Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 221

Tema: Spirale?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Cijena ti varira od ljekarne do ljekarne. Navodno je u Zgb na Dolcu čak 1800 kn, a ja sam pitala u privatnoj ljekarni tu u kvartu i tu je 1100 kn. Raspitaj se na par mjesta pa uzmi gdje je najjeftinija.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Zanima me sam postupak ugradnje Mirene: koliko traje, koliko boli, koliko traju smetnje nakon toga?

    Ja je planiram staviti ako mi papa bude u redu (još ?ekam nalaz), pa ako i samo godinu dana bude u funkciji, financijski mi do?e kao i pilule, jednostavnije je i nema problema koje nosi estrogenska komponenta klasi?nih pilula (promjene raspoložanja, libida, zadržavanja teku?ine... sve to me mu?ilo uz pilule). A dodatni plus je smanjenje obilnosti menstruacija, jer me jako iscpljuju (obilne M, 8-9 dana, a ciklus od 23 dana, ni ne oporavim se od M a do?e slijede?a).

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    30

    Početno

    Pronađoh zgodnu brošuricu koja navodi dosta toga o čemu se ovdje raspravlja. Svidjela mi se pa pomislih: bit će korisno da je podijelim s drugima. Mogu je poslati i na pm, tko želi. (Prilično je šokantno, valjda me zbog ovog neće ukloniti s foruma…)

    ms. ivy editirala post

  4. #54
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    jossy, citirat ću majin post i ponovo te upozoriti da ga se pridržavaš.

    na majinu molbu obrisat ću tvoje gornje postove, kao i svaki sljedeći uznemirujućeg sadržaja.

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Jossy, upozorit ću još jednom i ponoviti:
    raspravljajte u duhu poštivanja tuđeg mišljenja.
    Topic je kao i podforum, namijenjen razmjeni iskustava i savjeta a ne moraliziranju i molim te da se toga držiš.

    Ovo jest forum Udruge Roda, a mi se zalažemo za slobodu izbora žene u pogledu kontracepcije, održanja trudnoće, poroda, odgoja....

    Dopusti drugima da donesu odluku na temelju informiranog izbora.
    Ginekologa, kao i ostalih zanimanja, ima svakakvih. Nekome se može vjerovati, nekome manje, opet, prepusti drugima da donesu odluku kome će dati svoje povjerenje, bez huškanja.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    jossy da li ti jos nisi shvatila koja je svrha ovog topica :?

    mozes se sramiti jer ocigledno nisi svjesna kroz sta neke zene sve prolaze,no ni to nije tema ovog topica

    i iskreno nisam se nakon ovog gore citiranog uopce potrudila procitati tvoj post do kraja

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    ispricavam se ivy bila si brza od mene

    mozes i moj post obrisati

  7. #57
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Draga jossy,

    molim te prilikom slijedećeg posjeta crkvi zapali svijeću za sve nas grješnike, te izmoli par krunica...
    Ne razumijem čemu promoviranje toliko crkve i vjere (jel te netko plaća za to!?). Osim toga to je ista crkva koja ne priznaje djecu začetu umjetnom oplodnjom, te neplodnost ne priznaje kao bolest!!!
    Mislim da je stvar pojedinca ako odluči da neće više imati djece, te ako će odabrati neku od kontracepcija i hvala Bogu da kod nas crkva nema velikog utjecaja na to (koliko vidim na nesreću nekih pojedinaca).

    Uz svo dužno poštovanje mislim da bi se trebala držati tog molitvenog foruma i skinuti se ovdje sa dnevnog reda!

    Srdačan pozdrav


    Moderatorice sorry na OT, ali bilo je jače od mene!

  8. #58
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ajmo sad vratiti topic na temu, bila bi šteta da završi pod ključem.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja još čekam Papa test (a prošlo je mjesec dana ).

  10. #60

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    jossy :shock: jesi ti neka načitana .. di samo drzish tu silnu pamet

  11. #61
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ajmo dalje bez vrijeđanja s bilo čije strane.

  12. #62
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Nisam bas sve citala pa se ispricavam ako pisem nesto sto ste vec komentirali, ali mozes ju staviti iako nisi dobila. Ja ju imam, a jos nisam dobila (dobro ulozen novac, zar ne )

  13. #63
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Moderatorice

  14. #64
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Samo da dodam, cekanje menstruacije za sigurnost da nisi trudna moze se rjesiti i testom dan prije postavljanja.

  15. #65
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ma moze i ovdje, imam je od Janinih 3 mjeseca, postavljanje je neugodno, ali nije nesto bolno (a i sjecanja od poroda su mi svjeza )
    Nuspojava nemam nikakvih, u početku sam imala spotting, a i sad mi se tu i tamo zna javiti. Samo ne znam da li to povezati sa padom hormona kod dojenja ili Mirenom. Prije 2 tjedna mi je krvarenje bilo mrvicu jace (citaj dnevni ulozak) pa ne znam jel to bila prva menga.
    Meni je ginekolog rekao da mu se javim poslije prve menge, da vidi jer sve na mjestu pa kako nisam sigurna pricekat cu jos mjesec dana.
    Cekanje prve menge za postavljanje meni bi znacilo 11 mjeseci bez zaštite pa malo boli nije tako strasno.
    MM se ne zali da mu smeta (dal da se brinem ) a ja stvarno nista ne osjetim.
    Uglavnom, preporucam.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Meni je dr. rekla da ne moram čekati M, ali eto baš se poklopilo.

    Plaćam toliko jer idem privat. Je skupo ali ne bi mjenjala ginekologicu pa da mi negdje i badava daju spiralu.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Ali kad odem bit će brzo jer kod moje dr. je papa gotov za 2 dana

  18. #68

  19. #69
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    evo nešto o mireni u novom br. vašeg zdravlja
    http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1150/

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    5

    Početno

    Živjela spirala S ve 5

  21. #71
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    I ja razmišljam o stavljanju mirene. Prije trudnoće sam koristila tablete skoro 5 godina. Prve tablete koje mi je dokica dala mi nisu odgovarale, imala sam krvarenja svakih 15 dana. Kad sam promjenila tablete sve 5. Ostala sam trudna čim sam prestala koristiti tablete. Sada nakon poroda razmišljam što da koristim. Ne želim više piti tablete jer mi smanjuju libido a i dosta sam zaboravna . Mirena mi se čini kao dobro rješenje. Kondomi ne dolaze u obzir, (a za prirodne metode smo previše napaljeni ). Pročitala sam svačija mišljenja i informacije o mireni i još uvijek mislim da je to dobar izbor (bar za mene). Moja mama je koristila godinama staru spiralu i nikad nije imala nikakve nuspojave. Iako ne podržavam abortivne metode - ali tada kada ju je ona stavila nitko se nije previše trudio informirati niti se o tome pričalo kao danas.
    A sad, što se tiče loših nuspojava mirene, mislim da je to sasvim individualno. Kako će čiji organizam reagirati teško je predvidjeti. Mislim, neki ljudi loše reagiraju na poliester, neki na pamuk, a neki na jagode. Ne možemo sve proizvode na koje je netko loše odreagirao maknuti s tržišta ako drugih 95% ljudi ima koristi od njih. Stvar je osobnog izbora i rizika.

  22. #72
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    a jel zna netko išta o Nuvaringu

    meni se ne pjaža ideja o spirali, a i htjeli bi još jedno dijete, samo ne tako skoro pa pitam.

  23. #73
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    a jel zna netko išta o Nuvaringu

    meni se ne pjaža ideja o spirali, a i htjeli bi još jedno dijete, samo ne tako skoro pa pitam.
    Ne znam. Kako se to stavi? Nije mi jasno. Koliko duboko? Što ako se pomakne prema unutra ili van? Ima li kod nas za nabaviti?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Lavice80 jesi stavila spiralu? Ja još nisam :/

  25. #75
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj dr.Quinn prvotno napisa
    Ja bih umirala od straha pri svakom odnosu!!!
    Zašto?

  26. #76
    dr.Quinn

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj dr.Quinn prvotno napisa
    Ja bih umirala od straha pri svakom odnosu!!!
    Zašto?
    Dakle,bilo bi me strah da ne zatrudnim,kad sam je već stavila. Po prirodi sam jako plašljiva.

  27. #77

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Za vrijeme trudnoće išla sam na preglede svakih dva do tri tjedna. Privatni ginekolog. Zagreb. Uvijek, ali uvijek dok sam čekala red u svlačionici, nehotice sam slušala ginekologa kako nagovara trenutnu pacijenticu na Mirenu. Slijedom toga morala sam se zapitati, kakvo je ta Mirena univerzalno rješenje za sve probleme i za sve žene. "Nema bolnih i obilnih menstruacija, nema ovulacije, to vam je kao da uopće nemate maternicu" - kaže. I danas mi ne ide u glavu zašto bi žena trebala živjeti kao da nema maternicu??? :shock:
    I zbrojivši sve navedeno moram se pitati nije li se farmaceutska industrija malo odmetnula od medicine? Kao da je primarni cilj prodati, a ne pomoći. A ja baš ne bih vjerovala 100% da zbog Mirene ne dolazi do ovulacije.
    A ove tegobe koje ti spominješ, imam dojam da bi te ginekolog o kojem govorim ipak uvjeravao da nisu od Mirene. Jer je svima govorio da se ne osjeti.

  28. #78
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Uh,ja imam jako neugodno iskustvo sa spiralom,naime krvarila sam konstantno do menstruacije i onda sam bez prekida krvarila tako da su mi se menzesi spojili,pa je ispalo kao da stalno imam mengu,bolilo me stalno i jako sam anemična postala od svega toga,doktorica mi je stalno govorila da je sve ok i kaj ju stalno gnjavim,da se to mora smiriti,maternica naviknuti itd.Bila sam naduta ko baloni onda jednog dana prilikom pranja ja osjetim da mi iz rodnice visi nekakav flaks :shock: ,brzo sam zvala muža da pogleda,al i on je vidio sam flaks,onda sam nazvala doktora kod kojeg sam prije išla na preglede,al je on u međuvremenu otišao u privatnike,pa sam prešla toj ludoj babi koja mi je tu spiralu stavila.On mi je rekao da podhitno dođem,jer se očigledno nešto čudno događa.Na pregledu je ustanovio da se spirala skroz spustila na grlić maternice i tu zapela.Jednim,laganim povlačenjem ju je izvadio i bacio,fuj,nikad više.S tim da se čovjek zaprepastio kad sam mu ispričala moju muku,on je rekao da u startu ta spirala nije dobro postavljena i da sam zato krvarila i imala bolove.Dobro postavljena spirala ne smije stvarati probleme.I da,doktorica je ultrazvukom to trebala provjeriti.Ovako je živo čudo kako nisam upalu dobila,još sam dobro i prošla,zaradila sam anemiju i potrošila hrpu love na uloške i spiralu.Spirala?Ne,hvala

  29. #79
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mirena ili bilo koja druga isto ti je,to je strano tijelo na koje se ili uspiješ naviknuti ili se ne navikneš nikada(kao ja)

  30. #80

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    99

    Početno

    Medicina i medicinari JESU u šaci farmaceutske industrije. Što mislite, tko plaća odlaske na kongrese i stručna usavršavanja? A, kako to Amerikanci lijepo kažu; there's no thing as a free lunch!

    Ako ti tijelo govori drugačije, a nekako imam osjećaj da govori, jer u protivnom ne bi bila ovdje i toliko dvojila - slušaj ga.

    Pusi ovu divnu dječicu što ih imaš u avataru!

    Da prostite, ali moram malo OFF:
    Prirodno planiranje obitelji je po meni više pristup životu, a ne toliko kontracepcija. Uključuje ponešto vremena i angažman oba partnera. Ukoliko je netko bolje upućen u duhovne, a posebno praktične finese - molim da mi se javi na PP!

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Mene živo zanima koja je to metoda prirodnog planiranja obitelji, a da je sigurno da će ti se planovi ostvariti...?? Ili se nezgode u tipu neželjenih beba toleriraju kao normalno odstupanje od planova?

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Ja sam si znala razmišljati da bi bilo super staviti spiralu pa onda kao ne moraš razmišljati da popiješ tabletu svaki dan. Al sad kad sam pročitala ovaj topic, nekak su mi za oko zapele ove česte kontrole kod ginekologa. Pa mi se to nekak ne da.... A što s onim da neki doktori ne preporučaju mladim ženama spiralu. Što to znači mladim (koliko godina) i zašto?

  33. #83

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj TeinaMama prvotno napisa
    A što s onim da neki doktori ne preporučaju mladim ženama spiralu. Što to znači mladim (koliko godina) i zašto?
    Mladim ženama koje još nisu rodile. A zašto? Vjerojatno zato što spirala može imati posljedice koje doktori ne žele priznati.

  34. #84
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    "Utječe li spirala na plodnost?
    U normalnim slučajevima ne dolazi do smanjenja plodnosti. No, kako su upalne bolesti zdjelice češće u žena koje imaju spiralu, moramo računati i na mogućnost teže oplodnje. "
    Citirano sa Cybermeda LINK
    Nije baš sve na ovome svijetu globalna liječnička zavjera.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj TeinaMama prvotno napisa
    Ja sam si znala razmišljati da bi bilo super staviti spiralu pa onda kao ne moraš razmišljati da popiješ tabletu svaki dan. Al sad kad sam pročitala ovaj topic, nekak su mi za oko zapele ove česte kontrole kod ginekologa. Pa mi se to nekak ne da.... A što s onim da neki doktori ne preporučaju mladim ženama spiralu. Što to znači mladim (koliko godina) i zašto?
    Ne samo mladim ženama, nego ženama koje nisu rodile vaginalno, ili imale prije kiretažu, valjda se njima ni ne može staviti spirala (ako se cerviks nije otvarao). Nemojte miješati Mirenu sa bakrenom spiralom. To nije ista vrsta spirale, niti ima isti način djelovanja.

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj TeinaMama prvotno napisa
    Ja sam si znala razmišljati da bi bilo super staviti spiralu pa onda kao ne moraš razmišljati da popiješ tabletu svaki dan. Al sad kad sam pročitala ovaj topic, nekak su mi za oko zapele ove česte kontrole kod ginekologa. Pa mi se to nekak ne da.... A što s onim da neki doktori ne preporučaju mladim ženama spiralu. Što to znači mladim (koliko godina) i zašto?
    Ne samo mladim ženama, nego ženama koje nisu rodile vaginalno, ili imale prije kiretažu, valjda se njima ni ne može staviti spirala (ako se cerviks nije otvarao). Nemojte miješati Mirenu sa bakrenom spiralom. To nije ista vrsta spirale, niti ima isti način djelovanja.
    Meni je prije 15 godina jedan stariji ginekolog na SD-u htio staviti spiralu nekoliko mjeseci nakon carskog. Ja nisam pristala jer sam imala nekakv loš osjećaj u vezi spirale. Saznanja nisam imala nikakvih. U ono vrijeme nije bilo lako doći do potrebnih nformacija. Tek nakon toga sam negdje pročitala kako spirala djeluje.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja moram priznati da sam nakon faksa (sa saznanjima kako djeluje obična spirala), bila uvjerena da je to prastari nači "kontracepcije" i da se to više ne koristi, bilo mi je nespojivo s današnjim metodama (i sa strane nuspojava i s etičke strane) :/ .

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Teinamama, a toleriraju li se nesrece u vidu beba i onima koji koriste mehanicka i hormonalna sredstva za kontracepciju?
    Prema mojim saznanjima, pravilno koristena metoda "prirodnog planiranja obitelji" prakticki je jednako pouzdana kao i bilo koje od sredstava za planiranje ponudjeno na trzistu.
    To sto se zenama neda s tim zezati je drugi par cipela. Postujem svaciji izbor. I dobro je da ga ima. Ali me jako smeta to sto se prirodne metode zastite od trudnoce uvijek provlace kao nesigurne i nepouzdane, a ove druge se glorificiraju.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    ja samo cekam da se jossy opet javi sa kojim savjetom 8)

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Na kraju sam zaboravila pitati: kako je sad s Mirenom? Pijem Yasmin, malo-malo pa zakasnim par sati s pilulom :/ ...

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Na kraju sam zaboravila pitati: Kako je sad s Mirenom? Pijem Yasmin, malo-malo pa zakasnim par sati s pilulom :/ ...
    I ja redovito zakasnim.... jel ima to veze? Mislim da se do 12 sati tolerira. Ja znam zakasnit sat-dva. I to često.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Evo mali prilog u davanju iskustava. Stavila sam Mirenu kao očajnički potez protiv tako obilnih menstruacija da više nisam znala što da radim. Imam je već godinu dana.

    Prvih cca 5 mjeseci je bilo točkasto krvarenje i malo jače kad je vrijeme menge. Osjećala sam se malo "napuhano".

    Sada nakon godine dana nit ne znam da je u meni. A da ne pričam kako za vrijeme menge koristim dnevne uloške. Nalazi su uredni.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    24

    Početno

    Malo kasnim,vidim da već imaš spiralu,ali reko svejedno da ti javim i svoje iskustvo.
    Imam već 6mj. onu bakrenu spiralu,doktor mi nije htio postavljati mirenu,to ima hormone u sebi,a ja to dobro ne podnosim.Moram priznati da prvih mjesec dana me bolilo ko sam vrag,vjerojatno jer mi je postavljanje bilo katastrofa bolno(čak si brijem,ne bi ja to nikad van,ako je toliko bolilo da uđe,kako će biti kad ide van????????????)

    Uglavnom,menga,turbo obilna,PMS me ubija,živčana,vrištim,ma katastrofalno nervozna,a što je najgora stvar,otkad sam ju postavila u prilici za sex sam bila svega 3 puta tako da mi se čini da mi je i to bilo bolje prije.E i moram napomenuti,u nedostatku sexa kad sam to samostalno obavljala naišla sam na konce koje mi je odmah drugi dan gingekolog pokazao i na ultrazvuku i objasnio da je to ok i umirao pritom od smjeha čovjek jer sam bila sva izbezumljena šta to 'viri'.

    E sad,pozitivno,nekaj fakat čudnog se dogodilo s mojim papa nalazom,od CIN 2 na ništa je prešao,upala se izlječila nakon jedne terapije antibioticima,a i HPV mi je na dobrom putu do povlačenja.Tako da,čini mi se da mi je bolje s njom.

    Uglavnom,nemam ti pametno ništa previše za reći,ako mene pitaš ja bi i na odstranjivanje svega toga samo da nisam više nikad trudna,ne porod,ne ono poslije,nego tih u mom slučaju 7mj. pakla.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    I kod mene je s Mirenom sve ok što se tiče krvarenja, ali me 16. dan ciklusa tak boli lijevi jajnik da moram popit tabletu. I samo taj dan i onda ništa. I tako već 2 mjeseca. Ne kužim zašto baš 16.??

  45. #95

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Happy prvotno napisa
    I kod mene je s Mirenom sve ok što se tiče krvarenja, ali me 16. dan ciklusa tak boli lijevi jajnik da moram popit tabletu. I samo taj dan i onda ništa. I tako već 2 mjeseca. Ne kužim zašto baš 16.??
    Da nije ovulacija?

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    nemam pojma, kaj uopće dolazi do ovulacije kad imaš spiralu?? Inače sam ovulaciju uvijek imala 14. dan (ciklus 28 dana) i tada me znao boliti jajnik ali ne tako jako. Ako je i riječ o ovulaciji tada bi trebalo biti svaki mjesec u drugom jajniku, a mene boli samo lijevi. I nakon postavljanja spirale me bolio lijevi...

  47. #97

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Happy prvotno napisa
    nemam pojma, kaj uopće dolazi do ovulacije kad imaš spiralu?? Inače sam ovulaciju uvijek imala 14. dan (ciklus 28 dana) i tada me znao boliti jajnik ali ne tako jako. Ako je i riječ o ovulaciji tada bi trebalo biti svaki mjesec u drugom jajniku, a mene boli samo lijevi. I nakon postavljanja spirale me bolio lijevi...
    Da, kad imaš spiralu dolazi do ovulacije. Dolazi i do začeća. Mjesto začeća je jajovod, zatim se oplođena jajna stanica spušta u maternicu i tamo biva uništena (zbog spirale). Zato se kaže da je spirala abortivno sredstvo.
    Za Mirenu neki kažu da nije, a neki da ipak može biti.
    A što se tiče tvog lijevog jajnika, ja bih ipak ginekologu na tvom mjestu

  48. #98

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    A kako Mirena djeluje na kilažu? Jel se debljate ili je sve ostalo kao i prije?

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    spirala

    ukratko

    na dugačko bih napisala roman

  50. #100
    madi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    245

    Početno

    Evo čitam vaša iskustva ja sam nakon tableta prvo tirnqilar koje su bile dobr prešla na logest koje su mi stvorile kaos u organizmu nešto samnjeni trombociti i jetrena zrnca uz to dobije i kozice. Otišla sa do svoga ginkologa koji mi kaže da moram 2 mj. ne koristiti ništa i preporuča mi Mirenu ili običnu pa evo moje ptanje što napraviti odnosno staviti????
    Help,pomoć ...
    P.s. NE PLANIRAM IMAMTI VIŠE DJECE

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •