Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: cuvanje blizanaca

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    bih,sa
    Postovi
    34

    Početno cuvanje blizanaca

    Drage moje,

    Evo da se i ja prijavim kao novopecena i ponosna mama :D blizanaca koji sad imaju tri mjeseca. Sisla sa potpomognute i po prvi puta se oglasavam na ovom forumu i sve puuunooo pozdravljam .
    Bebaci sad imaju tri mjeseca i trenutno se jos borimo sa grcevima sto i nije bas zabavno kada su dvije bebe u pitanju ali proci ce.
    Međutim ono sto me trenutno izludjuje je moj povratak na posao kada blizanci budu imali sest mjeseci. Tesko mi je ali nazalost nemam alternative jer se radi o stranom predstavnistu i moram natrag zbog prirode mog posla. Zadnjih mjesec dana imam zenu koja mi pomaze i koju sam mislila ostaviti da ih cuva. Ona nije neko savrsenstvo ali pitam se dali i mogu naci bolju :/ ? Sa druge strane moje okruženje (čitaj bake i ostali) vrši pritisak da moram imati dvije zene, da jedna ne moze stici, da ce bebe biti sve zahtjevnije i zahtjevnije, i tako dalje i tako dalje.....A ja polako ludim od brige, jer nemam puno iskustva, ovo su mi prva djeca. Nekako ne mogu da zamislim dvije zene da ih cuvaju, nekako mi to previse...a opet moze li jedna sve stici oko dvije bebe????
    I evo mene kod iskusnih mama blizanaca, po savjete i komentare na ovu temu...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    48

    Početno

    Bok,

    ja ti možda i nisam najkompetentnija da ti odgovorim jer su moje cure već godinu dana, a ja sam još uvijek s njima doma, upravo zato jer mi ih nema tko čuvati. Međutim, moja prijateljica, koja isto ima blizanke, vratila se na posao nakon godinu dana i dala ih na čuvanje jednoj djevojci (samo jednoj). Djevojka je mlada, čuva ih u kući od moje prijateljice gdje je sve prilagođeno djeci, npr. zaštićene utičnice i slično, cure je vole i svi zadovoljni...
    Da sam ja npr. u tvojoj situaciji isto bih tražila samo jednu osobu (tko bi platio dvije?). Nekako si mislim... ako ja sama mogu izaći s njima na kraj, vjerojatno može i netko drugi, istina je da je teže... možda da probaš naći neku ženu s malo više iskustva u čuvanju djece, vjerojatno ćeš joj morati i nešto više platiti...

    Eto, i nisam ti nešto pomogla...

  3. #3
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    hm sa 6 mj. su još jako mali...
    baš mi je žao da moraš na posao s njihovih 6. mjeseci, ono što slijedi od tog doba pa na dalje je ipak intenzivno razdoblje napretka i malo ćeš sudjelovati u njemu.
    zar je baš jako nužno da odeš za tri mjeseca raditi? zaista će dječica početi biti sve zahtjevnija i naprednija...

    a što se tiče jedna čuvalica ili dvije, pođi od sebe, možeš li ti sama s njima...dok su bile manje nisam mogla sama i pomagala mi je sestrična (koju sam plaćala) sve do prve godine. a kad su napunile godinu dana sve do vrtića (jaslica) u koji su krenule s 2. godine imala sam jednu čuvalicu. velika je razlika između 6 mj. i 1 godine. :/

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Ja svoje dečke ne bi ostavila jednoj osobi na čuvanje... jedva ja sve stižem oko njih....
    I nitko me ne bi mogao zamijeniti... brzina, brzina i samo rad i rad...
    Ostavljam ih ( ako se radi o više od sat vremena) isključivo dvjema osobama.... Ako idem u dućan skočiti po kruh ili tako nešto kratko ostavim ih jednoj baki ili mužu....
    Oni sad imaju 10mjeseci (dižu se, hodaju uz namještaj i pužu brzinom svjetlosti) i meni se koja sam istrenirana dogodi da mi jedan padne jer u tom trenutku nisam uspjela obojici biti za petama....

  5. #5
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Hmmm ako bake i ostali vrše pritisak, onda neka jednu čuvalicu plate oni, a jednu ti, mhda.
    Zapravo mislim da jedna teta čuvalica može izaći na kraj sa dvoje djece, no dobro je da je osoba koja profesionalno ima iskustva u radu s djecom (npr. umirovljena odgajateljica ili med. sestra, ili apsolventica slične struke).
    No dobro ti veli Marči...upravo nakon 6. mjeseca djeca brzo napreduju, svaki dan nešto novo i šteta bi bila veliki dio toga propustiti...

  6. #6
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ti plus jedna čuvalica jednako dve osobe. Ona dok radiš, ti kad ne radiš...Teško je jednoj izlaziti na kraj sa dve bebe 24h ali ako se ovako podelite ne vidim problem

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Ja sam od samog početka sama sa dečkima. Za manje od mjesec dana počinjem raditi ali na pola radnog vremena i tada će ih čuvati jedna od baka na smjenu. Jedna jedan tjedan, druga drugi tjedan. Nekad i moja sestra koja ima 20 godina i bez problema izađe na kraj sa njima.
    Slažem se sa curama da je velika razlika između 6 mj i godinu dana. Ali 2 čuvalice mislim da nema potrebe. Osoba kojoj češ povjeriti djecu treba imati nekog iskustva. Ipak ih je dvoje.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Ja sam od samog početka sama sa dečkima. Za manje od mjesec dana počinjem raditi ali na pola radnog vremena i tada će ih čuvati jedna od baka na smjenu. Jedna jedan tjedan, druga drugi tjedan. Nekad i moja sestra koja ima 20 godina i bez problema izađe na kraj sa njima.
    Slažem se sa curama da je velika razlika između 6 mj i godinu dana. Ali 2 čuvalice mislim da nema potrebe. Osoba kojoj češ povjeriti djecu treba imati nekog iskustva. Ipak ih je dvoje.

  9. #9
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Također mislim da nema potrebe za dvije tete čuvalice. Ja sam isto sama s dečkima. Žao mi je da moraš tako rano na posao, ali ako nema alternative što se može.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Ja cu poceti raditi pola radnog vremena, za pocetak od kuce. Mama, koja mi je dosad pomagala, odlazi nazad u svoj grad. R. i L. imaju 10 mjeseci, pa trazimo tetu cuvalicu. Mislim da je najbitnije da teta ima iskustva s cuvanjem blizanaca, inace... lose nam se pise, svima . Samo, ne znam gdje da nadjem takvu, ma uopce ne bih pitala koliko kosta (u razumnim okvirima ). Ako je netko imao dobru tetu za svoje duplice, a vise ju ne treba, molim javite mi, bila bih jaaaako zahvalna!

  11. #11
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Dok sam studirala čuvala sam blizanke koje su napunile godinu dana i moram reći da mi je išlo jako dobro..
    Nisam se morala brinuti o hrani bila je pripremljena i samo sam ih morala nahraniti. Sve ostalo je išlo super; presvlačenje, šetnja.. Curice su bile naučene da čekaju red, jedna pa druga..
    Bila sam još mlada i zelena al sama sam izlazila na kraj s njima.
    hoću reći da ti je dosta jedna teta čuvalica , naravno spretna i okretna..

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Šiškica, je l' mozda trazis posao cuvalice blizanaca?

  13. #13
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Tek sad sam skužila pitanje

    Ne tražim posao..
    Manje-više sretno sam zaposlena u jednoj muškoj srednjoj školi.. I povremeno imamo blizance

    al ak ostanem slučajno bez posla bavim se čuvanjem blizanaca.. 8) 8)

  14. #14
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    cure koliko se prosjecno placa sat cuvanja blizanaca?

    naime treba mi za ad hoc cuvanja. tek toliko da odem do frizera, na pilates, na kavu a da ne moram organizirati dvije osobe koje ce biti s njima.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Mene isto zanima koliko otprilike kosta čuvalica..ja se vjerojatno vracam na posao oko prvog rodendana a muz nastavlja s porodiljnim pa bi je mozda uzeli na par sati i to mozda i ne svaki dan..

  16. #16
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Mi smo bake za takve slučajeve angažirali. Bake-množina.

  17. #17
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Sky, jesi li nasla koga? Kakva su (bila) iskustva s trazenjem za blizance?

    Meni ce mozda uskoro trebati netko za povremeno uskakanje, najcesce uz moju mamu (kako kaze migulica, bake - u mnozini su potrebne - moja mama moze s njima neko vrijeme, ali nakon toga je mortus).

  18. #18
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    evo ja imam friska iskustva iz dubrovnika za povremena cuvanja.

    odgajateljica koja radi u fusu nakon vrtica: sat 60kn za dvoje djece
    studentica koja moze ostati recimo s nonom (bakom) da joj pomogne: 25 kn sat

  19. #19
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    odlazak u kino poskupljuje za 100%. ali to gledam kao ulaganje u moje i njihovo psihicko zdravlje

    da, trebalo nam je dugo dok nadjemo nekoga. u srijedu testiramo odgajateljicu

  20. #20
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Zakon!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Cure ako koja zna neki tetu koja ima iskustva s blizancima ili vise uskoro neće trebati svoji, sad ili u toku godine, nek mi proslijedi kontakt, ja bi uzela od jeseni nekoga da mi povremeno pomaze u Zagrebu, vjerojatno na pola radnog vremena ili po dogovoru,ne znam jos ni sama, a ako bude sve kako treba od sljedece jeseni bi ih čuvala za stalno (puno radno vrijeme). Hvala!

  22. #22
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Dižem temu, sa sličnim pitanjem kao Blacky. Ako netko zna nekoga tko bi bio pouzdan za čuvanje blizanaca (nakon što napune 6mj), na kratkim relacijama - kino, kazalište, večera i sl., ne cjelodnevno čuvanje, molit ću da se javi u inbox hvala!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •