Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Ureaplazma - pripravci za liječenje

  1. #1
    VilaZubica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    10

    Početno Ureaplazma - pripravci za liječenje

    Lijepo molim ako netko zna nekakav lijek protiv ureaplazme. Prvi put sam je ubila antibioticima, ali mi je to totalno uništilo želudac i crijeva i trebalo mi je jako dugo da st to oporavi.
    Unaprijed zahvalna

  2. #2
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno Re: Ureaplazma - pripravci za liječenje

    Citiraj VilaZubica prvotno napisa
    Lijepo molim ako netko zna nekakav lijek protiv ureaplazme. Prvi put sam je ubila antibioticima, ali mi je to totalno uništilo želudac i crijeva i trebalo mi je jako dugo da st to oporavi.
    Unaprijed zahvalna
    zao mi je sto ti se vjestica vratila - koliko znam o ureaplazmi (a i mi smo je imali), ona kad se jednom ubije antibioticima, ne bi se smjela vratiti osim ako se radi o ponovnoj infekciji - jedino ako nisu lijecena oba partnera?

    a sto se prirodnih preparata tice, ja sam koristila homeopatiju kao potporu u lijecenju, ali definitivno i iskljucivo uz antibiotik - nazalost, hiramicin je uzasno tezak za stomak, MM je dobio strasan proliv od njega, tako da razumijem nesklonost antibioticima. s druge strane, ureaplazma je toliko gadna biljka da se ne bih oslonila samo na prirodne preparate - ona zacas zna zacepiti jajovode

    drzim fige da je se rijesis sto prije i sto lakse

  3. #3
    Nuktemeron avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno Ureaplasma je rješiva timijanom

    Riješila sam se Ureaplasme nakon 21 dan terapije s oleokapsulama i vaginaletama na bazi timijan eteričnog ulja.

    Pripravke spravlja doktor farmacije.

    Antibiotike nisam htjela nikako, zato sam izabrala eterično ulje.
    A MM sam za kaznu (jer prije njega nisam imala Ureaplasmu) odredila da ide na antibiotike.
    No vjerujem da mnogi više vole antibiotike jer ih plaća HZZO.

    Inače ginekolog je htio to riješiti sumamedom, a evo što mi je o tome napisala znanstvenica Pio Maria Furneri, koju sam pitala o liječenju eteričnim uljima:
    I'm not sure that local instillation of TTO (tea tree essential oil) should advisable in vagina during pregnacy.Why your gynecologist choice azitromycin? Azitrhromycin is the worst macrolides against Ureaplasma clarithromycin or eryhtromycin are much better.
    In any case I think that there are some vaginal douches that it contains TTO, but Tea tree oil is not recommended for use during pregnancy, please do not try to use. Many vaginal douches contain plant phenolic derivatives, you can choice among those that are allowed during pregnancy.
    Unfortunately, I not have so much information about the use hydroxytyrosol in pregnancy, as specific therapy. Nevertheless, the daily intake of oil gains low serum levels of hydroxytyrosol, and probabibly they should be enough to some protective effects, such as antioxidants activity, and perhasps atimicrobial activity.
    Fitotherapy sometime is worst than normal medicine, druing pregnancy.

  4. #4
    Nuktemeron avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno

    napomena - terapija je bila za vrijeme drugog trimestra trudnoće!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    26

    Početno

    Također preporučam navedenog doktora . Njegov tekst o eteričnim uljima timijana, možda će nekome biti zanimljivo, ima nešto uradi sam receptura: timijani.

  6. #6
    VilaZubica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    10

    Početno

    Zahvaljujem od
    obožavam prirodnu kozmetiku i eterična ulja (naravno ne sva )
    znala sam da osim antibiotika postoji još nešto

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Gde moze da se nabavi timijan eteričnog ulja i kako se koristi ?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    3

    Početno potrebna mi je hitna pomoc

    Muku mucim sa ureaplazmom, antibiotici su me unistili i ona je opet tu uf.... Zanima me koje oleokapsule si pila, posto sam na netu nasla oleokapsule 1 i 2? koliko dana si pila? pre obroka posle? koliko puta na dan? i gde mogu da se nabave? Ja sam iz Srbije i celu Srbiju sam prevrnula da ih nadjem al me svi gledaju bledo kad ih zatrazim. Vaginolete isto me zanima gde si ih nabavila? kad da ih stavljam?koliko puta na dan?pre menstruacije ili posle? Hvala unapred na odgovoru

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Meni je potrebna pomoc, zanima me kako si koristila kapsule i koje?jer sam na netu pronasla 1 i 2, isto tako i vaginolete? Hvala unapred na odgovoru

  10. #10
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    Podižem! Osim antibiotika postoji li neka altetnativa? Imam poznanicu koja je fitoterapeut slaze oleo kapsule, samo sto je sad na go morat cu i nju uhvatiti...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,
    Molim vas za neki savjet jer sam već očajna,muku mučim s ureaplazmom već nekih godinu dana,simptomi su neizdrživi,od bolnog mokrenja svakih 5 minuta, svrbeža,osjećaja žarenja u jajnicima. Spolni odnos ne dolazi u obzir koliko je bolno. Pila doksiciklin već tri puta,koristili kantarionovo ulje,ali ona je i dalje tu.
    Pomoć,molim vas

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozz, jeste li se vec rijesili ureaplazme? Ja sam isto pila doksiciklin par puta, pa sam probala ovu terapiju eteričnim uljima. Mene je isto bolio cervix tokom odnosa, te neka čudna bol u trbuhu.. A ovo sto Vas žare jajnici da se nije pretvorilo u nešto jače, npr klamidiju? Voljela bih čuti dal ste se rijesili vec infekcije ili je jos prisutna? Svakako, ovaj recept sa et. Uljima je odličan.

    https://portal.terra-organica.hr/pri...ja-ureaplazma/

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem! Osim antibiotika postoji li neka altetnativa? Imam poznanicu koja je fitoterapeut slaze oleo kapsule, samo sto je sad na go morat cu i nju uhvatiti...
    https://portal.terra-organica.hr/pri...ja-ureaplazma/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •