Stranica 1 od 58 1231151 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2862

Tema: Njega djeteta nakon 1. godine - III dio

  1. #1
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno Njega djeteta nakon 1. godine - III dio

    otvaram vam novi topic.

    Molim da od njega ne radite kružok.

    Nastavak sa njega djeteta nakon 1. godine - II dio

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Citiraj mama Jelena prvotno napisa
    Bokić djevojke,
    ja imam iskustva sa tim produljenjem, radila sam 2. godinu pola radnog i pola mi je nadoknađivalo socijalno, pa smo na svu sreću izašli iz toga (zbog dvije teške infekcije, ne ponovilo se)

    Pitam sada - da li se ima šanse za produljenje zbog pojačane brige i njege ako je dijete operiralo oko i ima na jednom oku dioptriju +18 a na drugom +5??

    Hvala!
    Nazovi svoju socijalnu radnicu, ona će ti najbolje znati odgovoriti koje dijagnoze dolaze u obzir za dobivanje dopusta za njegu djeteta.

    da se ne ponavljam....i ovdje se može dobiti informacija. Potrebno je samo pogledati ovdje

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Dakle, JOŠ jednom:


    Ovdje se nalaze svi pravilnici temeljem kojih se ostvaruje pravo na naknadu za dopust i njegu djeteta s težim smetnjama u razvoju.

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

  5. #5
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    sad me je strah postavit pitanje :? , ako je začetavnje neka adminica pobriše

    Ja dobiva po starom zakonu porodiljni i doplatak, ali trenutno sam u na drugostupanjskoj komisiji, u slučaju da mi pozitivno riješe žalbu, hoću li novac primati po starom ili po novom?
    Inače iz CZSS sam dobila dopis da mogu birat želim li da mi se produljenje vodi po starom ili novom zakonu, ali soc. me nije zvala niti sam im ja odgovorila pošto sam se žalila na prvostupanjsku odluku???? :?
    Hvala!!!!

  6. #6
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ivana, dobro pitanje....no mislim da novac primaš po novom, ali prava stječeš po starom zakonu. :/

    I normalno da možete postavljati pitanja i izmijenjivati svoja iskustva koja se odnose na ovu temu.

  7. #7
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Hvala

  8. #8
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Ivana, dobro pitanje....no mislim da novac primaš po novom, ali prava stječeš po starom zakonu. :/

    I normalno da možete postavljati pitanja i izmijenjivati svoja iskustva koja se odnose na ovu temu.

    ivana zg, mislim da sam ti krivo odgovorila...naime, naišla sam na ovaj post od mg1975


    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Hej cure evo i mog odgovora sa prijašnjih stranica na vaše pitanje o smanjenju naknade.

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Cula sam danas od frendice kojoj je netko natuknuo (dakle, informacija je rekla-kazala, ali mi ne da mira) da ce nam osnovica za njegu djeteta biti smanjena. Do sad je islo preko CSZZ i osnovica je bila 500 kn. Je li tocno da ce sad biti manja? Nista me ne bi cudilo, samo zelim biti pripravna...
    Po novom zakonu naknada iznosi 60% proračunske osnovice što iznosi 2161,90 kn. Za sve one koji su stekli pravo (čitaj dopust) prema starom zakonu trebalo bi im vrijediti 5 socijalnih osnovica tj. 2500,-.......ali sa našom državom nikad se nezna.

  9. #9
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    po novom ćeš dobivat 2100 i nešto a za diječji ne znam
    meni produžilo još godinu dana :D

  10. #10
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Da se naovežem na svoju priču. Dakle, 2 mjeseca nakon predavanja zahtjeva za dopust do 7. godine djeteta zbog bolesti nisam dobila rješenje.
    25.2. sam dobila pismenu obavijet da donesem još 2 papira (uputnicu od svoje dr. opće prakse i povijest bolesti od pedijatrice). 27.2. sam to predala u HZZO.
    Danas, nakon 2 dana zivkanja i natezanja sa pravnom službom u HZZO-u mi je rečeno da su oni to poslali na povjerenstvo (tek!) 4.3. i da je zakonski rok za odluku 30 dana od tada (ali ne znaju u kojoj je fazi moj predmet jer nisu u kontaktu sa pojerenstvom) i još 2 tjedna nakon toga za stupanje rješenja na snagu. Time se poništava onaj zakonski rok od 2 mjeseca od predavanja zahtjeva
    Na upit što da radim jer se 17.3. moram vratiti na posao mi je rečeno neka otvorim bolovanje na dijete :shock: (odličan savjet dobiven od službenika HZZO-a).
    Na pitanje kako oni to misle na bolovanje i da je li im jasno da se to bolovanje može razvuči i na mjesec i pol do stupanja na snagu rješenja, žena mi je odgovorila da to neka se dogovorim sa svojom dr. ili vratim na posao, ali da oni tako savjetuju (još jedan :shock: ).
    Mislim wtf, još najbolje da odem i na komisiju radi bolovanja nakon 42 dana prije nego mi stigne rješenje za dopust! Grrrrr!!! Ljuta sam k'o ris

  11. #11
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    Brunda ja sam predala papire 15.12 na komisiju me zvalo 9.2 da bi mi rekli da mi fale još 2 papira koja su btw bila među onima koje san predala ali eto opet san im ih odnila sutradan i prekjučer me zvalo da mi je rješeno ali stupa na snagu od 25.3 :/
    i šta drugo reći ali tako je to očito kod nas

  12. #12
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Brunda, tako sam i ja morala na bolovanje ( mom poslodavcu nije padalo na pamet primiti me na puno radno vrijeme taj period ) Bila sam preko mjesec dana na bolovanju i na komisiji dvaput koja me je bez problema pustila da budem na bolovanju dok se to neokonča. Drugi put sam već imala zapisnik u kojem je pisalo da će mi sve to odobriti i da se čea pravomočnost. Za vrijeme tog bolovanja dobivala sam 1 900 kn tako da se pripremite i na taj minimalac

  13. #13
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    cure, jel ko od vas pisao ZAHTJEV ZA PREKID dopusta radi njege djeteta?

    name, dobila sam od HZZOa poziv da podnesem zahtjev zajedno sa uputnicom od pedijatra, za vjestacenje, jer nam sad istice 3 godine koje smo dobili prvostupanjskim rjesenjem.
    sobzrom da je L. ok i da (hvala bogu) nemam osnova za produzenje, ne zelim na komisiju. no kad sam (jedva jedvice) dobila nadlezan ured u HZZOu, recen mi je da podnesem zahtjev za prekid. osim sto sam zbunjena jer meni prekid nastupa sa njene 3 godne osim ako prvostuopanjsko tijelo ne donese novo rjesenje, nemam blage sta napisati u zahtjevu :/

    ima li ko iskustva, tj. kako ste "okoncale" svoj porodiljni?

  14. #14
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Pale, nije mi jasno, kakvo bolovanje si otvorila? Za njegu djeteta?
    Zar se ne dobiva za to bolovanje 70% plaće (nakon 3 godine djeteta)? I zar se na komisiju ne ide nakon 42 dana bolovanja? Kako si ti bila 2 puta u tom periodu?
    Polako se gubim u svemu tome... i ljuta sam, jako ljuta.

  15. #15
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Brunda, ovo je stvarno za novine...

  16. #16
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Pale, nije mi jasno, kakvo bolovanje si otvorila? Za njegu djeteta?
    Zar se ne dobiva za to bolovanje 70% plaće (nakon 3 godine djeteta)? I zar se na komisiju ne ide nakon 42 dana bolovanja? Kako si ti bila 2 puta u tom periodu?
    Polako se gubim u svemu tome... i ljuta sam, jako ljuta.
    ne znam da li je za djecu neko univerzalno pravilo, ali koliko znam, na komisiju se ide zavisno o dijagnozi.
    npr. moja stara je sla 2 puta u mjesec i pol.

    ovo je stvarno bezobrazno!!!

  17. #17
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ne znam (u slučaju da se odlučim za bolovanje na dijete) da li trebam prvo pedijatrici pa onda kod svoje dr. opće prakse ili što?

    E da, i još mi je jednu nelogičnost rekla ova iz HZZO-a. Ako odem na bolovanje kad/ako mi odobre dopust, on će teći od 17.3., a ako odem raditi od onog datuma kada stupa na snagu :/
    Pa zar nije svejedno jesam li na bolovanju ili radim? Pa i jedno i drugo je moj povratak na posao. Kako može dopust teći retroaktivno?
    Ma mislim, tu ne znaš tko koga...
    Najbolji su mi ti zakoni gdje jedan pobija drugi pa si narihtavaju kako im paše, ne daj bože u korist građana :zbljuv:

  18. #18
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Evo ovako:
    Moj porodiljni je završavao 25. 03., svi papiri su mi bili u Centru i bila sam u procesu obavljanja komisiije jer kod nas se išlo posebno kod pedijatra, posebno kod soc. radnice, posebno kod psihologa. A njih troje pohvatati
    Uglavnom, otišla sam kod pedijatrice koja mi je dala kao neku uputnicu za moju dr opče prakse da mi otvori bolovanje. Nakon mislim mjesec dana moji papiri još nisu bili gotovi u Centru i morala sam na komisiju ( mislim da kad se ide na komisiju ovisi o dijagnozi). Tamo sam pokazala sve papire, med. dokumentaciju djeteta i produžili su mi bolovanje, mislim na mjesec dana. Sljedeći put kad sam morala na komisiju već sam imala zapisnik iz Centra da mi je dpopust na skračeno radno vrijeme odobren, ali se čeka pravomoćnost. I tako sam ja bila na bolovanju od 25. 03. do 02. 06. I sve to vrijeme primala 1900 kn , sad se više ne sjećam zašto, neki državni minimum ili tako nešto jer sam bila na porodiljnom i odmah otvorila bolovanje. I da meni su debelo probili onih 40 dana koliko je zakonski rok za vještačenje

  19. #19
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    cure, jel ko od vas pisao ZAHTJEV ZA PREKID dopusta radi njege djeteta?

    name, dobila sam od HZZOa poziv da podnesem zahtjev zajedno sa uputnicom od pedijatra, za vjestacenje, jer nam sad istice 3 godine koje smo dobili prvostupanjskim rjesenjem.
    sobzrom da je L. ok i da (hvala bogu) nemam osnova za produzenje, ne zelim na komisiju. no kad sam (jedva jedvice) dobila nadlezan ured u HZZOu, recen mi je da podnesem zahtjev za prekid. osim sto sam zbunjena jer meni prekid nastupa sa njene 3 godne osim ako prvostuopanjsko tijelo ne donese novo rjesenje, nemam blage sta napisati u zahtjevu :/

    ima li ko iskustva, tj. kako ste "okoncale" svoj porodiljni?
    Meni je soc. radnica rekla ukoliko ne želim produžiti dopust da joj dođem mjesec dana prije isteka, pa da kao izjavim da je sve u redu i da ne želim / nije potrebno novo vještačenje. Ako se ne javim onda se svejedno mora provesti procedura vještačenja, znači oni bi mene zvali na vještačenje pa bi vidili da je sve ok i onda ne bi produžili dopust. Znači mogu time kupiti vrijeme. E sad ne znam kako to ide sad preko HZZO-a.

    Jeste li vi javljali svojim soc. radnicima da ostajete preko Centra, u dopisu mi piše da mogu izabrati što želim Centar i li HZZO. S obzirom da želim po starom, tj. preko Centra nisam im ništa javjala, jel to ok :?

  20. #20
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pale tnx.
    ja nisam nista havljala pa sam dobila dops od hzzo-a a u mom centru su mi rekli da oni vise nemaju veze s time.

  21. #21
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    cure sad ste me oozbiljno uplašile :shock: , naime jučer sam dobila DOPISNICU iz Žajine , da se odmah javim kod njih ili pošaljem poštom ;nalaz i mišljenje od 8 mjeseca prošle godine ( ćije rešenje je bilo negativno i ja sam se žalila drugostupanjskoj komisiji čiji poziv na vještačenje ili rešenje vještačenja preko papira, čekam) :shock:

    Ako se koja sjeća ja sam prije mjesec dana bila U žajinoj radi produljenja dječijeg doplatka jer ste mi ovdje savjetovale da to moram učiniti prije 28.02. svake godine s sarim ili novim rešenjem o produljenju.
    Ja sam tamo ponjela sve papire, odluku komisije u 8. odnosno 11.mjesecu, potvrdu iz HZZO-a da su mi zaprimili Žalbu i da čekam ponovno vještačenje itd...... službenica ništa nije htijela uzeti već mi je dala onu potvrdu i žig na njoj, o produljenju dječijeg doplatka.

    Dođe mi da budem tako bezobrazna da čekam 19.03.09. isplatu dječijeg, tek da ih dan poslije kontaktirima telefonom i da kažem da nisam bila u ZG-u, a onda da im pošaljem njihovu potvrdu o produljenju bez ostalih papira stvarno sam ljuta, ne samo što mi misle ukinuti doplatak kako mi se čini nego zato što me šetaju-e bome neće!!!!! 8)

  22. #22
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ivana, i ja sam to dobila, no mislila sam da sam ga dobila jer bi porodiljni trebala u ozujku i produzti.

  23. #23
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    cure sad ste me oozbiljno uplašile :shock: , naime jučer sam dobila DOPISNICU iz Žajine , da se odmah javim kod njih ili pošaljem poštom ;nalaz i mišljenje od 8 mjeseca prošle godine ( ćije rešenje je bilo negativno i ja sam se žalila drugostupanjskoj komisiji čiji poziv na vještačenje ili rešenje vještačenja preko papira, čekam) :shock:

    Ako se koja sjeća ja sam prije mjesec dana bila U žajinoj radi produljenja dječijeg doplatka jer ste mi ovdje savjetovale da to moram učiniti prije 28.02. svake godine s sarim ili novim rešenjem o produljenju.
    Ja sam tamo ponjela sve papire, odluku komisije u 8. odnosno 11.mjesecu, potvrdu iz HZZO-a da su mi zaprimili Žalbu i da čekam ponovno vještačenje itd...... službenica ništa nije htijela uzeti već mi je dala onu potvrdu i žig na njoj, o produljenju dječijeg doplatka.

    Dođe mi da budem tako bezobrazna da čekam 19.03.09. isplatu dječijeg, tek da ih dan poslije kontaktirima telefonom i da kažem da nisam bila u ZG-u, a onda da im pošaljem njihovu potvrdu o produljenju bez ostalih papira stvarno sam ljuta, ne samo što mi misle ukinuti doplatak kako mi se čini nego zato što me šetaju-e bome neće!!!!! 8)
    ivana_zg i ja sam dobila dopisnicu da im nismo predali rješenje od CZSS-a i nalaz i mišljenje naravno da smo sve to predali krajem 1. mj. 2009. (za nastavno dobivanje dd-a) i tetica na šalteru je to uredno evidentirala na potvrdi. Svjedno poslala sam MM sa svim papirima ponovo i čovjeka koji je potpisao dopisinicu nije bilo u sobi (sreća jer je MM bio ljut ko ris i tko zna šta bi mu sve rekao), a njegova kolegica je provjerila u računalu i naš predmet je rješen te da su možda naknadno našli papire (ma di su ih mogli zagubiti)..... i još jedan biser dotične da sa 1.3. moramo donijeti novi nalaz (čega, što i kako ona nema pojma) :? :?

  24. #24
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    Isuse Bože, kako nas šetaju

    još će na kraju tražiti da im dostavimo i naše rodne listove i domovnice....

  25. #25
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Cure ja imam jedno pitanje. Naime, od 12. mj. 08. g. sam na porodiljnom, sad smo prijavili bebačicu na općini i MUP-u i podnijet ću zahtjev za DD. Jel dobivam negdje tzv. "prosjek" za period porodiljnog ili kaj? Do 12. mj. mi izdaje moja firma papire, a kaj poslije 7.12.???!!

  26. #26
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Imam i ja jedno pitanje. Možda ste to već pisale na prijašnjim topicima ali sada stvarno nemam vremena to detaljno iščitavati.
    Znima me, dok čekam riješenje za dopust, ako sam na bolovanju za njegu djeteta do tada (a do bolovanja na rodiljnom dopustu), kolika će mi biti naknada za to vrijeme dok traje bolovanje?
    Da li se uzima prosjek plaća dok sam radila (prije komplikacija i (po)rodiljnog, pa 70% od toga ili nešto drugo?

  27. #27
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Imam i ja jedno pitanje. Možda ste to već pisale na prijašnjim topicima ali sada stvarno nemam vremena to detaljno iščitavati.
    Znima me, dok čekam riješenje za dopust, ako sam na bolovanju za njegu djeteta do tada (a do bolovanja na rodiljnom dopustu), kolika će mi biti naknada za to vrijeme dok traje bolovanje?
    Da li se uzima prosjek plaća dok sam radila (prije komplikacija i (po)rodiljnog, pa 70% od toga ili nešto drugo?

    831 kunu

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno hzzo

    Cure imam pitanje,da li se sad također može dati žalba na prvo rješenje ako je negativno rješeno pa da onda ide na drogostupanjsku kao što je bilo preko Zavoda za soc.rad?Da li staro rješenje vrijedi sve dok se to ne riješi?Hvala.

  29. #29
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Imam i ja jedno pitanje. Možda ste to već pisale na prijašnjim topicima ali sada stvarno nemam vremena to detaljno iščitavati.
    Znima me, dok čekam riješenje za dopust, ako sam na bolovanju za njegu djeteta do tada (a do bolovanja na rodiljnom dopustu), kolika će mi biti naknada za to vrijeme dok traje bolovanje?
    Da li se uzima prosjek plaća dok sam radila (prije komplikacija i (po)rodiljnog, pa 70% od toga ili nešto drugo?

    831 kunu
    :shock:
    A šta je to? Mislim, tko to plaća, firma ili HZZO? I je li to postotak nečega, neke osnovice ili što već?
    Mislim, ovo je koma od naknade. Sad sam još bjesnija

  30. #30
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ja sam dobivala 1900 kn dok sam bila na bolovanju za njegu djeteta između porodiljnog i dopusta za njegu djeteta... zašto toliko nisam zapamtila, nekakav minimalac ili nešto slično. Moj knjigovođa je zvala u HZZO i pokušavala viditi da li mogu dobiti nešto više ali eto to je bilo to. Nisam stvarno zapamtila zašto toliko, bila sam jako bijesna i uz sve komplikacije oko dopusta još mi je samo trebalo da spadnem na 1900 kn.
    Nisam sigurna, ali ako te zanima provjerit ću tko mi je to isplačivao, mislim poslodavac pa je njemu to HZZO vračao... provjerit ću pa ću ti javiti
    Drži se

  31. #31
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj pale prvotno napisa
    provjerit ću tko mi je to isplačivao, mislim poslodavac pa je njemu to HZZO vračao... provjerit ću pa ću ti javiti
    Drži se
    je, poslodavac pa im to HZZO refundira

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Imam i ja jedno pitanje. Možda ste to već pisale na prijašnjim topicima ali sada stvarno nemam vremena to detaljno iščitavati.
    Znima me, dok čekam riješenje za dopust, ako sam na bolovanju za njegu djeteta do tada (a do bolovanja na rodiljnom dopustu), kolika će mi biti naknada za to vrijeme dok traje bolovanje?
    Da li se uzima prosjek plaća dok sam radila (prije komplikacija i (po)rodiljnog, pa 70% od toga ili nešto drugo?

    831 kunu
    Mamma san, jesi li sigurna? 831,50 kn iznosi doplatak od mirovinskog, da nisi na to mislila?

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    mene zanima slijedeće:

    1.da li su propisani pregledi za djecu iznad 3 god ( u HZZO mi kažu da nisu, već samo problemi dotičnog djeteta)
    2. potvrda koju treba dati pedijatar , da li je to formular ili on piše tzv. povijest bolesti

  34. #34
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa
    mene zanima slijedeće:
    2. potvrda koju treba dati pedijatar , da li je to formular ili on piše tzv. povijest bolesti
    Formular, zove se UPUTNICA ZA LIJEČNIČKO POVJERENSTVO.

  35. #35
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Citiraj jelena.O prvotno napisa
    mene zanima slijedeće:
    2. potvrda koju treba dati pedijatar , da li je to formular ili on piše tzv. povijest bolesti
    Formular, zove se UPUTNICA ZA LIJEČNIČKO POVJERENSTVO.
    Ja sam tu uputnicu za liječničko povjerenstvo trebala od svoje dr. opće prakse, a od pedijatrice povijest bolesti koju je ona napisala, nikakav formular.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    I ja kao i Brunda- dr. opće prakse uputnica, pedijatar povijest bolesti

  37. #37
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Moja greška, nisam pažljivo čitala. Mi od pedijatra nismo nosili ništa pa sam automatski napisala od dr. opće prakse.

  38. #38
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj amel prvotno napisa
    I ja kao i Brunda- dr. opće prakse uputnica, pedijatar povijest bolesti
    ja nisam trebala nikakvu uputnicu niti ista od MOG lijecnika, tj. lijecnka opce prakse.
    no ipak, radilo se 2007. godini.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno uputnica

    Nama nije trebala ni uputnica, ni formular pedijatra. Smatram to lošim jer pretpostavljam da taj formular sadrži neke podatke iz zdrastvenog kartona djeteta koji na ovaj način nisu bili dostupni komisiji.
    Predano 2009. odgovor čekamo i toplo se nadamo.

  40. #40
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Split, ma nije to nikakav formular. Nama je pedijatrica na papiru napisala osnovnu dijagnozu i da preporuča zbog tog i tog da nam odobre dopust.
    A to sve isto je već napisao i nefrolog čije je područje Svenova bolest. Bezveze.

  41. #41
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    isprika ako tome nije ovdje mjesto ili ako ste to već spomenule, no mometalno uistinu nemam vremena za traženje...

    zanima me vezano za dd - jel se isplata vrši bez prekida ako smo već od prije korisnici istog, a predali smo zahtjev za ovu godinu? ili čekamo ovogodišnje rješenje, pa tek onda slijedi isplata? ili najjednostavnije, dal da danas očekujem isplatu kao i do sada ili ne?

  42. #42
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj .kala. prvotno napisa
    zanima me vezano za dd - jel se isplata vrši bez prekida ako smo već od prije korisnici istog, a predali smo zahtjev za ovu godinu? ili čekamo ovogodišnje rješenje, pa tek onda slijedi isplata? ili najjednostavnije, dal da danas očekujem isplatu kao i do sada ili ne?
    Isplata se vrši bez prekida. Nama je prošle godine rješenje došlo početkom kolovoza .

  43. #43
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    tnx otočanka

  44. #44
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    A danas bi mogla biti isplata dd-a :?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Jel' nekome sjeo DD? Kod mene još ništa... :/

  46. #46
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Jel' nekome sjeo DD? Kod mene još ništa... :/
    I kod mene.

  47. #47
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ni kod mene još ništa

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj amel prvotno napisa
    I ja kao i Brunda- dr. opće prakse uputnica, pedijatar povijest bolesti
    ja nisam trebala nikakvu uputnicu niti ista od MOG lijecnika, tj. lijecnka opce prakse.
    no ipak, radilo se 2007. godini.
    Da, onda nije trebalo ali od 2007 se zakon 2 puta promijenio, a sad od 01.01.2009. vrijede skroz nova pravila.

  49. #49
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj pale prvotno napisa
    Ni kod mene još ništa
    na drugom topicu pise da nece do iduceg tjedana, rekle tete iz mirovinskog, a nema jos ni naknade za njegu

  50. #50
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa
    Citiraj pale prvotno napisa
    Ni kod mene još ništa
    na drugom topicu pise da nece do iduceg tjedana, rekle tete iz mirovinskog, a nema jos ni naknade za njegu
    meni je doplatak sjeo

    danas je počela isplata, izvolite : http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=2073

Stranica 1 od 58 1231151 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •