Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 67

Tema: Dječji doplatak

  1. #1
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno Dječji doplatak

    Jedna članica foruma me je ovim upitom malo bocnula i uvidjela sam da nema nekih friških obavijesti o dječjem doplatku za djecu sa posebnim potrebama. :/


    Dakle:

    1. Korisnici
    Za dijete s težim oštećenjem zdravlja, utvrđenom prema propisima iz socijalne skrbi, a koje je oštećenje nastalo prije navršene 18. godine života, pripada doplatak za djecu do kraja kalendarske godine u kojoj navršava 27 godina života.

    Korisnicima koji su pravo na doplatak ostvarili za djecu s težim oštećenjem zdravlja do 31. prosinca 2001., to pravo pripada i nakon navršene 27. godine života djeteta, do donošenja posebnog propisa o pravima osoba s invaliditetom.

    Oštećenje zdravlja djeteta, na osnovi kojeg se ostvaruje doplatak po povoljnijim uvjetima, utvrđuje se nalazom i mišljenjem nadležnog tijela vještačenja socijalne skrbi.


    Kao dijete s težim oštećenjem zdravlja, prema propisima o socijalnoj skrbi smatra se dijete kojim je nalazom i mišljenjem utvrđeno:
    • potpuna i trajna nesposobnost za samostalan život i rad
    • teže tjelesno ili mentalno oštećenje,
    • teža psihička bolest ili
    • teže promjene u zdravstvenom stanju.



    U postupku ostvarivanja prava na doplatak za djecu, postojanje težeg oštećenja zdravlja djeteta može se dokazivati:

    a) nalazom i mišljenjem tijela vještačenja socijalne skrbi kojim je utvrđena vrsta i stupanj oštećenja zdravlja djeteta prema odredbama Zakona o doplatku za djecu

    b) rješenja donesena u postupku ostvarivanja prava iz socijalne skrbi
    • o pravu na osobnu invalidninu,
    c) rješenjem nadležnog Centra za socijalnu skrb
    • o pravu roditelja na dopust do sedme godine života djeteta i
    • o pravu na rad s polovicom punoga radnog vremena zbog njege djeteta s težim smetnjama u razvoju te

    Doplatak za djecu ne pripada korisniku:

    • za vrijeme dok se dijete nalazi na školovanju u inozemstvu;
    • za dijete koje je stalno smješteno u ustanovi u kojoj ima uzdržavanje na teret proračuna



    Pravo na doplatak za djecu prestaje stupanjem tog djeteta u brak.



    link 1

    2.

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    (pobjegao mi prst...)


    2. Prava

    Za dijete bez oba roditelja ili
    - za dijete čija su oba roditelja nepoznata,
    - nepoznatog prebivališta,
    - potpuno nesposobni za samostalan život i rad,
    - ili ako im je oduzeta poslovna sposobnost
    ,
    pripadajuća svota doplatka, određena prema utvrđenom cenzusu, povećava se 25%,

    a za dijete s jednim roditeljem ili
    - za dijete čiji je jedan roditelj nepoznat,
    - nepoznatog prebivališta,
    - potpuno nesposoban za samostalan život i rad,
    - ili ako mu je oduzeta poslovna sposobnost,
    pripadajuća svota doplatka, određena prema utvrđenom cenzusu, povećava se 15%
    .

    Za dijete s oštećenjem zdravlja korisniku pripada doplatak za djecu u 25% većoj svoti od pripadajuće svote doplatka.

    Za djecu s težim oštećenjem zdravlja pravo na doplatak za djecu ostvaruje se bez obzira na visinu prihoda koji kućanstvo korisnika ostvaruje, a svota doplatka određuje se u visini od 25% od proračunske osnovice.



    link 2


    3. Dohodovni cenzusi i iznosi
    Dohodovni cenzus i svote doplatka za djecu od 1. 1. 2009.



    Proračunska osnovica za 2009. godinu iznosi 3.326,00 kn

    Dohodovni cenzus (50% od proračunske osnovice) iznosi 1.663,00 kn.


    Cenzusne grupe
    - prva - ako prosječni mjesečni dohodak po članu kućanstva ne prelazi 16,33% proračunske osnovice (543,14 kn)
    - druga - ako prosječni mjesečni dohodak po članu kućanstva prelazi 16,33% (543,14 kn), a ne prelazi 33,66% (1119,53 kn) proračunske osnovice i
    - treća - ako prosječni mjesečni dohodak po članu kućanstva prelazi 33,66% (1119,53 kn), a ne prelazi 50% (1663,00 kn) proračunske osnovice.


    Svote doplatka za djecu u 2009. godini

    U skladu s cenzusnim grupama određene su svote doplatka za djecu i to:
    - ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno ne prelazi 543,14 kn), doplatak se određuje u svoti od 299,34 kn

    - ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno prelazi 543,14 kn, a ne prelazi 1119,53 kn, doplatak se određuje u svoti od 249,45 kn

    - ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno prelazi 1119,53 kn, a ne prelazi 1663,00 kn, doplatak se određuje u svoti od 199,56 kn

    - za dijete bez oba roditelja ili za dijete čija su oba roditelja nepoznata ili nepoznatog prebivališta ili potpuno nesposobni za samostalan život i rad ili ako im je oduzeta poslovna sposobnost, pripadajuća svota doplatka, određena prema utvrđenom cenzusu, povećava se za 25 %
    (374,18 kn, 311,81 kn ili 249,45 kn)
    - za dijete s oštećenjem zdravlja, korisniku pripada doplatak za djecu u 25% većoj svoti od pripadajuće svote doplatka
    (374,18 kn, 311,81 kn ili 249,45 kn)

    - za dijete bez jednog roditelja ili za dijete čiji je jedan roditelj nepoznat ili nepoznatog prebivališta ili potpuno nesposoban za samostalan život i rad ili ako mu je oduzeta poslovna sposobnost, pripadajuća svota doplatka, određena prema utvrđenom cenzusu, povećava se za 15%
    (344,24 kn, 286,87 kn ili 229,49 kn)

    - za korisnike koji pravo ostvaruju prema članku 34. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, svota doplatka iznosi 374,18 kn

    - za korisnike koji ostvaruju pravo prema članku 22. Zakona o doplatku za djecu (za djecu s težim oštećenjem zdravlja) svota doplatka iznosi 831,50 kn.



    4. utvrđivanje dohodovnog cenzusa


    5. Podnošenje zahtjeva

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3

    Početno

    imam pitanje!nama je dijagnosticiran distony i dobila sam produženje tj.njega djeteta 6 mj.
    podnjela sam zahtjev za dječiji jer mi je rečeno da bi trebala imati pravo!prije tog rješenja mm je predao zahtjev za dječiji u 1 mj.i ja sam polovinom 3 mj.nosila naknadno to rješenje i danas smo dobili da mi nemamo pravo na dječiji!a znam osobe kojima je dijagnosticiran isto kod djece distony i dobiju dječiji od 831 kn!zanima me dali se imam na osnovu toga žaliti ili ne :?

  4. #4
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Preneseno sa stranice mirovinsko.hr, što znači ovo:

    - dokaz (nalaz i mišljenje ili rješenje) centra za socijalnu skrb o postojanju oštećenja zdravlja djeteta

    Obzirom da cijela priča o dodatnom dopustu više ne ide preko socijalnog, da li ovaj napis znači da trebam priložiti Rješenje HZZO-a o Dodatnom dopustu....?

  5. #5
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Pretpostavljam da DA jer sam ja za produženje DD-a predala sad papir kojim mi HZZO odobrava SRV.

  6. #6
    učiteljica Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    9

    Početno dječji doplatak

    Molim vas da mi odgovorite imam li pravo na dječji doplatak ako je stanje ovakvo:
    - zaposlena sam u školi ali sam trenutno na roditeljskom dopustu (rodila 1.4.2009.) i primam naknadu od 2.660 kn
    - suprug je ostao bez posla sredinom rujna (sad je na godišnjem odmoru) i plaća mu je nešto manje od 4000 kn. Za par dana ide na zavod za zapošljavanje
    - imam još jedno dijete od 7 godina

    Šta trebem raditi ako imam pravo?

    Unaprijed hvala!

  7. #7
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ima više vrsta DD-a.

  8. #8

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno Re: dječji doplatak

    Citiraj učiteljica Sanja prvotno napisa
    Molim vas da mi odgovorite imam li pravo na dječji doplatak ako je stanje ovakvo:
    - zaposlena sam u školi ali sam trenutno na roditeljskom dopustu (rodila 1.4.2009.) i primam naknadu od 2.660 kn
    - suprug je ostao bez posla sredinom rujna (sad je na godišnjem odmoru) i plaća mu je nešto manje od 4000 kn. Za par dana ide na zavod za zapošljavanje
    - imam još jedno dijete od 7 godina

    Šta trebem raditi ako imam pravo?

    Unaprijed hvala!
    Štos je u tome da se kod dječjeg ne računa trenutno stanje ( osim kod djece s pp) , već kakvo je bilo stanje u prethodnoj godini.

  10. #10
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Danas smo bili u CZSS-u radi Zahtjeva za komisijsko vještačenje u svrhu ostvarivanja prava na dd za dijete s oštećenjima u razvoju.

    Može li mi netko reći koliko prođe vremena do poziva komisije na vještačenje te dostave Rješenja?
    U CZSS-u mi nisu znali ništa reći.

    Također me zanima, ako netko zna, zašto me soc. radnica pitala o primanjima (rekla je da moraju dobiti uvid u mjesečna primanja po članu obitelji) - ne kužim zašto ako to nema veze s dd za dijete s oštećenjima... :?

  11. #11
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Obično oko mjesec dana do komisije pa još mjesec dana do rješenja.
    Nas nisu pitali za primanja a isto čekamo poziv za komisiju.

  12. #12
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Hvala ti.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kaštela
    Postovi
    30

    Početno

    ja primam dječji doplatak ali nisam tražila ništa više a djetetu mi je ove godine potvrđena bolest oka da li se trebam javiti na mirovinsko s tim dokumentima ili na centar za socjalni rad

  14. #14
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj marin prvotno napisa Vidi poruku
    ja primam dječji doplatak ali nisam tražila ništa više a djetetu mi je ove godine potvrđena bolest oka da li se trebam javiti na mirovinsko s tim dokumentima ili na centar za socjalni rad
    Zahtjev za DD i mišljenje komisije se predaje na mirovinskom.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    17

    Početno

    ja sam dobila pp na dvije godine s mogućnošću produženja zbog konvulzija - nespecificiranih (tj.bez temperature). Otišli smo u centar za socijalnu skrb i predali molbu, sve to skupa trajalo je jedno mjesec dana, morali smo skupiti potrebnu dokumentaciju.....

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    160

    Početno

    dragi roditelji od 01.03 došlo je do promijene za djećiji doplatak,sva djeca sa doplatkom za tuđu pomoč i njegu nemaju više povečani dječiji 800 kn,nego sve zavisi šta vam piše u riješenju centra ,točnije -ako vam piše da djete nema osnova za razvrstavanje prema čl.38.st.2 .pravilnika dječiji je sada 374,18kn.Za povećani dječiji od 800 kn još imaju roditelji ako oboje radi ,s tim da jedan roditelj ima pravo na temelju riješenja od centra raditi samo 4 sata ili ako dijete ima čl.38st.2. pravilnika(osobnu invalidninu)

  17. #17
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Molim te neki link na službene stranice o tome.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    erdut
    Postovi
    108

    Početno

    trebala bi traziti vjestacenje u centru za soc.skrb s tim papirima onda mozes ostvariti sva prava

  19. #19
    bebaJakov avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    8

    Početno

    J će krajem 5.mj. 2 godine, za 2 tjedna bi trebali završiti s pretragama i ako je sve u redu dijagnoza će mu vjerojatno biti miješani govorno- jezični poremećaj a možda će biti potrebno odstraniti 3. mandulu ili ugraditi ventilacijske cjevčice, u ovisnosti što pokaže BERA, koliko je oštećenje sluha (nije gluh nego ima provodnih smetnji radi sekreta u srednjem uhu pa su to provodne smetnje koje su rješive). Terapije će se vjerojatno sastojati od posjeta logopeda u Suvagu i našem radu s njim doma- ukoliko nije potrebna operacija.
    Zvala sam danas za DD i rekli su mi da donesem sve papire koje imam i da će ostvariti pravo na DD ali ja bih ipak pričekala još 2 tjedna radi te dijagnoze da ne podnosim onda zahtjev opet u biti ne znam da li je ta dijagnoza dovoljna za neki uvećani DD? Ne treba mi produljenje jer sam apsolvent.
    Može mi netko odgovoriti koje dijete ( radi DD ) spada u skupinu s posebnim potrebama- mi moramo na vježbe kod logopeda u Suvag, dijagnostika još nije gotova ali vjerojatno će biti miješano govorno- jezični poremećaj, ovisi što će pokazati ove zadnje pretrage.
    Čula sam da u slučaju djeteta s PP imaš pravo na doplatak, mi smo izvisili jer su nam prihodi za prošlu godinu cca 1690 kn po osobi, iako je 2. polovina godine 0 kn po osobi pa nisam ni predavala.
    Sad živimo od MM- ovih 2400 kn mjesečno nas 3. Naravno ne živimo od toga, od toga bi krepali da nam ne pomažu starci.
    Ima netko pametan savjet? Kome se obratiti?

  20. #20
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    tja, to ti se mijenja iz godine u godinu; nekad vežu uz famozni članak 38 iz kategorizacije, a nekada ne

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    somwhere over the rainbow...
    Postovi
    5

    Početno

    pitala bih samo u vezi ovog uvećanog dd ako mi netko može odgovoriti.
    da li netko zna vrijedi li on za dijete s distonijem?jer sam ja sve papire rješavala na hzzo(a ne u centru za soc.skrb) i ne spominje se ni ima li moja beba pravo na to ili ne.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    maca, ako imaš rješenje za njegu ili nešto slično imaš pravo i na tih 831 kn dd.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    somwhere over the rainbow...
    Postovi
    5

    Početno

    jelena,imam rješenje za njegu djeteta koje sam sa svim ostalim papirima predala za dd,ali me sad buni ovo što spominju da mora pisat nekakav članak 38. s tim da mi je prošli mj sjelo jednako kao i do sada,ali sam pretpostavljala da još nisu sve papire proknjižili pa ću dobit zaostatke(kao i kada sam 1.put predala zahtjev). još je najgore što d još uvijek(barem meni) nije sjeo na račun pa sam u iščekivanju :/

  24. #24
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Da ne otvaram novi post, postavit ću pitanje ovdje. Dobila sam informaciju da majka blizanaca ima pravo na dječji doplatak, bez obzira na prosjek primanja. Jel netko zna nešto više o tome?

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj maca-av,av prvotno napisa Vidi poruku
    jelena,imam rješenje za njegu djeteta koje sam sa svim ostalim papirima predala za dd,ali me sad buni ovo što spominju da mora pisat nekakav članak 38. s tim da mi je prošli mj sjelo jednako kao i do sada,ali sam pretpostavljala da još nisu sve papire proknjižili pa ću dobit zaostatke(kao i kada sam 1.put predala zahtjev). još je najgore što d još uvijek(barem meni) nije sjeo na račun pa sam u iščekivanju :/
    Vjerovatno i njima treba vremena da to sve usklade! Nadam se da bude ovaj mjesec sve sjelo kak treba i zaostaci.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    somwhere over the rainbow...
    Postovi
    5

    Početno

    eto,možda će još nekome pomoći da riješi nedoumicu. samo da kažem da moja beba sa distonyem nema pravo na onaj uvećani dd od 800tinjak kn. tako da nažalost,uz ovu bijedu od naknade za njegu djeteta nema ničega što bi malo popravilo budžet

  27. #27
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj bebaJakov prvotno napisa Vidi poruku
    J će krajem 5.mj. 2 godine, za 2 tjedna bi trebali završiti s pretragama i ako je sve u redu dijagnoza će mu vjerojatno biti miješani govorno- jezični poremećaj a možda će biti potrebno odstraniti 3. mandulu ili ugraditi ventilacijske cjevčice, u ovisnosti što pokaže BERA, koliko je oštećenje sluha (nije gluh nego ima provodnih smetnji radi sekreta u srednjem uhu pa su to provodne smetnje koje su rješive). Terapije će se vjerojatno sastojati od posjeta logopeda u Suvagu i našem radu s njim doma- ukoliko nije potrebna operacija.
    Zvala sam danas za DD i rekli su mi da donesem sve papire koje imam i da će ostvariti pravo na DD ali ja bih ipak pričekala još 2 tjedna radi te dijagnoze da ne podnosim onda zahtjev opet u biti ne znam da li je ta dijagnoza dovoljna za neki uvećani DD? Ne treba mi produljenje jer sam apsolvent.
    Može mi netko odgovoriti koje dijete ( radi DD ) spada u skupinu s posebnim potrebama- mi moramo na vježbe kod logopeda u Suvag, dijagnostika još nije gotova ali vjerojatno će biti miješano govorno- jezični poremećaj, ovisi što će pokazati ove zadnje pretrage.
    Čula sam da u slučaju djeteta s PP imaš pravo na doplatak, mi smo izvisili jer su nam prihodi za prošlu godinu cca 1690 kn po osobi, iako je 2. polovina godine 0 kn po osobi pa nisam ni predavala.
    Sad živimo od MM- ovih 2400 kn mjesečno nas 3. Naravno ne živimo od toga, od toga bi krepali da nam ne pomažu starci.
    Ima netko pametan savjet? Kome se obratiti?
    beba Jakov, ja sam imala identicnu situaciju.
    Naime moj stariji sin ima istu dijagnozu kao i tvoj, trenutno pohadja Suvagov vrtic, a na jesen krece u OS Suvag.
    Prosli smo kategorizaciju, bas zbog uvecanog doplatka, odobreno mu je uvecanje djecjeg od 25% ali s obzirom da smo presli cenzus pa nismo imali pravo na djecji to nam nije bas nista znacilo.

    Znaci, radi se o laksem ostecenju zdravlja koje je izljecivo i mozes dobiti jedino uvecanje djecjeg doplatka AKO imate pravo na djecji.
    Ako prelazite cenzus - nema djecjeg.

    Ako vas troje sada imate primanja od 2400kn onda cete imati pravo na djecji sljedece godine jer se za djecji gleda prethodna godina.

  28. #28
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Pravo na DD od 831,50 kn imaju djeca s tezim ostecenjem zdravlja pod uvjetom da je roditelj na dopustu za njegu djeteta s tezim ostecenjem zdravlja.
    U tom slucaju prihodi kucanstva nisu bitni niti se trazi potvrda o istima.
    Posljednje uređivanje od Marsupilami : 08.06.2010. at 11:50

  29. #29
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Inace, znate li da je po nasim cjenjenim ljecnicima koji sjede u komisijama autizam izljeciva stvar?

    Moj sinko koji je zbog poremecaja iz autisticnog spektra bio na komisiji naznaceno je u nalazu da njegovo ostecenje zdravlja nije u smislu cl.38st.2 zbog toga sto je uz odgovarajucu terapiju njegovo stanje - izljecivo.

    Eto nisam znala da su Hr ljecnici rijesili tajnu autizma te otkrili nacin kako se lijeci
    Ovaj mjesec imamo reviziju, bas me zanima sto ce sada reci.

  30. #30
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    ha, to kažu i za Down
    inače, ne moraš biti na dopustu za njegu da imaš pravo na DD

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Podižem temu jer mi nije ništa jasno. Prošli smo kategorizaciju pri css i u njemu stoji da nemamo elemente za razvrstavanje prema čl 38 st2, a mjesec dana prije toga mi je komisija hzzzo odobrila 4satno radno vrijeme koje i koristim. Malac u jesen kreće u Suvag u vrtić. Dg je poremečaj jezičnog izražavanja i razumijevanja, elementi adhd sy. Imamo li mi pravo na dječji doplatak neovisno o primanjima?

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ako imaš pravo na 4-radno vrijeme radi njege djeteta s poteškoćama u razvoju, imaš pravo i na DD, predaš kopiju rješenja u žajinu.

  33. #33
    mišulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    4

    Početno

    Ja sam predala zahtjev za produženje por. radi brige o djetetu. Maleni mi je imao hidrocefalus ima ugrađenu pumpicu, idemo na vježbe. Još ćekam rješenje, predala sam ga sredinom prvog. Dječji doplatak još nisam predala jer neznam koji mi toćno papiri trebaju, jeli tko zna?

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    zahtjev
    rodni list deteta ili dece
    osobna
    broj računa
    kopija rješenja

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Priključila bih se ovoj temi,jer imam dijete (11god)kojemu je pri rođenju dijagnosticiran Dystoni,spada u grupu neurorizične dijece,te pohađa školu po posebnom programu i vidi čuda mi ne dobivamo nikakvu naknadu,pa bih vas zamolila dali mi netko može pomoći i reći što bih trebala napraviti da dobijem onih famoznih 830kn na koje sam imala pravo sve ove godine!!!Hvala!!!::

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    3

    Početno

    frandino - nalaz i mišljenje komisije CZSS i pravac mirovinsko gdje se predaju zahtjevi za dječiji - i ima još nekih papira za predavat ( uobičajeni postupak za DD ) pa vidi .

  37. #37
    Gost

    Početno

    Može mi netko reći na koga naslovljavam i na koju se adresu šalju papiri u Zg za dječji doplatak ?

  38. #38
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Pozdrav svima trebam malićku pomoć,naime imam blizance kojima je dokazana astma zanima me tj čula sam da bi imali pravo na dd za djecu s pp naime prijateljica tj njen mali ima opstruktivne bronhitise,non stop na ljekovima ko i moji je dobila dd za dpp u iznosu od 831,50kn .
    Zanima me kako to ide još pogotovo kad se radi o blizancima od 1g i imaju dijagnozu astme.

    Hvala unaprijed!

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    dali je frendica na skraćenom ili na njezi, onda ima pravo na dječji u većem iznosu, hajde je pitaj,
    ak nije onda nek ti kaže kako je to rješila za dd.

  40. #40
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    dali je frendica na skraćenom ili na njezi, onda ima pravo na dječji u većem iznosu, hajde je pitaj,
    ak nije onda nek ti kaže kako je to rješila za dd.
    na njezi je tj ne radi
    hvala ti

    neznam jel se dobiva za svako djete ili za jedno.možda zvući glupo pitanje ali se nebi čudila

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ana dok se ne izglasa novi zakon, niŠt za tebe od njege

    ali postoji caka da za neke sluČajeve ne treba imat njegu, nek se direktno od mirovinskog koji Šalje na komisiju, dobiju uveĆani djeČji doplatci, e onda bi imala pavo na 2x. Sad kak se to napravi ne znam

  42. #42
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ana dok se ne izglasa novi zakon, niŠt za tebe od njege

    ali postoji caka da za neke sluČajeve ne treba imat njegu, nek se direktno od mirovinskog koji Šalje na komisiju, dobiju uveĆani djeČji doplatci, e onda bi imala pavo na 2x. Sad kak se to napravi ne znam
    Može se tražiti komisija (kao za invaldninu), ali se mora zadovoljiti čl.38, koji je jako strog. Mi smo tražili i glatko su na odbili da ne zadovoljavamo taj čl. (a kod nas je vrlo kompleksna urođena srčana greška , dva puta operirana i čeka na treću operaciju). Sad imamo DD po čl. 22 , tj. nakon godine dana smo ostvarili pravo na Njegu (ja sam DD tražila prije njezine godine).

  43. #43
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    bumo predali pa bumo vidjeli kaj bju rekli

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    haj si vidi izašo je zakon, gledaj pravni forum

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Bokić! Oprostie šta upadam ovako sa možda krivom temom al mi treba pomoć mala. Imam curicu sa dijagnozom nespecificirani razvoj govora i jezika, pa me zanima da li bi ja imala pravo na uvećani dječji doplatak i koji su mi potrebni dokumenti za to.

  46. #46
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Pitanjce...da li mi je bolje predati zahtjev (tj. poslati preporučeno poštom) u Zagrebu ili da predam u Područnu službu u mom kraju?

    Hvala!

  47. #47
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj lidija marelić prvotno napisa Vidi poruku
    Bokić! Oprostie šta upadam ovako sa možda krivom temom al mi treba pomoć mala. Imam curicu sa dijagnozom nespecificirani razvoj govora i jezika, pa me zanima da li bi ja imala pravo na uvećani dječji doplatak i koji su mi potrebni dokumenti za to.
    Moj sin ima mjesani poremecaj govora i razumjevanja i dobio je pravo na uvecanje doplatka od 25% ali to nismo mogli iskoristiti jer za takvu povlasticu prvo treba steci pravo na DD.
    Ovaj uvecani od 830 kn mislim da s tom dijagnozom ne mozete dobiti, ali nista ne mozete izgubiti da probate predati zahtjev

    edit: sada sam skuzila da se ponavljam, isto sam napisala i par postova vise
    Posljednje uređivanje od Marsupilami : 14.07.2011. at 02:01

  48. #48
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Mame blizanca primate li dječji doplatak? Postoji li neki zakon da se za blizance automatski prima dd ili ovisi o primanjima?

  49. #49
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Vidim sad da sam na temi "djeca s posebnim potrebama".
    Administrator može prebaciti moje pitanje gdje pripada. Hvala.

  50. #50
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj eva133 prvotno napisa Vidi poruku
    Mame blizanca primate li dječji doplatak? Postoji li neki zakon da se za blizance automatski prima dd ili ovisi o primanjima?
    ovisi o primanjima.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •