Stranica 48 od 58 PrviPrvi ... 384647484950 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,351 do 2,400 od 2862

Tema: Njega djeteta nakon 1. godine - III dio

  1. #2351
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Produzenje naravno, ne napade!

  2. #2352
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ma naravno, i za to hvala curama s rode jer sam to slučajno saznala čitajući neke postove, nisam ni znala da to postoji niti da bi moje dijete imalo na to pravo...

  3. #2353
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    je najtragičnije je da se to slučajno negdje čuje, a trebao bi doktor to reć.

    što reći ja sam u doba neinterneta slučajno tak predala za svojeg prvog klinca, jer je neki sličan, a ne opet tak drastičan problem imala moja susjeda, a ona je dobila produženje, pa onda tak slučajno šetam s klincem i vidim jednu drugu susjedu ( sve su to cure iz mojeg starog kvarta) i veli mi ona imaš pravo i na dječji, pa ja referiram onoj prvoj iz mog posta nek si to složi, jer ja još nisam dobila sve papire, tak da sam i ja posle predala za dječji.

    onda slučajno pred nekih 6 godina čitam tu kak imam pravo na olakšicu, moji u firmi narano nemaju pojma, uzmem sve otiđem u poreznu i to mi priznali, čak mi uveli olakšicu u prošlu godinu jer još nije bilo gotova porezna prijava za muža,

    sve su to slučajnosti kojie bi neki službenik ili neki "viši2 trebao reć, a ne da se šuti.

    tako angel ti si pripremi papire za dječji, pa ćim dobiš rješenje onda na mirovinsko i sredi si dječji, i poreznu složi bilo na sebe ili muža.

  4. #2354
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Nisam ni ja iskreno prije 5 godina kada sam mogla traziti ali sta je tu je, sada je proslo.

  5. #2355
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ja i dalje ne znam tu foru sa olaksicom?

  6. #2356
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    uzmeš poreznu karticu iz firme svoje ili muža, odneseš kopiju rješenja u poreznu i dobiš +1 za to dete

    treba napisati invalidnost DA, a oni u nekoj rubrici pišu I*

  7. #2357
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    To je za sve na njezi?
    Za trece je isto +1?

  8. #2358
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne nego tebi
    za drugo +1, znači 0.7+1 za drugo
    treće ima samo svoje 1
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.04.2014. at 07:29

  9. #2359
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    za predaju papira za ostvarenje njege trebam suglasnost poslodavca ili je to samo u slučaju srv,pliz brzi odgovor

  10. #2360
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Pink-OS prvotno napisa Vidi poruku
    za predaju papira za ostvarenje njege trebam suglasnost poslodavca ili je to samo u slučaju srv,pliz brzi odgovor
    Ne trebas kod predaje traziti suglasnost uopce. Samo potvrdu da ste ti i suprug zaposleni u punom radnom vremenu.

  11. #2361
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne trebas kod predaje traziti suglasnost uopce. Samo potvrdu da ste ti i suprug zaposleni u punom radnom vremenu.
    hvala ti draga sirius

  12. #2362
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    ako ja kući imam potvrdu iz 2010g a ništa se nije mjenjalo,mogu li predati tu potvrdu ili negdje piše da mesmije biti stara?

  13. #2363
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ako koristis neko pravo ( pretpostavljam srv) tada ne trebas nositi potvrdu uopce ako se nista nije mjenjalo. Tj.trazis prebacivanje sa SRV na njegu. Ako im bude trebalo sami ce traziti.

  14. #2364
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako koristis neko pravo ( pretpostavljam srv) tada ne trebas nositi potvrdu uopce ako se nista nije mjenjalo. Tj.trazis prebacivanje sa SRV na njegu. Ako im bude trebalo sami ce traziti.
    ok hvala!
    ja mislila predati papire da tražim dopust za njegu,ali imaš pravo,trebam tražiti prebacivanje s SRV na njegu.još bi mi mogli reci da nemogu ostvariti njegu jer koristm SRV

  15. #2365
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Pink-OS prvotno napisa Vidi poruku
    ok hvala!
    ja mislila predati papire da tražim dopust za njegu,ali imaš pravo,trebam tražiti prebacivanje s SRV na njegu.još bi mi mogli reci da nemogu ostvariti njegu jer koristm SRV
    Ona jos nema 8 godina?
    do osme godine se moze koristiti njega, nakon toga srv. To sigurno znas.

  16. #2366
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    u 6 mjesecu puni 7g,tako da bi do 8 godine probala na njegu,javim kako smo prošli

  17. #2367
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Citiraj Pink-OS prvotno napisa Vidi poruku
    ok hvala!
    ja mislila predati papire da tražim dopust za njegu,ali imaš pravo,trebam tražiti prebacivanje s SRV na njegu.još bi mi mogli reci da nemogu ostvariti njegu jer koristm SRV
    još samo jedno pitanje,da netražim sad,plizz,jel trebam uputnicu od doktora za komisiju ili ne?

  18. #2368
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Trebas nalaz doktora koji prate dijete, preporuku pedijatra i tamo pises zahtjev na formularu gdje obrazlazes zasto zelis njegu.

  19. #2369
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    prebacili su me na njegu,hvala ti draga sirius,puno nam pomažete

  20. #2370
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    drago mi je da imas brigu manje. pusa curki.

  21. #2371
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Pitanje vezano uz produljenje njege. Dakle, prosle godine u srpnju mi je odobrena njega. U rjesenju vrlo nerazumljivo i viseznacno pise kad da se ponovno javim na vjestacenje. U pravnoj sluzbi u Jukicevoj su mi rekli da najkasnije 30.06. jer je to u mojem interesu (???). Dok oni ne rijese papire, tj dok ne dobijem novo rijesenje (pozitivan ili negativan odgovor) imam ovaj status. Nadam se da je to tocna info. Pravnica kaze da donesem samo nove nalaze i tamo ispunim formular i da za produljenje ne treba preporuka pedijatra. Nasa pedijatrica tvrdi da treba. Kakvo je vase iskustvo? Obzirom da ce bas biti oni produzeni vikendi i svi na GO kad cu predavati papire htjela bi imati vec unaprijed sve spremno.

  22. #2372
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a kaj je napisano do kad ti je njega?inače u zadnje vrijeme (nekih 4 godine) znaju slati papire da predaš papire, ja sam u petak dobila papir da predam papire do kraja 6. ( a rješenje mi važi do kraja 6.). ja ću predat u prvoj polovici 6, jer mi tu negdje i završavaju pregledi.

    sad na papiru piše i da treba donijeti nove papire od specijalista, ali budem pitala pedijatricu da mi napiše ( nekad stvarno to ne traže)
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.05.2014. at 07:42

  23. #2373
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Napisano je do 31.07.

  24. #2374
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    valjda ćeš u toku 6. dobiti obavijest, pa ako će ti pisat da predaš do kraja 6 ili 7, tako i reagiraj. u svakom slučaju prije 20.6. ne trebaš reagirati

  25. #2375
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Tako sam i mislila napraviti. Ne bi htjela bezveze "izgubiti" jedan mjesec jer mi se cini da, kad produze na godinu dana, porodiljni istice u onom mjesecu kada si prethodne godine predao. Zato bi radje predala u srpnju, ali me strah da ne izgubim prava jer sam zakasnila. Valjda ce i meni stici ta obavijest.

  26. #2376
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a možda te iznenade i daju ti i više, a opet možda i manje, predaj po papiru kaj ti napišu ak ti napišu

  27. #2377
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Da li je neko bio na pregledu u hzzo za odobrenje njege? Mi smo pozvani u lipnju

  28. #2378
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mislim da je angel, daj malo prošnjufaj zadnjih 3-4 stranica, a kud su vas pozvali? obje ili samo jednu?

  29. #2379
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi smo bili na vještaćenju za porodiljni zbog njege deteta, ako n a to misli mare41 ....

  30. #2380
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    U zadnje vrijeme cesto zovu, nista cudno.

  31. #2381
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo bili na vještaćenju za porodiljni zbog njege deteta, ako n a to misli mare41 ....
    kad i kak je prošlo?

  32. #2382
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Prvi put smo bili u 4.mj prošle godine, odobrili su mi njegu do osme godine života...
    Nedavno smo imali kontrolno vještaćenje, dakle dobila sam poziv da se u roku od osam dana trebam javiti s novijim nalazima (koje naravno nismo imali jer nisam očekivala da se vještaći svake godine....). Pa smo onda nekao usjeli dobiti termine u roku odmah, kod neuropedijatra i psihijatra.... To sam im odnjela, i dobila poziv da se javim s djetetom na komisiju....
    Neki dan sam dobila poštom rješenje da nam je sljedeća komisija (vještaćenje) za godinu i pol dana....
    Da nebi slučajno djete ozdravilo
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 02.06.2014. at 08:38

  33. #2383
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi put smo bili u 4.mj prošle godine, odobrili su mi njegu do osme godine života...
    Nedavno smo imali kontrolno vještaćenje, dakle dobila sam poziv da se u roku od osam dana trebam javiti s novijim nalazima (koje naravno nismo imali jer nisam očekivala da se vještaći svake godine....). Pa smo onda nekao usjeli dobiti termine u roku odmah, kod neuropedijatra i psihijatra.... To sam im odnjela, i dobila poziv da se javim s djetetom na komisiju....
    Neki dan sam dobila poštom rješenje da nam je sljedeća komisija (vještaćenje) za godinu i pol dana....
    Da nebi slučajno djete ozdravilo
    da draga to ti je sve normalno,svi imamo kontrolna vještačenja,aj što matletiraju nas,ali matletiraju i tu djecu,koja malo malo moraju na komisiju,još dok je dijete manje pa još ništa nekonta,ali evo moja sad 7g njoj je već zlo od tih komisija

  34. #2384
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Jelena, idemo u jukicevu s obje, jedna bi to tad mogla prohodati tako da ocekujem da ce mi odbit njegu

  35. #2385
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Evo isla sam prekinuti rodiljni nakon 70 obveznih dana i vratit se na njegu bez novog vjestacenja do studenog do kada je staro rjesenje. Rekli su mi u pravnoj sluzbi da je to to i da se vidimo u studenome. Cekam jos sve napismeno ali evo ako se kome isto preklopi

  36. #2386
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, idemo u jukicevu s obje, jedna bi to tad mogla prohodati tako da ocekujem da ce mi odbit njegu
    njegu odobravaju samo onima s teškim motoričkim oštećenjima, nama će odbiti, iako cure zaostaju u motorici i iako nam je potrebna daljnja obrada i vježbanje na goljaku, mogli su nam to odmah reći po nlazima koje su dobili, bez da maltretiramo djecu po vrućini
    Posljednje uređivanje od mare41 : 10.06.2014. at 19:57

  37. #2387
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    njegu odobravaju samo onima s teškim motoričkim oštećenjima, nama će odbiti, iako cure zaostaju u motorici i iako nam je potrebna daljnja obrada i vježbanje na goljaku, mogli su nam to odmah reći po nlazima koje su dobili, bez da maltretiramo djecu po vrućini
    Vrlo cesto odbiju njegu za laksa ostecenja kada obitelj ima druge opcije zbrinjavanja ( trece dijete, blizanci). Nazalost, to je jeftinija opcija za hzzo.

  38. #2388
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    sirius, do sad za to misu odbijali niti su tražoli komisiju, znam po drugima, sad ih ne zanimaju drugi oblici zbrinjavanja, niti se njih tiče da li ja idem raditi ili ne, i kako ću s njima hodati po pregledima i vježbanjima ako moram ići raditi, sad izričito pravnu službu zanima da doktor napiše da li djeca imaju teška oštećenja, samo to, dakle, štednja na ostalima, a da nas fizijatar i pedijatar nisu uputili da će mi odobriti njegu, ne bi to ni tražila

  39. #2389
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    sirius, do sad za to misu odbijali niti su tražoli komisiju, znam po drugima, sad ih ne zanimaju drugi oblici zbrinjavanja, niti se njih tiče da li ja idem raditi ili ne, i kako ću s njima hodati po pregledima i vježbanjima ako moram ići raditi, sad izričito pravnu službu zanima da doktor napiše da li djeca imaju teška oštećenja, samo to, dakle, štednja na ostalima, a da nas fizijatar i pedijatar nisu uputili da će mi odobriti njegu, ne bi to ni tražila
    Trazili su komisiju , kako kad i kako kod koga. I nakon komisije su odobravali ili nisu odobravali njegu.
    za kasnjenje u motorici uz potrebu za vjezbanjem odobravali su barem par mjeseci.
    Jeste vi vec dobili odbijenicu ili je sve to bilo samo usmeno?

  40. #2390
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    4. Rad s polovicom punog radnog vremena vremenu radi pojačane njege djeteta

    Članak 16. (NN 54/13)

    (1) Po iskorištenju roditeljskog dopusta iz članka 14. stavka 2. ovoga Zakona ili prava na rad s polovicom punog radnog vremena iz članka 15. stavka 4. ovoga Zakona jedan od zaposlenih roditelja ili samozaposlenih roditelja ima pravo na rad s polovicom punog radnog vremena do navršene 3. godine djetetova života, ako je djetetu, prema nalazu i ocjeni izabranog doktora primarne zdravstvene zaštite i nadležnoga liječničkog povjerenstva Zavoda, zbog njegova zdravlja i razvoja, potrebna pojačana briga i njega.

    (2) Ministar nadležan za zdravstvo uz mišljenje ministra nadležnog za obitelj pravilnikom će propisati uvjete i postupak stjecanja prava na rad s polovicom punog radnog vremena, radi potrebne pojačane brige i njege djeteta do njegove navršene 3. godine života.

  41. #2391
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Dakle, kopirala sam gore clanak iz pravilnika. Do 3 godine NIJE potrebno imati tesko ostecenje zdravlja da bi odobrili pojacanu njegu, dovoljno je da postoji potreba za njegom.
    NAKON 3 godine je potrebno imati teze ostecenje zdravlja da bi odobrili.

  42. #2392
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    sirius, do sad za to misu odbijali niti su tražoli komisiju, znam po drugima, sad ih ne zanimaju drugi oblici zbrinjavanja, niti se njih tiče da li ja idem raditi ili ne, i kako ću s njima hodati po pregledima i vježbanjima ako moram ići raditi, sad izričito pravnu službu zanima da doktor napiše da li djeca imaju teška oštećenja, samo to, dakle, štednja na ostalima, a da nas fizijatar i pedijatar nisu uputili da će mi odobriti njegu, ne bi to ni tražila
    Ali imas pravo. Ukinuli su Njegu bez tezih ostecenja i ostavili samo mogucnost rada na pola radnog vremena. Nedavno je izgleda promjenjen pravilnik, moram jos prouciti detaljnije veceras.

  43. #2393
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    nije još odbijeno, tek smo bili danas na komisiji, al rečeno nam je ono što sam napisala-sada traže da se doktor očituje da li postoji teško oštećenje, javim kad dođe rješenje, hvala ti na info
    Posljednje uređivanje od mare41 : 10.06.2014. at 20:29

  44. #2394
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    koji novi pravilnik, buš dala link?

  45. #2395
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    nije još odbijeno, tek smo bili danas na komisiji, al rečeno nam je ono što sam napisala-sada traže da se doktor očituje da li postoji teško oštećenje, javim kad dođe rješenje, hvala ti na info
    Po ovom sto vidim , ako ne postoje teska ostecenja zdravlja, preostaje vam traziti rad na 4 sata.
    sto zapravo nije lose ( ako netko moze skrbiti o djeci )jer se dobije puna placa ( bez limita, bar je tako do sada bilo) plus dd 850 kn. I jos ti ostane roditeljski za iskoristiti kasnije ( ili ga pretvoriti u rad na 4 sata pod drugim uvjetima). Naravno, ako imas poslodavca kod kojeg je to moguce.
    Posljednje uređivanje od sirius : 12.06.2014. at 10:14

  46. #2396
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    koji novi pravilnik, buš dala link?
    http://www.zakon.hr/z/214/Zakon-o-ro...skim-potporama

    vidim da su bile promjene 2013.

  47. #2397
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    nažalost, ništa od toga, sad djecu ne mogu prijavit u jaslice, a meni do posla treba sat i po vožnje u jednom smjeru, da nije tako pola radnog vremena bi bila odlična opcija

  48. #2398
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    čekaj ti papire, ponekad znaju reć na komisiji da nebu dali pa papiri pokažu drugo, naravno zna bit i suprotno.

  49. #2399
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Da mare čekaj papire jer su i meni usmeno na toj komisiji rekli da mi dijete nema teže oštećenje i bla bla , da će najvjerojatnije riješit negativno moj zahtjev, al eto još ce jednom proučit svu dokumentaciju i onda me nakon tri tj zvao pravnik da su mi odobrili na 6 mj..

  50. #2400
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Hvala na odgovorima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •