Stranica 4 od 58 PrviPrvi ... 234561454 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 2862

Tema: Njega djeteta nakon 1. godine - III dio

  1. #151
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    evo meni sila 2 diječja jer prošli misec me preskočilo al eto bar nešto :D
    split brojim dane ja i svi oko mene a baš nešto ni ne mirujem prošetam tu i tamo ali ništa ne radim po kući i ne nosim ništa ali eto dobro je kad sam u prilici da mogu sebi to priuštit

  2. #152
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    e i rečeno mi je na hzzo-u da oni isplaćuju do 7-oga u misecu a di su bile pare do 17 kad je većini silo na račun :/

  3. #153
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    A di je SRV , meni još ništa

  4. #154
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Sjelo danas na ZABA-u, za 2. i 3. mj., jer su nam pogubili neke papire pri produženju.

  5. #155

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    233

    Početno

    Meni još uvijek nije sjeo dječji :? :?
    A neki dan sam bacila potvrdu da sam poštom slala papire :/
    Sad će još ispasti da im nisam ni poslala.....

  6. #156

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    77

    Početno

    Cure, da li vam je sjeo dječji doplatak?
    Meni nije, pa se bojim da mi nisu obradili novi zahtjev (predan još u siječnju).

  7. #157
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    meni sjeo dječji jučer

  8. #158

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    233

    Početno

    Tko isplačuje DD?
    Zvala sam socijalno oni vele da zovem mirovinsko.oni pak vele ne,to je HZZO.....
    Koga da zovem,ima li itko broj???

  9. #159
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Mirovinsko - 0800 63 63 63 ili 48 91 666

  10. #160

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Nama dopust za njegu zbog refluksa traje do 9. mjeseca, možda ga i ranije prekinem jer bi trebala otvoriti novi porodiljni. Što onda sa doplatkom, da li i dalje ima pravo na doplatak?
    I da predali smo zahtjev za produženje doplatka još početkom veljače i nisam dobila nikakvo rješenje?? Jeste li dobili poštom rješenje?

  11. #161
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    probaj prebaciti na muže pa nek ide na SRV, trebat će ti pomoć, a on će raditi manje, a dobiti skoro isto!

  12. #162
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    rješenja stižu poštom ali se ne nadaj prije 5 mjeseca!

  13. #163

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    77

    Početno

    Mikonja hvala, i meni je sjelo. :D

  14. #164
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    dječji je sjeo ali SRV još nije? kod vas?

  15. #165

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Nama dopust za njegu zbog refluksa traje do 9. mjeseca, možda ga i ranije prekinem jer bi trebala otvoriti novi porodiljni. Što onda sa doplatkom, da li i dalje ima pravo na doplatak?

  16. #166
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    lali probaj prebaciti na muže pa nek ide na SRV, trebat će ti pomoć, a on će raditi manje, a dobiti skoro isto!

  17. #167
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Evo i mene sa problemom.Dobila izvod iz hpb banke da mi je djeciji dosao 180 kuna.Poslala sam sve uredno i na vrijeme za djeciji,pa su izgleda pogubili dio dokumentacije ili ne znam sto je vec bilo,morala sam opet sve sakupiti i opet poslati.Inace sam na dodatnoj njezi.Sad mi nije jasno kako sam za 3 mj. dobila 180 kuna.Kome da se obratim?

  18. #168
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Za SRV zovite u HZZO, ni meni nije sjeo, pa mi je rekla pravnica u HZZO-u da zovem u određenu sobu i pitam za uplatu.
    Još nisam .

  19. #169
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    MENI STIGAO srv jučer popodne

  20. #170
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa
    lali probaj prebaciti na muže pa nek ide na SRV, trebat će ti pomoć, a on će raditi manje, a dobiti skoro isto!
    Ja sam koristila SRV, a kad sam ponovo ostala trudna, radila sam do kraja trudnoće.Otprilike mjesec dana prije nego sam planirala otvoriti novi porodiljni morala sam ići zatvoriti SRV,a time su mi ukinuli i dječji doplatak.Dakle,dok si na novom porodiljnom,dječji ne primaš (osim ako se je nešto sad u međuvremenu promijenilo).Jedino rješenje ti je da napraviš kako su te cure savjetovale da nauža prebaciš SRV.

  21. #171
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Cure,pomozite mi da rezimiram;
    Istekao mi je SRV,i ja sam predala papire za novo vještačenje.Sad čekam.Ako me odmah odbiju, imam se pravo žaliti, ALI MORAM IĆI RADITI ZA TO VRIJEME dok čekam rješenje žalbe?

    Kad sam to imala preko centra, prošle godine dok sam čekala rješenje žalbe, cijelo to vrijeme sam normalno radila 4h.

    Hvala

  22. #172

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Jeli vam SRV znači skraćeno radno vrijeme? Ja nisam na skraćenom ja sam na njezi.

  23. #173
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj lali prvotno napisa
    Jeli vam SRV znači skraćeno radno vrijeme? Ja nisam na skraćenom ja sam na njezi.
    SRV je skraćeno radno vrijeme

  24. #174
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    nije mi jasno kako ti ističe SRV? On vrijedi sve dok se uvjeti zbog kojih si na SRV-u ne promijene, tj. tek nakon novog rješenja

  25. #175
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    lali, pitaj i prebaci na muže SRV, mada si ti na njezi. postoji rješenje pitaj i odmah riješi!

  26. #176
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja sam na SRV , a sad jedno pitanje kada oni šalju papire da se pošalju papiri za novo vještaćenje, i koji je rok predaje istih papira?

  27. #177

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Kako bi trebao izgledati zahtjev za prekid dopusta za njegu? Jel ga netko pisao?

  28. #178
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa
    ja sam na SRV , a sad jedno pitanje kada oni šalju papire da se pošalju papiri za novo vještaćenje, i koji je rok predaje istih papira?
    Meni prošlo rješenje vrijedi do 30.6.
    10.4. sam dobila dopis da predam papire u roku 7 dana.

  29. #179
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Citiraj jelena.O prvotno napisa
    ja sam na SRV , a sad jedno pitanje kada oni šalju papire da se pošalju papiri za novo vještaćenje, i koji je rok predaje istih papira?
    Meni prošlo rješenje vrijedi do 30.6.
    10.4. sam dobila dopis da predam papire u roku 7 dana.
    đizus, skoro 3 mjeseca prije???!!!

  30. #180
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Meni još nije stigla naknada za SRV i odem danas na HZZO i naravno da su mi izgubili potvrdu o plaći koju je knjigovođa poslala poštom preporučeno... kažu da ću dobiti 3. i 4. mjesec skupa na kraju 5 mjeseca... živi bili pa vidili, užas. Još me na početku uvjeravala kako je sigurno moj knjigovođa kriv, ona nije sigurno jer ima samo nas par takvih pa bi znala da joj je došlo, a di se izgubilo nitko ne zna.

  31. #181
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    cure koje ste na SRV-u a imate djecu u jaslicama/vrtiću. koliko pomaže/odmaže to što je dijete okvalificirano kao dijete s pp? kod Lare VUR stvarno ne utječe na njeno igranje, učenje ili socijalizaciju. mi bipromijenili vrtić jer je ona najstariija u grupi i fale joj vršnjaci.

    iskustva?

  32. #182
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    otkad me mamma san oprala ko mladog majmuna mene strah bilo kaj pitati.

    ali riskirat ću.

    novo vještačenje je zakazano za studeni 2009.
    budući da selimo za Dalmaciju kome se ja to tamo javljam i kada i da li uopće ako u međuvremenu dam otkaz?

  33. #183
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    muca, priej je bilo da kod selidbe otiđeš u stari CZZO, i tam predaš papire o preseljenju, a oni službeno prebace papire.

    A sad ti pametno ti je da pitaš, 0800 7979.

    A kaj se posla tiče, imaš p.p.

  34. #184
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    vidim da cure savjetuju nekom da prebaci na muza SRV dok ona ide na porodiljni? Jel to uistinu moguce? Nama su rekli dok je jedan roditelj na porodiljnom za npr drugo dijete onda prvo dijete gubi pravo na njegu (i po meni na SRV roditelja) jer je kao jedan roditelj kod kuce. Istina ili ne?
    I jos jedno pitanje, za one koji su na SRV jel dobivate polovinu place od HZZO ili postoji neki gornji limit preko kojeg ne daju?
    Hvala

  35. #185
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    gornji limit ne postoji

  36. #186
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Hvala!
    Jos jedno pitanje... buduci da mi vec 3 mj ne isplacuju ni njegu ni dd u super sam situaciji
    Dobila sam ponudu za posao koji bi se platio preko ugovora o djelu. Smijem li prihvatiti isti dok sam na njezi djeteta, ili se smatra da tada ne mozes nista raditi? Hvala!

  37. #187

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Dal to znači da će mm ako od mene preuzme njegu tj. SRV, dok ja otvorim redovni tj. obvezni porodiljni dobivati punu plaću ili kako to onda ide? Pliiiz, nemamo puno vremena!

  38. #188

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    U vezi produljenja SRV - MM je prije par dana pitao na HZZO-u što trebamo napraviti za produljenje, jer u rješenju stoji da u lipnju trebamo na kontrolno vještačenje. Rekli su da trebamo predati zahtjev, preporuku pedijatrice i nalaze koje ona smatra da bi trebalo priložiti :? :? :?
    A sad tu čitam da šalju dopis i traže papire. Jel' to ovisi o područnoj službi? I jel zbilja treba preporuka pedijatrice? Jer, kako stvari sad stoje, pretpostavljam da mi pedica neće dati preporuku, niti komisija produljiti SRV, samo pokušavam dobiti na vremenu za koje su me zakinuli otkako sam lani predala zahtjev i radila dok smo 2x tjedno hodali na vježbe i intenzivno doma vježbali.
    A opet, nikad se ne zna, neuroped. piše "stanje bez promjene - i dalje manja odstupanja" - možda mi daju još par mjeseci.

  39. #189
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Pozdrav svima.......nema me već dugo jer od kada radim ne stižem na ovaj topic.


    MM koristi dopust za njegu i vještačenje bi trebali obaviti prema rješenju CZSS-a i izmjeni tog rješenja od strane HZZO-a u lipnju 2009.. HZZO nam nije poslao nikakvu obavijest to me čudi.

    Jel ima netko da je na dopustu a ne na SRV da je dobio obavijest od HZZO da preda papire? Mi ih ionako nećemo moći predati prije početka lipnja.

  40. #190
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    lali , on dobiva pola plače od firme, a skoro pola od HZZO. jesi li pitala za prebačenje

  41. #191
    ruda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    Direktan broj telefona HZZO za isplate naknada roditeljima sa skraćenim radnim vremenom:
    488-2079

  42. #192
    ruda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    Možda kome pomogne, osjećam potrebu uputiti one koji neznaju kako ostvariti prava u slučaju da dijete ima oštećenje zdravlja (mi smo za neke stvari saznali tek sad, nakon skoro godinu dana):
    1. ishodovati rješenje pri HZZO-vrlo opširnim, pomalo drskim zahtjevom sa opisom bolesti-oštećenja, djeteta, obitelji i potencijalnih opasnosti po buduće zdravlje djeteta; pozvati se na članke zakona i pravilnika (sve dobro proučiti...ako ima neki pravnik ovdje na forumu bilo bi dobro da stavi popis važećih zakona i pravilnika)
    2. po pravomoćnosti rješenja zatražiti uvećani dječji doplatak (bez obzira na prihode) i
    3. zatražiti uvećanje faktora osobnog odbitka pri Poreznoj upravi za 0,3 kod oštećenja zdravlja ili 1,0 kod invaliditeta djeteta (cijelu godinu skupljati račune na ime iz ljekarni za lijekove ili pomagala i na kraju godine obavezno tražiti povrat poreza)
    4. ako je invaliditet ima pravo i na doplatak za njegu

    Eto, a sad ćemo vidjeti i da li ćemo ostvariti prednost kod upisa u vrtić: naime, oba smo zaposleni, imamo DD i rješenje CzSS o oštećenju zdravlja koje, smatramo, ne spriječava integraciju sa kažu :shock: "normalnom" djecom
    Ak' sam kome pomogla, super :D ... ako nisam, sorry

  43. #193

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Ruda, super!!

    Jelena.O , nisam još pitala za prebacivanje, zašto pitaš? imam još 15-tak dana do porodiljnog valjda ću stići.

  44. #194
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Curke aj sad jedno možda "glupo" pitanje! evo primjer: da se ja recimo odlučim ostati trudna a sad sam na njezi za 1 dijete,moram otvoriti bolovanje nekoh 45 dana prije poroda! tako jel??? e sad da li postoji mogućnost i da li je itko od vas možda to već istraživao,da li bi ja poslije poroda mogla recimo vratit se na njegu za 1 dijete a da muž otvori porodiljni prvih 6 mjeseci? da li je to moguće? kad bi u tom slučaju ja mogla nakon poroda najprije prekinuti porodiljni i uzeti njegu na sebe? da li je obavezno da majka ,rodilja bude sa djetetom prvih 6 mj ili to može i otac(iako bi naravno u tom slučaju bili oboje kući što nam je super,jer nemamo pomoć satrane ni od baka ni nikog,oni su udaljnei!

    Eto ako netko zna pliz,nisam našla za nekakav takav slučaj da je netko pitao!!!

  45. #195
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Pink-OS po Zakonu možeš prekinuti rodiljni dopust tek nakon 42 dana od dana rođenja djeteta.

    Ovo ostalo ti je najbolje pitati direktno u HZZO-u.

  46. #196
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    AJ super,a šta misliš da li tat može uzeti porodiljni od tada,jesi čula kad za to,baš ću nazvati,to nam je super financijski jer bi tata bio kući i da pomaže a dobio bi punu plaću,jel?a ja bi naravno isto bila kući! to mi tako dobro zvuči da se bojim da je moguće

  47. #197

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Pink-Os mislim da možeš nakon 42 dana taj novi porodiljni staviti u "mirovanje" i iskoristiti ga naknadno do 7. ili 8. (nisam sigurna) godine djeteta.

  48. #198

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Koji su nam papiri potrebni da bi prebacili njegu s mene na supruga, tj. on bi preuzeo ali ne njegu već SRV?

  49. #199
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj lali prvotno napisa
    Koji su nam papiri potrebni da bi prebacili njegu s mene na supruga, tj. on bi preuzeo ali ne njegu već SRV?

    Mi smo napisali molbu HZZO-u u kojoj smo se pozvali na rješenje CZSS-a koje je u tom trenutku bilo važeće. Mi smo prebacivali moje pravo na SRV na MM koji sada koristi dopust.

  50. #200
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    lali, i to rješemnje se čeka kojih 15-tak dana, tak da baš nemaš puno vremena. A trudovi stižu!!!!

Stranica 4 od 58 PrviPrvi ... 234561454 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •