Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: karcinom in situ

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    6

    Početno karcinom in situ

    Drage žene,
    biopsijom mi je potvrđen cin 3 i karcinom in situ. Moram odlučiti da li da idem na konizaciju ili da se nastavim liječiti homeopatijom. Da li je neka od vas pomoću homeopatije izliječila cis, ako je molim da mi se javi jer mi treba podrška.
    Hvala

  2. #2
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    A što ti kaže tvoj dr. homeopata?

  3. #3
    diva7 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    159

    Početno

    Nataša, ne znam što bih ti rekla...ne znam puno o homeopatiji...jedino što znam je to da sam i sama imala cin 3, pa je biopsijom potvrđen cin 2. Brzo sam se odlučila za operaciju i sve je prošlo u najboljem redu.
    Svakako ti želim puno sreće i da se toga što prije riješiš na bilo koji način!

  4. #4
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mozda sam previse u sistemu klasicne medicine, pa ce ovaj post zazvucati kao negiranje alternative...ali, ipak cu reci sta mislim...
    Verujem da kod dijagnoze carcinoma in situ ne treba odugovlaciti sa intervencijom. Maligne celije su tu, vec dobrano izmenjene u odnosu na zdrave, i tesko da ce ih homeopatski pristup vratiti na put normalnog metabolizma.
    Moja dobra prijateljica je lecila karcinom dojke alternativom, izgubila dragoceno vreme i sada citostaticima leci, na zalost, metastatski oblik.
    Verujem u alternativne metode doklegod su u pitanju upale, rane i slicni benigni procesi u organizmu. Malignim celijama i njihovom biohemijom se bavim na poslu i, veruj mi, znam kakve su to 'bestije"...
    Dobra strana tvoje dijagnoze je sto je proces lokalizovan i ako odmah reagujes, sanse za potuno izlecenje su stoprocentne.
    Molim te, nemoj gubiti dragoceno vreme. Obavi tu rutinsku operaciju, brzo se oporavi i zauvek to ostavi iza sebe. Sve najbolje!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    Mozda sam previse u sistemu klasicne medicine, pa ce ovaj post zazvucati kao negiranje alternative...ali, ipak cu reci sta mislim...
    Verujem da kod dijagnoze carcinoma in situ ne treba odugovlaciti sa intervencijom. Maligne celije su tu, vec dobrano izmenjene u odnosu na zdrave, i tesko da ce ih homeopatski pristup vratiti na put normalnog metabolizma.
    Moja dobra prijateljica je lecila karcinom dojke alternativom, izgubila dragoceno vreme i sada citostaticima leci, na zalost, metastatski oblik.
    Verujem u alternativne metode doklegod su u pitanju upale, rane i slicni benigni procesi u organizmu. Malignim celijama i njihovom biohemijom se bavim na poslu i, veruj mi, znam kakve su to 'bestije"...
    Dobra strana tvoje dijagnoze je sto je proces lokalizovan i ako odmah reagujes, sanse za potuno izlecenje su stoprocentne.
    Molim te, nemoj gubiti dragoceno vreme. Obavi tu rutinsku operaciju, brzo se oporavi i zauvek to ostavi iza sebe. Sve najbolje!

    nisam stručnjak, ali ovako laički i ja bi ti isto preporučila!!! SRETNO

  6. #6
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Anvi prvotno napisa
    A što ti kaže tvoj dr. homeopata?
    Ovo i mene zanima.
    Pliz, podijeli s nama što je rekao tvoj homeopata.

  7. #7
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja osobno ne vjerujem u alternativne metode liječenja, no meni je nakon homeopata i onih kuglica cin 3 spušten na cin 2. Pa sam išla na krioterapiju (jer nije bilo za konizaciju), ostala trudna par mjeseci kasnije, rodila i sad mi je papa uredan.

  8. #8
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    ja osobno ne vjerujem u alternativne metode liječenja, no meni je nakon homeopata i onih kuglica cin 3 spušten na cin 2. Pa sam išla na krioterapiju (jer nije bilo za konizaciju), ostala trudna par mjeseci kasnije, rodila i sad mi je papa uredan.
    zašto nisi nastavila homeopatskom terapijom, pa izbjegla i krioterapiju?

  9. #9
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    I ja se slazem da nije off-topicarenje. A krenete li s brisanjem suprotnih misljenja na svim temama, onda cete pretvoriti citav forum u forum podrske.

    Ne bi smjelo biti vrijedjanja, to se slazem, ali izrazavanje misljenja, pa neka je i suprotno, je takodjer savjet.

    Hocete li izbrisati one postove gdje se nekom tko zeli uzv pise o njegovoj stetnosti? Ili onom tko zeli epiduralnu, da dalje ne nabrajam....

  10. #10
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Na temu, Natasa, jako mi je zao zbog dijagnoze, takodjer sam laik, ali potpisujem Visnju. Mislim da dijagnoza karcinoma trazi djelovanje odmah - mozda mozes iskombinirati klasicnu i alternativnu medicinu. Puno srece zelim!

  11. #11
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    informacija za odlučivanje o riziku:
    oko trećina CIN3 lezija spontano regredira,
    oko pola ih perzistira,
    10-20% ih napreduje do invazivnog karcinoma (od toga oko 20% unutar godinu dana, i još oko 25% unutar pet godina)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Kao alternativac u duši i djelom, a zdravstveni djelatnik obrazovanjem moram podržati Mujicu. Kod ovakve dijagnoze svaka podrška u liječenju homeopatijom je neosnovana i potencijalno opasna za onog tko tu dijagnozu nosi. Jedno je pomoći si alternativom, podizati imunološki sustav, uzimati homeopatske pripravke kao pomoć pri liječenju, ali negirati činjenicu da je Carcinoma in situ opasan i da se radi o teškoj dijagnozi ni jedan zdravstveni djelatnik ne može. Dapače, kosi se s pravilima struke, s Hipokratovom i Galenovom zakletvom koja nije pro forme.

    Uskratiti informaciju gotovo je jednako kao i ne pomoći bolesnom čovjeku. Kao alternativac odgovorno tvrdim da je ovo slučaj za klasičnu medicinu te da se alternativne metode mogu koristiti SAMO kao pomoć pri liječenju-nikako ne kao osnovna terapija.

    CIN 3 i Carcinoma in situ nije ista dijagnoza, a filtriranje informacija u ovom slučaju izrazito je opasno za pacijenticu s takvom dijagnozom. Karcinom u ovojnici može ostati još neko vrijeme, možda još mjesecima, ali isto tako već za koji tjedan maligne stanice mogu prodrijeti izvan nje. Odugovlačenje s liječenjem krajnje je opasno, a prepucavanje na forumu i čekanje savjeta samo odgađa liječenje što u ovom slučaju nikako nije dobro.

    editiran dio posta koji se nadovezivao na obrisane postove

  13. #13
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Hvala ti mim za ovaj post! to je konstruktivna rasprava

    filtriranje informacija u ovom slučaju izrazito je opasno za pacijenticu s takvom dijagnozom.
    Nitko nije filtrirao informacije, ja sam samo zahtjevala da se zenu ne napada (ne vrijedja) i da joj se daju info koje je trazila.

    Hvala ti mim

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa

    Nitko nije filtrirao informacije, ja sam samo zahtjevala da se zenu ne napada (ne vrijedja) i da joj se daju info koje je trazila.
    Ne, ona je tražila PODRŠKU za LIJEČENJE karcinoma homeopatijom. To joj ni jedan zdravstveni djelatnik ne može niti smije dati. A pogotovo netko tko nije zdravstvene struke. Nažalost, u većini slučajeva savjete daju i oni koji nisu zdravstvene struke što bi se automatski trebalo brisati jer ne znamo tko je ustvari s druge strane, tko postavlja pitanje i kakav je njegov mentalno-emotivni sklop. Uvijek postoji opasnost da pacijent posluša dobiveni savjet. Mislim da bi o tome trebali razmišljati svi prije nego stisnu "Pošalji" i zapitati se jesu li dovoljno stručni da ga daju.

  15. #15
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Mim, ovo je forum. I svi smo mi vecinom laici za sve teme o kojima se prica. Korisnici moraju biti toga svjesni i sami su odgovorni za ono sto procitaju i saznaju u smislu da li ce prihvatiti ili ne. Ovo nije cybermed, ovo je forum udruge Roditelji u akciji.

  16. #16
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Nataša, meni se papa test od "atipičnih glandularnih stanica" normalizirao nakon nekoliko tretmana bioenergijom kod nade bolić (ima web stranicu)
    150kn pola sata.

  17. #17
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    Nataša, meni se papa test od "atipičnih glandularnih stanica" normalizirao nakon nekoliko tretmana bioenergijom kod nade bolić (ima web stranicu)
    150kn pola sata.
    Ne sporim, samo cu reci da izmedju 'atipicnih glandularnih stanica' i zlocudno izmenjenih, istih tih stanica ipak stoji veliki jaz benigno/maligno.
    I ponovicu jos jednom . Kada celija (stanica) jednom krene putanjom ka malignoj altraciji, sa prolaskom vremena sve su manje sanse da se, tako da kazem, vrati na pravi put. Pre se desava da neko vreme stoji na toj prekretnici (to je ono za sta je mujica upotrebio strucan termin 'perzistira"), a potom naglo i bespovratno putuje u bespuca maligniteta.
    Ovo tvrdim strucno i odgovorno, ponovicu, kao neko ko se bavi metabolizmom maligne celije vec vise od deset godina. I ponovicu jos jednom, ne banaliziram niti osporavam domete alternative, ali smatram da je u problematici za koju je pitanje postavila Narasa hirurgija suverena metoda kojom se problem resava za vijeki vijekova.

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    I ponovicu jos jednom, ne banaliziram niti osporavam domete alternative, ali smatram da je u problematici za koju je pitanje postavila Narasa hirurgija suverena metoda kojom se problem resava za vijeki vijekova.
    Uz 20% recidiva.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    6

    Početno

    Dr. homeopat mi je rekao da se karcinom in situ ne širi tako lako, da je začahuren i da se puno bolje liječi ako se ne dira nožem, a Dr. alopat mi je rekao da nema šanse da se povuče, mora se izrezati, čak ni laser ni krioterapija ne dolaze u obzir. Operacija mi je zakazana 19.03. i do tada moram odlučiti u čije se ruke prepustiti. Ne želim da me se reže ako to nije potrebno. Nisam tražila da netko drugi odluči umjesto mene, nego pozitivna iskustva s homeopatijom. Hvala ti Icyoh što si se javila.

  20. #20
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    LINK

    Evo dobrog članka koji doduše govori o ekspresiji odredjenog gena u karcinomu cervix-a, ali odakle se lepo vidi da je stopa recidiva ipak manja. Takodje se da iščitati kakvi su ishodi kod uznapredovalih formi, kada karcinom probije kapsulu i ode u invazivnu formu...
    Žao mi je što uskoro krećem kući, pa nemam vremena da bolje pretražim akademsku mrežu i pronadjem još relevantnih činjenica pro nužne intervencije.
    Nataša, naravno, ima puno pravo i odgovornost da odluči šta je za nju najbolje. U toj odluci informisanost je ključna, kako sa strane klasične, tako i alternativne medicine. Ja i još poneki smo pokušali da damo viziju iz rakursa klasičnih, mišljenje drugih prevaže ka alternativnim procedurama.
    Složiti se nećemo, to je jasno...
    Ali, to nije najbitinije. Najbitinija je Natašina informisana odluka.
    U to ime joj želim što skorije rešenje i uspešan ishod.

  21. #21
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj Nataša Sikora prvotno napisa
    Dr. homeopat mi je rekao da se karcinom in situ ne širi tako lako, da je začahuren i da se puno bolje liječi ako se ne dira nožem, a Dr. alopat mi je rekao da nema šanse da se povuče, mora se izrezati, čak ni laser ni krioterapija ne dolaze u obzir. Operacija mi je zakazana 19.03. i do tada moram odlučiti u čije se ruke prepustiti. Ne želim da me se reže ako to nije potrebno. Nisam tražila da netko drugi odluči umjesto mene, nego pozitivna iskustva s homeopatijom. Hvala ti Icyoh što si se javila.
    Naletjeh i ne znam što bih rekla.
    Ne želim te prepadati, ali sestru moje mame je pokosio u roku god. i pol.

    Zašto ne kombiniraš i jedno i drugo. Mislim sama dijagnoza karcinom, je strašno opasna. Ne mogu a da ne kažem da mi se čini da se možda ne bi smjela osloniti samo na homeopatiju. Nitko se nemože izboriti za tvoje zdravlje do tebe same...
    Želim da ti sve brzo i dobro završi i da taj karcinom izliječiš čim prije.

  22. #22
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Uz 20% recidiva.
    Ajdmo Marta-....... izvori, članci...
    Lijepo nas je guru Dadica učio da treba dati linkove da se uvjerimo da nisi izmislila to što navodiš.
    Linkaj malo da ti vjerujemo.

  23. #23
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Icyoh, zašto nisi nastavila homeopatskim liječenjem i izbjegla krioterapiju?
    sad sam tek primjetila pitanje jer je rasprava na drugi forum.
    Nisam, iskreno jer nisam bila 100% sigurna u alternativce- činjenica je da mi se nakon tih kuglica situacija popravila, no to isto tako može biti autosugestija. homeopatu sam išla s mamom koja ozbiljno pristupa tim metodama liječenja i dubokog je uvjerenja da joj pomažu. Ne odbacujem alternativne metode i sigurna sam da pomažu, ali preferiram doktora i modernu medicinu.
    Ja osobno nakon krioterapije imam uredan papa - možda bih to postigla i s homeopatom, no osobno nisam probala "ići do kraja".

    A OT - ako ste izrazito protiv "prirodnih" metada liječenja što radite na ovom podforumu? provocirate? Kao da odem na stranicu vegetarijanaca i napišem kako je dokazano da čovjek mora jesti meso (karikiram). Osim toga, baš ovaj topic je podigla osoba koja pita za iskustva drugih ljudi s homeopatijom, a ne za osobno mišljenje svakog pojedinca o alternativnoj medicini.

  24. #24
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    A OT - ako ste izrazito protiv "prirodnih" metada liječenja što radite na ovom podforumu?
    nekoć sam ja isto pitanje postavljala na podforumu dojenje
    ali ovo nije podforum podrške (ne piše da je), i ne postoji nepobitan koncenzus o tome da su prirodne metode uvijek najbolji izbor
    i zato ja mislim da je sada pošteno kritički raspravljati
    pogotovo kad imaš stručnu osnovu za zabrinut se da će si netko život dovest u opasnost :/

  25. #25
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moj odgovor što tu radim
    čitam i čudim se

    kužim strah zbog dijagnoze, otpor prema prihvaćanju iste, strah od operacije

    ali ne kužim da se prijeti banom nekome tko pokušava tako uplašenoj osobi otvoriti oči
    i to nekom kome je to dužnost, i zakonska obaveza
    ne komentirati tako nešto za liječnika je jednako proći pokraj povrijeđenog čovjeka na cesti i ne osvrnuti se

    pa ovdje ne govorimo o liječenju hunjavice već o tumoru

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mujica,
    uspjesnost metoda kao sto je LLETZ i klasicna konizacija iznosi nekih 92-93%. Taj postotak se odnosi samo na period od 2 godine nakon zahvata. Ako ti se nalaz pogorsa nakon tri godine to se smatra novom bolescu.
    Uglavnom, dugorocno gledano, recidiva ima nekih 20%. :/ [/i]

  27. #27
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    linkovi, Marta, linkovi...... čekam......

  28. #28
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    usput, ne zaboravi dodati kako ti znaš da to što se smatra novom bolešću nije nova bolest.

    I dodaj neki link o nekoj uspješnijoj metodi, kad si već pri linkanju.....

  29. #29
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj icyoh prvotno napisa
    A OT - ako ste izrazito protiv "prirodnih" metada liječenja što radite na ovom podforumu?
    nekoć sam ja isto pitanje postavljala na podforumu dojenje
    ali ovo nije podforum podrške (ne piše da je), i ne postoji nepobitan koncenzus o tome da su prirodne metode uvijek najbolji izbor
    i zato ja mislim da je sada pošteno kritički raspravljati
    pogotovo kad imaš stručnu osnovu za zabrinut se da će si netko život dovest u opasnost :/
    Pre svega, pitanje je prvobitno stavljeno na drugi pdf, pa premesteno ovde.
    Zatim, i ja mislim kao i koryanshea. Zasto se ne moze posteno kriticki raspravljati?
    Mujica jest bio malo grub, ali je dao tacne navode.
    Kome treba potvrda, neka baci pogled na link koji sam ja stavila, ili neka malo prosurfa i vidi druge linkove.
    Prema njima, ako cemo vec terati mak na konac, recidiv je 16,7 % nakon 60 meseci od konizacije. Sto znaci dobrih 83% IZLECENIH. Druga strana istog pitanja je kako se bolest siri ako se doceka da karcinom postane invazivan. Na zalost, statistika nije tako dobronamerna za takve dijagnoze.
    Reci cu jos jednom: nisam protiv alternativne medicine - homeopatijom lecimo cerkicinu alergiju, refleksologijom dizemo imunitet i lecimo upale grla, glavobolje i stosta drugo, kineske gljive su mi prirodna izvor kortikosteroida uz ciju pomoc sam zavrsila lecenje gadnog poremecaja imuniteta koji sam zakacila...
    Samo mislim da za neke probleme alternativa NIJE dostatna da dovede do izlecenja.

  30. #30
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    jedno me zanima
    pokretačica teme je rekla da se mora odlučiti da li
    nastaviti liječenje homeopatijom
    što to znači?

    da se do sada liječila homeopatijom ili se do sada liječila klasičnom medicinom pa je došlo do razvoja ca in situ

    editiran dio posta koji se nadovezivao na uklonjen post

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa

    A OT - ako ste izrazito protiv "prirodnih" metada liječenja što radite na ovom podforumu? provocirate?
    Budući da je pitanje postavljeno u množini i valjda namijenjeno svima koji su protiv liječenja Carcinoma in situ homeopatijom-da ti odgovorim: tu sam pisala kao alternativac i zdravstveni djelatnik jer poznam i jednu i drugu stranu. Ne sjećam se da sam provocirala i stojim iza onog što sam rekla.

    I vrlo je zanimljivo da su svi zdravstveni djelatnici stali na stranu klasične medicine (pretpostavljam-zbog znanja koje imaju), a oni koji zagovaraju nastavak liječenja homeopatijom....za njih barem ja osobno ne znam koje su struke.

    Kao što je Anchie lijepo rekla:
    I svi smo mi vecinom laici za sve teme o kojima se prica. Korisnici moraju biti toga svjesni i sami su odgovorni za ono sto procitaju i saznaju u smislu da li ce prihvatiti ili ne. Ovo nije cybermed, ovo je forum udruge Roditelji u akciji.
    Jedino je problem što se savjeti uzimaju zdravo za gotovo ako je riječ o pojedinim temama (npr. dojenje iako ne postoje osobe koje su FORMALNO obrazovane za davanje savjeta na tu temu), a ovaj puta, kad progovara struka koja se itekako namučila da stekne obrazovanje, titulu i "papir", savjeti se minoriziraju i prijeti se banom. Ok, možda se treba paziti na izbor riječi, ali čini mi se da se ovdje potcjenjuje znanje. I to je ok jer ovo je forum pa je valjda sve dozvoljeno, ali rezultat svega toga može u ovom slučaju završiti kardinalnim posljedicama.

    editiran dio koji se nadovezivao na obrisane postove

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj icyoh prvotno napisa

    A OT - ako ste izrazito protiv "prirodnih" metada liječenja što radite na ovom podforumu? provocirate?
    Budući da je pitanje postavljeno u množini i valjda namijenjeno svima koji su protiv liječenja Carcinoma in situ homeopatijom-da ti odgovorim: tu sam pisala kao alternativac i zdravstveni djelatnik jer poznam i jednu i drugu stranu. Ne sjećam se da sam provocirala i stojim iza onog što sam rekla.

    I vrlo je zanimljivo da su svi zdravstveni djelatnici stali na stranu klasične medicine (pretpostavljam-zbog znanja koje imaju), a oni koji zagovaraju nastavak liječenja homeopatijom....za njih barem ja osobno ne znam koje su struke.

    Kao što je Anchie lijepo rekla:
    I svi smo mi vecinom laici za sve teme o kojima se prica. Korisnici moraju biti toga svjesni i sami su odgovorni za ono sto procitaju i saznaju u smislu da li ce prihvatiti ili ne. Ovo nije cybermed, ovo je forum udruge Roditelji u akciji.
    Jedino je problem što se savjeti uzimaju zdravo za gotovo ako je riječ o pojedinim temama (npr. dojenje iako ne postoje osobe koje su FORMALNO obrazovane za davanje savjeta na tu temu), a ovaj puta, kad progovara struka koja se itekako namučila da stekne obrazovanje, titulu i "papir", savjeti se minoriziraju i prijeti se banom. Ok, možda se treba paziti na izbor riječi, ali čini mi se da se ovdje potcjenjuje znanje. I to je ok jer ovo je forum pa je valjda sve dozvoljeno, ali rezultat svega toga može u ovom slučaju završiti kardinalnim posljedicama.


    editiran dio koji se nadovezivao na obrisane postove

    Apsolutno se slažem s tobom.
    Dodala bih da na podforumu dohrane se može pročitati dosta savjeta koji nisu u skladu sa strukom ( a čini mi se da su i tu savjeti dosta važni,a mame ih se drže kao da je to zlatni standard).

  33. #33
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Nataša Sikora prvotno napisa
    Dr. homeopat mi je rekao da se karcinom in situ ne širi tako lako, da je začahuren i da se puno bolje liječi ako se ne dira nožem, ........
    Imaš li neke kontakt podatke Dr. homeopata?
    Možeš li mi poslati telefon ili ime i adresu? Moože i na pp.

  34. #34
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Ja bih potražila više mišljenja i pokušala naći najstručnijeg liječnika koji će izvesti postupak. Iz ovog je očigledno da mislim da se sa ovom dijagnozom, gdje život ovisi o samoj reakciji i lječenju, ne bi trebalo kockati.
    Kombiniraj i jedno i drugo. I sretno.

  35. #35
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Mislim da svatko tko se bavi alternativnom medicinom ozbiljno, dakle nije neki šarlatan, da će itekako sugerirati klasičnu medicinu u liječenju ozbiljnih bolesti kao ova, ali da će naravno preporučiti i svoju metodu kao dodatak liječenju i kao nešto što može poboljšati rezultate. Takvi savjeti su se mogli čuti puno puta na televiziji od renomiranih stručnjaka alternativne medicine.
    Nataša nadam se da će sve krenuti na bolje

  36. #36
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj Nataša Sikora prvotno napisa
    Nisam tražila da netko drugi odluči umjesto mene, nego pozitivna iskustva s homeopatijom.
    Ako tražiš samo pozitivna iskustva, mogla bi ti promaknuti negativna, a to je vrlo opasno pri donošenju bilo kakve odluke, pogotovo ovakve koja se doslovce tiče života i smrti.

  37. #37
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Pikica2 do 19tog imaš dva tjedna, za homeopatiju premalo da počne djelovati, ali za bioenergiju nije (ako zaredas vise tretmana).

    U svakom slucaju sretno i hrabro

  38. #38
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Svi off topic postovi su obrisani... Pikica2 zasluzuje odgovore a ne off topicarenje i nasa prepucavanja.

    Ciciban, ispricavam ti se jer mi je greskom otisao tvoj cijeli post, ovo je dio koji sam htjela ostaviti. Oprosti

    Citiraj Ciciban prvotno napisa
    A Nataši želim da kažem, da se ne plaši, da vjeruje liječnicima, neka se s njima konsultuje, jer oboljenje koje joj je dijagnosticirano, se liječi, uspješno, ako se na vrijeme počne sa istim.
    Molim da nastavite dalje s konstruktivnom raspravom. Hvala

  39. #39
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Mujica,
    uspjesnost metoda kao sto je LLETZ i klasicna konizacija iznosi nekih 92-93%. Taj postotak se odnosi samo na period od 2 godine nakon zahvata. Ako ti se nalaz pogorsa nakon tri godine to se smatra novom bolescu.
    Uglavnom, dugorocno gledano, recidiva ima nekih 20%. :/ [/i]
    Marta (i svi ostali zagovornici "prirodnih metoda"), kolika je uspješnost homeopatije u liječenju karcinoma?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Samo da znaš da konizacija označava skidanje djelića cerviksa,a ne cijele maternice i to sve skupa traje 15.min u općoj anesteziji.Nikakva alternativa te neće izlječiti, a ako budeš odugovlačila samo imaš šanse na daljni rasap tumora.Nadam se da si već pametno odlučila i sretno!Život ti se neće promijeniti nakon konizacije!

  41. #41
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mitja drzim ti fige.
    nadam se da imas strucne osobe kojima vjerujes, bez obzira da li su strucnjaci klasicne ili holisticke medicine. ako je tvoj izbor holisticka medicina onda je najbolje potraziti strucnjake na tom podrucju.
    holisticki pristup trazi takode znanje i strucnost, samo je to drukcije znanje od znanja klasicne medicine.
    forum tu moze pomoci kao medij na kojem mozes dobiti informacije o mogucnostima i strucnim osobama. medutim bila bih osobno vrlo oprezna u donosenju odluka koje bi se temeljile SAMO na prepisci na forumu. pogotovo sto ovo nije medicinski forum niti klasicne niti holisticke medicine.

    inace, po mojim saznanjima ne postoji niti jedna metoda lijecenja raka, bilo klasicne, bilo kineske, bilo ajurvedske.... bilo bilo koje holisticke metode koja ima 100 postotne rezultate izljecenja. osobno bih bila vrlo oprezna kod ljudi koji tvrde suprotno.
    razgovarala sam sa par strucnjaka holistickog pristupa i u inozemstvu i u hrvatskoj (koji su inace na jako dobrom glasu) i ovo sto pricam proizlazi iz toga.

    pa posto se i ja u ovoj specificnoj temi ubrajam u laike (i to nije u suprotnosti s tim da sam postovalac i korisnik holisticog pristupa zdravlju) samo par prepuruka knjiskog tipa (prepostavljam da si strucne osobe sama vec nasla) dostupne na hrvatskom:

    Protiv raka - Nov način života, Dr. David Servan-Schreiber (planetopija)

    Johanna Budwig: RAK – PROBLEM I RJEŠENJE

    Lothar Hirneise. KEMOTERAPIJA LIJEČI RAK I ZEMLJA JE RAVNA PLOČA, planetopija

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    5

    Početno Re: karcinom in situ

    Citiraj Mitja prvotno napisa
    Drage žene,
    biopsijom mi je potvrđen cin 3 i karcinom in situ. Moram odlučiti da li da idem na konizaciju ili da se nastavim liječiti homeopatijom. Da li je neka od vas pomoću homeopatije izliječila cis, ako je molim da mi se javi jer mi treba podrška.
    Hvala
    Definitivno bih vam preporučio da probate i liječenje bioenergijom.
    U situaciji kao što je vaša treba probati sve moguće opcije.
    Želim vam potpun oporavak!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala Seni!
    Pročitala sam knjigu od Dr. Servana, jako je zanimljiva i poučna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •