Stranica 3 od 58 PrviPrvi 123451353 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 2862

Tema: Njega djeteta nakon 1. godine - III dio

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Willov pravo na mirovanje radnog odnosa do 3 g. života djeteta je zakonom o radu zajamčeno pravo. Možeš ga zatražiti uvijek, ali minimalno mjesec dana prije nego misliš koristiti mirovanje i u tom slučaju poslodavac ti je po zakonu obvezatan omogućiti mirovanje radnog odnosa do 3 g. života djeteta.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno neplaćni

    Willow, a kako ti znaš da ti ne pripada i dopust dalje od druge godine?
    Možda bi ti bi komisija donijela i pozitivno rješenje?
    Meni izgleda da se u ovoj situaciji moramo svjesno odreć prava na dopust ili SRV u svrhu zadovoljenja stavke po kojoj moram poslodavca obavijestit mjesec dana ranije.
    Zašto u zakonu ne stoji "...osim za majke koje koriste pravo na njegu..."
    Mama san javi se i reci svoje mišljenje. Možda sam u krivu ali meni tako to izgleda! KAko uskladit ova dva zakona?
    Samo nemojmo rješit ovu situaciju na način da se od poslodavca traži razumijevanje!

  3. #103
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ja sam u ponedjeljak zvala Povjerenstvo i pričala sa ženom koja mi je bila u komisiji. Bila je ljubazna, obećala da će još taj dan napisati riješenje i u utorak poslati na HZZO. Razgovarale smo 10-ak minuta i dobila sam par dobrih savjeta od nje.
    Danas me nazvala žena iz pravne službe HZZO-a da je riješenje stiglo jer je ona prije par dana poslala požurnicu Povjerenstvu
    Uglavnom, u utorak će šefica potpisati riješenje i onda mogu doći po njega. Kada ga zaprimim mora proći još 2 tjedna da stupi na snagu.
    E sad mene zanima:
    - na mirovinsko za dječji doplatak idem nakon što dobijem riješenje?
    - šta mi sve treba od papira za to?
    - koliko im treba da oni donesu riješenje (jel' ga uopće donose)?
    - da li novce dobivam od donošenja njihovog riješenja ili od datuma kada sam predala zahtjev?

  4. #104
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Ja sam u ponedjeljak zvala Povjerenstvo i pričala sa ženom koja mi je bila u komisiji. Bila je ljubazna, obećala da će još taj dan napisati riješenje i u utorak poslati na HZZO. Razgovarale smo 10-ak minuta i dobila sam par dobrih savjeta od nje.
    Danas me nazvala žena iz pravne službe HZZO-a da je riješenje stiglo jer je ona prije par dana poslala požurnicu Povjerenstvu
    Uglavnom, u utorak će šefica potpisati riješenje i onda mogu doći po njega. Kada ga zaprimim mora proći još 2 tjedna da stupi na snagu.
    E sad mene zanima:
    - na mirovinsko za dječji doplatak idem nakon što dobijem riješenje?
    - šta mi sve treba od papira za to?
    - koliko im treba da oni donesu riješenje (jel' ga uopće donose)?
    - da li novce dobivam od donošenja njihovog riješenja ili od datuma kada sam predala zahtjev?
    Mislim da možeš predati i prije(mi nismo vještaćeni jer je Eva premlada,ali sam predala za DD pa su oni poslali papire na komisiju),a kako je vama u igri samo par dana možda bolje da čekate rješenje jer će onda biti brži.
    Treba vam formular za DD(iz NN),rodni list,preslika osobne,preslika tekućeg i liječnička dokumentacija.Ja sam predala samo kardiološku,nikakav okulist,fizijatar i još jedan kojeg se nemogu sjetiti.
    Vi ste stariji tako da za vas nisam sigurna.
    Novac dobivaš od datuma podnošenja zahtjeva.Mi smo svoj zahtjev predali početkom trećeg mjeseca još nema glasa od njih.

  5. #105
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Sirius, hvala. Znam da si mi pričala da ste vi predali prije, ali nama je riješenje već skoro pa u rukama tako da nam se to nije isplatilo.
    Super da znam šta m isve treba i super da računaju od datuma podnošenja zahtjeva.

  6. #106
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Sirius, hvala. Znam da si mi pričala da ste vi predali prije, ali nama je riješenje već skoro pa u rukama tako da nam se to nije isplatilo.
    Super da znam šta m isve treba i super da računaju od datuma podnošenja zahtjeva.
    Malo mu je duže trebalo ,ali glavno da je tu.

  7. #107
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa


    Treba vam formular za DD(iz NN),rodni list,preslika osobne,preslika tekućeg i liječnička dokumentacija.Ja sam predala samo kardiološku,nikakav okulist,fizijatar i još jedan kojeg se nemogu sjetiti.
    Vi ste stariji tako da za vas nisam sigurna..
    ljecnicka dokumentacija ne treba jer imas rijesenje od komisije

  8. #108
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Kada ga zaprimim mora proći još 2 tjedna da stupi na snagu.
    što treba napraviti s rješenjem kad prođe 2 tjedna? treba li tići na HZZO s rješenjem po žig?

  9. #109
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa
    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Kada ga zaprimim mora proći još 2 tjedna da stupi na snagu.
    što treba napraviti s rješenjem kad prođe 2 tjedna? treba li tići na HZZO s rješenjem po žig?
    pretpostavljam da da, kao sto je bio slucaj i sa CZSS

  10. #110
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa
    Citiraj maxi prvotno napisa
    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Kada ga zaprimim mora proći još 2 tjedna da stupi na snagu.
    što treba napraviti s rješenjem kad prođe 2 tjedna? treba li tići na HZZO s rješenjem po žig?
    pretpostavljam da da, kao sto je bio slucaj i sa CZSS
    Još i to? :shock:
    Nitko mi u HZZO-u nije rekao ništa o tome. A ne piše niti u rješenju. Piše samo da je rok žalbe 15 dana. A još sam pitala u HZZO-u kada stupa na snagu i žena mi rekla "2 tjedna nakon što potpišete da ste zaprimili rješenje".

    A sada, skoro pa na kraju ovih putešestvija slobodno mogu napisati roman u nastavcima i nazvati ga "Križni put"
    Btw, otišla ja danas i do Mirovinskog za DD, odmah nakon HZZO-a, no naravno da je nemoguće sve obaviti u jednom danu. Nisam imala presliku osobne od MM-a i nisu mi htjeli zaprimiti zahtjev. Čak ni kada sam zamolila i rekla da ću sutra donijeti presliku osobne. A jedva sam se uspjela izorganizirati da dođem sa samo jednim djetetom. Sutra moram s obojicom.
    I još mi žena na šalteru bahato komentira "pa šta vam znači taj jedan dan?!". Kada sam rekla da mi znači jer se novci daju od predavanja zahtjeva kaže ona meni "pih, pa to je samo jedan dan"
    A razliku za onih 30-ak dana za koje ću dobiti 1400 kn jer sam na bolovanju njihovom krivicom mi nitko neće nadoknaditi! Grrr

    I još jedna nevjerojatna stvar, za sve traže JMBG-ove! Danas sam pošizila. Tražili me u banci, u osiguranju, u Mirovinskom. Mislim, wtf!

  11. #111
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    zvala sam pravnu službu....ja ne trebam nikakav žig jer mi se "...priznaje pravo i nadalje..."
    vi koji tražite prvi put ili kome se ne produžuje (početak/prestanak prava) mora dobiti žig

    eto

  12. #112
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    mg1975,

    ovo se SAMO odnosi na DD ili i za dopust za njegu?



    Brunda,
    o kojem Povjerenstvu je riječ?



    Cure, molim Vas da mi ovdje napišete u kratkom navodu probleme / manjak prava na koje ste se susreli u 2009.g.
    Dakle:
    - manja naknada u odnosu na prethodnu godinu
    - dugo čekanje na rješenje i problemi oko povratka na posao

    dalje molim..
    Prvo nam je soc neradnica odugovlacila komisiju, pa nam nije javila neg rjesenje komisije mjesec dana (pa sam morala na bolovanje dok smo cekali kako ce se rjesiti prigovor na komisiju, rjesio se pozitivno) tako da sam sluzbeno na dopustu za njegu od 10.2. 2009. godine.
    Do dana danasnjeg nismo dobili niti jednu uplatu njege niti djecijeg doplatka, a danas je kao sto znate 15.4.
    Provjerili u CZSS, soc neradnica je rekla da izgleda da kasne s uplatom... ma nemoj??? Na nase pitanje jesu papiri prebaceni u HZZO rekla je naravno da jesu
    U HZZO-u smo bili kako bi mm prebacio pravo na sebe i ja isla raditi s 1.5. Tamo su nam rekli da premda je zakonski zadnji rok bio 1.3. da oni do danasnjeg dana nisu dobili nase papire od CZSS.
    Vracamo se soc neradnici koja jucer kaze da nase papire nisu poslali i jos 40 dosjea jer 2 slucaja nisu rjesena pa da ne salju u 2 puta :shock: cekaju da se to rijesi...

    Jao!!!

    Sad samo pitanje, prijateljica ima dijete (3. po redu) koje za sada ima teskoce u razvoju i hrpu papira koji to potkrepljuju. Moze li ona na njegu (2116kn) ili mora biti na porodiljnom (1600 kn)?? I ako vec mora biti na porodiljnom moze li barem ostvariti pravo na DD buduci da ima dijete s tezim smetnjama u razvoju?

    Hvala najljepsa!

  13. #113
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    smedja, nečuveno! nevjerojatno je što si dopuštaju i nitko za to ne odgovara

    A za prijateljicu, mislim da ima pravo na DD ali oni (u mirovinskom) onda moraju napraviti medicinsko vještačenje, što u slučaju kada imaš rješenje od HZZO-a ne moraju (čak im ne trebaš ni predati medicinske nalaze). Vrlo moguće (ništa me ne bi iznenadilo) da će reći da treba čekati rješenje od HZZO-a ali ima cura koja je znala svoja prava i uspjela predati i bez toga.

  14. #114
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa

    .................
    Sad samo pitanje, prijateljica ima dijete (3. po redu) koje za sada ima teskoce u razvoju i hrpu papira koji to potkrepljuju. Moze li ona na njegu (2116kn) ili mora biti na porodiljnom (1600 kn)?? I ako vec mora biti na porodiljnom moze li barem ostvariti pravo na DD buduci da ima dijete s tezim smetnjama u razvoju?

    Hvala najljepsa!
    Smedja, za DD ti je Brunda odgovorila.

    Što se tiče dopusta, NA NAŠU NAJVEĆU MOGUĆU ŽALOST, KAO I NEVJERICU (uskoro ćete čitati o tome ), tvoja prijateljica će vjerovatno morati ići prvo na rodiljni za 3 dijete pa TEK ONDA na produženi za njegu. :/



    A što se tiče tvojeg prvog dijela dopisa, moj najtopliji savjet ti je da prijaviš (ne)savjesnu službenicu. Jer ovi postupci su stvarno za ispaliti od bijesa!!

  15. #115
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa
    zvala sam pravnu službu....ja ne trebam nikakav žig jer mi se "...priznaje pravo i nadalje..."
    vi koji tražite prvi put ili kome se ne produžuje (početak/prestanak prava) mora dobiti žig

    eto
    Upravo sam razgovarala sa djelatnicom u pravnoj službi koja je "vodila" moj slučaj i ona mi kaže da ne moram doći po pečat (a prvi put sam tražila taj dopust). Kaže da je bitno da oni pošalju u moju firmu sa pečatom, a to će napraviti sa datumom kada rješenje stupa na snagu, a ja ako želim imati pečat sa tim datumom mogu doći po njega, ali i ne moram

  16. #116
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno Re: neplaćni

    Citiraj split prvotno napisa
    Willow, a kako ti znaš da ti ne pripada i dopust dalje od druge godine?
    Možda bi ti bi komisija donijela i pozitivno rješenje?
    Meni izgleda da se u ovoj situaciji moramo svjesno odreć prava na dopust ili SRV u svrhu zadovoljenja stavke po kojoj moram poslodavca obavijestit mjesec dana ranije.
    Zašto u zakonu ne stoji "...osim za majke koje koriste pravo na njegu..."
    Mama san javi se i reci svoje mišljenje. Možda sam u krivu ali meni tako to izgleda! KAko uskladit ova dva zakona?
    Samo nemojmo rješit ovu situaciju na način da se od poslodavca traži razumijevanje!
    Ja sam još na rodiljnom dopustu

    Ali zasad planiram
    a) ostati na neplaćenom do 2., možda čak do 3. godine djeteta
    b) idemo na vježbe pa možda nam odobre njegu

    Zato sam i pitala za slučaj da dobijemo dopust za njegu kako je onda s tim pravom da se ostane doma do 3. godine djeteta?!?
    To mi je baš nejasno jer u zakonu se spominju samo rodiljni i roditeljski dopust, nitko ne spominje što je s dopustom za njegu... :?
    Meni to u prijevodu znači da ako si na dopustu za njegu ne možeš koristiti nakon toga i neplaćeni dopust... :?

    Č lanak 22.
    (1) Nakon što je iskorišteno pravo na rodiljni i roditeljski dopust ili pravo na rad s polovicom punoga
    radnog vremena
    prema ovom Zakonu, jedan od zaposlenih roditelja ima pravo ne raditi do navršene 3.
    godine života djeteta.

  17. #117
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Willow, mislim da je mama Jelena otvorila temu s tim pitanjem pa pogledaj njene postove

  18. #118
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno Re: neplaćni

    Citiraj split prvotno napisa
    Willow, a kako ti znaš da ti ne pripada i dopust dalje od druge godine?
    Možda bi ti bi komisija donijela i pozitivno rješenje?
    Meni izgleda da se u ovoj situaciji moramo svjesno odreć prava na dopust ili SRV u svrhu zadovoljenja stavke po kojoj moram poslodavca obavijestit mjesec dana ranije.
    Zašto u zakonu ne stoji "...osim za majke koje koriste pravo na njegu..."
    Mama san javi se i reci svoje mišljenje. Možda sam u krivu ali meni tako to izgleda! KAko uskladit ova dva zakona?

    Samo nemojmo rješit ovu situaciju na način da se od poslodavca traži razumijevanje!
    Split, nenamjerno sam preskočila ovo pitanje.
    Nije mi baš najjasnije na što se odnosi ovo pitanje? Molim te, postavi ga jasnije i konkretnije.

    Što se tiče Zakona o rodiljnim i roditeljskim potporama, on regulira i pravo na dopust za njegu djeteta s težim oštećenjima, ali sukladno ovom Zakonu, usvojeni su pravilnici koji detaljnije reguliraju ova prava. Link na pravilnike vam je na prvoj strani ovog topica.

  19. #119
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno Re: neplaćni

    Citiraj Willow prvotno napisa
    .................
    Zato sam i pitala za slučaj da dobijemo dopust za njegu kako je onda s tim pravom da se ostane doma do 3. godine djeteta?!?
    To mi je baš nejasno jer u zakonu se spominju samo rodiljni i roditeljski dopust, nitko ne spominje što je s dopustom za njegu... :?
    Meni to u prijevodu znači da ako si na dopustu za njegu ne možeš koristiti nakon toga i neplaćeni dopust... :?

    Č lanak 22.
    (1) Nakon što je iskorišteno pravo na rodiljni i roditeljski dopust ili pravo na rad s polovicom punoga
    radnog vremena
    prema ovom Zakonu, jedan od zaposlenih roditelja ima pravo ne raditi do navršene 3.
    godine života djeteta.
    Willow,

    dopust za njegu obrađen je samo jedan članak dalje..člankom 23.

    I on kaže da nakon iskorištenog prava na roditeljski dopust, zaposleni ili samozaposleni roditelj ima pravo na dopust za njegu djeteta ili pravo na rad u skraćenom radnom vremenu do navršene 8. godine djetetova života na temelju nalaza i mišljenja nadležnog liječničkog povjerenstva Zavoda.

    Članak 22. govori o tome kad jedan roditelj može ostati doma uz dijete, a da mu prava iz radnog odnosa miruju (dakle, po isteku roditeljskog dopusta, a najkasnije do 3.godine života djeteta).

    I točno je da nigdje ne piše da se nakon iskorištenog prava na dopust radi njege djeteta može ostvariti dopust temeljem mirovanja prava iz radnog odnosa.
    No, isto tako ne piše da se ovo pravo mora koristiti u kontinuitetu nakon roditeljskog dopusta. Uvjet je da je roditeljski dopust iskorišten. I drugi uvjet je da dijete nema navršenih 3 godine.
    I treće, prema mojem mišljenju, ovo je stvar između poslodavca i roditelja. Zakon samo OMOGUĆUJE ostvarivanje prava. I roditelj na to ima pravo. Ali, stvar je kako će poslodavac tumačiti zakon. Da li to što nešto eksplicitno piše / ne piše znači da je drugo moguće, ili nije?

  20. #120
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Evo ja jučer bila na HZZO- u vezano za zatvaranje dopusta (SRV ). Žena mi je odmah rekla da ime jesve to novo i da nije sigurna, kada trebam početi raditi :? Uglavnom moram se javiti u svibnju ( tako piše u rješenju od Centra ), napisati da ne želim dalje SRV jer nema potrebe. Ona me uvjeravala da joj predam medicinsku dokumentaciju ( koju ja nemam jer već neko vrijeme ne trebamo na kontrole jer je sve ok) jer da ja ne mogu sama prekinuti dopust nego o tome odlučuje liječničko povjerenstvo. Meni ovo nema logike jer bez obzira da li je moje dijete bolesno ili ne ja imam pravo raditi, pa ne mogu mi oni zabraniti vratiti se na posao :? Uglavnom smo se dogovorile da ću ja napisati nekakav zahtjev da ne želim vještačenje jer nema potrebe, a ona će mi se javiti kad još to malo pogleda i možda budem morala na vještačenje, još ne zna. Uglavnom će mi u roku od tjedan dana nakon predaje papira :shock: donijeti rješenje i onda ja imam 15 dana ili se žaliti na to riješenje i ako se ne žalim nakon tih 15 dana trebam početi raditi ( znači u tih 15 dana se moram dogovoriti sa poslodavcem dali ću nakon 5, 10 ili 15 dana početi ) i do tada sam na dopustu. Kaže da se ne brinem, da neću ništa izgubiti, da su tolerantni što se toga tiće i da ću biti na dopustu dok se ne dogovorim sa poslodavcem, da nije problem :/
    Sad mene zanima kako bi bilo da ja odem do neuropedijatra da je pregleda i da imam nekakav nalaz da je sustigla svoje vršnjake, fizijatrica nam je nakon što je prohodala rekla da ne moramo više dolaziti da je u redu, samo nastaviti kući vježbati. Ne kužim zašto ja uopće trebam objašnjavati, da li ja mogu samo tražiti da meni ukinu pravo na SRV bez objašnjenja. A što kad da ga želim ranije zatvoriti, je li isto rade vještačenje. Na centru su mi rekli da mi samo treba zahtjev da nema potrebe za vještačenjem i to je to ( da je ostalo na Centru). E sad, piše svibanj, ona kaže dođite u svibnju... kada 01. 05 ili 31. 05

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno neplaćeni

    Mamma san evo primjera pa možda bude jasnije. Npr. već koristim porodiljni za njegu i iduće vještačenje dužna sam pokrenuti do 01.7.o9.Djete ima npr. 2 godine.
    Predam hzzo-u nalaze i komisija donese negativno rješenje i u roku 15 dana (dok rj.postane pravomoćno) moram se vratiti na posao. U tom trenutku sam u saznanju da se moram vratiti na posao i javim se poslodavcu da želim koristiti neplaćeni dopust do treće godine djeteta, a poslodavac mi odbije dati neplaćeni jer sam to trebala najavit mjesec i po dana ranije.
    Isprika zbog nejasnoće.

  22. #122
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Onda otvoriš bolovanje na dijete (tako su mene savjetovali u HZZO-u ) i za tih 15-ak dana dobiješ cca 700 kn

  23. #123
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    možda malo glupo pitanje ali jeli ko dobija šta na račun od dd i dopust a ja primila 500kn ali neman pojma odakle a na taj račun mi sida samo dd i dopust od ovog miseca pa me sad malo zbunilo :?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    I meni je sjelo pa si mislim jel sam luda ili kaj je. S tim da je meni do sada sjedala naknada preko CZSS-a a sad mi piše porodiljna naknada - državni proračun (provjeravala na net benkingu) pa me frka da nije kaj krivo sjelo.

    Cure jel još kome kaj sjelo?

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno isplata

    Meni je stiglo 2.500,00 kn i to sa datumom 17.4.09.
    Izgleda da će HZZO biti brži sa isplatama od Centra za soc skrb. Prvi put sam dobila na račun do sad nam je nosio poštar.
    DD još nije stigao.

  26. #126
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    split ali ti je silo 2.500 to je lipo ali mi tek sad ništa nije jasno ali ovi misec nije tribalo doć 2100 :?

  27. #127
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Imam isti problem kao i pale.

    Želim prekinuti njegu djeteta, u rješenju mi piše kontrolno vještačenje u travnju.

    Da li je netko nedavno prekidao njegu tj. da nije tražio kontrolno vještačenje za nastavak njege?
    Idem idući tjedan u HZZO pa bi mi puno značilo da znam kaj me čeka.

    Kad sam zadnji put pričala sa soc. radnicom, rekla mi je kako samo dođem krajem travnja, potpišem da ne želim tražiti kontrolno vještačenje za nastavak njege, oni donesu rješenje, ono bude valjano za 2tjedna i tada se vraćam na posao. Tako je to išlo u CZSS.
    No kako je to sada preuzeo HZZO, malo sam u panici kaj budu oni sad zmišljavali...i kako se po njima prekida njega .

    Unaprijed hvala na svakom odgovoru.

  28. #128
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa
    I meni je sjelo pa si mislim jel sam luda ili kaj je. S tim da je meni do sada sjedala naknada preko CZSS-a a sad mi piše porodiljna naknada - državni proračun (provjeravala na net benkingu) pa me frka da nije kaj krivo sjelo.

    Cure jel još kome kaj sjelo?
    meni je sjelo 2.500 i piše "uplata redovnog primanja".....

  29. #129
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Imam isti problem kao i pale.

    Želim prekinuti njegu djeteta, u rješenju mi piše kontrolno vještačenje u travnju.

    Da li je netko nedavno prekidao njegu tj. da nije tražio kontrolno vještačenje za nastavak njege?
    Idem idući tjedan u HZZO pa bi mi puno značilo da znam kaj me čeka.

    Kad sam zadnji put pričala sa soc. radnicom, rekla mi je kako samo dođem krajem travnja, potpišem da ne želim tražiti kontrolno vještačenje za nastavak njege, oni donesu rješenje, ono bude valjano za 2tjedna i tada se vraćam na posao. Tako je to išlo u CZSS.
    No kako je to sada preuzeo HZZO, malo sam u panici kaj budu oni sad zmišljavali...i kako se po njima prekida njega .

    Unaprijed hvala na svakom odgovoru.
    otisla sam u hzzo i podnjela zahtjev za prekid.
    mora se podnjeti zahtjev ili traziti novo vjestacenje.
    ne znam gdje spadas, ja sam isla u klovicevu, soba 1, urudzbeni.
    zahtjev sama napises i isprintas.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno hzzo

    Nessa ja imam friško rješenje (to mi je drugo vještačenje hzzo) u kojem stoji da mi priprada 2500,00 i da se to može prominit ako se promini i osnovica.
    Koliko dobivaju "novi" ?

  31. #131
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Leonisa hvala!
    Spadam u Jukićevu, nadam se da oni nebudu nekaj drugo zmišljavali.

  32. #132
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni je zadnja 2mj. bilo 2500kn i bas sam se ugodno iznenadila

    iki, ne bi trebali....iskreno ne znam jel ides u jukicevu ili klovicevu...sta ti pise na njihovom pozivu da predas zahtjev za novo vjestacenje? da se javis u klovicevu ili jukicevu?

  33. #133
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pale, ne treba ti nikakva med. dokumentacija.
    ti mozes u bilo koje doba podnjeti zahtjev za prekid.

    u slucaju kad ti porodiljni istice i rjesenje zahtjeva nakon njega novo vjestacenje, dovoljan je zahtjev za prekid jer u suprotnom bi trebala podnjeti zahtjev za ponovnim vjestacenjem u kojem bise doslo do zakljucka da za produljenjem nema potrebe te bi se doslo do istog zakljucka uz nepotrebno potrosene resuse.

    ti trebas podnjeti zahtjev za ili ponovno vjestacenje te predociti im uputnicu i medicinsku dokumentaciju ili za prekid dopusta radi povratka na posao.

    zahtjev je obican, u njemu napises sta zelis, za koga i zbog cega. i eto ga.

  34. #134
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    meni je zadnja 2mj. bilo 2500kn i bas sam se ugodno iznenadila

    iki, ne bi trebali....iskreno ne znam jel ides u jukicevu ili klovicevu...sta ti pise na njihovom pozivu da predas zahtjev za novo vjestacenje? da se javis u klovicevu ili jukicevu?
    Piše mi jukićeva.

    Javim se sa friškim infom kad dođem iz HZZO-a.

  35. #135
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno Re: hzzo

    Citiraj split prvotno napisa
    Nessa ja imam friško rješenje (to mi je drugo vještačenje hzzo) u kojem stoji da mi priprada 2500,00 i da se to može prominit ako se promini i osnovica.
    Koliko dobivaju "novi" ?
    Mi smo zbog prenošenja dopusta iza 01.01.2009. sa mene na MM dobili 2.100 i nešto sitno kuna od HZZO-a (prošli mjesec je još sjedalo na teret CZSS-a pa smo dobili 2.500,00).

  36. #136
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    a eto ja još ništa nisan dobila a produžilo mi je od 25.3 a predala 15.12 znači na czss ma ništa mi nije jasno ni dd nisan primila za 2mj da bi mi tribalo ovi doć 2 pa sad živi bili pa sve to vidili :/

  37. #137
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    cure samo da vam javim da mi je drugostupanjsko tijelo vještačenja produljilo porodiljni do travnja 2010 :D :D ne mogu vjerovat, presretna sam :D

    ako vas bilo što zanima pitajte me!!!!!!

  38. #138
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    cestitam ivana!!! :D :D :D :D

  39. #139
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    čestitke ivana!!!!

  40. #140
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    hvala vam cure želim i svima vama da dobijete ono što tražite, a bebama puno zdravlja :D

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    cure moje, samo da vas obavjestim da ni nakon više od 3 mjeseca od predaje zahtjeva nismo dobili još nikakvo rješenje za dopust za njegu. ne padajte na one fore da oni to rješavaju za 15 dana. ni uz požurnicu nisu ubrzali stvar. mi smo iz zagreba.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno hzzo

    Čestitka Ivanazg. :D

  43. #143
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    uff ljuta san ko pas ništa mi od porodiljnog jer su mi zafrkali u centru a naravno soc radnica mi je na godišnjem naravno

  44. #144

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    12

    Početno :)

    pozdrav!
    zanima me kolka je porodiljna naknada za mame koje su na produženom porodiljnom radi njege dijeteta..
    naime moje dijete ima refluks na oba bubrega ..
    hvala

  45. #145
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno Re: :)

    Citiraj ivana1804 prvotno napisa
    pozdrav!
    zanima me kolka je porodiljna naknada za mame koje su na produženom porodiljnom radi njege dijeteta..
    naime moje dijete ima refluks na oba bubrega ..
    hvala
    Ja sam primala 2000kn od CZSS i 836kn dj. doplatak.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    evo i mene. danas su nas zvali, odobren mi je dopust do kraja desetog mjeseca. mene zanima trebam li pisat kakav zahtjev za naknadu ili to ide nekakvim automatizmom? i da, jel naknada 2000 kn ili više?
    također, vidim da neke od vas primaju i dječji doplatak. jel postoje nekakvi posebni uvjeti ili na njega ima pravo svaki roditelj koji je na dopustu za njegu? i kako ostvariti pravo na taj doplatak?
    puno, puno zahvalna...

  47. #147
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    također, vidim da neke od vas primaju i dječji doplatak. jel postoje nekakvi posebni uvjeti ili na njega ima pravo svaki roditelj koji je na dopustu za njegu? i kako ostvariti pravo na taj doplatak?
    Na DD ima pravo svaki roditelj koji je na dopustu za njegu.
    Trebaš otići u mirovinski u Žajinu i predati zahtjev koji ćeš kupiti u Narodnim novinama. Trebaš predati rješenje o dopustu, preslike osobne tebe i TM-a, presliku tekućeg računa roditelja koji je na dopustu, preslike rodnog lista za dijete, tj. za svu djecu koja žive u kućanstvu (i JMBG-ove od svih). Mislim da je to sve. Pogledaj na ovoj stranici malo iznad, mislim da je sirius napisala, pa provjeri jesam li što zaboravila.
    Za naknadu od HZZO-a ne trebaš poseban zahtjev. Ona iznosi oko 2.150 kn (ne znam točno u kunu).

  48. #148
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    evo mene opet centar se ogradija da nema ništa s time a evo se hzzo ispričava da se nisu još uhodali hm i da će mi idući misec isplatit i zaostatke i por za 4mj e pa živi bili pa vidili naprosto me zanima

  49. #149
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    jeli ko dobija dd? još kad mi se i tu zakomplicira

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno dd

    Nessa nisam dobila dd, a bojim se da će mi ovi misec priskočit jer sam na "prelasku" iz starog u novo rješenje tj. staro mi je isteklo, a novo sam im dostavila pa dok ga produmaju.
    Kad vidim kako brojiš tjedne sitin se sebe i svog mirovanja ... Sretno i nemoj se živcirat oko ovaga!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •