Stranica 47 od 58 PrviPrvi ... 37454647484957 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,301 do 2,350 od 2862

Tema: Njega djeteta nakon 1. godine - III dio

  1. #2301
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Hvala ti puno na svim informacijama!

  2. #2302
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Predala sam zahtjev u utorak i jucer su me zvali da u ponedjeljak dodjemo na vjestacenje, tak da znaju eto i pozuriti
    nadam se da nam budu odobrili, iako je trece dijete

  3. #2303
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    držite se! i javi ishod
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.03.2014. at 13:11

  4. #2304
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Kakvo je to vještačenje? Šta će netko pregledavat tebe i dijete? Zar oni ne gledaju samo nalaze i na temelju toga odlučuju?

  5. #2305
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvo je to vještačenje? Šta će netko pregledavat tebe i dijete? Zar oni ne gledaju samo nalaze i na temelju toga odlučuju?
    Nekad zovu na vjestacenje ,nekad samo gledaju nalaze .

  6. #2306
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Ja sam na dopustu do 8. godine djetetovog života, kontrolno vještačenje mi je krajem ove godine. U MM firmi se nešto šuška da će ga možda otpustiti na 2 mjeseca, pa opet prijaviti. Ja s njegovim otpuštanjem automatski gubim pravo na dopust, a šta kad ga opet zaposle? Da li predajem papire za vještačenje ili mi se priznaje ono pravo do kraja godine od zadnjeg vještačenja?

  7. #2307
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvo je to vještačenje? Šta će netko pregledavat tebe i dijete? Zar oni ne gledaju samo nalaze i na temelju toga odlučuju?
    Bili smo jucer,nisu gledali ni mene ni dijete nista posebno,samo pitali zasto trazim njegu,da h. Izgleda u redu,i da gdje je problem? To kaj pola stvari ne jedemo ni ja ni ona nije po njima problem jer ona nema nikakve ocite smetnje, a ja da valjda ne mislim dojiti do druge godine,nego da joj dam pripravke namjenjene na alergicare i po njima problem rijesen.

    Ali na kraju ipak rekli da ce mi dati do osmog mjeseca, nakon poduljeg natezanja oko dojenja i prehrane.,nije nis spominjala to kaj je trece dijete, pa sad cekam rjesenje

  8. #2308
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    evo bar nekaj, pa onda u osmom opet

    čim dobiš papire odma predaj za dd

  9. #2309
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Vec sam pripremila papire za dd, cekam samo rjesenje

  10. #2310
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Da, bas su mi zanimljivi ti komentari: 'Dijete izgleda u redu' Sta treba imat tri oka da bi rekli da nesto nije u redu ? Mislim imas nalaze pa citaj sta je, a sta nije u redu..
    llella jesi li to isla u Jukicevu? Pozvali su te ak sam dobro shvatila nakon 3 dana?

  11. #2311
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    U klovicevu.Da, predala papireu u utorak u petak zvalida dodjemo u ponedjeljak
    A ne znam kaj bi rekla, da ne pazimo toliko na prehranu i stvarno nis ne jedemo kaj ne smijemo onda bi vidjeli da nije u redu, jer ona kaka krv, i stanjesigurno ne bi bilo super, ali oni vide zadovoljno, zdravo dijete i kaj ja sad hocu.
    Ali eto dobili 5 mjeseci........
    Posljednje uređivanje od llella : 05.03.2014. at 12:38

  12. #2312
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Mislila sam da daju na jednu godinu, pa procitah da nekima daju pola godine, a vidim sad poceli i na 'kapaljku' - na 5 mjeseci... Sve mi se cini da cu ja dobit odbijenicu...

  13. #2313
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Mi smo za srednju dobivali po sest mjeseci i na kraju tri,nikad godinu dana
    sve ti ovisi kome dodjes,sretno

  14. #2314
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Jel netko zna za dd,kakva je to potvrda od banke o racunu?

    Jel vrijedi moj tekuci na koji smo do prosle godine dobivali dd za m?

  15. #2315
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne mari daš račun koji imaš, skopiraj im karticu računa

  16. #2316
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Ok, tnx

  17. #2317
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ako idem sa njege na porodiljni, mogu li ici 28 dana prije termina ili moram 45?

  18. #2318
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mislim da moraš 28 dana

  19. #2319
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Dobro da sam pitala za vještačenje...pa sam ga i prizvala... Zovu i nas, drugi tjedan...

  20. #2320
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ti si u jukićevoj, kam te zovu?
    hajde se javi po ishodu

  21. #2321
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Sretno,javi kaj budu rekli
    ja sam trebala ici jos jednom,podnijeti zahtjev za prekid roditeljskog
    sad ne znam samo ako oni meni u osmom mjesecu ne produze kak se vracam na roditeljski,jer mi treba suglasnost poslodavca a i ako je rjesenje negativno do kad mi traje njega?

  22. #2322
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Jelena, predala sam papire u Jukicevu-tam spadam, a zvali me iz Kloviceve da dođem kod njih- valjda im je tamo komisija za sve.. I javim se u četvrtak kad obavimo..
    llella,a za ovo mozda najbolje da nazoves njihovu pravnu sluzbu pa pitas njih tocno sve kako ide...

  23. #2323
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj llella prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno,javi kaj budu rekli
    ja sam trebala ici jos jednom,podnijeti zahtjev za prekid roditeljskog
    sad ne znam samo ako oni meni u osmom mjesecu ne produze kak se vracam na roditeljski,jer mi treba suglasnost poslodavca a i ako je rjesenje negativno do kad mi traje njega?
    mislim da ti ništ ne treba, i da se automatski možeš vratiti, naravno papir ćeš morati napisati službeni.

    inače moja komisija je u Baštijanovoj, i ta žena sudi o svemu u svezi mene i moje dece, provjerila prošlo ljeto kad mi nije dala terapiju za klinku.

  24. #2324
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Ma pitala sam ja dok sam bila tamo ali nije znala,promrmljala nesto da postoje zahtjevi i da cemo onda vidjeti
    Morat cu biti dosadna dok ne naidjemna nekoga tko zna nesto otome

  25. #2325

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Molim vas za savjet... ja sam već god i pol na njezi doma sa mlađim sinom radi neurorizičnosti i kašnjenja u psihomotornom razvoju, sada čekam novo rješenje, ako mi stigne negativno,. mogu li tražiti rad na pola radnog vremena i koliku naknadu plaće tada dobivam od hzzo? koji papiri su potrebni i da li ih nosim isto tamo gdje sam nosila i zahtjev za njegu? Hvala

  26. #2326
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    papiri su isti , nosi se tam gdi si nosila i za njegu,
    možeš tražiti skraćeno ako ima indikacije

  27. #2327
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    curke, evo mene opet, i pliz, molim vas za pomoć.
    iako sam imala pravo na njegu do sljedećeg vještačenja koje je trebalo biti u lipnju o.g., vratila sam se na posao u veljači o.g.
    uredno su poslana rješenja i ono u kojem piše da je sljedeće rješenje u lipnju, ali i rješenje o prekidu korištenja njege. međutim, meni je danas sjeo doplatak - kao da sam i dalje na njezi.
    ne budi lud, naravno da sam dobila dva oprečna tumačenja naših vrlih zakona.
    gđa iz pravne službe u Margaretskoj mi je rekla da dok god nije 'ispucana' njega do vještačenja, znači u lipnju 2014. imam pravo na taj uvećani doplatak (što po meni nije ni logično ni pravedno bahhh).
    molim vas ako je netko bio u sličnoj situaciji da mi pomogne što da radim.
    naravno da se u Žajinoj nitko ne javlja na direktan broj referentice koja vodi naš spis...kome se obratiti i izbjeći situaciju da mi na tekućem čuče novci koji su sigurno potrebniji drugoj djeci (iako naši problemi koji su objektivni i na osnovu kojih smo, na kraju krajeva i ostvarili Pravo na njegu, nisu nestali, ali smatram nepravednim dobivati te novce, budući da radim puno radno vrijeme) tko je tu lud?


    hvala unaprijed svima koji bi mi pomogli riješiti ovaj birokratski rebus.

  28. #2328

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Hm, koliko ja znam , na djecji imas pravo dok god si na njezi.,.. E sad kazes da si se vratila u veljaci na posao, na pocetku veljace ili krajem ? Mozda si dobila jos taj djecji za veljacu ... A mozda je i njihova greska... Po meni , ako vise nisi na njezi nemas ni pravo dobivati taj djecji na tenelju njege. Znaci ili si dobila za veljacu jos jednu isplatu, ili na hzmo nisu pratili papire, mozda bi im trebala poslat rjesenje da si prekinula njegu.

  29. #2329

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Ima na stranici od hzmo info broj telefona bas za djecje doplatke, probaj to naci pa nazovi i objasni situaciju, oni prema tvom oib broju imaju uvid u tvoje papire pa ce ti reci tocno.

  30. #2330

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    A moje pitanje glasi.... Imamo novo vjestacenje sad u ozujku, ja sam predala papire u veljaci , ali mi jos nije doslo rjesenje iz kloviceve, do kad sam na njezi ako je rjesenje negativno, do kraja ozujka i jos dobijem naknadu u travnju za ozujak ?!

  31. #2331
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    najmanje do kraja ožujka

  32. #2332

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Ako stigne negativno rjesenje, da li na njemu pise datum prekida, odnosno kad se vracam na posao ?

  33. #2333
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    u principu ne piše, trebalo bi sutradan otić raditi, znam da je nezgodno ali tak je u praksi.

    možda da nazoveš i pitaš koje je rješenje da se znaš pripremiti.

    naravno u cijeloj priči možda olakotna okolnost je da možeš iskoristiti godišnji od prošle godine dok se ne snađeš

  34. #2334

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Iva sigurno će ti doć prije isteka, a ako ti ne dođe do cca 25. zovi ih da ti kažu da se znaš pripremit, jer ti po ovom rješenju ističe 31.03. Ja sam znala predat 2 tjedna prije isteka (zbog nalaza) i uvijek su znali prije isteka roka kakvo je rješenje. Čak i ako ti ne dođe do 31.03., a oni ti kažu da su produžili ne moraš otvarat bolovanje ni ništa (ja sam se zeznula pa sam otvarala jer sam mislila da ću imat prekid) već ti ide nastavno.

    I da svakako dobiješ još u travnju naknadu za ožujak i DD za ožujak.
    Posljednje uređivanje od Roko_mama : 20.03.2014. at 11:05

  35. #2335
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Evo samo da se prijavim da smo bile na vještačenju i nakon silnih pitanja tipa: kad su bile prve konvulzije, kad druge, trece... ( a sve pise u papirima i na otpusnim pismima iz bolnice) i kao tek sad trazite njegu, a refluks je otkriven prije 8 mj- pa nisam znala da imam pravo-aha to su vam sigurno u 'Heleni' rekli, oni svima govore, ja: ne saznala slucajno u parku, da su mi oni rekli podnjela bi zahtjev prije 8 mj... Uglavnom da skratim... :'Vase ce rjesenje najvjerojatnije biti rjeseno negativno jer vase dijete nema neka teza ostecenja, nije rodeno bez noge, ruke ili s cerebralnom paralizom...' Hvala bogu nije, za to nisam ni trazila, ali kako to da se nekome odobri na tu dijagnozu( mislim ne bi ni trazila da nisam cula da su drugi dobili) i jos sam pitala zasto sam morala dovoditi dijete, ak su vec imali pitanja za mene-ajd ok. A ona se cudom cudila pa moraju vidjet dijete, svi dovode!! Mislim tu iz kvarta zena ima njegu- nikad nije vodila dijete s celijakijom na neko vjestacenje sam da ga oni vide! Pa mi je nadodala da se mogu zaliti i napisat da se osjecam diskriminirano sto sam morala dovesti dijete uglavnom ona nema neka ostecenja , hvala bogu , ali zato je i cuvamo jer nam neuropedijatar rece da ako bude imala cesto konvulzije one mogu preci u epilepsiju ili ostavit ostecenja na mozgu, a refluks moze trajno ostetiti bubrege... Al eto u nasoj drzavi ne vrijedi da je bolja prevencija...

  36. #2336
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    e sad da se nadovežem na tebe, jučer bila na jednoj skupštini jedne udruge, gdi je ravnatelj iste bolnice reko, kak Hzzo mjenja plan, i kak će sad više raditi na prevenciji, da oni do sad nisu gledali, ovo , ono ali da će od sad biti bolje, samo me zanima kad će to poćeti ostvarivati.

  37. #2337

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa Vidi poruku
    Iva sigurno će ti doć prije isteka, a ako ti ne dođe do cca 25. zovi ih da ti kažu da se znaš pripremit, jer ti po ovom rješenju ističe 31.03. Ja sam znala predat 2 tjedna prije isteka (zbog nalaza) i uvijek su znali prije isteka roka kakvo je rješenje. Čak i ako ti ne dođe do 31.03., a oni ti kažu da su produžili ne moraš otvarat bolovanje ni ništa (ja sam se zeznula pa sam otvarala jer sam mislila da ću imat prekid) već ti ide nastavno.

    I da svakako dobiješ još u travnju naknadu za ožujak i DD za ožujak.
    dakle, za tri dana mi istice njega a od rjesenja niti r. Da li to znaci da su mi mozda produljili njegu ( mozda i jesu jer zanji nalaz od neuroped.nas samo salje dalje i dalje na pretrage i vjezbe ) i da bi doslo rjesenje vec da njega zavrsava sa 31.3? Nisam ih nis zvala, ako u ponedjeljak ne dodje onda budem. Grrrr

  38. #2338
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nazovi u ponedjeljak

  39. #2339

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Zovi svakako, ja sam uvijek zvala i pitala, da ne bi bilo nismo znali.

  40. #2340
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Skrecem sa teme pardon, ali angel1 kada ti je dobila druge? Moja je prve sa godinu i 8mj pa me frka recidiva. Sin mi inace ima atipicne i na terapiji je.

  41. #2341

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo samo da se prijavim da smo bile na vještačenju i nakon silnih pitanja tipa: kad su bile prve konvulzije, kad druge, trece... ( a sve pise u papirima i na otpusnim pismima iz bolnice) i kao tek sad trazite njegu, a refluks je otkriven prije 8 mj- pa nisam znala da imam pravo-aha to su vam sigurno u 'Heleni' rekli, oni svima govore, ja: ne saznala slucajno u parku, da su mi oni rekli podnjela bi zahtjev prije 8 mj... Uglavnom da skratim... :'Vase ce rjesenje najvjerojatnije biti rjeseno negativno jer vase dijete nema neka teza ostecenja, nije rodeno bez noge, ruke ili s cerebralnom paralizom...' Hvala bogu nije, za to nisam ni trazila, ali kako to da se nekome odobri na tu dijagnozu( mislim ne bi ni trazila da nisam cula da su drugi dobili) i jos sam pitala zasto sam morala dovoditi dijete, ak su vec imali pitanja za mene-ajd ok. A ona se cudom cudila pa moraju vidjet dijete, svi dovode!! Mislim tu iz kvarta zena ima njegu- nikad nije vodila dijete s celijakijom na neko vjestacenje sam da ga oni vide! Pa mi je nadodala da se mogu zaliti i napisat da se osjecam diskriminirano sto sam morala dovesti dijete uglavnom ona nema neka ostecenja , hvala bogu , ali zato je i cuvamo jer nam neuropedijatar rece da ako bude imala cesto konvulzije one mogu preci u epilepsiju ili ostavit ostecenja na mozgu, a refluks moze trajno ostetiti bubrege... Al eto u nasoj drzavi ne vrijedi da je bolja prevencija...
    Ja sam se zbog ovakve situacije posvađala sa doktoricom na HZZO- u prijavila je nja telefon direkcije HZZO-a jer me natjerala da dovedem dijete s temperaturom na vještačenje, doslovce se derala na mene na telefon jer su me zvali taman kad sam bila s njom na hitnoj i rekla mi je da ju ne moram dovest samo ako ostane u bolnici i da onda moram donjet potvrdu a kad smo došli tam, ona meni kaže, da njega više nije potrebna, bez da je dijete i pogledala i isto ko i tebi ima ruke, noge, da nije invalid i sl., a kad sam joj nabrojala dijagnoze i kaj sve treba još obavit onda me pitala da gdje to piše. A onda me tek čula. Katastrofa, sram ih može bit da režu na bolesnoj djeci. Nitko ne pita zašto su djeca s takvim dijagnozama dobro, jer smo s njima i jer vježbamo, pazimo da ne dođe do infekcija i sl. (moja je isto imala i reflux uz sve ostalo), a ona meni krene filozofirat. Užas jedan.
    Posljednje uređivanje od Roko_mama : 31.03.2014. at 07:30

  42. #2342
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko ne pita zašto su djeca s takvim dijagnozama dobro, jer smo s njima i jer vježbamo, pazimo da ne dođe do infekcija i sl. (moja je isto imala i reflux uz sve ostalo),
    ovo svakak

  43. #2343
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Jel tko zna ako idem sa njege na redovni porodiljni moram li noriti one potvrde o placama jos iz 2011.? :D

  44. #2344
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne bi trebalo oni bi to trebali sami izvuć

  45. #2345
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Hvala

  46. #2346
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    E a di idem prekinuti njegu i prebaciti na redovni u Jukicevoj, u pravnu ili tamo di se inace otvara po ili kako? Sva sam izgubljena

  47. #2347
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    evo kak sam ja riješila prekid srv, imala sam potvrdu od firme da se od određenog dana vraćam na posao, taj dan mi je bio prvi dan porodiljnog 29 dana prije planiranog poroda.
    znači trebala bi predati i u pravnu i na prvi kat, si probala nazvati?

  48. #2348
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Evo bila sam. Prvo u pravnu sluzbu prekinut na 2.kat pa na 1. otvoriti porodiljni. 70 dana nakon poroda se mogu vratiti na njegu bez ponovnog vjestacenja (zahtjev podnosim kada beba ima cca 30 dana da sve bude na vrijeme, rjesenje mi je do studenog). Jedino sto time gubim je rodiljni dopust jer ce beba oko 1.11. navrsiti 6mjeseci a to se kao ne moze naknadno a ja sam na njezi do kraja studenog. Obzirom da sam bila prijavljena na minimalac meni ne cini neku razliku u prihodima pa mi je svejedno. Ako rjesenje bude negativno (za nastavno produljenje njege) otvaram roditeljski (one 2,5 godine, odnosno kako vec ide redovno za 3. dijete). Najbolje da zovem za rjesenje telefonski pa da na vrijeme reagiram sa zahtjevom ako je negativan (a vjerojatno bude obzirom da cu imat pravo na porodiljni, znam da cesto tu odbijaju?).
    Zatim sam isla u hzmo pitati za uvecani djecji i teta koja vodi moj spis je rekla da sam mirna do studenog, ne prekida se jer se brzo vracam.

    Eto pisem detaljno ako se tko nade u takvoj situaciji da zna
    Posljednje uređivanje od jaffa : 01.04.2014. at 14:32

  49. #2349
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Evo mene opet...ima i nastavak kod mene! Jučer me zove čovjek iz pravne službe da su mi odobrili njegu ??!! Ja pitam je li siguran jer su mi rekle da će riješiti negativno- pa se on malo smotao pa išao ponovo čitat šta točno piše... Uglavnom ipak mi odobrile na 6 mj. Šta im bi odjednom- ne znam, možda su ipak išle isčitavati svu onu hrpu nalaza što sam priložila...
    Uglavnom ja na poslu već podnjela zahtjev za godišnji pa za neplaćeni dopust... Sad ponovo trči, piši nove zamolbe..
    Jaffa malena mi je prve febr. konvulzije imala s 18mj, druge s 2,3g i treće s 2,7 g al mislim da nema pravila kad ce dobit tj moja ih je dobila kad se razbolila- sve su bile viroze s upalom grla ( drugi put je bila gripa u pitanju). Tak da se pazimo, ne druzimo po stanovima ( jako rijetko), izbjegavamo bolesne, al opet pokupi tj tata nam uglavnom nešto donese ( gripu već dva puta!)

  50. #2350
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno .

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene opet...ima i nastavak kod mene! Jučer me zove čovjek iz pravne službe da su mi odobrili njegu ??!! Ja pitam je li siguran jer su mi rekle da će riješiti negativno- pa se on malo smotao pa išao ponovo čitat šta točno piše... Uglavnom ipak mi odobrile na 6 mj. Šta im bi odjednom- ne znam, možda su ipak išle isčitavati svu onu hrpu nalaza što sam priložila...
    Uglavnom ja na poslu već podnjela zahtjev za godišnji pa za neplaćeni dopust... Sad ponovo trči, piši nove zamolbe..
    Jaffa malena mi je prve febr. konvulzije imala s 18mj, druge s 2,3g i treće s 2,7 g al mislim da nema pravila kad ce dobit tj moja ih je dobila kad se razbolila- sve su bile viroze s upalom grla ( drugi put je bila gripa u pitanju). Tak da se pazimo, ne druzimo po stanovima ( jako rijetko), izbjegavamo bolesne, al opet pokupi tj tata nam uglavnom nešto donese ( gripu već dva puta!)
    Ma ni meni kod malenog nema pravila, ali sam se nadala da ona nece dobit. I dobila ih je sa 18.5, sada sam u nadi da su barem kod nje jednokratne.
    Drago mi je da ste ipak dobili

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •