Stranica 8 od 58 PrviPrvi ... 67891018 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 2862

Tema: Njega djeteta nakon 1. godine - III dio

  1. #351
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ne moraš imati niti dopust za njegu ,niti rješenje o invalidnini.
    Zahtjev možeš predati na Mirovinsko i tada oni mogu tražiti vještačenje.
    Ali djete mora imati teško oštećenje zdravlja,ne znam da li u tu kategoriju spada problem koji vaše djete ima.

  2. #352
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Ne moraš imati niti dopust za njegu ,niti rješenje o invalidnini.
    Zahtjev možeš predati na Mirovinsko i tada oni mogu tražiti vještačenje.
    Ali djete mora imati teško oštećenje zdravlja,ne znam da li u tu kategoriju spada problem koji vaše djete ima.
    To sam htjela reć. Treba vještaćenje, a nama su priznali ono koje smo radili pri CZSS radi ostvarivanja prava na invalidninu. Dakle, ne vidim kakve veze HZZO ima s tim. Ideš direktno na Mirovinsko.

  3. #353

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno povjerenstvo

    Kako izgledaju komisije na HZZO-u? Da li se baš dijete pregledava ili samo odgovaraš na pitanja?

  4. #354

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    95

    Početno

    Molim pomoć. Dali je za ostvarivanje uvečanog dječjeg doplatka potrebno da su oba roditelja zaposlena?

  5. #355

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Tražili smo njegu i odbili su nas (pored dvije dijagnoze) .
    Rješenje stiže za 15 dana. Sad me zanima da li odmah mogu predati zahtjev za SRV ili da čekam rj. Neću se žalit jer je sistem napravljen tako da se vraćaš radit pa se onda žališ. Mislim da mi je bolje predat zahtjev za SRV, pa onda ako se stanje pogorša (poludit ću ako se zbog njihove odluke doveden malu u takvu situaciju) tražit ponovo njegu.
    Ima li to uopće pravo?

    Predlažite kako da postupim?!


  6. #356
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    zar nije to isto kad trazis SRV? mislim, zar nisu isti kriteriji??

    split, zao mi je sta su vas odbili

  7. #357
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj Ala prvotno napisa
    Molim pomoć. Dali je za ostvarivanje uvečanog dječjeg doplatka potrebno da su oba roditelja zaposlena?
    Ne.

  8. #358
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    predala sam papire na HZZO 17.7.
    Na rješenju od CZSS-a mi piše da sam dužna, citiram: pokrenuti postupak ponovnog vještačenja do 27.08.2008.

    jučer zovem HZZO da mi kažu gdje je moje rješenje...nakon što su me izvozali s telefona na telefon dobrih pola sata, napokon mi se javlja referentica koja kaže da su moji papiri otišli na liječničko povjerenstvo 24.07. i da se još nisu vratili k njoj.

    Za nefalit, danas me zovu moji iz firme da dođem sutra radit jer su oni shvatili da mi njega traje samo do 27.08.

    e sad, jel ja moram ići radit il sam još uvijek na njezi dok ne dođe novo rješenje? ja pretpostavljam da i dalje koristim njegu dok čekam novo rješenje al vjerujte mi da više u ništa nisam sigurna jer svaki hzzo vodi svoju politiku.....

  9. #359

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno hzzo

    Mikonja idi na HZZO i reci referentici da zove LP i da vidi šta je sa tvojim predmetom. Nemoguće je da toliko traje. Predala sam poslije tebe i već je gotovo.
    Odlučila sam otić kod pravnice i pitat je:

    - Da li da se žalim na negativno rješenje i počnem radit?
    - Počnem radit i predam ponovo zahtjev za SRV?
    - Počnem radit i uzimam bolovanje svaki put kad vidim da je mala loše?

    Sve navedeno mi je vrlo neozbiljno prema poslodavcu jer se ponašam po sistemu "sad me ima - sad me nema".

    Treće pitance je kako ovakvo dijete u ovom trenutku upisat u jaslice?
    JOš par dana do početka rada jaslica, a mi nismo Švedska već BANANA!
    Kako se pravobraniteljica za djecu očitovala o ovom zakonu!?

  10. #360
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Mogu će je da traje.Mislim da je Brunda imala takav slučaj.
    Ona je kod pedijatric otvorila bolovanje za dijete na njegovu dijagnozu dok je čekala rješenje.Ne znam da li trebaš kakvu potvrdu da vještačenje nije gotovo(od HZZO-A naravno).I nažalost na bolovanju dobivaš minimalac.

  11. #361

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    95

    Početno

    Kljucic hvala na odgovoru .

  12. #362
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Mogu će je da traje.Mislim da je Brunda imala takav slučaj.
    Ona je kod pedijatric otvorila bolovanje za dijete na njegovu dijagnozu dok je čekala rješenje.Ne znam da li trebaš kakvu potvrdu da vještačenje nije gotovo(od HZZO-A naravno).I nažalost na bolovanju dobivaš minimalac.
    ali koliko sam ja shvatila, Brunda je nakon porodiljnog tražila njegu (ispravite me ako nisam u pravu) a ja sad po drugi put tražim njegu...prvi put sam zatražila od CZSS-a i na tom rješenju piše ovo gore navedeno i nigdje se ne spominje da se moram vratit na posao....čitala sam noćas ponovo sve i znam da su neke cure (valjda su i pravnice) pisale da mi postojeće rješenje vrijedi sve dok ne dobijem novo bilo ono pozitivno ili negativno...

    uz to na rješenju piše:
    korisnike će pravo izreke ovog rješenja koristiti dok ispunjava sve propisane uvjete

    na nalazu i mišljenju mi piše da mi je potrebno kontrolno vještačenje u kolovozu 2009.

    mislim ko koga tu *ebe?

    ja sam svoj zakonski dio odradila-predala sam i više nego na vrijeme...prije predaje papira išla sam na HZZO pitati koji je najkasniji rok za predaju jer vještačenje mora biti pokrenuto do 27.08. a oni su mi rekli da je to kraj srpnja...a ja sam ipak predala 17.07.

    sad ih zovem al su svi na pauzi....

    mamma san help????!!!!
    a i ostali....

  13. #363
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    koliko ja znam, na porodiljnom si dok ne donesu novo rijesenje
    tako je i meni bilo... prvo mi je isticalo krajem godine a novo sam dobila krajem 01.mj, ali to je bilo dok je sve islo preko czss, mada mislim da se taj dio nije mjenjao

  14. #364
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    dobila HZZO i svoju referenticu, citiram ju:

    Sve dok ne dobijete naše rješenje vi koristite i dalje pravo dopusta za njegu djeteta na osnovi rješenja CZZS-a. Ako poslodavcu nešto nije jasno nek se javi nama.

    eto cure, ovo je info sa splitskog hzzo-a....

  15. #365

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno hzzo

    Evo mene sa hzzo. Gđa. je ljubazno mi objasnila da se radi o dva prava.
    Dakle, najbolje mi je da se žalim na postojeće rj. (radi se o njezi) i priložim koji novi nalaz (taman mi je kontrola), a ako me odbiju mogu poslije predat zahtjev za SRV.
    SRV se koliko sam shvatila može koristit do 3 god. života i to kao pojačana briga, a njega do 8 god.

    Sve je to meni jasno, ali zašto se ne može doć do doktora koji ti predloži po dijagnozi koje pravo ti pripada ili ne pripada , a ne da "bodemo pa šta ubodemo".

  16. #366
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Srv se može Koristiti stalno i kad djeca idu u šlkolu, a njega do djetetove 8 godine ( prije do 7 godine)

  17. #367

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno njega

    Mikonja i meni su tako rekli. Šta su ti rekli zašto ti nije još rješen predmet?
    Pitaj da ti možda nisu poslali dopis kojim traže neki dodatan nalaz pa je to stopiralo postupak, a ti nisi dobila dopis.

  18. #368
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    pitala sam davno u petom mjesecu kako dolazi poziv za produžeje SRV-a i rečeno je običnom poštom. Ja dobila prepuručenom, kao vidljivo je daimate to pravo , pa ako mislite predati zahtjev predajte ga. Bez nekih rokova, da li se treba zabrinutoi ?

  19. #369
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Dobili smo dopust uz potrebu za ponovnim vještačenjem u rujnu 2010.
    Jel to neka nova fora da se vještači svake godine čak i djecu sa jako teškim dijagnozama?

  20. #370
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Sirius... :D

    Iskreno nemam pojma, ali izgleda da svima stavljaju na godinu dana.

  21. #371
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Moze li mi tko napisati kako izgleda kontrolno vjestacenje preko HZZO? Neko svjezije iskustvo bi me bas zanimalo.
    Naime, ja sam ostvarila pravo na njegu preko CSZZ; ali uskoro moram na vjestacenje. Koja je, dakle, procedura, ide li dijete na pregled ili se samo salju nalazi? Koliko su brzi s donosenjem novog rjesenja i kad ono postaje pravovaljano? Nakon 15 dana od dana primitka ili je i to promijenjeno? Postoji li mogucnost zalbe?
    Zanimaju me i vasa iskustva koliko su rigorozni, prema vasem subjektivnom dojmu. Moze i na pp.

  22. #372
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    i mene ovo zanima

  23. #373
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Samo ostavis nalaze, dijete ne gledaju

    Treba im oko mjesec dana... rjesenje donesu s nekim datumom, mozes se zaliti ali zalba ne odgadja izvrsenje rijesenja...

    Za strogocu ti ne znam reci, mi smo imali preporuku pedijatra i 2 ili 3 specijaliste (ne mogu se sad sjetiti) i lose krvne nalaze...

  24. #374
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ja išla predati papire i rekli mi pošto već koristim pravo netreab apreporuka pedijatra ni uputnica doktora, živi bili pa vidjeli.

  25. #375
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Predala sam papire za produzenje dodatne njege,vec ima tri tj.Rekli mi da nema vise komisije,vec mi rjesenje dolazi na kucnu adresu.Koliko se dugo ceka?

  26. #376
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    ne mogu naći ako je netko već pitao... je li dozvoljeno raditi honorarno na ugovor o djelu ako koristiš dopust za njegu?

    naime predajemo zahtjev za produljenje jer smo vježbači a meni uletio neki honorarni poslić pa da ne bi bilo...

    i još, treba li uputnicu pisati moj dr., našla sam kontradiktorne info?!? :?

  27. #377
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ako je prvo vještaćenje treba i uputnica od doktor i preporuka od dJ. pedijatra, a za nastavak mi je čovo reko da netreba kao podrazumjeva se ( živi bili pa vidjeli)

  28. #378
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ja sam imala kontrolno vještačenje pa mi je trebala povijest bolesti/preporuka pedijatra.

  29. #379

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno uputnica

    Nama nije trebalo ni jedno ali uzmi u obzir da smo mi prvo vještaćenje imali još na CENtru za soc....
    Mi smo u Dalmaciji.

  30. #380
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    I ja sam prvo imala u CZSS-u a ovo kontrolno u HZZO-u. Prvo su mi rekli da treba i uputnica od moje dr-ice ali to su naknadno rekli da više ne traže ali od pedijatra je trebalo.
    Govorim o HZZO-u u Klovićevoj, Zagreb.

  31. #381
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    I ja sam morala predati(Hzzo) nalaz od neuropedijatrice i fizijatra,te ispunila zahtjev za produzenje dodatne njege.Mozete mi reci koliko dugo ste cekale rjesenje?

  32. #382
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Mjesec dana.

  33. #383
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Hvala!

  34. #384

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    233

    Početno

    Pitanje: razmišljamo o drugom djetetu pa me zanima kako teče procedura ako ostanem trudna obzirom da su mi produžili na još godinu dana njegu.
    Mislila sam se vratit radit da popravim prosjek plače ali situacija u firmi nije sjajna i ne isplati mi se vračati za par sto kuna.

  35. #385
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    pozz mimoza!
    Evo i ja već razmišljam o povratku na posao.
    kako brzo prođe vrijeme!
    Mene zanima kakva je procedura sad sa novim zakonom za nas sa starog zakona.
    Naš je slučaj ovakav:
    Dopust do treće godine, koju će napunit u 6 mj. 2010.
    Na rješenju ke pisalo da se javimo za novo vještačenej u siječnju 2010.
    Mene sad zanima šta će se dogodit kad se javim u sječnju kad ne zatražim produžetak jer neće više biti potreban.
    Da li sam ja i dalje na njegi do pune tri godine tj. do njenog trećeg rođendana ili ću morat ići radit recimo već u veljači 2010?
    Jel ima netko da je već bio u takvoj situaciji, please help da znam kako da se organiziram, čuvanje djeteta ili vrtić ?

  36. #386

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj aleksandra prvotno napisa
    I ja sam morala predati(Hzzo) nalaz od neuropedijatrice i fizijatra,te ispunila zahtjev za produzenje dodatne njege.Mozete mi reci koliko dugo ste cekale rjesenje?
    4 mjeseca u zagrebu. to je bilo prvi put, sad nam je kontrolno vještaćenje i traže samo nove nalaze, ali budući više neću produživati, traže samo potvrdu od poslodavca da ću se vratiti na posao (iako ne vidim logike, pa valjda bi prvo trebala od hzzo dobit potvrdu da neću dalje koristit prava i takvu priložit poslodavcu, al dobro...)

  37. #387

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    cure koje ste tražile produljenje njege jel vam na nalazu fizijatar pisao da preporuča produljenje ili ništa nije pisalo

  38. #388
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Moje dijete je alergičar i dermatičar, pa nam dermatologica, gastroenterologica i alergologica napisala preporuku. Poželjno je imati preporuku, ali nije uvjet. Bilo bi dobro da ti bar neko napiše preporuku, ja to uvijek pitam kad i se bliži neko produženje.
    Inače za prvo dijete nisam imala nikakve preporuke, ali su ipak odlučili da se ide na njegu, ali to je bili prije 7 godina.

  39. #389
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Meni je fizijatar i neuropedijatrica napisali preporuku.I prvi put i sada za produzenje.

  40. #390

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Je li nekome sjela naknada? Kod mene još ništa :/

  41. #391
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    meni je sjela 20-og :?

  42. #392
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ni meni nije sjela u Zagrebačkoj.

  43. #393
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ispravak netočnog navoda, upravo sjelo!

  44. #394

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Sjelo i meni popodne. Da sam prije pitala...

  45. #395

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    4

    Početno A što sa samohranim majkama?

    Cure molim pomoć jer imam problem: koristim produljeni za njegu mlađeg djeteta i upravo mi dolazi vrijeme za produljenje. Problem: u HZZO traže potvrdu o zaposlenju oba roditelja, MM se odselio, ima i dijete s drugom ženom, zahtjev za razvod sam ja predala, još nije održano ni jedno ročište, on se razvodu, kako čujem u CZSR protivi (!!?) i želi pomirenje . Naravno, kako bi izbjegao bilokakvo plaćanje alimentacije za djecu, a radi kod privatnika, dao je gospodin otkaz i u CZSR donio potvrdu da je nezaposlen (naravno, radi na crno, a privatnik je na aranžman pristao jer tako samo izbjegava porez i doprinose- ako je radniku super da bude formalno nezaposlen a lovu prima na ruke, i poslodavcu je tako super) E sad: na stranu i alimentacija, ali ja ću sad izgubiti i pravo na SRD (odnosno njegu) od HZZO, jer ne mogu donijeti potvrdu za oca djeteta, (formalno smo još u braku, i tko zna još koliko dugo, optimistične prognoze su 1 god, lošije prognoze su da ćemo ostat u braku još i dvije god ili duže), a moj je posao u smjenama i zaista nemam kome ostaviti djecu niti dovoljno novca za platiti nekoga, čak i kad bi bilo nekoga tko bi htio prihvatiti čuvanje bolesnog djeteta (+ još 1 zdravo), po 12 sati, i noću, vikendom...
    Što da radim, poludila sam danas kad sam ovo čula?

  46. #396
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Jaca u tvom slučaju mislim da je važeći i papir kojim tražiš razvod ( daj to provjeri), mojoj susedi je taj papir prije par godina slkužio u istoj svrsi. Po tome trebala bi papire samo za sebe.

  47. #397

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno samohrani roditelj

    Da li se gospodin odjavio sa adrese na kojoj ste živjeli? Možda bi ti i taj podatak bio mjerodavan da ne živite skupa?
    Da li je raspoložen da u javnog bilježnika izjavi da ne živite skupa i da ste u fazi razvoda i da ima nevjenčanu zajednicu tj. novu obitelj?
    Evo zašto je bilo bolje kad je Centar vodio produljeni porodiljni. Oni su gledali cjelokupnu situaciju u obitelji, a ne samo nalaze i potvrde.
    Otiđi u pravnice i pošalji mail na HZZO i pitaj sve šta si i ovde. Pošalji i mail pravobraniteljici sa upitom.
    Pravni sam laik ali sve navedeno bi pokušala da sam u tvojoj situaciji i savjetovala bi se sa svima za koje mislim da bi mi mogli pomoć.
    Sretno

  48. #398
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Upravo sam razgovarala sa HZZO pravnom službom u vezi ovog slučaja.

    Dakle,

    uz svu dokumentaciju trebaš priložiti:
    - zahtjev za brakorazvodom
    - dokaz da suprug više ne živi sa vama.


    Eh sad...ako se on nije odjavio, a nekretnina glasi na tebe ili nekog drugog (ne njega), odi u MUP i traži da ga se odjavi sa vaše adrese jer on tu više ne živi. S tim svim, odi na HZZO.

    Ako ćeš imati kakvih problema, traži pravnu službu HZZO-a da ti daju još koji savjet.

  49. #399

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    4

    Početno Naravno da se nije odjavio s adrese...

    Nije se odjavio, i dalje mu u osobnoj stoji naša zajednička adresa, niti ga ja mogu odjaviti bez njegovog pristanka. Da stvar bude gora, u vlasničkom litu upisan je samo on kao vlasnik 1/1, iako je stan zajednička bračna imovina i kupili smo ga zajednički, dapače, sad ja otplaćujem stan sama , kao sudužnik, jer je on, naravno... NEZAPOSLEN! Čak ima izjave tipa "to je samo moje", i prijeti da će nas iseliti, ne pristanem li na njegove uvjete (zna se koje :/ ). A meni vrijeme ističe...

  50. #400

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    4

    Početno

    E ljudi, ovo moram nekom reći jer upravo sam pukla! Čula sam se s MBM, koji mi predlaže da "će on uzeti i djecu, ionako sad ima vremena brinuti o njima" - ne znam tko bi se brinuo- ženska s kojom živi i koja i sama ima dijete od 2 mjeseca, ili njegova mama od 80 god, pitam jel ih upoznao sa svojim planovima. Da ne govorim o tome gdje bi svi živjeli- navodno se on uselio u njezinu suterensku garsonijeru od 25m2. Jadan, baš mi ga je žao! Gad, mrzim gaaaa!

Stranica 8 od 58 PrviPrvi ... 67891018 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •