Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 221

Tema: Spirale?

  1. #1
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Ja imam bakrenu tj. najobičniju i najjeftiniju spiralu. Imam je nešto manje od godinu dana, prilagodba je trajala 3 dana i organizam je prihvatio bez problema. Imaš još i hormonsku (Mirena) cca 1200 kn. Moj dr je savjetovao najprije običnu zato što nemam obilna krvarenja, a da je nisam dobro podnijela stavila bi Mirenu. I idem na kontrole svaka 4 mjeseca tek toliko da vidim da li je na mjestu

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja imam Mirenu 2,5 g. Sve OK. Prvih par mjeseci sam imala skoro konstatni spotting, onda je prestalo, sad maltene nemam ni menge. Jel zdravo, nemam pojma. Al funkcionira kak bi trebalo, barem kod mene.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Preporuća se ženama s obilnim m zato što su od obične spirale još obilnije a Myrena ih smanjuje. Samo ne vidim kako netko može znati koliko krvariš da bi je dobio preko hzzo-a?
    Inače je može koristiti i žena s normalnim ili oskudnim krvarenjem. Cijena je oko 1100-1200 kn i "traje" 5 godina. Ja je još nemam pa nemam osobnih iskustva ali čekam da prođe 6 mj od poroda i da dobijem m i odmah je stavljam, već sam dobila zeleno svijetlo od doktorice.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    18

    Početno

    Ja sam Mirenu imala tri godine i tada sam imala oslecaj da se od nje debljam i da mi je libido smanjen, mada je doktor tvrdio da je to nemoguce (zbog mskih hormona) ja sam je izvadila. Poslije sam se pokajala jer su simptomi ostali i sa pflasterima (nikad vise ). Mengu takode nisam imala nikako . Happy meni je spirala stavljena 2 mj poslije poroda iako sam dojila.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    jedno glupo pitanje: spiralu se ne osjeti?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj may prvotno napisa
    jedno glupo pitanje: spiralu se ne osjeti?
    Ne.


    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Ja imam Mirenu 2,5 g. Sve OK. Prvih par mjeseci sam imala skoro konstatni spotting, onda je prestalo, sad maltene nemam ni menge. Jel zdravo, nemam pojma. Al funkcionira kak bi trebalo, barem kod mene.
    Ovako i kod mene, stavila ju prije 3 godine, sada isto nemam mengu, zadovoljna sam, baš neki dan sam bila na pregledu, sve OK, čak mi se i neki mali miom koji sam imala smanjio

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Recept od socijalnog, privatnik ti ne moze napisati recept. Ja se jos lomim oko Mirene. . . ne znam zasto ne vjerujem tim stvarcicama. . . . :? Sada pijem Microlut (minipilula) a kako sam presala dojiti spremam se na klasicne jer mi se cini da mi ovaj ubija volju za sexom. . . moguce??

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Meni je dr rekla da tek 6 mjeseci nakon poroda, valjda dok se maternica vrati na svoje

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Pina prvotno napisa
    Recept od socijalnog, privatnik ti ne moze napisati recept. Ja se jos lomim oko Mirene. . . ne znam zasto ne vjerujem tim stvarcicama. . . . :? Sada pijem Microlut (minipilula) a kako sam presala dojiti spremam se na klasicne jer mi se cini da mi ovaj ubija volju za sexom. . . moguce??
    :/

    Obrnuto je, klasične pilule (zbog estrogena) ruše libido, minipill ne bi trebale - što ne znači da nije moguće, ali svakako manja vjerojatnost od klasičnih pilula.

    Tako da jedino razmatraš nehormonsku kontracepciju (ili eventualno Mirenu ako ti spirala nije neprihvatljiva), a nikako prelazak na kombinirane pilule.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    30

    Početno spirala

    Drage moje,

    --IMATE PRAVO NA POTPUNU INFORMACIJU--

    Ako mislite da će spirala spriječiti nastajanje nove bebe.

    Spirala (kao što uostalom na uputama i piše (JESTE LI IH PROČITALE)) ne (samo) da sprečava začeće nego (i) iritira unutrašnji sloj maternice (endometrij) tako da u slučaju da je ipak došlo do začeća, začeto dijete ne može dobiti kisik i hranu iz takve sluznice, ne može se ugraditi (implantacija) u nju pa umire od gladi u roku nekoliko dana.

    Takvo djelovanje spirale posebno dolazi do izražaja kada se spirala koristi nakon odnosa u roku nekoliko dana.

    Na takvo djelovanje spirale su osobito osjetljive kršćanske crkve tako da niti jedna ne odobrava njeno korištenje jer uništava i već nastali život - čovjeka.

    Možda vam liječnici podvaljuju proizvode koje civilizirane zemlje već odavno odbacuju.

    Usput, jednako djeluju i anti-baby pilule. S vremenom je smanjena doza hormona u njima jer su uzrokovali štetne posljedice za zdravlje žene. Ali ta smanjena doza danas u većoj mjeri ipak dopušta oplodnju ali zametak (dijete) propada i izbacuje se slično menstruaciji.

    Nešto o tome:
    http://www.all.org/article.php?id=10128

    o piluli poslije
    http://www.morningafterpill.org/

    - ovdje je razvoj djeteta u 9 mjeseci:
    http://www.parentsplace.com/first9months/main.html

    OVO JE PREKRASNO:
    http://www.tennessean.com/sii/99/09/07/fetus07.shtml

    a ovo nemojte gledati ako niste pro-life
    http://hispanicsforlife.suite550.com/dura_realidad/

    a možete tražiti i razne članke pod pojmom "Bogomir Kuhar"

    WARNING: You may be told that the IUD is not causing an abortion, but that is because many doctors have decided to change the definition of when pregnancy begins. This is dishonest, and scientifically false. Don't be misled. Ask to see the product package insert and you will read for yourself exactly how the IUD works.

    ISPRIČAVAM SE AKO STE VEĆ ZNALE ZA OVO ILI AKO MISLITE DA ČOVJEK NE NASTAJE ZAČEĆEM.

  11. #11
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Da, pročitala sam upute prije nego sam ugradila spiralu. Moj izbor, a ne mog doktora.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj Vodenjak prvotno napisa
    Da, pročitala sam upute prije nego sam ugradila spiralu. Moj izbor, a ne mog doktora.
    Odlucila ili ne u svakom slucaju potpisujem.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Ne razumijem što je Jossy htjela reći svojim postom?? I kakve veze ima crkva? Crkva ionako ne priznaje nikakvu kontracepciju osim prirodne (apstinencije u plodne dane), pa ti rađaj svako malo ako se zalomi...
    Bolje bilo kakva kontracepcija nego pobačaj

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj Happy prvotno napisa
    Ne razumijem što je Jossy htjela reći svojim postom?? I kakve veze ima crkva? Crkva ionako ne priznaje nikakvu kontracepciju osim prirodne (apstinencije u plodne dane), pa ti rađaj svako malo ako se zalomi...
    Bolje bilo kakva kontracepcija nego pobačaj
    I ovo potpisujem!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    30

    Početno

    Ako


    - zgušnjava cervikalnu sluz, čime se spermijima onemogućuje da dosegnu i oplode jajašce ( tu se ruši teorija o UBOJSTVU)


    otkud onda potreba za

    - sprečava normalnu funkciju spermija (pokretljivost) unutar maternice i jajovoda!!!- opet NEMA oplodnje


    i otkud onda potreba za

    - mijenja mikrookoliš unutar maternice i jajovoda čime se onemogućuje oplodnja jajašca spermijem

    a ispod je uvijeno rečeno da osiromašuje sluznicu maternice zbog koje se oplođeno jajašce ne može ugnijezditi i razvijati

    - smanjuje proliferaciju sluznice maternice, zbog čega menstrualna krvarenja postaju oskudnija i kraća- tj. maternica se ne zadebljava, pa se nema ni što ljuštiti.

    Radi se o trostrukom učinku od kojih već i mala količina hormona sprečava ovulaciju (ali samo kod nekih žena), drugi mehanizam je fizičko zaprečavanje (sluz) a treći je uništenje djeteta. Dakako ni Mirena nema 100% pouzdanost tako da i uz nju može doći do začeća.

    "I have cared for a woman tonight who has just had a delightful and much loved suprise baby - conceived 6 months after her Mirena was inserted."

    "And just out of interest, this is the 4th baby we have had in the past 6 months, thanks to a failed Mirena...."


    Spirala (bakrena, plastična) je abortivno sredstvo pa time ni nema prednost pred abortusom, osim vremenski tj prekida život u ranijoj fazi.

    http://www.cwfa.org/brochures/birth-control.pdf



    In checking out Mirena, I find that it is similar to other "birth-control" actions such as the pill and the IUD; that is, while it claims to prevent pregnancy by serving as a contraceptive, it isn't always able to do so. And then, if and when "breakthrough ovulation" occurs, there is an action which makes the uterine lining hostile to implantation. That makes Mirena (like the others) a potential abortifacient. Note the paragraph below which I took from a medical web site touting the device.

    How does it work?

    It works by thickening the mucus inside your cervix, so making it very difficult for sperms to get through. Also, the hormone thins down the lining of your womb – thus making it unlikely to ‘accept’ an egg. And in some women, the hormone has the effect of preventing the ovaries from releasing eggs. (This helps to make the IUS more effective than the IUD.)


    Obviously, the moral problem there is the phrase "making it unlikely to 'accept' an egg." My advice is to steer clear of anything that could cause an abortion. Check out the excellent counsel and techniques provided by your local Couple to Couple League or contact Dr. Tom Hilger's renowned work at the Pope Paul VI Institute for the Study of Human Reproduction.

    And finally, check out this exchange about Mirena I found on the web site Health 24.com. It deals with the complications caused by the device/drug to the health of the user. Yikes.

    Message: I am 31 years old and have been on the Mirena Loop for the past year. For the past 6 months, I have really been struggling to control my weight even though I eat sensibly and excercise for at least an hour every day. I feel very bloated and can vary in weight as much as 3 kg's in one day. I have also had frustrating breakouts of pimples on my back, chest and neck area which I can not control with any form of cleansing routine. I also have no sex drive and do not lubricate during sex. I also have some (minimal) hair on my breasts. Please could you steer me in the right direction as to where I can get some help. I feel absolutely desperate, specially about the weight gain as it seems to be spiralling completely out of my control.
    Many thanks
    Date: 29/1/2005

    Posted by: Gynaedoc
    Message: These could all be symptoms of the Mirena. You could treat these symptomatically - see a dietician, see a dermatologist about the acne, or you could have the Mirena removed.
    Best wishes
    Date: 31/1/2005

  16. #16
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    evo mojih negativnih iskustava sa spiralom:
    stavila sam običnu bakrenu sredinom veljače, jer mi se ova druga činila samo druga verzija pilule. mislila sam da nije baš zdravo kad potpuno stopiraš mentruaciju, pa sam ovo izabrala kao manje zlo.
    od tada ludim svaki mjesec, jer mi krvarenja traju po 15 dana i više. (upravo sam u toj fazi, pa izvinte ak sam nervozna )
    sada sam definitivno odlučila da to ide VAN!
    to nije za mene i kvit. možda će drugima funkcionirati, ali moj organizam to ne prihvaća. jedina dobra strana je u tome da od intimnog života nema ni "I", s obzirom na trajanje menzisa , pa nema govora ni o trudnoći.

    poštujem svačije mišljenje, ali blago me nervira propagiranje apstinencije kao jedine kontracepcije. Mislim da je dosta nas kršćanske orijentacije, ali polazim od sebe i znam da si NE SMIJEM dozvoliti novu trudnoću. šta mi onda drugo preostaje?
    i da...; moj dragi kaže da njega nešto "pika" od kad imam spiralu. mislim ja: pika tebe u glavi, ali baš bih voljela čuti jel još netko od muških ima takve probleme 8)

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    30

    Početno

    "blago me nervira propagiranje apstinencije kao jedine kontracepcije. Mislim da je dosta nas kršćanske orijentacije, ali polazim od sebe i znam da si NE SMIJEM dozvoliti novu trudnoću. šta mi onda drugo preostaje? "

    Ne radi se o apstinenciji. Radi se o naivnosti onih koji citiraju reklamu proizvođača kao dokaz djelotvornosti kontraceptiva (abortiva).

    Bakrena spirala jednostavno uništava djecu koju začnete, možda njih 12
    -oro godišnje. Ipak znalo se roditi i dijete sa uraslom spiralom u tijelu.

    Upišite si u tražilicu 'mirena failure' ili slično...

    Što god ja rekla uvijek će netko staviti spiralu ali možda ovo netko pročita tko NIJE ZNAO.

    Prirodno planiranje poroda nije kontracepcija i pouzdanije je od kontracepcije a uz to žena ostaje - žena i fiziološki i po dostojanstvu.

    http://www.nyu.edu/classes/jaeger/the_pill.htm

    Liječnici koji su nerijetko plaćeni od raznih kompanija odmahuju rukom na prirodno planiranje kao isključeno ali...

    Međutim, žene koje nemaju podršku muževa su u svakako teškom položaju.

    Ipak, laž nikad ne smije postati istina ma koliko ih vikalo suprotno. Ne vjerujte liječniku ni reklami. Oni rade za novac a vi vrijedite više.

    http://berlex.bayerhealthcare.com/ht...www.berlex.com

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    30

    Početno

    A još važnije je to da Crkva (kad smo kod nje) propagira ODGOVORNO RODITELJSTVO, tj. nije dovoljno roditi djecu nego ih i odgojiti.

    Možda netko ima teškoće s razumijevanjem stava Crkve misleći da ona propagira što više djece. Ne, jer svako dijete je dar, čudo, neponovljivi subjekt. Tako ga treba i primiti.

    Postoji pojava da roditelji imaju jedno dijete za drugim da spoje porodiljski ili 'da se riješe' ali poslije se jako boje da bi mogli opet zatrudnjeti. Po nekim mišljenjima optimalno je 3 godine da dijete poraste kako bi moglo prihvatiti novog člana a bez da se njegov svijet mora stisnuti na pola.

    Potpuno razumijem strah od djece ako ste ih imali više u nekoliko godina.

    Mislim da je 3 godine lijepa razlika. Naime suprotno mišljenjima da su djeci najbolje društvo - djeca, da je dobro da budu vršnjaci, i da treba od prvog dana djecu naučiti da dijele, iskustvo pokazuje da dijete treba vremena kako bi osjetilo da ima nepodijeljenu ljubav roditelja i da je dobrodošlo u svojoj okolini. Tada će kad odraste nesebično davati. Obrnuto, kada ih se prerano tjera da dijele, čitav život im se pretvara u nastojanje da imaju, imaju, imaju.

    Faktor -vrijeme treba uvažavati. Živimo u vremenu.

  19. #19
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    jossy, jesi ti malo zabrijala? 8)
    nije ovo Piramida. Bembica je samo pitala za iskustva sa spiralom

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    18

    Početno

    Zdravo cure, vi produbiste temu pravo.

    Anna y to sa pikanjem je bilo i kod mm jer su konci sa kojima se vadi spirala bili predug pa sam ja morala ici da ih skratim.
    Joj svasta mi radimo da im ugodimo.

  21. #21
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    e sad žalim što nisam odmah stavila Mirenu. ovako, sad sam bacila novce i još sam sva isfrustrirana.
    nisam spomenula, ali možda je jedan drugi faktor kod mene stvorio problem: imam miom, pa možda on kod mene potencira krvarenja.
    samo da znaju cure koje o svemu ovome razmišljaju.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Kod bakrene spirale je normalna "nuspojava" pojačano krvarenje dok je kod Myrene smanjeno.

    A yossi je izabrala krivu temu. Ovdje je riječ o iskustvima sa spiralama a ne o mišljenju Crkve, a još manje da nalupa po nosu osviještene žene koje se žele sigurno i kvalitetno zaštititi od neželjene trudnoće, mislim da to nikog od nas ovdje ne zanima, pa joj sugeriram da nas više ne obaviještava o tome koliko smo djece ubile tokom godina i godina koliko smo sexualno aktivne.
    Bolje imati 1-2-3 djece i pružiti im koliko toliko sve što u životu treba nego ih roditi 10 pa ih povlačiti po novinama jer su gladni, goli i bosi...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    "Osvijestene zene" je pojam o kojem bi se moglo nadugo i siroko. I ni u kom slucaju ne iskljucuje zene kao sto su jossy, tj. njihov nacin razmisljanja. Koristenje spirale nije isto sto i zenska osvijestenost kao sto prirodno planiranje obitelji nije isto sto i neodgovornost i neznanje. Samo toliko.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Ok, nebitno o izrazima i njihovom značenju. Ovdje se prva koja se javila interesira o spirali i iskustvima s njom a sve ostalo što je rečeno mislim da je suvišno.
    Neka jossy otvori novu temu i tamo raspravlja o štetnosti kontracepcije, ubojstvu i crkvi, a mi se držimo teme.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    potpisujem
    cura je pitala za iskustva a ne za necija misljenja

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Slazem se u vezi toga.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    jossy daj ti meni reci onako narodno koja je po tebi najbolja i najsigurnija metoda čuvanja od neželjene trudnoće jer zašto ne prihvatiti činjenicu da nas ima koji stvarno NE ŽELIMO!!!!!!!! više djece?? Apstitencija ili što???



    ps. nemoj mi stavljati linkove i sl. nego reci jasno i glasno jer te ja ništa ne razumijem, uzmi u obzir da sam niskog stupnja IQ pa eto...... :?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    30

    Početno

    Prirodna metoda, dakako. Billings.

    Zašto?

    Poštuje prirodne procese u organizmu žene i muškarca.
    Njeguje zajedništvo i povjerenje supružnika.
    Potpuno isključuje usmrćivanje začetog djeteta pa je u skladu i s Hipokratovom zakletvom.
    Nema nikakvih štetnih posljedica ni za koga.
    Pouzdanost 98.5 %, prema W.H.O. (Svjetska zdravstvena organizacija)

    Pozdrav!

    http://www.contraceptiononline.org

  29. #29
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj jossy prvotno napisa
    Prirodna metoda, dakako. Billings.

    Zašto?

    Poštuje prirodne procese u organizmu žene i muškarca.
    Njeguje zajedništvo i povjerenje supružnika.
    Potpuno isključuje usmrćivanje začetog djeteta pa je u skladu i s Hipokratovom zakletvom.
    Nema nikakvih štetnih posljedica ni za koga.
    Pouzdanost 98.5 %, prema W.H.O. (Svjetska zdravstvena organizacija)

    Pozdrav!

    http://www.contraceptiononline.org

    Sad ću se i ja umiješati…Unaprijed se ispričavam na OT.

    Billings metoda je određivanje plodnih dana prema vaginalnoj sluzi.
    Uzevši u obzir da spermij u stjenkama vagine može preživjeti do tri dana, što bi značilo da može doći do neželjene oplodnje, jer dok utvrdimo da je sluz vodenasta (čitaj plodna) može se desiti upravo ono suprotno.

    Billings-ova metoda se može izvrsno upotrijebiti za određivanje plodnih dana tko planira prinovu, ali nikako za sprečavanje neželjene trudnoće.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    cure, a da otvorite novu temu? Mene jako zanima ova citava prica o prirodnim metodama zaceca. Sigurna sam da bi se naslo jos cura, a ovako em sto se ubacujemo na temu na kojoj nas "nitko nije pitao za zdravlje" , em sto je nepregledno.

  31. #31
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Citiraj Mali Medo prvotno napisa
    Billings-ova metoda se može izvrsno upotrijebiti za određivanje plodnih dana tko planira prinovu, ali nikako za sprečavanje neželjene trudnoće.
    Slazem se. Za sprecavanje trudnoce je treba kombinirati s mjerenjem temperature (simpto-termalna metoda). A moze se umjesto pracenja sluzi, pratiti i grlic maternice.
    E ta je metoda onda sigurna koliko i pilula. Samo mjerenje temerature ili samo pracenje sluzi nikako.

    Vec sam negdje na forumu spomenula ovaj link. Tu ima puno informacija i puno iskustava.

    Ja sam procitala knjigu "Natürlich und sicher" i dugo skupljam informacije, ali nikako da krenem

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    30

    Početno

    Treba biti malo mudar. Pratite ciklus i znate u kojoj ste fazi. Ako je neplodna i ako iskustveno znate da vam traje npr. 14 dana. Pouzdanost Billingsove ovulacijske met. se odnosi na svih 14. Ako isključite prvih par dana i zadnjih par dana imat ćete još veću pouzdanost.

    Konačno, možete imati super pouzdanih 10-ak dana mjesečno bez rizika ali s malo više uzdržljivosti (apstinencije).

    Zar je to problem? I bez mjerenja temperature može se često osjetiti točan dan ovulacije (lagana bol). A uz mjerenje, još bolje.

    A možete i poslušati ginekologa koji će reći glupost: "To je samo za redovite cikluse" - a to skoro nitko nema. Ako je neredovito, malo suzite neplodne dane.

    Iz prakse, možete imati npr. 12 neplodnih dana mjesečno. Godinama. Besplatno. Bez rizika.

    http://www.billings-centre.ab.ca/

  33. #33
    Mali Medo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj jossy prvotno napisa
    Treba biti malo mudar. Pratite ciklus i znate u kojoj ste fazi. Ako je neplodna i ako iskustveno znate da vam traje npr. 14 dana. Pouzdanost Billingsove ovulacijske met. se odnosi na svih 14. Ako isključite prvih par dana i zadnjih par dana imat ćete još veću pouzdanost.

    Konačno, možete imati super pouzdanih 10-ak dana mjesečno bez rizika ali s malo više uzdržljivosti (apstinencije).

    Zar je to problem? I bez mjerenja temperature može se često osjetiti točan dan ovulacije (lagana bol). A uz mjerenje, još bolje.

    A možete i poslušati ginekologa koji će reći glupost: "To je samo za redovite cikluse" - a to skoro nitko nema. Ako je neredovito, malo suzite neplodne dane.

    Iz prakse, možete imati npr. 12 neplodnih dana mjesečno. Godinama. Besplatno. Bez rizika.

    http://www.billings-centre.ab.ca/
    Eto, ja spadam u jednu od tih sa neredovitim ciklusima (5-6 tjedana) i što bi značilo seks samo prvi tjedan nakon menzisa, a slijedeća četri fućkam!?
    Upravo sam se i zakvačila na ovaj pdf, jer ozbiljno razmišljam o spirali nakon poroda!
    Puno mi znače iskustva forumašica oko "pravog" odabira i zato hvala svima.

  34. #34
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Citiraj jossy prvotno napisa
    Konačno, možete imati super pouzdanih 10-ak dana mjesečno bez rizika ali s malo više uzdržljivosti (apstinencije).
    I onda me u tih 10-tak dana zaboli glava, pa nisam nizašto pa tako ni za sex, pa moram čekati idući mjesec, pa opet nešto pa opet nema sexa. Sorry, već sam napisala gore, svatko ima pravo na svoj izbor, a moj definitivno nije sex po kalendaru.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    IUS djeluje tako da svakoga dana u šupljinu maternice otpušta istu količinu hormona. Ta količina hormona je tako mala da u pravilu gotovo ne utječe na funkciju ovarija. Kontraceptivna zaštita zasniva se na lokalnom djelovanju hormona:

    -povećava gustoću sluzi u grliću maternice. Spermiji kroz takvu sluz vrlo teško mogu proći
    -inhibira pokretljivosti i funkciju spermija u maternici i jajovodima i time sprečava oplodnju
    -sprečava zadebljanje sluznice maternice. Jajna stanica, koja bi u iznimnim slučajevima mogla biti oplođena, teško se može smjestiti u takvu sluznicu.
    Ove lokalne promjene traju samo dok se IUS nalazi u šupljini maternice. Kad se odstrani, sve promjene se normaliziraju u vrlo kratkom vremenu, tako da je trudnoća moguća već u sljedećem ciklusu.

    Nakon postavljanja IUS-a menstrualna krvarenja postaju kraća, slabija i manje bolna. Sluznica maternice postaje tanja. Pošto ovaj proces traje neko vrijeme, u prvih 3-6 mjeseci dolazi do slabih intermenstrualnih krvarenja. Nakon godinu dana menstruacija traje u prosjeku samo jedan dan. U oko 20 posto žena krvarenje može izostati, što je medicinski apsolutno bezopasno.

    IUS otpušta vrlo male količine hormona u šupljinu maternice (20 mikrograma na dan). Koncentracija tog hormona u krvi je 20-100 puta manja od one koncentracije koju nalazimo u krvi pri korištenju kontraceptivnih tableta. Zbog toga se IUS vrlo dobro podnosi.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Moja doktorica mi je rekla sve pozitivno o toj spirali, i ja ću je definitivno staviti, dok bakrenu spiralu ne bi nikada stavila - u korisnica te spirale češće su upale u području jajnika i jajovoda. Zbog tih komplikacija kasnija oplodnja može biti otežana, a nekada i onemogućena. Uzrok tomu nije sama spirala nego uzlazne infekcije. U tome je razlika između spirale i IUS-a (spirala s hormonom kod koje se stvara sluzni čep koji predstavlja mehaničku barijeru za širenje infekcije), krvarenja su uglavnom dulja i obilnija. Otprilike deset posto korisnica mora odstraniti spiralu zbog obilnih krvarenja i bolova koji se tada javljaju.

    Meni je sad 5 mjeseci od poroda, mengu još nisam dobila, ali ni ne želim čekati da je dobijem ili ne dobijem, spiralu mogu staviti, samo je prije potreban pregled, uvz i papa. To ću obaviti ovih dana pa ću uskoro imati informacije i iskustva iz prve ruke

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A ja sam bas nedavno na sluzbenoj stranici austrijske radiotelevizije citala kako se dosta mulja s tim podacima o mireni, tj. kako ima puno vise nuspojava nego sto se prijavljuje itd. Ljudi valjda i ovdje zaboravljaju kako je u interesu odredjeni proizvod i prodati. A doktori rade u simbiozi s farmaceutskom industrijom....tako da ja od njih i slicnih predstavnika "sluzbenih stavova" ni ne ocekujem objektivnost.
    Sto se tice mjerenja temperature, promatranja sluzi i ostalog, nije to gnjavaza....kad se covjek na ideju navikne i uhoda, to postaje rutina koju ni ne primjecujemo.
    U vrijeme dok sam ja intenzivno cackala po ovoj temi i koristila onu spricu koja je isto tako naveliko hvaljena, stvarno je bilo jako tesko naci neku losu povratnu informaciju...a informacija je nazalost bilo. Ja sam se preporodila otkad sam prestala koristiti kontraceptivna sredstva, uvjerena sam duboko da to nikako nije dobro. Ali, svatko donosi odluke za sebe, odluci se zrtvovati jedno u korist drugoga itd.
    Mene samo malo nervira to sto se u odredjenim periodima doticni proizvodi "dizu u nebesa" i ne iznose se realne informacije. Pa onda zene, kako bi opravdale svoje odluke, jednostavno zatvaraju oci pred postojanjem i te druge strane. A tu onda objektivnih informacija i odluka nema. Ali, svatko bira za sebe.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Opet ti sa nekim sluzbenim stranicama i informacijama..... Pogledaj malo i sta druga strana kaze o tome....Internet je prepun losih kritika. A evo npr. moja doktorica i ne dijeli sakom i kapom dobre kritike. Nego mi je otvoreno rekla da ima zena koje mirenu nisu podnosile dobro i koje su je morale izvaditi nakon par mjeseci.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Vodenjak prvotno napisa
    Citiraj jossy prvotno napisa
    Konačno, možete imati super pouzdanih 10-ak dana mjesečno bez rizika ali s malo više uzdržljivosti (apstinencije).
    I onda me u tih 10-tak dana zaboli glava, pa nisam nizašto pa tako ni za sex, pa moram čekati idući mjesec, pa opet nešto pa opet nema sexa. Sorry, već sam napisala gore, svatko ima pravo na svoj izbor, a moj definitivno nije sex po kalendaru.
    i ja takodjer


    Zorana daj mi molim te link od orf-a da procitam ,zanima me cisto radi informacije,ja ga nisam mogla pronaci

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    "opet ja sa nekim službenim stranicama"... pobrkala si me s jossy, ja sam sada prvi put stavila link i to za one koje to i zanima!!!!!

    Opet ponavljam, tj. ovaj put molim Zoranu, Jossy i sve ostale koje spirala ne zanima i koje su protiv bilo kakve kontracepcije da si otvore novu temu i tamo raspravljaju.

    Pa zar ne kužite da ste upale u krivu raspravu :? :?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Sandra, evo sad sam nabrzinu pronasla ovaj link. Nije tako detaljan kao ovaj drugi tekst koji sam citala, ali nadjem i njega.

    http://steiermark.orf.at/magazin/imm...stories/36098/


    Vidi ovaj dio:

    In den Beratungsgesprächen im FGZ würden Frauen immer wieder von Problemen mit der Hormonspirale (Mirena) berichten, die in Minidosierung Hormone direkt in die Gebärmutter abgibt. Das Produkt ist in Österreich seit 1997 auf dem Markt. So hätten im Vorjahr mehr als die Hälfte der die Verhütung betreffenden Anfragen die Hormonspirale betroffen.
    ....

    In Verbindung mit der Hormonspirale würden Frauen von Schmerzen, Schmierblutungen, Gewichtszunahme, Lustlosigkeit und Zysten berichten und sich oft fragen, ob sie mit dem Implantat zusammenhängen könnten.


    Ja sam sigurna da ima zena koje mirenu podnose dobro. Ali, npr. moja susjeda ju je pocetkom ove godine morala izvaditi upravo radi gore opisanih problema. (stalni umor, uzasni bolovi pred mjesecnicu itd.)

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Mirenu preko HZZOa mogu dobiti samo žene kojima je dijagnosticirana menoragija.

    Uz Mirenu ne treba druga zaštitna sredstva jer se smatra da je to trenutno najsigurnije sredstvo zaštite s minimalnim rizikom trudnoće (prešišalo i tablete).

  44. #44
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Samo da vas malo izmoderiram (nisam slutila da bi ovaj podforum uopće mogao biti "vruć" kad sam se prihvatila moderiranja istoga ).
    Za prirodne metode kontracepcije otvorite, pls, poseban topic ako želite, nemojte na ovom.

    Što se rasprave o spiralama tiče, moraliziranje na stranu, ali sigurna sam da nepodnošenja i loše strane postoje kao i za druga kontraceptivna sredstva pa bih pustila cure koje to žele da ih iznesu, jer mislim da je za odluku (možda ne cura koje su otvorile topic, ali nekih koje nas čitaju) potrebno imati sve informacije. Naravno, raspravljajte u duhu poštivanja tuđeg mišljenja.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    30

    Početno

    Svatko bira za sebe ali ovo je RODA (roditelji u akciji) a ne misli se valjda na terorističke akcije protiv djece. Mirena ubija dijete ali i majku.

    Oni koji slušaju ginekologe imaju problem jer :

    - donedavno je u Hrv. jedan glasoviti ginekolog ženama operirao nepostojeću, navodnu "materničnu pregradu" i tom prilikom vadio jajašca za istraživanja

    - u USA su ginekolozi rutinski radili pobačaje i u 7.,8. i 9. mjesecu trudnoće - tek nedavno ukinuti "partial birth abortion"

    - u Brazilu je 80.-ih uz potporu međunarodnih institucija sterilizirano 44% žena od 14-55 g. ni ne znajući. To su radili ginekolozi.

    - u Portoriku su masovno sterilizirane žene nakon drugog poroda ni ne znajući jer je to bio program za smanjenje porasta "niže rase" (Ideja jednog od Rockefellera). Opet ginekolozi. Isti Rockefeller je financirao i institut koji je pronašao IUD i RU-486. Isti je financirao i Hitlerov institut Wagner za provođenje eugeničkih projekata (istrebljenje nižih rasa).

    - čak i UN podržava djelatnost IPPF-a poznate rasistice Margaret Sanger (Rockefellerova suradnica) koja je preplavila svijet dostupnim i učinkovitim kontracep. sredstvima opasnim za žene ali se rizici skrivaju samo u svrhu smanjenja populacije.

    Dakle, ni ginekolog, čak ni UN, ni nikakvi proizvođači nisu jamstvo da se poštuje vaš život i zdravlje.

    Ginekolog Ignaz Semmelweis je tražio od kolega da barem peru ruke između pregleda trudnica kako bi se smanjila smrtnost rodilja pa je dobio nogu iz te bolnice. To se kolegama ginekolozima činilo kao pretjerivanje.
    Kasnije je ta praksa ipak bila veliki pomak u ginekologiji.

    Ima još puno zabluda koje se kasnije otkrivaju.

    Firma Monsanto je godinama trovala MILIJUNE ljudi GMO mlijekom zbog kojeg su krave rađale deformiranu telad (rbgh - Posilac) i potplatila FDA da ne objavljuje te podatke a vi vjerujete - Mireni.

    Otrov DDT je za reklamu šprican po ulicama gradova i ljudi su ga namjerno udisali kako bi pokazali njegovu bezopasnost a potom su generacijama plaćali posljedice na zdravlju. Liječnici su šutjeli.

    Isti ginekolozi, stručnjaci, znanstvenici su u njemačkoj nakon poroda nudili ženama da ostave dijete u hotelu za bebe tjedan dana dok se mame ne odmore.

    Isti ginekolozi su za dojenje našim majkama govorili da je to "animalno" kad postoji gotova hrana.

    Ginekolozi su obilno koristili mnoge lijekove u trudnoći koji su se kasnije pokazali fatalnima i zabranjeni su.

    Nemam ništa protiv ginekologa ali me žalosti kad netko citira reklamu s mirene.com. ili se poziva na "ginekolog je rekao".

    Sretno.

  46. #46
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Jossy, upozorit ću još jednom i ponoviti:
    raspravljajte u duhu poštivanja tuđeg mišljenja.
    Topic je kao i podforum, namijenjen razmjeni iskustava i savjeta a ne moraliziranju i molim te da se toga držiš.

    Ovo jest forum Udruge Roda, a mi se zalažemo za slobodu izbora žene u pogledu kontracepcije, održanja trudnoće, poroda, odgoja....

    Dopusti drugima da donesu odluku na temelju informiranog izbora.
    Ginekologa, kao i ostalih zanimanja, ima svakakvih. Nekome se može vjerovati, nekome manje, opet, prepusti drugima da donesu odluku kome će dati svoje povjerenje, bez huškanja.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj jossy prvotno napisa
    Svatko bira za sebe ali ovo je RODA (roditelji u akciji) a ne misli se valjda na terorističke akcije protiv djece. Mirena ubija dijete ali i majku.
    ovo je strasno :shock:

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Zorana stvarno zanimljiv link i vrijedan za procitati

    ja nemam iskustva sa spiralom,al znam da je moja mama imala jako neg. pa me stoga zanima procitati kako pozitivnu tako i losu stranu price o tome

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    jesi pogledala rezultate ankete,imas ovdje

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Ja sam 8 godina pila tablete iako su mi neki govorili da to ne valja, pa evo, nikada nisam imala problema niti sam osjećala ikakve nuspojave. Nekom drugom nisu odgovarale.
    Uloške nosi milijuni žena kojima ne smetaju - ja dobivam svrbež i crvenilo pa koristim tampone. Nekome smetaju tamponi.
    Neki imaju loša iskustva sa spiralom, neki nemaju.


    Po meni je zadnje na što bih se odlučila - spirala - bakrena. Otkada sam se informirala o hormonskoj spirali i u konzultaciji s ginekologicom (kojoj nisam samo pacijent u nizu) i koju iznimno cijenim, izbor je pao na Mirenu i smatram da je to za mene najbolji izbor.
    A tek kad je stavim moći ću to potvrditi ili demantirati.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •