Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 290 od 290

Tema: Što vam je prolazilo kroz glavu dok ste rađale?

  1. #251
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Još mi je friško pa da ne zaboravim:
    kad su počeli malo žešći trudovi imala sam ful potrebu za samo pola sata odmora, samo pola sata pa bi onda lako nastavila dalje , a na samom kraju kad su mi rekli da je glavica vani, samo mi je kroz glavu prolazilo da me lažu, vidi malo kako me lažu, ma nemoguće, sigurno me lažu.

  2. #252
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ja sam cijelo vrijeme mislila da cu umrijeti. Moj je porod bio jako tezak. Bila sam u kuci za radanje gdje nema dokrota, samo babica. Beba je isla van na ledja i bol je bila tolika da sam pri svakoj kontrakciji bila paralizirana. Nisam mogla tiskati. Kad sam napokon rodila kcer, rakla sam babici: iduci put uzimam epiduralnu. Ona je na to dogovorila: dobro da uopce razmisljas o slijedecem putu nakon ovoga

  3. #253
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Meni je samo kroz glavu prolazilo kako bi rado piskila. I kak bi isao trud govorila sam si da cu se popiskiti a nitko nece skuziti jer je ionako sve bilo mokro od plodne vode...

  4. #254
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je samo kroz glavu prolazilo kako bi rado piskila. I kak bi isao trud govorila sam si da cu se popiskiti a nitko nece skuziti jer je ionako sve bilo mokro od plodne vode...

    Ja sam popiskila primalju
    Isla sam jedno 3 put pisati i kad sam trazila zadnji put primalja mi rekla da mi se to samo cini, jer sam bila maloprije
    E, kad je krenuo izgon pola sata kasnije - povjerovala mi je

  5. #255
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    E, innu, tak ni ja nisam vjerovala
    Kad me htjela okrenuti s boka na ledja i rasiriti noge, ja se nisam dala
    Ona govori da vidim jel ide glavica, a ja si mislim: ma muljaj ti nekog drugog, nema sanse da vec ide glava, neces me bezveze pregledavati
    Ona mi pokusava rasiriti noge, a ja ih skupljam, onda dosla i doktorica i obje mi objasnjavaju da moram rasiriti noge ak mislim roditi, a ja si u dalje mislim - ma lazite vi nekog drugog
    Na kraju sam ipak rasirila noge i skuzila da mala ide van i onda mi je sinulo: gle, ipak ne lazu

  6. #256
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja sam imala dugi porod u jedno 2 navrata kroz posljednja 3 sata me babica pokušala poroditi ali nije išlo čim bih se okrenula na leđa trudovi kao da bi stali i tako kad je zadnji put rekla da ću sad roditi ja sam isto pomislila da me opet muljaju i da se to nikad neće dogoditi, mm se navirio i potvrdio mi da se vidi glavica i tek sam onda skužila da bi to stvarno mogao biti kraj, i bio je nakon još par trudova izletio je moj mali J.

  7. #257
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja sam u zavrsnoj fazi mislila samo na svoju guzicu. Tj na cinjenicu da ne smijem tiskati da se napreze guzica jer me samo bilo strah hemeroida. Znaci doslovno sam mislila na svoju guzicu i dobro je proslo, nisam ni tiskala vec je trud sam izbacio bebu.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  8. #258
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    S2000, svaka cast! Ti si ocito jedna od rijetkih sa lakim porodom
    bluebella i ginger, meni je pak bilo obratno, ja sam htjela kakiti. Primalja me stavila na wc, a ja proljev...sve mi je bilo neugodno jer sam sve posteno zasmrdila.

  9. #259
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku

    Ja sam popiskila primalju
    Isla sam jedno 3 put pisati i kad sam trazila zadnji put primalja mi rekla da mi se to samo cini, jer sam bila maloprije
    E, kad je krenuo izgon pola sata kasnije - povjerovala mi je
    neka si
    p.s. još čekam tvoju priču s poroda

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    S2000, svaka cast! Ti si ocito jedna od rijetkih sa lakim porodom
    bluebella i ginger, meni je pak bilo obratno, ja sam htjela kakiti. Primalja me stavila na wc, a ja proljev...sve mi je bilo neugodno jer sam sve posteno zasmrdila.
    nagon za kakanje je bio kad je krenuo izgon. samo što je od tog tiskanja beba izašla van

  10. #260

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    76

    Početno

    Na prva dva poroda sam mislila kako cu umrijet sigurno....a na ovom zadnjem ne mogu vjerovati da sam tako brzo rodila ne mogu vjerovati da sam tako brzo rodila......

  11. #261
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Porod me skoro uopce nije bolio, tj. bolilo me, ali mi je puno vaznije bilo to da cu uskoro vidjeti tu bebicu. Skoro mi srce izletjelo od uzbudjenja. Imala sam frku da cu dobiti panicni napadaj.
    Doktor koji mi je vodio trudnocu je bio odlican sve dok nismo zasli u 32. tjedan. Poceo me nagovarati da zakazemo carski. U Turskoj je carski prakticki rutina, i doktori inzistiraju na carskom, jer im nosi hrpu love, pa si nastelavaju da dogovoris termin kad su oni dezurni. Kad sam mu dala plan poroda i rekla da nema sanse da odem na carski, osim ako beba ne bude u opasnosti naljutio se na mene, promijenili smo bolnicu 2 tjedna prije poroda (rodila sam malo prije termina). U novog doktora uopce nisam imala povjerenja, muz mi je bio na poslovnom putu i nije mogao biti na porodu (uzeo godisnji taj tjedan kad mi je trebao biti termin, al nas je beba iznenadila). Ful me bilo strah. Potrosila sam hrpu novaca razgovarajuci na Skype s mamom koja je u Hrvatskoj samo da se smirim.

  12. #262
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    ja pak sam mislila da ću se ukakiti,i usred onih luđačkih trudova ja molila babicu da me odvede na wc. a ona pozvala dr.i kad su uvidjeli da sam skroz otvorena i da imam nagon za tiskanjem nastala je strka,budući da nisam mogla prirodno roditi odveli me na hitan CR,a ne na wc!

  13. #263
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Kako mi je pukao vodenjak, a mojih trudova nigdje na vidiku, bila sam cca 11 sati na dripu i mislila si da ću sviznut od bolova i samo sam si pomišljala da kad će to završit... Osim toga sam se pokušala koncentrirati na disanje da beba ima dosta kisika... Ništa mi drugo nije padalo na pamet... Samo čekanje da to vrijeme i ti bolovi prođu...
    Uh, dobro da je to iza nas ))) no vrijedilo je

  14. #264
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    zadnjih pola sata prije negoli sam rodila svoju drugu srećicu (za sina se ne sjećam ) pomislila sam: Bože, nemoj mi više nikada dati da si poželim još jedno dijete!
    a evo, sad sam oko 8 tt

  15. #265
    Newbie avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    113

    Početno

    Zadnjih sat i pol pred izgon sam kontala kako nema šanse da dišem onako plitko kako su nas učili na tečaju, to je nemoguće, to je samo psihološka patka koja te tjera da umjesto o bolovima razmišljaš o glupom disanju...
    ... Isčupat ću ovaj drip , majke mi.. Ako ovo uskoro ne završi, isčupat ću si braunilu iz ruke!!!!!!....

    Pred izgon i na sam izgon su mi samo dvije stvari prolazile glavom- na što mi sad liči šu..k i kako je ovo moja ujna mogla proći 7 puta. Isuse bože!!!
    Posljednje uređivanje od Newbie : 26.05.2014. at 11:15

  16. #266
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Newbie prvotno napisa Vidi poruku
    Pred izgon i na sam izgon su mi samo dvije stvari prolazile glavom- na što mi sad liči šu..k i kako je ovo moja ujna mogla proći 7 puta. Isuse bože!!!


    Što se disanja tiče - meni je pasalo da dišem duboko. Svi su vikali na mene da ne dišem dobro i da si usporavam porod. Rodila sam za dva sata pa ono...

  17. #267
    unique avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    58

    Početno

    Skoro pa se uopće ne sjećam toka misli jer sam rađala cijelu vječnost. Od dolantina sam se i malo pomutavila pa mi je mm rekao da sam onako, u bunilu znala nabacit i neku rečenicu tipa: ma, ne, nećemo stavljat lamperiju.. Nemam pojma, valjda sam razmišljala kako preurediti rađaonu..


    Sent from my iPad using Tapatalk

  18. #268
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku


    Što se disanja tiče - meni je pasalo da dišem duboko. Svi su vikali na mene da ne dišem dobro i da si usporavam porod. Rodila sam za dva sata pa ono...
    X! Kakvo plitko disanje, probala sam pa mi je snagu oduzimalo,, ja sam mirno duboko disala i rodila za čas..

  19. #269
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A meni je bas pasalo to plitko disanje
    Bez toga sam padala u nesvjest (ako sam se zaboravila)

    I sad mi palo na pamet jos nesto sto sam u sebi govorila za vrijeme izgona:
    "e sad ides van pa makar ja popucala i po cijeloj guzici! van, van, van" i tako nekako dok nije izasla
    srecom, izgon je trajao koja 4 truda

  20. #270
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja sam mantrala; o pandi i valovima, cvjetovima.. A bas sam izgon..bila sam uzbudena kako se sve to događa bas sada!

  21. #271
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Sad sam se ja sjetila jos nesto.. Sam izgon- nije me zanimalo ni dal beba ide van, ni dal pucam, ni kolko jos dugo.. Nego šta to tolikooo pečeeee.. Znam da sam u sebi vrištala - aaaaaa šta je ovoooo, ajme kako peče, aaaaa pa ne mogu, kao da je netko uzeo vatreni štap i vrti mi ga oko otvora..

    Kasnije sam saznala da je to bio ring of fire strašno nešto! (Evo i sad u sebi vičem aaaa )

  22. #272
    Newbie avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam se ja sjetila jos nesto.. Sam izgon- nije me zanimalo ni dal beba ide van, ni dal pucam, ni kolko jos dugo.. Nego šta to tolikooo pečeeee.. Znam da sam u sebi vrištala - aaaaaa šta je ovoooo, ajme kako peče, aaaaa pa ne mogu, kao da je netko uzeo vatreni štap i vrti mi ga oko otvora..

    Kasnije sam saznala da je to bio ring of fire strašno nešto! (Evo i sad u sebi vičem aaaa )
    Kakav ring of fire?? I ja se sjećam tog osjećaja da peče, ali sam mislila da je to od pucanja? Daj pojasni ovo malo, baš sam znatiželjna

  23. #273
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja sam "čekala" ring of fire, ali nije me strašno peklo!

  24. #274
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku


    Što se disanja tiče - meni je pasalo da dišem duboko. Svi su vikali na mene da ne dišem dobro i da si usporavam porod. Rodila sam za dva sata pa ono...
    Hahaha, meni je babica rekla (ne ona koja je vodila porod, nego neka sa strane) da bih rodila 20 minuta brže da sam nekako drukčije držala trup - a sveukupno sam u rađaonici bila 15 minuta.

  25. #275
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    E, ring of fire...
    Ja sam se ono bas koncentrira na tiskanje da ju sto prije zguram van
    I osjetim to peckanje i sine mi "joj, to je ring of fire, sad je gotovo"
    I ja sva sretna tiskam jos jace
    I slijedeca misao: e, tak je i leonisi sinulo da je to ring of fire
    Znam njenu pricu na pamet, jer sam si prizeljkivala takav vbac

  26. #276
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Moram konacno napisati svoje price o porodu
    Posljednje uređivanje od Ginger : 28.05.2014. at 10:52

  27. #277
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja nisam pojma imala šta bi to moglo bit, nisam znala gdje sam, čak mi je u jednom trenutku prošla misao da mi je babica gurnula prste i rašteže me ko tijesto, pa sam se ponadala da me masira (a nije) i da me nece rezat..

  28. #278
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    aAAAAAAAAAAaaaaaaaA
    eto to mi je prolazilo kroz glavu
    i ubijte me
    onda hrkanje minutu između trudova
    i sve ispocetka

    i da kad sam ljubazno pitala nešto za bolove ona me stavi na drip bez iti pisnit, e kako me to tek nazivciralo

  29. #279
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    i da kad su me pitali ocu li na carski samo mi je bilo , molim vas spasite me od ovog
    nisam mislila da cuse toliko raspadat

  30. #280
    unique avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    58

    Početno

    Ček, prvi put čujem za ring of fire, a doživjela sam ga kad dođe do toga, onda znamo da je skoro gotovo?
    Kao pripremu za drugi porod, mogla bi napisat priču s prvog, da si poslozim kockice u glavi.. Ovako me vise strah nego prvi puta..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #281
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa ono, kad to osjetis znaci da ide glavica, probija se
    A obicno je onda brzo gotovo

  32. #282
    unique avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    58

    Početno

    Svega se polusjecam. Meni se čini kao da je cijeli izgon brzo prošao, a zapravo je trajao 2 sata.. Valjda naspram prethodnih trudova koji su trajali cijelu vječnost.. Joooj, totalna mi je panika kaj sad moram sve opet
    Ma da, da. Brzo je to gotovo


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #283
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    O tome kako će vrijeme i bolovi proći, jer mora.

  34. #284

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Ja sam bila ljuta jer su me rezali pa a samo ponavljala u sebi taj osjecaj kad su me recnuli. Ali dobro da jesu jer sam i raspukla na sve strane osim.sto su me recnuli. Jako dugo su me šivali. U izgonu sam viknula jeb*** pas poslije su mi se svi smijali zbog toga... :p ako ikad odlucim imati jos djece zelim si drugi porod isti kao i prvi ♡

  35. #285
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Dahtanje mog psa i kako i ja moram tako s njim u ritmu... stalno sam si ponavljala disi disi disi - iduci je jos gori (trud) - pusti ga neka prodje tijelom... u pauzi sam samoj sebi govorila opusti se, odmori, napuni baterije

    Mm bio sa mnom i stalno je pricao nesto da mi odvrati misli malo, ali ja nisam ni rijec mogla rec, stedila sam energiju maximum

    Kod izgona mi sam u glavi bilo ne tiskaj u glavu, i vikala sam u sebi kakamooooo

  36. #286
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Meni je treci porod bio najbolniji i jako se sporo sve odvijalo sto nisam nikako ocekivala jer su mi svi govorili trece dijete ces rodit ko iz topa. Jedva sam cekala da sve zavrsi misleci u sebi "izdrzi jos malo, ovo ti je ionako zadnji put da radjas"

  37. #287
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Kod mene je bio cr i stalno sam pricala s aneateziologicom da ne skuzim sto rade. Onda je ona rekla da ide guza i sva sam napeto cekala bebu i da sve bude u redu, iscekivala sam plac i odmah nakon toga sam vidjela bebu. Pomislila sam si - je li to moje? Moja toliko dugo cekana beba. Koja mi je rasla u trbuhu.

  38. #288

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Ja sam se zapravo iznenadila kako je to sve brzo prošlo, a u glavi sam stalno sama sebe bodrila "Sad će, evo, sad će, samo što nije"... Ah, da, kod trećeg i meni je kroz glavu prošlo ovo što BEBETO kaže - više me ne budete vidjeli

  39. #289

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    "Majko moja,sta je ovo?!?" "Ovo" se odnosilo na jacinu bolova.

  40. #290
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Nista mi nije prolazilo glavom, sve sto sam pomislila vrištala sam na glas

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •