Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 221 od 221

Tema: Spirale?

  1. #201

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    somwhere over the rainbow...
    Postovi
    5

    Početno

    da se i ja ubacim...prije nešto manje od mjesec dana sam stavila običnu (bakrenu) spiralu. cijena kod moje gin je 400kn(informacije radi,mirena je 1000). sam postupak je kratak i boli kod uboda,ali nije neizdrživo.bitno je opustiti se. što se tiče abortivnosti,meni je gin rekla da su i bakrena i mirena abortivne,osim što je mirena nešto učinkovitije kod samog sprječavanja zbog hormona koje luči no obzirom da nemam problema s menstruacijom,a mirena se preporuča ženama s obilnijim,preporučila mi je ovu da vidimo kako će organizam reagirati. iskreno,meni to ništa nije ziher tako da i dalje prakticiramo coitus interuptus . čak smo razmišljali i o vazektomiji , no ni ona nije ziher jer je velik broj muškaraca kod kojih ne uspije,a i postoji "poček" od cca 6mj. uf,raspisah se ja. al eto,htjela sam reći,ne mora ni spirala bit tako moralno ili etički nekorektna ako se ubaci neka od prirodnih metoda. većini nije problem obratit pozornost na plodne i neplodne dane pa se osigurat celibaom u te dane ili eto,coitus interuptusom koji sam po sebi ne priznam kao neku kontarceptivnu metodu,ali u kombinaciji sa spiralom...mislim da još malo smanji mogućnost da je uopće potreba za abortivnim dijelom funkcije spirale.

  2. #202
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Da ne čitam svih ovih 5 stranica, pokušala sam ali vidim da svaka ima svoje isukstvo, zanimaju me ukratko osnovne razlike između te obične spirale i te Mirene, i to ugrađuje socijalni ginekolog, kupuje se u ljekarni i košta cca 1500 kn? Hvala unaprijed!

  3. #203

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Košta ispod 1000 kn.

  4. #204
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    Da ne čitam svih ovih 5 stranica, pokušala sam ali vidim da svaka ima svoje isukstvo, zanimaju me ukratko osnovne razlike između te obične spirale i te Mirene, i to ugrađuje socijalni ginekolog, kupuje se u ljekarni i košta cca 1500 kn? Hvala unaprijed!
    Ima ovdje nešto više o Mireni;
    http://forum.roda.hr/threads/51122-M...jmovi-i-cijene

  5. #205

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Inače, ja sam trenutno bliža odluci da stavim običnu spiralu, pa ako ne bi bilo dobro, tek onda stavim Mirenu... Razgovarala sam s 3 liječnika koje poznam i kojima vjerujem, i svi su mi ovako sugerirali.

  6. #206
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    A kako se broje plodni dani ako imam Mirenu,i nemam uopce menstruacije.U dva mjeseca jedan dan slabog krvarenja?

  7. #207
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Joj meni je to tak čudno da uopće nemam krvarenja, pa kak to? A s ovom običnom, jel su tu ciklusi normalni ili kak?

  8. #208
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam sad pročitala o Mireni baš na njihovoj stranici (preporučam - jer puno mi je toga jasnije...),
    a ovdje možemo nastaviti s iskustvima......



    http://www.mirena.com.hr/mirena.asp
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 10.09.2010. at 21:43

  9. #209

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    U Hrvatskoj je jeftina, u Austriji je 450 EUR...

  10. #210
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja imam Mireni već 10 mj i zadovoljna sam njezinm učinkom na stanje sa strane ginekoloških pitanja,ali koma mi je kosa jako sam se oprištavila i apetit mi divlja jako mi je to teško podnjeti i pričala sam s doktoricom i ona bi je vadila jer se debljam i kosa mi je koooma ko vuna i jako pada čak i godinu nakon poroda.

  11. #211

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ja isto primjećujem promjene na kosi. To je jedno, a drugo- osjećam se loše. Cijeli mjesec imam komplikacije sama sa sobom. Par dana me boli trbuh, onda dobijem kao menstruaciju (nisam je imala sigurno godinu dana), onda me par dana pecka, onda se napuhnem kao žaba, onda me peru hormoni, a ja osjetim da su to baš hormoni i ništa drugo.... i onda zbog svega navedenog sam na dobrom putu da je izvadim!!!

  12. #212

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Koje probleme imate sa kosom? Meni se jako masti od kako sam stavila Mirenu a i prvih par nedelja sam dobila jako bolne potkozne bubuljice. Sada su prosle i samio je kosa problem. Mogla bih da je perem jednom dnevno.

  13. #213
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ja sam jučer izvadila Mirenu,i moram reći da je bilo koma.Gin.nije mogao naći končić,pa sam morala u salu,i jedva nekako,a bolilo za poludit.Nakon 20 min.ležanja otišla kući,s antibiotikom.Kaže da je bolje da je on ovako izvadio nego da sam isla u bolnicu,jel bi mi tamo radili i kiretazu,pespotrebno.

  14. #214
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam jučer izvadila Mirenu,i moram reći da je bilo koma.Gin.nije mogao naći končić,pa sam morala u salu,i jedva nekako,a bolilo za poludit.Nakon 20 min.ležanja otišla kući,s antibiotikom.Kaže da je bolje da je on ovako izvadio nego da sam isla u bolnicu,jel bi mi tamo radili i kiretazu,pespotrebno.
    Jadna ti..
    Meni je doktor dva put nije mogao stavit...bolilo za poludit..i rekao mi je da nikad neću moći imati spiralu, ali nisam se dala...otišla sam u jednu kliniku, platila 400 kn i dok mi je uz lokalnu an. stavio mirenu, niš nisam osjetila..obavila sam to pod pauzom na poslu
    Vađenje mislim isto tako obaviti jer sam posebni slučaj

  15. #215
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ja sam nakon prvog poroda promijenila dvije spirale (obične), tj. svaku sam imala po 6 godina. Stavljali su mi je soc. ginići, bez ikakvih nuspojava i tsl. Bolovi nikakvi, menge možda malo malo obilnije. Uglavnom nakon 12 g. spiraliranja sam uspješno i odmah, bez ikakvih komplikacija ostala trudna i obavila dvije trudnoće i dva poroda . Sad planiram isto, ali običnu spiralu ponovno...
    A spirala se vadi tako da se precvika i van ide u dva dijela, a ne da se izvuče za končić, končić služi za provjeru da li je sjela ili ne, isusek pa kakvi su to amateri ginekolozi, strašno!!!

  16. #216
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Evo mene opet.Kao što sam već rekla,izvadila sam Mirenu 08.11 i još nisam dobila.Frendica je izvadila bakrenu sp.i dobila normalno kad je trebala.Meni je koma jer zadnjih mjeseci nisam imala menzes(imala sam samo mali sukrvavi iscjedak, i to je to),tako da neznam kad trebam dobit.Par dana prije nego sam ju isla vadit sam imala samo krv.iscjedak i više poslije ništa.NI giniću nisam mogla reci datum zadnje.

  17. #217
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Mirena se vadi tako da se povuče za končić , ja sam je vadila prekjučer i nisam bila kod ginekologa amatera nego kod vrhunskog stručnjaka.
    Nisam osjetila vađenje uopće, dok mi je umetanje bilo buuu..
    Sad krvarim već 3 dan ali i počela sam s pilulama.
    Osd mirene sam bila koma prištava i masne kose...
    Obićnu nisam htjela jer evo moja susjeda ima 5 bebu u buši od nje....... nije mi pouzdana.

  18. #218
    Igrac

    Početno

    Kolika je sigurnost ovih dviju spirala?

  19. #219
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Mirena je gotovo 100% sigurna, a bakrena eto ja imam iskustva da njie, kao što rekoh za susjedu, ...

  20. #220
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Da ne čitam sve, ovako, stavila sam prije dva mjeseca bakrenu spiralu. ne mogu reći da su mi obilnije M od uobičajnih, ali mi se krvarenje, neko tačkasto ranije pojavi, 20. DC, i tako vam ja 10-tak dana manje ili više krvarim(u to spada i sama menstruacija). Prvi put sam stavila spiralu, i htjela sam da probam, jer su mi neki rekli da ću je teško podnositi zbog zavaljene maternice. e sad: hoće li to ovako biti svaki mjesec, i da li bi hormonalna spirala to predmenstrualno krvarenje prekinula? Hvala spirali na lijepom osjećaju tokom seksa, a s druge strane, ostane mi samo nekih 12 do 14 dana za uživanje, i taj osjećaj da skoro stalno moram nositi uložak me izluđuje. Molim savjet onih sa sličnim iskustvima.

  21. #221

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    I ja sam stavila bakrenu spiralu prije cca 2 mjeseca, i sad imam prvu M nakon poroda. Prvi dan bila je jako obilna, to je samo teklo, ali već danas (drugi dan) je puno slabije. Moje M bez pilula su ionako obilne, pa mi ovo za sad ne izgleda strašno. Za sad sam zadovoljna.

    Ja sam par puta imala nekakvi sukrvavi iscjedak, ali ne konkretno prije M, nego onako... tu i tamo. Ne smeta mi, nije ni za uložak.

    Mislim da je baš kod hormonske spirale to točkasto krvarenje između M uobičajeno.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •