Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 221

Tema: Spirale?

  1. #151
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    mirena nije spirala :/

  2. #152
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    mirena nije spirala :/
    kako misliš nije spirala :/

  3. #153
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    bar meni izgleda kao spirala!!!

  4. #154

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Izgleda kao spirala, ali po mehanizmu djelovanja nije spirala, nego hormonski "preparat".

  5. #155

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Imam nekoliko pitanja za vas koje koristite spiralu Mirenu:
    Da li ju vas partner osjeti prilikom seksa?
    Da li vam se sve dole "raspada" od boli nakon seksa?
    Da li svaki puta nakon seksa krvarite (ne obilno) ?
    Da li osjecate da ste psihicki neuravnotezeni?
    Da li ste stalno umorne?
    Imate li glavobolje?

    To se sve meni dogadja otkad imam Mirenu. Rodila sam prije 10 i pol mjeseci, a Mirenu imam vec 7mj. Ozbiljno se bavim mislju da ju izvadim, ali zelim cuti i vasa iskustva. Prije prve trudnoce sam u par navrata koristila p-pilule, prvo Cileste, a onda Yasmin, i nisu mi odgovarale jer sam imala zestoke glavobolje. Bojim se da cu se i Mirene morati rijesiti.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Niko nije imao slicna iskustva? :/ Malo sam se zabrinula citajuci ovaj raport o Mireni i neki simptomi koje ja imam bi se mogli pripisati spirali. Zbunjena sam pa sam zato pitala i ostale da li neke od ovih simptoma i vi imate. Za znatizeljne evo link tog raporta o kojem pisem:
    http://www.virginiahopkinstestkits.c...enareport.html

  7. #157

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    barakuda, otiđi svom ginekologu. Meni to zvuči kao da nije dobro postavljena :/ . Glavobolje i "neuravnoteženost" bi mogle biti i reakcija na hormone.

    Ako ti je bed otići liječniku koji ju je postavio, odi nekom drugom. Javi kako je prošlo

  8. #158

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Da, bice red posjetiti ginekologa. Stalno nesto cekam da mi se organizam "privikne", ali sad je vec krajnje vrijeme da nesto uradim oko toga.

  9. #159
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    bas sam procitala nuspojave,pa ne vjerujem,kaj to sve moze bit...moraam priznati da sam par simptoma prepoznala kod sebe,ali nemogu sa sigurnoscu tvrditi da su od Mirene...

  10. #160

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    40

    Početno

    Evo i da se ja pridružim. Dugo sam razmišljala o Mireni i čitala sve i svašta. I napokon jučer sam ju stavila. Bilo mi je malo bolno kad mi je stavila sondu jer mi je rekla da mi je maternica duža nego kod drugih žena, ali samo umetanje Mirene nisam ni osjetila. Nakon toga me je bolio trbuh kao pred menzis, a danas ujutro me glava rasturala. Rekla mi je da krvarenje može biti i do tri tjedna, a ako ne stane da se moram javiti. Kontola za dva mjeseca, bez odnosa 5 dana i čuvati se prvi mjesec. Za dalje ćemo vidjeti.

  11. #161
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    kad se nosi spiralu ( običnu, bakrenu ) jel se zbilja ne smiju nositi tamponi??

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    9

    Početno

    Evo ja sam napokon stavila Mirenu 26.5.09
    Već su mi stvari prošle dva dana, ali opet Gin. jer rekao da može bez problema staviti ju. Imam 29god, rodila sam jedno djete, ali sam Mirenu stavila najviše zbog obilnih menstruacija. Ako poželim roditi drugo mogu je lako izvaditi i znam osobe koje su u roku od 3 tjedna zatrudnile.

    Bilo mi je bolno umetanje, da li zbog toga što više menstruaciju nisam imala, tko to zna. Poslije umetanja bolio me trbuh cijeli dan i osjećala sam se mučno, ali već sutra dan kao da ništa nije bilo. Još uvijek mi malo bude točkasto krvi na ulošcima, ali prvi dan je bilo sluzi i sukrvice. Rekao je da će svega trajati par dana, ali može i duže kako vidim neke navode. Većinom mi poslije podne nekako sve to skupa stane tako da nemam pojma koji je razlog zašto ujutro bude imalo krvi.

    Idem na kontrolu 26 ili 27.6 pa ćemo vidjeti šta i kako dalje. U ponedjeljak sam krenula piti Novocef 500mg i večeras mi je zadnja doza.
    To mi je dao zbog infekcije.

    Ultra zvuk sam radila i prije i poslije stavljanja Mirene i rekao je da je sve ok. A Mirenu su mi stavili u KBC Rijeka.

    Što se tiče intime rekao je najmanje 3 dana čekati ali da bar jednom probamo kako bi znao jesu konci predugački pa da ih skrati na idućem pregledu.

    Inače sam čula da košta od 1200 do 1300kn ovisno o apoteci iako neki govore da je sada pojeftinila pa košta od 700 do 800kn ovisno o apoteci. Nisam sigurna niti za jednu cijenu jer moja je stigla iz Australije.

    Privikavanje Mirene na nas i nas na nju traje od 3 do 6mj... Mogu doći između mjesečnica krvarenja, ali za sada ništa ne mogu reći jer nije prošao ni tjedan od kako je imam.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Citiraj japanka prvotno napisa
    kad se nosi spiralu ( običnu, bakrenu ) jel se zbilja ne smiju nositi tamponi??
    viš, dobro pitanje...al neznam odgovor. za dva tjedna idem staviti običnu spiralu pa ću baš pitati doktoricu.

    ja sam se odlučila za običnu jer:
    - pilule sam uzimala 9 godina i ne bih više
    - mirena je hormonska terapija a hormone ne želim unositi više u svoj organizam
    - ostale metode kontracepcije mi ne odgovaraju jer za kondome nemam vremena pošto mi je sex previše spontan da bih sad razmišljala di su, pa ga otovri, pa stavi....prođe me volja
    - a sa sistemom pazit ćemo nisam nikad bila presretna...nije mi to to.

    a i doktorica je rekla da probamo sa običnom pa ako ju moj organizam ne bude prihvatio izvadit ćemo ju, samo nećemo bacit 1300 nego 250 kuna.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj barakuda prvotno napisa
    Imam nekoliko pitanja za vas koje koristite spiralu Mirenu:
    Da li ju vas partner osjeti prilikom seksa?
    Da li vam se sve dole "raspada" od boli nakon seksa?
    Da li svaki puta nakon seksa krvarite (ne obilno) ?
    Da li osjecate da ste psihicki neuravnotezeni?
    Da li ste stalno umorne?
    Imate li glavobolje?
    1. Ne
    2. Ne
    3. Ne uopće (osim nešto malo prvi mjesec umetanja)
    4. Ne (ništa više nego inače )
    5. Da (ali to pripisujem tempu i načinu življenja)
    6. Da (ali puno manje nego bez mirene)

    Ja imam drugi problem, kako sam stavila mirenu imam prilično bolne ovulacije. Još netko?

  15. #165
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj japanka prvotno napisa
    kad se nosi spiralu ( običnu, bakrenu ) jel se zbilja ne smiju nositi tamponi??
    ja opet ponavljam isto pitanje, ljeto dolazi, kupanac, ne da mi se 7 dana čubit u hladu s ulošcima...

  16. #166

    Početno

    Iskreno, spirale su tu kod nas nekvalitetne i loše, kupila u njem i imala ju gooooooodinama.

  17. #167
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj japanka prvotno napisa
    Citiraj japanka prvotno napisa
    kad se nosi spiralu ( običnu, bakrenu ) jel se zbilja ne smiju nositi tamponi??
    ja opet ponavljam isto pitanje, ljeto dolazi, kupanac, ne da mi se 7 dana čubit u hladu s ulošcima...
    Ma kajgod!

    Ja svoju (običnu, bakrenu) spiralu imam od 2002 i nosim tampone uredno kad treba. Po ljetu tj. vrućini ih češće nosim i inače, bez obzira na more, jer mi je spretnije nego imati pun tur pelena, a jako sam krvarila od mladosti i daaaavno prije spirale. I to koristim one velike tampone, OB extra, da mi ne promoče u roku keks. Koristim i standardne, ovisno kak mi koji dan treba.

    Poslije kupanja promijenim, jer se tampon namoči od vode pa nije više pouzdan, ali to je individualno.

    Ako te smeta tampon+spirala, znači da ona ne stoji kako treba.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    4

    Početno

    Ugradila sam Mirenu prije 9 mjeseci. Primjetila sam grozne promjene u raspoloženju. Nikad nisam bila depresivna što mi se sada redovno događa. Svadljiva sam , nesretna ( bez razloga ) i povremeno užasno nemirna. Obzirom da imam 40 godina prvo sam mislila da eto, dolazi to vrijeme kad je to normalno ali iste simptome su mi opisale prijateljice koje isto imaju Mirenu. Naš zajednički ginekolog tvrdi da se to ne događa zbog Mirene i da to prvi puta čuje ( a čuo je najmanje tri puta jer smo se sve žalile ). Bojim se da ni njima nije za vjerovat. Što se tiče krvarenja to je sve super, skoro ga ni nema ali pitanje je koliko je i to zdravo.
    Ne znam ima li neko informacije o sterilizaciji jer to vidim kao jedino rješenje , stvarno mi je dosta hormona u svim oblicima..

  19. #169
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Joj, kako ovo dobro razumijem... Mene moj doktor već nekoliko godina (sad sam 47) nagovara na Mirenu, a ja ne bih... I ne budem. Imam višestruka loša iskustva s hormonskim preparatima (Provera za regulaciju ciklusa) i mislim da je baš svejedno kroz koji tjelesni otvor ih uzimamo...

    Eh, sad... Meni je prije 2 godine dosta pomogla homeopatska kura, ali sad sam izgleda zrela za novu.

    Bojim se Mirene jer i iz svoje bliže okolinečula sam nekoliko sličnih iskustava. S druge strane, sterilizacija (o čemu ne znam ništa) mi se čini nekako preradikalnim rješenjem. :/

  20. #170

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj sasha prvotno napisa
    Ne znam ima li neko informacije o sterilizaciji jer to vidim kao jedino rješenje , stvarno mi je dosta hormona u svim oblicima..
    Čini mi se da je uvjet za sterilizaciju (ako nema ozbiljnih medicinskih indikacija) minimalno 35 godina i troje djece. Obično te zadrža 2 ili 3 dana u bolnici.

  21. #171
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A ja ću sad biti grozna i vulgarna pa ću reći da mi se baš jako zbrajaju dani kada su plodni, a kada nisu.
    Ubije mi svaku romantiku, ne čak ni romantiku, nego ako se napalim splasne sve dok ja zbrojim koji je dan.
    Ja se s mužem seksam kad mi dođe, kad me zavsrbi, ili njega zasvrbi, a ne kada tako kaže datum na kalendaru.
    Plodne dane sam pratila samo onda kada sam htjela biti trudna.

  22. #172

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ne razumijem kakve veze ima seks ili izbjegavanje seksa s plodnim danima? U plodne dane si samo dodatno pazljiviji, to je sve.

  23. #173
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja sam skoro 20 godina pratila plodne dane i cervikalnu sluz, iz ovog ili onog razloga tj. najprije mi je trebalo za kontracepciju, a kasnije za odabir pogodnog dana za bebu... Spiralu (bakrenu) stavila tek nakon drugog poroda.

    Zapravo, nije mi bilo teško pratiti plodne dane, ali s dvoje male djece to mi je bilo opterećenje, pa sam se ipak odlučila na spiralu. I tako mi je jednostavnije, još uvijek.

    Kaj se hormona tiče, u ovim godinama dosta mi je divljanja mojih vlastitih, pa ne bih olako uzela Mirenu.

    Radije bih se vratila na zbrajanje dana (iako sam se odvikla, to zahtijeva disciplinu) ali vidjet ćemo. Još me služi ova stara, bakrena, a najradije bih da mi ta uz kontrole i ostane dokle ju budem trebala...

  24. #174
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ne razumijem kakve veze ima seks ili izbjegavanje seksa s plodnim danima? U plodne dane si samo dodatno pazljiviji, to je sve.
    Ja sam se osvrnula na neke postove jedne osobe još s prve strane, uopćže nisma skužila da su ispisane već 4, pa sam se malo izgubila po putu.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    4

    Početno

    Znam da je sterilizacija radikalna, ali kad bolje promislim što mi drugo preostaje. MM je iz medicinskih razloga prije tjedan dana bio na obrezivanju, to je sve skupa bio takav show sa zapomaganjem, cviljenjem i dan danas jedva hoda, zbraja šavove , kak da ga onda šaljem na, recimo vazektomiju.

  26. #176
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    sasha kad si počela primjećivati promjene u raspoloženju?
    Naime, ja sam ugradila mirenu prije nepunih tjedan dana, peti dan menge. Ugradnja me malo boluckala, ma ništa strašno, pola sata poslije osjećala sam lagane bolove, poslije sve super, ništa me ne boli, normalno se osjećam.
    Također me zanima kako je kod vas koje ste stavile Mirenu izgledalo točkasto krverenje? Kod mene je to neki smećkasti iscjedak.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    4

    Početno

    Promjene u raspoloženju su se pojavile par mjeseci nakon ugradnje. Prvi mjesec sam stalno po malo krvarila i onda je to prestalo. Sad svaki mjesec u vrijeme menstruacije vrlo male količine. To je bolja strana priče.
    Ta čudna raspoloženja ne traju stalno već u određene dane ( dan, dva ) počinje nervozom i to stvarno jakom, zatim sa nervozom i depresija . Sad već prepoznajem što mi se događa ali prije sam ulazila u teške svađe bez ikakvog razloga. Nikad se ne svađam bez razloga, mrzim uopće takve situacije i uglavnom sam optimist. Još malo ću se strpiti, ako stvari krenu na gore ide van.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Koja je to spirala NE hormonska ???
    Prica mi kuma da je kod njih u Svedskoj ona najbolja i kosta svega 35 eura?
    Dali ima toga i kod nas?
    Meni ginic spominjao jedino mirenu,ali je paprena.

  29. #179
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Citiraj Christy prvotno napisa
    Koja je to spirala NE hormonska ???
    Prica mi kuma da je kod njih u Svedskoj ona najbolja i kosta svega 35 eura?
    Dali ima toga i kod nas?
    Meni ginic spominjao jedino mirenu,ali je paprena.
    Koliko ja znam to bi bila obična bakrena spirala, mislim da i kod nas tako nešto košta. Djeluje abortivno.

  30. #180

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    evo moje iskustvo sa stavljanjem spirale (obične):

    -instalirana prije tjedan dana
    -postupak nije bolan, malo nelagodan, ali traje svega 2 minute i gotovo
    -poslje instalacije nema bolova
    -za vrijeme i poslje sexa sve pet
    -tamponi se normalno mogu koristiti

    e sad...moj gin. je rekao Mirena dolazi u obzir samo ako za to postoji medicinska indikacija odnosno ona se koristi za regulaciju krvarenja ako previše krvi gubite tokom menstruacije i to dovodi do anemije. u suprotnom se ona ne stavlja....osobno mislim da je to i ok, jer čemu mirena ako ju koristite samo zbog kontracepcije? i jedna i druga su strano tijelo u organizmu s tim da je mirena i hormonska terapija.

  31. #181
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Obična spirala, za razliku od mirene, djeluje abortivno - meni je to dovoljan razlog da ju nisam željela niti isprobati.
    Grozim se činjenice da bih u nekom trenutku bila trudna i da bi to spirala "sredila".
    Mislim da je mirena, s obzirom na koncentraciju hormona, svakako manja hormonalna terapija u odnosu na pilulu. Ma stvar je samo u tome koliko dobro posnosiš hormone.

  32. #182
    lillifee avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    brela/md/nbg
    Postovi
    252

    Početno

    Citiraj Mali Medo prvotno napisa
    Billings metoda je određivanje plodnih dana prema vaginalnoj sluzi.
    Uzevši u obzir da spermij u stjenkama vagine može preživjeti do tri dana, što bi značilo da može doći do neželjene oplodnje, jer dok utvrdimo da je sluz vodenasta (čitaj plodna) može se desiti upravo ono suprotno.

    Billings-ova metoda se može izvrsno upotrijebiti za određivanje plodnih dana tko planira prinovu, ali nikako za sprečavanje neželjene trudnoće.

    mi imamo malog billingsa kojeg smo prije malo vise od dvije godine prekrstili u adrian . naravno da nam nije bio smak svijeta, ali mrvicu nas je ipak iznenadio, jer smo ga planirali ipak malo kasnije.
    pa se ja prije godinu dana odlucila na bakrenu spiralu. ja je podnosim ok. nego da vas malo pitam, da li je koja od vas ostala trudna usprkos spirali.

  33. #183
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    moja mama.

  34. #184
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    I mi imamo billingsa evo ga u avataru samo, mi smo tako i došli do njega.

    E sad, o mireni (koja dakle nije spirala iako izgledom odnosno oblikom podsjeća na nju). Kad sam prije nekih godinu dana pitala svog tadašnjeg ginekologa bi li mi ju preporučio, obzirom na dojenje (tada dvije bebe), pa i dva carska, godine isl. rekao je da dojenju ne smeta uopće, što se tiče carskih također ne bi bio problem jer sam rađala hitnim carskim, potpuno otvorena, u trudovima za izgon koji se eto nije dogodio. E sad, on je rekao da bih ju dobila preko HZZOa moram imati indikaciju - obilne i problematične menstruacije. Tada ih uopće još nisam ni imala pa sam sve ostavila malo na čekanju.

    Trenutno sam u fazi promjene ginekologa. Obzirom da su moje m. obilne, dosta bolne i pomalo nepravilne (kratki ciklusi svega 25 dana, pa onda odjednom 30-ak, često jaka krvarenja), ovulacije su postale poprilično bolne, još uvijek dojim, borbu s anemijom vodim godinama, imam više od 35 godina i sve u svemu smatram da sam kandidat za Mirenu preko HZZOa. Vidjet ćemo što će reći novi ginekolog.

    Običnu, bakrenu spiralu nekako ne bih, najviše zbog abortivnog djelovanja, nije mi etički prihvatljivo.

  35. #185

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Meni je Mirena uzrokovala užasne, velike potkožne prišteve na leđima. Svrbe i bole i grozno izgledaju Sutra idem gin po uputnicu za analizu hormona u krvi, rekla je da treba pogledati kakav je disbalans. Malo sam :/ , ne bih rado da ju moram vaditi jer mi je po svemu drugom super, a sigurno je od toga jer su se pojavili odmah drugi dan nakon implantacije. Jel' imao netko od vas slično iskustvo?

  36. #186
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja sam u nedoumici, za Mirenu nemam para, s kondomima MM i ja nikako na zelenu granu, obična spirala mi je malo...
    Mislim da ću ipak staviti običnu, dok ne dobijem menstruaciju, čisto za sigurnost. A onda bih prešla na Mirenu (budem prišparala malo ).

  37. #187

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Imam Mirenu 2 i pol godine, sve je super, krvarenje uopće nemam nikakvo, ali svaki mjesec jedan dan (pretpostavljam da je to dan ovulacije) trpim bolove u lijevom jajniku koje bih mogla usporediti s trudovima. Bol se refleksira u leđa i lijevu nogu do koljena. Evo, danas je jedan takav dan. Suze mi idu od boli i mučno mi je. Moja ginička tvrdi da to ne može biti od Mirene ali ja sam sigurna da je jer počelo je onaj mjesec kad sam je stavila. Najgore od svega je što nikakva tableta protiv bolova ne pomaže. Razmišljam da je izvadim. Ali onda moram opet na tablete ili se sterilizirat. Inače budem prvom prilikom trudna.
    Jel još nekog boli ovulacija?

  38. #188
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno re

    boli, al ne tak jako kak ti kazes! :shock:

  39. #189
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    ja isto razmisljam o Mireni...
    Imala sam 4 poroda i vise ne zelim djece. Posto imam jos oho godina do menopauze ne zelim se zamarati sa kondomima, pilulama,... Uz to imam i jako obilne i duge menstruacije ( 7-8 dana), a o pms-u da i ne pricam. Po vasim iskustvima mislim da bi ti bila dobra stvar za mene. Narucena sam u 4. mj kod ginekologa pa cu se naruciti za stavljanje. Sada treba samo pristediti kunice za nju... Mozda daju na rate?!

  40. #190
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Sigurno daju na rate. U ljekarni primaju kartice bez beda.
    Inače, što je to točkasto krvarenje, tj. koju količinu krvi ono predstavlja?
    Trebam upisivati svaki dan kakvo mi je krvarenje a nisam sigurna kad točkasto preraste u ono pravo.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ako se odlučim za Mirenu, definitivno ću je staviti u Hrvatskoj jer je u Austriji 450 EUR.

  42. #192
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Je li istina da žene koje su imale carski ne smiju staviti spiralu?

  43. #193
    tinnkka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    61

    Početno

    [QUOTE=ana.m;1580059]Je li istina da žene koje su imale carski ne smiju staviti spiralu?

    Tako je meni moj ginic rekao,bas sam ga relativno nedavno pitala( prije 5-6 mjeseci ).Ja sam 1.put rodila na carski, drugi put vaginalno i ipak kaze da ne jer se kao spirala moze "zapiknuti" u oziljak i tako nastanu komplikacije...tako on kaze, a mozda netko ima neku drugu,nama pogodniju informaciju..

  44. #194

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Meni je moj ginekolog rekao da mogu i žene koje su rodile na carski...jedino je pitao jesam li se prije toga otvorila ili ne, to je kao bitno...OK, ja pričam o Mireni
    Posljednje uređivanje od annie84 : 26.03.2010. at 11:38

  45. #195
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Moje je pitanje bilo vezano baš za onu običnu spiralu....
    Ja se bojim svih tih zahvata, nuspojava i svega toga što nije prirodno.
    Ali svjesna sam toga da nešto moram poduzeti nakon ove trudnoće...
    I nikako se odlučiti. Razmišljala sam i o podvezivanju jajnika, ali toga se tek bojim.

    tinkka , pa baš i pitam jer si mi ti bacila bubu u uho! hehe

  46. #196

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Sorry, nisam znala jel mislis na Mirenu ili obicnu bakrenu

  47. #197

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno mirena

    zasto mirena, 1. zbog obilnih mjesecnica nakon poroda, zeljezo mi je sa 20 palo na 6
    2. lokalno se izlucuju hormoni(znači ne kao pilile centralno) i pospješuju da se zgrusa sluz i spermiči da oplode jajnu stanicu, smanjujući i njihovu pokretljivost...
    3. manje mjesecnice

    zasto ne bakrena: 1. zbog krvarenja
    2. i njenog načina djelovanje, ono je naime abortivno, i iskreno ježim se od pomisli da se svaki mjesec djete zacme, a ne moze prezivjeti... ne bi hvala

  48. #198
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj anna01 prvotno napisa Vidi poruku
    zasto ne bakrena:
    2. i njenog načina djelovanje, ono je naime abortivno, i iskreno ježim se od pomisli da se svaki mjesec djete zacme, a ne moze prezivjeti... ne bi hvala
    Može i bez sexa za vrijeme plodnih dana, pa nema začeća. A spirala dodje kao dodatna sigurnost.

  49. #199

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Može i bez sexa za vrijeme plodnih dana, pa nema začeća. A spirala dodje kao dodatna sigurnost.
    previse sam zauzeta sa poslom, djetetom, kućom i selom , ionako nema sexa, ako počnem izbacivati i mjesečno još tih 6-7dana, 6-7 mjesečnice, 10ak noćni, ne ostaje nista

  50. #200

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Evo da postavim i ovde, vidim da i vi diskutujete o Mireni:

    Nisam htela da otvaram novu tem, ali bih zelela da znam vase iskustvo:

    Pre cetiri dana sam stavila hormonsku spiralu Mirenu. Zbunjuju me dve stvari:

    1. Mirena mi je stavljena prvog dana ciklusa, medjutim ni tog dana a ni sada nije bilo nikakvog krvarenja. Bas ni kapi. To me cudi. Znam da Mirena smanjuje krvarenja, ali nisam znala da moze da ih odmah prekine?

    2. Od kad mi je stavljena, imam jako retku, prekticno vodenu stolicu. Nemam druge simptome i stomacne probleme, niti imam grceve koji nekad prate dijareju, niti moram cesce da idem u WC, samo kad odem izlazi voda.

    Jeste li imale ovakva iskustva??

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •