Stranica 32 od 58 PrviPrvi ... 22303132333442 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,551 do 1,600 od 2862

Tema: Njega djeteta nakon 1. godine - III dio

  1. #1551
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    jesam

  2. #1552
    sammy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    132

    Početno

    Ja sam u mirovinko predavala za uvečani DD na osnovu dijagnoze i nisam ništa dobila jer kao nisam na SRV ni na njezi. Tako da koliko sam ja upučena ništa od DD ako imate možda drugačije inf. molila bi da mi javite tnx jer su me i ovako zakinuli za poludit nisam dobila njegu jer sam kao doma do treće godine i ona je pod nadzorom nema potrebe za njegom. ma strašno.

  3. #1553
    Anastasia 30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    106

    Početno

    Citiraj sammy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u mirovinko predavala za uvečani DD na osnovu dijagnoze i nisam ništa dobila jer kao nisam na SRV ni na njezi. Tako da koliko sam ja upučena ništa od DD ako imate možda drugačije inf. molila bi da mi javite tnx jer su me i ovako zakinuli za poludit nisam dobila njegu jer sam kao doma do treće godine i ona je pod nadzorom nema potrebe za njegom. ma strašno.
    Po izmjenama zakona od 3. mjeseca ove godine, ukoliko majka koristi porodiljni do 3 godine, a dijete ima teškoće, može prekinuti porodiljni i koristiti dopust(ukoliko joj se odobri na osnovu dijagnoze), bez obzira što koristi porodiljni. Financijski je isplativije_razlika je 166o i 2160 plus 831kn doplatka.
    A obzirom da će ti i dijete ubrzo napuniti 3 g. neznam koliko ti se isplati tražiti to.
    A za dalje ti ovisi o dijagnozi djeteta.

  4. #1554
    sammy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    132

    Početno

    Anastasia ma predala sam sve i bila na komisiji (mislim u svibnju) ali odbili uz obrazloženje da sam svakako doma s djetetom do njene navršene 3. godine. Da znala sam da po Zakonu imam pravo ali eto oni kažu nemam i kad su me još pitali pa zašto ste uopće predavali kad ste svakako doma s djetetom. Mislim poludila sam ja im kažem da mi nije isto financijski ali to ti njih ne tangira puno.

  5. #1555
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    jel vi dobivate dd redovito svaki mjesec?
    ja sam predala zahtjev 13.05. i onda mi je 22.8. isplaćeno bilo 2.400 (znači i zaostaci) i to je to, više nisam ništa dobila.
    imam rješnje do kraja ovog mjeseca, a predala sam sad i zahtjev za nastvaka, tak da svakak imam pravo još i za 9 i 10 mjesec.
    morat ću sutra zvati i vidjeti kaj je s tim.

  6. #1556
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ak si imala staro rješenje do kraja ovog mjeseca to znači da bi uključivo s isplatom najmanje do 11 mjeseca trebalobit sve isplačeno, daj si jošjedamput provjeri uplate ,pa ak nije stvarno došlo zovi i pitaj kaj oni misle.

  7. #1557
    Anastasia 30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    106

    Početno

    Prijateljici iz Slavonije su na HZZo-u rekli da ne može ostvariti ti pravo jer je svejedno doma. Isprintala je Zakon i šefici područnog hzzo-a ga nabila na nos i bome je ostvarila to pravo. Prekinula porodiljni i koristi dopust za njegu.

  8. #1558
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    e stvarno nam je zakon malo jača strana

  9. #1559
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    e stvarno nam je zakon malo jača strana
    nije zakon problem, nego oni koji bi ga trebali provoditi.

  10. #1560
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    to sam i mislila

  11. #1561
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    mi nismo imali pravo na uvećani DD na osnovu dijagnoze

  12. #1562
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Pink-OS prvotno napisa Vidi poruku
    mi nismo imali pravo na uvećani DD na osnovu dijagnoze
    moraš zadovoljiti uvjete za invalidninu da bi ostvarila uvećani dd , ako ne koristiš dopust za njegu ili rad u skraćenom radnom vremenu. ali to vjerojatno znaš.

  13. #1563
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Meni je to totalna nebuloza oko toga uvećanog dd.
    Na njega nemaju pravo nezaposlene mame jer nemaju pravo ni na produženu njegu, a što mi je još nelogično - kada ga dobivaš nije važan dohodovni cenzus a gubiš ga povratkom na posao. N e p r a v d a!

    Po mom mišljenju i Roda kao udruga bi se trebala po pitanjima prava nezaposlenih mama izboriti za promjene.

    A sada pitanje:
    Da li se zakonski može, dok si na produženoj njezi, raditi honorarno?

  14. #1564
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja sam pred 8 godina ( znači u dalekoj prošlosti) radila honorarno bolje rečeno 4 mjeseca po 2 sata tjedno na faksu. Meni nisu radili problema ,sad kak je to u sadašnjosti ne znam.

  15. #1565
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Hvala ti.
    Zanima me za opciju honorarnog rada i ugovora o djelu.

  16. #1566
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Ima li autorski ugovor kakvih ograničenje u smislu trajanja?

  17. #1567
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Mene zanima sljedeće.
    Dakle njega mi je trajala do kraja 10 mjeseca tak je pisalo u riješenju, a novo vještačenje nije završilo.
    Jučer sam zvala hzzo i veli mi teta da je na komisiji.
    E sad me zanima kakva je situacija dali se meni prkida njega jer moram ići raditi ili kaj?

  18. #1568
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne nego čekaš dok ti dojde bilo kakvo rješenje

  19. #1569
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj sonja0502 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav mame, imam pitanje, da li mogu odnjet direktno papire za produženje u Jukićevu, ili moram u Remetinec kak spadam po adresi?
    Je li nužno i fotokopije osobne, nemamo istu adresu m i ja na osobnoj jer su promjenili naziv ulice, on je svoju sredio, ja nisam
    U molbi koju ste same pisale, pozivale ste se na neki zakon, i pisale dugo i široko, ili čisto zamolile za produljenje jer djetetu nema tko provodit njegu?
    Mi imamo Distoni, al od fizijatra nemam preporuku, nije nam napisao... Imam preporuku od imunologice, neuropedijatrice i dermatologice, valjda će nam dat nešto da možemo vježbat...
    hvala na odgovorima, pozdrav od nas dvije
    ne zanm jel si pisala i predala jer sam predvidjela tvoj post, hajde se ponovo javi ako ti treba nešto.

    I da za kopioje osobnih nije važno da pišu iste adrese, ali ako slučajno imate papir s istim prebivalištem bilo bi super, danas se mjenjaju adrese ko alve.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.11.2011. at 08:35

  20. #1570
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj TARA M prvotno napisa Vidi poruku
    cure jel ima tko da je predavao za blizance ???
    naime po novom zakonu se može prekinuti porodiljni i uzeti njega ...od 04.mj 2011,,ja sam predala sam ,pa čekam,,zvali su me u pon. sa malenom,,ali sve sam skeptična,,,,, mi mame blizanaca smo zakinute za taj financijski dio,,,,meni mala mora na vježbe svaki drughi dan i ne mogu ići raditi ,,,,
    i jel ste kaj složili?

  21. #1571
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Čula sam od jedne žene da su nju brzo nakon što je njen predmet došao na komisiju zvali i to osobno doktorica da joj ne mogu više produljiti porodiljni.
    Sad me zanima jel to svugdje praksa ili kako gdje?

  22. #1572
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Čula sam od jedne žene da su nju brzo nakon što je njen predmet došao na komisiju zvali i to osobno doktorica da joj ne mogu više produljiti porodiljni.
    Sad me zanima jel to svugdje praksa ili kako gdje?
    Mene su tako nazvali iz Ivekovićeve nekih mjesec dana od predaje papira. Riješenje sam dobila dosta kasnije..

  23. #1573
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Mene su tako nazvali iz Ivekovićeve nekih mjesec dana od predaje papira. Riješenje sam dobila dosta kasnije..
    A kakav je bio odgovor POZITIVAN ili NEGATIVAN?

  24. #1574
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Negativan. Rekla je da nemaju na temelju čega produžit njegu jer je S već dvije godine dobro.. I dalje ima hidrocefalus i VP drenažu, ali to njima ništa ne znači.
    Kao, ako se pogorša uvijek možemo ponovo otvorit njegu..

    Tjedan dana nakon toga smo završili u bolnici, nasreću ništa strašno nije bilo.

  25. #1575
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    i kolko nakon tog si dobila?

  26. #1576
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Nisam ništa dobila, njega istekla u 8.mj , u 7. mj su me zvali da mi neće produžit..
    Posljednje uređivanje od klaudija : 06.11.2011. at 14:21

  27. #1577
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    da ali domy MORA dobit papir jer je prešla u drugi mjesec! inače si gore pisala da si dobila rješenje....

  28. #1578
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Rješenje za nenastavak njege sam dobila krajem 8. ili čak u 9. mj.

    Prije isteka njege sam predala papire za otvaranje roditeljskog dopusta, da mi se nastavi na njegu, dobila rješenje za roditeljski, poslije toga mi je stiglo rješenje da mi se dopust ne nastavlja..

  29. #1579
    Bright avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    43

    Početno

    Pitanje:
    Ukoliko tražim njegu za dijete (2,5 godine), a ne SRV može li dijete ići u vrtić i dobiti asistenta? Ili se podrazumijeva da ako dobijem produženi roditeljski dopust zbog njege (u radnom smo odnosu i ja i suprug) nema pravo na vrtić? (vrtić i asistent su nam nužno potrebni zbog rada na socijalizaciji).

  30. #1580
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    imašpravo na vrtić do 8 sati dnevno. Ali bi ti se više isplatilo SRV ako je djete već u vrtiću.

  31. #1581
    Bright avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    43

    Početno

    Hvala na odgovoru, znam da mi se financijski više isplati, ali zbog razvoženja po terapijama za sada planiram tražiti njegu. Znaš može li se nakon nekog vremena tražiti prelazak na SRV? pretpostavljam da ne bi trebalo biti zapreka.

  32. #1582
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nakon cca 2 mjeseca većmožešdat papire za SRv

  33. #1583
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    jelena, po kojoj osnovi vrtići mogu limitirati vrijeme boravka na samo tri sata i jedan obrok djetetu za koje roditelj koristi pravo na njegu. Da li postoji negdje neki propis? Naši prijatelji imaju kćer u dobi od 4 godine, koji su morali potpisati ugovor na tri mjeseca na samo tri sata dnevno (kao proba!), a dijete nema nikakvih psihičkih i socijalnih problema, nego kompleksnu srčanu grešku uz normalnu motoriku za svoju dob.

  34. #1584
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne znam, ali u zakonu piše da djete ne smije bit duže od 8 sati u vrtiću,osim ako je iz jednoroditeljske obitelji.
    pošalji pitanje Mbee, možda ti ona zna jel je ona imala probni rok.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.11.2011. at 16:20

  35. #1585
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    inače nekad vrtići znaju kompilcirat ak si na njezi ,a dete je u vrtiću, ali to je od vrtićado vrtića.
    ja nisam imala problema kad sam svojeg srćanog klinca upisivala u vrtić, samo kaj je on bio jako emocionalan klinac i prilagodba je trajala 2 mjeseca, ali sam si i tolko dala lufta jer sam ga upisala u 4. mjesecu, a ja počela radit u 7.

  36. #1586
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ja sam na SRV-u, dijete boravi u vrtiću 4 sata i stalno imam Ugovor na par mjeseci.

  37. #1587
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moj muž je trenutno na SRV i imamo ugovor za stalno., bez ograničenja, a ona nije nikad u vrtiću duže od 5-6 sati

  38. #1588
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    samo da te pitam Mbee, pa kolko ti onda sati radiš ak je dete tamo 4 sata, ipak treba neko vreme da se otiđe na posel i vrati s njega po dete.

    možda to ovisi i od dijagnoze do dijagnoze,ne znam. Ali neki vrtići znaju stvarno komplicirat stvar.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.11.2011. at 07:25

  39. #1589
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    samo da te pitam Mbee, pa kolko ti onda sati radiš ak je dete tamo 4 sata, ipak treba neko vreme da se otiđe na posel i vrati s njega po dete.
    Ne pitaj. Ja radim u smjenama i imam dogovor da odradim punu satnicu pola mjeseca i to popodne, noću ili vikendima.

  40. #1590
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ok daj onda neki članak na kaj se pozivaju pa da vidimo o ćemu ikome se radi

  41. #1591
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    nama došlo rješenje, produžili nam do 4 mjeseca.
    a dd, zavrzlama samo takva, isplaćivali su ga na pogrešan račun u drugu banku.
    ono kaj sam ja mislila da je dd je bila ona pomoć od grada, uopće nisam skužila- pisalo dječji dodatak
    nakon natjeravanja telefonskog rekli da će isplatiti sve početkom idućeg tjedna.

  42. #1592
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sam da pitam kaj nisi skopirala karticu računa

  43. #1593
    TARA M avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    223

    Početno

    evo cure koje imate blizance ili 3 dijete a jedno vam ima neke od poteškoća za koje treba njega ,možete sa porodiljnog koji traje 3 godine otići na njegu,,,koja je financijski veća,, Ja sam vam obećala javiti,,znači odobreno mi je,,dijete treba vježbe i prebačena sam na njegu i ostaje mi još porodiljnog kaj je neiskorišteno do 3 godine tj do njihove 7 godine života

  44. #1594
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    TARA M,do 8 godine njihovih života. Haj mi samo reci koji si područni ured jukićeva,klovićeva remetinec.....

  45. #1595
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    tara M, si dobila papir, ak jesi odmah odnesi u Žajinu za povećani dd, u onoj rubrici na drugoj strani ( polegnuta) pišeš dete za koje tražiš dd, i napišeš DA kod djete s težim oštećenjem , malu za koju ne tražiš dd napišeš na trećoj strani i muža.

  46. #1596
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    jesam, ali referentica upisala odnosno u programu stisnula,pogrešnu banku, dobar broj računa
    peh, kaj ćeš
    sad čekam jel bude sjelo to sve

  47. #1597
    TARA M avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    223

    Početno

    ja sam vam u Karlovcu,,bila na liječničkom povijerenstvu,,,super doktorica ,nije ju puno davila,,,e sad tražim taj dječiji doplatak,,,morala sam kupiti u nardonim novinama ,,hel to to??? masu toga kopirati opet.......

  48. #1598
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    možeš skinut s neta

  49. #1599
    TARA M avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    223

    Početno

    hvala jelena ,evo ppredala za dječiji.. čekamo,,,,,,,,,,javim

  50. #1600
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    curke ne znam jesam li ja to već pitala,radim na 4 sata tj SRv i sadmene zanima pošto do sad nisam koristila da li imamo pravo na pauzu,tj da li vi koristite pauzu za vrijeme tih 4 sata i imamo li to pravo po zakonu?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •