Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Operacija trećeg krajnika, molim iskustva

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno Operacija trećeg krajnika, molim iskustva

    ...moj će sin uskoro navršiti 4 godine. Povremeno mi se činilo da ne čuje sasvim dobro. Otišli smo u petak u jednu privatnu ordinaciju i otorinac je potvrdio teži stupanj disfunkcije Eustahijeve tube i (uz "a gdje ste do sada bili" ) uputio nas na operaciju trećeg krajnika. Dijagnoza je "vegetationes adenoideae, catarrhus tubotymp bill. " Molim vas preporuku za bolnicu u kojoj bih mogla ostati sa njim-u Klaićevoj su mi rekli da su za apartman male šanse, jer je baš uvijek gužva, i naravno prednost imaju mame sa manjom djecom.

    Pošto mi ne odlazi u obzir da ga ostavim samoga u bolnici, molim hitan savjet gdje da pokušam: Vinogradska ili Rebro ? Ili Dubrava ?
    Već sutra bih nas otišla naručiti na pregled pred operaciju.

    Također vas molim vaša iskustva sa tom operacijom....

  2. #2
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ako je samo treća mandula, ide se kući isti dan. Barem je tako bilo kad su moji bili na operaciji (sve tri), bila je jedna curica koja je operirala samo treću, operacija je bila ujutro, mama je došla po nju oko pola 1. Pretpostavljam da bi se u svakoj od tih bolnica dalo dogovoriti da budeš uz njega tih par sati.
    Mi smo bili na Šalati, ali tamo više nema dječje ORL. Nadam se da će ti se javiti netko s frišklijim iskustvom, i da će operacija proći ok .

  3. #3
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mi smo bili na Merkuru. ide se doma isti dan, a sa djetetom si cijelo vrijeme osim na operaciji. Operacija gotova za 20-ak minuta, oporavak brz. Malo je cca tjedan dana nazalno pričala i to je to.

  4. #4
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    Ako je samo treća mandula, ide se kući isti dan. Barem je tako bilo kad su moji bili na operaciji (sve tri), bila je jedna curica koja je operirala samo treću, operacija je bila ujutro, mama je došla po nju oko pola 1. Pretpostavljam da bi se u svakoj od tih bolnica dalo dogovoriti da budeš uz njega tih par sati.
    Mi smo bili na Šalati, ali tamo više nema dječje ORL. Nadam se da će ti se javiti netko s frišklijim iskustvom, i da će operacija proći ok .
    Zato što se klinika preselila na Rebro a tamo imaju novouređene prostore i apartmane

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Mi smo bili na Rebru (kod ekipe preseljene sa Šalate) kad je Tin imao nepune 2 godine. Ja sam bila cijelo vrijeme s njim, osim tih sat vremena koliko je trajalo od kad su ga odnijeli u salu dok ga nisu probudili i vratili. Došli ujutro u 7 u bolnicu a u pola 3 smo već bili doma. Sve je OK prošlo, taj dan mu je malo curila sukrvica iz nosa, nekoliko dana je pričao nazalno i to je to od oporavka.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    Puno vam hvala, odlučili se za Merkur, da možemo isti dan doma... sada treba obaviti pripremne preglede

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    92

    Početno

    Evo naše friško iskustvo iz Vinogradske
    Jučer operirali treću mandulu

    Dan prije pregled kod anesteziologa i upis u bolnicu, na dan operacije smo ga doveli u 7.30 na odjel, presvukli ga u piđamu, izmjerili temperaturu i mame fino ajmo van. Glavna sestra je po tom pitanju neumoljiva. Nemožeš biti s djetetom ni po koju cijenu. Dali su nam papirić na kojem je broj telefona i rekli da možemo nazvati da pitamo kako je prošlo ali tek oko 12. Posjete su od 15 do 17,30 i tu su također neumoljivi. Mi smo mogli kući nakon vizite koja je u 17.30 jer je operirao samo treću mandulu.Sve u svemu nije bilo tako strašno, i jedina stvar koja mi se nije svidjela uz to što ne možeš biti s djecom je to što je glavna sestra aždaja.

    Što se tiče mališana on je sve to podnio savršeno, iznad svih mojih očekivanja i nadanja. Pripremili smo ga na operaciju, ostao je bez plača ali sa suzama u očima i nadom u srcu da ćemo brzo doći i donjeti spidermana koji je bio dio dogovora. Kad smo došli po njega ponašao se kao da i nije bio na operaciji i danas mu je najveći problem što ne smije jesti sve što bi on htio već samo kašasto.

    Još da dodam da on ima malo viša od 4 godine i razumno je dijete s koji se možeš dogovoriti ali da je manji ili istraumiziran od bolnica i doktora kao moje manji sin nikada ga ne bi ostavila samog tamo jer vlada stroga strahovlada glavne sestre.
    I ako se pitate zašto smo onda išli tamo odgovor je na preporuku pedijatrice zbog toga što ona vjeruje doktorima tamo (i oni su zbilja ok) i činjenice da se ne Rebru dugo čeka na operaciju a nama baš i nije bilo do čekanja zbog trenutne situacije sa sluhom.
    I oprostite zbog dužine posta

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    50

    Početno

    Evo ovak:radim na Rebru,ORL klinika!Imamo boravak za majke uz djecu!1 apartman -obiteljski(800.00kn),ili boravak sa dijetetom u jednoj od soba na odjelu (270.00kn).Naravno ,boravak 24h!Za ostanak sa djetetom se zapisujete kod naruđbe za op.U apartmanu mogu ostati oba roditelja!Odjel zadržava pravo ne primiti vas bez obzira na to što ste se zapisali ako je odjel pun (hitni)!Tada se zaprimaju samo djeca,Gledamo izaći u susret i ako se kroz par sati oslobodi koje mjesto odmah primamo i roditelja! Za operaciju T,T+V ,V- potrebno je dovesti dijete na termin koji ste dobili u podne za prijem !Iza toge idete doma i dolazite drugi dan natašte u 7h ujutro.Oni koji su iz Zagreba ,operacija V idu doma isti dan u 17h!T,T+V iz Zagreba idu drugi dan operacije oko 10 h ujutro.Kontrole su za 7 dana na poliklinici!Na zahvate se u ovom trenu dugo ćeka(oko3mj).

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    Lina2008- hvala na info, i meni su to na Rebru rekli i bili su rijetko pristojni i strpljivi, sve pohvale ! Baš jer se čeka dugo, odlučila sam se za Merkur, tamo idemo 01.04. na operaciju (za Rebro se termin pregleda čeka duže od 3 tjedna).

    Mama2, moj sin još nema pune 4, ali se nije nikada odvajao od nas pa ne bih da mu je prvo odvajanje baš u bolnici. Zapravo me najviše strah toga kako izgleda buđenje djeteta iz anestezije i njegov ulazak u op. dvoranu-bez mene (živo se sječam vlastitoga iskustva). Kažu da su operacije trećeg krajnika same po sebi rutinske. Jedino što taj treći krajnik može ponovno narasti...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    92

    Početno

    vera u potpunosti te razumijem
    naše sam iskustvo napisala i zbog drugih roditelja i djece kojima ća djeca na operaciju u Vinogradsku jer kad sam se ja informirala prije operacije nisam baš našla puno informacija o tome kako to tamo konkretno izgleda
    Zato sorry zbog upada ali zbog naslova posta to mi se činilo kao ok mjesto za tako nešto

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    mi bili u Klaićevoj na operaciji u 10. mjesecu, kod dr. Marna, išli isti dan doma, a cure koje su operirane dan prije kod dr. Babić ostale spavati u bolnici!

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    Evo i iskustva: danas bili u Merkuru, operacija traje 20ak minuta, nakon toga smo imali dosta burno i plačno oporavljanje od anestezije.... pregledani smo oko 17h i pušteni doma. Kontola za 8 dana.
    Malo je ošamučen i (pre)miran, zaspao je več i to jako tvrdo.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,141

    Početno

    vera, drago mi je da je operacija iza vas :D
    Što se tiče ošamućenosti i mirnoće, to će potrajati neko vrijeme (možda kod vas i kraće - u našem slučaju trebalo je točno 6 dana da dođe k sebi od anestezije).

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    tanja, laknulo mi je čim je izašao iz op. sale, mada je bio jako jako uzrujan, i toliko je plakao da sam se bojala da od napora ne prokrvari.
    Nisam ga uspjela umiriti sigurno sat i pol, samo je vikao da hoče mene (a držala sam ga na rukama) i da hoče doma
    Slijedeća 3-4 sata je poluspavao, nije ništa htio piti, niti si je dao ovlažiti usta. Jako je blijed ( inače je bljedolik ali danas posebno), ali takvi su bili i dvoje šestogodišnjaka koji su bili sa nama u sobi...i uredno prespavali našu galamu i vrisku.
    Na odlasku su mi rekli da mu stavim 2 puta dnevno Operil, i dobili smo pismene upute za sve ostalo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •