Stranica 7 od 58 PrviPrvi ... 567891757 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 2862

Tema: Njega djeteta nakon 1. godine - III dio

  1. #301
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    sirius-ja san otvorila rodiljni obavezni dopust a muž mi je preuzea njegu na malu pa zašto nebi onda i ona to mogla ako san dobro razumila

  2. #302
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj nessa prvotno napisa
    sirius-ja san otvorila rodiljni obavezni dopust a muž mi je preuzea njegu na malu pa zašto nebi onda i ona to mogla ako san dobro razumila
    Zato što je dijete na dugotrajnoj hospitalizaciji,tj.smješteno u instituciji gdje je zbrinutio-barem u oćima zakona).
    Mama sa kojom sam bila u bolnici imala je sličan slučaj.

  3. #303
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    povlačim se i ispričavam nisan u toku

  4. #304
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj nessa prvotno napisa
    povlačim se i ispričavam nisan u toku
    Ma nema problema.

  5. #305
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj Muca prvotno napisa
    cure, sorry kaj upadam kao padobranac, ali situacija je ovakva:
    nama piše sljedeće vještačenje studeni 2009. (mi smo po starom Zakonu)

    budući da neću ići na to sljedeće vještačenje, trebam li se kome javiti i kako , ili jednostavno počnem raditi krajem listopada?
    kako to ide?
    molim vas da mi pomognete

    čitala sam propise, ali ne znampo kojem se ravnam,jer stari ne poništava novi u točkama koje mene zanimaju.

  6. #306

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Muca mislim da se u svakom slučaju moraš javiti u svoj HZZO (jer su oni preuzeli sve predmete od czss) i pismeno podnijeti zahtjev za prestanak njege jer dok se ne donese novo rješenje, u tvom slučaju o prestanku njege, staro ti vrijedi i dalje. Zahtjev bi koliko ja znam trebala podnijeti najkasnije do kraja studenog (s obzirom da ti piše da ti je vještačenje u studenom), a ako želiš možeš ga uvijek podnijeti i ranije i ranije se vratiti na posao.
    Nadam se da sam ti bar malo pomogla i da će još koja od cura potvrditi ovo.

  7. #307
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj amel prvotno napisa
    Muca mislim da se u svakom slučaju moraš javiti u svoj HZZO (jer su oni preuzeli sve predmete od czss) i pismeno podnijeti zahtjev za prestanak njege jer dok se ne donese novo rješenje, u tvom slučaju o prestanku njege, staro ti vrijedi i dalje. Zahtjev bi koliko ja znam trebala podnijeti najkasnije do kraja studenog (s obzirom da ti piše da ti je vještačenje u studenom), a ako želiš možeš ga uvijek podnijeti i ranije i ranije se vratiti na posao.
    Nadam se da sam ti bar malo pomogla i da će još koja od cura potvrditi ovo.
    puno hvala.

  8. #308

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    233

    Početno

    Imam pitanje.
    Dobila sam pisamce od HZZO-a da moram predati papire za novo vještačenje koje mi istječe u 7 mj.
    Ja bi se prebacila na SRV.
    Šta ste pisale u zahtjevu,kako ga sročiti?
    Hvala.

  9. #309
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Zahtjev je formular koji dobiješ u HZZO-u.

  10. #310
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Za sad dobili usmenu informaciju iz HZZO-a da smo dobili produženje dopusta za njegu na još godinu dana. Sada još da dođe rješenje i slavimo. :D

  11. #311
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    mg cestitam :D

  12. #312

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno čestitka

    Č :D estitka

  13. #313

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno dd

    Možda pitam na pogrešnom mjestu ali ovdje je "ekipa" koja prima dd u iznosu 831,50 kn. Naime, u lipnju nije stigao DD ali je zato stiglo Rješenje (kasnilo je 4 mj.) da imam pravo na DD, a uredno sam ga i primala od trenutka kad sam na produljenom i uredno predani papiri za "produljenje" DD u drugom mj.
    Šta se dogodilo? Jel kasni ili greška u pitanju?

  14. #314
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno Re: dd

    Citiraj split prvotno napisa
    Možda pitam na pogrešnom mjestu ali ovdje je "ekipa" koja prima dd u iznosu 831,50 kn. Naime, u lipnju nije stigao DD ali je zato stiglo Rješenje (kasnilo je 4 mj.) da imam pravo na DD, a uredno sam ga i primala od trenutka kad sam na produljenom i uredno predani papiri za "produljenje" DD u drugom mj.
    Šta se dogodilo? Jel kasni ili greška u pitanju?
    Ja sam uredno dobila (još negdje oko 20.-og).

  15. #315

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno dd

    Hvala! Sad znam da trebam reagirat.
    Potrošit cilo jutro za otić na Mirovinski i otić na drugi kraj grada, platit autobusnu kartu, vuć dite sa sobom... jer se na telefon niko neće javit!
    Poslat ću mail možda se tako može rješit! Bilo bi lipo! Možda rađe koriste kompjuter umisto telefona, a možda bi me rađe volili vidit uživo!
    Baš me zanima da li ću dobit zauzvrat jedno obično "oprostite".

  16. #316
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    ni u zg nije bolje, vec se 2 tjedna ne javljaju na telefon (prije nisam ni pokusavala) a rijesenje nam uopce nije stiglo...
    doduse, doplatak vise manje uredno isplacuju mm na racun ali neozbiljno je da nemam nikakvo rjesenje...

  17. #317
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    ja sam rijesenje dobila tek nekidan, ali to me uopce ne cuti, tako bude svake godine :/

  18. #318
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Rješenje stiglo prošli tjedan i DD uredno sjeo u 6. mj.

  19. #319

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno dd

    Evo informaciju sam dobila jednostavno - pozivom na besplatni telefon ali ne i novac. Objašnjenje je da su ovaj mjesec imali "unos podataka" pa da ću idući mjesec dobit dva DD. Tako idući mj. mi isto mogu ne uplatit pa reć "nema veze idući idu tri uplate".
    E sad idem u banku pa ću reć da im ovaj mj. neću platit ratu kredita ali ću idući mj. platit dvi!
    Tako jednostavno!

  20. #320
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Da li netko zna? Još malo pa mi ističe godinu dana porodiljnog, a vjerojatno je da ću dobiti produženje zbog njege za Leonu ali... trudna sam. Termin je 12.12.2009. Da li ja moram na porodiljni 28-45 dana prije termina i 6 mj. nakon termina i kolika će mi u tom slučaju biti naknada?
    I da li, u slučaju da moram na porodiljni, mogu njegu preselit na MM?
    Kljucic mislim da niti ti niti TM nemožete na njegu ili skračeno radno vrijeme jer Leona nije kod kuće.
    Mislim da po novom zakonu(da kojim slučajem nisi trudna) morala bi početi raditi ,te onda na bolovanje.
    Dobila sam još godinu dana. Ali ne znam kak će to dalje ići. Oko toga ću se brinut ujesen Možda se do onda ispraksaju sa novim zakonom. Ali ja se duboko nadam da mi za Leonu više neće trebat posebna skrb
    Ako netko ima novih informacija iz prve ruke, slobodno podijelite, skupljam iskustva!

  21. #321
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ali, ako je to istina što kažeš, malo su glupavo to smislili jer ja nisam "dala dijete u instituciju" samovoljno jer se ne želim brinut za nju.
    A i nikad ne znam koliko će ta hospitalizacija trajat. Ona sutra može doć doma. I kaj onda? Tko će joj radit dijalize? U vrtiću možda? Ili baka servis?
    Zašto toj mami nije odobreno?

  22. #322
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Ali, ako je to istina što kažeš, malo su glupavo to smislili jer ja nisam "dala dijete u instituciju" samovoljno jer se ne želim brinut za nju.
    A i nikad ne znam koliko će ta hospitalizacija trajat. Ona sutra može doć doma. I kaj onda? Tko će joj radit dijalize? U vrtiću možda? Ili baka servis?
    Zašto toj mami nije odobreno?
    Ma znam da je suludo.
    Dijete od te mame leži na kardiologiji već tri godine jer je na kisiku i jede na kanilu,tako da ne može doma .Rekli su joj da je dijete u instituciji(iako je ona kod njega svaki dan od 09-19) te je morala prekinuti njegu i ponovo početi raditi.Srećom ima pravo na bolovanje, tako da je sad na bolovanju.To je nešto po novom zakonu ,nisam sigurna od kad točno,možda od prošle godine.

  23. #323
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Ali, ako je to istina što kažeš, malo su glupavo to smislili jer ja nisam "dala dijete u instituciju" samovoljno jer se ne želim brinut za nju.
    A i nikad ne znam koliko će ta hospitalizacija trajat. Ona sutra može doć doma. I kaj onda? Tko će joj radit dijalize? U vrtiću možda? Ili baka servis?
    Zašto toj mami nije odobreno?
    Ma znam da je suludo.
    Dijete od te mame leži na kardiologiji već tri godine jer je na kisiku i jede na kanilu,tako da ne može doma .Rekli su joj da je dijete u instituciji(iako je ona kod njega svaki dan od 09-19) te je morala prekinuti njegu i ponovo početi raditi.Srećom ima pravo na bolovanje, tako da je sad na bolovanju.To je nešto po novom zakonu ,nisam sigurna od kad točno,možda od prošle godine.
    Mislim da znam koja je to mama I ona mi je malo čudna :/ Kako bilo, ja sam dobila još godinu dana pa ćemo vidjeti kako dalje.

  24. #324
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Citiraj sirius prvotno napisa
    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Ali, ako je to istina što kažeš, malo su glupavo to smislili jer ja nisam "dala dijete u instituciju" samovoljno jer se ne želim brinut za nju.
    A i nikad ne znam koliko će ta hospitalizacija trajat. Ona sutra može doć doma. I kaj onda? Tko će joj radit dijalize? U vrtiću možda? Ili baka servis?
    Zašto toj mami nije odobreno?
    Ma znam da je suludo.
    Dijete od te mame leži na kardiologiji već tri godine jer je na kisiku i jede na kanilu,tako da ne može doma .Rekli su joj da je dijete u instituciji(iako je ona kod njega svaki dan od 09-19) te je morala prekinuti njegu i ponovo početi raditi.Srećom ima pravo na bolovanje, tako da je sad na bolovanju.To je nešto po novom zakonu ,nisam sigurna od kad točno,možda od prošle godine.
    Mislim da znam koja je to mama I ona mi je malo čudna :/ Kako bilo, ja sam dobila još godinu dana pa ćemo vidjeti kako dalje.
    Znam da izgleda čudno,ali je informacija 100% točna.Izgled u ovom slučaju vara.
    Neka ste mi vi dobili još godinu.Što je po meni kratko.Ali pretpostavljam da je Leona bila doma u trenutku podnošenja zahtjeva da bi dobili duže.Tko zna kakve oni imaju izračune u glavi.
    I mi smo u fazi skupljanja papira za produžetak.Zapravo samo sa kardiološkom dijagnozom bi imali pravo do sedme godine,ali kako predajem i za invalidninu odlučila sam obaviti i ostale specijaliste.

  25. #325
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Hvala svima na čestitkama.....sada je i službeno (došlo je rješenje) MM na dopustu za njegu do 07/2010.

    :D :D :D

  26. #326
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Hvala svima na čestitkama.....sada je i službeno (došlo je rješenje) MM na dopustu za njegu do 07/2010.

    :D :D :D
    Super! :D

  27. #327

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno privatnik

    Vrijede li privatni nalazi za komisiju?
    Naime zbog godišnjijh odmora su obustavljeni pregledi pa imam namjeru obavit pregled privatno?!
    Zna li netko iz SPlita gdje mogu obaviti pregled za medicinsku i fizikalnu rehabilitaciju privatno?

  28. #328

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    U Zg vrijede privatni nalazi pa vjerujem da je i u St tako.

  29. #329

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    ja bih trebala otvoriti novi porodiljni (termin mi je 19.8) a trenutno sam na produljenom porodiljnom (njega djeteta do 3 god). Koja su moja prava sada i obveze? Znam da moram prekinuti ovu njegu (zena mi je rekla kako samo trebam nove doznake na HZZO donijeti?! samo to??). Da li netko ima slično iskustvo u 2009??

  30. #330

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    termin poroda mi je 19.kolovoza

  31. #331

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    trazim ali ne mogu naci ako tko ima iskustva imam blizance pa imam pravo na 3 god ali m zanima dali mogu ostvariti neku naknadu s obzirom da j e jedno dijete neurorizično hipertonus,prematurus,imam brdo informacija ali uglavnom su kontradiktorne molim u pućene za savjet

  32. #332

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    trebala bi mozda dobiti na osnovu neuropedijatrijskog mišljenja te mišljenja komisije dobiti DD od cca 850kn...raspitaj se na mirovinskom...

  33. #333

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno srv

    Bok,koristim srv za dijete koje mi ističe u 8. mjesecu i nemam namjeru ga produžavati.Pretpostavljam da puno radno vrijeme počimam 1.9.,ali koga moram obavijestiti i koliko prije isteka,jel postoji kakav zakonski rok,također i što je s doplatkom,kad ih moram obavijestiti,hvala puno.

  34. #334

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno žalba

    Trenutno koristim pravo na njegu djeteta koja mi istiće uskoro. Imam namjeru predat zahtjev za produljenje. Ukoliko mi odbiju pravo na njegu da li u žalbi mogu tražit da mi odobre bar skraćeno radno vrijeme?

    Meni izgleda da ova dva pravilnika obuhvaćaju različite dijganoze. Zapravo tko mi može savjetovat šta bi trebala tražit? Pedijatrica mi je rekla da oni niti službeno nisu bili obavješteni da hzzo preuzima postupak i da se od njih ne traži ni preporuka. Pravnica na HZZO je ipak pravnica, a na studiju prava nema tih predmeta.

  35. #335
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno Re: srv

    Citiraj telmama prvotno napisa
    Bok,koristim srv za dijete koje mi ističe u 8. mjesecu i nemam namjeru ga produžavati.Pretpostavljam da puno radno vrijeme počimam 1.9.,ali koga moram obavijestiti i koliko prije isteka,jel postoji kakav zakonski rok,također i što je s doplatkom,kad ih moram obavijestiti,hvala puno.
    Meni je isticalo u svibnju... jedan dan svibnja sam otišla sa zahtjevom da više nema potrebe za njegom i potvrdom poslodavca sa početkom rada na puno radnoo vrijeme od 01. 06. i HZZO mi je prekinuo skraćeno radno vrijeme sa 31. 05. Nisu pravili neke probleme iako sam im ja ovdje bila prvi takav slučaj pa je malo trajalo, tj rješenje sam dobila tek sredinom sedmog mjeseca. Najbolje ti je otići pitati u HZZO krajem sedmog, eventualno početkom osmog.

  36. #336

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno srv

    Pale,hvala na savjetu.

  37. #337
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno Re: dd

    Citiraj split prvotno napisa
    Potrošit ću cilo jutro za otić na Mirovinski i otić na drugi kraj grada, platit autobusnu kartu, vuć dite sa sobom... jer se na telefon niko neće javit!
    Poslat ću mail možda se tako može rješit! Bilo bi lipo! Možda rađe koriste kompjuter umisto telefona, a možda bi me rađe volili vidit uživo!
    Baš me zanima da li ću dobit zauzvrat jedno obično "oprostite".
    tako ti je to u ST..nama je rješenje došlo nakon 4 mjeseca i prvi povećani dd smo dobili tek u lipnju, a komisija nam je bila još u siječnju - prvo je trebalo mjesecipo' rješenju od Komisije da stigne, a onda još 4 mjeseca rješenju od HZZO..

    A kad je bila komisija u Centru za soc. skrb rečeno mi je da prava (produženi porodiljni + povećani dd) vrijede točno godinu dana (a ovako ispada da ću povećani dd dobivat niti 11mj :/ )

    Sad sam uložila žalbu da mi plate razliku barem od trećeg mjeseca (tad sam predala papire od rješenja Komisije HZZO-u) pa ćemo vidit oće li bit išta od tog

  38. #338
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Drage moje, znam da je bilo dosta prepiske oko olakšica vezanih za Rješenja za dopust za njegu, evo i pozitivnog iskustva.

    Ja sam prije 2 tjedna sa PK karticom i novim rješenjem od HZZO-a (MM na dopustu za njegu) otišla na poreznu i bez problema upisali mi faktor 1,00 (kategorija 100% invalidnosti i pravo na tuđu pomoć i njegu). Tako da mi je sad olakšica 2,5.

    Dobro dođe pogotovo sad kada država uvodi harač jer kad mi oni uzmu bit ću na staroj neto plaći (bolje išta nego ništa).

  39. #339
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Jucer nam je stiglo rjesenje... mm je dobio jos 6 mj njege :D

    Vjerojatno ce nakon sto se beba rodi otici na SRV... a do tada ce cuvati nasu princezu....

  40. #340
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa
    Jucer nam je stiglo rjesenje... mm je dobio jos 6 mj njege :D

    Vjerojatno ce nakon sto se beba rodi otici na SRV... a do tada ce cuvati nasu princezu....
    Čestitam. :D

  41. #341
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    mi smo predali 17.07. za produljenje i sad čekamo

  42. #342

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    20

    Početno rok za pravomoćnost, žalba na rješenje prvostupanjskog LP

    Na www.forum.hr čitam iskustvo jedne mame na dopustu za njegu djeteta s teškoćama u razvoju: Žena je na prvostupanjskom LP dobila ODBIJENICU za produljenje dopusta , u rješenju piše "Rješenje postaje pravomoćno s danom preuzimanja rješenja, slijedeći dan se javite na posao. Žalba drugostupanjskoj liječničkoj komisiji je je moguća u roku 14 dana." Rok za rješavanje žalbe je 60 dana. Majka šizi jer nema kome ostaviti teško bolesno dijete, radi čega otvara bolovanje, na poslu joj prijete otkazom, i vjerojatno joj će ga i uručiti, jer "obično" bolovanje radnika ne štiti od redovitog otkaza, za razliku od RD i "Dopusta za njegu. djeteta s težim oštećenjem zdravlja". Pitam pravnike: kako je moguće da žalba ne odgađa pravomoćnost rješenja, što ako npr. ova žena dobije produljenje dopusta na drugostupanjskoj komisiji , a u međuvremenu je već dobila otkaz??!?

  43. #343

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno porodiljni

    Meni isto to nije jasno. Kako misle da dijete upišeš u jaslice ili vrtić u roku jednog dana ili nađeš osobu iz oglasa za čuvanje. Upisi u jaslice i vrtiće su u 4 mj., pa i ako je privatan vrtić potrebno je vrijeme za adaptaciju.
    Vrlo je teško čuvati dijete, a posebno ako ima posebnih potreba. Znamo kakvi su nam vrtići. Mislim na broj mališana u grupi.
    Druge strane ako dijete ima nekih poteškoća pa bile i one minimalne treba sa djetetom "radit" kvalitetno ako mu želiš pomoć i na vrijeme.
    Koliko je to naporno znaju najbolje mame.

  44. #344
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I ja mislim da je to suludo, jer se može svašta desiti u međuvremenu. Moram priznati da stepim nad tim idući mjesec trebam predati papire!

  45. #345
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Ne znam da li spadam ovdje...
    Cura ima atopijski dermatitis,danas mi njena pedijatrica govori da bi možda mogli imati uvećani dječji doplatak zbog toga.
    Ja sam inače nezaposlena majka,primam sa biroa naknadu.

    Sad...mene zanima,da li bi imali tu mogućnost uvećanog dječjeg doplatka,kome se treba obratiti i kakva je proceudra?

    Uglavnom,ovih dana opet moramo na testiranje na alergije i kod alergologa.

    Hvala.

  46. #346
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Molim pomoć.
    Ako se jednom prekine produljeni porodiljni(povratak na posao), a nije još istekao, da li se može ponovno vratiti na produljeni?

    Hvala.

  47. #347
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa
    Ne znam da li spadam ovdje...
    Cura ima atopijski dermatitis,danas mi njena pedijatrica govori da bi možda mogli imati uvećani dječji doplatak zbog toga.
    Ja sam inače nezaposlena majka,primam sa biroa naknadu.

    Sad...mene zanima,da li bi imali tu mogućnost uvećanog dječjeg doplatka,kome se treba obratiti i kakva je proceudra?

    Uglavnom,ovih dana opet moramo na testiranje na alergije i kod alergologa.

    Hvala.
    Da bi dobili uvećani dječiji moraš dobiti rješenje od HZZO da imaš dijete sa posebnim potrebama. Da bi doibla to rješenje od HZZOa oba roditelja moraju biti zaposlena, što u tvom slučaju na žalost nije ispunjeno.

  48. #348
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Citiraj Bebinja prvotno napisa
    Ne znam da li spadam ovdje...
    Cura ima atopijski dermatitis,danas mi njena pedijatrica govori da bi možda mogli imati uvećani dječji doplatak zbog toga.
    Ja sam inače nezaposlena majka,primam sa biroa naknadu.

    Sad...mene zanima,da li bi imali tu mogućnost uvećanog dječjeg doplatka,kome se treba obratiti i kakva je proceudra?

    Uglavnom,ovih dana opet moramo na testiranje na alergije i kod alergologa.

    Hvala.
    Da bi dobili uvećani dječiji moraš dobiti rješenje od HZZO da imaš dijete sa posebnim potrebama. Da bi doibla to rješenje od HZZOa oba roditelja moraju biti zaposlena, što u tvom slučaju na žalost nije ispunjeno.
    Ja sam na Mirovinsko za uvećani dječji poslala rješenje vještačenja Centra za socijalnu skrb koje smo dobili radi ostvarivanja prava na invalidninu. Mislim da HZZO nema veze sa DD.

  49. #349
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Citiraj Bebinja prvotno napisa
    Ne znam da li spadam ovdje...
    Cura ima atopijski dermatitis,danas mi njena pedijatrica govori da bi možda mogli imati uvećani dječji doplatak zbog toga.
    Ja sam inače nezaposlena majka,primam sa biroa naknadu.

    Sad...mene zanima,da li bi imali tu mogućnost uvećanog dječjeg doplatka,kome se treba obratiti i kakva je proceudra?

    Uglavnom,ovih dana opet moramo na testiranje na alergije i kod alergologa.

    Hvala.
    Da bi dobili uvećani dječiji moraš dobiti rješenje od HZZO da imaš dijete sa posebnim potrebama. Da bi doibla to rješenje od HZZOa oba roditelja moraju biti zaposlena, što u tvom slučaju na žalost nije ispunjeno.
    Ja sam na Mirovinsko za uvećani dječji poslala rješenje vještačenja Centra za socijalnu skrb koje smo dobili radi ostvarivanja prava na invalidninu. Mislim da HZZO nema veze sa DD.
    Da u tvom slučaju kada imaš invalidninu, prema onome što je navela Bebinja ona nema pravo na invalidninu nego eventualno na dopust za njegu ukoliko su ispunjeni svi uvjeti (kod nje nije ispunjen uvjet zaposlenja).

    Od 01.01.2009. HZZO rješava pravo na dopust za njegu i rad u skraćenom radnom vremenu (ima o ovome puno informacija na prijašnjim stranicama ovog topica i nekim drugim topicima).

  50. #350

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno njega

    Paws meni logika kaže da može. Nažalost, zdrastveno stanje se može pogoršati. Po meni mame koje rade, a dijete se razboli i sa 4 god. bi mogle tražiti ovakav dopust.
    E, sad logika je jedno a, situacija u kojoj živimo sasvim nešto drugo...
    Pitaj HZZO.
    Osobno ću biti prisiljena ,ukoliko dobijem negativan odgovor komisije, a stanje djeteta krene nagore tražit ponovo dopust!

Stranica 7 od 58 PrviPrvi ... 567891757 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •