Stranica 57 od 58 PrviPrvi ... 74755565758 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,801 do 2,850 od 2862

Tema: Njega djeteta nakon 1. godine - III dio

  1. #2801
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Trenutni minimum se dobije i u slučaju da obračun plaće nije došao na vrijeme pa opet kasnije rezultiraju zaostatke

  2. #2802
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i da je i ta priča opet bi dobivala max 4225kn od hzzo jer se obračunava na puni fond sati
    Ne ne bi da je ta prica! Jer tih 2.128,00 kn su komplikacija. Tj. 1/2 od max. iznosa 4.256,00
    A onda za par dana sjeda 1/2 place koju je knjizio po prosjeku poslodavac.

  3. #2803
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kaj se može polovicno bit na Komplikacijama? Usput komplikacije uvijek isplaćuje Hzzo

  4. #2804
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj se može polovicno bit na Komplikacijama? Usput komplikacije uvijek isplaćuje Hzzo
    Ocito da moze. Pa i kazem da isplacuje hzzo (obje naknade) samu u 2dijela.
    Ja upravo imam tu situaciju, i govorim iz prve ruke, iskustva!

  5. #2805

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Ovako, pozvani smo na vjestacenje sa djetetom. Dali je bio netko? Kako to izgleda?

  6. #2806
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Imam pitanjce.Mi koji imamo rjesenje sa vjestacenja i primamo uvecani dd dali ponovno prilazemo to rjesenje sad za dd ili ne treba?

  7. #2807
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanjce.Mi koji imamo rjesenje sa vjestacenja i primamo uvecani dd dali ponovno prilazemo to rjesenje sad za dd ili ne treba?
    Treba. Svake godine.

  8. #2808
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ali ako ti je nastavno, možeš produžiti do 28.2.2017.

  9. #2809

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Imam ovakvu situaciju.ako moze pomoc!
    15.8.2014 koristim cijeli godisnji za 2014 ,te nakon njega odlazim bolovanje(cuvanje trudnoce) ,14.4.2015 rodim,te sam na porodiljnom te zatim roditeljskom dopustu do 10.4.2016,stim da 31.3 .2016 odlazim na njegu djeteta do 31.3.2107,te se tad vracam na posao ,koliko godisnjih i za koje godine imam?hvala

  10. #2810
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Imas pravo na godisnji iz 2016,s time da ga mozes trositi do 31.12.2017.,te normalni godisnji iz ove godine

  11. #2811
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    vidim da ti je ostalo jos i mjesec dana porodiljnog,
    Ali ako dijete ima problema njegu mozes i produziti,predas papire i cekas rjesenje
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.01.2017. at 09:20

  12. #2812

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    4

    Početno

    A sta je s godisnjim iz 2015,propao?

  13. #2813

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Članak 84.

    (1) Neiskorišteni dio godišnjeg odmora u trajanju dužem od dijela godišnjeg odmora iz članka 83. ovoga Zakona radnik može prenijeti i iskoristiti najkasnije do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine.

    (2) Radnik koji je ostvario pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora u trajanju kraćem od dijela godišnjeg odmora iz članka 83. ovoga Zakona, može taj dio godišnjeg odmora prenijeti i iskoristiti najkasnije do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine.

    (3) Radnik ne može prenijeti u sljedeću kalendarsku godinu dio godišnjeg odmora iz članka 83. ovoga Zakona ako mu je bilo omogućeno korištenje toga odmora.

    (4) Godišnji odmor, odnosno dio godišnjeg odmora koji je prekinut ili nije korišten u kalendarskoj godini u kojoj je stečen, zbog bolesti te korištenja prava na rodiljni, roditeljski i posvojiteljski dopust te dopust radi skrbi i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju, radnik ima pravo iskoristiti po povratku na rad, a najkasnije do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine.

    (5) Iznimno od stavka 4. ovoga članka, godišnji odmor, odnosno dio godišnjeg odmora koji radnik zbog korištenja prava na rodiljni, roditeljski i posvojiteljski dopust te dopust radi skrbi i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju nije mogao iskoristiti ili njegovo korištenje poslodavac nije omogućio do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine, radnik ima pravo iskoristiti do kraja kalendarske godine u kojoj se vratio na rad.

    (6) Član posade broda, radnik na radu u inozemstvu ili radnik koji je vršio dužnost i prava državljana u obrani, može godišnji odmor u cijelosti iskoristiti u sljedećoj kalendarskoj godini.

    Po ovom zakonu sam gledala!

  14. #2814
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Po ovome ispada da imaš pravo i na to, ali
    Mi smo prije citirali neki drugi valjda zakon gdi je pisalo do kraja 2016, a ne do 30.6.2016.

  15. #2815

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Znaci i vi mislite da imam pravo na 2 godisnja odmora?

  16. #2816

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Poštovane,
    prvi put sam na (bilo kojem) forumu, pa se ne snalazim još. Ne znam postoji li pravilo moram li sama potražiti odgovor na svoje pitanje. Slobodno me uputite. Ipak postaviti ću upit.
    Imam dijete, po drugi put se nalazim na dopustu za njegu djeteta. Cijelu 20016.godinu bila sam na dopustu i produžen mi je cijelu 2017.godinu. OStvarila sam pravo g.o. za 2016.godinu, međutim zanima me mogu li ja u 2017.godini prekinuti dopust kako bi iskoristila pravo g.o. iz 2016.godine (ipak se radi o većoj plaći za vrijeme g.o.) nego 2.161,00 koju sada primam. Zahvaljujem. Lijep pozdrav!

  17. #2817
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    u proncipu može, ali u biti to bi se smatralo da i ne želiš/trebaš njegu, pa bi eventualno trebalo novo vještaćenje, ali.....


    ono kaj je spomenula kapetanica


    Članak 84.

    (1) Neiskorišteni dio godišnjeg odmora u trajanju dužem od dijela godišnjeg odmora iz članka 83. ovoga Zakona radnik može prenijeti i iskoristiti najkasnije do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine.

    (2) Radnik koji je ostvario pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora u trajanju kraćem od dijela godišnjeg odmora iz članka 83. ovoga Zakona, može taj dio godišnjeg odmora prenijeti i iskoristiti najkasnije do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine.

    (3) Radnik ne može prenijeti u sljedeću kalendarsku godinu dio godišnjeg odmora iz članka 83. ovoga Zakona ako mu je bilo omogućeno korištenje toga odmora.

    (4) Godišnji odmor, odnosno dio godišnjeg odmora koji je prekinut ili nije korišten u kalendarskoj godini u kojoj je stečen, zbog bolesti te korištenja prava na rodiljni, roditeljski i posvojiteljski dopust te dopust radi skrbi i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju, radnik ima pravo iskoristiti po povratku na rad, a najkasnije do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine.

    (5) Iznimno od stavka 4. ovoga članka, godišnji odmor, odnosno dio godišnjeg odmora koji radnik zbog korištenja prava na rodiljni, roditeljski i posvojiteljski dopust te dopust radi skrbi i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju nije mogao iskoristiti ili njegovo korištenje poslodavac nije omogućio do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine, radnik ima pravo iskoristiti do kraja kalendarske godine u kojoj se vratio na rad.
    (6) Član posade broda, radnik na radu u inozemstvu ili radnik koji je vršio dužnost i prava državljana u obrani, može godišnji odmor u cijelosti iskoristiti u sljedećoj kalendarskoj godini.


    pa ispada da bi to mogla ostvariti i kad se vratiš, samo sve ovisi kak to netko bude gledao.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.02.2017. at 13:46

  18. #2818
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Kapetanica prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci i vi mislite da imam pravo na 2 godisnja odmora?
    po tome da

  19. #2819

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    7

    Početno

    Drage mame, ima li koja mama da je na dopustu radi dg VUR? Ako sam pogrijesila temu molim vas preusmjerite me hvala

  20. #2820

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    7

    Početno

    Drage mame, ima li koja mama da je na dopustu radi dg VUR? Ako sam pogrijesila temu molim vas preusmjerite me hvala

  21. #2821
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nisi pogriješila

  22. #2822

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Molim savjet. Na njezi sam za dijete sa tezim smetnjama u razvoju od 03/2015. Od tada primam i uvecani dd. 01.09.2015. je donesen novi zakon o djecijem doplatku gdje se glada stupanj ostecenja djeteta. Ako je stupanj 3 ili 4 ima se pravo na uvecani dd. Medutim, 'strai' korisnici uvecanog dd, koji su automatikom ako su na njezi imali pravo na dd, bi trebali ostati pod tim pravilima, tj nastaviti primati dd. I prosle godine je to bilo tako, nastavila sam primati dd.

    No meni je ove godine od mirovinskog doslo negativno rjesenje u kojem pise da dijete ima ostecenje stupnja 2 i da nema pravo na uvecani dd. Taj stupanj ostecenja je dr iz hzzo-a napisala na nalazu kojeg ja nisma ni vidjela, ali su ga ocito dostavili mirovinskom.

    Mene zanima, da li netko ima istu situaciju? Imam li ja pravo na uvecani dd, buduci da ga primam od prije stupanja na snagu novog zakona?

    Ulozila sam zalbu gdje sam se pozvala na zakon doplatku za djecu clanak 36 koji kaze:

    O zahtjevima za ostvarivanje prava na doplatak za djecu, podnesenim do dana početka primjene ovoga Zakona, riješavat će se prema propisima koji su važili do toga dana.
    (ovo je pod odlomkom PRIJELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE)

    Inace, dijete ima dijagnoze atopijskog dermatitisa (koza mu je sada pod kontrolom), alergije sto nutritivne sto inhalatorne, te alergijsku astmu, te smo na stalnoj terapiji za astmu.

    Hvala.

  23. #2823
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Mislim da se znamo sa fejsa
    Ja sam po starom, danas mi je normalno sjeo djecji uvecani. Na tvom mjestu bi se svakako zalila.

  24. #2824
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    probaj se aliti, ali nitko ti od nas ne može garantirati da ćeš dobiti, znaš da je to samo u njihovim glavama kako sude, a ne sude svima isto

  25. #2825

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    ja sam s malim na njezi do iduće godine, kakav je postupak ako više ne želim nakon isteka starog rješenja tražiti dalje njegu? Ne predajem nikakve nalaze pa automatski njegu skinu, ili moram kakav dopis predati u kojem se uzjašnjavam da ne želim nastavak?

  26. #2826
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ajde si provjeri jel na prvoj i drugoj strani imaš iste mjesece u istoj godini

    u principu se trebaš javit da ne želiš više neko pravo

  27. #2827

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ajde si provjeri jel na prvoj i drugoj strani imaš iste mjesece u istoj godini

    u principu se trebaš javit da ne želiš više neko pravo
    na obje strane piše ponovno vještačenje u listopadu 2018. Ja tada više ne bih tražila jer će mali najvjerojatnije krenuti u školu pa ću samim time i izgubiti pravo kako mi se čini. do isteka starog rješenja dakle do 10/2018 ću svakako to iskoristiit jer ga i dalje vozikam na terapije do tada

  28. #2828
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    zašto bi morao izgubiti pravo, s osmim rođendanom možeš prebaciti na SRV , dotle može biti na njezi ako je potrebno

  29. #2829

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zašto bi morao izgubiti pravo, s osmim rođendanom možeš prebaciti na SRV , dotle može biti na njezi ako je potrebno
    e tu info nisam znala!!! vidjet ćemo hoće li mu terapije tada uopće biti potrebne, jer je zaista lijepo napredovao još neke sitnice riješimo i na konju smo!

    ali hvala za informaciju puno!

  30. #2830

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    po tome da
    Imam slicnu situaciju kao kapetanica, s tim da se kod mene nabralo vise tih starih neiskoristenih godisnjih.
    Zanima me, je li tko koristio na ovaj nacin vise godisnjih nakon povratka sa njege? Funkcionira li to uopce u praksi ovako kao sto pise u zakonu?

  31. #2831

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Imam pitanje, iako mi se čini da Pravilnik nakon Jadranke Kosor nije mijenjan.
    Konkretno, ako sam na dopustu radi problema koje dijete ima isključivo noću, a dijete po ugovoru boravi u vrticu 4 sata, mogu li od vrtića tražiti promjenu ugovora na desetosatni program, a dijete bi u stvarnosti bilo u vrticu 7 sati, a bez kršenja obveza za roditelja koji je na dopustu?
    Hvala

  32. #2832
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj iPhone prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje, iako mi se čini da Pravilnik nakon Jadranke Kosor nije mijenjan.
    Konkretno, ako sam na dopustu radi problema koje dijete ima isključivo noću, a dijete po ugovoru boravi u vrticu 4 sata, mogu li od vrtića tražiti promjenu ugovora na desetosatni program, a dijete bi u stvarnosti bilo u vrticu 7 sati, a bez kršenja obveza za roditelja koji je na dopustu?
    Hvala
    Ne mozes. Dijete u vrticu moze biti do 8 ( 7:59 ) sati i mora imati takav ugovor, ali strcna sluzba vrtica odlucuje kakav ce vam ugovor ponuditi.
    Nije obavezno da ugovor bude na 4 sata ili 10. Moje dijete je imamo ugovor na 6 sati, a koristila sam pravo na dopust za njegu.

  33. #2833
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj ineska11 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam slicnu situaciju kao kapetanica, s tim da se kod mene nabralo vise tih starih neiskoristenih godisnjih.
    Zanima me, je li tko koristio na ovaj nacin vise godisnjih nakon povratka sa njege? Funkcionira li to uopce u praksi ovako kao sto pise u zakonu?
    mislim da to ovisi o dobroj volji poslodavca ( mada strikno piše u zakonu da se može retrogradno koristiti), recimo meni su priznali neke dane za smrtne slučajeve, koji su bili u vrijeme dok sam bila na porodiljnom/produženom tj. njezi kad mi je trebalo za provođenje terapije izvan grada stanovanja.

  34. #2834
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj iPhone prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje, iako mi se čini da Pravilnik nakon Jadranke Kosor nije mijenjan.
    Konkretno, ako sam na dopustu radi problema koje dijete ima isključivo noću, a dijete po ugovoru boravi u vrticu 4 sata, mogu li od vrtića tražiti promjenu ugovora na desetosatni program, a dijete bi u stvarnosti bilo u vrticu 7 sati, a bez kršenja obveza za roditelja koji je na dopustu?
    Hvala
    stručna služba odlučuje koliko sati će ti dati, u svakom slučaju ni na papiru ne smije pisati u tvojem slučaju više od 7.59.

    moj je na početku imao 2-3 sata ugovor, pa se to s vremenom povečavalo.

  35. #2835

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    4

    Početno

    A tko je stručna služba?

  36. #2836
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    U vrtiću
    Kod nas je glavna medicinska sestra, pa ide psiholog /pedagog i logoped

  37. #2837

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav
    Imam dijete od skoro 5 mjeseci kojem je otkrivena alergija na proteine kravljeg mlijeka od čega ima intenzivne kolike dan i noć, još uvijek iako je hrana promijenjena.
    Dobila sam informaciju da imam pravo na njegu djeteta ili produženi rodiljni.
    Zanima me što trebam od papira pripremiti da bi to ostvarila (ako imam pravo). Zvala sam hzzo ali mi nisu baš znali dati informacije osim da treba preporuka od gastroenterologa i da to predajem nakon pola godine djeteta.

  38. #2838

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    drage mame ja koristim dopust za njegu djeteta sa teškoćama u razvoju od njegove prve god života. On sada ima 6 . prošao je testiranje za školu, meni staro rješenje za njegu vrijedi do rujna i tada nosim nove nalaze, no ja njegu više ne bih tražila jer on kreće u školu a ja se vraćam na posao. Da li moram njima tamo napisati prije isteka rješenja da ne želim više njegu ili jednostavno ništa ne predam i njega se prekida?

    isto tako me zanima koliko isplaćenih plaća moram imati za porodiljni ukoliko se odlučim na 3.dijete nakon što se vratim na posao, zbog porodiljne naknade u iznosu pune plaće?

    hvala

  39. #2839
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Moras predati izjavu da vise ne zelis produzivati dopust.
    Ali dobro razmisli da li je to u interesu djeteta. Ne znam koje poteskoce ima ( i kako se nosi s njima ) ,ali u svakom pogledu skola je zahtjevnija od vrtica .
    Sto se tice 3 porodiljno ne znam tocno koliko placa , ali ako sa dopusta za njegu ides na porodilji direktno za prosjek se uzima stari obracun.

  40. #2840

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    a može li se u slučaju da želim njegu iskoristiti maksimalno koliko sam ju dobila, jednostavno čekati da važeće rješenje istekne pa oni na HZZo sami ukinu?

    u situaciji sam da imam njegu do 10/2018, a odgovaralo bi mi da sam još u rujnu koliko toliko doma da mu pomognem oko prilagodbe za školu. Tada bi se vratila na posao kad njega istekne.

  41. #2841
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    tebi rješenje važi do zadnjeg dana mjeseca do kojeg imaš papir

    u toku tog zadnjeg mjeseca moraš ili tražiti prekid ili donesti neke novije papire i predati zahtjev za novi postupak,
    sama njega ( znači bez rada) je max. do 8. rođendana, a kasnije ili prije može biti i SRV.

  42. #2842

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    tebi rješenje važi do zadnjeg dana mjeseca do kojeg imaš papir

    u toku tog zadnjeg mjeseca moraš ili tražiti prekid ili donesti neke novije papire i predati zahtjev za novi postupak,
    sama njega ( znači bez rada) je max. do 8. rođendana, a kasnije ili prije može biti i SRV.
    na rješenju piše ponovno vještačenje u listopadu. kada se moram javiti na HZZO da prekidam?

    Oni će mi tada napisat novo rješenje i po primitku istog se idući dan vraćam na posao?

  43. #2843
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    predaj u toku 10. mjeseca, jeru rujnu ćeš inače dobiti i službeno poziv da doneseš prekid ili da doneseš novi zahtjev i nove papire. znači ovo ti važi do 31.10. u principu kad dobiš novi papir već sutradan bi trebala biti na poslu.
    Ne znam jeste li iskristalizirali sve boljke, kak s pričanjem, motorikom i slično, čitanje i pisanje?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.08.2018. at 10:56

  44. #2844
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    što se tiće porodiljnog moraš imati isplačene najmanje 2 plaće prije mjeseca u kojem otvaraš porodiljni/komplikacije, znači računaj najmanje 3 mjeseca.
    S time da računaš i da ako ideš za dijete na bolovanje isto važi najmanje 2 isplaćene plaće da bi dobila max. 4250 kn po mjesecu, ako je manje vremena onda dobivaš minimum, ne znam kolko je to sad .
    U slučaju da odlučiš ipak na SRV znači pol plače od poslodavca i pol od hzzo, onda ti porodiljni je kolko ti je isplatila firma x2.

  45. #2845

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    predaj u toku 10. mjeseca, jeru rujnu ćeš inače dobiti i službeno poziv da doneseš prekid ili da doneseš novi zahtjev i nove papire. znači ovo ti važi do 31.10. u principu kad dobiš novi papir već sutradan bi trebala biti na poslu.
    Ne znam jeste li iskristalizirali sve boljke, kak s pričanjem, motorikom i slično, čitanje i pisanje?
    prešišao je vršnjake u svemu.... u školi mu se nisu mogli načuditi. Nema ni smisla više da koristim njegu. Jedino što nam je ostalo je strabizam.

    pisanje i čitanje na razini drugog razreda...
    Posljednje uređivanje od iva1602 : 06.08.2018. at 11:19

  46. #2846
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nema vježbe za strabizam ili to ide operativnim putem?

  47. #2847

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nema vježbe za strabizam ili to ide operativnim putem?
    vježbe konvergencije doma, uz nošenje prizmi na naočalama (posebna stakla) za sada... jer nije mu otklon jako velik i tako gleda samo kod određene točke, npr kad gleda nešto višlje od sebe, u zrak ...

  48. #2848

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    iskreno malo mi je glupo predavati tih par nalaza od oftamologa, nisam sigurna da bi više dobila njegu na temelju toga...

  49. #2849
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    možda srv?

  50. #2850
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    usput ne znači da buš dobila 100 posto, ako predaš
    ali ako prekid radiš svakak ne buš dobila

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •