Stranica 2 od 58 PrviPrvi 12341252 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 2862

Tema: Njega djeteta nakon 1. godine - III dio

  1. #51
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    morat cu i ja otic pogledat

  2. #52
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    ja nisan ništa dobila valjda će sutra :/
    ali tila san pitat ako ko zna ja san sa malom na produženom do 19.12 i muž mi je mislija preuzest produženi 28 dana prije mog termina kad bi ja išla na ovi porodiljni ali pošto san ja sad u bolnici i ne mogu skrbit za malu i vjerovatno ću do daljnjeg ostat u bolnici dali bi muž mi sad moga preuzest produženi a ja otvorit komplikacije? :?
    ne znam dali san dobro objasnila

  3. #53
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj nessa prvotno napisa
    ja nisan ništa dobila valjda će sutra :/
    ali tila san pitat ako ko zna ja san sa malom na produženom do 19.12 i muž mi je mislija preuzest produženi 28 dana prije mog termina kad bi ja išla na ovi porodiljni ali pošto san ja sad u bolnici i ne mogu skrbit za malu i vjerovatno ću do daljnjeg ostat u bolnici dali bi muž mi sad moga preuzest produženi a ja otvorit komplikacije? :?
    ne znam dali san dobro objasnila
    Može tvoj M preuzeti dopust za njegu, morate ponjeti u pravnu službu kod HZZO-a zahtjev za promjenu korisnika prava. Ne postoji formular već samo u kratko se napiše zahtjev da želite prema rješenju CZSS-a i nalazu i mišljenu prvostupanjske komisije prenjeti pravo korištenja sa tebe na M, još možete navesti da ti trenutno nisi u mogućnosti brinuti se o vašem djetetu. Priložite kopiju rješenja CZSS-a i nalaza i mišljenja (iako bi to oni trebali imati, ali....). Probajte dobiti potvrdu od tvog lječnika opće prakse ili gin. da si ti hospitalizirana te nisi u mogućnosti pružiti adekvatnu skrv svojem djetetu.

    I naravno naoružati se strpljenjem........i stalno zivkati kako bi ubrzali donošenje rješenja (govorim iz iskustva sa HZZO-om i prenošenjem prava na MM).


  4. #54
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    znači mora otić u hzzo,može li mi muž sam to?
    i mogu li ja onda na komplikacije?
    znači triba mu nalaz i mišljenje i rješenje i to je to i potvrda da san ja u bolnici

  5. #55
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj nessa prvotno napisa
    znači mora otić u hzzo,može li mi muž sam to?
    i mogu li ja onda na komplikacije?
    znači triba mu nalaz i mišljenje i rješenje i to je to i potvrda da san ja u bolnici
    Može tvoj M neka napiše jedan zahtjev da traži da mu se prizna pravo na dopust za njegu zbog toga što ti nemožeš brinuti o djetetu, njemu neka priloži tvoj zahtjev u kojem ti tražiš da prenesu pravo na dopust za njegu na njega, te tome priložite nalaz i mišljenje, rješenje i potvrdu da si ti u bolnici.

    I to bi trebalo biti to.........nadam se.....mi smo sve tako napravili (ja sam trebala početi raditi puno radno vrijeme kod novog poslodavca).

    p.s. off the topic.....nadam se da će sve sa tvojm trudnoćom proći ok

  6. #56
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    fala mg nadam se i ja da će sve proć u redu
    onda ću njega poslat u sridu da ide obavit sve to

  7. #57
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Jel ima još netko (osim mene) da nije dobio isplatu DD za veljaču bez obzira što u rješenju iz 2008. stoji da ima pravo na DD do 28.02.2009.?

    Sad mi ih je stvarno dosta.......

  8. #58
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    ja nisan dobila ali mi to ne stoji u rješenju ali ipak su morali svi dobit koji su predali zahtjev do kraja 2mj sa starim nalazom i mišljenjem pa to samo nadopunili-ja san među njima ali ništa od dd
    nadam se sljedećoj duploj isplati
    pa jesi ih zvalai pitala

  9. #59
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Zvao ih je MM i dobio objašnjenje za vola ubit.......Svi zahtjevi, bez obzira jesu li produljenje ili novi, idu na provjeru u MUP i Poreznu upravu te se očekuje da će prva rješenja ili isplate biti tokom svibnja....... :shock: :shock: :shock:

    Zvat će ih on opet danas....ali sve mi se čini da ću sutra umjesto na gablec morati skočiti do mirovinskog i dići frku.

  10. #60
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    a u ovim mojim krajevima sam ja jedina od ljudi koje znam da nisan dobila a bilo je par produljenja ma molim te sad san se naživcirala pa nisu normalni ne kužim kako-po čemu onda svrstavaju ko će dobit a ko ne

  11. #61
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    ja sam dobila, zahtjev za produljenje smo poslali negdi sredinom 2 mj kad sam dobila i nastavak dopusta za njegu. mislila sam da rijesenje od pr.god. traje do kraja 2 mj pa da se u 3 svakako dobiva isplata... :/
    ocito sam u krivu.

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    rješenja uvijek stižu kasnije, ponekad i isplate prije rješenja, bar su meni tak prošle godine.

  13. #63
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Danas sam čula informaciju da roditelj koji je na dopustu za njegu djeteta ima pravo na besplatno dopunsko osiguranje preko HZZO-a :/
    Je li patka ili stvarno ima?

    Btw, od mog riješenja još ništa. Još je na povjerenstvu

  14. #64
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    i mene zanima ovo šta Brunda pita pa realno gledajući to bi i bilo ok

  15. #65
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    nisam baš sigurna :/

    u svakom slučaju - točan popis osoba koje imaju pravo na plaćanje dopunskog osiguranja na teret državnog proračuna imate na stranicama hzzo-a, pa pogledajte nalazite li se tamo http://www.hzzo-net.hr/08_01_02.php

  16. #66
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Evo novosti oko našeg DD-a........

    Nama su obustavili DD sa 31.1. jer nam je bio rok zavještačenje 12/2008.....iako smo mi predali novo rješenje i nalaz i mišljenje 09.02. ništa za sada od DD za veljaču jer kao zagubili su se papiri pa su ih kao našli (a da ih nisu zagubili bilo bi sve ok) tako da je zadnja infromacija da ćemo dobiti u travnju zaostatke DD-a za veljaču i ožujak........a sve zbog njihove aljkavosti

    :smajlić kojem se puši iz ušiju:

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    79

    Početno

    hej cure, upomoć malo sam se pogubila pa trebam pomoć.
    moj malac ima 9 mjeseci i imam pravo koristiti dopust za njegu djeteta. mene zanima od kuda krenuti? koliko sam skužila sad sve ide preko HZZO-a pa me zanima koja papirologija mi treba. jel i dalje trebaju specjalistički pregledi ili ne?

  18. #68
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    meni je danas stiglo rješenje! srv još 9 mjeseci, do prosinca :D

    trebalo im je točo mjesec dana od kad sam predala u urudžbeni u Klovićevoj...na vještačenje me nisu zvali, odlučili su prema predanim papirima, pa vjerujem da je i moja opširna molba imala učinka

    dixie, imaš popis svih potrebnih dokumenata na ovom topicu, uz dodatak po novome uputnica tvojeg liječnika za liječničko povjerenstvo, sretno!

  19. #69
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    split, ima li vijesti od tebe? šta je s tvojim produženjem?

  20. #70
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Maxi, super su ti brzo riješili
    Ja sam danas poludila i telefonski "digla frku" u pravnoj službi u Jukićevoj jer JOŠ nisu dobili moje riješenje. Prošlo je 2,5 mjeseca od predavanja zahtjeva i 27 dana od slanja one dodatne uputnice koju su tražili poštom (zakonski rok za riješenje je 30 dana).
    I na kraju pitam ženu što ako do petka ne dođe riješenje, a ona kaže da će im onda poslati požurnicu
    Najbolje od svega je što me uvjerava (a što me nebi ni čudilo) da nemaju nikakav kontakt sa povjerenstvom i nemaju blage veze u kojoj je fazi.
    Odličila sam u petak kada im je zadnji dan otići u Jukićevu i ako riješenje još nije stiglo tražiti da mi točno kažu gdje je povjerenstvo. Onda ću otići tamo i tamo dići frku.
    Mislim, predam sve papire na vrijeme i sada sjedim doma na bolovanju (na kojem ću biti sve skupa najmanje mjesec dana) za koje ću dobiti mizeriju od 1500 kn, ni kriva ni dužna
    A najbolje mi je to što zahtjev za DD mogu predati tek kada dobijem riješenje od HZZO-a. Znači za tu lovu ću čekati još tko zna koliko
    LU-DA SAM!!!

  21. #71
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    A još sam zaboravila napomenuti da sam tu uputnicu koju su naknadno tražili predala na HZZO 27.2. a oni su je poslali na povjerenstvo tek 5.3. I naravno da se rok od 30 dana računa od tog 5.3.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno njega

    BOjim se i obznanit sretnu vijest jer još nisam dobila rješenje.
    Zvala sam HZZO i djelatnica mi je rekla da sam dobila produljenje 6 mj.
    Presretna sam! Rekla mi je da ću rješenje pričekat. Jedva čekam dobit rješenje jer se bojim da mi kaže: "A znate ja sam Vas pobrkala sa nekim drugim" ili "Nisam ja to rekla" i sl. ...
    :?
    Ovo šta maxi spominje da je priložila iscrpnu molbu je dobra ideja jer ako već ne zovu roditelja ni dijete na vještačenje možda je to prilika da se čuje naš glas.

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Brunda, a da pokušaš otvoriti godišnji????

  24. #74
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Palo mi je na pamet to sa godišnjim, ali sam odlučila pričekati riješenje pa onda ona 2 tjedna dok čekam da stupi na snagu ću uzeti GO. Jer bojim se negativnog riješenja pa da ne potrošim cijeli GO :/

  25. #75
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Brunda , možda se možeš i za neki od ovih dana dogovoriti za godišnji, kad saznaš za moguće rješenje, pa ak ti paše iskoristiš cijeli go. Pitaj u firmi za tu mogućnost, zakaj da ti propadne!

  26. #76
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Zvao ih je MM i dobio objašnjenje za vola ubit.......Svi zahtjevi, bez obzira jesu li produljenje ili novi, idu na provjeru u MUP i Poreznu upravu te se očekuje da će prva rješenja ili isplate biti tokom svibnja....... :shock: :shock: :shock:
    mg1975,

    ovo se SAMO odnosi na DD ili i za dopust za njegu?



    Brunda,
    o kojem Povjerenstvu je riječ?



    Cure, molim Vas da mi ovdje napišete u kratkom navodu probleme / manjak prava na koje ste se susreli u 2009.g.
    Dakle:
    - manja naknada u odnosu na prethodnu godinu
    - dugo čekanje na rješenje i problemi oko povratka na posao

    dalje molim..

  27. #77
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Brunda, o kojem Povjerenstvu je riječ?
    Liječničko Povjerenstvo 1, u Martićevoj.
    Evo sada sam zvala urudžbeni ured u Jukićevoj i kaže mi žena da se još nije vratilo ali su oni poslali moj predmet pravnoj službi da napišu požurnicu
    Jelena.O, ne želim iskoristiti cijeli Go jer ću se vratiti na posao prije nego mi propadne. Iskoristiti ću ga u prvoj polovici slijedeće godine.

  28. #78
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Zvao ih je MM i dobio objašnjenje za vola ubit.......Svi zahtjevi, bez obzira jesu li produljenje ili novi, idu na provjeru u MUP i Poreznu upravu te se očekuje da će prva rješenja ili isplate biti tokom svibnja....... :shock: :shock: :shock:
    mg1975,

    ovo se SAMO odnosi na DD ili i za dopust za njegu?
    [b]
    Samo za DD i nakndano se ispostavilo da to vrijedi naravno samo za redovan DD, a ne uvećani.

  29. #79
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Palo mi je na pamet to sa godišnjim, ali sam odlučila pričekati riješenje pa onda ona 2 tjedna dok čekam da stupi na snagu ću uzeti GO. Jer bojim se negativnog riješenja pa da ne potrošim cijeli GO :/
    Samo info......na našem rješenju od HZZO-a ne postoji odredba da je rješenje pravomoćno tek protekom 15 dana kako je to bio slučaj sa CZSS-om (i nikad mi nije bilo jasno zašto).

    Postoji uputa o pravnom lijeku u kojoj je naveden samo rok od 15 dana za podnošenje žalbe na rješenje.

    Iz svega gore navedenog proizlazi da rješenje odmah stupa na snagu.


    p.s. Druge koje ste dobile rješenje od HZZO-a, molim potvrdite dali tako piše i na vašim rješenjima.


  30. #80
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    kad je produzetak njege nema odredbe o tih 15 dana, meni je to rekla moja socijalna radnica kad sam dobila produzetak

  31. #81
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    a zašto san ja imala tih 15dana
    kod koje si soc radnice ako se smi to govorit u st ili

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno problem hzzo

    Mama san ovo je po meni manjkavost novog sistema.
    PRelaskom na HZZO kod vještačenja ne uzimaju se u obzir socijalno anamnestički podaci (da li je dijete samohranih rod, ima li oba rod., ima li zdravu braću i sestre, gdje i skim živi dijete i sl.), već se uzimaju samo zdrastveni podaci tj. nalaz specijalista (bez uvida u zdrastveni karton, bez preporuke pedijatra, bez razgovora sa roditeljima, bez djeteta, roditelji se ponekad ne pozivaju na vještačenje).
    Korištenjem prava na njegu oduzeto mi je pravo na korištenje neplaćenog dopusta do treće god. jer sam isti dužna prijavit mjesec dana (ili više) prije povratka poslodavcu. KAko rj. stupa na snagu u roku 15 dana (?) to nisam u mogućnosti te gubim pravo.
    Možda bi netko medicinske struke mogao napraviti usporedbu starog i novog pravilnika. Meni kao laiku izgleda da su neke bolesti "izbačene".
    Možda je u pravilinku treblo ostaviti prostora da komisija donese pozitivno rj. i u slučaju kad dijete nema težu bolest ali ima više "lakših".
    Sori ovo sam samo nabacala.

  33. #83
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj nessa prvotno napisa
    a zašto san ja imala tih 15dana
    kod koje si soc radnice ako se smi to govorit u st ili
    makraska. ja sam imala tih 15 dana prvi put ali kad sam dobila rjesenje o produzetku njege receno mi je da ono odmah stupa na snagu (jer se nastavlja na postojece).

  34. #84
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    meni je sve kod HZZO-a prošlo glatko, valjda sam ovog puta imala sreću...
    kod CZSS-a su mi zagubili nalaz pa sam izgubila 5 tjedana odobrenog skraćenog r.vr. od ukupno 6 mjeseci!

  35. #85
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj nessa prvotno napisa
    fala mg nadam se i ja da će sve proć u redu
    onda ću njega poslat u sridu da ide obavit sve to
    hej nessa...imali kakvih novosti kod tebe? kako je prošlo na hzzo-u?

  36. #86
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    mg-nije mi muž još iša sada san kući pa će otić iza uskrsa uglavnom u firmi su mu pristali da uzme PP :D

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno rj

    Stiglo pozitivno rj. još 6 mj. :D Nismo puno čekali (mjesec i 20 dana) ako se uzme u obzir da su tražili dodatni nalaz.
    Što se tiće naknade evo šta piše. ROditelj za vrijeme korištenja prava ima pravo naknade u iznosu 65% proračunske osnovice za puno radno vrijeme, mjesečno u iznosu 2.500,00kn.
    Ali su se isto tako u donjoj točki ogradili pa piše.
    Područni ured po službenoj dužnosti, bez donošenja novog rj, utvrdit će i isplatiti novi iznos naknade plaće, ako u tijeku korištenja prava dođe do izmjene proračunske osnovice od koje se naknada obračunava.

    Vezano za eventualnu žalbu stoji da "Žalba ne izvršava rješenje"
    Da li to znači u slučaju da je rješenje negativno vraćaš se na posao pa se onda žališ?

  38. #88
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    zna li netko kako se dođe do žiga kad rješenje postane konačno? kod CZSS-a sam otišla do svoje soc.radnice, a sada gdje?

  39. #89

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno Re: rj

    Citiraj split prvotno napisa
    Vezano za eventualnu žalbu stoji da "Žalba ne izvršava rješenje"
    Da li to znači u slučaju da je rješenje negativno vraćaš se na posao pa se onda žališ?
    Kad bi stajalo "Žalba ne odgađa izvršenje rješenja" onda bi ono vrijedilo odmah, bez obzira na žalbu. Ovo kako si napisala da stoji trebalo bi značiti da ako se žališ rješenje nije pravomoćno u slučaju žalbe. Malo sam smotano napisala, sorry, ali nadam se da kužiš.

  40. #90
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    :D split!!

    od kada ti računaju da ti teče tih 6 mjeseci?

    kod CZSS-a je vrijedilo da ti njega "teče" od dana kad si bio na komisiji....pa onda godina ne bi ispala godina nego manje (jer naravno rješenje se čekalo po dva mjeseca)

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno rješenje

    Mama sanja isprika pogrešno sam napisalala u vezi žalbe. Ispravno je "Žalba ne odgađa izvršenje rješenja." U prevodu po meni. Vrati se radit pa se žali.
    Mikonja koliko se da zaključit rješenje je od datuma vještačenja.
    Sad treba rj. odnijet na "socijalno" radi DD jel tako?

  42. #92
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    ja sam u debeloj nedoumici (ajmo cure pomozite sa svojim iskustvima)!!!!

    meni na rješenju od CZSS-a piše pokrenuti postupak vještačenja do 27.08.. Da li to znači ako predam 25.08. da sam i dalje kući dok ne dobijem rješenje ili se 28.08. moram pojavit na poslu?

    jer ako predam ranije, onda će mi opet "ukrasti" mjesec-dva koje sam mogla biti kući sa djetetom...

    nadam se da razumijete što sam htjela pitati....

  43. #93
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno Re: rješenje

    Citiraj split prvotno napisa
    Sad treba rj. odnijet na "socijalno" radi DD jel tako?
    ne na socijalno nego na mirovinsko

  44. #94
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj mikonja prvotno napisa
    ja sam u debeloj nedoumici (ajmo cure pomozite sa svojim iskustvima)!!!!

    meni na rješenju od CZSS-a piše pokrenuti postupak vještačenja do 27.08.. Da li to znači ako predam 25.08. da sam i dalje kući dok ne dobijem rješenje ili se 28.08. moram pojavit na poslu?

    jer ako predam ranije, onda će mi opet "ukrasti" mjesec-dva koje sam mogla biti kući sa djetetom...

    nadam se da razumijete što sam htjela pitati....
    mislim da moras obaviti vjestacenje do tog datuma, tako su meni rekli, a onda si na dopustu dok ne donesu rijesenje

  45. #95
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Danas sam čula informaciju da roditelj koji je na dopustu za njegu djeteta ima pravo na besplatno dopunsko osiguranje preko HZZO-a :/
    Je li patka ili stvarno ima?
    bila jutros u hzzo-u, postoji pravo na besplatno dopunsko osiguranje ako ukupna primanja ne prelaze 1516,32 kn po članu kućanstva. u to je uključen i DD i naknada.

    kako ste popunile zahtjev, tj. što ste napisale pod onim da se pravo prizna od - do? Zar ne odlučuje povjerenstvo na koliko će odobriti? Nikad ne znam popuniti formulare

  46. #96
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa
    Citiraj mikonja prvotno napisa
    ja sam u debeloj nedoumici (ajmo cure pomozite sa svojim iskustvima)!!!!

    meni na rješenju od CZSS-a piše pokrenuti postupak vještačenja do 27.08.. Da li to znači ako predam 25.08. da sam i dalje kući dok ne dobijem rješenje ili se 28.08. moram pojavit na poslu?

    jer ako predam ranije, onda će mi opet "ukrasti" mjesec-dva koje sam mogla biti kući sa djetetom...

    nadam se da razumijete što sam htjela pitati....
    mislim da moras obaviti vjestacenje do tog datuma, tako su meni rekli, a onda si na dopustu dok ne donesu rijesenje
    a kako da znam kad će biti vještačenje???
    split nisu ni zvali na komisiju....

  47. #97

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno Re: rješenje

    Citiraj split prvotno napisa
    Mama sanja isprika pogrešno sam napisalala u vezi žalbe. Ispravno je "Žalba ne odgađa izvršenje rješenja." U prevodu po meni. Vrati se radit pa se žali.
    Nažalost da, dobro si prevela

  48. #98
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    a zato moras predat ranije, nazalost ali je tako... :/

  49. #99
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Evo i mene pri kraju... nećemo tražiti produljenje, hvala Bogu sve je u redu. Što sada, dobila sam godinu dana, počelo je 02. 06. 2008., vještačenje je bilo u svibnju 2008. i piše mi da se trebam javiti u svibnju 2009. za ponovno vještačenje. Je li se sada javljam na HZZO za završetak? Je li trebam tražiti kakvu potvrdu od HZZO-a da je to pravo gotovo, onda moram obavijestiti i za DD :? Je li počinjem raditi u svibnju ili lipnju :?

  50. #100
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    mi smo isto vježbači (distoni) a ja sam ionako planirala ostati doma na neplaćenom bar još godinu dana...

    zanima me može li se (ako dobijemo dopust za njegu) pred istek dopusta za njegu dati zahtjev za neplaćeni porodiljni (onaj do 3. godine djeteta)?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •