Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 290

Tema: Što vam je prolazilo kroz glavu dok ste rađale?

  1. #101
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    večinom je bilo ja to mogu, ja to hoću, ja to mogu, ja to hoću, a pred kraj mi je cijelo vrijeme u glavi bila ona pjesma "ova mala mi je *ebena".
    kako je izgon trajao više od 4h nisam uopće osjetila kad je izašla van, samo je bila vani, i onda na mojim prsima i gledala me sa svojim okicama

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Citiraj L&L0809 prvotno napisa
    za vrijeme izgona: zraka, zraka....naime, doktor mi je nalegao na trbuh (i na pluća između ostalog) i derao se:TISKAJTE! a ja sam taman izdahnula i nisam mogla udahnuti za tiskanje, pa sam mu histerično micala ruku s trbuha (i pluća)
    Ja ću poludit, ko u crnoj komediji, a da dr. nije bio mr. Bean.

    Ja sam prvi puta rodila carski, planirani, a misli prije poroda su bile samo da bude sve u redu, da se agonija završi, da nema veliki nos na baku, da mu ne pada kapak na dedu i da nije čorav na mene.

    Drugi porod: Tu je babica Teuta, čula sam da je ona ok (i bila je), ovo je zadnje, hoću carski, dajte mi droge, bilokakve, a jesam ja glupaća glupa. Na izgonu: fala bogu na tiskanju, više ne boli, vraga ne boli, tiskajjjjj.

    Treči put: Dakle ne kužim što mi je ovo trebalo, hoću kući, dajte epiduralnu, koja je najbolja kontracepcija, mm ne voli kondome, ma nabit ću mu ih na glavu, dajte da se za nešto primim, neću drip, ne odbijam ali prvo zovite doktoricu, tiskaj, pa nije ovo utrka na 100 metara, dajte mi vremena, nemogu tiskati bez truda životinjo. Hvala vam doktorice, hvala.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    dani1
    a ja mislila da se 3. rodi ko iz šale

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno


    ja sam razmišljala- :shock: :shock: kaj nešto može ovoliko boljeti,a da ja to preživim?!? gdje je meni pamet bila?nešto za boloveee..tko će me natjerat da ponovo rodim,a hoću bar 2 djece...neću epiduralnu,neću drip,miči mi taj CTG s trbuha,sve me smeta,neću ležat na boku hoću na leđa-umrijet ću ako me sad ne pustite leć na leđ-na leđima-blažeeeeenooooo-izgon-ajme razletjet će mi se glava(tiskala krivo),tiskam,tiskam...vadite ju van,nemrem više!joj hvala bogu,gotovo je. kad sam ju dobila na prsa-ajme sirota moja kako je izmučena!!

  5. #105

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    prvi put-iscudjavanje +razocaravanje + umorna sam, ja bi malo zaspala
    (nalijeganje na trbuh, puno savova, beba 4400) kasnije totalna euforija ja sam rodila, ja sam stvarno rodila, rodila sam

    drugi put-tako sam umorna, moram pomoc bebi, moram pomoci bebi, slusaj ih, slusaj ih, ajme odakle mi snaga, odakle mi ova snaga (beba 4250 bez pucanja i savova) nakon poroda opet euforija plakanje i smijanje-ajme ne mogu virovati uspila sam a bila sam umorna, tako umorna

    (ovi moji umori rezultat su 2 noci trudova prvi put i 1 noc trudova drugi put jer nisam oka sklopila)

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    disi, disi, da beba ima dobru srcanu radnju i istina je samo zbog mojih 15 sati disanja on je imao srcanu radnju kao da nije bio u kanalu satima sa pupcanom vrpcom obmotanom oko vrata.
    za to sam jako ponosna i znam da sam puno ucinila za nas oboje.

    a drugo.. hoce li me ipak pustiti u kadu, i pitala svakog ko je prosao, jel mogu ja u kadu? cak i anestiziologa koji mi je rekao..ja mogu samo da te uspavam , ja mu samo odmahnem rukom da je beskoristan hihi

    i sledece sto mi je prolazilo kroz glavu.. da li je moguce da ostane tako zaglavljen i da li ce ikada proci kroz moju karlicu i da li bi carskim mogli da ga izvuku i bila sam sigurna da cu zavrsiti na carskom jer on nece izaci posle 3 sata napinjanja..
    cekali su odluku bivse nacelnice koja je stizala na posao svaki cas, da vide sta ce.. zato sam mislia, evo ga posle svega odo ja na carski..

    medjutim zavrsilo se dobro, a kad se rodio, olaksanje i neverovanje, sta je toliko dugo cucao u kanalu kad je mogao ovako fino napolje :/

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Za vrijeme trudova me morilo što zidni sat u rađaoni ne radi, jer nisam imala ideju koliko to sve traje, a onda jedno veliko pitanje u mojoj glavi: Kako ikome normalnom padne na pamet ovo ponoviti?????????? - Brzo sam svatila da bi ja opet

  8. #108
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Ovu temu sam čitala i prije negoli sam išla rodit i baš me zanimalo što ću mislit .. i onda....sve je išlo toliko brzo da jednostavno nisam stigla niti mislit , što mislit-sad da bih se sjetila pojedinih detalja moram pitat MM

  9. #109
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Ja brojala plocice na stropu.... i to neznam ni ja koliko puta i nervirala se jer mi nije bas uspjevalo zvog trudova koncentrirat se na brojanje

  10. #110
    Nuktemeron avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno Moć negativnih misli

    Meni je zadnjih sat i pol stalno išla misao-jao ne, bit će carski!
    jer kad je trebalo tiskati uvijek bih pomislila - samo ću 6 sekundi tiskati jer dulje će krasti kisik bebi a meni pucati kapilare...? pa još crnjaci na temu zdravlja bebe (izbjegla sam preporučena genet. testiranja)

    i najgora misao - pa ja uopće ne bih trebala imati ikakve misli, zato mi je izgon tako grozno dug (30 tiskanja) je bilo), pa to je beznadežno da ni u porodu ne mogu stati s mislima !

    ali - nije bio carski, i beba izašla skroz OK

    no očekivala sam da ću uz samo jednu primalju i izvan bolnice biti opuštenija.

  11. #111
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj frost prvotno napisa
    disi, disi, da beba ima dobru srcanu radnju i istina je samo zbog mojih 15 sati disanja on je imao srcanu radnju kao da nije bio u kanalu satima sa pupcanom vrpcom obmotanom oko vrata.
    za to sam jako ponosna i znam da sam puno ucinila za nas oboje.

    a drugo.. hoce li me ipak pustiti u kadu, i pitala svakog ko je prosao, jel mogu ja u kadu? cak i anestiziologa koji mi je rekao..ja mogu samo da te uspavam , ja mu samo odmahnem rukom da je beskoristan hihi

    i sledece sto mi je prolazilo kroz glavu.. da li je moguce da ostane tako zaglavljen i da li ce ikada proci kroz moju karlicu i da li bi carskim mogli da ga izvuku i bila sam sigurna da cu zavrsiti na carskom jer on nece izaci posle 3 sata napinjanja..
    cekali su odluku bivse nacelnice koja je stizala na posao svaki cas, da vide sta ce.. zato sam mislia, evo ga posle svega odo ja na carski..

    medjutim zavrsilo se dobro, a kad se rodio, olaksanje i neverovanje, sta je toliko dugo cucao u kanalu kad je mogao ovako fino napolje :/
    ovo je kao da sam ja pisala, malo drugačija situacija i ljudi ali skroz slično, pogotovo onaj dio vezano za disanje

  12. #112
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Baš ništa! Tabula rasa!

  13. #113

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    Nisam baš puno razmišljala ni o čemu. Pjevala sam si potiho pjesmice za opuštanje.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa
    Citiraj frost prvotno napisa
    disi, disi, da beba ima dobru srcanu radnju i istina je samo zbog mojih 15 sati disanja on je imao srcanu radnju kao da nije bio u kanalu satima sa pupcanom vrpcom obmotanom oko vrata.
    za to sam jako ponosna i znam da sam puno ucinila za nas oboje.

    a drugo.. hoce li me ipak pustiti u kadu, i pitala svakog ko je prosao, jel mogu ja u kadu? cak i anestiziologa koji mi je rekao..ja mogu samo da te uspavam , ja mu samo odmahnem rukom da je beskoristan hihi

    i sledece sto mi je prolazilo kroz glavu.. da li je moguce da ostane tako zaglavljen i da li ce ikada proci kroz moju karlicu i da li bi carskim mogli da ga izvuku i bila sam sigurna da cu zavrsiti na carskom jer on nece izaci posle 3 sata napinjanja..
    cekali su odluku bivse nacelnice koja je stizala na posao svaki cas, da vide sta ce.. zato sam mislia, evo ga posle svega odo ja na carski..

    medjutim zavrsilo se dobro, a kad se rodio, olaksanje i neverovanje, sta je toliko dugo cucao u kanalu kad je mogao ovako fino napolje :/
    ovo je kao da sam ja pisala, malo drugačija situacija i ljudi ali skroz slično, pogotovo onaj dio vezano za disanje
    sad vidim da imamo slicnu pricu, hmm vidim u potpisu da je septembar 2009, hmm sve je to do rasporeda zvezda, sigurno su nam i bebe slicne

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    In the middle of nowhere
    Postovi
    128

    Početno

    1. porod:ajme šta je meni ovo trebalo,evo još jednog joojjjjjj,hoće li ovo više završit,hoće li mi netko dati šta za jest,ja sam gladna,žedna,ma kako ću ja rodit,ja sam premala,zar je meni baš sada tako hitno trebalo dijete...(u tom trenutku su me odveli na kozlića i riješili muke) 2.porod:diši,diši evo sad će još jedan,diši,diši aaaaaa....,gladna sam,hoću li rodit prije izmjene smjene ,ma moram ,istjerat ću ga makar me šivali 2 sata,e sad sam stvarno gladna,baš sam izabrala široku spavaćicu,evo ga,ide,ide,diši, diši,evo i doktora,ma super sad nema šanse da ga pustim(i stvarno sam ga ščepala za ruku),ma riješite me doktore,vidite da neće,dajte me na kozicu i gotovo(za ne povjerovat ali stvarno me je poslušao i rodila sam za 15 min i u noćnoj smjeni) tako da sam stigla i na doručak ali nažalost nije mi tako prijao kako sam mislila da hoće!!!!!

  16. #116
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Prvi porod: "budi živ, molim te, budi živ" - ostavljena tri sata sama u rađaoni, bebač šetao kroz kanal naprijed nazad ko zna koliko dugo

    Drugi porod: ništa!
    zapravo borba same sa sobom da me crne misli ne napadnu,
    nestrpljiva da ga vidim

  17. #117
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Prvi porod-carski,Ajde laku noć(opća anestezija)
    Drugi- a jesam i ja budala,odakle svi ti ljudi, sestro ne mičite se odavde,pa ovo je ludo,koliko još????
    Sestra: rodili ste!
    Ja: ma ne zezajte!

  18. #118
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Ja to ne mogu, ja sam u paklu, idem ja doma i sl.A kad je izišao: "Ima li još što za izić?"

  19. #119

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    prvi put - ja to mogu, samo da je on dobro, jos malo...
    drugi put - pa kad ce ti cesci i bolniji trudovi, kolko jos - 5 min.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    15

    Početno

    taman kad sam pomislila da cu umrijet i pitala se kako ce se MM snaci s bebom bez mene, poceli su vikat "cura, cestitaamo!"

  21. #121

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Drugi put - razmišljala sam o tome da ću uskoro primiti svoju curu u ruke. Prvi put - Hoće li ovo zauvijek trajati?

    Drugi porod, tj. izgon je trajao puno kraće - cca 20 minuta - od prvog koji je trajao punih 3 sata. Razlog što sam imala ljepše misli na drugom porodu je vjerojatno taj što sam sve već jednom prošla i znala sam koja sreća dolazi na kraju.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Samo o tome kako me boli i molila da dijete izadje sto prije vani

  23. #123
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    prvi puta: nakon 10min dripa-pa ja grizem kolica s ctg-om, bljak ovaj metal, nakon 30min sigurno ću umrijeti, valerija je rekla kad misliš da si gotova onda je kraj i ovo je najgorih 30min mog života-bolnica me neće vidjeti
    drugi put: pa ovo je već gotovo, zubar i bikini zona duže traju

  24. #124
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Kod prvog poroda sam bila skoncentrirana na sat, kada će sljedeći trud i oni nesnosni bolovi,a kroz glavu mi je prolazila misao NIKAD VIŠE!
    Sada planiram drugu trudnoću i nadam se da ću više uživati u tom događaju i isćekivanju onog malog,predivnog smotuljka

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    46

    Početno

    Bila sam uvjerena da cu umrijeti. Molila sam doktoricu nek mi pod hitno naprave carski dok nije kasno!
    Pred kraj, kad sam pocela tiskati: "umrit cu, ali cu roditi to dijete.." :D

  26. #126
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    ajme meni
    tri dana sam bila u predrađaoni i slušala sam kako žene vrište visoki C pa sam rekla da ja neću vrištati bila sam sama u boxu i mislila sam da ću se poroditi sama pa sam vikala "ide van, ide van "

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    zadnjih sat vremena kad su trudovi već jako boljeli sam se samo pokušavala opustiti između njih i uživati kak mi je dobro dok su trajali sam samo razmišljala da će proći a u rađaoni sam srećom bila tek 15-ak minuta, ali taj treći trud prije poroda kad je fakat zabolilo sam razmišljala kako je jedino rješenje da šmugnem od tamo ) a najgore je kad se sjetiš da ne možeš pobjeći...stvarno sam mislila da neću izdržati tu užasnu bol, ali sam onda skupila svu snagu i tako stisla da je curica jednostavno morala van po kratkom postupku

  28. #128
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    (Sa strahom)Sad će ti veliki bolovi...sad će ti bolovi...sad će ti bolovi....
    Moram li reći da nisam dočekala te velike bolove.Malena se rodila u 4 kratka i mlitava truda.

  29. #129
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    meni je stalno prolazilo da ću kakat...
    na kraju ne znam jesam li ili nisam...

  30. #130
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Prvi put: oh, da mi je samo moj tata ovdje8nemam pojma otkud baš on da mi tada dođe napamet)
    Drugi put: Bože, kad će ovo završiti?
    Treći put: Oh, kako da mi padne na um da još jednom rađam, luda ženo, kretenušo, sad trpi i šuti! I hoću kući!
    Nakon trećeg puta me bilo malo sram što sam govorila da hoću kući, ali su babice rekle da sam bila skroz cool, i da svi nešto bulazne dok rađaju

  31. #131
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    između trudova sam mislila kako sam već pomalo gladna, ako to potraje hoće mi netko donijeti štogod za jesti, a u trudovima sam pazila da dišem kako treba (samo diši ludo i baš ti je onda super). onda je krenuo izgon i čak sam doktoru ispričala kako ja neću vikati da ne plašim druge žene (mene je ona prije ful splašila) a treba mi snaga i ono "mogu ja to". kad je izašao nije odmah zaplakao a pošto sam imala zatvorene oči idem ja opet tiskati (zbunila me pupkovina) kad MM viče "beba je vani, tu je" a ja "gdje?" onda mi ga babica dala na trbuh i dalje ne znam, jednostavno sam ostala bez teksta...

  32. #132

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    27

    Početno

    Hm...upomoć...nakon onih ne tako bolnih trudova od 10-ak sati predrađaone, a ja mislila da ne može jače...kad me dr. počeo ručno otvarati počela sam vrištat: ' zašto se derem kad mrzim kad se neko dere' ...' Ja sam pišulja, slabić' ' molim vas jedan carski rez' ' kako to mislite doktore da serem ko na livadi ina koju granu da se uhvatim???' da dr. je bia jako maštovit tako da sam samo zamišljala tu livadu i nuždu br. 2...Pred izgon 'ostavite mi noge namiru, ne mogu ih više raširit...Kad je beban izaša blaženstvo...nikad ovo više neću doživit...predivno...Naravno do brace ili seke

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    ja sam samo razmišljala da kada izađe naš prvi malac da se drugi kojim slučajem ne okrene naopačke pa da onda ja moram završiti deset metara dalje na stolu za carski..nije neka baš misao ali eto ja sam bila u strahu. kada je prvi blizanac rođen tako sam plakala od sreće ali nisam imala puno vremena jer sam odmah išla u izgon drugoga koji je samo skliznuo dolje..držala ga 2 ginića da se ne bi okrenuo unutra....kada je i on izašao vani (s 3x pupčanom oko vrata!!!) tek tada sam odahnula....bojala sam se jel sve ok..jer u onih 10 dana koliko sam bila u bolnici prije toliko toga se strašnoga događalo ženama koje su s odjela otišle u porod da sam u rađaoni bila ko led smrznuta.......

  34. #134
    jella avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    175

    Početno

    nakon cijele noći čekanja na stolu da počnu trudovi, sat i pol nakon dripa počeli su trudovi...nisam ni znala šta me snašlo...mislila sam da ne može gore, jače boljeti. beba se nije spuštala, ja se nisam otvarala...pet prstiju nakon dva sata mučenja i dahtanja (od kojeg mi je btw muka)...čujem dr kako dogovara sekciju oko 12 sati...kaže neće me dugo mučit...ja gledam na sat, ono 10! mislila sam "nema šanse da izdržim još toliko, uspavajte me odmah, ja ovo više ne mogu, uspavajte me odmah, dajte mi nešto protiv boli, samo nek prođe"...u tom mom razmišljanju, 20 minuta kasnije, prekine me nagon za tiskanjem. onda nisam mogla vjerovati da je počelo, bila sam presretna, rodila za deset minuta.

  35. #135
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Kad sam imala trudove sam u glavi pjevala onu pjesmu od psihomoda Boze cuvaj, Boze sacuvaj. Trenutak prije poroda sam htjela nekako nauditi doktoru koji mi se nalaktio na trbuh. Dvje sekunde poslje poroda sam mu se zahvaljivala.

  36. #136
    Michifu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    69

    Početno

    Tijekom ležanja i truđenja, u boxu do mene žena rađa 6. dijete i konstantno jauče: pa kad je 5 puta rodila, mogla je skužiti i prije da BOLI

    Dobila drip i neku drogu, žena u susjednom boxu rađa, a ja imam nagon za tiskanjem - jedva kažem MM: daj odi po nekoga, mali hoće van, ne mogu više. Rodila 10 min nakon susjede...

    Tijekom poroda: hm, nije tako strašno... Nije tako strašno... Gle, rezat će me... BOLI!... Tko je lagao da epi ne boli????

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako ću opet rađati, samo carski dolazi u obzir . Za 2 minute sam se predomislila, naravno.

  38. #138
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Jos si se i rano predomislila

  39. #139
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    za vrijeme 1.poroda-nikad više
    za vrijeme 2.poroda-nema šanse, nikad više -)

  40. #140
    dee dee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    133

    Početno

    Doktor i babica: Prodišite još jedan trud u sljedećem ćete jako stisnuti i beba je vani.
    Ja: (mislim) Bože moj što ako me lažu.
    Sva sreća nisu lagali

  41. #141
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Kako smo bebu željeli i sanjali dugih 6 godina jedino sam mislila"Hajde izađi malena da te konačno tata i mama upoznaju"
    Posljednje uređivanje od bodo : 05.07.2010. at 14:05

  42. #142

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    46

    Početno

    Prvi porod - nemam pojma. Drugi - samo da je ziv i zdrav i bez deformacija! (prije 5 dana )

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Centrum mundi
    Postovi
    206

    Početno

    Prvi porod- omg...umirem...gotova sam...koristim zadnji atom snage...ne mogu više...hoću dooomaaaaaa

    Drugi porod-ček ček malo, jel oni to meni stavljaju jastuk iza leđa????....kaj je sad rekla, da tiskam??...halooo, pa kaj je njima, pa ne rodi se samo tak....boli me 80%manje nego kod prvog poroda...curica, rekli ste curica??? kaj rodila sam??

  44. #144

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    16

    Početno

    prvi porod prije skoro četiri godine: ajme dajte me pustite nek umrem, ne mogu ovo trpiti ni sekunde više....punih 20h trudova od 10 min i manje....strašno
    drugi porod prije pet dana: evo još jedan, jao kako me boli, znači beba je bliže...ajde bebo (na glas sam izgovarala dok se mm i babice smješkale) ajde srećo moja, evo još samo malo.....što ste rekli još tri ovakva truda???? ja to mogu, evo nas, ajme osjetim kako se gura i izlazi iz mene....kosica se vidi? jao evo jeee.....kako mi je lijepa, najljepša djevojčica na svijetu....i takva zamazana, curo draga pa kao da si se u bijelom blatu valjala....hahahaha dojim bebu moju malu....ne mogu vjerovati da je ovo moguće...
    ovoga ničega nije bilo prvi put, odnijeli ga na ispumpavanje želuca, pa u inkubator, nisam ga do sutra ni vidjela....
    ali drugi porod za svakome poželiti...presretna sam!

  45. #145
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    samo sam mislila : molim te bože da ne rodim u autu, pa onda molim te bože da stignem do rađaone i kad sam se konačno popela na stol za rađanje... pa dobro gdje je taj doktor šta ove dvje srednjoškolke rade, o ne ne znaju je li vodenjak ili bebina glava pa dajte mi doktora a mlađa od njih reče "ja sam doktorica" onda sam se pomirila sa sudbinom da od iskusnog doktora ništa već da sam na milost i nemilost toj mladoj dr na specijalizaciji no na svu sreću beba je izletjela za 10 minuta

  46. #146

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    199

    Početno

    Ja sam vikala da ću se iz ovih stopa dići s kreveta i otići kući.

    A kroz glavu mi je prolazilo....joj, da mi je samo malo odspavati, pa da nastavimo kasnije

    A i inače - nikad se nisam bolje odmorila nego između 2 truda!

  47. #147

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    'umrijet ću koliko me boli'. grozan porod. 9 sati na dripu i nikako da se otvorim dovoljno. kad bi bar nestalo struje da ne gledam ctg i zašto pobogu nisam tražila epiduralnu

  48. #148
    Elluna avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Iako sam hrabro i nadobudno ušla u rađaonu sa namjerom da "sve ide prirodno",
    ipak sam tražila nakon nekog vremena nešto protiv bolova (i mislim dobila Donaltin)
    koji me lansirao u neke druge svjetove,
    tako da sam između trudova, imala neke crtiće u glavi,
    a onda kada bi trudovi počeli sam si mislila:

    "Skoncentriraj se, ovo je važan trenutak u tvom životu, prestani se glupirat!"
    i
    "Nemoj plakat, nije strašno, nemoj da Marko misli da te boli da se ne prepadne, možeš ti to! Ajde, diši, diši!!"

  49. #149
    ivana_4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    103

    Početno

    Moj je cijeli porod bilo induciran, klistirali su me, prokidali mi vodenjak idali dripove...
    kroz trudove san mislila, uf kad će ovo više stati, kad je ta pauza između trudova o kojoj su mi svi pričali, zašto je ja neman... pa san se okretala i savila ruku u dijelu gdje mi je bila stavljena infuzija (drip), pa san mislila evo sad san slomila i iglu u ruci, pa će mi morati još i to rješavati uz sve ovo..
    a kad san počela tiskati mislila san ne mogu, vratite je nazad!

  50. #150
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    objasnjavala sam mm da ovo dijete sigurno nece imati bioloskog brata ili sestru, da NEMA SANSE da ja ovo ponovim, vikala sam da ocu na carski, molila da mi opet puste epiduralnu... i mislila sam kako je samo okrutna ova babica, ja tu placem a ona nista...bas nema milosti ). Kad je beba izlazila to nisam uopce osjetila (trudovi su me uzasno boljeli) kad sam je vidjela sam pomislila... gotovo je i NIKAD VISE! nije proslo ni 3 mj i vec drugacije razmisljam

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •