Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 67

Tema: gripa '09

  1. #1
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno gripa '09

    Kakva je gripa ove godine? Mi (Dominik 6g) imamo gripu prvi dan - povraćanje 6x, temp za sada do 39,2. skidamo lupocetom, tuširanjem, pijemo sve vrste rehidromixa, orsa... Ipak izgleda dosta klonulo, blijedo, piškio je samo tri puta danas i to mrvu. pedica veli da se ne brinemo, ali ne znam (pročitala sam neke grozne vijesti ovih dana na temu gripe pa am malo zdvojna) Koji su znkovi dehidracije kod većeg djeteta? Koliko je opasna ovogodišnja gripa? Kada krenuti put zarazne?

  2. #2
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mislim da to nije gripa, prije neka crijevna viroza.
    mi smo to isto upravo prošli proljev, povraćanje, temperatura, nije jeo, nije pio.

  3. #3
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    i mi smo prošli tjedan prošli crijevnu virozu
    povraćanje, proljev, temp dva dana 37.9 C
    nije jeo, slabo je pio...
    imali smo nekoliko puta crijevnu virozu, ali ova zadnja je bila najgora, cijeli je klonuo
    nakon 4 dana je prošlo

  4. #4
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    gripa sedam punih dana smo sve troje bili u krevetu nisi znao ko više kuka fibra 4 dana oko 39 a Luki i do 40 bilo je gadno....evo danas prvi dan malo bolje stanje

  5. #5
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    evo mi idemo prema kraju. temperatura 39.5 - 40.0, nos prepun, kasalj i non stop povracanje od kaslja. i totalna klonulost.
    nije jeo 3 dana apsolutno nista. samo pije caj i vodu.
    danas je pojeo pola zemlje i jednu cijedjenu narancu.
    evo sedmi je dan danas otkako je pocelo.

  6. #6
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    jeste li davali elekrolite? jeste li išli doktoru?

  7. #7
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    nismo išli doktoru.
    kad mu se dah već počeo osjećati po acetonu kupila sam mu elektrolite u prahu od humane, ali mu na kraju ipak nisam dala jer je samo odjednom počeo piti pa se nakon nekog vremena izgubio i taj miris acetona.

  8. #8
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Čini mi se da nije tako grozno kao što je moglo biti, al evo od utorka nas dvije imamo temperaturu i cendramo i povlačimo se po kući. Temperaura do 40 prva 2 dana, kašljati sam ja počela jučer E. danas. Samo smo prvi dan prespavale jer nismo mogle ustati, bih ja i dalje, ali ne mogu nju zadržati čim joj je mrvicu temperatura spala...Bili kod pedice, potvrdila gripu

  9. #9
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    E da, doji i popije guc tu i tamo pa mi nije toliko bed...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    aishwarya, bas mi je drago sto vidim da si ipak u stanju nesto i napisati, drzi se i ozdravi sto prije

  11. #11
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa
    Čini mi se da nije tako grozno kao što je moglo biti, al evo od utorka nas dvije imamo temperaturu i cendramo i povlačimo se po kući. Temperaura do 40 prva 2 dana, kašljati sam ja počela jučer E. danas. Samo smo prvi dan prespavale jer nismo mogle ustati, bih ja i dalje, ali ne mogu nju zadržati čim joj je mrvicu temperatura spala...Bili kod pedice, potvrdila gripu
    Nadam se da ste sada već puno bolje.
    Ljubi malu princezu!



  12. #12
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Citiraj aishwarya prvotno napisa
    Čini mi se da nije tako grozno kao što je moglo biti, al evo od utorka nas dvije imamo temperaturu i cendramo i povlačimo se po kući. Temperaura do 40 prva 2 dana, kašljati sam ja počela jučer E. danas. Samo smo prvi dan prespavale jer nismo mogle ustati, bih ja i dalje, ali ne mogu nju zadržati čim joj je mrvicu temperatura spala...Bili kod pedice, potvrdila gripu
    Nadam se da ste sada već puno bolje.
    Ljubi malu princezu!


    Malo bolje,

  13. #13
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Dominiku je odjednom pala temperatura noćas i prestao je povraćati možda ipak nije gripa ili je uzela pauzu. Evo čak je i pojeo malo žganaca i popio sok sa elektrolitima i još su unutra Dršte se svi pogotovo ovi maleni cicavci

  14. #14
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    aishwarya, bas mi je drago sto vidim da si ipak u stanju nesto i napisati, drzi se i ozdravi sto prije
    hej, tek sad sam te vidjela
    thanks na dobrim željicama

  15. #15
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Kako znate da li je gripa ili jaca viroza?

  16. #16
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Kako znate da li je gripa ili jaca viroza?
    E ovo se i ja pitam.
    Luka je kurio 3 dana do 39,4 °C, bili kod peda, vadili krv - viroza.
    Danas je super.
    Ja sam prekjučer zakurila 39,2 i tak cijelu noć i jučer cijeli dan, stalno se temp. vračala.
    Bolilo me sve živo, najviše kičma i guzica (!) i noge.
    Od danas kašljem, temp. je na 37 i ono, klonula sam, ali se osjećam odlično naspram jučer kad se nisam mogla dići iz kreveta.
    Sad, simptomi su mi kao i kod bratića kojem je dr. rekla da je gripa, samo izgleda puno puno lakši.
    Pitam se dal je mene čopila gripa ili nešto drugo?
    Kako znati?

  17. #17
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kad te uhvati gripa, znat ces

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa zar je bitno? Ako prođe bez posljedica.

  19. #19
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    kad te uhvati gripa, znat ces
    Za sebe znam, ali za H ne znam. :?

    Cak mislim da mi svi imamo gripu, ali u blazem obliku, jer smo se cijepili, a da H ima bas pravu gripu, jer joj traje duze i ima visu temperaturu od nas, i opcenito joj je losije.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    deaedi, eto

    Citiraj aishwarya prvotno napisa
    Bili kod pedice, potvrdila gripu

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kako se potvrđuje gripa, osim po simptomima? (mislim kod pedijatra)

  22. #22
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    moji su oba prošli temperaturu jako visoku (do 39,8) od po 4 dana, a tjedan ranije smo prošli crijevnu virozu uz povraćanje i proljev nas troje

    dr. kaže da je to viroza
    prozirna slina, težak i suh kašalj, visoka temperatura, cakljenje i abnormalno suzenje očiju....svo četvero smo to prošli....
    e pa sad...

    meni je drugi dan...svaki mišić me boli a glava mi je ko balun, jučer cijeli dan i cijlu noć fibra 38 - 38.8

    šta je ne znam...samo znam da mi je mlađe dijete lakše 2kg i da jaaaaako slabo jede...doslovno se svađamo za svaki zalogaj....

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    kad te uhvati gripa, znat ces
    Potpisujem, i ja sam znala reći da imam gripu, sve do prije 2 zime kad sam ju stvarno imala. Dakle, samo jednom u životu, a mislila sam da sam ju imala barem 10 puta. Nemreš fulat ak ju dobiješ (gore ne može)!!!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    da još malo pojasnim. Kad dobiješ gripu onda garant tjedan dana ne ustaješ iz kreveta, ne možeš jest, preznojavaš se, sve te boli i imaš filing da nećeš preživjet. Ja i MM smo 7 dana ležali u krevetu, šesti sam zvala doktoricu i pitala šta da radim jer više ovako ne mogu. Rekla mi je da bi mi sedmi dan trebala stat temperatura i tako je i bilo!!! Uglavnom, ne želim ni najgorem neprijatelju!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Ja bi po simptomima ( bolna leđa, vrat glava) temperatura do 39.3 kašalj, slina iz nosa...pečenje očiju zaključila da moja kćer upravo ima gripu, ali nekakav blaži oblik.

    Hožu reći, svi simptomi su tu, ali ne jaki i ubitačni pa sad više neznam što misliti...

  26. #26
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i beba (osam mjeseci) i ja imamo virozu (je li gripa - ne znam), ja kurim 38.5., jos gore je sto me glava jako rastura.
    Sada, ne znam koliko ja smijem piti paracetamola s obzirom da ga pije i ona a cicka stalno. Moze li tu doci do kakve predoziranosti?

  27. #27
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    pusa ozdravilica

  28. #28
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    po ovim simptomima - temp 39,5, boli glava, vrat, suzenje očiju - i moja princeza šefica izgleda ima gripu. sutra idmo vaditi krv kod pedijatrice, pa ćemo možda biti pametniji...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Meni je samo čudno što je moja sasvim dobre volje i niej ni malo grintava a i simptomi su nekako blagi obzirom da se sjećam svoje gripe prije cca 5 godina kad nisam bila u stanju do wc-a otići.

    No, djeca su čuda po tom pitanju a možda je i Echinachea svoje napravila ove godine.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Ovo gore sam ja opisala gripu kod mene i MM, dok se naše dvogodišnje dijete igralo i kurila je samo 2 dana... dakle, može bit da kod djece prođe blaže...

  31. #31
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    i nas je ćopilo! malena kuri već 4 dana. uglavnom visoka temp. 39.6,7. curi nosić i kašlje.
    bili smo i na vađenju krvi... temperaturu joj skidam tuširanjem a nakon toga je zamotam u toplu i vlažnu plahtu pa u deku i onda je držim u krilu. tu i tamo padne i koji čepić. kupili smo joj u ljekarni i bisolex. skroz je o.k.
    liječimo se i čajekima od lotusovog korijena za sazrijevanje sluzi, i od sljezovog korijena. kroz noć stavim lampicu s et. uljem eukaliptusa da lakše diše.
    nadam se da će sutra biti bolje. baš mi ju je teško gledati. cijele dane mi je na rukama. ili cendra ili se sva stisne i tako zaspi...

  32. #32
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    necakinja je ima, a i mm-a veceras uhvatili prvi znaci

    ja ludim jer ivar taman nije isao dva tjedna u skolu zbog bronhitisa, pa ga strefili proljev i povracanje.. oslabio je i smrsavio, bas mu sad treba i gripa

  33. #33
    Siena avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    82

    Početno

    moj sinek od 12 god zakurio jučer na 40, drži ga evo i danas (po noći je najgore), kašlje al kad nema temp i nije tak nepodnošljivo...međutim, brine me to što imamo malu bebu od 3,5 mjeseca u kući...jest da smo svi ostali cijepljeni (mlađa seka od 3 god, MM i ja) i držimo djecu odvojeno od njega, ali ipak...cure uhvatila nekakava viroza, curi im nos...jel ima opasnosti da beba dobije gripu??? :?

  34. #34
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Moje troje djece i MM imaju virozu. MM-ova doktorica kaže da je to gripa (po simptomima) ali ja nekako mislim da je to ipak neka jača viroza.

  35. #35
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Moje troje djece i MM imaju virozu. MM-ova doktorica kaže da je to gripa (po simptomima) ali ja nekako mislim da je to ipak neka jača viroza.

  36. #36
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Evo nas od pedijatra, on misli da je vjerojatno jaka viroza, mozda bi i mogla biti gripa, ali nije siguran. A H vec 6 dana i noci kuri 38-39.7, cim prestane djelovati Lupocet (koji joj spusti na 38, podivlja preko 39.) Kasalj, noc curi, grlo boli, tesko guta, umorna je, puno bi spavala, ali joj kasalj ne da...

  37. #37
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Do nema temperaturu od jučer, osjeća se odlično skakuće okolo. Ja mislim da je ipak neka viroza. Malo prekratko za gripu. Ipak još me malo brine što je dobio neki osip po trbuhu i koljenima. Ne liči mi uopće na njegove alergije, ali s obzirom da je CRP bio ok i da nemamo više temp. valjda je sve ok. Iako nam je grlo i dalje crveno i kašljić je tu.

  38. #38
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ajme, mojoj curi upravo sad u pola sata temp sa 38 skocila na 39.6, a ovo je vec 6 dan :shock:

  39. #39
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    joj držite se, to bi mogla biti prava gripa.

  40. #40
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ajme, mojoj curi upravo sad u pola sata temp sa 38 skocila na 39.6, a ovo je vec 6 dan :shock:
    a mišica mala, to bi mogla biti prava gripa.

  41. #41
    Siena avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    82

    Početno

    eh, dogodilo se...bebica od 3,5 mj dobila temp...38. dojim je, ali ipak se zarazila od brata...kaj da joj radim osim spuštanja temp i odštopavanja nosa. jel ima netko nekakav dobar savjet za postupanje s tak malim bolesnicima...ajoj, a ovih troje nikad nisu bili bolesni dok su bili tako mali...kaj to znači da mi curica ima loš imunitet, ili? :?

  42. #42
    Siena avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    82

    Početno

    ne kužim...upravo smo došli od doktorice s maleckom, dobili smo antibiotik za nju zbog povišenih LC (na 17,4) i trombocita, a ne vidi se nikakva infekcija ni grla, ni uha, ni pluća...veli možda je uroinfekt. I pukla nas na antibiotike. Cefixim suspenzija. Jel netko zna kaj o tom lijeku?

  43. #43
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Siena prvotno napisa
    ne kužim...upravo smo došli od doktorice s maleckom, dobili smo antibiotik za nju zbog povišenih LC (na 17,4) i trombocita, a ne vidi se nikakva infekcija ni grla, ni uha, ni pluća...veli možda je uroinfekt. I pukla nas na antibiotike. Cefixim suspenzija. Jel netko zna kaj o tom lijeku?
    Da li ste radili CRP i dali urinokulturu?

    Antibiotik je dala odmah jer se vjerojatno boji komplikacija s obzirom da je bebe mala.

    Inace, i ja sam na rubu zivaca. 7 dana i 6 noci visoke temperature...
    Nocas, nakon sto je u 4 ujutro popila Lupocet (Ibruprofen joj uopce ne djeluje), temp je pala na do 37.5 cijeli dan. Vec sam se ponadala da ide na bolje, a ono, sad izmjerim, 39 :shock: .
    Jutros je spavala do pola 1, sada je opet zaspala. Jako je iscrpljena i umorna.

    Mislim, u petak smo po noci isli na hitnu, nalazi OK L 5.9 CRP 0.9.
    U ponedjeljak kontrola kod pedijatra, veli viroza, mozda gripa, ali misli da nije...Pa u pm, koliko dugo ta temp moze trajati, pa vec je 2. bocica Lupoceta pri kraju. Da li joj tako visoka temp i antipiretici mogu osteti npr. jetru?

    Kupamo, tusiramo, ali bas i ne pomaze...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Deaedi, da nije adenoviroza?
    Ona dolazi s visokom temperaturom koja može trajati 5-10 dana.

  45. #45
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ne znam...
    Ne povraca, nema natecene limfne cvorove...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ne znam...
    Ne povraca, nema natecene limfne cvorove...
    nije ni L. povraćao,
    a od limfnih čvorova bio mu je otečen samo jedan, i to ne puno

    u svakom slučaju, mislim da to ide kraju, čim temperatura već dolazi na "refule", a ne odmah nakon prestanka djelovanja lupoceta

  47. #47
    Siena avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    82

    Početno

    nije radila CRP ni urinokulturu, dala je antibiotik na osnovu krvne slike..rekla je da nije sigurna šta da radi, ali da očito bakterija negdje po organizmu šora i da je bolje ovako. Srećom, sada nema temperaturu, napokon je pala sama od sebe...laknulo mi je, još samo nosić i prevalili smo još jednu boleštinu preko leđa.

  48. #48
    Siena avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    82

    Početno

    Antibiotik je dala odmah jer se vjerojatno boji komplikacija s obzirom da je bebe mala.

    Inace, i ja sam na rubu zivaca. 7 dana i 6 noci visoke temperature...
    Nocas, nakon sto je u 4 ujutro popila Lupocet (Ibruprofen joj uopce ne djeluje), temp je pala na do 37.5 cijeli dan. Vec sam se ponadala da ide na bolje, a ono, sad izmjerim, 39 :shock: .
    Jutros je spavala do pola 1, sada je opet zaspala. Jako je iscrpljena i umorna.

    Mislim, u petak smo po noci isli na hitnu, nalazi OK L 5.9 CRP 0.9.
    U ponedjeljak kontrola kod pedijatra, veli viroza, mozda gripa, ali misli da nije...Pa u pm, koliko dugo ta temp moze trajati, pa vec je 2. bocica Lupoceta pri kraju. Da li joj tako visoka temp i antipiretici mogu osteti npr. jetru?

    Kupamo, tusiramo, ali bas i ne pomaze...[/quote]

    koliko je beba mala? koliko ja znam, (odnosno kako MM liječnik kaže), ni temperatura ni antipiretici u normalnim dozama ne mogu oštetiti jetru ni bubrege (samo jako velike doze, preko 150 mg po kg za dijete) Inače kao nus pojava (ali jako rijetka) može nastat upala na jetri, ali bi se to odmah vidjelo kao reakcija na lijek... Što se tiće mog iskustva sa starijom kćeri i opakom anginom ovo ljeto, nakon 2 bočice LUPOCETA svaka četiri sata, dobila je proljev koji je trajao par dana..valjda i zato jer nije ništa htjela jesti osim čokoladnog mlijeka...
    bit će joj dobro sutra, vidjet ćeš

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Meni dođe da se samoubijem tupom sjekirom :shock:
    Za Novu g sam odradila gadnu hunjavicu, nakon mene mali je odradio gadnu anginu, nakon njega kćer je odradila gripu i taman kad sam se poveselila da smo se svi izredali izgleda da mene ovaj put hvata nešto gadno...
    Pitam se samo tko će kuhat :shock:

    Jedino su MM i pas u odličnoj kondiciji, nema smrti do sjekire

    Sorry cure što s malcima prolazite gripe i fibre...znam kako vam je.. :?

  50. #50
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Uh, evo danas je konacno bilo bolje, temp. pala na 37.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •