak, peckanje..)

  10. #10
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    grudasto i boja iscjetka najvjerojatnije nije ona "zdrava" nego tamnije žuća ili čak zelenkasta.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    6

    Početno

    koliko omjer ide za emulziju cajevca i kantariona? i jel se ta ulja kupuju u ljekarni ili?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    6

    Početno

    ispricavam se zbog svoje brzopletosti, mali sam procackala po starim postovima i nasla sam koliko kapi cajevca idu u kantarion.. sada vas molim ako mi netko zna reci gdje u osijeku mogu nabaviti kvalitetno (jedno od one tri firme) ulje cajevca? hvala unaprijed

  13. #13
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Imaš u dm-u i čajevac i kantarion

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    probala sam stavljati kapsule česnjaka četiri pet dana pa nastavila piti ali nije pomoglo. Prbat ću još jednom na duži period pa onda javim.

  15. #15
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    meni je cesnjak pomogao, ali "originalno" pakiranje u gazi, 5 dana, acidofili u prehrani, kantarion i cajevac iza toga po potrebi

  16. #16
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj ivanas prvotno napisa
    probala sam stavljati kapsule česnjaka četiri pet dana pa nastavila piti ali nije pomoglo. Prbat ću još jednom na duži period pa onda javim.
    Ma stavi obicni cesnjak. Ne moras ni gazu stavljati.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Pa probat ću i obični, kad sam sve probala mogu i to. Nego, da li ga stavljate samo po noći ili ga držite i po danu?

  18. #18
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    po noci, do jutra..nekoliko dana, min 3.
    ne osjeti se nikakav miris. jedino upozori mm-a da nis od akcije

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    hm, evo idem i ja danas u akciju. samo me zanima, kupila sam ulje čajevca Aromara, jel to kvalitetno ulje ili je ipak njean prvobitna namjena za aromalampicu? nekak mi se neda narucivati preko neta pranarom ili oshadi, em je skuplje pa postanski troskovi pa cekas da dode... ili se ipak isplati cekati i potrositi i vise vremena i novca?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    141

    Početno

    da se nadovezem na svoje pitanje: imam biofarmovo kantarionovo ulje. jel kvaliteta isto tako upitna?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    6

    Početno

    ja sam koristila cesnjak (bez gaze)...i holyplant kantarionovo i cajevac iz dm-a (das gesunde plus Teebaumol).. i proslo za 3 dana..

  22. #22
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Cure pod kojim je nazivom kantarionovo ulje u dm-u?. Kod mene prije dva dana ponovo jako peckanje, odlučila krenuti s češnjakom. Ovaj puta ću više od dva dana, minimalno 4-5 dana. Već prvi dan poboljšanje. Malo sumnjam i u uloške, koristim Ona godinama i sve ok, a sada mi se čini da su mi baš oni uzrokovali to jako peckanje. Kupila u dm-u neke njemačke uloške na prirodnoj bazi. Javim rezultat za par dana.

  23. #23
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    DM-ovo se zove Australisches Teebaumöl i nalazi se zapakirano (s jedne strane kartom s druge prozirna plastika, nadam se da kuzis) tako da ne trazis samo bocicu.

    Inace uvijek aromaterapeuti kazu da DM-ova ulja nisu cista i da su najkvalitetnija Oshadi i Primavera ulja.

  24. #24
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Joj sorry. Ovo sto sam ja napisala je cajevac, a ne kantarion. Uf! Ne znam pod kojim je imenom kantarion.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    6

    Početno

    kantarion ili gospina trava.. ja kupila u ljekarni, oko 30 kn..

  26. #26
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    mia, hvala i za to (čajevac)
    trezor, pojma nisam imala da je gospina trava kantarion, thank's

  27. #27
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    I još da se vratim na temu, koristila sam češnjak 4 dana i bolje mi je. Dobila M pa nisam htjela nastaviti. Eto ja uvijek vidim poboljšanje kad ga uzimam. Ali nevjerojatno je kako taj češnjak izlazi čak i iz usta, a staviš ga dole i to za desetak minuta :shock:

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Možda je malo OT, ali bih ja za neke blaže infekcije i candidu, predložila pre bioaktivni jogurt nego češnjak. Češnjak je ipak prirodni antibiotik i on bi mi došao u obzir za neku bakterijsku infekciju.

    Kantarion na tamponu takođe pomaže. A jogurt takođe. Mogu se kombinovati. Za dva-tri dana sve prođe

  29. #29
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    hmmm zasto mi linkovi vise ne pale?

    evo pa copy/pasteajte

    http://www.cydonia.com.ba/caj_vagin.htm

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    evo da se prijavim - stavila sinoć češnjak u rodnicu (izbockala ga čačkalicom), izvana se premazala čajevcem rastopljenog u domaćem kantarionu...sve super :D
    osim jedne male stvari - jutros češnjaka nema. nema pa nema. posegnula sam najdublje što sam mogla u prostranstva svoje rodnice, pretražila uzduž i poprijeko a malog gada nema
    što sad? skakućem od jutra na poslu
    nego, jedan mali detalj...u 6.mj trudnoće sam pa se pitam gdje se to moglo zapiknut, biološki gledano, i hoće li mi se ginić onesvijestit za dva tjedna na kontroli? ili da odem sutra i kažem...hm...ovaj...nemrem nać češnjak
    sinoć sam išla na wc ali u polusnu, možda je ispao a da nisam ni skužila ali što ako nije?

  31. #31
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno


    a nista, kad ides na kontrolu upozori ginica da ce mozda pronaci lukec u unutrasnjosti. da se covjek ne preplasi

  32. #32
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Ma mislim da ti je ispao dok si piskila. Sumnjam da imas tolika prostranstva da ga ne bi mogla naci

  33. #33
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    citam i citam i nisam nasla odgovor na pitanje da li cuveni cesnjak pomaze i kod e.coli i mikroplazme (upravo mi obe izolirane )

  34. #34
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    upravo skuhala kil cesnjaka u 2 litre vina.... za mene i mm

    mislim da cu sutra sjediti u praznom kaficu

    ali ako ce ubiti bestije....

    dobra stvar je (pogotovo meni iz doline neretve) sto te komarci izbjegavaju ako konzumiras vece kolicine cesnjaka. dakle i taj problem ce nestati slijedecih dana

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    ja sam ga povremeno stavljala celu trudnocu.
    cim vidim da je jaci trag na gacicama, sva sreca nikad nisam imala svrbez i ostalo.

    e sada, u 37. tj. me strah staviti, ne znam da li sam otvorena pa se pitam da li bi bebi smetalo :?

  36. #36
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    evo uspila sam progutat 2 zlice

    pripremila vodicu za ispiranje usta, zvaku, pastu

    gucnila zacepljenog nosa, jos uvijek ne disuci isprala usta i oprala zube pa uvalila zvaku i prodisala.
    za sada sam uspila ne povratit

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    28

    Početno

    Veliki pozdrav svima! Želim se pridružiti češnjak fanovima Već nekoliko meseci me pecka dolje, bez sekreta, a počelo je posle antibiotika. Jedan dr je rekao da imam Escherichiu, dao mi antb, a meni isto kao i bez njih, pa druga tura antb, ali Ech. još uvek tu. Dosadi mi to, odem kod drugog dr. on kaže Candida, da mi Canesten i na sljedećem pregledu kao izlečena, a mene svo vreme pecka Sada mi je sve to skupa dosadilo, i želim probati češnjak. Mada, jednom sam ga već probala, ali peckanje je još uvek prisutno. Možda sam prerano odustala, stavljala sam ga 5 večeri Šta vi mislite?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    28

    Početno

    Evo mene opet Juče sam se isprala čajem od kadulje, ružmarina i kamilice, i stavila češnjak sa par kapi čajvca, ružmarina i kantariona, nisam valjda pretjerala :/ U svakom slučaju, danas mi je puno bolje :D Držite fige da češnjak uspe jer jako želimo bebu

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    28

    Početno

    Joj djevojke, meni ovo ništa ne djeluje, razmišljam da odustanem Šta mislite, da li treba da nastavim, da li treba malo više vremena da bi djelovalo :?

  40. #40
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ma guraj koliko god mozes, valjda ce biti bolje uskoro

  41. #41
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    lobelia, koji je ustvari problem?

    tebe samo svrbi?

    nemaš iscjedak?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    28

    Početno

    Ne svrbi me nego pecka, i nemam iscjedak

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    ne preteruj.
    stavljaj samo cesnjak.
    ruzmarin nemoj uopste.
    koja etarska ulja koristis? jako je bitna da budu cista etarska ulja.

    za pocetak ti je dovoljan cesnjak i eventualno kantarion.

    meni se desi da me od nekog kantarionovog ulja bas iziritira i zdrava rodnica.

    tako da ja bi isla samo na cesnjak

  44. #44
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja znam koristiti češnjak. ali kad je stvarno frka.
    za običan svrbeš, tj. blaži oblik koristim kantarionovo ulje koje samo namažem izvana i koliko mogu unutra.

    ali, istovremeno pijem kantarionov čaj. taj čaj je stvarno zakon. :shock:
    djeluje i sam, bez mazanj kantarionom. ali mi je to mazanje super jer trenutno uklanja svrbež...

    jogurt je isto super varijanta. ne može škoditi a pomaže da se na pravo mjesto nastane dobre bakterije koje te onda štite (đzs, zvučim ko reklama za jogurt )

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    28

    Početno

    Sam češnjak me peče, samo sa kantarionom ga mogu stavit :/ A ulja sam nabavila Aromaticina. Ono što je zanimljivo, kada stavim sam češnjak, mislim sa kantarionom, bez et. ulja, ma za 10 min. ga osjetim u ustima tako da mi bude skoro loše, a sa et. uljima samo miriše zamnom

  46. #46
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    ja sam stavljala probušenu kapsulu češnjaka i isto sam je nakon 10ak min osjetila u ustima


    inače, ovdje imaš "recept" za mješavinu ulja.
    na puno mjesta sam čitala da stvarno pomaže.


    peckanje me asocira na upalu.
    može biti da ti se nakon gljivica rodnica iziritirala, pa se sad nešto drugo namnožilo.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    28

    Početno

    Melange, hvala ze receptić Koliko dugo si ti stavljala češnjak?
    Nastaviću onda sa češnjakom i čajevcem, pročitala sam da djeluju i na bakterije i na gljivice, pa valjda će potamaniti šta god da me pecka jer me već izludjuje

  48. #48
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    lobelia svakako kupi lactogyn oralne probiotike za vaginalnu floru!!!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    28

    Početno

    Pila sam Lactogyn pa mi ništa nije pomoglo Popila 3 ili čak 4 kutije i isto mi

  50. #50
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Lobelia prvotno napisa
    Melange, hvala ze receptić Koliko dugo si ti stavljala češnjak?
    Nastaviću onda sa češnjakom i čajevcem, pročitala sam da djeluju i na bakterije i na gljivice, pa valjda će potamaniti šta god da me pecka jer me već izludjuje
    tjedan dana sam stavljala češnjak.
    s tim da se već nakon dva dana sve povuklo, ali svejedno sam nastavila.
    kapsule sam i pila, tjedan dana nakon ovih prvih tjedan dana.

    čajevac sam miješala s vodom i stavljala na tampon.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •