Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Držite li se roka trajanja kozmetičkih proizvoda?

  1. #1
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno Držite li se roka trajanja kozmetičkih proizvoda?

    Nadam se da sam temu stavila na dobro mjesto.
    Naime, na skoro svom kozmetičkim proizvodima (šminka, kreme...) najčešće je nacrtan onaj znak o roku trajanja nakon otvaranja, i to obično 12 mjeseci.
    Tih 12 mjeseci meni jako brzo prođe, pa mi bude žao baciti nešto, pogotovo jer kupujem malo skuplju šminku, a iako se za posao šminkam svaki dan ja to za godinu dana (nekada čak ni za 2 ili 3) ne uspijem potrošiti. Ista stvar je i s mlijekom za tijelo, kremama i sl.


    Zanima me koliko je štetno koristiti te proizvode nakon isteka roka trajanja i je li to ograničenje realno?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    75

    Početno

    pazim na rok ali mi se cesto zna desiti da ne potrosim ni pola a on vec prosao obzirom da mi je zao baciti i naj manju sitnicu onda ja to premijestam s mjesta na mjesto dok mi ne dodje luda pa onda redom bacam

  3. #3
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    moram priznati da mi se nije dosad desilo da mi prođe rok trajanja kozmetike, a da ju nepotrošim.
    osobno ne bih koristila nešto nakon isteka roka trajanja - naročito kremu ili nešto što ide na kožu. Sprej za noge npr.možda i bih.
    A i o kom periodu nakon isteka pričamo? Ako se radi o dan, dva, tri, tada vjerujem da je sve OK. No, šest mjeseci od isteka je ipak too much..

    Da probaš kupiti manje pakiranje?

  4. #4
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Baš se i ne držim :/ tj. rijetko i pogledam rok trajanja (na kozmetici), ali nadam se da ga ne prekoračim previše

  5. #5
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    ja ne gledam taj datum, ali kad mi pocne smrditi (a cesto i prije tog datuma) leti u smece.

  6. #6
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Uh, uopće ne gledam rok trajanja i baš si sad mislim da mi je sigurno pola nesesera za baciti. Večeras si dajem to u zadatak

  7. #7
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Uh, uopće ne gledam rok trajanja.
    Tako nekako....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    176

    Početno

    Ajmo jedan drugi primjer.Rok trajanja maskare je 6 mjeseci od prvog otvaranja.Kako znati kad je to bilo?
    Uđete u parfumeriju i prodavačica vam izvlači maskare i otvara dok se ne odlučite koju želite.Kako znati da od onih otvaranih nije koja od prije godinu dana?
    Ja dosta šminke bacim.Kreme potrošim, s vremena na vrijeme natackam se, ali šminkanje mi je bolna točka, ako ne moram.
    Kako prolazi dosta vremena između dva šminkanja, pogledam rok i najčešće zafitiljim u smeće i odem kupiti novo.Baš sam šparna po tom pitanju.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj ella roo prvotno napisa
    Ajmo jedan drugi primjer.Rok trajanja maskare je 6 mjeseci od prvog otvaranja.Kako znati kad je to bilo?
    Uđete u parfumeriju i prodavačica vam izvlači maskare i otvara dok se ne odlučite koju želite.Kako znati da od onih otvaranih nije koja od prije godinu dana?
    Otvaraju se samo testeri, ne i one maskare koje se prodaju. Tj. tako bi trebalo biti, ne samo za maskare nego i za druge proizvode.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    176

    Početno

    Moš misliti što se otvaraju samo testeri, pogotovo u manjim parfumerijama, gdje testeri završavaju kod prodavačica.

  11. #11
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    baš me zanima kakve mogu biti nuspojave korištenja šminke kojoj je prošao rok? Ali ono, baš prošao, u pluskvamperfektu
    Sramota me reći koliko dugo imam neku šminku ali kad se ionako šminkam možda 1x godišnje pa mi se ne isplati kupovati

  12. #12
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja sam jednom dobila prestrašan osip od losiona za tijelo kog sam namazala ne gledajući datum (stajao je u vikendici, a ja sam zaključila da je mamin bez provjeravanja).
    Mislim da je bio otvoren barem dva ljeta.

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja još uvijek koristim rumenila koja sam dobila za poklon na svojoj djevojačkoj večeri :shock:
    dobila deset komada, u kamenu, prekrasna su mi; takvi tonovi se više ne proizvode...

  14. #14
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ja sam inace uvjerena da su ti rokovi trajanja jedna konspiracija zle sprege industrije i marketinga
    i po pitanju hrane i kozmetike.
    dok ne smrdi ili se ne vidi plijesan, nije pokvareno.
    disclaimer: ja nisam nimalo strucna osoba, ovo je samo moje, gotovo nicim potkrijepljeno misljenje.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj ella roo prvotno napisa
    Moš misliti što se otvaraju samo testeri, pogotovo u manjim parfumerijama, gdje testeri završavaju kod prodavačica.
    Pa jednostavno je izbjeci takva mjesta: ako na polici kraj proizvoda nema testera, onda tamo ne kupujes.

    Nevezano za rok, primijetila sam u nekim trgovinama da se kozmetika drzi na policama blizu svjetiljki, pa se tako zagrije. Jednom sam pomislila da se u bocici mlijeka za tijelo odigrava neka egzotermna kemijska reakcija kad sam skuzila da je topla odozdo. Grijanu kozmetiku bolje je ne kupiti.

  16. #16
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,413

    Početno

    a kako znate da je rok istekao?
    biljezite negdje datum kupovine?
    (ja to npr. znam zabiljeziti na prasku za ves, ili instant kavi, cisto da vidim koliko dugo mi traje )

    evo sad se pokusavam sjetiti kad sam kupila mlijeko za tijelo koje sad trosim, nemam pojma :?

    sminku koristim godinama. maskara se zna osusiti, ili budu grudice unutra, onda znam da je ostarila :D
    sjenila i rumenilo imam po par godina (pokazuje kako cesto ih koristim :/ )
    jedino tekuci puder i sjajila ili ruzeve potrosim u nekom normalnom roku

  17. #17
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kreme ne koristim skoro uopce. maskaru ne koristim kad pocne smrditi, ruzeve isto, a sjenila i takve stvari koristim godinama--nekako mislim da se ne mogu pokvariti.

  18. #18
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    ja sam inace uvjerena da su ti rokovi trajanja jedna konspiracija zle sprege industrije i marketinga
    i po pitanju hrane i kozmetike.
    dok ne smrdi ili se ne vidi plijesan, nije pokvareno.
    disclaimer: ja nisam nimalo strucna osoba, ovo je samo moje, gotovo nicim potkrijepljeno misljenje.
    Ovako i ja. Uostalom, mislim da datum i nije rok trajanja nego "best before", dakle ne smije se pokvariti prije, ali ne znači da će se pokvariti tjedan dana kasnije.

  19. #19
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj cizma prvotno napisa
    pazim na rok ali mi se cesto zna desiti da ne potrosim ni pola a on vec prosao obzirom da mi je zao baciti i naj manju sitnicu onda ja to premijestam s mjesta na mjesto dok mi ne dodje luda pa onda redom bacam
    takoder

  20. #20
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    moram priznati da ni ja ne gledam taj rok trajanja... :/
    sad ste mi stavile bubu u uho, morat cu pogledat :/

  21. #21
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Redovito mijenjam sminku, pazim na taj rok trajanja, jedna me dermatologica jos davno uplasila time
    Cesto bacim i prije isteka roka ako mi je sumnjivo.

  22. #22
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    ja sam inace uvjerena da su ti rokovi trajanja jedna konspiracija zle sprege industrije i marketinga
    i po pitanju hrane i kozmetike.
    dok ne smrdi ili se ne vidi plijesan, nije pokvareno.
    disclaimer: ja nisam nimalo strucna osoba, ovo je samo moje, gotovo nicim potkrijepljeno misljenje.
    Ovako i ja. S tim da imam kao i Apri, neka sjenila i rumenila još od faksa. A diplomirala sam prije 10 godina. 8) Ako ne smrdi i nemam kožne reakcije ne znam zašto bih bacila još uvijek dobro sjenilo.

  23. #23
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Hm, što manje konzervansa to su razne kremice i puderi bolja hranilišta za bakterije.
    Prošlo ljeto sam čistila svekrvin ormar i na par kompaktnih pudera je bilo baš nekakvih poraslih kolonija.
    Trudim se pripaziti na rok, ali ne držim se toga striktno. Ako izgleda nepromijenjeno ne bacam, ali ako mi je imalo sumnjivo ide u smeće.

  24. #24
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Hm, što manje konzervansa to su razne kremice i puderi bolja hranilišta za bakterije.
    Prošlo ljeto sam čistila svekrvin ormar i na par kompaktnih pudera je bilo baš nekakvih poraslih kolonija.
    Trudim se pripaziti na rok, ali ne držim se toga striktno. Ako izgleda nepromijenjeno ne bacam, ali ako mi je imalo sumnjivo ide u smeće.
    tako i ja...ako mislim da bi bilo dobro ne bacim.ali večinom potrošim sve prije nego istekne rok...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •