Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 65

Tema: Oblačite li im svaki dan drugo?

  1. #1
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno Oblačite li im svaki dan drugo?

    Već dugo vas želim pitati pitanje iz naslova.
    Naime, moja curka je već veća (5g) i iz vrtića uglavnom dolazi i bez jedne flekice na robici, a ja bih tu robu automatski bacala u korpu za prljavi veš. :/ Doma se odmah presvlači u nešto što joj je po guštu (odnosno haljinice), pa sam joj počela i drugi dan oblačiti isto u vrtić, naravno ako je čisto. Treći dan ipak bacim u korpu iako je najčešće i tada bez fleka.
    Čini mi se da sam bezveze trošila vodu, struju, deterdžent, a i trud jer je robicu trebalo objesit, popeglat i složit u ormar.
    Kako vi?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Vid se spada jos u ovu kategoriju, ali i njemu obucem istu robu ako nije uflekana. Nakon 2-3 dana svejedno ide na pranje.
    Isto vrijedi i za Lovru.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Majicu i veš mu presvlačim svaki dan. Hlače svaka 2-3 dana, ovisi koliko ih zafleka.

  4. #4
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    I ja sam prije sve bacala na pranje i ako je bilo čisto, ali otkad se rodio treći i imam puno više za peglati, hlače im obučem i sutradan, ali majice uvijek mjenjam.
    Ali su kod kuće dva dana u istom. 8)

  5. #5
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Donje rublje i obavezno čarape mjenjamo naravno svaki dan.

  6. #6
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    I ja isto nezaflekano 2-3 dana

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Kod nas nema teorije da dođe iz vrtića nezaflekan.
    I ne samo to, obavezno je rupa na koljenima , jelovnik na majci, možda još i malo tempere.

    Ne sekiram se više, jednostavno sve skidamo i bacamo u mašinu, mada se često ti flekovi od hrane ne daju više oprati.
    Za vrtić ima posebnu robu, odnosno uvijek nosi trenirke.

  8. #8
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    I mi za vrtić imamo posebnu odjeću, uglavnom pamučne majice, veste i donje dijelove trenirki (hlače je uvijek stišću oko trbuha, ne može se u njima normalno sjesti na pod).
    Tako da mi nije bitno koliko se zafleka.
    donji veš i čarape mijenjamo svaki dan. Majica (ako nije flekava) svaki drugi, trenirka hlače izdrže i tri dana.

  9. #9
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    mi svaki dan oblačimo novu robu.
    jer i kada dođe doma ostane u istome, tako da je ta odjeća nakon cijelodnevnog nošenja zbilja neupotrebljiva za drugi dan.

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ovako je i kod nas.

  11. #11
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    donji veš i čarape mijenjamo svaki dan. Majica (ako nije flekava) svaki drugi, trenirka hlače izdrže i tri dana.
    Ovako i mi

  12. #12
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Mijenjam joj odjeću i donji veš svakodnevno mada često dođe doma vidljivo čista, jer sam se imala prilike osvjedočiti koliko je ta roba prljava, iako nije flekava.
    Rijetko tek traperice ako nisu flekave ostavim za sutradan, ostalo mijenjam.

  13. #13
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    I mi za vrtić imamo posebnu odjeću, uglavnom pamučne majice, veste i donje dijelove trenirki (hlače je uvijek stišću oko trbuha, ne može se u njima normalno sjesti na pod).
    Tako da mi nije bitno koliko se zafleka.
    donji veš i čarape mijenjamo svaki dan. Majica (ako nije flekava) svaki drugi, trenirka hlače izdrže i tri dana.
    Ovako, samo je riječ o dečku.

  14. #14
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Mijenjam joj odjeću i donji veš svakodnevno mada često dođe doma vidljivo čista, jer sam se imala prilike osvjedočiti koliko je ta roba prljava, iako nije flekava.
    Rijetko tek traperice ako nisu flekave ostavim za sutradan, ostalo mijenjam.

  15. #15
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    dođe većinom zaflekana pa mjenjamo a i čarape/štramplice i gaće mjenja svaki dan ali stvar je da joj neke stvari jedva otmem za oprati za koje se "veže"i neda ni prati problem je što puno bira i neće u stanu biti u dugačkom nego je cijelu zimu bila u kratkim hlačicama i majicama

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    moja uglavnom dolazi zaflekana, a kad ide van izgleda kao da je bila na kopanju tako da rijetko nosi dva dana istu robicu u vrtić

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Navečer sva roba u zmazani veš i na tuširanje. I zato vrtim 2 vešmašine dnevno...

  18. #18
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Majicu i veš mu presvlačim svaki dan. Hlače svaka 2-3 dana, ovisi koliko ih zafleka.
    I ja ovako.
    Moj Jankec rijetko kad dođe s čistom majcom doma.

  19. #19
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Mijenjam joj odjeću i donji veš svakodnevno mada često dođe doma vidljivo čista, jer sam se imala prilike osvjedočiti koliko je ta roba prljava, iako nije flekava.
    Rijetko tek traperice ako nisu flekave ostavim za sutradan, ostalo mijenjam.
    Zbog ovog i pitam, fleka nema, ali ipak ne sjede oni cijeli dan, vuku se po podu odnosno i tepihu. :/
    A opet mislim, pa nije bila u blatu, šta bi da perem na ruke, sigurno ne bih revno mijenjala svaki dan. (osim donjeg veša naravno)

  20. #20
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ne da mi se razmišljati gdje se valjao i kakve je ruke obrisao o hlače, mijenjam majicu i hlače svaki dan i kad nema fleka (zapravo ih jako rijetko ima, osim kad zimi briše nos o rukav ). uostalom, poslije vrtića ionako najčešće slijedi park pa je presvlačenje neizbježno.

    a da često perem, perem. zato ne peglam. 8)

  21. #21
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Kad je bio manji nema šanse da bi došao čist doma, tako da sam skoro svaki dan morala sve mjenajti.
    E što je veći to je druga pjesma. Uglavnom dođe čist.
    Pa mu onda oblačim dva dana za redom pa mjenjam, aova roba ak je čista ne bacam nego onda obučem sljedeći tjedan.
    A donji veš mjenjam svaki dan odnosno čarape i gače.

  22. #22
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Dijana, flekave stvari (posebno je bila flekava u prvoj godini vrtića) obično malo "provučem" kroz vodu i deterdžent, da se fleka skine prije mašine i tada vidim koliko se voda zacrni.
    Obzirom na to koliko se valjaju po onim podovima nije mi čudo, a dosta dobro vidim tu musavost kada ima suknju, pa su štrample nekada baš dušu dale taj dan.
    Kako je tuširam svakodnevno, nekako mi je bed navući joj tu robu ponovno natrag na čisto tijelo.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    mi u pranje stavljamo sve čim se skine(osim traperica)...čak i pidžamu koju je obukao navečer nakon kupanja :/ iskreno mislim da je to too much jel tako radim i sa svojim stvarima dok mm odmah čim dođe sakrije svoje stvari da ne završe isti dan u pranju hehe

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Ako nije flekavo-nosi i dalje. Obično se ne zafleka (osim kad ima špinat za ručak), pa zna majicu nositi po 2-3 dana, a trenerku isto ili i dulje. Ljeti se presvlači češće. Ja ga zimi ni ne kupam svaki dan, svaki drugi tuširanje (osim kad treba češće).

  25. #25
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa
    moja uglavnom dolazi zaflekana, a kad ide van izgleda kao da je bila na kopanju tako da rijetko nosi dva dana istu robicu u vrtić
    isto ovako.

  26. #26
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    potpisujem AM u svakom postu. s tim da mi kad dođemo doma oblačimo kućne stvari (majicu, soknice i donji dio trenirke) koji traju nekoliko dana.

  27. #27
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    i mi te kućne nosimo nekoliko dana.

  28. #28
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    s tim da mi kad dođemo doma oblačimo kućne stvari (majicu, soknice i donji dio trenirke) koji traju nekoliko dana.
    A sad ja tebe potpisujem.

    Govori mi jutros muž što sam joj to ostavila za pregled u bolnici, (trenirku čistu, ali običnu, reklo bi se neuglednu) u vrtić ide lijepa, a u bolnicu k'o smlata.
    Pa mislim si ja, taman ju trebam oblačiti u nešto super (što se teško pegla ) pa to nakon 2 sata baciti u prljavi veš.
    Ali nisam mu objašnjavala, samo sam rekla da je presvuče u kućno i ovo iz bolnice stavi u prljavi veš kada dođe doma.

  29. #29
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Naravno, bolnica je druga priča (ot šta je maloj da ide u bolnicu?).
    Ja se ipak mislim da ću nastaviti ovako. Primijetila sam da mi se hrpa veša dosta smanjila jer se moja frajlica znala i doma više puta presvlačiti, a ja bi to sve lijepo frknula u prljavi veš. Sad sam to malo srezala. Čini mi se da nije zanemariv utrošak vode i struje za pranje i peglanje, i ne mislim samo u financijskom smislu (jer ja peglam sve, probala da ne, ali to nije to), a možda je nepotrebno. :/

  30. #30
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    ot šta je maloj da ide u bolnicu?
    Proljev, hvala na pitanju.

  31. #31
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    svaki dan drugo. moje mlađe dijete je ponekad toliko uprljano nakon vrtića, da čistu robu nosim sa sobom i presvlačim ga na licu mjesta.
    dva dana iste odjeće su nam još uvijek znanstvena fantastika.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    ja sve perem kad se skine, pogotovo iz vrtića..ako i nema fleka (rijetko), znam ja da ona pola vremena provede na podu, i kad dođemo u goste obriše ljudima pola parketa

    a onda još sve i peglam..pretjerujem, znam, ali ne mogu si pomoći

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    411

    Početno

    Citiraj sofke prvotno napisa
    ja sve perem kad se skine, pogotovo iz vrtića..ako i nema fleka (rijetko), znam ja da ona pola vremena provede na podu, i kad dođemo u goste obriše ljudima pola parketa

    a onda još sve i peglam..pretjerujem, znam, ali ne mogu si pomoći
    potpisujem sofke, jedino što ja mislim da NE pretjerujem

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    i mi te kućne nosimo nekoliko dana.
    i mi

  35. #35
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    pa ako je cisto obucem joj i sutra iste hlace, majicu mjenjam. najcesce i kuci bude u istoj majici pa se zaprlja (po kuci joj oblacim stare hlace jer ih je x iskidala puzanjem po podu )

  36. #36
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Iste pantalone, drugi duks. Donji veš menjamo ovako: gaćice i čarape svakodnevno, podgaće i podmajicu svakog drugog dana. Jakne menjamo jednom sedmično, šalove na svakih nekoliko dana zavisno od toga koliko su bili preko usta a koliko samo oko vrata, rukavice svakodnevno

  37. #37
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Veš i čarape mijenjam svaki dan, a ostalo tek kad se zaprlja. S tim da nikad ne ostane dulje od 3 dana čisto.

  38. #38
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lea ne ide u vrtić, a robu za po kući joj presvlačim svaki dan kompletnu.
    Za van - ovisi, ako smo bili u parku onda sve ide u zmazano, a ako je bila u igraonici npr. ili u posjeti, kinu, onda ne.

  39. #39
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    mi imamo:
    - robicu za vani
    - robicu za vrtić
    - robicu za po kući

    za vrtić su pretežno trenerke i pamučne majice. prije sam svaki dan mijenjala jer je u vrtiću jela i bila u cjelodnevnom boravku što se uvelike vidilo i na robici. sad sam se "opametila" pa joj znam obući i dva dana isto.
    čim je moji dovedu iz vrtića presvlači se u kućnu robu i tu me uopće nije briga ako je danas isflekala da obuče i sutra.
    za vani ide posebna roba, ja je zovem "misna" i nju odma nakon dolaska kući properem, najčešće na ruke, jer nadgledam di je sjedila, di je šta prolila po sebi pa znam i "težinu" fleka.
    ali moj je problem opsjednutost čistom robom i kad roba uopće nije isflekana. milijun puta sam sebi rekla: prigrizi jezik, pusti dite neka bude dite i neka sidne di hoće, neka se išporka, ima vode za oprat. ali mi svaki put izleti "pazi di sidaš, nemoj tu sidit šporkat ćeš se, obukla sam te u čisto pa malo pripazi". ukopat će me horoskopski znak

  40. #40
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ne oblačim svaki dan drugo.
    Iz vrtića presvučemo u kućno, što je isprljano ide na pranje, ostalo ide još koji dan. Kućno ide do većih fleka. Moja se princeza zaista rijetko isfleka u vrtiću, a kući je dosta nemarnija.

  41. #41
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Odnedavno mu dozvolim da eventualno štrample (one bez stopala), traperice i majicu obuče i drugi dan, ne uvijek.
    Bez obzira što nje vidljivo prljavo znam da se valja po podu u vrtiću, valja se poslije po parkiću, po ljuljačkama i sl. i jednostavnije mi je svaki dan dati mu čisto.

    Nemamo odjeću za po doma, obično bude cijeli dan u istome, osim što bude doma bez hlača ako se u njima valja po vani (ili obuče trenirku ili ostane samo u štramplama). Jedva se ujutro obuče, a kamoli sad da ga gnjavim da se sto puta presvlači .

  42. #42
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    mi imamo:
    - robicu za vani
    - robicu za vrtić
    - robicu za po kući
    Isto....a mijenjam mu svako malo jer je pravo malo prase...nos briše o rukav u vrtiću tak da doma dođe sav ukoričen ...a i žao mi tolike robe da ju ne iznosi uopće...

  43. #43
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    mi imamo:
    - robicu za vani
    - robicu za vrtić
    - robicu za po kući
    Isto....a mijenjam mu svako malo jer je pravo malo prase...nos briše o rukav u vrtiću tak da doma dođe sav ukoričen ...a i žao mi tolike robe da ju ne iznosi uopće...
    Hoćete da vam ja uslikam naš blizanački ormar? Svaki po jedne somotarke, po jedne traperice i po jedan donji deo trenerki za van kuće (vrtić, šetnja, whatever) i po 3 para komplet trenerki za po kući. Još neki duks ili džemper preko toga. Pižamica po dva komada, štrampli po 4 komada, podmajci po 4 komada, gaća i čarapa po 10 komada ...And that's it :/ Sve stane na dve uske police u ormaru, u ostalim (njih 4) je sezonska garderoba + skafanderi :/

  44. #44
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Pa to je ok...ja sam frik i kupujem i što mu treba i što mu ne treba...i još dobije troduplo od frendica i moje sestre...koma,ali ne mogu si pomoći :/

  45. #45
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Obavezno svaki dan drugo, iako nema fleka za mene je to zmazano, upravo zbog valjanja po podu i doma i u vrtiću, svaki dan se tušira pa je i robica uvijek mirisna i čista, s tim da nemamo robicu za ovo i za ono, nego je cijeli dan u jednome, osim naravno kad idemo u goste onda se malo zbigecamo, jer inače nikad ne nosi robicu koja ju na bilo koji način sputava ili smeta

  46. #46
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Loryblue (napisa):
    mi imamo:
    - robicu za vani
    - robicu za vrtić
    - robicu za po kući
    X

    Gače, potkošulju i čarapice svaki dan poslje tuširanja presvlačimo, dugačke gače(ispod ima boxice) svaki drugi . Gradsku robu ako se nije poflekao(rijetkost) može i 2-3 puta obući, a vrtićka jako rijetko bude čista drugi dan. Kod kuće hodaju flekavi.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Gace prema potrebi, potkosulju jednom tjedno ako ne zafleka. Ne kupa se svaki dan.
    Ima odjecu za vrtic i van, a drugu za po kuci.
    Onu za vrtic i van mijenjamo kada je zamaze ili jednom tjedno.

  48. #48
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ja sam sudac, procjenjujem što je dovoljno čisto da se nosi dalje.

    Dva sata dnevno je u igraonici, ne stigne se previše valjati po podu, a tamo i ne jedu, pa se nema čime zaflekati osim ako crtaju vodenim bojicama. Tako da ako je čisto, nosi i dva dana isto. (Ako pod prstima skužim da je prašnjavo, ide u vešmašinu.) Kad dođemo doma skidamo tu odjeću naravno.

    Robu za po doma nosi dok ne zmaže, a po doma može biti malo i flekav i drugi dan, ako nije keljava fleka

  49. #49
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Da, normalno, ako nam gosti dolaze, dobije čistu robu 8)

  50. #50
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Najčešće dođe iz vrtića flekav pa mijenjamo svakodnevno. Ali kad se vrati čist onda zna obući istu majicu i hlače i drugi dan. Čarape i gaće mijenjamo svakodnevno, a potkošulju svaka dva dana nakon kupanja (kupa se svaki drugi dan osim ako se jako znojio ili bio u pijesku).
    Za vrtić i po doma nosi istu robu, pamučne majice i donje dijelove trenirki, a za ostale prigode ima lijepe stvari koje nedam za vrtić.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •