Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 290

Tema: Što vam je prolazilo kroz glavu dok ste rađale?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno Što vam je prolazilo kroz glavu dok ste rađale?

    I to u trenutku dok ste tiskale, odnosno nekoliko minuta / trenutaka prije nego ste rodile?
    Meni je kod prvog djeteta misao bila da konačno, još malo, i neće više boljeti. Nažalost. Grozan porod. Drip. Svašta se tu nakupilo.

    Kod drugog djeteta sasvim druga priča. Divan porod, sve normalno. Sjećam se svakog trenutka. I kad sam osjetila da izlazi glavica uopće nisam razmišljala o boli, već o tome da ću za samo nekoliko trenutaka ugledati to željeno i voljeno biće. Teško je riječima opisati. Kako je bilo kod vas?

  2. #2
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    gasite neonke!
    tišina!

    (vikali mi tiskaj.. ko da ne znam )

  3. #3
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Prvi porod: kroz trudove-pa ovo nije strašno; tiskanje-bit ću mama, bit ću mama.
    Drugi porod:kroz trudove-ustala bih se; tiskanje-slikaj, slikaj.

  4. #4
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    tišina!
    Smetale mi babice i dr-ica koje su se raspričale, smetala mi žena koja je rađala i njihovi razgovori s njom, beba koja je plakala (to mi je najneugodnije priznati), MM koji se htio razgovarati...
    Sva sreća da je sve trajalo niti pola sata.

  5. #5
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Ajde vise, ajde vise, ajme oce li ovo ikad zavrsit!!!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Zašto nisam dizala utege??? Sad bih imala više snage držati se za krevet!

    A kad je glavica bila vani, imala sam želju sama izvući bebu. Ne znam zašto to nisam i probala

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Prvi porod: kroz trudove-pa ovo nije strašno; tiskanje-bit ću mama, bit ću mama.
    Drugi porod:kroz trudove-ustala bih se; tiskanje-slikaj, slikaj.
    slikaj slikaj ovo mi je za deset!

    kako sam bila na epid.i nista nisam osjecala, zapravo jesam, samo nagon za velkom nuzdom...koncentrirala sam se streberski na tiskanje, jer su mi rekli da treba tiskat (moje frendice, ne oni u boksu) kao za velku nuzdu...pa sam se tako zamisljala, jer sam se bojala da necu znat tiskat (uplasili me da pod epiduralnom to ne bum znala)

    ali je zato mm, kad je vidio glavicu, prvo pomislio...da treba promijeniti gume na autu.

  8. #8
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    "ovo je nemoguće, ovo nije normalno, da li se to može sad nekako obustaviti... hm, vjerojatno ne, i nije valjda da ću to ikad raditi PONOVO :shock: "

  9. #9
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    još malo, još malo (tješim se da će uskoro biti gotovo)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Zašto nisam dizala utege??? Sad bih imala više snage držati se za krevet!

    A kad je glavica bila vani, imala sam želju sama izvući bebu. Ne znam zašto to nisam i probala

  11. #11
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    prvi put : vec sam rodila??
    drugi put: ne mogu virovat da sam vec rodila??

  12. #12
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    "ovo je nemoguće, ovo nije normalno, da li se to može sad nekako obustaviti... hm, vjerojatno ne, i nije valjda da ću to ikad raditi PONOVO :shock: "
    uuu, ovako i ja, prvi put. plus što si mi kroz glavu (u stvari, i kroz usta ) prolazile misli, ajme, jadan moj juraj, nikad neće imati brata i sestru, ajme ja to dijete neću moći voljeti kad me tako boli, ajme svi su me lagali da ne boli - i mama, i frendica, i susjeda, i svi, itd. bilo je još tih mojih bisera. plus što sam stalno slala mm-a (bili sami u boksu) da ode po nekog jer ću roditi. babica me pregleda, umirujućim glasom kaže gospođo, nećete još, još imate vremena, ne stigne ni do vrata, a ja već vičem mm-u ODI PO NJU RODITI ĆUUU!!! a ovaj šta će, ode po babicu, i onda i ovo nanovo.

    svašta sam baljezgala tih zadnjih sat, sat i pol.

  13. #13
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    gospođo, ako ne rodite u sljedeća 2 truda, moramo na carski, nije dobro. :shock:

    tiskam i mislim: neću carski neću carski, ajmo dijete, surađuj. nećemo carski nećemo carski

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    a jeste me nasmijale do sad, svaka čast!

  15. #15
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Prvi porod sam brojala cijevi.
    "žuta, plava, crvena, žuta, plava, crvena, dokle ću ja još cijevi brojati, možda mi je ovo zadnje brojanje, koliko još, ne mogu višeeeee...!
    Porod je bio strašno dug i težak.

    Drugi porod... Još teži završen carskim.

    Koliko još, ne mogu, umrijet ću, je li možemo mi to na carski, ja umireeeeem, ne mogu više...."
    Nije zbotg toga bio carski već zbog toga jer mala stvarno nije mogla van.

    Nakon drugog poroda je definitivno bilo "Ovo mi je zadnji put!"

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Trenutak prije izgona: "Ja bih samo minutu pauze!" . Dr i babice odvalili od smijeha.

    A onda nisam vjerovala kad je dr rekao da sam gotova za 15 minuta, mislila sam kako nema šanse da tako brzo bude porod gotov - bilo je gotovo 3 min nakon toga.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    molim mali carski, samo jedan maaaaaaaaaliiiiiiiii.....

  18. #18
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa
    Ajde vise, ajde vise, ajme oce li ovo ikad zavrsit!!!
    baš tako, naravno u tipičnom bolničkom porodu.

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni je mozak bio skroz prazan, nisam o ničemu razmišljala i totalno sam isključila racio

  20. #20
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj nika612 prvotno napisa
    ali je zato mm, kad je vidio glavicu, prvo pomislio...da treba promijeniti gume na autu.

    je li beba bila ćelava ili su gume na autu bile ćelave

    guraj, guraj.....vidi kolika si.....možeš i moraš to jače gurnit.....ili će izać beba ili kakica ........takne li me mm ikad više otkinit ću mu ruke i........gotovo mi je s litom i kupanjem za ovu godinu......di je zapelo.....šta više ne izlazi vanka da odahnem.......nije tako strašno, nije tako strašno, ma niiiiiiijeeeeee......aaaaaaaaaaa i to smo završili.

    šta bi bilo da sam dugo rađala. jer sam rodila u sat i 15 minuta

  21. #21
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    uh kako mi kosa stoji
    kad sam zadnji put bila na pedikuri
    di je taj MM
    opet kasni

    i tako...

    ništa mi više nije smetalo kad je beba krenula van

  22. #22
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno Re: Što vam je prolazilo kroz glavu dok ste rađale?

    Citiraj smajlić prvotno napisa
    I to u trenutku dok ste tiskale, odnosno nekoliko minuta / trenutaka prije nego ste rodile?
    Apsolutno ništa.

  23. #23
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    za prvi porod se bas i ne sjecam najjasnije - bila sam pod temperaturom pa je svasta moglo biti

    al ova tri me pratila uvijek ista "misao":

    jedan manje, jedan manje, super - jedan manje!!!


    (ovo jedan manje odnosilo se na trud, ne na dijete )

  24. #24
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    prvi porod--nista. ili mozda "uskoro je gotovo", nakon jedno 8 sati na dripu

    drugi porod--isuse kak se ova suta, nije normalna

  25. #25
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    nemoj tiskat iz glave. Glupačo, koncentriraj se, ne tiskaj iz glave...Još samo jednom ...ok još samo ovaj put...sad će,ajmo...đizs, riknut ću...

  26. #26
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Zadnjih xy minuta/sati (nemam pojma) prije tiskanja se ničega ne sjećam...da li sam bila u nesvijesti ili sam zaspala-ni dan danas nemam pojma. Kada je trebalo tiskati, naglo sam se osvjestila, ali nisam mogla o ničemu ni razmišljati jer sam molila doktora i babicu da se ne svađaju (posvađali su se oko toga koliki rez treba)

  27. #27
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Nakon cijelog teškog, dugotrajnog, iscrpljujućeg toka prije samog izgona taj izgon se činio kao blaženstvo...nisam ništa više osjećala, samo sam slušala babicu i tiskala čekajući svoje svjetlo na kraju tunela!!

  28. #28
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    o tome kako bi samo jedan gutljaj vode al nisu mi dali...
    i o tome kako nisam mm-u stigla javit da sam otišla u rodilište i nadala se da su ga moji zvali.

    A kad sam se pred kraj malo derala samo sam se molila da mi majka tad ne prođe ispod rodilišta da me ne čuje :/ ne znam zašto mi je to bilo na pameti

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno

    Ja sam bila pod epiduralnom i nije me bolilo pa sam se - baš kao što je netko već napisao štreberski skoncentrirala na tiskanje - radim li ja to pravilno....zašto ta beba ne ide već van... i onda mali !

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    "ovo nešto nije u redu, nemoguće da toliko boli, to sam ja sigurno nešto ufurala pa me zato boli, smiri se, razmisli, aaaaaaaaaaaaaaaa, ne, nisam ufurala, booooooliiiiiiiiiiiiiiiii" 8)

  31. #31
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    prvi put- vodeeee, vodeeee, ovo su neljudi, ako mi još jednom kaže tiskajte, lupit ću ga petom, pa tiskaaam

    drugi put- gladna sam, večera je prošla, oće li mi dat nešto ili da mm skoči u dućan, e samo da bude zdrav, a onda idem jest

  32. #32
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Prije nego je počelo sam bila uvjerena da žene pretjeruju, i da ću ja sad pokazati da to zapravo uopće nije tako strašno, plus, znala sam tehnike disanja, i kaj sad, to je sve što mi treba.
    Je, je...svakako!
    Na kraju je sve to palo u drugi plan, baš sam bila ljuta na sebe da to nisam bolje izhendlala ali šta je, tu je...
    Za eventulani drugi put će biti drugačije!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    prvi put : sve poznato,sve knijge pročitane, završena srednja medicinska: Bože je li moguće da može još više boljeti? naravno , zacrnilo mi se prid očima, da sam morala još jednom tiskati,pala bi u afan;odmah nakon izgona sam rekla svima ovo je bilo 1.put,još ću vam ja doći..
    drugi put,vodenjak ostao doma,10 km od bolnice, jedva smo stigli,glavica napola vani, ja tiskam, babica me brije, grane čempresa lupaju o prozor rađaone, kišica počela, a dežurnog gina u 00:00 uhvatila želja za recitiranjem: "ah divne li noći, kišica sipi....", mislim se "muči više,jer ću se morati dignuti i zadaviti te, jesi li doktor ili pjesnik?drži se onog što ti ide"; u tim trenucima sam mislila da ću imati prekrasne, dubokoumne i dubokomajčinske misli, ali ništa od toga, mislim da ni treći put neće biti ništa pametnije

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Za vrijeme srednjih trudova - cc 1 sat: "ništa me ne boli, ništa me ne boli, diši, diši, diši" "sjeti se nečeg smješnog, neki vic, smij se, smij se" "nisam sama, imam malu Mrkvicu sa sobom, nas dvije ćemo to uspjeti"

    Za vrijeme jakih trudova - cc pola sata: "nisam sama, nisam sama" "uzmi krpicu sa vodom, uzmi krpicu sa vodom" "diši polako, diši polako"
    Točno prije izgona uz zadnji trud "ovo sada stvarno boli i ovo je moj limit" "i jedno dijete je sasvim dovoljno" "sada i nikad više"

    Izgon - cc 15 minuta: "da li sada moram tiskat ili ne?" "moram zvati nekoga, di mi je sada mobitel" "a smijale su se kada sam pitala mogu li mobitel uzeti sa sobom u rađaonu" UPOMOĆ!!! "šta ako ne uspijem sada na kraju istiskati - ovo će biti ko moj vozački ispit" "MM bi mi rekao da se ne trudim dovoljno" "Ma vadite ju van kako znate!!!"

    Nakon sekunde: "znala sam da sam trebala uzet fotoaparat sa sobom" "drugi put mobitel ide sa mnom" "možda bi MM sada mogao malo navratit"

    Ja sam eto svašta nešto mislila. Ali ništa pametno

  35. #35
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kod laganijih trudova (za koje sam u tom trenu mislila da i nisu bas lagani); "pa dobro, dokle ce to trajat, otvorena sam 8 cm vec odavno, kad ce napokon krenut?"
    Kod onih pred izgon; "nikad vise! nikad!" i "zasto nema doktora, zasto on sad pregledava druge a ne mene? sta ako se porodim sama?? zakaj ovaj moj muz sad tu nekaj prica kad ga ionak nemogu slusat?"
    Na izgonu; " necu vikat, necu vikat, necu vikat, moram cuvat snagu!"
    Kad je glavica krenula babica mi je rekla da je mali plavusan pa mi je kroz glavu proslo; "kako sad plavusan, htjela sam crnokosog deckica s plavim ocima, ko tata, kaj nije dosta kaj nisam dobila curicu koju sam tolko htjela!"
    Naravno da mi je iste sekunde kad sam ga vidjela taj mali plavusan bio najsavrsenije bice na svijetu. I to je i ostao. A ostao je i plavusan

  36. #36
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    "ovo je nemoguće, ovo nije normalno, da li se to može sad nekako obustaviti... hm, vjerojatno ne, i nije valjda da ću to ikad raditi PONOVO :shock: "

    Da bez da lažem, i meni.

    I hoću li to preživiti, i je li to moguće, pa mantra: "NIKAD VIŠE, NIKAD VIŠE, NIKAD VIŠE..."

    A sad bih opet.

  37. #37
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Kad je L krenuo izlaziti dr je rekao da raširim noge, a ja nisam dala. Pa su sestre krenule širiti mi noge na što sam ja počela urlati na muža "ne daj im da ne diraju". Pa se on sav izbezumljen ustao (2m, 120kg, ćelav), a sestra je pitala doktora "da zovem osiguranje?".
    Kasnije je dr rekao da on više na porod ne planira puštati muževe krupnije od sebe

  38. #38
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Kad je L krenuo izlaziti dr je rekao da raširim noge, a ja nisam dala. Pa su sestre krenule širiti mi noge na što sam ja počela urlati na muža "ne daj im da ne diraju". Pa se on sav izbezumljen ustao (2m, 120kg, ćelav), a sestra je pitala doktora "da zovem osiguranje?".
    Kasnije je dr rekao da on više na porod ne planira puštati muževe krupnije od sebe
    - ja već svog učim da mora MENE slušati šta kažem i da me ima fizički braniti - bez obzira da li je žensko, muško...

    A ovo za širenje nogu - čitala sam da u Japanu (!?) rađaju tako da legnu na bok, skupe koljena i povuku koljena gore - ono fetalni položaj i da tako rađaju.

  39. #39
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    ružno za reći, ali evo - pomislila sam to dijete mora van inače će me ubiti.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    ja sam željela umrijet samo da prođe, a kad je glavica bila vani pomislila sam da je to to, da ja više nemam snage i da ću umrijet tu sad na tom stolu sa tim djetetom u sebi.
    željela sam umrijeti kako bih se naspavala i odmorila jer su prvi trudovi počeli u 4 ujutro a rodila se drugi dan u 8 i 45 ujutro.

    i btw. tad sam rekla i danas je tako iako je Ivi 9 mjeseci sad - nikad više u životu neću biti trudna, nema šanse da idem rodit drugo.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    cijelo vrijeme sam mislila kako će mi guza eksplodirati.... kao da pokušavam istisnut lubenicu.... 8)

    nakon toga sam stalno ponavljala ja nikad neću rodit, jel ja moram na carski??? jel mali nije išao van,a ni ja nisam tiskala kako treba....

    a nakon toga sam mislila kako jedva čekam da ga vidim... i onda je izašao van moj mali prekrasni dječačić.... i taj osjećaj ne bih mjenjala ni za šta na svijetu....

    a bojala sam se ko vrag... i sad bih opet sve ponovila!

  42. #42
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    kada su partizani preživjeli amputacije na živo, valjda ću i ja OVO!

    (toliko o blagodatima dripa)

  43. #43
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    prvi put- lagani trudovi "niko me više nikad neće pipnut, ja ovo ne mogu, ubijte me al ne mogu"
    u kolima hitne pomoći"vozi miško, šta sad biraš kud ćeš?! vooooziii"
    tokom izgona"kako to mislite ne kuca srce?! ajde mali, piči van;mogu ja to;preživi, molim te preživi..."


    drugi put sam išla na planirani carski, opća anestezija, a prije nego sam zaspala, sjećam se da sa pomislila da di su mi cvike i da je barem mm sada sa mnom...

  44. #44
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    Prvi put:"E,neces vise."(rodila na vakum nakon 26 sati)
    Drgi put sam se mislila sta sad bebioca prolazi.Kada su mi odlucili carski,tresla sam se od straha i od trudova i kislilaa zasto ne mogu bez komlikacija roditi?"

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    mislila sam : nikad višeeeeeeeeeeeee

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    mislila sam : nikad višeeeeeeeeeeeee

  47. #47
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    mislila sam : nikad višeeeeeeeeeeeee
    daaa, ovo sam i ja pomislila, ali ne na porodu nego nakon. I dugo sam vremena nakon poroda to mislila. Ali nikad ne reci nikad.

  48. #48
    printemps avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južna dalmacija
    Postovi
    175

    Početno

    u sebi: ja to mogu, ja to mogu....
    na glas: neeeeemooooguuuuu višeeeee!!!

  49. #49
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa
    Ajde vise, ajde vise, ajme oce li ovo ikad zavrsit!!!
    takodjer

  50. #50
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    za vrijeme trudova: imam temperaturu, dajte mi toplomjer (naravno da nisam imala temp), zima mi je, hoću deku, vruće mi je, maknite tu deku s mene, dajte mi nešto protiv bolova (kad je doktor došao i pitao me dal hoću nešto, više nisam htjela :D )...
    za vrijeme izgona: zraka, zraka....naime, doktor mi je nalegao na trbuh (i na pluća između ostalog) i derao se:TISKAJTE! a ja sam taman izdahnula i nisam mogla udahnuti za tiskanje, pa sam mu histerično micala ruku s trbuha (i pluća)

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •