Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 121

Tema: Je li kome šikljala krv iz bradavice?

  1. #1
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno Je li kome šikljala krv iz bradavice?

    Susrela sam se sa problemom jačeg krvarenja iz bradavice. (Kad kažem "jačeg", mislim na krvavi mlaz koji šprica djetetu u lice i zacrni bebinu stolicu).
    Nema ragada, bio je krvavi blister koji je očito pukao.
    Kada maleni vuče, mama osjeća onaj negativni tlak i vidi da joj se dojka počinje crvenjeti na mjestu oko usta. (Položaj je dobar, beba krasno napreduje).

    Ako je neka imala takav problem, što je poduzela i kojem liječniku se obratila?

  2. #2
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Izi je jeo poprilicnu kolicinu krvi, ali od ragade.
    Isto mu je oko usta bilo krvi, i stolica je bila pola-pola, tj. braon sa onim belim ostrvcima od masnoce od mleka.
    S puknutim blisterom nemam iskustva.

  3. #3
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    meni, ali ja sam imala sindrom "zahrđalih cijevi" i nisam išla liječniku.

  4. #4
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    I meni je šiktala krv, ali također od ragada. Kako se meni to dogodilo kad je malcu bilo 9,5 mjeseci, završilo je, na žalost, prestankom dojenja jer ragade nisu zarastale ni nakon tri tjedna. Kad je baš jako krvarilo, nisam ga dojila. Prestrašno mi je izgledala ta roza mješavina kad sam se izdajala.

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Toj mami pri izdajanju ne ide krv :?
    To je ono što je čudno.

  6. #6
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Pa i meni je kad se izdojim u posudici u donjem delu bila krv a u gornjem mleko.

  7. #7
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ah, tek sad vidim "ne ide krv", sorry
    Pri izdajanju ionako ne prorade svi kanalici kao kod sisanja, pa moguce da joj bas taj kriticni ne radi kod izdajanja.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    ako ne krvari više pri dojenju,mislim da nema razloga za brinuti se , a pogotovo ako djetetu stolica više nije crna.
    ili krvari stalno kada doji?

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    u poslijepodnevnim satima nije bilo nekih značajnijih količina krvi, samo na bradavicama.
    stolicu, nakon te dvije crne, maleni još nije imao pa ne znam sada kakva će biti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    a koliko to dugo traje (da šiklja ta krv)?

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    samo jučer

  12. #12
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    meni je bilo tako. Izdajala sam rozo mlijeko... Kad se samo sjetim. Proslo je samo od sebe, s tim da sam iskljucivo izdajala 10-ak dana, beba nije dojila. Nakon sto je donekle zaraslo, pocela je dojiti ali tad je polozaj bio bolji i cesto sam ga mijenjala (svaki podoj drugi polozaj) i mic po mic, proslo je. Imala sam rane tj. kraste nekoliko mjeseci.
    Za utjehu - uspjesno dojimo vec 18 mjeseci bez naznaka prestanka. Sto te ne ubije, stvarno te ojaca :/

  13. #13
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    apri, sori, meni je bilo od ragada, ne ovako iz bradavice. Tak mi i treba kad zelim biti brza.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    pretpostavljam da se radi o nekoj kapilarici i da dok beba siše,stvori jači negativni tlak pa se otvori ta kapilarica i ponovno krvari,a s izdajanjem vjerojatno ne uspije izavati toliki podtlak i zato ne krvari.
    ako mama vidi di je to mjesto možda bi se mogla javiti kirurgu ( ili dermatologu), ima jedan instrument kojim se takne to mjesto i onda prestane krvariti.
    ako mama nema problema s koagulacijom (to znači npr.ako se poreže da to normalno zaraste) i ako u obitelji nije bilo problema i ako je to krvarenje manje u odnosu na jučer,vjerojatno će se to i samo zaustaviti.

  15. #15
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    puno ti hvala

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno



    drago mi je ako smo mamu utješili i ohrabrili!

  17. #17
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja mislim da bi to samo od sebe trebalo prestati.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Na bregu...
    Postovi
    59

    Početno

    Evo što nam se dogodilo.

    Mali papa, ja čitam novine i nakon kojih 10 min naglo otpusti cicu.Pogledam ga i imam šta vidjeti.
    Obrazi, bradica, usta...sve puno krvi.U ustima mu krv...Prestrašno..A iz bradavice u tankom mlazu šprica krv.
    Brzo sam maloga obrisala, bradavicu isto i dala mu drugu cicu.
    Međutim, ovu prijašnju sam pregledavala ni sama ne znam koliko puta i nisam našla niti jednu ragadu, tako da mi nije bilo jasno od kud ta krv.
    Već sam se prepala da mali nema unutarnje krvarenje...ali kad je papao na drugoj cici, sve je bilo u redu.
    Znači, krv je bila iz bradavice, ali i dalje je ona bez ijedne ranice.
    I još k tome je jučer bio jako nervozan i tražio je papati svakih 2,5-3 h, a ja mu cijelo vrijeme nudila samo jednu cicu, desnu, jer kad god bih mu ponudila lijevu, opet je počela teći krv.
    Tako sam lijevu izdajala, ali čim sam ju više gnječila, sve više se mlijeka stvaralo i nikako ju nisam mogla isprazniti, a ona teška, bolna...
    Za manje od 10 min sam izdojila 130 ml i još je bilo mlijeka, a ova na koju sam malog dojila, desna, me već boljela od stalnog nacicavanja...

    I onda slijedi idući šok...Stolica...crna kao katran.
    Tri put je kakao jučer, i svaki put pelena crna da ne može biti crnija.
    Izgleda da se jako puno nagutao krvi...
    Ist tako sam mu tokom dana dva puta dala tu cicu i svaki put čim povuče, krene krv.

    I onda sam vidjela da imam kao neki sitni crveni prištić i činilo mi se da je to crveno u biti navučena krv.
    Zvala sam Rode.
    Kaže žena da je vjerojatno blister koji u mom slučaju nije ispunjen gnojem, nego krvlju i da je vjerojatno pukao kad je mali počeo vući i da od tuda krv, da nema drugog objašnjenja, što je i meni bilo logički, jer sam i sama pomišljala na to.
    Međutim, kako mali nema niti 3 mj i kakao je crno, još k tome je jako malo piškio, nazvala sam hitnu da objasnim što nam se događa, pa da čujem da li trebamo doći ili ne.
    Objasnim ja tako doktorici svoj problem, a ona meni kaže da imam upalu, točnije mastitis i da moram piti antibiotike. Kažem ja njoj da nemam mastitis jer jako dobro znam kako mastitis izgleda, s obzirom da sam ga imala, ali ona i dalje tvrdi svoje.
    Rekla je da nije moguče da mi povlači krv samo iz jedne bradavice ( ??? )...Mislim, ona zna, a ne ja kojoj se to događa i dala mi je savjet "zlata vrijedan" - izdajati 2-3 dana tu cicu koja krvari, mlijeko malome ne davati iako kad sam izdajala, krvi nije bilo ni od kud, u ponedjeljak se neka javim svojem dr da mi prepiše atb za mastitis ( koji je i dalje tvrdila da imam) i neka malome počinjem davati adaptirano i prokuhanu vodu sa šečerom
    Mislim, nakon skoro 3 mjeseca više nego uspješnog dojenja, da sada pređem na adaptirano??? Pa ne pada mi na pamet, kad se samo sjetim kroz kakve sam sve muke prolazila od samoga početka i kako sam se borila samo da uspješno počnem dojiti, i sada da prestanem????
    Jako žalosno da jedna doktorica to može uopće preporučiti...

    I tako ja poslušala Rode i dala mu na večer tu cicu( prije toga sam ju stalno mazala Pantexolom i razgoličena hodala po kući ) i fino je papao iz nje oko pola sata, bez ijedne kapljice krvi.
    Noću isto tako...
    Sad je malo prije kakao i vidi se da kakica poprima normalnu boju senfa, iako još ima crne tragove.

    Tako da izgleda da je stvarno bio samo blister i duboko se nadam da nije bilo ništa puno goreg!


    Evo, drage, kopirala sam tekst s foruma Mame i Bebe na kojem sam logirana.

    Uglavnom, bradavica više nije krvarila, a stolica je danas bila normalne boje.

    Puno vam hvala svima na odgovorima, a vašoj dragoj moderatorici i savjetnici na SOS Rodinom telefonu, hvala još jednom od srca!!

    Pozdrav!!!!!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    drago mi je da je problem rjesen.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    I ja sam imala takav slučaj.

    Mali je papao desnu cicu, sve ok, napapa se, podignem ga da podrigne i on izbljuva veću količinu krvi. Ja sva u čudu jer nemam ragade na toj cici. Nakon par minuta opet povrača krv, pa opet i opet. Zaspi i malo kasnije povrati veću količinu, sada već smeđe, ne crveno, na krevetu. Počnem plakati i histerizirati i MM nas vozi na hitnu. Bilo je pola noći. Pregledaju ga, kažu sve ok, vjerojatno iz cice. Ja plačam i govorim kako nemam rana na cici i kako mali sigurno ima unutarnje krvarenje Šalju nas na Kantridu gdje ga pregledavaju, vade krv i konstatiraju da je savršeno zdrava beba a da mu je mama paničarka

    Drugi dan nam pedica objašnjava da je to vjerojatno bila kapilara u dojci i da normalno dojim i dalje na tu dojku, što sam ja sva sretna prihvatila jer mi je već cica bila pred eksplozijom

    Nikada se više nije ponovilo.

  21. #21
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    baš mi je drago za još jedno uspješno dojenje koje liječnički savjeti nisu uspjeli pokvariti.

    apri, potvrđuje se ona - svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujemo.
    i ovu ste nedaću uspješno prevladali, i ti kao savjetnica i mama.

  22. #22
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Zwerka, jako mi je drago da je sve ispalo dobro :D
    Divno je što si bila tako smirena i što si reagirala upravo kako treba

    Voljela bih da nam još ponekad svratiš na Forum.

  23. #23
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Zwerka prvotno napisa
    Kaže žena da je vjerojatno blister koji u mom slučaju nije ispunjen gnojem, nego krvlju
    ovdje smo se vjerojatno krivo razumjele; blister je obično ispunjen mlijekom

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Na bregu...
    Postovi
    59

    Početno

    Apri, očito sam ja poseban slučaj s krvavim blisterom!

    Kako god bilo, bitno da je sada dobro, jedino mi se sad cica na koju sam ga dojila dva dana, luđački puni.
    Sad će opet trebati vremena da mi se uspostavi ponuda-potražnja... :/

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    riješit će se to tijekom sljedećih 48 sati, sigurna sam

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Na bregu...
    Postovi
    59

    Početno


  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    drago mi je da je sve prošlo super! :D

  28. #28
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    uvijek me oduševi kako se nabrzaka skupe žene koje iznjedre rješenje

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Na bregu...
    Postovi
    59

    Početno

    Eto mene opet!

    Cica ponovo prokrvarila iako nisam niti primjetila, nego je mali bljucnuo krvavo. Samo me zapeckalo kad je cicao i opet sam vidjela navučene točkice krvi.
    Na drugoj cici sam navukla upalu...
    Šta da radim???

    Najrađe bih odustala više od dojenja, jer više nemam snage kad se samo sjetim da se od prvog dana borim da mogu dojiti, ali nikako na zelenu granu...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Nemoj odustati, proći će Upravo sam na drugom topiću pisala što sam sve ja prošla i dalje dojim. Sve će proći i biti će ok, vjeruj nam

    Ovako, za upalu vjerojatno znaš, stavljaj kupus i obloge da se upala smanji i masiraj dojku. Daj mu da čim više sisa kako bi je ispraznio.

    Što se krvi tiće, vjerojatno je sva krv otišla, probaj malo izdojiti pa ćeš vidjeti. Meni se to samo jednom desilo i nije se ponovilo.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Na bregu...
    Postovi
    59

    Početno

    Ma ne znam više šta bih, ne mogu prestati plakati koliko sam jadna..
    Od rođenja malenog imam probleme.
    Prvo su mi svi "pametni" pričali da je maleni gladan, da mi mlijeko ne valja i patronažna isto, da mu dajem adaptirano...I naravno, počela sam adaptiranim, ali sa svakom novom bočicom sam plakala i jednostavno sam bila protiv adaptiranog i dojila, i samo dojila...
    Maleni je znao na cici provesti i po 5 h u komadu, noću isto. prvih mjesec dana ako sam spavala po 2 h bilo je puno...
    Ali nema veze, odlučila sam dojiti i ništa mi nije bilo važno, samo da uspijem...
    Već u bolnici sam dobila ragade koje su potrajale...
    Kad je mali imao mjesec dana, dobila sam mastitis prvi pu-3 dana sam imala 39.5, atb nije djelovao, mali nije imao stolicu 5 dana, tako dugo dok sam ja pila atb...strašno...
    Zatim mi cica krvari, pa ajde, to prošlo...
    Jučer sam opet dobila mastitis i kad sam pomislila da je gotovo, evo druga cica prokrvari...I onda mi maleni bljucne krv...

    I kako dalje???
    Pa ne mogu više...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Idi iz dana u dan. Svaki dan proslavi kao pobjedu i tješi samu sebe da će to proći, da će beba narasti, cike ozdraviti i da to ne traje vječno. Ti si jaka i hrabra i to možeš podnijeti.

    Komentare okoline presjeci u startu. Budi i bezobrazna ako treba! U ovom ste trenutku jedino bitni ti i beba, nitko drugi. Ogradi se od ljudi koji te opterećuju.

  33. #33
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Zwerka, prvo , to ništa ne "košta".

    Vjerujem da si već i umorna i razočarana svime što vam se dešava. Pogotovo je teško kada čovjek želi dobro, a ne ispadne baš onako kako je zamislio.
    Ja bih voljela da se sutra javiš ginekologu (srijeda je). Neka ti pogleda grudi, neka vidi što bi moglo biti.
    Do tada, možeš li ikoga pozvati da ti pomogne, da pridrži malenoga da se malo opustiš?
    Da se istuširaš i pod tušem pokušaš malo izdojiti?
    Da staviš hladne obloge na dojku koja je upaljena?

    Imaš li sada temperaturu i kolika je? Od kada traje?
    Osim što si tužna i razočarana, kako se fizički osjećaš?

    Čini se da je maleni promijenio način na koji zahvaća dojku i da sada stvara hematome i onaj negativni tlak o kojemu smo razgovarale?
    Ponavlja li se problem i kada doji u snu ili polusnu?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Na bregu...
    Postovi
    59

    Početno

    Ginekolog je rekao da on s dojkama nema više ništa, nego misli da se sada kirurzi bave time.
    Stvar e u tome da ne mogu nikud otići, jer mi muž radi ujutro i nema mi tko maloga pričuvati, a ne mogu ga uzimati sa sobom, jer se uopće neće voziti u AS, a niti u kolicima, ali to je druga priča...
    Zvala sam rodilište gdje sam rodila i kažu mi da se javim pedijatru da mi on pregleda dojke i da preporuči koje adaptirano koristiti, ali ja nikako ne bi AD.
    Međutim, zovem ga cijelo jutro i ne javlja se...
    Opet kad je cicao dojku koja krvari, bila je cijela ljubičasta, a zatim je pobijeljela...
    Stvar je u tome da sam i sama djelomice kriva, jer ga ostavljam na cic po 45 min, a on ju nakon 15-20 min počne samo natezati i igrati se njome...
    Ova koja je upaljena je bez kvrgi-tako mi je bilo i prvi puta, niti jedne kvrge, a sama cica boli užasno, žari i temp 39.5.
    Jučer na večer je pala i sad ju više nemam, nego samo boli i dalje.
    Od jučer držim list kupusa u grudnjaku.

    Osječam se jako loše, možda je i djetinjasto, ali samo mi se plače i nikako se ne mogu smiriti.

    Noću jede po 10 min i zaspi...

  35. #35
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Zwerka, a gdje stanuješ? Možda može priskočiti koja od forumašica? Ako ništa druga da ide s tobom dok obaviš pregled i za to vrijeme čuva maleckog. Ili kao što Apri kaže, da dobiješ pet minuta za sebe.
    Ja sam upalu dojke imala samo jednom i to jedan dan, no i to mi je bilo puno. Razumijem te kako se osjećaš.
    A što se tiče okoline, meni su svi stvarali velike probleme s prvim djetetom, ali smo nekako ustrajali i izdržali deset mjeseci (šteta što nije više, ali ragade su bile prestrašne). Sad s drugim djetetom, kad nikome nisam dala niti pisnuti na temu dojenja (niti sestrama u rodilištu!), priznaju mi da sam i prvi puta bila u pravu i da su mi trebali dati više podrške, a ne stalno zanovijetati. Pedijatrica je sad manja od makovog zrna. Kad dođemo na pregled samo konstatira "Mama, vi još uvijek dojite, jel?" i ništa se drugo ne usudi pitati, a prošli puta joj je svaka druga riječ bila AD i "dijete je gladno". Uf, kad se toga sjetim.

    Drži se, proći će.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Na bregu...
    Postovi
    59

    Početno

    Kraj Đuređvca sam...
    Znam da mi mali nije gladan jer je sa 2 mj imao 6880 g i 63 cm...
    Bojim se samo da mi nije veći problem s tim krvarenjem...možda i je neka manja ragada koja se ne vidi...ne znam više...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Normalno je da ti se plače, nije nimalo djetinjasto. Ja sam u jednom trenutku stala nasred dnevnog boravka, sa cicama vani i počela plakati da nemogu višeeeeee! Da me bar netko snimao tada

    Meni je gin gledao dojke i davao mi potrebne ljekove.

    Iako sam uživala gledajući ga kako drži cicu u ustima, u tom periodu kad sam imala probleme nisam mu dla da bude dugo sa cicom u ustima. Kad bi se najeo vadila sam je van.

    Na upaljenu cicu stavljaj hladne obloge. Meni je super onaj gel u vrećici što se kupi u apoteci. Stavila bi ga par minuta u friz da se dobro ohladi pa na cicu.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Na bregu...
    Postovi
    59

    Početno

    Ma, i ja sam stalno razgoličena i kad se igram s malim, stalno gleda cice, još će imati fobije od njih...
    Na upaljenoj držim kupus.
    A ova koja krvari...da mu ju dajem svejedno???

  39. #39
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Koliko krvari?
    Je li to opet onakav mlaz ili neka krvava točkica?
    Ako je baš mlaz, doji ga na onoj koja ne krvari, a tu izdajaj.
    Pa ako ne bude krvi, možeš mu dati to izdojeno mlijeko.

    Kad muž dođe doma, pokušajte se organizirati i odite u Koprivnicu na hitnu.
    Ali ne zvati one sa 94, nego odi na kirurgiju.
    Meni je teško uopće ti sugerirati odlazak tamo jer nekako znam da će ti savjetovati formulu kao rješenje svih tvojih problema.
    Ali, ti reci da tebe ne brine dječja prehrana nego da pogledaju što ti je s dojkom.

    princess puffy, jesi li ovdje?
    bi li se na UZV dojke vidjelo puknuće neke kapilare ili nešto uslijed čega se javlja to krvarenje?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Na bregu...
    Postovi
    59

    Početno

    Nije kao prije, nego je bljuckao poslije jela i bilo je crvenih tragova, a na bradavici crvena točkica.
    Budem zvala dr opće prakse.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Na bregu...
    Postovi
    59

    Početno

    Nisam niti primjetila da je opet počelo krvariti. Svako malo sam mu cicu vadila i gledala i nije bilo ničega, nego tek dok se pobljuckao sam vidjela da je opet povukao krv...
    Iduće hranjenje bi moralo biti iz te cice...

  42. #42
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    koliko je krvi bilo: krvava mrljica, kao iz ragade, ili je kompletan sadržaj bio crvenkasto-smeđi?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Na bregu...
    Postovi
    59

    Početno

    Samo malo smečkastih tragova, ostalo je bilo mlijeko i slina...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Koliko krvari?
    Je li to opet onakav mlaz ili neka krvava točkica?
    Ako je baš mlaz, doji ga na onoj koja ne krvari, a tu izdajaj.
    Pa ako ne bude krvi, možeš mu dati to izdojeno mlijeko.

    Kad muž dođe doma, pokušajte se organizirati i odite u Koprivnicu na hitnu.
    Ali ne zvati one sa 94, nego odi na kirurgiju.
    Meni je teško uopće ti sugerirati odlazak tamo jer nekako znam da će ti savjetovati formulu kao rješenje svih tvojih problema.
    Ali, ti reci da tebe ne brine dječja prehrana nego da pogledaju što ti je s dojkom.

    princess puffy, jesi li ovdje?
    bi li se na UZV dojke vidjelo puknuće neke kapilare ili nešto uslijed čega se javlja to krvarenje?
    X,

    plus

    -savjetujem ti da ako se ponovi oblno krvarenje obavezno odeš kirurgu, poželjno plastičnom... (naglasi da se ne radi o uobičajenim problemima sa bradavicama, nego da te prvenstveno brine obilnost i ponavljanje krvarenja, i to što ne boli)
    -ako se možeš organizirati otiđite skupa na hitan prijem u KB Dubravu npr.
    - dobra je šansa da će ti napraviti UZV i/ili mamografiju (obje pretrage kompatibilne s dojenjem), i eventualno citološki pregled
    To su preporučene pretrage pri bezbolnom obilnom krvarenju iz dojke.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Na bregu...
    Postovi
    59

    Početno

    Zvala sam pedijatra.
    Kaže sestra neka ga dojim preko šeširića...
    A kako kad neće u usta staviti ništa osim cice, a i koliko znam, preko šeširića se ne može dovoljno mlijeka izvući...ili se varam???

  46. #46
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da šeširić ne bi zaustavio krvarenje, a postji i realna sansa da ti se s njim dojka prepuni.
    Ako se krvarenje smanjilo, daj mu tu sisu i prati sto se dogadja.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Na bregu...
    Postovi
    59

    Početno

    Držite mi fige da ne bude krvi više..
    Malo prije je papao iz druge cice i kad je bljuckao, opet je izašlo malo smeđeg. Očito mu je ostalo u želucu od prijašnjeg hranjenja??
    Sad na red dolazi opet ta koja krvari, pa ću se javiti...

  48. #48
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  49. #49
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Drzimo ti fige za sve.

  50. #50
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Zwerka, drži se

    Ako se bude ponovilo, ja bih voljela da napraviš ovo što paklenica predlaže.
    Na stranu dojenje i sve, ali moraš vidjeti je li sve u redu!

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •