Stranica 51 od 58 PrviPrvi ... 414950515253 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 2862

Tema: Njega djeteta nakon 1. godine - III dio

  1. #2501
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Radim u vrticu i za prvih 45 dana bolovanja grad ne odobrava ( nece placati) zamjenu vec se treba napraviti organizacija unutar vrtica tj kolegice mijenjaju/rade dvije smjene...

  2. #2502
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ak misliš da je tak najbolje

  3. #2503
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ma naravno da ne mislim..ali trenutno nemam snage za borbu s birokracijom i s ovima na poslu...zadnjih tjedan dana hodam s malom po pretragama i pokusavam prihvatiti tu novu dijagnozu i sad te lijekove koje treba uzimati...potrosena sam...
    Ali hvala ti na svim inform..i brzini !

  4. #2504
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    A kasno mi je onda..bila sam na njezi 6.mj pa su me odbili na produženju i s 15.11.sam aktivirala godisnji , ali sad mjesec dana kasnije maloj su se nalazi pogorsali.. A ja bi s 1.1.2015.trebala na taj neplaceni...nemam vise godisnjeg,a nije mi opcija ni da idem raditi mjesec dana dok oni ne rijese papirologiju..
    Hvala na odgovoru...
    Pitaj u pravnoj sluzbi HZZO-a da li mozes pokrenuti njegu i kako u svom slucaju.
    na tvom mjestu bih ozbiljno razmislila da uzmem bolovanje dok se status ne rijesi, ako je djetetu zdravstveno stanje lose. U igri je nekoliko tjedana, hzzo mora odgovoriti u roku 60 dana.

  5. #2505
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    molim iskustva,doplatak za pomoć i njegu ovisi ili neovisi o imovinskom cenzusu?

  6. #2506
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Onih 831kn? Ne ovisi

  7. #2507
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Pink-OS prvotno napisa Vidi poruku
    molim iskustva,doplatak za pomoć i njegu ovisi ili neovisi o imovinskom cenzusu?
    toje cifra koju dobivaš od Czzo?

  8. #2508
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    da,od czssa

  9. #2509
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    to je prića o onih 400kn?mislim da ima cenzus, ali tebi nije bilo nekih bitnih promjena u dohotcima kaj ne?

  10. #2510

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Mi smo vjezbaci na Goljaku dijagnoza hipotoni tip, imamo preporuku neuropedijatra i fizijatra za produljenje porodiljnog, u 12 mjesecu smo imali bronhitis i liječili se na zaraznoj (dnevna bolnica), pored toga mali ima anemiju i alergiju na konzervanse i rajčicu. Dali se sa ovim dijagnozama isplati predavati papire za PP !....imam loše iskustvo od prije godinu i pol kada sam predavala za mlađe dijete jer su me odbili (suprug u mirovini HRVI).

  11. #2511
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Pravilo o oba zaposlena roditelja ( u punom radnom vremenu) i dalje vrijedi.
    jedino ako izjavis da muz nije sposoban brinuti za dijete , pa to komisija potvrdi.
    Dakle u vasem slucaju vjestacenje je za dijete i supruga.

  12. #2512

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Hvala na brzom odgovoru. U proslom slučaju s prvim djetetom komisija je ustanovila da on nije sposoban da se brine za dijete ali po njima mala nije imala otežane smetnje,alergija na hranu i vježbice. Zato ne znam dali sad predavati jer nisu neke dijagnoze. Imate li info kakvi su sad na komisijama.

  13. #2513
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kako ko zavisi kod koga ti papiri stignu, predaj nemaš kaj izbubiti.

    kolko je dete staro?

  14. #2514

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    10 mj.. sto na potvdi poslodavca mora pisati!

  15. #2515
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj iklasi prvotno napisa Vidi poruku
    10 mj.. sto na potvdi poslodavca mora pisati!
    Da si zaposlena u xy firmi u punom radnom vremenu.

  16. #2516

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    hvala

  17. #2517

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    cure, danas sam dobila info da je jedna mama na osnovu "blaze "anemije za bebaca dobila 3 mj.produljenja! Dali je to moguce!

  18. #2518
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj iklasi prvotno napisa Vidi poruku
    cure, danas sam dobila info da je jedna mama na osnovu "blaze "anemije za bebaca dobila 3 mj.produljenja! Dali je to moguce!
    Od kud bi mi to znali?! Pa nismo joj mi bili u komisiji.

  19. #2519
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    probaj pa vidi,komisija ima čudne kriterije, usto jel ta mama iz tvoje blizine ( stanovanja?)

  20. #2520

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Od kud bi mi to znali?! Pa nismo joj mi bili u komisiji.

    Znam da niste bili u komisiji... htjela sam reci da sa tom dijagnozom zena je dobila PP, a majke cija djeca imaju jace papire nemaju nista.

  21. #2521
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj iklasi prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da niste bili u komisiji... htjela sam reci da sa tom dijagnozom zena je dobila PP, a majke cija djeca imaju jace papire nemaju nista.
    Ti si vidjela njezine nalaze na osnovu kojih je dobila dopust za njegu? Sve nalaze?
    ja se stvarno na osnovu izjave " slabija anemija" ne bih upustala u rasprave.
    Jer tko zna sto zaista u papirima pise.

  22. #2522
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    najbolje ti je predat, ja znam da svatko nema jednaka mjerila, usput nema propisa kolko bi neko trebao dobiti ak već dobi.
    Primjera radi ako s istim papirima znači dijagnoza, stanje deteta, i nivo bolesti koji se ne mjenja dobiš više puta po 3 mjeseca, a posle godinu dana

  23. #2523

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Jucer sam dobila na HZZO-u (jukiceva) podatak od pravnice da sad sve slučajeve za PP od 01.01. rješava komisija u tvrtkovoj !

  24. #2524
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ali si ipak predala u jukićevu?
    kolko ti je rekla da bi trebala čekati rješenje, koga zoveš da pitaš jel gotovo?

  25. #2525
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Iklasi ja sam 15.01.zbog dopusta na njegu bila na komisiji u Klovićevoj-da li zbog toga sto sam predala zahtjev prije Nove Godine ili jel je nas slucaj vec i prijasnjih puta bio tamo...? Nebitno, uglavnom tebi je ionako svejedno u kojoj ulici sjedi neka komisija bitno je tko sjedi,a ove dvije u Klovićevoj su...ne znam koju bi rijec uopce upotrijebila..bezobrazne..na kvadrat ( da budem pristojna) tak da ti je mozda i bolje ako ides u Tvrtkovu...

  26. #2526
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kolko ja znam inače sve rješavaju područni uredi moj je recimo na Trešnjavci iako predavam u Jukićevoj.

  27. #2527
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    angel

    ti si bila na pravoj komisiji ili su vještaćili papire, kak je tona kraju izgledalo, i koje je rješenje?

  28. #2528

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Iklasi ja sam 15.01.zbog dopusta na njegu bila na komisiji u Klovićevoj-da li zbog toga sto sam predala zahtjev prije Nove Godine ili jel je nas slucaj vec i prijasnjih puta bio tamo...? Nebitno, uglavnom tebi je ionako svejedno u kojoj ulici sjedi neka komisija bitno je tko sjedi,a ove dvije u Klovićevoj su...ne znam koju bi rijec uopce upotrijebila..bezobrazne..na kvadrat ( da budem pristojna) tak da ti je mozda i bolje ako ides u Tvrtkovu...



    To je zato sto si predavala prije nove god, od 01.01 za sve vrijedi tvrtkova.. Koliko si dugo cekala da te komisija pozove, jer sam danas kontaktirala pravnicu pa mi je rekla da cca se ceka mjesec dana da te komisija pozove, rok im je 60 dana da izdaju rješenje.

  29. #2529
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    gdi se onda predaju papiri?
    dobijaju se pozivi doma ili na telefon?

    ja sam prošle godine dobila rješenje nakon 3 mjeseca od predavanja
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.02.2015. at 11:47

  30. #2530

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Ja sam papire predala u jukicevu... pravnica mi je rekla da te telefonski zovu i da koliko ona zna od 14.01 sto su predani papiri tek je jedna zenskica dobila poziv da dojdu na komisiju... Kako 3 mjeseca , rekli su mi da je zakonski rok 2 mj.!

  31. #2531
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    e to je bilo prošlo ljeto!!!

    a ti si išla baš na komisiju????

  32. #2532
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ma zvali su me opet tamo osobno mene i dijete po treći put, a stvarno ne znam čemu!!? Sad sam dobila termin 3 tj.od predavanja papira ( al sad je bio Božić i N.G.) , a inače prije sam isla nakon 2.tj. Kad je to zavrsilo ja sam nakon 3-4 dana zvala opet u Jukicevu svoju referenticu i s njom onda 'pregovarala' ( molila je) da mi sto prije napise rjesenje. Da zakonski rok im je 60 dana za napisat rjesenje koje onda vazi od dana kad potpises.. Pa ti preporučam da cim obavis komisiju-ak ti daju odmah nakon 2-3 dana zoves pravnu sluzbu i molis i kumis da ti sto prije napisu rjesenje.

  33. #2533
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    iklasi gdi si ti predavala?

  34. #2534
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    A kako je izgledalo na toj komisiji? Svaki put sve odvratnije i mislim da vise necu ni ici jer nemam želudac za to..
    Prvi put je bila ta neka stara dr i jos jedna ( ne znam sta je tocno ona-neki referent il sta vec) i ono kao da nisu ni citale dokumentaciju prije vec sad malo i usput mene pitaju sta, zasto trazite i na sve sto ja kazem..komentar:'ma to nije nista..' , na kraju su mi rekle da ce vjerojatno negativno rijesiti, a ja sam pitala da kako to-zar nije ovo na nivou cijele Hrvatske, da kako netko u Ri ili Vž na tu dijagnozu dobije , a ja sad ne..pa su rekle kako to mislite...eto one ce jos jednom procitat cijelu dokument, al nije to nista... Odem sa spoznajom da ce negativno rijesiti, al me zovu nakon 2 tj da su mi odobrile na 6.mj.!
    Drugi put kad sam trazila produljenje pretpostavila sam da ce me odbiti jer se primarna dijagnoza ( VUR) znacajno popravila, ali ova druga ( febrilne k.) su bili nesto losiji nalazi u zadnje vrijeme.. E sad je neka nova jaaako mlada dr i opet ona stara refer. I ta mlada dr doslovno ulazi na munutu iz druge sobe, baci oko na prvi papir na stolu..'nije to nista..' Ja kazem eeg nije dobar, stalno je nesto promjenjiv, neuropedijatrica ne preporuca kolektiv ( to je i napisala)...'ma nije to nista, da je nesto oni bi vas narucili na mr, nije to epilepsija' i ode. Ok , dobijem negativno, odem na g.o.
    U tih mjesec dana malenoj se stanje pogorsa,sad je ta dijagnoza, narucena na mr s anestezijom, nisam mislila ponovo traziti jer sam bila uvjerena da ce na poslu biti problema ak opet sad nesto mijenjam, al su za cudo bili skroz ok i sami mi rekli da zasto ne i opet po treci put idem tamo..
    Prvo me ona ista referentica pitala s tonom jel sam se ja to žalila na njihovo rjesenje?? Ne, tu su vam novi nalazi, stanje se pogorsalo... Ona...da?ma nije to nista, pa s tim se normalno zivi... Dolazi ona mlada dr iz druge sobe ( u hodniku sam cula da je pocela radit prije 3 mj.) i ono sta bi ja htjela? Pa vec je vrijeme da mala ide u vrtić!? Ja kazem neuropedijatrica ne preporuca zbog infekcija i temp.,napisala je,a ona ce meni-neuropedijatri su vam dobri ljudi, oni ce sve napisati?! I opet se svodi razgovor da ja ponavljam ono sve sto pise u papirima, a one komentiraju da nije to nista... Mislim kao da sam ja neka ovca i sad ce mi one reci da su svi ovi dr krivi napisali i da mom djetetu nije nista i ja cu sretna i uvjerena izaci od tamo...
    I kad su se onda u jednom trenutku pocele smijati na ono sto sam govorila ( ponavljala rijeci neuropedijatrice), sam popiz i ja se pocela derati da kako ih nije sram, zar cemo se ovako razgovarati!? Onda su se skulirale i rekle da ce odobriti dok ne dođu ti novi nalazi mr-a. Tj sad sam dobila do svibnja.
    Mislim svodi se na to da kao da nije bitno sta pise u nalazima vec se ti moras svađat i natezat s njima za nesto za sta imas pravo jer ak odsutis neces dobiti.
    Mislim ok bi mi bilo da kazu zao mi je hzzo na ovu dijagnozu, bolest, stanje ne odobrava i dobro, doviđenja. Al da moraju bit bezobrazne, omalozavat svaku riječ.. I jos mi kazu pa mi smo ovdje doktori, a ne vi- onda sam popi i rekla pa sta onda mene zovete i pitate-eto vam dokumentacije,nalazi pa citajte!
    Ukratko zgadilo mi se sve... Kao da vec nemam dovoljno muke na koju cu trositi energiju...

  35. #2535
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Prije 1,5god sam ne netu bila nasla neku tablicu gdje je pisalo na koje dijagnoze odobravaju i na temelju toga sam i podnijela prvi zahtjev. Sad toga vise nema i ispada da ovisi o tamo o dobroj volji nekog dr i cinovnika da li ce ti odobriti ili ne i svugdje u Hrv je razlicito... Negdje daju, a drugdje za to isto ne.. Pošteno bi mi bilo da ima sve crno na bijelo , vidis, procitas znas i ok.. A ne ovak da se natezes s njima ko na placu..

  36. #2536
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    I na kraju se opet sve svodi na to tko sjedi u komisiji

  37. #2537

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    jelena, u jukićevu

  38. #2538
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nažalost uvijek je bilo pitanje tko sjedi u komisiji,
    ja u 13 godina staža s njegama,srv malo isprekidanim i prijašnjim obaveznim komisijama kad se sve vodilo pod Czzo mogu to potvrditi, napose kad za istu dijagnozu i istu terapiju nekad dobiš jedva 3mjeseca a ona iznenada godinu ili dvije.

  39. #2539
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Pa o tome pričam da mi to-takav njihov način rada , nije normalno !
    Ali eto šta je u ovoj našoj državi normalno kad je u pitanju birokracija...
    Off topic sad su nam u Klaićevoj zbog njihovih prepucavanja izmedu odjela pomaknuli termin mr-a sa ozujka na lipanj..a ja bi te nalaze trebala predati komisiji 1.05.

  40. #2540

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    jelena koje dijagnoze vi imate

  41. #2541
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Angel koma
    Ja sam na njezi do lipnja. Obzirom da ce navrsiti 3god lako moguce da mi nece produziti.

  42. #2542
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jafa ti uvijek mozes predat i za najmladeg

    Mi imamo raznovrsne dijagnoze od srcane mane, prek alergija do astme

  43. #2543
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Pa bas mi je to i palo na pamet. Jer ovo sa njime je postala ludnica

  44. #2544
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Jel se moze uopce predati za dvoje odjednom. Znam da ne mogu oba biti pozitivna nego ono koji prode?
    I jos nesto,obzirom da je stanje sa najmanjim tako kako je, mislila sam malenu upisati od rujna u vrtic na pola vremena (jel to 4-5h?) da ima gdje biti dok smo u bolnici npr. Jer ovo kemijanje sa cuvanjem je koma dok svi rade Jel se to uopce smije dok sam na njezi?

  45. #2545
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Iako nije ni za nju vrtic zbog infekcija nikako. Luda sam uff. Razmisljam unaprijed

  46. #2546
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moze bit u vrticu ak si na njezi ili srv
    Moze se predat i za dvoje pa komisaju oboje a odobre jednom ak daju, ali mozes imat i djecji za oboje ima taj slucaj jedna forumasica

  47. #2547
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Da ali to je ako se ima invalidnina, za to ipak nismo. Ili nevezano?

  48. #2548
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kolko znam nema invalidninu ni za jedno.

    nego do kad tebi traje rješenje, kaj piše kad trebašdat papire za nastavno ako ide dalje?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.02.2015. at 17:51

  49. #2549
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    U lipnju je vjestacenje, da predam 30 dana prije. Tako mi je i prosli puta pisalo pa sam dobila poziv da predam do 30.10. (rjesenje je bilo do studenog), onda sam zvala da dermu imam 6.11. pa su mi rekli da nije kasno niti 7.11. i tako sam predala.

  50. #2550
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    curke ovako,vama kojima djeca pune 8g ili imaju više od 8g.zanima me što nakon 8g,koja su roditeljska prava u smislu rada ili ostanka s djetetom ako dijete kao moje ima nalaz do 2016 vrijedi, u kojem stoji da treba pomoć i njegu u punom opsegu,trenutno koristim njegu djeteta do 8g ali što poslije? mogu li ja ikako ostvariti punu njegu i dalje,barem do 2016g, kad trebamo na novo vještačenje? jeste li vi koje imate djecu da pune 8g promišljale o tom i koje su nam opcije,ili vi koje već nešto koristite nakon 8g,molim Vas savjete.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •